Meeüs breidt uit met makelaardij Excursie naar landgoederen 699,- «W» Hotel Arneville erkend congresbedrijf SS deuren Blue Spirit naar Duitsland Sauna Middelburg verbouwd Vliegveld Midden-Zeeland ook zonder subsidie rendabel WOLLEN RUITEN FLANELLEN RUITEN MANTELSTOFFEN STRETCH STOFFEN GEWATTEERDE LAKST0FFEN GEBREIDE STOFFEN Profiteer ook van onze naaimachine prijsknaller nu met inruil minimaal 500,- voordeel BEMITEXmWj B z3SSAN&A£Lt nm m BouwCenter DeJagerTolhoek Wij hebben een complete najaarscollectie u moet beslist eens komen kijken bij aankoop najaarsstof VOERING t.w.v. 8.95 GRATIS nu of nooit ELKE ZONDAG OPEN BouwCenter De Jager-Iolhoek Na Meeüs Assurantiën en Meeüs Financiering heeft Vlissingen nu ook een afdeling Meeüs Makelaars. Het bedrijf is gevestigd in de Coosje Buskenstraat en wordt geleid door Arthur Aers- sens. Het is de tiende vestiging van Meeüs Makelaardij. Het bedrijf is vooral in Brabant actief. In de tweede helft van de vorige eeuw zijn in opdracht van rijke kooplieden tussen Domburg en Oostkapelle veel landgoederen met kapitale villa's aangelegd. De Stichting Educatief Toeris me Zeeland Oranjezon houdt op dinsdag 17 sep tember een dia-lezing en excursie naar enkele van deze landgoederen in de Manteling, zoals het gebied tussen Domburg en Oostkapelle wordt genoemd. Sauna Middelburg is onlangs verbouwd. Door het creëren van verschillende poortjes in het complex is geprobeerd om de sfeer van een Romeins badhuis nog beter te benaderen. „Sau na is een weldaad voor lichaam en geest", ver telt Annelies Schoote, die samen met haar man Paul eigenaar van de hoofdstedelijke sauna is. Saunaweek korting maximale inruil oude machine NU 1199,- 250,- 949,- 250,- 0VERL0CKMACHINE 4-draads v.a. IDEEËN KRIJGEN GESTALTE BU 599,- Opril Grote Markt 9 4461 AK Goes Tel.: 0113-227982 Tel.: 0113-230973 7 DAGEN PER WEEK TOT 9 UUR 'S AVONDS Het Middelburgse hotel Arneville is door de Stichting Uitvoering Erkenningsregeling van de Vereniging Nederlandse Congresbelangen (VNC) erkend als officieel congresbedrijf. Hotel Arnevil le is het eerste hotel in Zeeland dat de erkenning in de wacht heeft weten te slepen. Politiek Natuur/Milieu Open Monumentendag Ouderen Gevonden I LiI ^MÏM mek Woensdag 11 september 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 21 „Er was in Vlissingen best nog plaats voor een goede make laar. En het is eigenlijk een uit breiding van het pakket wat Meeüs te bieden heeft", vertelt Arthur Aerssens. Hij heeft de leiding over de afdeling Meeüs Makelaars die sinds 1 septem ber geopend is. Aerssens heeft hiervoor zes jaar bij een Wal- cherse makelaar gewerkt en is dus geen vreemde voor de Zeeuwse markt. Aerssens: „Meeüs is nog een onbekende voor Zeeland maar ik ben geen onbekende op de Zeeuwse markt. Dit was voor mij een geweldige uitdaging. Ik heb eigenlijk het kantoor vanaf de grond mogen opbou wen". Meeüs Makelaars richt zich op de bemiddeling bij ver koop van woonhuizen, bedrijfspanden, recreatiewo ningen en nieuwbouw. Daar naast voert het bedrijf ook taxaties uit. „Meeüs levert in Vlissingen nu een totaalpak ket. We hebben alles in huis, verzekeringen, financiering, hypotheek en een makelaars kantoor. Voor de klant is dat alleen maar prettig. Het is een groot bedrijf met een enorme ervaring op dit gebied en de klant kan alleen maar profite ren van alle kennis die in huis is". Een andere troef van Meeüs Makelaars is dat de directeur van het bedrijf, Oscar Smit, ook voorzitter is van de Neder landse Vereniging van Make laars (NVM), de grootste orga nisatie op dit gebied. Meeüs heeft naast een hoofdkantoor in Breda makelaarskantoren in tien steden in zuid-Nederland. „Dat het bedrijf zo groot is heeft voordelen voor mensen Hituwm 1 nu ook 1 I en vergrote 1 I showroom Stanleyweg 2 Goes (bij de Zeelandhallen) tel 0113 -24 66 00 Geopend: dinsdag tot en met zaterdag m Deuren x Kasten m Keukens Tegels stf Sanitair Alles voor bouw en interieur die een exclusief woonhuis Arthur Aerssens van willen verkopen. We kunnen het huis niet alleen ook in Bra bant te koop aan bieden maar we adverteren ook nog in lan delijke bladen", legt Aerssens uit. Meeüs Makelaars, geen on bekende op de Zeeuwse markt. FOTO: ANDA VAN RIET. Blue Spirit Drum Bugle Corps uit Middelburg reist aan staande zaterdag 14 september af naar het Duitse Hamein, om daar deel te nemen aan een internationaal muziekfesti val. Blue Spirit zal uitkomen in de hoofdklasse. Het is voor het eerst dat Blue Spirit ingedeeld is in de hoofd klasse bij de Drum Korps Holland showwedstrijden. Tot voor kort kwam het corps uit in de zogenaamde 'A-Class', waarin men vorig jaar kampioen werd. Het zal voor de leden een spannende ervaring worden om ditmaal met grote nationale en internationale topcorpsen te kunnen strijden. Het festival telt mee als voorronde voor de Nederlandse kampioenschappen, die op 28 september aanstaande in Utrecht worden gehouden. De lezing en excursie staan voornamelijk in het teken van de landgoederen Zeeduin en Overduin. Beide villa's zijn nog in gebruik als woonhuis en niet toegankelijk voor publiek. Wat wel bezocht kan worden zijn bij de landgoederen ho rende bossen. Het bos van Zeeduin heeft tijdens de laat ste twee oorlogsjaren groten deels onder water gestaan. De beplanting van het bos is dan ook voornamelijk naoorlogs. Het bos 'Oranjebos' of 'Over- bos' bij het landgoed Overduin is echter ongeschonden uit het oorlogsgeweld gekomen en geeft nu de indruk van een oer bos. Behalve veel oude bomen zijn de oorspronkelijke vijvers nog in het bos aanwezig en komen er dieren voor als dam herten en reeën. Bijzondere vogels waaronder de groene en bonte spechten, de wiele waal en de boomklever heb ben zich eveneens in het bos gehuisvest. De dia-lezing begint om 13.30 uur in het Toeristisch Centrum Oranjezon aan de Schoolstraat in Oostkapelle. Om 14.30 uur is het vertrek naar de landgoederen Zeeduin en Overduin. Kaarten zijn te koop bij het VVV Domburg en Oostkapelle. Het echtpaar Schoote zetelt al zo'n tien jaar in het pand aan de Middelburgse Dam. Of eigenlijk: panden, want enkele jaren geleden kochten ze een naastliggend pand en trokken dat in alle opzichten bij het eer ste. „Paul doet alles zelf, samen met een paar saunagas- Annelies Schoote. ten. Ze zijn altijd ergens mee bezig. Of met plannen maken en uittekenen, of met het uit voeren van hun plannen", ver telt Annelies Schoote. „En het komt hier ook nooit klaar; hij loopt nu alweer met plannen voor een tropische regentuin". In deze tuin komen sproeiers die regen simuleren, omgeven door een groene weelde aan planten en mos. „Daar kunnen saunagangers dan vast een beetje afkoelen voor ze de kou de douche nemen", legt ze uit. In de laatste week van septem ber wordt overigens een natio nale saunaweek gehouden, ledereen kan dan voor vijftien gulden naar de sauna gaan. Annelies Schoote: „Vorige ja ren hadden we zelf altijd 'Sep tember Saunamaand", met een soort drierittenkaart. Maar dan was het ook altijd heel erg druk en dat is voor de vaste klanten weer niet leuk. Daarom hebben we besloten mee te doen met de week die door de overkoepelende saunafedera tie is uitgeroepen". Het beheer en de exploitatie van het vliegveld Midden-Zeeland is ook zonder subsidie van de provincie rendabel. De besloten vennootschap Zeeland Airport heeft sinds 1 januari 1995 het beheer van het vliegveld overgenomen van de Stichting Vliegveld Midden-Zeeland. Het vlieg veld wordt gebruikt voor luchtvaartrecreatie en er zijn eenentwintig bedrijven gevestigd waar zo'n vijftig mensen werken. Zeeland Airport is opgericht nadat de provincie Zeeland de subsidie voor het vliegveld had stopgezet. De bedrijven die op het vliegveld zijn gevestigd en andere belanghebbende zijn de aandeelhouders van de BV. Op het vliegveld worden jaarlijks zo'n vijfendertig vliegbewegin gen gemaakt en daarmee is het het zesde gras- baanvliegveld van Nederland. „We zijn niet ontevreden met de start van Zeeland Airport BV", vertelt H. de Jonge, één van de drie direc tieleden van het vliegveld. „Behalve voor recre atieve doeleinden heeft het vliegveld een onmisbare functie op allerlei andere economi sche en maatschappelijke gebieden. We vol doen hier duidelijk in een behoefte. Ook al kent een grasbaan-vliegveld zijn beperkingen, Zee land Airport is onmisbaar. Natuurlijk zijn we voortdurend bezig met het samenspel tussen alle belanghebbenden. Zo gaan we de start- en landingsbaan binnenkort tweehonderd meter in oostelijke richting opschuiven - verder af van het recreatiegebied", vervolgt hij. Op het vlieg veld hebben zo'n vijfenveertig vliegtuigen hun thuisbasis. Momenteel is er een loods voor his torische vliegtuigen in aanbouw. -"-^MOOESIWRNEN-FWJRKmiH ^WSF M Voordeelschotel deze week: Gehakte steak met gebakken champignons en uitjes, gebakken aardappeltjes met spek. Van 13.50 voor XU." 1 Bij Konmar Superstore. Pottenbakkerssingel 2, Middelburg, g Directeur Joost van Damme van hotel Arneville ontvangt de erkenning uit handen van VNC-directeur C.B.G. Lange- veld. De VNC heeft de erkenningsre geling in het leven geroepen om de kwaliteit van de bran che te verbeteren en de gasten te helpen in hun keuze uit het brede aanbod van accomoda- ties en congresorganisatiebu reaus. De Stichting Uitvoering Erken ningsregeling die verbonden is aan de VNC let bij het toe kennen van de vignetten voor namelijk op de kwaliteit van de dienstverlening en de be kwaamheid van het personeel. In totaal zijn er in Nederland zeventien accommodaties die de begeerde erkenning met bijbehorend bord aan de muur hebben hangen. De erkenning die hotel Arnevil le heeft gekregen is voor onbe perkte tijd geldig, maar er wordt jaarlijks onderzocht of het hotel nog steeds voldoet aan de gestelde normen. r wCm Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Forum - De sectie wijkgericht werk van het Sociaal Kultureel Werk Middelburg (SKWM) houdt 30 oktober van 20 tot 22 uur een politiek forum in het kantoor aan de Arnelaan 57b. Er wordt dan gediscussieerd over kinderwerk. De gemeente Middelburg heeft namelijk besloten dat het SKWM met hetzelfde budget meer doel groepen moet bereiken, onder meer omdat kinderwerk volgens de gemeente goedkoper kan. Daarnaast wil de gemeente dat het kinderwerk educatiever moet zijn. PvdA - De PvdA biedt sinds kort de mogelijkheid tot een kennis makingslidmaatschap. Een ken nismakingslidmaatschap duurt een jaar en kost dertig gulden. Kennismakers hebben alle rech ten van een gewoon lid. Ze krij gen partijbladen, kunnen mee doen aan conferenties en cur sussen, hebben stemrecht en krijgen een uitnodiging voor een bezoek aan de PvdA-fractie in de Tweede Kamer. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 020- 5240716. en horloges, bodywarmer, leren jas, regenjack, trainingsbroek, voorfront autoradio, halsketting met hartje met initialen, nepgou- den ring met steentjes, double broche met parel, gymschoen maat 19, knuffelbeer met wit snuitje, kinderrugzak met zwem- kleding, kinderrugzak met brood trommel en drinkbeker, twee grote rugzakken, tas met boeken en thermometer, polstas met gereedschap en een zwemvest. De gevonden voorwerpen wor den drie maanden bewaard en kunnen worden afgehaald tij dens kantooruren. Natuurtuin - De educatieve natuurtuin bij het Milieu Educatie Centrum De Kloek aan de Koren bloemlaan in Vlissingen is bijna af. Op dinsdag 17 september om 16.45 uur wordt de tuin feestelijk geopend. Het is de bedoeling dat de tuin een voorbeeldfunctie vormt voor het creëren van natuur in de stad. van 14 tot 16 uur in Bachten Reede aan de Vredehoflaan in Vlissingen. Vijftig plus - In Brussel wordt op 28 september een grote vijf tig plus-beurs gehouden. De Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) gaat er per bus naar toe en heeft nog plaatsen vrij. Op de beurs zijn zo'n driehonderd stands en optredens van diverse artiesten. Inschrijving voor de reis is moge lijk op 9 september van 10 tot 12 uur in het Theo van Doesburg centrum en van 14 tot 16 uur in Bachten Reede aan de Vredehof laan in Vlissingen. Domburg - In Domburg en Oostkapelle worden op Open Monumentendag elf gebouwen opengesteld. Het raadhuis, de Nederlands Hervormde kerk en de molen 'Weltevreden' in Dom burg en molen d'Arke, de Neder lands Hervormde kerk, kasteel Westhove, het Zeeuws Biolo gisch Museum, fossielenmuse um Molenwijk, buitenplaats Zee duin en buitenplaats Duinbeek zijn van 10 tot 17 uur vrij toegan kelijk. Colijnsplaat - De Open Monu mentendag op Noord-Beveland staat dit jaar in het teken van Colijnsplaat en z'n beschermd dorpsgezicht. Om 14 uur wordt er een rondleiding gegeven die vertrekt vanaf café de Patrijs in de Voorstraat. Tijdens de rondlei ding wordt informatie gegeven over de geschiedenis van Colijnsplaat, de ramp van 1953 en het monument. Voor het eerst sinds lange tijd kan ook de onlangs gerestaureerde molen van Colijnsplaat bezocht worden. Industrie - De Open Monu mentendag staat dit jaar in het teken van het industrieel erf goed. Verschillende waterschap pen stellen dan ook een gemaal open voor publiek. Gemaal De Eendracht bij Tholen, De Prom- melsluis bij Zierikzee, Boreel in Middelburg, De Piet bij Wol- phaartsdijk, Campen in Oost Zeeuws-Vlaanderen en Gemaal Cadzand kunnen zowel van bin nen als van buiten worden beke ken. De Stichting Educatief Toe risme Zeeland Oranjezon heeft een lezing met busexcursie georganiseerd langs Zeeuwse architectuur met het accent op industrieel erfgoed. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118- 581507. Knuffelbeer - In de periode van 16 tot en met 30 augustus zijn bij de politie in Vlissingen de vol gende gevonden voorwerpen aangegeven. Diverse fietsen, brillen, portemonnees, sleutels Brussel - De najaarsreis van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) gaat dit jaar naar Brussel. De busreis wordt op 25 september gemaakt en inschrijving is mogelijk op maandag 9 september van 10 tot 12 uur in het Theo van Does burgcentrum in Vlissingen en Stanleyweg 2 Goes (bij de Zeelandhallen) tel. 0113 -24 66 00 Geopend: dinsdag tot en met zaterdag m Deuren m Kasten m Keukens m Tegels Sanitair m Alles voor bouw en interieur

de Vlissinger | 1996 | | pagina 21