ïMst H Als de drempels in je huis te hoog worden... Vijftig plus Cursus/Onderwijs Sport SNEL GEBOEKT DAGELIJKS DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Milieu/Natuur Collecte lezingen Geloof Jongeren Gemeentepolitiek Allerlei Wet Voorzieningen Gehandicapten Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 30 oktober 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 21 L E r~v Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Open dag - De stichtig Majo raat houdt op zaterdag 19 november een open dag voor vijftig plussers. Majoraat ver moedt dat er nog te weinig vijftig plussers het naadje van de kous weten bij Majoraat. De open dag is van 10 tot 16 uur in de Cam pus de Ruyter aan de Hogen- dorpweg in Vlissingen. Reuma - Reumatoloog dr. De Sonnaville houdt op 2 november een lezing over het onderwerp 'Ouder worden met reuma'. Deze begint om 14.30 uur in De Stenge in Heinkenszand. Open bingo - In ouderensoos Open Hof wordt woensdag 6 november een open bingo gehouden. Ouderenkoor Zang- lust verleent muzikale medewer king. Er zijn drie rondes met zeven prijzen en er wordt gespeeld voor de volle kaart. Aanvang 14 uur. Engelse tuinen - Een dia-serie over tuinen in Engeland en dia's over de herfst. Dat zijn de ingre diënten voor een dia-avond van de activiteitencommissie Bach- ten Reede in Vlissingen. De avond wordt vanaf 19 uur gehou den aan de Vredehoflaan 42 in Vlissingen. Bijdrage - Het Juliana Welzijn Fonds heeft een bedrag van 5.500 toegekend aan de stich ting Welzijn Ouderen in Vlissin gen. Deze bijdrage is bestemd om bowlsmatten en een koers- balmat aan te schaffen. Het fonds helpt verenigingen, stich tingen en groepen hun plannen en projecten uit te voeren. De activiteiten moeten liggen op het gebied van het maatschappelijk welzijn. Het Juliana Welzijn Fonds stelt jaarlijks ruim twintig miljoen gulden beschikbaar. Het ontvangt zijn geld onder andere van de BankGiroLoterij, de Lot to/toto en de Krasloterij. Godshuizen - Het bestuur van de Godshuizen stelt volgend jaar maximaal 125.000 gulden beschikbaar voor projecten in de gezondheidszorg op Walcheren. De bijdragen zijn bedoeld om eenmalige projecten of investe ringen, die via de normale finan ciering niet of niet helemaal te realiseren zijn. De stichting heeft het beheer over een vermogen dat ontstaan is vanuit erfenissen en giften, soms stammend uit de vijftiende eeuw. Het is de bedoeling om jaarlijks een bedrag beschikbaar te stellen. Algemene voorwaarden en een inschrijfformulier zijn op te vra gen bij stichting De Godshuizen, postbus 3200, 4380 DD Vlissin gen. ZVU - De Zeeuwse Volksuniver siteit begint binnenkort met de cursussen Groepswerk voor quil- ters en Muziek en taal. Boven dien houdt de ZVU op woensdag 20 november een lezing met als onderwerp de positie van de vrouw in het oude Egypte onder de farao's. Informatie en aanmel ding: 0118-634 800. Kunsteducatie - Het Centrum voor Kunsteducatie begint vanaf 11 november met de volgende cursussen: Kunstbeschouwing, Zeefdrukken, Creatief schrijven en Tekenen en schilderen voor kinderen. Deze laatste cursus wordt gehouden in Oost-Sou burg, de andere cursussen vin den plaats in het Theo van Does burgcentrum in Vlissingen. Infor matie: 0118-414 928. Rondleiding stadhuis Mid delburg, 10-17 u., 's zondags 12-17 u. Beklimming van de Lange Jan Middelburg. Monumentenwandeling door Middelburg, vertrek punt VVV-kantoor, 13.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, club voor alleenstaanden, 19.30 u. De Parel Dom burg, duikcursus, 21 u., aan melden voor 12 u. FNV Zeeland: telefonisch spreek uur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Stadhuis Veere, openbare raadsver gadering, 19.30 u. Schut tershof Domburg, bingo, 19.30 u. Jeugdgebouw Westkapelle, lezing 'per soonsgebonden budget' 15 u. Wijkcentrum Schelde buurt Vlissingen, buurtcon- tactmiddag, 15 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. Aldegonde Vlissin gen, praat- en dansavond voor alleenstaanden, 20.30 u. De Goede Verwachting Lewedorp, ruilbeurs, 19.15 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, lezing 'Univer seel Soefisme, de mogelijk heden van een collectief reli gieus bewustzijn', 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, contactmiddag voor jong en oud, 15 u. De Parel Domburg, midgetgolf, 14 u. De Parel Domburg, spelmiddag in het zwembad, 14 u. Parkeerplaats Skandia Sauna Vlissingen, ski-trim uur, 10.30 u. De Parel Dom burg, duikcursus, 9 u., aan melden voor zaterdag 17 u. De Parel Domburg, bowling- toernooi, 16.30 u., aanmel den voor 16 u. Het Activi- teitenhonk Hof Domburg, t- shirt schilderen, 10 u. Octopusclub Hof Domburg, kinderfeestmiddag met Koos en Trijn Konijn, 14 u. Sporthal Baskenburg Vlis singen, sporten met longen- fyseem, Astma of Bronchi- tus, 15.15 u. Markt Middel burg, boeken- en verzamel- markt, 11'u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW- uitkering van 10-12 u., tel. 625655. De Parel Dom burg, Fitness, 13.30 u., aan melden voor zondag 16 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal 13.30 u. Zuiderbaken Middelburg, hobby- en ontmoetingsmid dag, 13.15 u. Het Activitei- tenhonk Hof Domburg, trek poppetjes maken, 10 u. Octopusclub Hof Domburg, kinderfeestmiddag met Koos en Trijn Konijn, 14 u. De Parel Domburg, rondlei ding Kuur- en Beautycen trum, 11.30 u. Heer Hen drikshuis 's Heer Henkdriks- kinderen, bijeenkomst voor familieleden van chronisch psychotische en schizofrene mensen, 19.30 u. Gemeen tesecretarie Veere, vergade ring commissie Economi sche Zaken, 20 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, werkgroep Aula Zeeland, lezing 'De glazen deur: kunst in de Vleeshal', 20 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kinderclub 4 tot 9 jaar, 14 u. De Parel Dom burg, squashtoernooi, 16.30 u., aanmelden voor 12 u. De Parel Domburg, spelmid dag in het zwembad, 14 u. Het Activiteitenhonk Hof Domburg, stoel schilderen, 10 u. De Parel Domburg, aquafitness, 9 u., aanmelden voor dinsdag 16 u. Wel- zijnscentrum A. Coortelaan Vlissingen, wandelsportver eniging Willen is Kunnen, wandelmorgen voor 50- plussers, 9 u. Peuterspeel zaal 't Pietepeutertje Middel burg, speelgoedbeurs, 19.30 u., inleveren tussen 10.30 en 11.30 u. Zeeuwse kust - De Zeeuwse kust staat centraal op de thema avond die op maandag 18 november wordt gehouden door de Zeeuwse natuurbescher mingsorganisaties. Deze jaarlijks terugkerende avond van Het Zeeuws Landschap, Vereniging Natuurmonumenten, De Zeeuw se Milieufederatie en het Wereld Natuur Fonds Zeeland begint rond 20 uur. Peter Reynders (zeehondendeskundige) houdt een inleiding over de toekomst van de zeehonden in de Zeeuw se wateren in relatie tot de watersport. Leen de Jong (medewerker WNF) licht een studie naar de toekomstperspec tieven van de Nederlandse kust toe en richt zijn inleiding speciaal op de Delta. Na de pauze is er een discussie met de inleiders en GS-lid G. de Kok. De avond wordt gehouden in de filmzaal van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Brandwondencentrum - De Nederlandse Brandwondenstich ting houdt van 27 oktober tot en met 2 november de jaarlijkse Nationale Brandpreventie Week. Deze week valt samen met de collecte van de stichting, die vijf entwintig jaar geleden opgericht werd. Forum - Topsport en de (on)mogelijkheden in Zeeland. Daarover gaat een forumdiscus sie in het Swift Sportcafé. Deel nemers zijn Irma Heeren (topat lete), Hans Leeuwenhoek (hoofdklasse-korfballer), Diana Niemandsverdriet (ex-tophand- balster), Cees Zwamborn (trainer FC Den Bosch) en Ton Kienhuis (directeur Zeeuwse Sportraad). Het forum, dat onder leiding van Richard Tannhauser (chef sport redactie PZC) staat, begint om 20 uur aan de Breeweg in Mid delburg. Singelloop - Atletiekvereni ging Dynamo houdt op zaterdag 2 november haar jaarlijkse sin gelloop. De 6600 meter-wed strijd voor dames en heren, seni oren en veteranen start om 14.45 uur. Kleedkamers en secretariaat is bij het hoofdvoet balveld aan de Nadorstweg in Middelburg. Na afloop volgt de prestatieloop over hetzelfde par koers. MTV - Tijdens de ledenvergade ring van de Middelburgse turn vereniging MTV '69 zijn door de Koninklijke Nederlandse Gym- nastiekbond een aantal onder scheidingen uitgereikt. Zo kreeg Edith Polderman, scheidend penningmeester van de turnver eniging, een gouden broche van verdienste opgespeld. Door MTV werd ze vervolgens gebombardeerd tot erelid. Ook Dicky van de Ende-Beekenkamp en Hans Jongejan kregen de speld wegens hun vijftigjarig lid maatschap. Jan Lindenberg ten slotte werd onderscheiden voor zijn vijfentwintigjarige band met de club. Soefi - Het Middelburgse Soefi- centrum houdt op 1 november een lezing in de Zeeuwse Biblio theek. Onderwerp is universeel soefisme - de mogelijkheden van een collecties religieus bewust zijn. Spreker is H.J. Witteveen uit Wassenaar. Inlichtingen: 0118-637 958 (Jalila Swierts). Christenvrouwen - Een open dag voor christenvrouwen met als thema 'heel gewoon met gro te gevolgen'. Deze staat gepland om dinsdag 12 november in kerkcentrum De Morgenster aan de Lauwereystraat in Middel burg. Het ochtendprogramma begint om 9 uur met samenzang. Er is kinderopvang tot 11 uur. Het vervolgprogramma omvat het thema bijbelstudie en er is de hele dag een boekentafel aan wezig. Inlichtingen: 0118 - 601 721. Hulpelozen - De Gereformeer de Gemeente in Vlissingen houdt op dinsdag 12 november een evangelisatie-zangavond in de kerk aan het Oranjeplein in Oost-Souburg. Onderwerp is 'Jezus redt hulpelozen'. Het Marnixkoor, onder leiding van W. Eggebeen, verleent muzikale medewerking en de avond begint om 19.45 uur. Prehistorisch - A.J. Schaap (oprichter studiecentrum Prehis torische Kunst Maatstricht) houdt een voordracht over grot en rotstekeningen uit diverse Europese landen. Aan de hand van dia's worden de kenmerken van de belangrijkste groepen behandeld. Ook is er aandacht voor de meest recente ontdek kingen in Frankrijk en Noorwe gen en de nieuwste daterings methoden. De lezing is vrijdag 1 november om 19.30 uur in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. Kunst - De glazen deur - Kunst in de Vleeshal. Hierover gaat de lezing die Lex ter Braak, direc teur van de stichting Beeldende Kunst Middelburg, op dinsdag 5 november houdt in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek, In de Vleeshal worden al enkele decennia tentoonstellingen voor hedendaagse kunst georgani seerd. Deze exposities krijgen vaak veel aandacht van landelijke en internationale pers. Ter Braak licht - aan de hand van een aantal voorbeelden - een aantal ten toonstellingen toe en gaat tevens in op de mogelijkheden en onmogelijkheden van kunst. De lezing begint om 20 uur. Batik - In het Middelburgse open jongerencentrum Midgard wordt op donderdag 31 oktober een batik-presentatie gehouden. Jongeren kunnen kennismaken met batik, een oude techniek waarmee bijvoorbeeld stoffen beschilderd kunnen worden. Een week na de presentatie-avond zijn er workshops, op woensdag 6 en donderdag 7 november. Inlichtingen: 0118 - 614 281 (Corine van Biemen). Verkiezingsconcert - De Par tij van de Arbeid houdt op vrijdag 8 november een concert voor jongeren in café Het Schutters hof in Middelburg. Thema van de avond is: Music and Politics, what is it all about? Aan het con cert wordt deelgenomen door de band Jack and Daniels. Tijdens de pauzes geven kandidaat raadsleden van de PvdA in maxi maal drie minuten blijk van hun letterkundige of politieke vermo gens. Het optreden van Jack and Daniels begint om 22.30 uur. Euro - De SGP-jongerengroep Walcheren houdt op donderdag 7 november een vergadering. J.A. Schippers (beleidsmede werker van de SGP/RPF/GPV- fractie in het Euro-parlement) houdt dan een inleiding over de plaats van Nederland in Europa. Ter sprake komen onder meer het aanstaande Nederlandse voorzitterschap van de EU en de invoering van de Euro. De bijeen komst begint om 19.30 uur in de Gereformeerde Gemeente in Aagtekerke. RPF/GPV - De Middelburgs/Arnemuidse afde ling van het RPF/GPV houdt op dinsdag 5 november een verkie zingsavond in verenigingsge bouw De Arne in Arnemuiden. J.J. Siereveld spreekt over zaken als zondagsrust en het gok- en drugsbeleid. D. Stellingwerf (tweede kamerlid voor de RPF) bespreekt landelijke politieke kwesties. Daarna volgt een forum waarin naast Stellingwerf ook de eerste drie mannen op de lijst plaatsnemen. De avond begint om 20 uur. Dorpsraden - D'66 wil zich in de nieuwe gemeenteraad van Veere sterk maken voor de installatie van stads-dorpsraden, zodat de burgers zo veel moge lijk betrokken worden bij de inrichting van hun dorp. Om de belangen van inwoners veilig te stellen wil D'66 die raden niet alleen in puur adviserende zin bevoegdheden geven. Omdat er over deze invulling nogal ver schillend gedacht wordt houdt de partij een discussie-avond over dit onderwerp op dinsdag 7 november in De Zandput. Lijst trekker Leo van der Hoest geeft een inleiding en de avond begint om 20 uur. Domburg - Het CDA houdt op dinsdag 5 november een verkie zingsmanifestatie in Domburg. Sprekers zijn L.P.C. Wisse, lijst trekker en A.D. de Best, wethou der in Domburg. Gastspreker is K.M.H. Peijs, CDA-Europarle- mentariër. Zij houdt een verhaal over de dynamiek van Zeeland en Europa. Deze bijeenkomst begint om 20 uur in Hof Dom burg. Lijsttrekkersdebat - In het Middelburgse Schuttershofcafé wordt op woensdag 30 oktober een lijsttrekkersdebat gehouden. De nummers 1 van WD, CDA, PvdA. D'66, Groen Links, AOV en RPV worden dan aan de tand gevoeld over onderwerpen als de samenstelling van het nieuwe college, de verkiezingsprogram ma's, openbare voorzieningen en de voortgang van het stads gewest. Onderwerpen die door het publiek worden ingebracht, krijgen overigens voorrang. Het debat staat onder leiding van Nelly van Wallenburg en begint om 20 uur. Kinderwerk - SKW Wijkgericht Werk Middelburg houdt op woensdag 30 oktober een poli tiek forum in de Stromenwijk. Deze avond begint om 20 uur. Het onderwerp is kinderwerk (van vier tot twaalf jaar). De func ties van kinderwerk en de knel punten hierbij worden onder de aandacht gebracht. Onder lei ding van M.C. Verburg kunnen ouders, deskundigen, studenten en vertegenwoordigers van poli tieke partijen hun mening uitwis selen aan de hand van zes uit spraken over het kinderwerk. Informatie: 0118 - 634 611 CDA - Het CDA Middelburg Arnemuiden gaat nog twee zaterdagen op verkiezingscam pagne. 2 november doen de aspirant-raadleden de Stromen- wijk, Nieuw- en Sint Joosland en Arnemuiden aan. De zaterdag voor de gemeenteraadsverkie zingen voert het CDA naar Sint Laurens, Klarenbeek, Nieuw Middelburg, De Griffioen en de Middelburgse Markt aan. nente etalage gekomen en werd het assortiment ook flink uitge breid. Op dinsdag 5 november houdt de wereldwinkel open dag van 10 tot 17 uur. Aan de open dag is een prijsvraag verbonden, waarmee twee pakken Afrikaan se koffie en een cd te winnen zijn. Bevrijding - Vlissingen her denkt op zondag 3 november dat de stad 52 jaar geleden werd bevrijd van de Duitsers. Tijdens een sobere plechtigheid op de plaats waar de geallieerde troe pen destijds aan land kwamen, klinkt om 12 uur een hoornsig naal. Na een minuut stilte leggen burgemeester J.C.Th, van der Doef, wethouders L.E. Poppe-de Looff en H.J.M. de Haas kransen bij het monument van de Com mando's, de 52e Lowlands Divi sion en de Vereniging van Schot se Oud-Strijders. Manifestatie '45-'95 - In de Burgerzaal van het Middelburgse Stadhuis wordt op woensdag 6 november de Manifestatie '45- '95 afgesloten. Deze manifesta tie werd twee jaar geleden gestart om een overzicht te geven van de wederopbouw, stedenbouw en architectuur van de afgelopen vijftig jaar in Mid delburg. Na het welkomstwoord van burgemeester D.C.B. Bur gers van Middelburg om 20 uur zijn er een toespraak van J. de Koning (architect in Middelburg), filmfragmenten van de na-oor- logse stad, het boek Architec tuur en Stedenboiuw in Middel burg 1850 - 1950 en een toe spraak door A.L.L.N. Asselbergs. Wethouder J.C. van Dijk-Sturm sluit de avond af. Goudswaard - De openingstij den van COC-café Goudswaard veranderen. In plaats van om 20 uur gaat de bar vanaf 1 novem ber om 21 uur open. Alleen tij dens de travestieten en trans- seksuelen avonden kunnen bezoekers vanaf 20 uur terecht. Daarnaast is het café ook op zon dagmiddag vanaf 15 uur ge opend. Bij voldoende belangstel ling blijft het café open tot 's avonds laat. Bij weinig belang- stellin is de bar dicht van 17.30 tot 21 uur. ACM - Het Activiteiten Centrum Middelburg (ACM) bestaat in november twaalfeneenhalf jaar. Dit wordt gevierd met een mini symposium op dinsdagmiddag 5 november in het Ontmoetings centrum Dauwendaele aan de Middelburgse Vrijlandstraat. Het thema van deze middag is: Goed dat er een ACM is! S. Smits kamp, loco-burgemeester van Middelburg, spreekt een ope ningswoord uit. Bert van Leer dam (Omroep Zeeland) inter viewt voor de pauze de forumle den A. Harrewij (voorzitter Groen Links), L.E. Coppoolse (gedepu teerde), E.M.J. van Brummelen (wethouder) en C. Damen (dis trictsbestuurder FNV). Gemalen - De landinrichtings commissie Walcheren en het waterschap Zeeuwse Eilanden stellen op 4 november nieuwe gemalen in gebruik. Deze zijn gebouwd in het kader van de ruil verkaveling Walcheren. De inge bruikname begint om 10.30 uur bij het gemaal aan de Laurens Stommesweg. Samenwerking - Vertegen woordigers van de Bouw- en Houtbond FNV in Flakkee gaan samenwerken met de arbeids bureaus aldaar. De eerste stap is dat de huidige zelfstandige huis vesting van de APV's (de verte genwoordigers) geleidelijk wordt afgebouwd en er voortaan vanuit één loket bij de arbeidsbureau's wordt gewerkt. Maandag 4 november wordt gestart met de werkzaamheden. Inlichtingen: 0187-485 500. Wereldwinkel - De Wereld winkel in de Oost-Souburgse Kanaalstraat bestaat tien jaar. De winkel is in de loop der tijd behoorlijk veranderd. Zo is er een winkelruimte met perma- mAATSCHAPPELIJKE ZORG WALCHEREN I Voor informatie, bel (0118) 684000 maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 9.30 uur en van 1^.30 tot 14.30 uur. Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: A. Spaans. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: J.P.J. Voets. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: G.J. v.d. Linde, 14.30 uur: P.H. Zaadstra. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur en zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo.: geen opgave ontvangen. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: P. den Braanker. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: J. Lukasse (in de Herv. kerk). Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: J. Lukasse. GRUPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 14.30 uur: M. van der Poll. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. den Braan ker, 14.30 uur: M. van der Poll (in de Geref. kerk). Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za.: 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. J. Engelgeer. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo.: geen opgave ontvangen. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: T.K. van Dam. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: K. Hendrik- se. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: eerste zaterdag van de maand 17 uur: protestantsedienst, twee de, derde, vierde en vijfde zaterdag van de maand 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo. 16.30 uur: J. Chardard. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos. Olmenlaan 8. Zo. 9.30 uur: dienst. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 68. Zo. 10 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. Barmentlo. OOSTKAPELLE HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo.: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: C.J. Kleij. Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: J.H. Kip, 19 uur: A.C. den Hollander (in de Herv. kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J.H. Kip (in de Zionskerk), 19 uur: A.C. den Hollander. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo.: geen dienst. Petruskerk. Zo. 9.30 uur: J.D. de Boer. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: J.W. Glas houwer. De Schaapskooi. Papegaaienburg. Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ter Reede. Zo. 19 uur: P.J. van Hecke. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: D. Jobse-Spierings en C. van Rosmalen. Jehovah's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 15.30 uur. Jehovah's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: R. Kattenberg. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: geen opgave ontvangen. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1. Zo. 15 uur: M. Nieuwenhuize. Christelijk Centrum Zeeland. Faraday weg 1Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur en wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar. Elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand 10.30 uur. Eerste en derde zaterdag 9 uur. Zo. 10.30 uur. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER RITTHEM KOUDEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: J.A. Murre. Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 10 uur: B. de Haan. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: B. de Haan (in de Geref. kerk). SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: A. Bruin. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: A. Bruin (in de Geref. kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: G. Penne- kamp. Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 10 uur: G. Pennekamp (in de Herv. kerk), 17 uur: B. Ridder. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Schoolstraat 11. Zo. 9.30 en 14.30. Aagtekerke, Domburg, Westkapelle, Zoutelan- de, Meliskerke, Koudekerke en Biggekerke: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: A.A. van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 561282. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggeker ke, tel. 552190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: J.W.A. v.d. Heijden, Turfkaai 1, Middelburg, tel. 612738. Patiënten tandartspraktijk P. Mall and, Tobago- laan 6, Vlissingen: Zaterdag en zondag voor spoedgevallen tel. 478290. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek L. v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. 627471. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek De Singel, Singel 9, tel. 412730. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Hament, tel. 471140. Middelburg: van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: M. de Jonge, tel. 616761. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren): Zaterdag en zondag: E. v.d. Akker, Kanaalstraat 3, Oost- Souburg. tel. 460860. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behan deling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Zaterdag en zondag: geen dienst. OVERIGE DIENSTEN WESTKAPELLE MELISKERKE ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 en 19 uur. Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. van der Zwan. Hervormde Kerk. Zo.: geen opgave ontvangen. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11 Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: T. Pikker. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Zo. 9.30 en 18.30 uur: J.J. Tanis, 14 uur: leesdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdiensten. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 9.30 uur: W.A. v.d. Berg, 14.30 uur: A.C. Verweij, 19 uur: C. Kleij. De Hoeksteen. Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 uur: P. Paulus. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groenmarkt, Zo. 10 uur: C. Brakema. De Morgenster. Zo. 10 uur: B.J.W. Schelhaas. Engel se Kerk. Simpelhuisstraat. Zo. 19 uur: W.A. v.d. Berg. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Ontmoe- tingskerk). Zo. 10 en 17 uur: L. Wüllschleger. Oostkerk (in Concert- en Gehoorzaal) Zo. 10 uur: A.C. Verweij. Koorkerk. Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J. de Wolf. Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 uur: dienst. Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: S. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 370. Zo. 10 uur: P. Melse, 17 uur: A.G. Baas. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 en 19 uur: H. van Schaik. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1Elke eerste en derde zaterdag van de maand 9 uur. Zo. 19 uur: P. Barmentlo. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pinkstergemeenschap 'Shalom', Van Doornlaan 40 West-Souburg. Zo. 14.30 uur: dienst. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Hervormde Kerk Oranjeplein. Za. 9.30 uur ere dienst, 10.30 uur: bijbelstudie. C.W.A. Betram. VEERE Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: H. Koetsveld, 15 uur: Nw. Sandenburg, Ridder-van Meggelen. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1Zo. 9.30 uur: J. Zondervan (gespreksdienst). Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: B.C. Buitendijk. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. 1 Do. 31 oktober t/m wo. 6 november HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 24 uur: G.J.M. Meijer, De Krammer 14, tel. 639933. Zondag tot 24 uur: C.J.E.M. Albers, Bellinkplein 3, tel. 639933. Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: E. Kant, Sabalaan 3, tel. 471017. Zondag tot 24 uur: W. van Ouwer- kerk, Gerbrandylaan 6, tel. 465498. Visites aanvra gen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui den, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis ser): Zaterdag tot 24 uur: J.C. Ponten, Oude Rijks weg 6, Nieuw- en St. Joosland, tel. 601340. Zon dag tot 24 uur: C. Wattel, Amstelstraat 55, Oost- Souburg, tel. 461630. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: Zater dag en zondag: R. Ubels en M. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. 591212. Klassiek Homeopaten, van vrijdagavond t/m zon dag: M.H. Drijgers, tel. 412325. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 628288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 628800. Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten-) Alarm Zeeland. 551215. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten, Vlissingen, 448448. Wet Voorzieningen Gehandicapten, 684000. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland': 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen, 448844. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 636108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 615551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 9-12 uur, 613362 Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 0113-249200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 673333. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 411877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 413880. Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 633333.

de Vlissinger | 1996 | | pagina 21