Rijkssteun Zeeuwse projecten Tl'mail I D© Wilt Ombudsman Provincie Zeeland Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie; Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 •Officiële Mededelingen Diversen Milieu Plan jeugdhulp verlening Zeeland 1997-2000 Gedoogbeschikking Rijkswaterstaat Commissies Verlenging werkings duur waterhuishou dingsplan 1993-1997 Bodemverontreiniging Nieuwlandseweg Middelburg Zeeland mag dit jaar 15 miljoen gulden van het rijk tegemoet zien. Het geld is bedoeld om twee projecten die van belang zijn voor de werkgelegenheid financieel haalbaar te maken Mainport Rotterdam JHaariert ^èteketee aab- en ^Banketbakkerij DEZE WEEK NIEUW 5 GRANENBROOD (v.d. molenaar)2.60 2 APPELFLAPPEN2.60 10 MINI KRENTEBOLLEN2.50 OLÉ BROOD 1/2 PRIJS0P 0P MIDDEL SOESJES 100 gram1.85 De NSG heeft ook iets tegen tik- tak- tik- tak- tik- tak- hakken. gratis informatie. Woensdag 18 september 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 13 Abdij Wie wil klagen over de pro vincie of een medewerker van de provincie kan in het ver volg ook terecht bij de natio nale ombudsman. Voorwaarde is wel dat de klacht eerst is voorgelegd aan de provincie en daar volgens de geldende procedures is afgehandeld. De nationale ombudsman behan delt klachten over de overheid. De ombudsman wordt benoemd door de Tweede Kamer en is onafhan kelijk. Eerder al konden mensen al bij de ombudsman klagen over ministeries, waterschappen, politie, GAK, arbeidsbureaus en de Informatie Beheer Groep. Daar zijn nu de provincies bijgekomen. ledereen, maar niet altijd ledereen kan een klacht indienen bij de nationale ombudsman. Leeftijd of nationaliteit doen er niet toe. Ook maakt het niet uit of de klager al dan niet inwoner is van de betrokken provincie en of de klacht wordt ingediend door een persoon of door een organi satie. Maar de ombudsman kan niet iedere klacht in behandeling ne men. Zo neemt de provincie veel beslissingen waar mensen, op basis van wettelijke procedures, bezwaar tegen kunnen maken. Datzelfde geldt ook voor beslissingen waartegen beroep mogelijk is. Procedures kunnen op die manier doorlopen tot aan de Raad van State. Alvorens naar de ombudsman te stappen, wordt van de klager wel verwacht dat hij of zij eerst heeft geprobeerd er met de provincie zelf uit te ko men. Hoe en waar Klagen bij de nationale ombuds man kost niets. Wie zich afvraagt of de klacht bij de ombudsman thuis hoort kan altijd eerst even bellen met het Bureau Nationale Ombudsman. Wie een klacht indient, moet dat schriftelijk doen. In sommige gevallen stelt de ombudsman een onderzoek in. In andere gevallen is een onderzoek niet nodig en is door tussenkomst van de ombudsman een probleem snel opgelost. Een onderzoek wordt afgesloten met een rapport waarin de om budsman laat weten of hij de klacht al dan niet gegrond vindt. Neemt de provincie al tijdens het onderzoek maatregelen waarmee de klager tevreden is dan zal de ombudsman als regel het onder zoek stoppen en geen rapport uitbrengen. De klager wordt steeds op de hoogte gehouden JÊk- Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een voorontwerp van het Plan jeugdhulpverlening 1997- 2000 vastgesteld. Voor 1997 is hierin vermeld-welke uitvoerders van regionale voorzie ningen naar de mening van Gedeputeerde Staten voor beko stiging in aanmerking dienen te komen, hoeveel subsidie zij maxi maal dienen te ontvangen en, wanneer van toepassing, welke capaciteit zij hiervoor maximaal moeten leveren. Voor de jaren 1998, 1999 en 2000 wordt in het plan aangegeven welke wijzigin gen hierin worden voorzien. Het voorontwerp ligt van 19 sep tember tot 18 oktober 1996 ter inzage in het provinciaal infor matiecentrum, Abdij 9, Middelburg. Een ieder kan tot 18 oktober 1996 schriftelijk op de inhoud van het voorontwerp reageren bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Gedeputeerde Staten van Zeeland gedogen, naar aanleiding van een verzoek van Rijkswaterstaat om vooruitlopend op het in werking treden van (onderdelen) van het Bouwstoffenbesluit, het toepas sen van vormgegeven fosforslak- ken voor oeverbestorting in het Nauw van Bath. Het verzoek en de beschikking lig gen van 18 september tot en met 30 oktober 1996 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 9- 12 en 14-16 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 30 oktober 1996 tegen de beschikking een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voorlo pige voorzieningen vragen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA "s Gravenhage. van de voortgang die de ombuds man boekt. De klager zal meestal ook om nadere informatie en om een reactie tijdens het onderzoek worden gevraagd. De rapporten van de ombudsman zijn openbaar. Omwille van de privacy staan er geen namen in het rapport. Informatie Wie meer wil weten kan op werkdagen tussen 09.00 uur en 17.00 uur bellen met het Bureau Nationale Ombudsman, tel. 070 - 3563563. Het bezoekadres is Stadhoudersplantsoen 2 in Den Haag. Het postadres luidt: Nationale Ombudsman, postbus 29729, 2502 LS Den Haag. Maandag 23 september, aanvang 13.45 uur, vergadert de statencommissie voor Alge meen Bestuur. De bijeenkomst is openbaar en er is spreek recht voor het publiek. De commissie vergadert in het provinciehuis, Abdij 6 in Mid delburg. Wie gebruik wil maken van het spreekrecht moet aan het begin van de vergadering aanwezig zijn. Dan namelijk vraagt de voorzitter wie van het publiek bij een van de onderwerpen het woord wil voeren. De volgende onderwerpen staan op de agenda: aanbestedingsbeleid provincie, verbetering handhaving groene wetgeving, afrekening subsidie bejaardenoorden, regelement van orde IPO, beleidsvoornemens lokale schaal voor open overleg met de gemeentebesturen in Zeeland voor herindeling, regio visie jeugdzorg. De agenda en de vergaderstuk ken liggen ter inzage in het infor matiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Gedeputeerde Staten van Zeeland zijn, op grond van afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuurs recht, voornemens om Provinciale Staten van Zeeland voor te stellen de werkingsduur van het water huishoudingsplan 1993-1997 met twee jaar te verlengen tot 17 sep tember 1999. Het ontwerp-besluit ligt ter inza ge van 19 september tot 17 okto ber 1996 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 9-12 uur en 14-16 uur. Belanghebbenden kunnen tot 17 oktober 1996 schriftelijk hun zienswijze over het ontwerp besluit indienen bij Gedeputeer de Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Gedeputeerde Staten van Zeeland zijn van plan de bodemverontreini ging ter plaatse van de voormali ge stortplaats aan de Nieuw-land- seweg te Middelburg als ernstig Nieuws Bedrijvigheid op de Axelse Vlakte en herstructuring van de verblijfsrecreatie in Schouwen-west gaan mogelijk worden nu het Rijk heeft be sloten beide projecten te ondersteunen met elk 7,5 min. Bij de Axelse Vlakte gaat het om nieuwe werkgelegen heid, naar verwachting 750 mensen. In Westerschouwen gaat het om behoud van 2.500 arbeidsplaatsen in de toeristische sector. De vijftien miljoen gulden is af komstig van het ministerie van Economische Zaken. Het gaat om de zogeheten Stirea-gelden. Stirea staat voor Stimulerings regeling Ruimte voor Econo mische Activiteit. Keuze Het ministerie van EZ had dit jaar vijftig miljoen aan Stirea-geld te verdelen. Vanuit het hele land konden projecten worden inge diend. Van de ongeveer 50 pro jecten die bij EZ binnenkwamen waren er zes afkomstig uit Zee land. Het rijtje van zes is door het provinciaal bestuur voorzien van een rangorde.Daarvoor golden criteria als verhouding eigen bij drage en gevraagd subsidie, draagvlak bij overheden en be drijfsleven, planologische uitvoer baarheid, bijdragen aan oplossing knelpunten, bijdrage aan werkge legenheid en regionaal belang. Bij de toetsing bleken Axelse Vlakte en Schouwen-west zo dicht bij elkaar te liggen, op afstand gevolgd door de andere Zeeuwse projecten, dat beide een gedeelde eerste en tweede plaats is toege kend. Het verschil tussen beide is dat de Axelse Vlakte uitstekend scoort op het punt van nieuwe werkgelegenheid en Schouwen- west op kwaliteitsverbetering van de streek. Op de achtergrond speelde de wetenschap mee dat bi) EZ projecten hoger scoren naarmate ze een grotere bijdrage leveren aan het oplossen van knel punten in de regio, de kwaliteit toeneemt en het draagvlak bij overheden en bedrijfsleven groter is. Daarop scoren de beide pro jecten uitstekend, ook afgezet tegen de projecten uit andere delen van het land. Zo blijkt uit de toekenning van subsidie aan beide projecten. Axelse Vlakte Met de eerste fase van de ontwik keling van het industrieterrein Axelse Vlakte is een bedrag ge moeid van 30,5 miljoen gulden. Dat maakt het project onrendabel. Door de steun van EZ komen de projectkosten niet meer volledig voor rekening van de regio en wordt ontwikkeling rendabel. In de Kanaalzone is een tekort aan nat ontsloten bedrijfsterrein. De Axelse Vlakte moet hiervoor een oplossing bieden. In het gebied kunnen uiteindelijk 750 mensen aan de slag. Het project maakt deel uit van het plan van Aanpak Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen. Aan de uitvoering van dit plan wordt hard gewerkt door de ge meenten in de Kanaalzone, be drijfsleven, havenschap en pro vincie. Het plan heeft de instem ming van een aantal ministeries als Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, EZ en Verkeer en Waterstaat. te beschouwen (art. 29 Wet bo dembescherming). De ontwerp-beschikking en het nader onderzoeksrapport liggen van 18 september tot en met 15 oktober 1996 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 9- 12 en 14-16 uur, en in het ge meentehuis van Middelburg, op werkdagen van 8-12 en 13-17 uur en (na telefonische afspraak 0118-675000 tst. 241) op don derdagavond van 18-21 uur. Belanghebbenden kunnen in de zelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze op de ontwerp-beschikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-631736. Vergunningen Martens Scheeps- en industriereiniging bv te 's-Heerenhoek Gedeputeerde Staten van Zeeland en de Minister van Verkeer en Waterstaat hebben aan Martens Scheeps-en Industriereiniging bv te 's-Heerenhoek vergunningen Wet milieubeheer en de Wet verontreiniging oppervlakte wateren met voorschriften ter bescherming van het milieu ver leend voor het oprichten en in werking hebben van een inrich ting, bestemd voor het opslaan, sorteren en bulken van gevaarlijke afvalstoffen afkomstig uit de scheepvaart en die vrijkomen bij industriële cleaningsactiviteiten (geen PMV-mengsels) en het opslaan en sorteren van kga, afkomstig van particulieren en bedrijven uit Borsele en uit de Scheepvaart. De inrichting is gelegen aan de Spanjeweg ongenummerd, kada straal bekend gemeente Borsele, nr. A 1086 (ged.). Voor deze aanvragen vindt op grond van de Wet milieubeheer een gecoördineerde behandeling plaats. De vergunningen liggen van 19 september tot en met 30 oktober 1996 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur, in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10, Heinkenszand, maandag tot en met vrijdag van 8.30-12.30 uur, op donderdagavond van 17.00- 20.00 uur en bij Rijkswaterstaat directie Zeeland (kamer 124), Koestraat 30 te Middelburg, op werkdagen van 9-12 en van 13-16 uur. Degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-ver- gunningen, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunningen en belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun ningen kunnen tot en met 31 oktober 1996 tegen de vergunnin gen beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De vergunningen worden op 1 november 1996 van kracht, tenzij overeenkomstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State en/of de benodigde bouwvergun ning nog niet is verleend. Schouwen-west In Schouwen-west gaat het om het behoud van de bestaande werkgelegenheid in de toeris tische sector. Door toenemende concurrentie uit andere toeristen gebieden en een opeenstapeling van problemen die om een oplos sing vragen is het nodig de streek uitvoerig op de schop te nemen: verplaatsing van toeristische be drijven uit kwetsbare natuurgebie den, aanleg van een transferium voor opvang autoverkeer, verbe tering van toevoerwegen en maatregelen voor natuurherstel. Overheden, bedrijfsleven en natuur- en milieugroepen hebben de plannen samen ontworpen. De totale kosten bedragen bijna 25 miljoen gulden. Ruimteproblemen in de haven van Rotterdam, gaan niet alleen Rotterdam aan. Over de oplossing van problemen moeten de men sen buiten de Maasstad ook kunnen meepraten, vindt de regering. Vandaar dat dinsdag avond 24 september in Vlissingen een discussie-avond wordt belegd. Vragen die aan bod komen zijn onder meer: is het nuttig en noodzakelijk dat de Mainport Rotterdam uitbreidt? En zo ja, hoe dan? Kan dat alleen in Rotterdam en omgeving of kan dat ook elders? Delfzijl, IJmuiden, Moerdijk, Vlissingen, Terneuzen, Venlo, Arnhem bijvoorbeeld. En als er uitbreiding komt, waar dan ook, wat zijn dan de gevolgen en aan welke voorwaarden moet een uitbreiding voldoen. Hoe er gedacht wordt over dit soort vragen en welke oplossin gen worden aangedragen wil het kabinet graag weten rond het eind van dit jaar. Vervolgens zal de regering in april volgend jaar een besluit nemen over havenuitbrei ding. Rond de tafel De start van de discussie in Zee land is 24 september in het Arse naal, Arsenaalplein in Vlissingen. De avond begint om 19.30. Wie wil meepraten moet zich opgeven en krijgt een informatiepakket. Na afloop van de eerste discus sie-avond kunnen mensen zich aanmelden voor werkateliers. Dat zijn bijeenkomsten in kleine groepjes waarin samen met deskundigen wordt doorgepraat over de uitkomsten van de discus sie-avond en over mogelijke oplossingen. Ook de gevolgen van beslissingen worden in de werkateliers uitgewerkt. Opgeven Wie wil meepraten kan zich opge ven bij het projectbureau, VERM, dat de organisatie in handen heeft. Het telefoonnummer van VERM is 070-3151600. Op dit nummer is ook verdere informatie verkrijgbaar. Kanaalstraat 2 - Oost-Souburg, tel. 0118-461291 300 gram WIT SPECULAASJES halen, 200 gramBETALEN De Nederlandse Stichting Geluidhinder heeft iets tegen lawaai: NSG.Postbus 381.2600M Delft. Tel.: 015 S62723

de Vlissinger | 1996 | | pagina 13