lasEsaisBassi Als vervoer een probleem geworden is. mimmm Woensdag 28 augustus 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 17 Gezondheid Sport SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Cursus Rommelen Geloof Bijeenkomst Wet Voorzieningen Gehandicapten Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Ypsilon - De vereniging Ypsilon is een vereniging van ouders en andere familieleden van chro nisch psychotische en schizofre ne mensen. De vereniging houdt op dinsdag 3 september om 19.30 uur een bijeenkomst voor haar (toekomstige) leden in het Heer Hendrikhuis in 's-Heer Hendrikskinderen. Inlichtingen, tel. 0113-212221. Migraine - Op uitnodiging van de Nederlandse Vereniging van Migrainepatiënten verzorgt hap- totherapeute Catholijn te Wechel op 21 september een lezing over 'haptonomie en omgaan met pijn'. De lezing wordt gegeven in hotel Termi nus in Goes en begint om 10 uur. Reiki - Reiki-master Hanneke Dijkhuizen geeft op 3 september een informatie-avond over de natuurlijke geneeswijze Reiki. De geneeswijze is gebaseerd op het in balans brengen van de natuurlijke levensenergie. De informatie-avond wordt gehou den aan de Noordhoeklaan 3 in Goes. Inlichtingen en/of aanmel ding, tel. 0113-214259. Fietstocht - Toerclub Walche ren houdt op 7 september een fietstocht over de Zeeuwse eilanden. De tocht gaat over een afstand van honderdvijfentwintig kilometer en de start en finish zijn bij café Dorpszicht in Koude- kerke. Inschrijving is mogelijk tussen 8.30 en 9.30 uur. Dagelijks: rondleiding stad huis Middelburg, 10-17 u., 's zondags 12-17 u. Dagelijks: beklimming van de Lange Jan Middelburg. Dagelijks: monumentenwandeling door Middelburg, vetrek- punt VVV-kantoor, 13.30 u. De Parel Domburg, bowling- toernooi, 20 u., inschrijven voor 18 u. De Parel Dom burg, aquafitness, 9 u., aan melden voor woensdag 16 u. De Parel Domburg, bewegen voor ouderen, 10.15 u., aanmelden voor woensdag 16 u. De Parel Domburg, fitness, 13.30 u., aanmelden voor woensdag 16 u. Wijkcentrum Schel- debuurt Vlissingen, klaver jassen, 19.30 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, club voor alleenstaan den, 19.30 u. Koopmans haven Vlissingen, rondvaart door de monding van de Westerschelde, 14 u. Koopmanshaven Vlissingen, maritieme wandeling langs de zeekant van Vlissingen, 13.15 u. Strandpaviljoen Oase Domburg, beachfit- ness, 10.30 u. Stadhuis Vlissingen, vergadering van de gemeenteraad, 19.30 u. Stadhuis Middelburg, verga dering van de commissie van Maatschappelijke Zaken, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. De Parel Dom burg, kinderfilm 'Teenage mutant Ninja Turtles 2', 19 u. De Parel Domburg, hoofd film 'Die Hard 3', 21 u. Bord vereniging Natuurmonu menten en Het Zeeuwse Landschap, zuidwesthoek van de hoger gelegen vlakte tussen de parkeerplaats van Delta Expo en de Ooster- schelde, excursie naar de Oosterscheldekant, 19 u. Grote Markt Goes, Nacht- markt, 20.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, contactmiddag voor jóng en oud, 15 u. Fort Rammekens Ritthem, rondleiding, 10 u. Koop manshaven Vlissingen, rondvaart door de monding van de Westerschelde, 14 u. Koopmanshaven Vlissin gen, maritieme wandeling langs de zeekant van Vlissin gen, 13.15 u. De Parel Domburg, kinderbowling toernooi, 19 u. Kerkring Grijpskerke, bazar ten behoeve van de Lepra Stich ting, 9 u. Sporthal Basken- burg Vlissingen, basketbal wedstrijden: Nederland-Bel- gië (voorwedstrijd junioren) 17.30 u., Idé Traiding Rotter dam-All Stars America, 20 u. Brogum Zierikzee, optre den van Begian Asociality en in het voorprogramma New Friend en Room 101, 22 u. Ritthem, ringrijden en demonstratie sjezen, 13 u. De Parel Domburg, bowling- toernooi, 16.30 u., aanmel den voor 16 u. Bord vereni ging Natuurmonumenten en Het Zeeuwse Landschap, zuidwesthoek van de hoger gelegen vlakte tussen de parkeerplaats van Delta Expo en de Oosterschelde, excursie naar de Noordzee kant, 14 u. Botenhuis Mari tiem Instituut De Ruijter Vlis singen, open Nederlands kampioenschap langebaan zwemmen, 11.45 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, rondwandeling 'Westhove toen en nu', 14 u. Sporthal Baskenburg Vlis singen, sporten met longen- fyseem, Astma of Bronchi- tus, 15.15 u. Markt Middel burg, boeken- en verzamel- markt, 11 u. Gebouw van VMC Zeeland Middelburg, voorlichtingsavond van Amateurtheaterschool, 'De Ambitie', 20 u. Wijkcen trum De Zwaan Oost-Sou burg, bingo, 19.30 u. Cen trum Domburg, toeristen- markt, 13 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal 13.30 u. Zuiderbaken Middelburg, hobby- en ontmoetingsmid dag, 13.15 u. Bord vereni ging Natuurmonumenten en Het Zeeuwse Landschap, zuidwesthoek van de hoger gelegen vlakte tussen de parkeerplaats van Delta Expo en de Oosterschelde, excursie naar de Ooster scheldekant, 10 u. Koop manshaven Vlissingen, rondvaart door de monding van de Westerschelde, 14 u. Koopmanshaven Vlissin gen, maritieme wandeling langs de zeekant van Vlissin gen, 14 u. Strandpaviljoen Oase Domburg, beachfit- ness, 10.30 u. Huize 's-Her- togenbosch Middelburg, lezing van W.T. van Gelder 'Het imago van Zeeland', 14.40 u. Gebouw van VMC Zeeland Middelburg, voor lichtingsavond van Ama teurtheaterschool 'De Ambi tie', 20 u. Toeristisch Cen trum Oranjezon Oostkapelle, diapresentatie en excursie 'Landgoederen in Mante ling-Zeeduin, Overduin', 13.30 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kinderclub 4 tot 9 jaar, 14 u. De Parel Dom burg, squashtoernooi, 16.30 u., aanmelden voor 12 u. De Parel Domburg, spelle tjesmiddag in het zwembad, 14 u. Bord Vereniging Natuurmonumenten en Het Zeeuwse Landschap, zuid westhoek van de hoger gele gen vlakte tussen de par keerplaats van Delta Expo en de Oosterschelde, excursie naar de Noordzeekant, 14 u. Slot Haamstede, excursie door het Slotbos en natuur gebied Zepeduinen, 19 u. Welzijnscentrum A. Coorte- laan Vlissingen, Wandel sportvereniging Willen is Kunnen, wandelmorgen voor 50+, 9 u. Bibliotheek Goes, voorlezen voor kinde ren van 5 t/m 8 jaar, 14 u. ten maar problemen hebben met vervoer en assistentie kunnen een beroep doen op het Vervoer Aangepaste Sporten van de Zeeuwse Stichting voor Gehan dicaptenbeleid. Zo'n vijfendertig vrijwillige chauffeurs in de hele provincie zorgen voor vervoer en assistentie. Inlichtingen, tel. 0118-466848. EHBSO - Speciaal voor trainers, coaches en begeleiders houdt de Zeeuwse Sportraad op 25 september een thema-avond over Eerste Hulp Bij Sport Onge vallen (EHBSO) in het clubhuis van SV Walcheren aan de Olym- piaweg in Vlissingen. Onderwer pen die aan de orde komen zijn ondermeer belasting en belast baarheid van de sporter, het beoordelen van een blessure, het toepassen van EHBSO en een demonstratie van verschil lende verbandmaterialen. Inlich tingen en/of aanmelding, te(. 0118-640700. DIOS - Sportvereniging DIOS (Door Inspanning en Ontspan ning Sterk) in Oost-Souburg begint weer met haar activitei ten. Er zijn groepen voor gym, turnen, jazzdance, recreatie sport, steps en keep-fit voor alle leeftijden. Inlichtingen, tel. 0118- 466828 (na 17 uur). Wandeltocht - Bij het clubhuis van G.P.C. aan de Bosweg in Vlissingen start op zaterdag 31 augustus om 15 uur de lange afstand-wandeltocht van V.S.V. Marathon. Wandelaars die deel nemen aan de tocht over hon derdtwintig kilometer lopen via Wolphaartsdijk naar het Geertes- huis in Kloetinge alwaar een rust punt is. De wandelaars die vijfen zeventig kilometer lopen vertrek ken daar samen met de-rest om 23.30 uur. De tocht wordt dan vervolgd over Noord-Beveland en de kuststrook van Walcheren. Zondagmiddag om 13 uur wor den de eerste deelnemers ver wacht bij het clubhuis van G.P.C. Gehandicapten - Mensen met een lichamelijke of verstan delijke handicap die willen spor- Bazar - Op de Kerkring in Grijps kerke wordt op 31 augustus van af 9 uur een bazar gehouden. De opbrengst van de rommelmarkt, verkoop bij opbod, verloting met rad van avontuur en diverse kraampjes met nieuwe en gebruikte goederen is bestemd voor de Lepra stichting, 's Avonds is er een grote verloting met prijzen die beschikbaar zijn gesteld door de middenstanders van Grijpskerke. Rommelmarkt - Tafeltennis vereniging Arnemuiden houdt op zaterdag 31 augustus een over dekte rommelmarkt in haar gebouw aan de Korenbloemlaan 3 in Arnemuiden. De markt wordt gehouden van 9.30 tot 13 uur. Homosexualiteit - Het CH(J)C is een vereniging voor chistelijke homo's en lesbiennes die zich ten doel stelt mensen met een christelijke levensover tuiging en die homosexueel zijn samen te brengen en de integra tie binnen kerk en samenleving te bevorderen. Op zondag 1 sep tember houd het CH(J)C regio Zeeland/West Brabant haar jaar lijkse regiobijeenkomst samen met de Belgische werkgroep geloof en homosexualiteit Effeta uit Brugge. De bijeenkomst wordt gehouden in Nisse op Zuid-Beveland. Inlichtingen, tel. 0113-221769. De Hoeksteen - In kerkge bouw de Hoeksteen in Middel burg maakt ds. G.J.H. Vogel op vrijdag 23 augustus zijn intrede als predikant van de Christelijk Gereformeerde gemeente Mid delburg. De dienst wordt voorge gaan door ds. J.G. Schnau uit Dordrecht die van april 1989 tot december 1994 predikant in Middelburg was. De dienst begint om 19 uur. ZVU - De Zeeuwse Volksuniver siteit (ZVU) heeft het nieuwe cur susaanbod van het seizoen 1996-1997 gepresenteerd. In een achtentachtig pagina's tel lende brochure worden alle cur sussen uitgebreid besproken. De brochure is verkrijgbaar bij de ZVU, tel. 0118-634800 Bridge - De Honte begint in september een middag- en een avondcursus bridge voor begin ners. Bridgers die oude kennis willen opfrissen kunnen hier ook terecht. De middaglessen begin nen op 10 september om 13.30 uur, de avondcursus wordt op 11 september om 19.30 uur begon nen. Kosten per cursus: 75,-. Informatie: 0118 - 464 661 De Zwaan - Wijkcentrum De Zwaan in Oost-Souburg presen teert op zaterdag 31 augustus van 14 tot 16 uur haar cursussen voor het nieuwe seizoen. Bezoe kers kunnen kennis maken met de docenten en zich in laten schrijven. Kinderen kunnen wor den geschminkt door vrijwilli gers. Vanaf 19.30 uur is er een dansavond. Informatie: 0118 - 463 168; Mensendieck - Oefentherapie Mensendieck is een systeem om door middel van goed spier- gebruik te komen tot verbetering van lichaamshouding en bewe ging. De Zeeuwse Volksuniversi teit begint woensdag 4 septem ber met cursussen Mensendieck in Vlissingen. In de Bestevaer Mavo aan de A. Coortelaan wordt een ochtendcursus gege ven en in wijkcentrum Open Hof aan de Alexander Gogelweg een avondcursus. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118-634800. Eenzaamheid - Voor vrijwilli gers die actief werkzaam zijn in het ouderenwerk geeft de Stich ting Welzijn Ouderen Vlissingen een cursus 'Omgaan met een zaamheid'. De cursus bestaat uit drié bijeenkomsten waarin naast theoretische achtergrondinfor matie vooral gewerkt wordt met het actief inoefenen van technie ken. De cursus wordt gegeven door drs. J. van der Hallen, pre ventiewerker van Emergis, op 2, 9, en 16 oktober in het Theo van Doesburgcentrum in Vlissingen. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118-416957. Handwerken - Leren quilten, tapisserie (borduren op stra mien) en Japans zijdeschilderen kan deze winter bij de Neder landse Bond van Plattelands vrouwen. De lessen worden gegeven in de bibliotheek in Mid delburg en in de Vroone in Kapel- Ie. Inlichtingen en/of aanmel ding. tel. 0117-452371. Polychrome - Polychrome in Middelburg begint weer met cur sussen fotografie en schilderen op textiel. De cursussen worden gepresenteerd op 31 augustus van 11 tot 14 uur in het atelier aan de Prins Hendrikstraat 35-37 in Middelburg. Volksdansen - Speciaal voor beginners van vijftig jaar en ouder begint er vanaf 11 sep tember eèn volksdansgroep in de sportzaal aan de Van Doorn laan in West-Souburg. De lessen worden gegeven op donderdag morgen van 10.45 tot 12 uur. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118-466828. Chinees - De Vriendschapsver eniging Nederland-China (VNC) geeft vanaf oktober, bij voldoen de deelname, een cursus Chi nees. De cursus bestaat uit vijf entwintig lessen die worden gegeven op maandagavond. Er wordt aandacht besteed aan het lezen, spreken en schrijven van het algemeen gangbare (Manda rijn) Chinees. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 070-3272258. Franse meesters - Het Poesj- kinmuseum in Moskou beschikt over een grote collectie schilde rijen van Franse meesters. Deze schilderijen staan centraal in de museumcursus die de Zeeuwse Volksuniversiteit vanaf 10 sep tember geeft. De cursus wordt gegeven in het ZVU-bureau in de Spanjaardstraat in Middelburg en bestaat uit vier lessen en een excursie. Inlichtingen en/of aan melding, tel. 0118-634800. Engels - De dertig lessen durende cursus Advanced Eng lish I van de Zeeuwse Volksuni versiteit begint op 17 septem ber. De twee uur durende lessen worden gegeven op dinsdag avond om 19.30 uur. Op dinsdag 10 september wordt er in het ZVU-bureau voorafgaand aan de cursus een selection test afge nomen. Inlichtingen en/of aan melding, tel. 0118-634800. Computer - De Stichting Wel zijn Ouderen Middelburg begint eind september een nieuwe cur sus 'leren omgaan met een com puter'. In tien lessen wordt inzicht gegeven wat een compu ter is en waar hij voor gebruikt kan worden. De cursus is met nadruk geen cursus tekstverwer king, Inlichtingen en/of aanmel ding. tel. 0118-627537. Koken - Koken voor mannen van vijfenvijftig jaar en ouder, vegetarisch koken en weekend- koken zijn de drie kookcursussen die de Stichting Welzijn Ouderen Middelburg vanaf oktober geeft. Alle cursussen bestaan uit acht lessen die worden gegeven in de leskeuken in de Molstraat. Inlich tingen en/of aanmelding, tel. 0118-627537. Poppenmaken - Bij poppen- atelier José in Biggekerke begint op 23 september een cursus poppenmaken. In acht lessen maken de cursisten een of meer dere poppen van klei (formo). Inlichtingen en/of aanmeldingen, tel. 0118-553049. Prix de Citron - De afdeling Zeeland van de Nederlandse Ver eniging voor Journalisten (NVJ) reikt ieder jaar de Zeeuwse pers prijzen uit. De Prix d'Orange kan worden toegekend aan perso nen of instanties in Zeeland die meer dan de gebruikelijke open heid hebben betracht tegenover de pers. De Prix de Citron daar entegen is bedoeld voor perso nen en instanties die de pers het liefst buiten de deur houden. Voor de Prix d'Orange zijn dit jaar geen nominaties. De Prix de Citron wordt op 7 september om 20 uur uitgereikt in strandpavil joen Piet Hein in Koudekerke. Alleenstaanden - Vrienden kring Kapasi houdt zaterdag 31 augustus een dans- en ontmoe tingsavond voor alleenstaanden vanaf vijfentwintig jaar. De ont moetingsavond wordt gehouden in wijkcentrum De Spinne in Goes en begint om 21.30 uur. Koersbalclub - De koersbal- club van de Scheldebuurt in Vlis singen bestaat viert dit jaar zijn tienjarig bestaan. Om dit te vie ren houdt de club op 17 septem ber een receptie in het wijkcen trum Scheldebuurt aan de Ver- kuijl Quakkelaarstraat. 's Mor gens is er gelegenheid voor iedereen om van 10 tot 11.30 uur zelf eens een balletje te koersen. Landgoederen - De landgoe deren in het natuurgebied de Manteling tussen Domburg en Oostkapelle staan centraal in de excursie die de Stichting Educa tief Toerisme Zeeland Oranjezon op 3 september verzorgd. Na een diapresentatie worden een aantal landgoederen aangedaan. De rijke historie van het gebied, de landgoederen en hun bewo- ners vormen komen uitgebreid aan bod. Inlichtingen en/of aan melding, tel. 0118-581507. Startersbijeenkomst - De Kamer van Koophandel houdt op 10 september een startersbij eenkomst voor aankomende ondernemers. Het opstellen van een commercieel en financieel plan, de vergunningen en andere wettelijke opstakels, de rechts vorm, de verzekering worden 's middags behandeld, 's Avonds worden er twee workshops gehouden over de haalbaarheid van het ondernemersplan en het opstellen van de begroting. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118-673540. Westhove - De geschiedenis van kasteel Westhove in Oostka pelle en de natuurwetenschap pelijke waarde van de omgeving van het kasteel zijn het thema van de rondleiding 'Westhove toen en nu' die het Zeeuws Bio logisch Museum op 1 septem ber verzorgd. De rondleiding duurt van 14 tot 15.30 uur en daarna is het nog mogelijk om in het kasteel een Bourgondische maaltijd te nuttigen. Mannen De Stichting Ambulan te FIOM houdt dit najaar drie gesprekavonden voor mannen over spanning en stress op het werk, seks, intimiteit en relaties en agressie, geduld en teder heid. De avonden worden geleid door maatschappelijk werker Cor Krijnen en ervaringsdeskundige en therapeut Jan van den Nieu- wendijk. De gespreksavonden worden gehouden in het gebouw van FIOM aan de Bel- linkstraat in Middelburg. Inlich tingen en/of aanmelding, tel. 0118-627311. Internet - De elektronische snelweg, Internet en e-mail zijn termen die de laatste tijd steeds vaker opduiken. De mogelijkhe den en vooral de zakelijke toe passingen van de digitale snel weg worden behandeld in de voorlichtingsavond die de Kamer van Koophandel op 16 septem ber geeft. Tijdens de voorlich tingsavond die duurt van 19.15 tot 22.30 uur wordt tevens een demonstratie gegeven. Inlichtin gen en/of aanmelding, tel. 0118- 673540. Zeeuwse kerken - De Stich ting oude Zeeuwse kerken geeft zaterdag 5 oktober een excursie naar verschillende oude Zeeuw se kerken. Allereerst wordt de Nederlands Hervormde kerk van Yerseke aangedaan waarna de bustocht wordt vervolgd naar de Nederlands Hervormde kerk in Kruiningen. Daarna staan nog de Evangelische kerk in Bath en de kerk van Waarde op het pro gramma. Inlichtingen en/of aan melding, tel. 0118-612167. mAATSCHAPPELIJKE ZORG WALCHEREN w Voor informatie, bel (0118) 684000 maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 9.30 uur en van 13.30 tot 14.30 uur. zc weekbladen Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 29 augustus t/m wo. 4 september. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: A. Spaans. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: J.P.J. Voets. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: G.J. v.d. Linde, 14.30 uur: J.F. Ezinga. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur, zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1Zo. 10.15 uur: A. de Bruin. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: F. van Vliet. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: J. Lukasse (in de Herv. kerk). Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: J. Lukasse. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: geen opgave ontvangen, 19 uur: P. den Braanker (in de Herv. kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 en 19 uur: P. den Braanker. HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo. 10 uur: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: H. Eversdijk. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 9.30 uur: P.L. de Schipper (in de Herv. kerk). Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9.30 uur: P.L. de Schipper. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Elke zondag om 9.30 en 14,30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. van der Zwan. Hervormde Kerk. Zo. 9 uur: A. de Bruin. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11 Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Zo. 9.30 en 18.30 uur: J.J. Tanis, 14 uur: leesdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo. 10 uur: C.G. Rezelman. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30,14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 9.30 uur: geen opgave ontvangen. De Hoeksteen. Roozen- burglaan 22. Zo. 9.30 uur: geen opgave ontvan gen. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groen markt, Zo. 9.30 uur: geen opgave ontvangen. Ont- moetingskerk. Zo. 9.30 uur: geen opgave ontvan gen. Engelse Kerk. Simpelhuisstraat. Zo. 19 uur: geen opgave ontvangen. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Nieuwe kerk). Zo. 11 uur: L. Wüllsch- leger, 18.30 uur: T. Cammeraat. Oostkerk (in Con cert- en Gehoorzaal) Zo. 10 uur: geen opgave ont vangen. Koorkerk. Zo. 10 uur: H.J. ter Bals. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: H. Mostert. Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Zo. 9.30 uur: dienst. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. H.G. van Rijn. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 9.30 uur: bid stond, 10 uur: C. Steging. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: T.K. van Dam. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: H.J. ter Bals. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: eerste zaterdag van de maand 17 uur: protestantsedienst, twee de, derde, vierde en vijfde zaterdag van de maand 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren. Olmen laan 8. Zo. 9.30 uur: dienst. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 68. Zo. 10 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: J.A. Murre. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: J.D. Sinte Maartensdijk, 19 uur: R.G. van der Zwan. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.C. den Hol lander. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 uur: voorber. Heilig Avondmaal, 15 uur: H. Paul. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: J.A. Murre. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: Pannekoek. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: S. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: P.H. Zaadstra, 19 uur: A.A.R. Kamermans. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: J. van Wattum. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: H. van Schaik, 19 uur: N.H.J.E. Boomer. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1Elke eerste en derde zaterdag van de maand 9 uur. Zo. 19 uur: C. Simons. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pinkstergemeenschap 'Shalom', Van Doornlaan 40 West-Souburg. Zo. 14.30 uur: R.G. Deug. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Hervormde Kerk Oranjeplein. Za. 9.30 uur ere dienst, 10.30 uur: bijbelstudie. H.G. van Rijn. VEERE Hervormde Kerk. Zo. 9.30 uur: D. van Boven, 15.30 uur: J. Lukasse (Nw. Sandenburgh). VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1Zo. 10 uur: dienst in Middelburg. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: M. Brandes. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: C.A. Schoorel. De Schaapskooi. Pape gaaienburg. Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ter Ree- de. Zo. 19 uur: Q. v.d. Vrie. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: N.H.J.E. Boomer. Jehovah's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 15.30 uur. Jehovah's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere zondag 10 uur. Gereformeerde Gemeente. Mamixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: R. Kattenberg. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: W.C. \«n Riet. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1. Zo. 15 uur: B. Hanegraaff. Christelijk Centrum Zeeland. Faradayweg 1. Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur. Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar. Elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand 10.30 uur. Eerste en derde zaterdag 9 uur. Zo. 10.30 uur: C. Simons. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: C. Kleij (in de Geref. kerk). Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 10 uur: C. Kleij, 19 uur: De Schipper. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Schoolstraat 11Zo.: geen opgave ontvangen. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans, 19 uur: A.E. de Bruijn (dienst in 'Bethel'). Aagtekerke, Domburg en Westkapelle: van vrij dag 18 uur t/m zondag 24 uur: W. Spekhorst, J.W. Schuurmanstraat 6, Domburg, tel. 581271. Biggekerke, Koudekerke, Meliskerke en Zoute- lande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: P.K. Noorlander, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 551231. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggeker ke. tel. 552190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: R.J. Arratoon, Badhuis straat 45, Vlissingen, tel. 414643. Patiënten tandartspraktijk P. Mali and, Tobago- laan 6, Vlissingen: Zaterdag en zondag voor spoedgevallen tel. 478290. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Stro- menwijk 't Zand, Maasstraat 58, tel. 635565. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Souburg, C. van Perestraat 1, tel. 461593. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: S. v.d. Kaaden, tel. 471140. Middelburg: van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: M. de Jonge, tel. 616761. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren): Zaterdag en zondag: Th. Driehuis, Gerbrandystraat 151, Vlissingen, tel. 466548. Spreekuren zonder afspraak: 11 -12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behan deling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Zaterdag en zondag: dienst. OVERIGE DIENSTEN ZOUTE LANDE Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. Do. 29 augustus t/m wo. 4 september HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 24 uur: S.A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. 639933. Zondag tot 24 uur: G.J.M. Meijjer, De Krammer 14, tel. 639933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: P. Crama, Hoge- weg 107, tel. 413459. Zondag tot 24 uur: F. Lege- mate, Troelstraweg 411, tel. 468021. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zon der afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui den, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis ser): Zaterdag tot 24 uur: R.G.G. Groot. Prins Bernhardstraat 2, Arnemuiden, tel. 601308. Zon dag tot 24 uur: H. Meijer, Kanaalstraat 70, Oost- Souburg, tel. 461212. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: Zater dag en zondag: R. Ubels en M. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. 591212. Klassiek Homeopaten, van vrijdagavond t/m zon dag: J. van Dam, tel. 583607. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 628288 Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 628800. Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten-) Alarm Zeeland. 551215. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten, Vlissingen, 448448. Wet Voorzieningen Gehandicapten, 684000. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland': 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen, 448844. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 636108 Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 615551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 9-12 uur. 613362 Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 0113-249200 Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 673333. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 411877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 413880. Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 633333.

de Vlissinger | 1996 | | pagina 17