BouwCenter DeJagerTolhoek Als reizen met de bus niet meer lukt... Allerlei SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Cursus Bijeenkomst Geloof Sport Wet Voorzieningen Gehandicapten Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 11 september 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 23 Clogging - The North Sea dog gers is een western tap dans groep die iedere week bij elkaar komt in De Paraplu aan de Alexander Gogelweg in Vlissin- gen. Iedere dinsdag wordt er van 18.30 tot 20 uur les gegeven voor beginners en van 20.30 tot 22 uur voor gevorderden. De dansgroep kan nog nieuwe leden gebruiken en houdt daar om op 10, 17 en 24 september kijkdagen. In januari beginnen The North Sea Cloggers ook met line dancing. Bevrijders - Van 31 oktober tot 3 november bezoeken een aan tal oorlogsveteranen het eiland Walcheren voor de jaarlijkse her denking van de bevrijding. De bevrijders worden onderge bracht in gastgezinnen en leggen ondermeer kransen bij het lan dingsmonument in Vlissingen, de tank in Westkapelle, het monument in Serooskerke en het oorlogskerkhof in Bergen op Zoom. Kledinginzameling - Nog draagbare kleding, schoeisel, huishoudtextiel en dekens kun nen op 25 en 26 september wor den ingeleverd bij de Hoeksteen en de Petrus en Pauluskerk in Middelburg. Dan wordt de jaar lijkse kledingsinzameling van Mensen in Nood gehouden. Van 19 tot 20.30 uur zijn vrijwilligers aanwezig om de kleding in ont vangst te nemen. Windenergie - Het Landelijk Bureau Windenergie en de Zeeuwse windenergievereniging Zeeuwind houden op 9 novem ber een technisch georiënteerde vakbeurs over windenergie in de Zeelandhallen in Goes. Ruim twintig standhouders bieden ondermeer informatie over wind turbines en de mogelijkheid om als particulier, bedrijf of via coö peratieve verenigingen hierin te investeren. Naast de fabrikanten presenteren ook financieringsin stellingen zich. Dameskoor - Vocaal Ensemble Quodlibet is een uit twintig vrou wen bestaand koor in Middel burg. Het dameskoor staat onder leiding van dirigente Willie Bil. Om de gelederen te versterken is het koor nog op zoek naar enkele alten en sopranen die koorervaring hebben en ver trouwd zijn met het notenschrift. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118-501418. Woltershuis - In het nieuwe seizoen heeft buurthuis 'het Woltershuis' in Vlissingen twee nieuwe activiteiten. Iedere dins dagavond van 20 tot 22 uur wordt de 'weg van de buis avond' gehouden. Deelnemers gaan dan in plaats van televisie kijken iets maken op creatief gebied, praten over actuele zaken of spelletjes doen. Iedere donderdag van 19 tot 21 uur is er een meidenclub waar meiden van 12 tot en met 15 jaar samen allerhande gezellige dingen gaan doen. Keurslager - Het bedrijf van keurslager Ab de Visser in Mid delburg is ook dit jaar weer goed gekeurd door een keurmeester van de Nederlandse vereniging van keurslagers. De keurmees ters letten op hygiëne, assorti ment, versheid, kwaliteit, vak- manschap en service. Zelfbezinning - Er is weer plaats voor nieuwe deelnemers in de gespreksgroep van het centrum voor zelfbezinning in Middelburg. Het doel van zelfbe zinning is zich bewust worden van de eigen levenssituatie en daardoor eigen mogelijkheden kunnen ontdekken om nieuwe wegen in te slaan. De gespreks groep is geen therapie- of trai ningsgroep maar biedt een plek waar men naar voren kan komen met datgene waarmee men zich wezenlijk bezighoudt. Inlichtin gen en/of aanmelding, tel. 0118- 627998. Vossenjacht - Het Rode Kruis afdeling Oost- en West-Souburg bestaat vijftien jaar. Om dit jubi leum te vieren houdt de afdeling op 14 september een vossen jacht. Deelnemers kunnen zich met een groep van maximaal vijf personen inschrijven tussen 14 en 14.30 uur bij de Rode Kruis tent in de Kanaalstraat. De vos senjacht is bedoeld voor alle leeftijden. Vrijwilligers - De Middelburg se afdeling van de Stichting Unie van Vrijwilligers heeft van het Juliana Welzijn Fonds een Dagelijks: rondleiding stad huis Middelburg, 10-17 u., 's zondags 12-17 u. Dagelijks: beklimming van de Lange Jan Middelburg. Dagelijks: monumentenwandeling door Middelburg, vetrek- punt VVV-kantoor, 13.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, club voor alleenstaanden, 19.30 u. Stadhuis Vlissin gen, vergadering van de commissie van advies voor de ruimtelijke ordening en het verkeer, 19.30 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlis singen, bingo voor 50+, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. Slot Haamstede, rondwandeling door het Slotbos, 15 u. Campus De Ruyter Vlissingen, open avond Squaredance, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, contactmiddag voor jong en oud, 15 u. De Parel Domburg, kinderbow ling toernooi, 19 u., aanmel den voor 16 u. De Parel Domburg, spelmiddag in het zwembad, 14 u. Centrum Domburg, ambachtenmarkt, straattheater en muziekdag, 11 u. VVV Domburg, cultu rele wandeling, 13.30 u. Dorpsplein Koudekerke, jubileumwedstrijd ringrij- den, 8 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, prijsklaverjassen, 14 u. Karolingenburch Oost-Sou burg, dansavond, 20.30 u. De Parel Domburg, bowling- toernooi, 16.30 u., aanmel den voor 16 u. Sporthal Baskenburg Vlis singen, sporten met longen- fyseem, Astma of Bronchi- tus, 15.15 u. Markt Middel burg, boeken- en verzamel- markt, 11 u. Kamer van Koophandel Middelburg, voorlichtingsavond Internet, 19.15 u. Stadhuis Vlissin gen, vergadering van de commissie van advies voor Algemene Bestuurlijke Aan gelegenheden, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal 13.30 u. Zuiderbaken Middelburg, hobby- en ontmoetingsmid dag, 13.15 u. Bord vereni ging Natuurmonumenten en Het Zeeuwse Landschap, zuidwesthoek van de hoger gelegen vlakte tussen de parkeerplaats van Delta Expo en de Oosterschelde, excursie naar de Ooster- scheldekant, 10 u. Huize 's- Hertogenbosch Middelburg, lezing over de politisering van de (Zeeuwse) pers tus sen 1830 en 1848, 19.30 u. Wijkcentrum De Zwaan Oost-Souburg, bingo, 19.30 u. Buurthuis Aldegonde Vlissingen, bingo, 20 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kinderclub 4 tot 9 jaar, 14 u. De Parel Dom burg, squashtoernooi, 16.30 u., aanmelden voor 12 u. De Parel Domburg, spelle tjesmiddag in het zwembad, 14 u. Bord Vereniging Natuurmonumenten en Het Zeeuwse Landschap, zuid westhoek van de hoger gele gen vlakte tussen de par keerplaats van Delta Expo en de Oosterschelde, excursie naar de Noordzeekant, 14 u. Bibliotheek Goes, voorle zen voor kinderen van 5 t/m 8 jaar, 14 u. Zeeuws Biolo gisch Museum Oostkapelle, Beestenboelmiddag met als thema: waterbeestjes, voor kinderen van 6 t/m 12 jaar, 14 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, rond leiding 'Westhove toen en nu', 14 u. Meer ceus in on*e nieuwe i showroom Stanleyweg 2 Goes (bij de Zeelandhallen) tel. 0113 -24 66 00 Geopend: dinsdag tot en met zaterdag Drurcn B Kasten Keukens B Tegels B Sanitair B Alles voor bouw en interieur bedrag van vierduizend gulden gekregen voor de aanschaf van twee personal computers met software. Het Juliana Welzijn Fonds helpt verenigingen, stich tingen en groepen hun plannen en projecten uit te voeren. De activiteiten moeten liggen op het gebied van het maatschappelijk welzijn. Triphonia - Het dameskoor Triphonia is op zoek naar nieuwe leden. Het koor telt nu zo'n twaalf dames die wekelijks repe teren in de kerkzaal van Ter Ree- de in Vlissingen. De repetities worden gehouden van 14.30 tot 16 uur. Inlichtingen en/of aan- melding, tel. 0118-415321. Leprabestrijding - De bazar die op 31 augustus in Grijpsker- ke werd gehouden heeft vijfen dertigduizend gulden opge bracht. Het geld is bestemd voor de Nederlandse Stichting voor Leprabestrijding die er een nieu we auto van koopt voor een pro ject in Katsina State, een deel staat van Nigeria. Internet - Het COC Midden- Zeeland is nu ook op internet te bereiken. Deze nieuwe service van het COC biedt de mogelijk heid alles te weten te komen over de activiteiten van het COC in de regio. Zo is er een baragen- da te vinden, artikelen uit de laat ste en vorige edities van het maandblad de DITO en uitgaan stips voor Vlissingen, Middel burg en Goes. Het adres van de internetpagina is http://www.zebi. nl/=nvih. Ooggetuigen - Na terugkeer van een bombardementsvlucht op Eindhoven zijn op 6 decem ber 1942 drie Engelse vliegtui gen neergestort bij Vrouwenpol der, Oostkapelle en Rilland-Bath. A.G.C. Hermens uit Geldrop (N.B.) is bezig met een boek over het bombardement op de Phi- lipsfabrieken dat die dag plaats vond en zoekt ooggetuigen die de drie vliegtuigen op Zeeuws grondgebied hebben zien neer komen. Ook is hij benieuwd of iemand misschien foto's of documenten van de gebeurtenis heeft. A.G.C. Hermens, tel. 040- 2857563. Open dag COC - Het COC houdt op 28 september van 12 tot 2 uur een open dag. Voor het COC-café in de Lange Noord straat staat dan een stand met informatie over wat de COC is en doet. Ouders van homosexu- ele kinderen worden uitgenodigd om eens te komen kijken en te zien waar hun kinderen 's avonds uithangen. Deeltijd MBO - Het Groen Col lege in Goes begint dit najaar met een deeltijd MBO-opleiding voor mensen die werkzaam zijn, of zich willen omscholen, in de groene sector. E;r is keus uit de opleidingen plantenteelt (akker- 'bouw of fruitteelt), groenvoorzie ning en veehouderij. Aanmeldin gen moeten binnen zijn voor 15 september. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0113-272250. Eigen bedrijf - De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland houdt een zesdaagse cursus 'een eigen bedrijf beginnen'. De cursus wordt gehouden op 21 september, 5 en 19 oktober en 2, 16 en 30 november in Middel burg. De cursus is praktijkgericht en is vooral bedoeld voor star tende ondernemers met een omlijnd ondernemingsplan. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118-673540. Vakbondsschool - Op de vak- bondsschool van de FNV wordt aandacht besteed aan onderwer pen als slechte arbeidsomstan digheden, inspraak op het werk, CAO's en sociale zekerheid. De FNV houdt op 24 en 25 septem ber introductie-avonden in respectievelijk Middelburg en Goes. Inlichtingen, tel. 0118- 625655. Polychrome - Polychrome is een samenwerkingsverband tus sen textielvormgeefster Annette Grasman en fotograaf Kees Brandenburg. Polychrome ver zorgd dit najaar cursussen en workshops textielvormgeving en fotografie. Het aanbod bestaat uit basiscursus schilderen op textiel, nat in nat schilderen op textiel, vervolgcursus schilderen op textiel, intuïtief schilderen op textiel, elementaire fotografie, vervolgcursus fotografie, work shops historische procédés en gomdruk. cyanotypie/kallitypie. Inlichtingen, tel. 0118-642899. Kleur en stijl - Bij de Stichting Educatief Toerisme Zeeland Oranjezon in Oostkapelle wordt op 23 en 30 september en 7 oktober de cursus kleur en stijl gehouden. De cursus is bedoeld voor iedereen die graag goed gekleed gaat. Na het volgen van de cursus zien deelnemers kans om met weinig moeite en kos ten de inhoud van de kledingkast om te zetten in een harmonieus samengestelde garderobe. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118-581*507. Kooksessies - Onder leiding van een chef-kok houdt de Stich ting Educatief Toerisme Zeeland Oranjezon regelmatig kookses sies. Op zaterdag 21 september wordt er een sessie gehouden over vis en op woensdag 9 okto ber staan schaal- en schelpdie ren op het menu. Deelnemers van de laatstgenoemde kookses- sie kunnen ook een excursie naar Yerseke maken. Inlichtin gen en/of aanmelding, tel. 0118- 581507. Magnetron - Gerechten klaar maken met behulp van een (combi)magnetron is een andere manier van voedsel bereiden dan de traditionele manier. Om mag netron-gebruikers enigszins thuis te maken in de mogelijkhe den die de magnetron te bieden heeft geeft de Stichting Educa tief Toerisme Zeeland Oranjezon een cursus gebruik van de (com- bi)magnetron. De cursus bestaat uit twee lessen op 16 en 23 sep tember van 17.30 tot 20 uur in het Studiecentrum Oranjezon in Oostkapelle. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118-581507. Borstvoeding - La Leche League houdt op 18 september een informatie-bijeenkomst over borstvoeding. Moeders (met baby) en aanstaande moeders die willen meepraten over het hoe en waarom van borstvoe ding kunnen om 20 uur terecht aan de Jacob Catsstraat 62 in Middelburg. Inlichtingen, tel. 0118-593156. Spoor- en tramweg - De Zeeuwse afdeling van de Neder landse Vereniging van Belang stellenden in het Spoor- en tram wegwezen (NVBS) houdt op 13 september haar eerste bijeen komst van het nieuwe seizoen. In de Zeeuwse Bibliotheek houdt de vereniging dan een dia-instuif plaats waarop leden van de NVBS hun eigen dia's op spoor- of tramgebied vertonen. De instuif begint om 19.45 uur. Dansavond - Vriendenkring Kapasi uit Goes houdt op zater dag 14 september een dans avond in wijkgebouw 'De Spin- ne' in Goes-noord. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door het Riverside Trio. De dansavond begint om 20.30 uur en in de pauze wordt er een bingo gehou den. Inlichtingen, tel. 0113- 230616. Hartezorg - De afdeling Mid den-Zeeland van patiëntenver eniging voor- en nazorg bij hart ziekten Hartezorg houdt op dins dag 17 september om 10.15 uur een praatmorgen in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Het is de bedoeling dat deelnemers van gedachten wisselen over de problemen die mensen met hart ziekten kunnen hebben. Pennevreugd - Amateur schrijversvereniging Penne vreugd heeft haar eerste bijeen komst op woensdag 18 septem ber in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. De volgende bijeen komsten worden gehouden op 14 oktober, 11 november en 9 december. Inlichtingen, tel. 0118-591145. Zakelijk Zeeland - De Zeeuw se Kamers van Koophandel hou den op 8 oktober het seminar 'Trefpunt zakelijk Zeeland'. Het thema van de bijeenkomst is 'Zeeland ondernemend na(ar) 2000'. Er worden inleidingen gehouden door Maurice de Hond over de kansen en bedreigingen van nieuwe media en professor Arnold Cornelis over zelfsturend ondernemen in de toekomst. Voor en na de inleidingen is er gelegenheid om op informele wijze zakelijke contacten te leg gen. Inlichtingen en/of aanmel- ding, tel. 0118-673540. Voedselallergie - Voedselal lergie en intolerantie zijn het onderwerp van een symposium dat op 17 september vanaf 19.30 uur wordt gehouden in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. Het onbegrip en gebrek aan kennis op dit gebied is groot, vinden sprekers Janne van Haa- ren, klassiek homeopaat, Ria Geerse, kinesioloog, en Hans Visser, traditionele Chinese geneeswijze. De nadruk wordt gelegd op de alternatieve geneeswijzen. Inspiration - In de Hervormde kerk aan het Oranjeplein in Oost- Souburg wordt op 15 september een jeugddienst gehouden. Voorganger in deze dienst is H. van Schaik en het gospelkoor Inspiration luistert de dienst op. Raad van kerken - De provin ciale raad van kerken in Zeeland bestaat vijfentwintig jaar. Het samenwerkings- en overlegplat form van kerkgenootschappen in Zeeland viert dit jubileum op 25 oktober met een samenkomst in de Nieuwe kerk in Middelburg. De kerk is open vanaf 14.30 uur met een inloopconcert van de groep Or Tamim. Verder zal hoogleraar oecumenica prof. dr. A.W.J. Houtepen, die betrokken was bij de oprichting van de raad voor kerken, een feestrede hou den over oecumene en spirituali teit in de toekomst. Women's Aglow - De inter kerkelijke organisatie voor vrou wen Women's Aglow houdt op dinsdagmorgen 17 september een bijeenkomst in wijkcentrum De Schuur in Oost-Souburg. De bijeenkomst begint om 9.30 uur en er is kinderoppas aanwezig. Panel - Op donderdagavond 19 september is er in het zendings huis op de Dam in Middelburg een speciaal panel dat zijn visie geeft op het thema 'hoe berei den we ons voor op de komst van Jezus?'. De panelleden zijn de sprekers van de bijbelstudie week die in het zendingshuis gehouden wordt. Volleybal - In sporthal De Kruit- molen wordt 7 en 8 september het jaarlijkse volleybaltoernooi van Dynamo '70 gehouden. Aan het toernooi nemen twaalf dames- en twaalf herenteams deel. De wedstrijden beginnen beide dagen om 9 uur. Op zater dagavond is er bovendien een feestavond in strandtent Frapo's in Dishoek. Bakkersmolentocht - Toer club Theo Middelkamp rijdt op 5 oktober de bakkersmolentocht over een afstand van 110 kilome ter. De fit vertrekt in Goes om 11 uur. Op 27 oktober sluit de club het toerseizoen af met de slui- tingsrit. Fruitwandeltocht - Bij de kantine van de Betho, Klein Frankrijk 2 in Goes start 12 sep tember de fruitwandeltocht. Deelnemers kunnen kiezen uit de afstanden 5,10,15 en 25 kilo meter. De start van de tocht over 25 kilometer is vanaf 9 uur en de overige afstanden vanaf 10 uur. Om 16.30 moeten alle deelne mers weer terug zijn. Inlichtin gen en voor-inschrijving, tel. 0113-216992. Marathon - Vanaf watersport camping De Witte Raaf start zaterdag 14 september de halve marathon Oranjepolder Arnemui- den. Het parkoers dat wordt gelopen voert de deelnemers ondermeer over het fietspad langs het Veerse Meer, de Zilverenschorweg, Van Citters- weg en Oranjepolderseweg. Behalve de halve marathon zijn er voor prestatielopers ook korte routes over afstanden van 7 of 14 kilometer. Inschrijven kan vanaf 12.30 uur in het restaurant bij de camping. De start is om 14 uur. MEER KORTE INFORMATIE ELDERS IN DEZE KRANT HlAATSCHAPPELUKE J ZORG i WALCHEREN Voorinformatie, bel (0118) 684000 maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 9.30 uur en van 13.30 tot 14.30 uur. Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 12 september t/m wo. 18 september. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: M. van der Poll. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: J.P.J. Voets. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: A.P. Nauta, 14.30 uur: P.H. Zaadstra. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur, zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. 10.15 uur: A.C. den Hollander. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: G.J. van Butselaar, 19 uur: A.E. de Bruijn. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10.30 uur: S. Spanjer (in de Herv. kerk). Hervormde Kerk. Zo. 10.30 uur: S. Spanjer. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: J. van Veen, 19 uur: P.A. den Braanker. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. den Braan ker, 19 uur: P.A. den Braanker (in de Geref. kerk). Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Zo. 9.30 uur: dienst. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. G. de Rond. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 9.30 uur: bid stond, 10 uur: C. Steging, 19 uur: dienst samen met Vlissingen. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: Simons. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: J. Polling- Wichers. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: eerste zaterdag van de maand 17 uur: protestantsedienst, twee de, derde, vierde en vijfde zaterdag van de maand 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos. Olmenlaan 8. Zo. 9.30 uur: dienst. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 68. Zo. 10 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo. 10 uur: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: M. Baart. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 9.30 uur: B. de Haan (in de Herv. kerk). Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 9.30 uur: B. de Haan. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. Barmentlo. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 en 19 uur: J.H. Kip. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: L.C. Manuput- ty. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: leesdienst. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: J.A. Murre. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo. geen dienst. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: C.A. Schoorel. De Schaapskooi. Papegaaienburg. Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Ter Reede. Zo. 19 uur: J.D. de Boer. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: D. Jobse-Spierings. Jehovah's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 15.30 uur. Jehovah's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Iedere zondag 10 uur. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: R. Kattenberg. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: H, Knol. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1. Zo. 15 uur: K. van Balen. Christelijk Centrum Zeeland. Faradayweg 1. Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur. Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar. Elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand 10.30 uur. Eerste en derde zaterdag 9 uur. Zo. 10.30 uur: D. Coppoolse. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur: oecumenische dienst. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER de, Meliskerke, Koudekerke en Biggekerke: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: A.A. van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 561282. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Rapenburg 4, Meliskerke, tel. 561760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag: D.P. Laverman, Meanderlaan 218, Middelburg, tel. 635787. Zondag: H. Boot, Roozenburglaan 14, Middelburg, tel. 615306. Patiënten tandartspraktijk P. Malland, Tobago- laan 6, Vlissingen: Zaterdag en zondag voor spoedgevallen tel. 478290. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Hum- melen, Markt 69, tel. 612134. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17,30 uur): Apotheek Papegaaienburg, Papegaaienburg 24-26, tel. 466345. VERLOSKUNDIGEN SEROOSKERKE MELISKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: A. Bruin en G. Warner. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: A. Bruin en G. Warner (in de Geref. kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: N.H.J.E. Boomer. Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 10 en 19 uur: G. Pennekamp. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Schoolstraat 11Zo. 9.30 en 14.30 uur: G.F. Overweg. WESTKAPELLE ~^~ZIZIZIZIZZ Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: S. v.d. Kaaden, tel. 471140. Middelburg: van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: K. Boot, tel. 639865. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren): Zaterdag en zondag: AL Hoogeld en R.B.M. Meesters, Korte Noordstraat 61, Middelburg, tel. 637077. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behan deling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Zaterdag en zondag: dienst. Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Elke zondag om 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. van der Zwan. Hervormde Kerk. Zo. 9 uur: A.C. den Hollander. ST. LAURENS MIDDELBURG Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 9 uur: S. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: J.D. Oele-Katsman, 19 uur: W.A. v.d. Berg. OOST-SOUBURG Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans, 19 uur: P.A. den Braanker. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: A. Bijl. Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11 Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: P. Messie. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 9.30 uur: geen opgave ontvangen. De Hoeksteen. Roozen burglaan 22. Zo. 9.30 uur: geen opgave ontvan gen. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groen markt, Zo. 9.30 uur: geen opgave ontvangen. Ont- moetingskerk. Zo. 9.30 uur: geen opgave ontvan gen. Engelse Kerk. Simpelhuisstraat. Zo. 19 uur: geen opgave ontvangen. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Nieuwe kerk). Zo. 11 en 18.30 uur: L. Wüllschleger. Oostkerk (in Concert- en Gehoor zaal) Zo. 10 uur: geen opgave ontvangen. Koor kerk. Zo. 10 uur: J. Polling-Wichers. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.A. Schelling. Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: H. van Schaik. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering, 19 uur: H. van Schaik (jeugddienst). Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1Elke eerste en derde zaterdag van de maand 9 uur. Zo. 19 uur: P. Melse. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo> 10 uur. Pinkstergemeenschap 'Shalom', Van Doornlaan 40 West-Souburg. Zo. 14.30 uur: R.G. Deug. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Hervormde Kerk Oranjeplein. Za. 9.30 uur ere dienst, 10.30 uur: bijbelstudie. G. de Rond. VEERE Hervormde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo.: geen dienst, oecumenische dienst in de O.L. Vrouwekerk. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: M. de Meij. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Do. 12 september t/m wo. 18 september HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 24 uur: F.J.J. Buyten- dijk, Noordweg 353, tel. 639933. Zondag tot 24 uur: S.A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. 639933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: W. van Ouwer- kerk, Gerbrandylaan 6, tel. 465498. Zondag tot 24 uur: R.M. Thiadens, Zuiderbaan 23, tel. 464633. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis ser): Zaterdag tot 24 uur: J.C. Ponten, Oude Rijks weg 6, Nieuw- en St. Joosland, tel. 601340. Zon dag tot 24 uur: N. Kapteijn, Lekstraat 6, Oost-Sou burg, tel. 461630. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker ke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: Zater dag en zondag: M. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapel le. tel. 581276. Aagtekerke, Domburg, Westkapelle, Zoutelan- OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, van vrijdagavond t/m zon dag: M.C. van Haaren, tel. 625369. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 628288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 628800. Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten-) Alarm Zeeland. 551215. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten. Vlissingen, 448448. Wet Voorzieningen Gehandicapten, 684000. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland': 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen, 448844. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 636108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 615551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 9-12 uur, 613362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 0113-249200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 673333. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 411877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 413880. Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11 overige assistentie aanvragen 633333.

de Vlissinger | 1996 | | pagina 23