Maerlant's wereld Open Monumentendag in teken industrieel erfgoed Brieven van gevangenen Rockend cultureel erfgoed Straattheater en muziekdag Domburg Beestenboel Finale unplugged-competitie strandpaviljoen Pantha Rhei 5 SEPTEMBER T/M 11 SEPTEMBER IN MIDDEN ZEELAND Onder de titel 'Maerlant's wereld' wordt op 10 september door de Stichting Literaire Activiteiten Zeeland (SLAZ) in de Zeeuwse Bibliotheek een lezing gehouden over het leven en schrijverschap van Jacob van Maerlant. De lezing wordt gehou den door Frits van Oostrom, hoogleraar in de his torische letterkunde aan de Universiteit van Lei den. Tal van monumenten zijn te bezichtigen op de open monumentendag die op zaterdag 14 sep tember wordt gehouden. Waar het hele jaar de deuren gesloten blijven is iedereen welkom om de veelal eeuwenoude panden te bezichtigen. Het centrum van Domburg vormt zaterdag 7 september het decor voor de straattheater- en muziekdag. Allerlei soorten acts als muzikaal cabaret, verborgen theater, mime-spelers, een circusspeelplaats, looporkesten en andere optredens zijn van 12 tot 19 uur te zien en te horen in de Domburgse straten. De finales van de unplugged-competitie worden zondag gehouden in strandpaviljoen Pantha Rhei in Vlissingen. Vanaf 21 juli verzorgden iedere zondag twee bands een set in het pavil joen. GEHOORD Marcel de Dreu Woensdag 4 september 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 15 lïï lüf lïï Ite is» lïï Jacob van Maelant leefde in de dertiende eeuw in het Vlaamse Damme en op Voorne en wordt wel de 'vader van alle Dietse dichters' genoemd. Weinig over zijn leven staat vast en over veel is gespecu leerd. Maar de belangrijkste bron om het te leren kennen vormt zijn werk. Kort voor 1260 schreef hij over de heldendaden van Alexan der de Grote. Daarna volgen omvangrijke geschriften als 'Der naturen bloeme', 'Rijmbij bel', 'Spiegel Historiael' en 'Strophische gedichten'. Hoogleraar Frits van Oostrom schreef na verschillende publi- katies over de middeleeuwse cultuur en letteren het boek Maerlant's wereld waaraan ruim zeven jaar onderzoek aan vooraf ging. De lezing begint om 20 uur en kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij boekhandel Fanoy in Middel burg en de Zeeuwse Biblio theek. De kapel van Hoogelande is één van de monumenten die zijn opengesteld voor publiek. De open monumentendag wordt dit jaar voor de tiende keer gehouden en omdat 1996 het jaar van het industrieel erf goed is staat de monumenten dag ook in het teken van indus triële bouwwerken. Op Wal cheren worden in de gemeen ten Vlissingen, Middelburg en Mariekerke een groot aantal gebouwen opengesteld. Bij de monumenten die toegankelijk zijn wappert op 14 september de open monumentenvlag. In Vlissingen zijn op de open monumentendag dertig ge bouwen te bezichtigen. Zo is voor een dag het in 1643 door Cornelia Quack gestichtte Zee manserve of Quackshofje voor publiek toegankelijk. Het monumentale koopmanshuis van de Vlissingse reder Corne- lis Lampsins (Lampsinshuis) op de Nieuwendijk is ook opengesteld. Het pand is in eigendom van de Dienst der Domeinen en momenteel wor den de mogelijkheden onder zocht om hier een Zeeuws Maritiem Museum te vestigen. De Vlissingse monumenten kunnen ook worden bezichtigd met een rondleiding die om 10 uur bij het gemeentearchief in de Hellebardierstraat begint. Onder leiding van R.J.W. den Broeder worden diverse mo numenten en interessante plekjes in de Vlissingse bin nenstad aangedaan waarbij speciale aandacht wordt besteed aan het industriële erf goed. Fort Rammekens in Rit- them is vanuit Vlissingen met een museumbus te bereiken. Vanaf 10.45 uur vertrekt de antieke bus om de twee uur vanaf reptielenzoo Iguana op het Bellamypark naar Fort Rammekens, dat sinds enkele jaren een toeristische functie heeft. De museumbus rijdt overigens ook tussen Middel burg en Vlissingen. Middelburg telt maar liefst elf honderd monumenten en is daarmee de vijfde monumen- tenstad van Nederland. Het kindermeeleeftheater met José Toffee en Til Zonne bril speelt om 78 uur in Domburg. staat uit twee spelers en een muzikant. De groep brengt een spel in de vorm van een visu ele loopact. Zo ontdekken twee reusachtige insekt-achtige we zens de aarde. Tijdens hun tocht spelen ze in op het publiek en de spontane situ aties die zich voordoen. Speciaal voor kinderen is er op de straattheater- en muziekdag het kindermeeleeftheater van José Toffee en Til Zonnebril. De organisatie van het evene ment, evenementencommis sie Domburg Aktief, is verder nog op zoek naar spontaan talent dat op de straattheater- en muziekdag eens voor een groter publiek wil optreden. Toppers zijn het Arnhemse trio Enge Buren, dat vorig jaar naam maakte op het interna tionale Oranjeboom-straatfes tival in Rotterdam, en de visu ele theatergroep Close Act uit Den Bosch. Het muzikale trio Enge Buren wordt gevormd door Bob, Bep en Bram. Samen brengen zij allerlei 'foute' hits uit het verle den maar dan wel met een moddervette knipoog. Ze laten de muziek samengaan met onnavolgbare acts in smoking, berevel of legging. Ook licha melijk contact met het publiek wordt niet geschroomd. Close Act uit Den Bosch is een visuele theatergroep die be- Onder de monumenten die in Middelburg worden openge steld bevindt zich ook het Boreel aan de Nieuwe Vlis- singseweg. Het elektrische poldergemaal zorgt al sinds 1929 dat de grondwaterstand op Walcheren niet te hoog is. Het gebouw is opgetrokken in kubistisch-expressionistische stijl en is gebouwd in opdracht van het Waterschap Walche ren. Speciaal voor kinderen is er in Middelburg een speurtocht langs diverse monumenten uitgezet waarbij een aantal vragen moet worden beant woord. De speurtocht is ver krijgbaar bij het VVV-kantoor op de Markt. Vanaf het VVV- kantoor kan ook een walkman- wandeling worden gemaakt waarbij toelichting bij de monumenten wordt gegeven. In de gemeente Mariekerke zijn vier gebouwen openge steld. De twee kerkgebouwen van de Nederlands Hervormde gemeenten Aagtekerke en Grijpskerke, de korenmolen van Meliskerke en de Kapel van Sint Maarten in het buurt schap Hoogelande zijn de hele dag te bezichtigen. Alle monumenten die deelne men aan de open monumen tendag zijn te herkennen aan de open monumentenvlag. De gebouwen zijn opengesteld van 10 tot 17 uur. Zeven bands wisten een plaats in de finale te veroveren. Deze strijden zondag om de eerste prijs; tien uur opnemen in stu dio Ron Konings. Van de finale worden overigens ook opna men gemaakt die door strand paviljoen Pantha Rhei op cd worden uitgebracht. „We willen ons profileren als muziek-café en laten door de unplugged competitie de bands eens op een andere manier zien. Gezien het aantal deelnemers is hier onder de bands ook veel animo voor", vertelt Meindert Inderwisch van strandpaviljoen Pantha Rhei. In totaal hebben achttien bands de afgelopen weken een optreden verzorgd. Zeven bands zijn geselecteerd voor de finale en maken kans op eerste prijs. Aanstaande zon dag spelen P.E.R., Foreign Affairs, Kevin, Joyce Dave, Rodi Dean, Wolfclan Sister, Manilla Paradise en het trio Moon ieder een set van een half uur. „Van de finale worden opna mes gemaakt die we op cd uit gaan brengen. Om acht uur 's avonds begint het eerste optreden en de prijsuitreiking zal dus niet voor een uur of één zijn", vertelt Willem-Jan Buys van Pantha Rhei. De unplugged competitie krijgt de volgende zomer een vervolg. In het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle wordt op 18 september de eerste beestenboelmiddag na de zomervakantie ge houden. Kinderen van 7 tot 10 jaar gaan dan onder des kundige leiding op zoek naar waterbeestjes in de bosvijvers rond het mu seum. Daarnaast heeft het museum ook een aantal activiteiten voor volwassenen op het pro gramma staan. Zo is er op 11 september de rondleiding 'Verhalen van het bos'. Tijdens deze rondleiding door het bos vertelt een gids allerlei mooie, leuke en spannende verhalen over de bomen en dieren. Spe ciale aandacht krijgt de geheimzinnige sfeer van het bos. De cultuur-historische en natuurlijke waarden van de omgeving van het museum en kasteel Westhove komen aan bod in de rondleiding 'Westho ve toen en nu' die op 18 sep tember wordt gehouden. De Zeeuwse doopsgezinden gemeenten hebben in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg een expositie ingericht met als titel 'Brieven van gevangenen'. De tentoonstelling bestaat uit brief fragmenten die zijn geschreven door dopers uit de zestiende eeuw, die omwille van hun geloofsovertuiging in Zeeland gevangen hebben gezeten. De tentoonstelling is een van de activiteiten die de Zeeuwse doopsgezinde gemeenten dit jaar organiseren in het kader van 'Menno-500'. Daarmee wordt de vijfhonderdste ge boortedag van hervormer en voorman van de doopsgezin den Menno Simons herdacht. In de brieven die op de exposi tie te zien zijn worden onder werpen als gewetensvrijheid, doodstraf en het gebruik van wapens en geweld ter discus sie gesteld. Omdat deze onder werpen ook vandaag de dag nog actueel zijn hebben de doopsgezinde gemeenten ook brieffragmenten van heden daagse 'gewetensgevange nen' tentoongesteld. Amnesty International en de Vereniging Dienstweigeraars hebben hier voor materialen beschikbaar gesteld. De tentoonstelling wordt geopend op vrijdag 6 september en duurt tot 5 okto ber. Afgelopen weekend speelde de Bevelandse rockformatie Surrender in een tent op het Bellamypark in Vlissingen. In het kader van het Neder landstalig muziekweekend trad de band aan in voorpro gramma van The Scene. Een klus die met verve en de nodige ervaring geklaard werd. Enkele weken geleden nog diende de band als opwar mer voor Normaal, levende boer'n rocklegende uit de Achterhoek. Aan een vergelijking met laatstgenoemde valt voor Surrender niet te ontkomen. Men speelt nu eenmaal een mengeling van rock en blues, waarbij vooral de in het Zeeuwse dialect gezongen teksten in het oog springen. Het in 1978 opgerichte trio bestaat van oudsher bestaande uit Kees Wonder- gem op gitaar, Fons van Swaal op drums en Johan van de Swaluw op bas. De laatste is tevens zanger. Sur render legt zich sinds de begin jaren negentig volledig toe op agri-rock. 'Bier, stront, lol en rock'n roll' staat bij de band hoog in het vaandel. Onder het motto 'De stikken d'r af'(de beuke d'r in), meteen de titel van hun laat ste cd, heeft de band zich de laatste jaren een flinke scha re vaste aanhang in de pro vincie verworven. Surrender hakte er afgelopen vrijdag dan ook vanaf het begin flink in; een nummer als 'Staking' (in de bierfa- briek) deed mij zelfs denken aan de gouwe oude dagen van AC/DC. Onderwerpen als een opge voerde Kreidler en 't mooiste wief van 't durp' worden vol vuur bezongen. Keiharde rock word afgewisseld met rauwe blues, men waagde zich zelfs aan een verdwaal de ballad (Mientje van d'n diek), waarin de zanger overi gens klinkt als een zatte boer met kiespijn. Het mag de pret echter niet drukken, plezier is de voor naamste factor. Toch wordt een onderwerp als de W.O.V. niet onaangeroerd gelaten, evenals de problematiek rond de Goese Meren, maar over het mestoverschot niets dan goeds. Ondanks dat de band niet bepaald op publici teit gericht is timmert men de laatste tijd hard aan de weg. Er wordt steeds meer aan dacht aan optredens be steed. Zanger Johan: „Je heb meer aan een onsje show dan aan een kilo verstand". Ook wordt de nieuwe cd bin nenkort opgenomen in de studio van Normaal. Het is de bedoeling deze begin '97 uit te brengen. Toch blijft de groep volledig onafhankelijk, want, vindt Kees: „Dan kan er veel en hóeft er niks". Een wijze uitspraak. Onontkoombaar is dan toch de afsluiter van de set: 'A de klokke van Erremujuh'. Al klinkt het geheel soms wat clichématig, de boys gaan bewust niet voor de P.C. Hooftprijs, of een andere door de intelligentia van Nederland hoog gewaar deerde onderscheiding. Toch hoort Surrender wat mij betreft tot het rockend cultu rele erfgoed van Zeeland. ARNEMUIDEN Atelier Ludmila Kalmaeva, Tuindorp 5, Ludmila Kalmaeva, schilderijen, portretten en posters. Geopend na tel. afspraak 0118- 603469. DOMBURG Galerie Het Noorderlicht, Noordstraat 13, Domburgse teken-en schilderclub. Geopend van 14-20 uur (t.m 7 september). Marie Tak van Poortvliet Museum, Ooststraat 10a, Dirk Nijland, 'water'. GOES Galerie Elf, Kleine Kade 11, Ing- rid van de Linde; bronzen beelden en schilderijen, Clarie Pronk;com binatie van Oosterse en Westerse kunst. Kunstuitleen De Bevelanden, Wijngaardstraat 3, Zeeuwse kun stenaars, diverse werken. Lunchcafé Stadhuis, Grote Markt, Elke Einsman. Museum voor Zuid- en Noord- Beveland, Singelstraat 13, expo sitie van werken uit eigen bezit (t/m 10 september). Medisch Centrum 'De Pijlers', Van Dusseldorpstraat, Ashot Safian, 'Holland Architectural Monuments' pentekeningen (t/m 6 september). Museum en Station, Lidwien Kraadman, beeldende kunstpre sentatie (vanaf 7 september). Galerie Van den Berge, Wijn gaardstraat 3, Ben Sleeuwenhoek, recent werk (vanaf 8 september). Stadskantoor, Oostsingel 2, leerlingen van de scholenge meenschappen Buys Ballotcolle ge, het Goese Lyceum en het St. Willibrordcollege. Plieger, Nansenbaan 15, Paul Huf, fototentoonstelling, high lights uit vijftig jaar fotografie (vanaf 6 september). GRIJPSKERKE 't Zonnehoekje, Kerkstraat 1, zij de-expositie, geopend di. t/m za. 13.30-17.30 uur. KAMPERLAND Restaurant Papillon, Veerweg 37, Lydia Klop-Steendijk, aquarel len en portretten. Geopend ma. t/m za. vanaf 10 uur, zo. vanaf 17 uur. KATTEN DUKE Galerie llona. Dorpsstraat 23-25, llona Schmit, naïeve schilderijen. Geopend za. van 14-17 uur. MIDDELBURG Galerie 't Zeepaardje, Vlas- markt 7-9, Maurice en Saskia Göth, tekeningen, aquarellen, gouaches en pastels. Galerie Willem Vader, L. Noord straat 56, schilderijen, tel. 0118- 629419, dagelijks geopend. Atelier Anneke Ruimschotel, Groot Mede 66, tel. 0118-616323, staal- en touwplastieken, geopend na tel. afspraak. Wandelkerk Lange Jan, ten toonstelling van diverse kerken in Middelburg. Koninklijk Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen, Kousteensedijk 7, Middelburg in vogelvlucht. Meubeltoonzaal Jan Alink, Nieuwe Kleverskerkseweg 17, Joke Nederhand, schilderijen, aquarel, oliepastel en crayon. Galerie Spitsbergen, Korendijk 46, Jaap Heuvingh, beelden. Roosevelt Studiecentrum, Abdij, tentoonstelling over het leven en werk van drie Roose- velts: de president Theodore Roosevelt (1858-1919), president Franklin Delano Roosevelt (1884- 1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Galerie Caesuur, Nieuwe Wal 4, Eric Roest, 'The secret colour- books I'; kleurstudies voor archi tectuur. Geopend vr. en za. 13-17 uur. Kapper Henk v.d. Veen, Korte Noordstraat 6, David Heijgelaar, gemengde technieken. Zeeuws Museum, Abdij, Gust Romijn, schilderijen reisprojecten en luchtreflecties. Geopend ma. t/m za. 10-17 uur. Zo. 12-17 uur. Galerie Veurink, Vlissingse- straat 14, Paul en Neeltje Hoftijzer, 'De vele gezichten van moeder aarder'. Rabcbank, Lange Geere 3, José en Els Rozemond, olieverfschilde rijen en aquarellen. Zorg- en Verpleegcentrum Jacob Roggeveen, Noordsingel 106, Wim den Hollander, tekenin gen. Zeeuwse Bibliotheek, Kou steensedijk 7, Jantien van de Kraats, 'Spaans Cliché, Olé - Beestachtig Belgisch' eindexa menproject textielvorming van de Gerrit Rietveldaccademie (t/m 7 september). Galerie Het Gouden Briefke, Wijngaardstraat 15, Anneke Dek kers; schilderijen van katten in diverse technieken, Hans Jakobs; schilderijen van katten in diverse technieken, Henny Zwart; bronzen beelden. Geopend ma. 13-17.30 uur, di, wo. do. en vrijdag 10-17.30 uur, do. tot 21 uur en za. 10-17 uur. Galerie 't Haentje te Paart, Spanjaardstraat 19, Willy Ketelsla gers, schilderijen. Geopend do., za. en zo. van 14-16.30 uur. en na tel. afspraak 0118-613288. De Vleeshal, Markt, Fabrice Hybert, 'Testoo'. Geopend di. t/m zo. 13-17 uur. Cilinder, Markt, Ria Pacquée invi tes Yael Robin vanaf 6 septem ber). NEÊLTJÊ JANS Delta Expo, Windenergie, ten toonstelling windenergie. Dage lijks geopend van 10-17 uur. DONDERDAG 5 SEPTEMBER Abdijplein, Middelburg; bei aardconcert Henk G. van Putten, 12 uur. Stadhuistoren, Veere; beiaard bespeling Kees van Eersel, 15 uur. Koorkerk, Middelburg; mini- concert van Gerard Boot (orgel) en Ellen Baan (fluit), 15 uur. Catharinakerk, Zoutelande; muziekvereniging Luctor et Emer- go, 20 uur. Circustent Molenwater, Mid delburg; Cirque Plume, 20 uur. VRIJDAG 6 SEPTEMBER^ Grote Kerk, Veere; Middelburgs Kamerkoor en Lenie de Meij (harp), 20 uur. Lutherse Kerk, Middelburg; orgelconcert Albert Clement, 20 uur Circustent Molenwater, Mid delburg; Cirque Plume, 20 uur. Café 't Groentje, Domburg; Plus Four Old Style Jazz, 20.30 uur. Café 't Schuttershof, Middel burg; Horn of Plenty, 22 uur. De Mug, Middelburg; Swing- town Jazzband, 22 uur. ZATERDAG 7 SEPTEMBER Onder de Lange Jan, Middel burg; Jazzebel, 15 uur. Onder de Lange Jan, Middel burg; Desafinado Sessie Band, 18 uur. Circustent Molenwater, Mid delburg; Cirque Plume, 20 uur. De Piek, Vlissingen; dubbelcon cert: Fiction Defenc/se en Swindle, 22 uur. Rock Café Gommert, Vlissin gen; Oriental Guitars, 22 uur. ZONDAG 8 SEPTEMBER Manhuistuin, Goes; muziekver eniging De Echo, 12 uur. Circustent Molenwater, Mid delburg; Cirque Plume, 19 uur. DINSDAG 10 SEPTEMBER Grote Kerk Goes; carilloncon cert Sjoerd Tamminga, 13.30 uur. Circustent Molenwater, Mid delburg; Cirque Plume, 20 uur. WOENSDAG 11 SEPTEMBER Ambachtscentrum, Goes; Pop pentheater Sim Bolus, 'Joris en Reuzeneus', 14 uur. Circustent Molenwater, Mid delburg; Cirque Plume, 20 uur. Delta Expo, 'Water', expositie over Integraal Water Beheer. Buitenhaven, bij het Topshuis, Trechter 5, kunstproject Frame- work Invitation. OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, Tonnie Outer- mans; 'Bomen in het landschap'. Staatsbosbeheer; 'Dood hout leeft'. Toeristisch Centrum Oranje zon, Schoolstraat 4, Anne de Haan, stads- en zeegezichten in pastel, aquarel en acryl. OOST-SOUBURG De Zoute Viever, Dongestraat 1, L. Willeboordse; vlinders en hout snijwerk, J. Overdulve; oude en nieuwe drinkglazen. RTTTHEM Fort Rammekens, 'Kreken op Walcheren', expositie van flora en fauna rond de vier kreken. VEERE Grote Kerk, Historische maquet te van Veere uit 1813. Museum De Schotse Huizen, Kaai 25-27, modefragmenten, cos- tuumonderdelen, accesoires en afbeeldingen van het kleedgedrag van boeren, burgers en buitenlui door de eeuwen heen. VLISSINGEN Inguana, Bellamypark 35, leven de reptielen, amfibieën en insec ten, Zo., ma. en do. 14-17.30 uur. Di., wo., vr. en za. 10-12.30 uur en 14-17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Bres- kens. Op dubbeldekkersveerboot ms 'Prinses Juliana' zeven wissel- lijsten met toeristische promotie (beeld van Zeeland als vakantie land). Stedelijk Museum, Bellamy park, 'Michiel de Ruyter, werkelijk heid en mythe', geopend ma. t/m vr. 10-17 uur, za. en zo. 13-17 uur. Stedelijk Museum, Bellamy park, 'VOC met betrekking tot Oost-lndiëvaarders Gemeentearchief, Hellebardier straat 2, tentoonstelling 'Sanering in Vlissingen', kaart- en fotomate riaal. Galerie Hannelore Meyaard, Hendrikstraat 8, Herman Brood, Corneille, Hans Verhagen, Olga Westrate en Paul Kortekaas, schil derijen, foto's, sculpturen en beel den. De Kleine Galerie, Koudenhoek 32, Karin Starmans, diverse wer ken. Notariskantoor Sauer Oonk, Badhuisstraat 181, Xenia Popova, linoleumsnedes en aquarellen. Stadhuis, Stadhuisplein 2, Foto club de Draadontspanner, foto expositie van zowel kleur als zwart-wit foto'3. Dependance Watertoren, Coos- je Buskenstraat 200, Ben Sleeu wenhoek, 'Stream stream', schil derijen. Geopend wo. t/m zo. 12- 17 uur. WEMELDINGE Atelier L. Rijks, Chozeeweg 27, schilderijen, dagelijks geopend. WOLPHAARTSDIJK DONDERDAG 5 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Twister' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Mission Impossible' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Eraser' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Striptease' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Twister' 20 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'Angel Baby' 20.30 uur. VRIJDAG 6 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Twister' 19 en 21.45 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Mission Impossible' 19 en 21.45 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Eraser' 19 en 21.45 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Striptease' 19 en 21.45 uur. Grand Theater Goes, 'Twister' 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'Angel Baby' 19.30 uur. ZATERDAG 7 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Twister' 14, 19 en 21.45 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Mission Impossible' 19 en 21.45 uur. Alhambra III Vlissingen, 'It Takes Two" 14 uur. 'Eraser' 19 en 21.45 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Flipper' 14 uur. 'Striptease' 19 en 21.45 uur. Grand Theater Goes, 'Twister' 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'Angel Baby' 19.30 uur. 'Casa de Lava' 22 uur. ZONDAG 8 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Twister' 14, 19 en 21.45 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Mission Impossible' 19 en 21.45 uur. Alhambra III Vlissingen, 'It Takes Two' 14 uur. 'Eraser' 19 en 21.45 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Striptease' 19 en 21.45 uur. Grand Theater Goes, 'Twister' 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'Angel Baby' 20.30 uur. MAANDAG 9 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Twister' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Mission Impossible' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Eraser' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Striptease' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Twister' 20 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'Andrej Roebljov' 20.30 uur. DINSDAG 10 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Twister' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Mission Impossible' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Eraser' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Striptease' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Twister' 20 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'Casa de Lava' 20.30 uur. Galerie Jan Boer, Aardebolle- weg 5, Jan Boer, olieverven. Galerie 'de Hoekweide', Naza reth 4, Leo de Jong, schilderijen en tekeningen (vanaf 8 septem ber). WOENSDAG 11 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Twister' 14 en 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Mission Impossible' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'It Takes Two' 14 uur. 'Eraser' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Flipper' 14 uur. 'Striptease' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Twister' 20 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'Angel Baby' 20.30 uur. ZATERDAG 7 SEPTEMBER Alhambra II Vlissingen, 'A Goofy Movie' 14 uur. Grand Theater Goes, 'A Goofy Movie' 14 uur. ZONDAG 8 SEPTEMBER Alhambra II Vlissingen, 'A Goofy Movie' 14 uur. Grand Theater Goes, 'A Goofy Movie' 14 uur. WOENSDAG 11 SEPTEMBER Alhambra II Vlissingen, 'A Goofy Movie' 14 uur. Grand Theater Goes, 'A Goofy Movie' 14 uur.

de Vlissinger | 1996 | | pagina 15