t. HBBi Als de drempels in je huis te hoog worden... Ouderen Lezing Bijeenkomst Sport Politiek SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG ZATERDAG WOENSDAG Cursus Rommelen Allerlei Gevonden Geloof Wet Voorzieningen Gehandicapten fa Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 4 september 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 23 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Zwemmen - In het Middel burgse Poelendaele zwembad kunnen vijftig-plussers iedere maandag en donderdag van 15 tot 16 uur zwemmen. Het eerste half uur worden onder deskundi ge leiding allerlei oefeningen in het water gedaan, daarna kan men vrij zwemmen of gewoon genieten van het extra verwarm de water. Deze MBVO-activiteit (Meer Beweging Voor Ouderen) is een initiatief van de Stichting Welzijn Ouderen Middelburg en het zwembad Poelendaele. Bowlen - Zowel in Middelburg als in Goes beginnen in septem ber kennismakingscursussen bowling voor vijftig plussers. De cursus in Middelburg wordt op 19 september in bowlingcen trum De Kruitmolen gegeven van 14 tot 16 uur. In vier bijeen komsten leren deelnemers de grondbeginselen, basistechnie ken en spelregels van het bow len. Sport - Met als titel 'Is er een sportieve toekomst voor oude ren in Zeeland' houdt de Zeeuw se Sportraad op 10 oktober een studiedag in de filmzaal van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. De studiedag is bedoeld voor iedereen, bestuurders en uitvoe renden, die zich bezighouden met beleid en beleidsadvisering op het gebied van welzijn, gezondheid en sport voor oude ren. Ouderenkoor - Het ouderen- koor Zanglust uit Vlissingen is op zoek naar nieuwe mannelijke leden. Het koor bestaat momen teel uit vijftig leden waarvan slechts zes mannen. Het zang koor houdt zijn repetities op maandagmiddag van 13.30 tot 15.30 in het Theo van Doesburg centrum aan de Brouwenaar- straat. Rozenkruis - Het Lectorium Rosicrucianum verzorgd op 9 september om 20 uur in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg een lezing met als titel 'De gnosis van het rozenkruis'. Inlichtingen, tel. 0164-672220. MPS - Het bureau voor vrou wenhulpverlening Artemis in Middelburg houdt op 11 septem ber een lezing over 'meervoudig persoonlijkheidsstoornis, een geweldig team of een lastige groep'. In deze lezing vertelt Jeannette Poorter over haar dagelijkse praktijk van ernstig getraumatiseerde vrouwen. De lezing begint om 19.30 en duurt tot 21 uur. Veere 700 - In de Hervormde kerk in Veere (naast de Grote kerk) wordt op 11 september om 20 uur een lezing gehouden over de maquette van Veere 1813. Gemeentearchivaris van Veere P. Blom spreekt op uitnodiging van de Heemkundige Kring Wal cheren over de maquette die in juni door Z.K.H. prins Willem Alexander is onthult. Ruilbeurs - In wegrestaurant De Roode Leeuw in Nieuw en Sint Joosland wordt op 8 sep tember van 10 tot 15 uur een telefoonkaarten-ruilbeurs gehou den. Op de ruilbeurs komen zowel Nederlandse als Duitse en Belgische verzamelaars. De nieuwste telefoonkaarten van over de hele wereld zijn er bovendien te bewonderen. Middelburg - De gemeente raad van Middelburg vergadert maandag 9 september om 19.30 uur in het stadhuis. Er wordt ondermeer gesproken over de begrotingswijziging van de Regionele Brandweer Zeeland, de buitengebruikstelling van het schoolgebouw aan de H. Dunantlaan en de verkoop van de voormalige kleuterschool aan 't Zanddorp COVRA - Het district Zeeland van de Socialistische Partij (SP) heeft bij het Ministerie van Eco nomische Zaken een bezwaar schrift ingediend tegen de ont- werp-beschikking COVRA. De SP is van mening dat Zeeland niet gebruikt mag worden voor de dump van hoog radioactief afval. Dagelijks: rondleiding stad huis Middelburg, 10-17 u., 's zondags 12-17 u. Dage lijks: beklimming van de Lange Jan Middelburg. Dagelijks: monumenten wandeling door Middelburg, vetrekpunt VVV-k^ntoor, 13.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlis singen, club voor alleen staanden, 19.30 u. De Sten- ge Heinkenszand, Reumapa tiëntenvereniging, lezing over Orthopedische schoe nentechniek, 19.30 u. Cam pus De Ruyter Vlissingen, open avond Rounddance, 20 u. singen, bingo en loterij, 20 u. Karolingenburch Oost- Souburg, dansavond, 20.30 u. De Parel Domburg, bowling- toernooi, 16.30 u.( aanmel den voor 16 u. Sporthal Baskenburg Vlis singen, sporten met longen- fyseem, Astma of Bronchi- tus, 15.15 u. Markt Middel burg, boeken- en verzamel- markt, 11 u. Gemeentese cretarie Veere, vergadering commissie Welzijn, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. Aldegonde Vlissin gen, praat- en dansavond voor 25+, 20.30 u. Restau rant De Kameel Middelburg, Middelburg en de Verenigde Oostindische Compagnie, 2 lezingen, stadswandeling, museumbezoek en een orgelconcert, 13.30 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlis singen, bingo, 20 u. Cam pus De Ruyter Vlissingen, open avond squaredance, 20 u. De Piek Vlissingen, danswedstrijd Bubblin, 21 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, contactmiddag voor jong en oud, 15 u. De Parel Domburg, kinderbow ling toernooi, 19 u., aanmel den voor 16 u. De Parel Domburg, spelmiddag in het zwembad, 14 u. Grote Kerk Veere, boekenbeurs, 10 u. Buurthuis De Pararplu Vlis singen, 'Kafe-muzik', inter culturele muziekactiviteiten, 20 u. Oranjeplein Oost- Souburg, ringrijden, 8 u. Centrum Oost-Souburg, Karolingen najaarsmarkt, 9 u. Clubgebouw VTV Vlis- Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal 13.30 u. Zuiderbaken Middelburg, hobby- en ontmoetingsmid dag, 13.15 u. Bord vereni ging Natuurmonumenten en Het Zeeuwse Landschap, zuidwesthoek van de hoger gelegen vlakte tussen de parkeerplaats van Delta Expo en de Oosterschelde, excursie naar de Ooster- scheldekant, 10 u. Ge meentesecretarie Veere, ver gadering commissie Econo mische Zaken, 20 u. Kamer van Koophandel, startersbij- eenkomst, 13.30 u. Restau rant De Golfbaan Vlissingen, prijsklaverjassen, 20 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kinderclub 4 tot 9 jaar, 14 u. De Parel Dom burg, squashtoernooi, 16.30 u., aanmelden voor 12 u. De Parel Domburg, spelle tjesmiddag in het zwembad, 14 u. Bord Vereniging Na tuurmonumenten en Het Zeeuwse Landschap, zuid westhoek van de hoger gele gen vlakte tussen de par keerplaats van Delta Expo en de Oosterschelde, excursie naar de Noordzeekant, 14 u. Bibliotheek Goes, voorle zen voor kinderen van 5 t/m 8 jaar, 14 u. Hardlopen - Terre des Hom mes en atletiekvereniging Atleti- ca houden op 7 september een strand- en duinloop. Er kan geko zen worden uit een traject van 4 of 8 kilometer. Inschrijving is mogelijk vanaf 14 uur in strand paviljoen de Zilvermeeuw. De start is om 14.30 uur. Wandeltocht - Het wandelco mité Kasporgo houdt op zater dag 7 september een wandel tocht vanuit Lewedorp. De start en finish zijn in café De Goede Verwachting. Inschrijving is mogelijk vanaf 12.15 uur en de start vindt plaats om 13 uur. De routes zijn uitgezet over afstan den van 5, 10 en 15 kilometer. Middelburg - Het Middelburgs Muziekkorps MKK houdt zater dag 7 september een rommel markt. De opbrengst is bestemd voor het uniform- en instrumen tenfonds. De rommelmarkt begint om 12 uur en wordt gehouden aan de Driewegenhof in Middelburg. Schoolkorfbal - Voor de derde- maal organiseren de korfbalver enigingen Animo en Zuidwes ters een schoolkorfbaltoernooi voor de groepen vijf tot en met acht van het basisonderwijs. Het toernooi vindt plaats op woens dag 25 september op de korfbal- velden aan het Koopmansvoet pad in Oost-Souburg. De eerste wedstrijden worden om 13.30 uur gespeeld en de finale wed strijden beginnen ongeveer om 16.30 uur. Gymnastiek - De damesgroep 'bewegen op muziek' (voor dames van 25 tot 65 jaar) van de gymnastiekvereniging Astrow in Oost-Souburg zoekt aanvulling voor de groep. De lessen die worden verzorgd door Neel Meijers met pianobegeleiding van Simon van der Meer worden iedere maandagavond van 19 tot 20 uur gehouden in de Van Gin- kelstraat in Souburg. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118- 591796. Boekenmarkt - Onder de Beu- ze aan het Havenplein in Zierik- zee wordt op zaterdag 7 septem ber een boekenmarkt gehouden. De verkoop van de tweedehands boeken is ten bate van de ont ginning van de Negev-woestijn. De boekenmarkt die van 10 tot 15 uur wordt gehouden is geor ganiseerd door de Zeeuwse Stichting 'Steun aan Israël'. Rommelmarkt - De Gerefor meerde en Hervormde kerk Meliskerke houden op 7 septem ber een rommelmarkt op het par keerterrein achter de kerk. De opbrengst is voor een basis school in de sloppenwijken van Delhi (India) en een toerustings centrum in Madzimoyo (Zambia). De hekken gaan open om 9 uur, om 9.30 uur volgt de verkoop bij opbod en om 16 uur wordt de markt gesloten. Heinkenszand - S.V. Orion uit Heinkenszand houdt op 7 sep tember een rommelmarkt op het Van der Bjltplein in Heinkens zand. De markt begint om 9 uur en van 9.15 tot 9.30 uur worden er tevens spullen per opbod ver kocht. De rommelmarkt duurt tot 13 uur. Avondruilbeurs - In café-pen sion De Goede Verwachting in Lewedorp kunnen verzamelaars van munten, oude ansichten, postzegels en andere objecten op 6 september terecht op de avondruilbeurs. De zaal is ge opend vanaf 19.15 uur. Mensendieck - Mensendieck is een oefentherapie die door middel van goed spiergebruik zorgt voor een verbetering van lichaamshouding en beweging. De Zeeuwse Volkuniversiteit begint op woensdag 4 septem ber met een cursus Mensen dieck in Vlissingen. De cursus wordt 's ochtends gehouden van 9 tot 9.45 uur, 9.45 tot 10.30 uur- en van 10.30 tot 11.15 uur en de avondcursus wordt gehouden van 19.15 tot 20 uur. De dertig lessen durende cursus wordt gegeven in de Bestevaer Mavo aan de Adriaan Coortelaan 5 (ochtendcursus) en in het wijk centrum Open Hof aan de Alexa nder Gogelweg (avondcursus). Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118-634800. Vluchtelingenwerk - De werkgroep Vluchtelingenwerk Vlissingen organiseert vanaf deze maand weer verschillende educatieve activiteiten. Iedere dinsdagmiddag van 13.15 tot 14.45 uur is er kookles en op donderdagmiddag van 13.15 tot 14.45 uur is er een praatgroep om het Nederlands te oefenen. Vluchtelingen die op de wacht lijst staan voor school kunnen deze tijd overbruggen met taal lessen van het vluchtelingen werk. Iedere vrijdagavond is er een soos van 19.30 tot 22.30 uur. Vluchtelingenwerk is geves tigd op Bosweg 4 in Vlissingen. Volksuniversiteit - In sep tember begint het nieuwe cur susseizoen van de Zeeuwse Volksuniversiteit. Dit seizoen worden er ondermeer cursussen bridge, tekenen en schilderen, kalligrafie, Spaans, Bahasa Indo nesia, Engels, Russisch, creatief boetseren, tuinieren en houten speelgoed maken gegeven. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118-634800. EOS - In de praktijk voor gezondheid en bewustwording EOS in Goes wordt op 11 sep tember uitleg gegeven over de cursussen die EOS in het nieu we seizoen geeft. Aan bod. komen de cursussen '(Ver)ken je lijf', 'Adem je vrij' en 'In/uit de ban van je kinderbeelden'. De bij eenkomst wordt om 20 uur gehouden in Centrum Namaska- ra aan de Waardekensstraat in Goes. Inlichtingen, tel. 0113- 211377. Senioren Academie - De Hogeschool Zeeland verzorgt voor de Stichting Zeeuwse Seni oren Academie in oktober en november vijf cursussen. Bij de Hogeschool in Vlissingen kun nen de cursussen 'muziek voor Zeeuwen', 'Met een cultureel antropoloog op veldwerk', 'Geschiedenis van het Neder lands', 'Hedendaagse wijsbe geerte' en 'Psychologie' worden gevolgd. Inlichtingen en/of aan melding, tel. 0118-489151 ('s morgens). Yoga - De Hatha Yoga Federa tie Zeeland verzorgt yoga-lessen, zwangerschapyoga en yoga voor ouderen in Walcheren, Noord en Zuid-Beveland. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118- 624291 Collectebussen - In de perio de van 15 tot en met 22 augus tus zijn bij de politie in Middel burg de volgende gevonden voorwerpen aangegeven. Diver se sleutels en sleutelbossen, diverse fietsen, diverse porte monnees, groen vest, blauwe zakdoek, Zeelandkaart, brillen en zonnebrillen, rode sjaal, diverse tassen en rugzakken, twee pas foto's, kinderpet met Popeye, groene regenjas in plastic tas, Roces skeeler, Ballongrud schaats, hond, gele parkiet, diverse stukken speelgoed, diverse kledingstukken, kinder armband, VSB bankpas, twee dekbedhoezen, benzinedop en grijze fietstassen met twee col lectebussen. De gevonden voor werpen worden drie maanden op het politiebureau bewaard en kunnen worden afgehaald tij dens kantooruren. Coöperatie Artemis - Direc teur Jeannette Poorter van het bureau voor vrouwenhulpverle ning in Middelburg spreekt op 9 september van 19.30 tot 20 uur over de mogelijkheden voor elke vrouw om onderneemster bin nen de coöperatie Artemis te worden. Ook gaat zij in op de mogelijkheden binnen het oplei- dings- en begeleidingstraject 'op sporen' wat naar zelfstandig ondernemerschap leid. Kafe-Musik - Onder de naam Kafe-Musik organiseert de Stich ting Ujung deze winter in Vlissin gen een reeks inter-culturele activiteiten voor jongeren. De eerste Kafe-Musik wordt gehou den op 7 september in de Para plu in Vlissingen. Er vinden dan inter-culturele jamsessies, mu ziek workshops en groepenpre- sentaties plaats. Kafe-Musik wordt om de twee weken gehouden, de ene keer in de Paraplu (Paauwenburg) en de andere keer in de Schuur (Oost- Souburg). Volksdansen - Volksdans groep Hora Mada begint op 2 september weer met haar weke lijkse bijeenkomsten. Iedere maandag van 13.45 tot 14.45 uur danst de groep in sportcentrum Slagvaert aan de Kruitmolenlaan in Middelburg. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118-629492 (na 18 uur). Schilderijen - In het Stadskan toor aan de Oostsingel in Goes is een expositie van schilderijen van leerlingen van het Buys Bal lotcollege, het Goese Lyceum en het Sint Willibrordcollege te zien. De tentoonstelling loopt tot 18 oktober en is tijdens kantooruren te bezichtigen. Artemeetings - Het bureau voor vrouwenhulpverlening in Middelburg houdt dit najaar drie thema-bijeenkomsten. Op 27 september wordt de Artemee ting met als onderwerp 'vrou wen maken elkaar af als ze moe ten samenwerken' gehouden. Op 25 oktober is het thema 'de ander ontmoeten' en op 29 november staat het onderwerp 'tussen ontmoeting en rivaliteit' centraal. De bijeenkomsten beginnen telkens om 15.30 uur. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118-642979. Pasar Ambon - Dit jaar bestaat de Molukse wijk in Oost-Sou burg vijfendertig jaar. Om dit jubileum te vieren houdt de Molukse Welzijnsstichting Mae- Uku op 7 september een Pasar Ambon in de Prins Hendrikstraat, 's Morgens wordt er een film vertoond over het dorpsleven in Souburg in 1963. 's Middags is er een kraampjesmarkt met ver koop van allerlei spullen en lek kere etenswaren. Het geheel wordt omlijst met verschillende optredens van ondermeer het Intercultureel Gospelkoor, de Koerdische folklore dansgroep Koma Helin, de Molukse dans groep Bunga Tjengkeh en de muziekgroep F.L.T. Hogeschool - De Hogeschool Zeeland heeft de nieuwe voor lichtingsbrochure voor het stu diejaar 1997-1998 gepresen teerd. In de brochure staan alle studierichtingen die aan de hogeschool gevolgd kunnen worden. Daarnaast heeft de Hogeschool Zeeland een reeks aparte folders van de verschillen de opleidingen uitgegeven. Behalve HBO-opleidingen ver zorgt de Hogeschool Zeeland ook post-HBO en Master of Science opleidingen. Koor - Onder leiding van Emilia Tabatchnik beginnen in septem ber de repetities van een nieuw Zeeuws Byzantijns koor. De opzet is een gevarieerd repertoi re op te bouwen; van Mozart en Debussy tot Russische volksmu ziek en Russisch orthodoxe kerk muziek. Het koor is nog op zoek naar nieuwe leden. De repetities vinden iedere vrijdag om 19 uur plaats in de Martinuskerk, Kerk- laan 19 in West-Souburg. Inlich tingen en/of aanmelding, tel. 0118-416143 ('s avonds). Soefi - Het Soefi Centrum Mid delburg houdt op zondag 1 sep tember een universele eredienst in het gebouw De Vier Elemen ten aan de Breeweg in Middel burg. De dienst begint om 11 uur en het onderwerp is 'het verle den veranderen'. Spreker is Nawab Lint uit Ridderkerk. Zangavond - In de Nieuwe Kerk in Middelburg wordt op zaterdag 7 september een koor- en samenzangavond gehouden. De dienst waar het Interkerkelijk Jongerenkoor Glorify en het Jon gerenkoor Revelation aan mee werken begint om 19.30 uur. De meditatie wordt verzorgd door ds. L. Wüllschleger. mAATSCHAPPEUJKE ZORG WALCHEREN Voor informatie, bel (0118) 684000 maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 9.30 uur en van 13.30 tot 14.30 uur. Pr UwkcM voor 'm KhmK Loterij UtwUriM l«uVr« Koof oo* im tot. ze weekbladen Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 5 september t/m wo. 11 september AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo.: geen opgave ontvan gen. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: J.P.J. Voets. 15 uur: C. Oorschot. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 17 uur: P.H. Zaadstra. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur, zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. 9 uur: L.C. Manuputty. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo.: geen opgave ont vangen. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: S. Ridder-van Meggelen. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: S. Ridder-van Meg gelen (in de Geref. kerk). GRIJPSKERKE Gereformeerde .Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 19 uur: G.P.R. Pennekamp (in de Herv. kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. Murre, 19 uur: G.P.R. Pennekamp. HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo. 10 uur: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: N.H.J.E. Boomer. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 9.30 uur: P.L. de Schipper. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9.30 uur: P.L. de Schipper (in de Geref. kerk). MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Elke zondag om 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. van der Zwan. Hervormde Kerk. Zo. 10.15 uur: L.C. Manuputty. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11. Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Zo.: geen opgave ontvangen. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 9.30 uur: geen opgave ontvangen. De Hoeksteen. Roozen- burglaan 22. Zo. 9.30 uur: geen opgave ontvan gen. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groen markt, Zo. 9.30 uur: geen opgave ontvangen. Ont- moetingskerk. Zo. 9.30 uur: geen opgave ontvan gen. Engelse Kerk. Simpelhuisstraat. Zo. 19 uur: geen opgave ontvangen. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Nieuwe kerk). Zo. 11 uur: L. Wüll schleger, 18.30 uur: J. Vroegindeweij. Oostkerk (in Concert- en Gehoorzaal) Zo. 10 uur: geen opga ve ontvangen. Koorkerk. Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75. Zo. 9.30 uur: H. Mostert, 16.30 uur: G.F. Overweg. Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Zo. 9.30 uur: dienst. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. M. de Reus. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo.: geen opgave ontvangen. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: Smit. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: K. Hendrik- se. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: eerste zaterdag van de maand 17 uur: protestantsedienst, twee de, derde, vierde en vijfde zaterdag van de maand 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo. 16.30 uur: J. Chardard. Evangeliegemeente De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren. Olmen laan 8. Zo. 9.30 uur: dienst. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 68. Zo. 10 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: H. van Oos tende. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: A.C. den Hollander en J.H. Kip, 19 uur: J.H. Kip (in de Herv. kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.C. den Hol lander en J.H. Kip (in de Geref. kerk), 19 uur: J.H. Kip. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 uur: bed. Heilig Avondmaal, 15 uur: H. Paul. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: H. van Oosten- da SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner, 19 uur: B. Ridder (in de Herv. kerk). Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: A.P. Nauta, 19 uur: B. Ridder. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: S. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: J. Koster, 19 uur: A.G. Baas. OOST-SOUBURG Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: G. Kalksma. De Schaapskooi. Pape gaaienburg. Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ter Ree- de. Zo. 19 uur: A.V. de Nooij. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: F. Buysse. Jehovah's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 15.30 uur. Jehovah's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161Iedere zondag 10 uur. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: R. Kattenberg. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: T. Wolterink. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1 Zo. 15 uur: P. de Cock. Christelijk Centrum Zeeland. Faradayweg 1. Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen- straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur. Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar. Elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand 10.30 uur. Eerste en derde zaterdag 9 uur. Zo. 10.30 uur: M. van der Poll. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: G. Penne kamp. Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 10 uur: G. Pennekamp (in de Herv. kerk), 19 uur: G. Pennekamp. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Schoolstraat 11Zo. 9.30 en 14.30 uur: G.F. Overweg. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 en 19 uur: Spaans. Aagtekerke, Domburg, Westkapelle, Zoutelan- de, Meliskerke, Koudekerke en Biggekerke: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: F. van Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 571234. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Rapenburg 4, Meliskerke, tel. 561760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: G.J. de Witte, Doornen- burg 31, Vlissingen, tel. 478811. Patiënten tandartspraktijk P. Mall and, Tobago- laan 6, Vlissingen: Zaterdag en zondag voor spoedgevallen tel. 478290. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 -17.30 uur): Apotheek Welsin- ge, J. W. Thibautstraat 45, tel. 623298. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Van de Sande, Badhuisstraat 30-34, tel. 412066. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Klompe, tel. 471140. Middelburg: van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: J. Drijdijk, tel. 626045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren): Zaterdag en zondag: C. Brink, Meanderlaan 326, Middel burg, tel. 611011. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behan deling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Zaterdag en zondag: geen dienst. ZOUTE LANDE Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: H. van Schaik, 19 uur: L.A. Woltering. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1Elke eerste en derde zaterdag van de maand 9 uur. Zo. 19 uur: J. van Leerdam. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pinkstergemeenschap 'Shalom', Van Doornlaan 40 West-Souburg. Zo. 14.30 uur: J. v.d. Oever. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Hervormde Kerk Oranjeplein. Za. 9.30 uur ere dienst, 10.30 uur: bijbelstudie. M. de Reus. VEERE Hervormde Kerk. Zo.: geen opgave ontvangen. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1Zo. 9.30 uur: J. Zondervan (gespreksdienst). Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: B. Kamphuis. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Do. 5 september t/m wo. 11 september HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 24 uur: J.L.F. Wolter- boer, Korendijk 36, tel. 639933. Zondag tot 24 uur: R.R. Lankhorst. Seisweg 29, tel. 639933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zon der afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: J.M.G. Roe- broecken en E.R. van Russen Groen, Singel 11, tel. 412225. Zondag tot 24 uur: EKant, Sabalaan 3, tel. 471017. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den. Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis ser): Zaterdag tot 24 uur: C. Wattel, Amstelstraat 55, Oost-Souburg, tel. 461630. Zondag tot 24 uur: P. Kodde, Oude Vlissingseweg 13, Middelburg, tel. 615810. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: Zater dag en zondag: G. Rullens, Dorpsstraat 2, Oostka pelle, tel. 581276. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, van vrijdagavond t/m zon dag: A. van Schaik, tel. 478969. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 628288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 628800. Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten-) Alarm Zeeland. 551215. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten, Vlissingen, 448448. Wet Voorzieningen Gehandicapten, 684000. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland': 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen, 448844. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 636108 Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 615551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 9-12 uur, 613362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 0113-249200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 673333. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 411877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 413880. Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11 overige assistentie aanvragen 633333.

de Vlissinger | 1996 | | pagina 23