Niet altijd rozengeur Theaters maken publiek wegwijs in wereld van aanstormend talent ËM Flamenco-passie Bluesroute Goes Dubbel punk Dudley Savage: bekende organist oudere generatie Woensdag 23 oktober 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 7 24 OKTOBER T/M 30 OKTOBER IN MIDDEN ZEELAND KINDERBOEKEN Het Nederlandse theater is voortdurend in beweging. Grote namen trekken volle zalen, ter wijl tussen de nieuwkomers ook heel veel talent zit. Voor veel mensen is het niet gemakkelijk om uit het grote aanbod goede namen te kiezen. Een aantal theaters - Waaronder het Vestzak theater in Vlissingen en 't Beest in Goes - wil deze mensen wegwijs maken in de wereld van de nieuwe theatermakers. Danstalent Blof-zanger bij Grandpa Nick Sessieband Margreet Meul meester Clown door Elzbieta, uit geverij Ludion, Gent, 19,95 Het clowntje door Quen- tin Blake, uitgeverij Fon tein, Baarn, 24,90 De clown zei nee door Mischa Damjan en Jozef Wilkon, uitgeverij De Vier Windstreken, Voorscho ten, 9,90 Petje door Vincenth, uit geverij Zirkoon, Amster dam, 24,95 De circustrein door Nan nie Kuiper en Philip Hop man, uitgeverij Van Holke- ma en Warendorf, Houten, 24,90 Illustraties uit het Clown tje door Quentin Blake. dezelfde manier de mensen te vermaken. Ze besluiten er vandoor te gaan en bouwen een eigen circus op, het 'Cir cus voor kinderen en dich ters'. Daarmee hebben ze enorm succes. En zo is ieder een gelukkig... de clown en de dieren omdat ze nu zelf kunnen doen wat ze willen en de toeschouwers, omdat ze nog nooit zo'n leuk circus gezien hebben. We blijven even bij het circus. Allereerst met Petje van Vin centh. Eén keer per jaar komt het circus naar het dorp en Petje, zo genoemd naar het hoofddeksel dat hij altijd draagt, kan zijn geluk niet op, want het is weer zo ver. Elke middag gaat Petje naar zijn lievelingsdier Alexander, een klein leeuwtje. Als het circus vertrekt geeft Petje zijn teddy beer aan Alexander. Na een jaar komt het circus terug en ook Alexander is er weer bij. Een stuk groter, maar nog steeds met de teddybeer. Helaas moet hij nu meedoen aan de voorstelling en tijd om te spelen is er niet meer, tot groot verdriet van Petje. Dan, op een mor gen, ontsnapt er een leeuw, leder een is in paniek, behalve Petje, die gelijk ziet dat het Alexander is... Hij brengt de leeuw terug naar het cir cus en is daarmee de held van de dag. In De circustrein van Nan nie Kuiper en Philip Hopman wil Pepijn graag circusartiest worden. Hij oefent daarvoor met zijn hond Floris. Op een kwade dag gaat Floris er van door in de circustrein. Pepijn gaat er achter aan en komt zo in aanraking met alle 'bewo ners' van de trein. Via de clowns, de dame op het paard, de muzikanten en nog een aantal anderen komt hij bij Enrico Rastelli, de beroemde jongleur. Even lijkt het erop dat Floris helemaal vergeten is. Maar Pepijn zoekt verder en als hij Floris vindt blijken ze samen heel goed te passen in de grote parade en is hun droom wer kelijkheid geworden. ARNEMUIDEN DONDERDAG 24 OKTOBER DONDERDAG 24 OKTOBER Het is het tweede seizoen dat Het Vestzaktheater en 't Beest ruimte reserveren voor aan stormend talent. Onder de vlag 'Nieuwe Theatermakers' zijn in beide zalen dit seizoen drie dagen gereserveerd voor geslaagd werk van jong theatertalent. Op vrijdag 25 oktober gaat de serie van start met een bijzonder drieluik van jazz, toneel en moderne dans. Op één avond treden achter eenvolgens aan: Mirjam Bos, Jesse van Ruller en Rutger Le Poole. In Goes wordt aanstaande vrij dag voor de derde keer de jaarlijkse Bluesroute gehou den. In elf cafés treden blues bands op, in muziekstijl varië rend van Chicagoblues tot boogieblues. De bands die op het program ma staan zijn BB The Blues- factory, Bulldose Blues Band, Julian Sas, Dr. Rhythm, Rude Mood, Peter de Vries en Joris Mirjam Bos is een aanstor mend danstalent met haar voorstelling X, een komische en ontroerende solo over ver warring en gedrevenheid. Jazzgitarist Jesse van Ruller is de eerste Europese winnaar van de prestigieuze Ameri kaanse Thelonious Monk Award 1995. Rutger Le Poole tot slot wordt genoemd als één van de verrassingen van het Internationaal Theaterschool Festival 1996, met zijn toneel solo Jezus van Oldenzaal. Deze werd geschreven en geregisseerd door Theu Boer- mans. De andere geselecteer de voorstellingen van dit sei zoen worden iedere maand aangekondigd in de folders van beide theaters. Ook zijn ze op de maandaffiches te her kennen aan het logo van de Nieuwe Theatermakers. Ines Contreras. FOTO: BERRY STOKVIS. In het Middelburgse Schut tershofcafé geeft de Grandpa Nick Sessieband iedere laatste zondag van de maand optre dens. Het seizoen wordt dit jaar geopend op zondag 27 oktober. Blof-zanger Pascal Jacobse maakt voortaan deel uit van de vaste bezetting. Jacobse werkte het afgelopen seizoen al een paar keer met de band. Het repertoire van de Grandpa Nick Sessieband is grotendeels nieuw en bestaat ondermeer uit nummers van Joe Cocker, Steely Dan, Tower of Power, Marco Borsato en Tom Jones. De concerten in het Schutters hof beginnen om 17 uur. De Spaans/Nederlandse flamencodanseres Ines Contreras treedt op vrijdag 25 oktober op in de Middelburgse Stads schouwburg. Contreras geldt als autoriteit op het gebied van de flamenco. Ze reist met haar Grupo Flamenco door het land met een theatertournee. Ines Contreras is in Nederland geboren, maar groeide op in Spanje, waar ze kennis maakte met de gepassioneerde dans vorm. Haar optredens laten zich omschrijven als 'flamenco puro', een vorm waarin emotie nooit verloren gaat in onge controleerde uitbarstingen, maar die juist op ingetogen wijze een gevoel van door- leefdheid probeert uit te beel den. Voorafgaand aan de voorstel ling geeft Ineke Vermolen een inleiding die ingaat op de ach tergrond en ontwikkeling van flamenco, de opbouw van een dans en de bijzondere ritmes. Ines Contreras' optreden be gint om 20 uur. Organist Dudley Savage geeft vrijdag een concert in de Mid delburgse Concertzaal. Hij is één van Engelands bekendste organisten van de oudere generatie. Het optreden begint om 20 uur. Savage maakte zijn radiode buut in 1936 en werd twee jaar later aangesteld als organist van de Royal Cinema in Ply mouth. In de oorlog ging hij het leger in en na zijn diensttijd werd hij freelance organist. Hij Dudley Savage. bespeelde bijna alle orgels van Engelse theaters, bioscopen, kathedralen en kerken. In totaal verzorgde hij meer dan vijfduizend radiouitzendingen. Daarnaast was hij als presen tator, componist en organist betrokken bij televisiepro gramma's. Dudley Savage brengt in de Concertzaal een programma van puur populaire muziek. Peter de Vries (foto) is samen met Joris Lutz in café De Snor. Lutz, Mambo Chillum, Rodi Dean, Eddon's Corner, Dyna mites, Keith Dunn en The Juke Joints. De bands - met uitzondering van de laatste twee - spelen drie sets tussen 21.30 en 3 uur. Atelier Ludmila Kalmaeva, Tuin dorp 5, Ludmila Kalmaeva, schilderij en, portretten en posters. Geopend na tel. afspraak 0118-603469. BIGGEKERKE Dorpscentrum, Schuitvlotstraat 8, Catrien van Sparrentak-Geschiere, olieverfschilderijen onder andere zee gezichten, stranden en bloemen (t/m 28 oktober). DOMBURG Marie Tak van Poortvliet Muse um, Ooststraat 10a, Dirk Nijland, 'water'. GOES 7 Kunstuitleen De Bevelanden, Wijngaardstraat 3, Zeeuwse kunste naars, diverse werken. Lunchcafé Stadhuis, Grote Markt, P. Spelier; beeldhouwwerk, firma Moerstee; glas. Galerie Van den Berge, Wijngaard straat 3, Dave Meijer, schilderijen. Achterzaal: Momentopname 7, selec tie van werken van diverse kunste naars. Stadskantoor, Oostsingel 2, Josep- hina Blanco, schilderijen. Museum voor Zuid- en Noord- Beveland, Singelstraat 13, 'Speel goed van zolder, expositie kinder speelgoed van vroeger. Galerie Elf, Kleine Kade 11, Sam Kennedy; schilderijen/bronzen beel den, Clarie Pronk; beelden en woon decoratie uit verschillende wereldde len en exclusieve cadeau-artikelen. KAMPERLAND Restaurant Papilion, Veerweg 37, Lydia Klop-Steendijk, aquarellen en portretten. Geopend ma. t/m za. vanaf 10 uur, zo. vanaf 17 uur. KATTEN DIJ KE Galerie llona. Dorpsstraat 23-25, llo- na Schmit, naïeve schilderijen. Ge opend za. van 14-17 uur. Atelier De Kattenbeker, Dorps straat 8, Frans Haak, schilderijen (t/m 27 oktober). MIDDELBURG Galerie 't Zeepaardje, Vlasmarkt 7- 9, Maurice en Saskia Göth, tekenin gen, aquarellen, gouaches en pastels. Galerie Willem Vader, L. Noord straat 56, schilderijen, tel. 0118- 629419, dagelijks geopend. Atelier Anneke Ruimschotel, Groot Mede 66, tel. 0118-616323, staal- en touwplastieken, geopend na tel. afspraak. Wandelkerk Lange Jan, tentoon stelling van diverse kerken in Middel burg. Koninklijk Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen, Kou- steensedijk 7, Middelburg in vogel vlucht. Meubeltoonzaal Jan Alink, Nieu we Kleverskerkseweg 17, Joke Neder- hand, schilderijen, aquarel, oliepastel en crayon. Galerie Spitsbergen, Korendijk 46, Jaap Heuvingh, beelden. Roosevelt Studiecentrum, Abdij, tentoonstelling over het leven en werk van drie Roosevelts: de presi dent Theodore Roosevelt (1858- 1919), president Franklin Delano Roosevelt (1884-1945) en zijn echtge note Eleanor Roosevelt (1884-1962). Galerie Caesuur, Nieuwe Wal 4, Hans Overvliet, 'Tekens van het zwij gen' en 'Gestolen landschappen'. Geopend vr. en za. 13-17 uur. Kapper Henk v.d. Veen, Korte Noordstraat 6, David Heijgelaar, gemengde technieken. Galerie Het Gouden Briefke, Wijn gaardstraat 15, Janine Vos-de Mooij; schilderijen van katten in diverse technieken. Hannes Sanders; beeld houwwerk, Janny Pol; bronzen sculp turen. Geopend ma. 13-17.30 uur, di, wo. do. en vrijdag 10-17.30 uur, do. tot 21 uur en za. 10-17 uur. De Vleeshal, Markt, Fabrice Hybert, 'Testoo'. Geopend di. t/m zo. 13-17 uur. Kuiperspoort 22, Marenne Weiten, klei. Geopend van di. t/m za. 13-17 uur. Stichting Welzijn Ouderen, Mol straat 13, Ron Kalle; olieverf, Chris van Drunen; olieverf, aquarel en pas tel. Rabobank, Lange Viele 49, Hilda van Gilse, oliepastels. Wandelkerk, onder de Lange Jan, tentoonstelling van folkloristische Roemeense kunst. Galerie 't Haentje te Paart, Span jaardstraat 19, Cecile van Spronsen; schilderijen, Gerda Rutters; beelden. Geopend do., za. en zo. 14-16.30 uur en na tel. afspraak 613288. ABN-AMRO Bank, Markt 7, Gheorg- he Ciobanu, schilderijen. NEELTJEJANS Delta Expo, Windenergie, tentoon stelling windenergie. Dagelijks ge opend van 10-17 uur. Delta Expo, 'Water', expositie over Integraal Water Beheer. Buitenhaven, bij het Topshuis, Trechter 5, kunstproject Framework Invitation. OOSTKAPELLË Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, Tonnie Outermans; 'Bomen in het landschap'. Staatsbos beheer; 'Dood hout leeft' (t/m 27 okto ber). Toeristisch Centrum Oranjezon, Schoolstraat 4, Anne de Haan, stads en zeegezichten in pastel, aquarel en acryl. Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, Ad Braat, Miems van Citters, Jan Eikenaar, Ernst Joachim, Margreet Leydekker en Gerda Rut ters, 'Een beeld van een tuin'. OOST-SOUBURG Watertoren CHK, Klaus Kröger; monumentale schilderijen, Phil Bloom; olieverfschilderijen, Anya Janssen; penseelschilderijen en Joost Willink; tekeningen. Grote zaal Stadsschouwburg, Middelburg; Peter van Zegveld en Beatrice van der Poel, 'Net echt', 15.30 uur. 't Beest, Goes; De Wetten van Kep- ler, 'Distant voices', 20.30 uur. VRIJDAG 25 OKTOBER Binnenstad, Goes; Bluesroute met 11 deelnemende café's. Stadsschouwburg, Middelburg; Ines Contreras y su Grupo Flamenco, 20 uur. Concert- en Gehoorzaal, Middel burg; Orgelconcert Dudley Savage, 20 uur. Prins van Oranje, Goes; De Beets Brothers, jazzkwartet, 20 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Hans de Booij, 'Norm', 20.15 uur. Vestzaktheater, Vlissingen; Nieu we Theatermakers, drieluik met jazz, toneel en moderne dans, 20.15 uur. De Piek, Vlissingen; Jamsessie, 21 uur. ZATERDAG 26 OKTOBER St. Jacobskerk, Vlissingen; Najaarsconcert: Het Joseph Trieben- see Ensemble en solisten Jean Decroos (cello) en Arno Bornkamp (saxofoon), 20 uur. Wijkcentrum De Zwaan, Oost- Souburg; Dansavond met Cees Bergmans, 20 uur. Vestzaktheater, Vlissingen; De Lachtende Traan, 'Bottum', 20.15 uur. Kloveniersdoelen, Middelburg; David Murray Jazzkwintet, 20.30 uur. 't Beest, Goes; uitvoering deelne mers van de drumworkshop, 21 uur. De Piek, Vlissingen; The Flying Embryo's, voorprogramma: The Fuc king Virgins, 22 uur. ZONDAG 27 OKTOBER De Stenge, Heinkenszand; Festival Zeeuws/Vlaamse Ontmoetingen, 13 u. Arsenaaltheater, Vlissingen; Dub- belfolk: Engelse singer/songwriter Robb Johnson en de Belgische groep Orion, 15 uur. Prins van Oranje, Goes; Neder landse Kinder Theater, 'De wereld van Mathijs', 15 uur. DINSDAG 29 OKTOBER 7ZZHI Grote Kerk Goes; carillonconcert Sjoerd Tamminga, 13.30 uur. De Mug, Middelburg; Jazzy Quartet Plusfour, 21 uur. WOENSDAG 30 OKTOBER Ambachtscentrum, Goes; Poppen theater Sim Bolus, 'Joris en Reuze- neus', 14 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Lebbis Jansen, 'Lange halen gauw thuis', 20 uur. De Zoute Viever, Dongestraat 1, Grootjans, schilderijen en houtsnij werk. RITTHEM Fort Rammekens, 'Kreken op Wal cheren', expositie van flora en fauna rond de vier kreken. VEERE Grote Kerk, Historische maquette van Veere uit 1813. VLISSINGEN Iguana, Bellamypark 35, levende reptielen, amfibieën en insekten, dagelijks geopend van 14-17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens, Op dubbeldekkersveerboot ms 'Prin ses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promotie (beeld van Zee land als vakantieland). Stedelijk Museum, Bellamypark, 'Werven in Zeeland'. Galerie Hannelore Meyaard, Hendrikstraat 8, Roger Raveel, Lotti van der Gaag, Frank C. Hauser, Olga Weststrate, Lidy Hoewaer en Hans Verhagen, diverse werken. De Kleine Galerie, Koudenhoek 32, Karin Starmans, diverse werken. Notariskantoor Sauer Oonk, Badhuisstraat 181, Xenia Popova, linoleumsnedes en aquarellen. Arsenaal, Arsenaalplein 7, Wille- mien van Nassau, olieverfschilderij en. Bellamy 19, Bellamypark 19, Guido Lippens en Janpeter Muilwijk, de selektie VII. Depedance II, Coosje Buskenstraat 200, Leo van Kampen/Kees Wijker; installatie, Hendri van der Putten; schilderijen, Sophia van den Heuvel; installatie, Kees Roovers; sculptuur en computertekeningen. Zorgcentrum Ter Reede, Koude- kerkseweg 81, voorwerpen en vond sten uit opgravingen bij het Verdron ken land van Valkenisse (Zuid-Beve- landI en het fort Keizershoofd. Zorgcentrum Scheldehof, Stad huisplein 22, voorwerpen die gevon den zijn op de bodem van de grach ten van het voormalig kasteel Alde- gonde bij West-Souburg. WËMELDINGE Atelier L. Rijks, Chozeeweg 27, schilderijen, dagelijks geopend. WOLPHAARTSDIJK Galerie Jan Boer, Aardebolleweg 5, Jan Boer, olieverven. Galerie 'de Hoekweide', Nazareth 4, Harald Jean Jassoy; driedimensio nale schilderijen, René Vaandrager; stenen beelden. Alhambra I Vlissingen, 'Indepen dence Day' 14 en 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'The Nutty Professor' 14 en 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Twister' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Tin Cup' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Independen ce Day' 20 uur. 't Beest Goes, 'Zusje' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'Stealing Beauty' 20.30 uur. VRIJDAG 25 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'Indepen dence Day' 14,19 en 21.45 uur. Alhambra II Vlissingen, 'The Nutty Professor' 14,19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Twister' 19 en 21.45 uur. Alhambra IV Vlissingen, Tin Cup' 19 uur. 'Last Man Standing' 21.45 uur. Grand Theater Goes, 'Independen ce Day' 19 en 21.45 uur. 't Beest Goes, 'Zusje' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'Palookaville' 19.30 uur. 'Stealing Beauty' 22 uur. ZA TERDA G 26 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'Indepen dence Day' 14, 19 en 21.45 uur. Alhambra II Vlissingen, 'The Nutty Professor' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Twister' 19 en 21.45 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Tin Cup' 19 uur. 'Last Man Standing' 21.45 uur. Grand Theater Goes, 'Independen ce Day' 19 en 21.45 uur. Schuttershoftheater Middelburg, "Stealing Beauty' 19.30 uur. 'Palooka ville' 22 uur. ZONDAG 27 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'Indepen dence Day' 14,19 en 21.45 uur. Alhambra II Vlissingen, 'The Nutty Professor' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Twister' 19 en 21.45 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Tin Cup' 19 uur. 'Last Man Standing' 21.45 uur. Grand Theater Goes, 'Independen ce Day' 19 en 21.45 uur. Schu'ttershoftheater Middelburg, 'Stealing Beauty' 20.30 uur. MAANDAG 28 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'Indepen dence Day' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'The Nutty Professor' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Twister' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Tin Cup' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Independen ce Day' 20 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'Chinatown' 20.30 uur. DINSDAG 29 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'Indepen dence Day' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'The Nutty Professor' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Twister' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Tin Cup' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Independen ce Day' 20 uur. 't Beest Goes, 'Mean Streets' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'Palookaville' 20.30 uur. WOENSDAG 30 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'Indepen dence Day' 14 en 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'The Nutty Professor' 14 en 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Twister' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Tin Cup' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Independen ce Day" 20 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'Stealing Beauty' 20.30 uur. DONDERDAG 24 OKTOBER Alhambra III Vlissingen, 'A Goofy Movie' 14 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Babe' 14 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'Mijn leven als hond' 14.30 uur. VRIJDAG 25 OKTOBER Alhambra III Vlissingen, 'A Goofy Movie' 14 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Babe' 14 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'James and the Giant Peach' 14.30 uur. ZATERDAG 26 OKTOBER Alhambra III Vlissingen, 'A Goofy Movie' 14 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Babe' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Babe' 14 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'De jongen die niet meer praatte' 14.30 uur. ZONDAG 27 OKTOBER Alhambra III Vlissingen, 'A Goofy Movie' 14 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Babe' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Babe' 14 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'Kijk ik vlieg' 14.30 uur. WOENSDAG 30 OKTOBER Alhambra III Vlissingen, 'A Goofy Movie' 14 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Babe' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Babe' 14 uur. Voor deze aflevering heb ik gekozen voor een aantal boe ken over clowns en circus. Natuurlijk hebben die alles met elkaar te maken, hoewel dat in deze boeken ook wel anders is. In ieder geval een vrolijk onderwerp zou je zeg gen, maar toch komt er heel wat drama in voor. Clown is een prentenboekje van Elzbieta. „Ik had een blauwe vogel...foetsie! Weg gevlogen! Ik had een groene kikker...weggevaren! Stie kem! Ik had een bruine beer...plots gaan vliegen! Zomaar!" Het witte clowntje raakt alles kwijt wat hij heeft. En dat blijft maar doorgaan. Totdat... de zon letterlijk en figuurlijk opgaat. Een grappig hebbeboekje met heldere tekeningen op een felgekleur de ondergrond. Het Clowntje van Quentin Blake komt in dit prentenboek zon der woorden met een aantal andere knuffels terecht in de vuilnisbak. Gelukkig valt hij eruit en dat is het begin van een avontuurlijke tocht. Hij zoekt naar mensen die hem kunnen hel pen om de andere knuffels uit de vuil nisbak te bevrijden. Maar dat valt tegen. Steeds als hij jon ge vriendjes vindt, zijn daar weer volwassenen die de nieuwe vriendschap stuk maken. Totdat hij eindelijk de juiste hulp vindt. Eigenlijk bestaat dit boek uit een aan tal verhalen waarbij je vol doende gelegenheid krijgt om heerlijk verder te fantase ren. De clown zei nee is een verhaal van Mischa Damjan met tekeningen van Jozef Wilkon. In een eenmalige uit gave verscheen een verkorte editie van dit al langer bestaande prentenboek. De clown Petronius heeft met een aantal andere dieren besloten uit het circus te stappen omdat ze er genoeg van hebben elke avond op In het Vlissingse podiumcafé de Piek spelen zaterdag twee punkbands. Hoofdact van de avond is de pretpunkformatie The Flying Embryo's. Voordat The Flying Embryo's het podium betreden is het de beurt aan de punkband The Fucking Virgins. De zaal van De Piek gaat om 21 uur open. The Flying Embryo's. The Flying Embryo's zijn in 1992 opgericht en spelen naast veel eigen werk covers van The Toy Dolls, Sex Pistols, Dead Kennedy's en U.K. Subs. Naast deze echte punk-klassie kers spelen The Flying Em bryo's ook smartlappen, folk songs en drinkliederen. Een optreden van de band staat dan ook doorgaans garant voor een avondje dolle pret. Voor het optreden van The Flying Embryo's warmt hun vaste voorprogramma The Fucking Virgin's het publiek op. Deze band is vijf jaar geleden opgericht en timmert stevig aan de weg. Na een begin met veel covers van ondermeer Motörhead, Sex Pistols en Iggy Pop speelt de band nu ook veel eigen werk. De muziek van The Fucking Vir gin's is niet in één woord te vangen, maar neigt naar hard core.

de Vlissinger | 1996 | | pagina 7