Metal-weekend in de Piek Jazzfestival in Domburg Vrolijke muzikale kindervoor stelling van Muis en Leeuw t Veere in vroeger tijden BouwCenter DeJagerTolhoek Poppentheater brengt Salomé-verhaal Tentoonstelling over sport Woensdag 18 september 1996 DE FAAM DE VLISSINGER 19 SEPTEMBER T/M 25 SEPTEMBER IN MIDDEN ZEELAND 1 GELEZEN Joep Bremmers De Stichting Muis en Leeuw brengt op 22 en 25 september de kindermusical 'Muis en Leeuw in het 1000-Bomenbos' in het Middelburgs Mini theater in de Verwerijstraat. In dit nieuwe avon tuur van Muis en Leeuw laat Muis zijn vriend Leeuw in de steek om op zoek te gaan naar een nieuwe vriend. Muis en Leeuw kennen elkaar al honderd jaar en nu wil Muis wel eens wat anders, hij vindt Leeuw maar saai. De Piek in Vlissingen staat dit weekend in het teken van metal. Vrijdagavond geven drie jonge bands een try-out en zaterdag speelt Frozen Sun. Domburg staat dit weekend in het teken van jazzmuziek. Als onderdeel van de Zeeland Nazo mer Festivals wordt in Domburg Jazz by the Sea gehouden. Van vrijdag tot en met zondag zijn er door het hele dorp optredens van binnen- en buitenlandse jazzbands. Het festival opent vrijdag om 19.30 uur met een openluchtconcert bvan de Fondy Riverside Bullets Jazzband in de Stationstraat. Boogie woogie Zee In het kader van het nazomerfestival 'Uit de kast' speelt op woensdag 25 september het Stuffed Puppet Theatre van Neville Tranter de voorstelling Salomé in 't Beest in Goes. Neville Tranter maakt al jaren prachtige voor stellingen, die hij over de hele wereld speelt. 11 mmm DONDERDAG 19 SEPTEMBER Abdijplein, Middelburg; beiaard concert Henk G. van Putten, 12 uur. Stadhuistoren, Veere; beiaardbe speling Kees van Eersel, 15 uur. Koorkerk, Middelburg; minicon- cert Jos Vogel (orgel), 15 uur. Aula Zeeuwse Bibliotheek, Mid delburg; Gezelschap van de Zee, 'Het moederskind' en 'De meisjeska mer', 20 uur. VRIJDAG 20 SEPTEMBER Stationsstraat, Domburg; Fondy Riverside Bullets Jazzband, 19.30 uur. Kleine kerk, Veere; herdenkings concert Robert Burns en Caroline Kaart, 20 uur. Maria Magdalenakerk, Goes; koorconcert Koninklijke Christelijke Zangersbond, 20 uur. Café 't Groentje, Domburg; Jazz- collection New Orleans Mainstream, 20.30 uur. De Piek, Vlissingen; 'Kids are allright-avond': Haaren zijn Vriend jes, Phalanx en LB Basement Projekt, 21 uur. Strandpaviljoen Panta Rhei, Vlis singen; Erwin van Ligten, Mare Stoop, Nico Heiligers en Han van Eyk, 22.30 uur. ZATERDAG 21 SEPTEMBER Tuin Marie Tak van Poortvliet- museum, Jazzconcert, 11 uur. Centrum, Domburg; Streetparade, 13.30 uur. Nederlands Hervormde Kerk, Oostkapelle; Zeeuwse Accordeon Vereniging Concertina, 14 uur. Grote Kerk, Goes; orgelconcert Kees van Eersel, 20 uur. Café 't Groentje, Domburg; Tra- vlin Light Latin Swing Jazz, 20.30 uur. De Parel, Domburg; grote Jazz avond met Carmen Comes en Shean Shy and the Climax Jazzband, 21 uur. Razzmatazz, Oost-Souburg; Pen del, 21 uur. Hotel Arneville, Middelburg; New Orleans Longfield Jazzcrackers, 21 uur. Rock Café Gommert, Vlissingen; De Soto, 22 uur. De Piek, Vlissingen; Frozen Sun, 22 uur. zondag 22 september Manhuistuin, Goes; brassband Excelsior, 12 uur. Minitheater, Middelburg; Stich ting Muis Leeuw speelt 'Muis en Leeuw in fyst 1000 bomenbos', 14 en 16 uur. Kapel van Sint Maarten, Hooge- lande; fluit en gitaarduo Myriam en Robert Benjamin, 14.30 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Toto La Momposina, Caraïbische muziek uit Columbia, 15 uur. Grote kerk, Veere; Glasgow Phoe nix Choir, 18.30 uur. DINSDAG 24 SEPTEMBER Grote Kerk Goes; carillonconcert Sjoerd Tamminga, 13.30 uur. De Mug, Middelburg; Co Roose Jazzkwartet, 21 uur. WOENSDAG 25 SEPTEMBER Ambachtscentrum, Goes; Pop pentheater Sim Bolus, 'Joris en Reu- zeneus', 14 uur. Minitheater, Middelburg; Stich ting Muis Leeuw speelt 'Muis en Leeuw in het 1000 bomenbos', 14 en 16 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Geert Hoste, 'Geert Hoste oranje', 20.15 uur. 't Beest, Goes; Stuffed Puppet Theatre, 'Salome', 20.30 uur. Museum De Schotse Huizen, Kaai 25-27, modefragmenten, cos- tuumonderdelen, accesoires en afbeeldingen van het kleedgedrag van boeren, burgers en buitenlui door de eeuwen heen. Grote Kerk, Jiri Necas; gemengde technieken, Zivo Vanderstege; olie verfschilderijen. Vlissingen Inguana, Bellamypark 35, levende reptielen, amfibieën en insecten. Zo., ma. en do. 14-17.30 uur. Di., wo„ vr. en za. 10-12.30 uur en 14-17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens, Op dubbeldekkersveerboot ms 'Prin ses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promotie (beeld van Zeeland als vakantieland). Stedelijk Museum, Bellamypark, 'Michiel de Ruyter, werkelijkheid en mythe', geopend ma. t/m vr. 10-17 uur, za. en zo. 13-17 uur. Stedelijk Museum, Bellamypark, 'VOC met betrekking tot Oost-lndië- vaarders'. Gemeentearchief, Hellebardier- straat 2, tentoonstelling 'Sanering in Vlissingen', kaart- en fotomateriaal. Galerie Hannelore Meyaard, Hendrikstraat 8, Herman Brood, Corneille, Hans Verhagen, Olga Westrate en Paul Kortekaas, schilde rijen, foto's, sculpturen en beelden. De Kleine Galerie, Koudenhoek 32, Karin Starmans, diverse werken. Notariskantoor Sauer Oonk, Badhuisstraat 181, Xenia Popova, linoleumsnedes en aquarellen. Stadhuis, Stadhuisplein 2, Fotoclub de Draadontspanner, foto-expositie van zowel kleur als zwart-wit foto's. Dependance Watertoren, Coosje Buskenstraat 200, Ben Sleeuwen- hoek, 'Stream stream', schilderijen. Geopend wo. t/m zo. 12-17 uur. Arsenaal, Arsenaalplein 7, Wille- mien van Nassau, olieverfschilderij en. WEMELDINGE Atelier L. Rijks, Chozeeweg 27, schilderijen, dagelijks geopend. WOLPHAARTSDIJK Galerie Jan Boer, Aardebolleweg 5, Jan Boer, olieverven. Galerie 'de Hoekweide', Nazareth 4, Leo de Jong, schilderijen en teke ningen. DONDERDAG 19 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Twister' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'A Time to Kill' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Striptease' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Phenomenon' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Twis ter' 20 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'Sense and Sensibi lity' 20.30 uur. VRIJDAG 20 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Twister' 19 en 21.45 uur. Hor- rornight 24 uur. Alhambra II Vlissingen, 'A Time to Kill' 19 en 21.45 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Multiplicity' 19 uur. 'Striptea se' 21.45 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Phenomenon' 19 en 21.45 uur. Grand Theater Goes, Twis ter' 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'N'oublie pas que tu vas mourir' 19.30 uur. 'Sense and Sensibility' 22 uur. ZATERDAG 21 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Twister' 14, 19 en 21.45 uur. Alhambra II Vlissingen, 'A Time to Kill' 19 en 21.45 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Multiplicity' 14 en 19 uur. 'Striptease' 21.45 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Flipper' 14 uur. 'Pheno menon' 19 en 21.45 uur. Grand Theater Goes, Twis ter' 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'Sense and Sensibi lity' 19.30 uur. 'N'oublie pas que tu vas mourir' 22 uur. Grote Kerk Veere, 'Brave- heart' 20 uur. ZONDAG 22 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Twister' 14, 19 en 21.45 uur. Alhambra II Vlissingen, 'A Time to Kill' 19 en 21.45 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Multiplicity' 14 en 19 uur. 'Striptease' 21.45 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Flipper' 14 uur. 'Pheno menon' 19 en 21.45 uur. Grand Theater Goes, 'Twis ter' 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'Sense and Sensibi lity' 20.30 uur. MAANDAG 23 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Twister' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'A Time to Kill' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Striptease' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Phenomenon' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Twis ter' 20 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'De Kleur van de Granaatappel' 20.30 uur. DINSDAG 24 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Twister' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'A Time to Kill' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Striptease' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Phenomenon' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Twis ter' 20 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'N'oublie pas que tu vas mourir' 20.30 uur. WOENSDAG 25 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Twister' 14 en 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'A Time to Kill' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Multiplicity' 14 uur. 'Striptea se' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Flipper' 14 uur. 'Pheno menon' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Twis ter' 20 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'Sense and Sensibi lity' 20.30 uur. ZATERDAG 21 SEPTEMBER Alhambra II Vlissingen, 'A Goofy Movie' 14 uur. Grand Theater Goes, 'A Goofy Movie' 14 uur. ZONDAG 22 SEPTEMBER Alhambra II Vlissingen, 'A Goofy Movie' 14 uur. Grand Theater Goes, 'A Goofy Movie' 14 uur. WOENSDAG 25 SEPTEMBER Alhambra II Vlissingen, 'A Goofy Movie' 14 uur. Grand Theater Goes, 'A Goofy Movie' 14 uur. Bij uitgeverij Deboektant in Oostvoorne is het derde deel van 'Veere in vroeger tijden' verschenen. In het vieren tachtig pagina's tellende boekwerk laat auteur J.H. Midavaine aan de hand van ruim negentig foto's de lezer kennis maken met het Veere van de jaren vlak na de oor log. De jaren na de oorlog werden in Veere gekenmerkt door de wederopbouw, een aantal nieuwbouwprojecten, de bloeiperiode van de visserij en natuurlijk de afsluiting van het de zeearm. Hierdoor werd Veere van vissersplaats een stadje met een meer recre atieve functie. Midavaine staat in 'Veere in vroeger tij den' uitgebreid stil bij de bezoeken van ondermeer koningin Juliana, Grace Kelly en haar man prins Rainier van Monaco en de komiek Dorus die in Veere een film opnam. Naast beroemdhe den uit binnen en buitenland komen natuurlijk ook de loka le beroemdheden aan bod. Zo zijn er foto's van beiaar dier Jan Kwist, de kappers zaak van R. Repko en huis schilder Marinus Roeting als Koperen Ko. Madavaine staat uitgebreid stil bij de vissers die voorheen in de havens van Veere lagen afgemeerd. De afsluiting van de zeearm maakte definitief een einde aan dit fenomeen. Bij de dich ting van de Veerse dam in 1961 verdween de vissers vloot voorgoed uit Veere. Voor (oud)inwoners van Vee re zal het 'Veere in vroeger tij den, deel 3' ongetwijfeld weer een ware herkennings- tocht door het verleden wor den. In de onderschriften van groepsfoto's van ondermeer de openbare lagere school, de voetbalvereniging en de christelijke lagere school Valerius wordt iedereen met naam genoemd. Deuren Kasten Keukens a Tegels Sanitair Alles voor bouw en interieur Stanleyweg 2 Goes (bij de Zeelandhallen) tel. 0113 -24 66 00 Geopend: dinsdag tot en met zaterdag Al snel blijkt het vinden van een nieuwe vriend niet zo gemakkelijk. Ook voor Leeuw valt het allemaal niet mee. Deze vrolijke muzikale kinder voorstelling gaat over trouw, jaloezie, alleen zijn en vooral over de waarde van vriend schap. De tekst en regie van Muis en Leeuw is in handen van Josien de Graaf. De Graaf heeft ruime ervaring binen het Zeeuwse amateurtheaterciruit en theaterschool De Ambitie in Middelburg. Muis en Leeuw worden op het podium gezet door respectievelijk Eric Holm en Peter Adriaanse. Muis en Leeuw in het 1000- Bomenbos wordt gespeeld op 22 en 25 september om 14 en 16 uur. Kaarten kunnen gere serveerd worden bij boekhan del Bruna in Middelburg. Muis en Leeuw. In de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg is een fototentoon stelling over sport in Zeeland te zien. De tentoonstelling is samengesteld door het Zeeuws Documentatiecentrum en geeft een overzicht van diverse sporten en sporters in Zee land. De oydste foto die op de tentoonstelling is te zien dateert uit 1890. Sporten die aan bod komen zijn onder andere voetbal, watersport, schermen, gymnastiek, atletiek, wielrennen, paardensport, hockey en tennis. De tentoonstelling Sport in Zeeland is nog tot en met 28 oktober te bezichtigen. Beeld uit de tentoonstelling Sport in Zeeland. arnemuiden Atelier Ludmila Kalmaeva, Tuin dorp 5, Ludmila Kalmaeva, schilderij en, portretten en posters. Geopend na tel. afspraak 0118-603469. DOMBURG Marie Tak van Poortvliet Muse um, Ooststraat 10a, Dirk Nijland, 'water'. GOES Galerie Elf, Kleine Kade 11, Ingrid van de Linde; bronzen beelden en schilderijen, Clarie Pronk; combina tie van Oosterse en Westerse kunst. Kunstuitleen De Bevelanden, Wijngaardstraat 3, Zeeuwse kunste naars, diverse werken. Lunchcafé Stadhuis, Grote Markt, Elke Einsman. Museum en Station, Lidwien Kraadman, beeldende kunstpresen tatie. Galerie Van den Berge, Wijn gaardstraat 3, Ben Sleeuwenhoek, recent werk. Stadskantoor, Oostsingel 2, leer lingen van de scholengemeenschap pen Buys Ballotcollege, het Goese Lyceum en het St. Willibrordcollege. Plieger, Nansenbaan 15, Paul Huf, fototentoonstelling, highlights uit vijftig jaar fotografie. GRIJPSKERKE 't Zonnehoekje, Kerkstraat 1, zijde expositie, geopend di. t/m za. 13.30- 17.30 uur. kamperland De dichting van de Veerse dam op 24 april 1961. ill" ütl.itl Deze metal-formatie speelde dit jaar op Nederlands groot ste metalfestival Dynamo Open Air en heeft op het Vlis- singse platenlabel DSFA de cd 'Unspoken' uitgebracht. Onder de noemer 'Kids are allright' spelen vrijdag de bands Haaren en zijn vriendjes (Nederlandtalige metal). Pha lanx en LB Basement Projekt op het podium van de Piek. Het eerste optreden begint om 21 uur. Zaterdag is het de beurt aan Frozen Sun. Deze metal formatie is opgericht in de zomer van 1995 en nam enige maanden daarna haar eerste demo op. Gevolg van die demo was dat de band als voorprogramma aan de slag kon bij bands als Tiamat, Life of Agony en Fear Factory. In juni bracht de band haar eerste cd uit bij het platenlabel van Vlissinger Anthony van den Berg. Frozen Sun. Deze legendarische Vlaamse formatie speelt New Orleans jazz. Om 21 uur begint de jazz- kroegentocht waarbij in acht cafés live bands te zien en te horen zijn. The Jazzcollection, Jazzebel en het zigeunerorkest Naguine zijn slechts een greep uit het muzikale aanbod. Het festival wordt zaterdag om 11 uur vervolgd met een swin gend optreden van Pepping Express in het museum Marie Tak van Poortvliet. De band speelt rock 'n'roll, boogie woogie en blues van giganten als Albert Ammons en John Mayall. Als de laatste klanken van Pepping Express zijn verd wenen begint de streetparade met de looporkesten The Culti vated Swab Jazzband, The Ori ginal Zealand Streetparade Jazzband, De Diksie Street Jazzband en Lamarotte. 's Avonds zijn er optreden van verschillende jazzformaties in De Parel. Het feest in De Parel wordt afgesloten met de Gol den River City Jazzband. Zondagmorgen wordt er in de Zionskerk in Oostkapelle een jazzkerkdienst gehouden waar bij de befaamde zangeres Pau line Pearce acte-de-présence geeft. Zondagmiddag vanaf 14 uur speelt het festival zich echt aan zee af. Op en aan het strand zijn de meest uiteenlo pende jazz-stijlen te horen. In strandpaviljoen De Stenen Toko klinkt de zigeunermuziek van Hot Club de Frank, boven op het duin in het Badpavil joen speelt de Scaldis Jazz Band oude stijl jazz en even verderop in 't Groentje wordt echte gangsterstijl jazz nëerge- zet door de Cosa Nostra Jazz Gang. Om 15.30 uur wordt bij het Golden Tulip Badhotel het slotconcert gegeven door het kwartet van Hein de Jong. Restaurant Papillon, Veerweg 37, Lydia Klop-Steendijk, aquarellen en portretten. Geopend ma. t/m za. van af 10 uur, zo. vanaf 17 uur. KATTEN DUKE Galerie llona. Dorpsstraat 23-25, llona Schmit, naïeve schilderijen. Geopend za. van 14-17 uur. MIDDELBURG Galerie 't Zeepaardje, Vlasmarkt 7-9, Maurice en Saskia Göth, tekenin gen, aquarellen, gouaches en pas tels. Galerie Willem Vader, L. Noord straat 56, schilderijen, tel. 0118- 629419, dagelijks geopend. Atelier Anneke Ruimschotel, Groot Mede 66, tel. 0118-616323, staal- en touwplastieken, geopend na tel. afspraak. Wandelkerk Lange Jan, tentoon stelling van diverse kerken in Middel burg. Koninklijk Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen, Kou- steensedijk 7, Middelburg in vogel vlucht. Meubeltoonzaal Jan Alink, Nieu we Kleverskerkseweg 17, Joke Nederhand, schilderijen, aquarel, oliepastel en crayon. Galerie Spitsbergen, Korendijk 46, Jaap Heuvingh, beelden. Roosevelt Studiecentrum, Abdij, tentoonstelling over het leven en werk van drie Roosevelts: de presi dent Theodore Roosevelt (1858- 1919), president Franklin Delano Roosevelt (1884-1945) en zijn echtge note Eleanor Roosevelt (1884-1962). Galerie Caesuur, Nieuwe Wal 4, Eric Roest, The secret coulourbooks I'; kleurstudies voor architectuur. Geopend vr. en za. 13-17 uur. Kapper Henk v.d. Veen, Korte Noordstraat 6, David Heijgelaar, gemengde technieken. Galerie Veurink, Vlissingsestraat 14, Paul en Neeltje Hoftijzer, 'De vele gezichten van moeder aarder'. Rabobank, Lange Geere 3, José en Els Rozemond, olieverfschilderijen en aquarellen. Zorg- en Verpleegcentrum Jacob Roggeveen, Noordsingel 106, Wim den Hollander, tekeningen. Galerie Het Gouden Briefke, Wijngaardstraat 15, Anneke Dekkers; schilderijen van katten in diverse technieken, Hans Jakobs; schilderij en van katten in diverse technieken, Henny Zwart; bronzen beelden. Ge opend ma. 13-17.30 uur, di, wo. do. en vrijdag 10-17.30 uur, do. tot 21 uur en za. 10-17 uur. Galerie 't Haentje te Paart, Span jaardstraat 19, Willy Ketelslagers, schilderijen. Geopend do., za. en zo. van 14-16.30 uur. en na tel. afspraak 0118-613288. De Vleeshal, Markt, Fabrice Hybert, 'Testoo'. Geopend di. t/m zo. 13-17 uur. Cilinder, Markt, Ria Pacquée invites Yael Robin. Kuiperspoort 22, William Verstrae- ten, 'Metrostation Kuiperspoort'. Geopend van di. t/m za. 13-17 uur. Stichting Welzijn Ouderen, Mol straat 13, Ron Kalle; olieverf, Chris van Drunen; olieverf, aquarel en pas tel. Wandelkerk, onder de Lange Jan, Marja de Lange, schilderijen 'Tekens van hoop\^ NEELTJEJANS Delta Expo, Windenergie, tentoon stelling windenergie. Dagelijks ge opend van 10-17 uur. Delta Expo, 'Water', expositie over Integraal Water Beheer. Buitenhaven, bij het Topshuis, Trechter 5. kunstproject Framework Invitation. OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, Tonnie Outermans, 'Bomen in het landschap'. Staatsbos beheer; 'Dood hout leeft'. Toeristisch Centrum Oranjezon, Schoolstraat 4, Anne de Haan, stads en zeegezichten in pastel, aquarel en acryl. OOST-SOUBURG De Zoute Viever, Dongestraat 1, L. Willeboordse; vlinders en houtsnij werk, J. Overdulve; oude en nieuwe drinkglazen. RITTHEM Fort Rammekens, 'Kreken op Wal cheren', expositie van flora en fauna rond de vier kreken. VEERE Grote Kerk, Historische maquette van Veere uit 1813. Salomé is de dochter van het koningspaar Herodias en He rodes. Als Salomé's stiefvader Herodes tijdens een feest aan haar vraagt om voor hem en z'n vrienden zo goed als naakt te dansen, in ruil voor wat ze maar wil hebben, ziet Herodias haar kans schoon. Ze fluistert haar dochter in om in ruil voor haar dans het hoofd van Johannes de Doper te vragen. Om z'n gezicht niet te verliezen moet Herodes wel instemmen met dit verzoek. Het hoofd wordt moeder en dochter op een zilveren schotel geser veerd. De voorstelling begint om 20.30 uur. The Stuffed Puppet Theat re. FOTO: ERWIN OLAF.

de Vlissinger | 1996 | | pagina 11