Provincie Zeeland Vervoer gehandicapte sporters Yerseke De Sleep Dream lattenbodem die u altijd ligt Integratieprijs MILIEU TECHNIEK KUNST - ANTIEKVEILING «es**** De Slaapvoorlichter voor Zeeland Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 De Zeeuwse Stichting voor Gehandicaptenbeleid en de Zeeuwse Sportraad hebben een vervoerssysteem ontwikkeld voor gehandicapten die willen sporten. Door bijdragen van gemeenten zijn de kosten betaalbaar. Omleiding Commissies Hoorcommissie Welke afdelingsassistenten m/v zijn flexibel en maximaal inzetbaar op basis van een O-urencontract? T.b.v. milieutoepassing: Speciale drainage van HPE of PP HPE of PP leidingen HPE kolken - putten - goten HDPE folie voor bassins en opslag van verontreinigde stoffen Olie-afscheiders Vetafscheiders Slibvangputten 1-30 m3 Septictanks Pompgemalen Beestenmarkt 12, Goes. Tel. (0113) 23 22 13 Korte Delft 4, Middelburg. Tel. (0118) 63 38 30 Woensdag 9 oktober 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 13 Abdij Nieuws Etoile De prijs bestaat uit een bronzen beeldje 'Etoile' dat is ontworpen door Rini Dado. Het uitreiken van de prijs gaat verder dan het in het zonnetje zetten van een instelling of iemand die zich bijzonder heeft ingespannen. De winnaar moet iets voor elkaar hebben gebokst dat als voorbeeld kan dienen voor anderen om mensen met een handicap volwaardig te laten deelnemen aan de samenleving. Een voorbeeld wordt vaak nage volgd of roept nieuwe ideeën op. de vervoerskosten binnen de perken van de openbaarvervoerstarieven zijn te houden, komt door de bijdragen van de gemeenten in Zeeland. Informatie Wie meer wil weten of de folder over Vervoer Aangepaste Sporten wil hebben, kan bellen met de Zeeuwse Stichting voor gehandi captenbeleid, (tekst)telefoon: 0113-249325. Informatie over aangepaste sporten is verkrijgbaar bij de Zeeuwse Sportraad, (teksttele foon: 0118 - 640700. "Etoile" van Rini Dago. Vrijdag 11 oktober wordt bekend gemaakt wie dit jaar de Zeeuwse Prijs Bevordering Integratie Gehandicapten heeft gewonnen. De heer Van der Zaag, burge meester van de gemeente Goes, zal de prijs uitreiken. Dat gebeurt in Verpleeghuis Ter Valcke in Goes. Genomineerden Een jury, onder voorzitterschap van oud-gedeputeerde W. Don, heeft drie kanshebbers genomi neerd voor de prijs: De Stichting Arduin, de plantsoenendienst Zierikzee en de Vlissingse zwem vereniging De Stormvogel. Arduin heeft naamgemaakt als instelling voor verstandelijk gehandicapten en is nu een voor beeld voor anderen. De zelfstandi ge stichting heeft in korte tijd de crisis en wantoestanden weten op te lossen waarin het voormalige Vijvervreugd verkeerde dat werkte onder de vleugels van een groter organisatorisch verband. De plantsoenendienst van Zierik zee heeft stadspark Kaaskens- water, inclusief visstekken en volkstuinen, geschikt weten te maken voor gehandicapten. Ook blinden kunnen er de weg vinden. Door de inzet van een groep vrijwilligers kunnen gehandicapten in clubverband bij De Stormvogels een baantje trekken, trainen en meedoen aan prestatietochten. Woensdag 9 oktober wordt in Renesse begonnen met het maken van een rotonde in de kruising Stoofweg met de Lage Zoom en de Helleweg. Tijdens het werk, dat tot eind november duurt, wordt het gemo toriseerde verkeer via borden omgeleid. Het fietspad langs de Stoofweg blijft beschikbaar. Het wordt geschikt gemaakt om ook de lijnbussen en de hulpdiensten, zoals ambulance en brandweer, erover te kunnen leiden. Door weersomstandigheden kan de einddatum van het werk uitlopen tot begin december. De rotonde hoort bij de voorberei dende werken voor het transferi um dat het verkeer in de kop van Schouwen moet stroomlijnen. Voor mensen met een lichamelijke of geestelijke handicap die willen sporten, is het wel eens lastig aan vervoer te komen en assistentie te krijgen. Rijtijden en plaatsen van bestemming van het openbaar vervoer zijn in een aantal gevallen een belemmering om actief aan sport te (gaan) doen. Met een beroep op de regeling Vervoer Aangepaste Sporten zijn vervoersproblemen op te lossen. Naar elke plek in Zeeland Een groep van 35 vrijwillige chauffeurs staat klaar om gehandicapten die willen sporten, te vervoeren naar de sport van hun keuze. Sommige aangepaste sporten zijn maar mogelijk op een beperkt aantal plaatsen in Zeeland. Geen probleem voor de chauffeurs, want iedere bestem ming in Zeeland is mogelijk. Stimulans De regeling is een initiatief van de Zeeuwse Stichting voor Gehandicaptenbeleid (ZSG) en de Zeeuwse Sportraad. Samen met de sportbonden is gezocht naar een mogelijkheid praktische belemmeringen voor mensen met een handicap die willen sporten, weg te nemen. Aanmelden en kosten Wie gebruik wil maken van de regeling Vervoer Aangepaste Sporten, kan zich schriftelijk of telefonisch opgeven bij een van de vijf regionale coördinatoren. De adressen en telefoonnummers staan vermeld in een folder die is op te vragen bij het ZSG. Het vervoer is niet gratis. De kosten zijn vergelijkbaar met de kosten van openbaar vervoer over het traject dat men wil afleggen. Dat Komende week zijn er twee openbare vergaderingen van de Provinciale Onderwijsraad. De bijeenkomsten zijn in het provin ciehuis, Abdij 6 in Middelburg. Woensdag 16 oktober, aanvang 14.00, staan voor het basis- en speciaal onderwijs de volgende onderwerpen op de agenda: inleiding over meisjes en techniek; rapporten van de VMC over aanbod kunsteducatie '96/97, aanbod amateurtoneel '96/97 en Huis voor de kunst; voorontwerp plan jeugdhulpverlening Zeeland '97-2000; rapport basisonderwijs in Zeeland; project structurele samenwerking van scholen op het platteland. Donderdag 17 oktober, aanvang 14.00, gaat bij het voortgezet onderwijs en volwasseneneduca tie de aandacht uit naar de vol gende onderwerpen: herstructure ring mavo/vbo/vso; voorontwerp plan jeugdhulpverlening Zeeland '97-2000; plan van scholen voortgezet onderwijs '98 - 2000; planprocedures voortgezet onderwijs; archeologiebeleid en educatie; culturele activiteiten voor het voortgezet onderwijs. De agenda's van de vergaderin gen en bijbehorende stukken liggen ter inzage in het informatie centrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. De Hoorcommissie Bestem mingsplannen houdt woensdag 16 oktober twee openbare zittingen om de visie van belanghebbenden te vernemen die het niet eens zijn met twee bestemmingsplannen. Tot voor kort heette dat 'bezwa ren', nu 'bedenkingen'. Om 9.15 uur gaat het om het bestemmingsplan Bedrijventerrein Renesse van de gemeente Westerschouwen. Om 9.45 uur is het bestemmings plan Kom Oosterland van de gemeente Duiveland onderwerp van gesprek. De mensen die de zogeheten 'bedenkingen' hebben ingediend en de gemeentebesturen zijn uit genodigd hun mening toe te lichten. De hoorzittingen zijn in het gebouw van de directie RMW van de provincie Zeeland, Het Groene Woud 1 in Middelburg. Regio Walcheren SVRZ wordt gevormd door Verpleeg- en Reacti-veringscentrum Der Boede in Koudekerke, Verpleeghuis De Herengracht in Middelburg en Verzorgingshuis Ter Mantelinge in Domburg. Teamwerk, functiegericht handelen en zorg-op-maat zijn kernbegrippen in onze werkwij ze. Bij de Regio Walcheren SVRZ werken ruim 750 mensen die zorgdragen voor 485 bewoners. De functie Als reserve afdelingsassistent dient u de gelegenheid en bereidheid te hebben om op piekmomenten soms op korte termijn te worden ingezet, zowel in de ochtend-, middag als avonddiensten. Op termijn bestaat eventueel de mogelijkheid voor een vast dienstverband op basis van 32 of 40 uur per week. De taken U verricht werkzaamheden in alle diensten (behalve nachtdiensten) onder supervisie van een gediplomeerd ziekenverzorgende. U helpt bij de dagelijkse verzorging van de bewoner. U voert huishoudelijke taken uit, zoals het serveren van voeding en dranken en het schoonmaken van afdelingsmateriaal. De functie-eisen U beschikt over het diploma Zorgassistent of daaraan gelijk te stellen diploma. Voor geïnteres seerden zonder diploma is het niet zinvol te reageren op deze advertentie. Uw reactie Voor nadere inlichtingen kunt u contact opnemen met mevrouw K. Markusse, personeelsmedewerk- ster, telefoon 0118-554000. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u binnen 14 dagen richten aan de £*22^ afdeling PO&O van de Regio Walcheren SVRZ, Ter Poorteweg 15, I 4371 RM te Koudekerke. Regio Walcheren SVRZ Regio Walcheren is onderdeel van de Stichting Voor Regionale Zorgverlening. Deze stichting beheert acht instellingen binnen de gezondheidszorg in Zeeland. In totaal werken er 1.900 mensen die zorg bieden aan ongeveer 1.150 bewoners. Schilderijen, aquarellen, grafiek, tekeningen van: D. Koets, L. Heymans, D. Wiggers, Vaarzon Morel, W. Frater, W.G. Hofker, K. van Bohemen, Lucebert, Sierhuis, Constant, van Trigt, etc. Sieraden: streeksieraden en Jugendstill en Art Deco sieraden, zilver; gebruiksvoorwerpen en Art Deco zilver. Meubelen: 2 kabinetten, 2 (coulissen) tafels, 2x6 stoelen, tinkast, geschilderd slaapkamerameublement, diverse fauteuils, etc. Volkskunst: palmhouten messen, tin: een uitgebreide verzameling tin. Porselein: Japan/China en Europees, klokken, pendules. Aardewerk: plateel en o.a. regout, koper, brons, munten, tegels en alles wat meer ter tafel aangeboden zal worden. Kijkdag: 16 oktober van 14-21 uur. Veiling: 17 oktober v.a. 13.30 uur. Kijkdag/veilinglocatie: stadsschouwburg molenwater-Middelburg. Voor info: veilinghuis B. Witte-Vlasmarkt 11 Middelburg, telJfax. 0118-614105. Kreeft 13 4401 NZ Yerseke Tel.: 0113-576006 Fax: 0113-573621 Achterweg 4 Biervliet Tel.: 0115-482000 De latten waaruit de Sleep Dream lattenbodem Regulastic is samengesteld, zijn vervaardigd van gelaagd, gestoomd en gelijmd beukehout, dat veer krachtig is èn blijft. Er zijn 3 veertypen die zijn vervaar digd van onvervormbaar chroomnikkel. Elke lat is voor zien van 2 sleuven voor optimale ventilatie. De Vlijt Bedden

de Vlissinger | 1996 | | pagina 13