AMNESTY WAAKT Als een rolstoel noodzakelijk is. Sport Natuur Bijeenkomst Ouderen Rommelen SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Cursus Allerlei Gemeenteraad Gevonden Wet Voorzieningen Gehandicapten Word lid. Bel 020 -6264436. Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 21 augustus 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 27 Manteling - In natuurgebied de Manteling tussen Oostkapelle en Domburg wordt op 28 aug- stus door het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle een rondleiding verzorgd met als the ma 'van zoet naar zout'. De rond leiding die om 10.30 uur vertrekt bij het museum gaat langs het bos, de duinen, het strand, de zee en de paalhoofden. De nadruk ligt op de overgangsge bieden. Inlichtingen en/of aan melding, tel. 0118-582620. Oranjezon - De Stichting Edu catief Toerisme Oranjezon in Oostkapelle verzorgd op 27 augustus een excursie naar het waterwingebied Oranjezon. Aan de excursie gaat een diapresen tatie vooraf in Toeristisch Cen trum Oranjezon in Oostkapelle. De diapresentatie en de excursie duren van 13.30 tot 16.30 uur. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118-581507. Dansavond - De Algemene Danssport Vereniging Zeeland - A.D.V.Z.- begint het nieuwe dansseizoen met een dansavond in wijkcentrum De Zwaan in Oost-Souburg. Behalve stijl dan sen kunnen er ook party-dansen worden gedanst. De zaal is ge opend vanaf 19.30 uur en de dansavond begint om 20 uur en is om 24 uur afgelopen. Lava kampeerweekend - De vereniging Lava (lesbische en andere vrouwenactiviteiten) houdt samen met de Vlaamse vereniging Goudou een kam peerweekend bij 't Zwin. Het kampeerweekend wordt gehou den van 30 augustus tot en met 1 september en is alleen bestemd voor meiden en vrou wen. Inlichtingen en/of aanmel ding, tel. 0118-593095. Snuffelmarkt - Muziekvereni ging Vlijt en Volharding uit Oost- Souburg houdt op zaterdag 24 augustus haar jaarlijkse rommel markt in en om het verenigings gebouw 'de Blazer' aan de Rit- themsestraat. De opbrengst van de snuffelmarkt is bestemd voor het instrumentenfonds van de vijfenzeventig jarige vereniging. Verkeerscursus - De Stichting Welzijn Ouderen Platteland Wal cheren gaat samen met Veilig Verkeer Nederland een verkeers- opfriscursus voor mensen van vijfenvijftig jaar en ouder geven. De cursus wordt gegeven op 23 en 30 september en 7, 14 en 21 oktober in Amicitia in Aagteker- ke. De cursus is bedoeld voor voetgangers, fietsers en auto mobilisten. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118-583687. Dagelijks: rondleiding stad huis Middelburg, 10-17 u., 's zondags 12-17 u. Dagelijks: beklimming van de Lange Jan Middelburg. Dagelijks: monumentenwandeling door Middelburg, vetrek- punt VVV-kantoor, 13.30 u. De Parel Domburg, bowling- toernooi, 20 u., inschrijven voor 18 u. De Parel Dom burg, aquafitness, 9 u., aan melden voor woensdag 16 u. De Parel Domburg, bewegen voor ouderen, 10.15 u., aanmelden voor woensdag 16 u. De Parel Domburg, fitness, 13.30 u., aanmelden voor woensdag 16 u. Wijkcentrum Schel- debuurt Vlissingen, klaver jassen, 19.30 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, club voor alleenstaan den, 19.30 u. Koopmans haven Vlissingen, rondvaart door de monding van de Westerschelde, 14 u. Koopmanshaven Vlissingen, maritieme wandeling langs de zeekant van Vlissingen, 13.15 u. Grand Hotel Arion Vlissingen, zomeravond- bridge, 18.30 u. Strandpa viljoen Oase Domburg, beachfitness, 10.30 u. Stadhuis Vlissingen, verga dering van de commissie ruimtelijke ordening en ver keer, 19.30 u. Stadhuis Vlissingen, vergadering van de commissie van advies voor sociale zaken, perso neelszaken, organisatie en informatie, 16 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. VVV Domburg, stadswandeling, 13.30 u. De Parel Domburg, kinder film 'Free Willy 2', 19 u. De Parel Domburg, hoofdfilm 'Four weddings and a fune ral', 21 u. Bord vereniging Natuurmonumenten en Het Zeeuwse Landschap, zuid westhoek van de hoger gele gen vlakte tussen de par keerplaats van Delta Expo en de Oosterschelde, excursie naar de vogelkijkhut, 19 u. Haven Zierikzee, met de boot naar Neeltje Jans voor een natuurexcursie, reserve ringen tel. 0111-414995. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, contactmiddag voor jong en oud, 15 u. Fort Rammekens Ritthem, rondleiding, 10 u. Koop manshaven Vlissingen, rondvaart door de monding van de Westerschelde, 14 u. Koopmanshaven Vlissin gen, maritieme wandeling langs de zeekant van Vlissin gen, 13.15 u. De Parel Domburg, kinderbowling toernooi, 19 u. Clubge bouw EMM Middelburg, groot klaverjastoernooi, 11 u. Scheldebrouwerij 's- Gravenpolder, open Brouw- Dagen, vanaf 6 u. Wester- strand Zoutelande, Zomid Triathlon, 19.15 u. Karolin- genburch Oost-Souburg, dansavond, 20.30 u. De Parel Domburg, aquafit ness, 9 u., aanmelden voor zaterdag 16 u. De Parel Domburg, bewegen voor ouderen, 10.15 u., aanmel den voor zaterdag 16 u. De Parel Domburg, fitness, 11 u., aanmelden voor zaterdag 16 u. Bord Vereniging Natuurmonumenten en Het Zeeuwse Landschap, zuid westhoek van de hoger gele gen vlakte tussen de par keerplaats van Delta Expo en de Oosterschelde, excursie naar de Noordzeekant, 14 u. Sporthal Baskenburg Vlis singen, sporten met longen- fyseem, Astma of Bronchi- tus, 15.15 u. Markt Middel burg, boeken- en verzamel- markt, 11 u. Grand Hotel Arion Vlissingen, zomer- avondbridge, 18.30 u. Toe ristisch Centrum Oranjezon Oostkapelle, fietstocht langs de landgoeren en buitens in de Manteling, 19 u. De Parel Domburg, aquafit ness, 9 u., aanmelden voor maandag 16 u. De Parel Domburg, bewegen voor ouderen, 10.15 u., aanmel den voor maandag 16 u. De Parel Domburg, fitness 11 u., aanmelden voor maandag 16 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, koersbal 13.30 u. Zui derbaken Middelburg, hob by- en ontmoetingsmiddag, 13.15 u. Bord vereniging Natuurmonumenten en Het Zeeuwse Landschap, zuid westhoek van de hoger gele gen vlakte tussen de par keerplaats van Delta Expo en de Oosterschelde, excursie naar de Oosterscheldekant, 10 u. Fort Rammekens Rit them, rondleiding, 19.30 u. Koopmanshaven Vlissingen, rondvaart door de monding van de Westerschelde, 14 u. Koopmanshaven Vlissin gen, maritieme wandeling langs de zeekant van Vlissin gen, 14 u. De Parel Dom burg, duikcursus, 21 u. Strandpaviljoen Oase Dom burg, beachfitness, 10.30 u. Octopusclub Domburg, kinderbingo, 19 u. Slot Haamstede, diapresentatie, 19 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Dorpsplein Koudekerke, zomermarkt, 13 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlis singen, kinderclub 4 tot 9 jaar, 14 u. De Parel Dom burg, bingo 20 u. Bord Vereniging Natuurmonu menten en Het Zeeuwse Landschap, zuidwesthoek van de hoger gelegen vlakte tussen de parkeerplaats van Delta Expo en de Ooster schelde, excursie naar de Noordzeekant, 14 u. Slot Haamstede, excursie door het Slotbos en natuurge bied Zepeduinen, 19 u. De Parel Domburg, mountain- biketocht, 9.30 u. De Parel Domburg, bingo, 20.30 u. Tennispark De Vest Middel burg, Arneville-Hooizolder- tennistoernooi, 10 u. Slot Haamstede, diapresentatie, op verschillende tijdstippen in overleg met de VVV. Slot Haamstede, excursie door het Slotbos naar de Zepeduinen, 19 u. Gehandicapten - Lichamelijk gehandicapten kunnen op 31 augustus en 1 september in de jachthaven van Wolphaartsdijk kennis maken met de zeilsport. De zeilactiviteiten vinden plaats in zogenaamde B.M. boten. Deze boten zijn ruim en open en vooral stabiel. Voor de gehandi capten zijn in de boten nauwe lijks aanpassingen nodig. Ook rolstoelgebruikers met een rede lijke zitbalans kunnen aan de acti viteiten deelnemen. De organi satie van het zeilweekend is in handen van de watersportvereni ging Wolphaartsdijk en de Zeeuwse Sportraad. Aanmelding en/of inlichtingen, tel. 0118- 640700. Wandelen - V.s.v. Marathon afdeling wandelsport houdt op zaterdag 31 augustus de 23e internationale lange afstands wandeltocht over 120 of 75 kilo meter. De 120 km-deelnemers starten bij het clubhuis aan de Bosweg in Vlissingen. Zij lopen via Wolphaartsdijk naar Kloetin- ge, alwaar ook de 75 km-deelne mers van start zullen gaan. Via Noord-Beveland en de kust strook van Walcheren voert de tocht vervolgens terug naar Vlis singen, waar de eerste wande laars rond 13 uur bij het clubhuis zullen arriveren. Verdere infor matie: 0118-464 509. Turnen - Het nieuwe turnsei- zoen van de Middelburgse Turn vereniging '69 is van start gegaan. De vereniging biedt een breed aanbod aan turnactivitei- ten voor jong en oud zoals peu ter-ouder gymnastiek, kleuter gymnastiek, jongens en/of meis- jesgyrmnastiek, springgroepen, dames en heren recreatiegroe pen, wedstrijdturnen voor jon gens en meisjes en aerobic. De lessen worden gegeven aan de Breeweg 94e in Middelburg. Fietstocht - Motor en autoclub Scheldegouwen houdt op zater dag 24 augustus een fietspuzzel- tocht in de omgeving van Vlissin gen voor het hele gezin. Inschrij ven is mogelijk van 13 tot 14 uur in café-restaurant De Golfbaan aan de Burg. van Woelderenlaan. De tocht is ongeveer twintig kilo meter lang en de deelnemers dienen voor 16.30 uur hun kaar ten weer in te leveren. De prijs uitreiking is in De Golfbaan, zo snel mogelijk na binnenkomst van de laatste deelnemer. Infor matie: 0118 - 634 371. Korfbal - Ter voorbereiding op de komende korfbalcompetitie houdt korfbalvereniging Animo uit Oost-Souburg een grote oefencampagne in het weekend van 23 tot en met 25 augustus. Enkele landelijke topteams zoals D.K.O.D. uit Heelsum, Deetos uit Dordrecht en Sparta Nijkerk strijden dan tegen elkaar in een oefentoernooi. Seolto - Op het sportveld bij de Lammerenburg in Vlissingen wordt op zaterdag 25 augustus het vijfentwintigste pupillentoer- nooi van korfbalvereniging Seol to gehouden. Het toernooi voor kinderen tot twaalf jaar wordt gehouden van 10 tot 16 uur. In totaal doen er vierenveertig teams mee waarvan er twaalf uit Zeeland komen. Brouwdagen - Bij de Schelde brouwerij in 's-Gravenpolder worden de speciale bieren De Zeezuiper, Lamme Goedzak, WildeBok, 't Schoenenlappertje en de Strandgaper gebrouwen. Op 24 en 28 augustus worden in de brouwerij op het Industrieter rein B in 's-Gravenpolder open brouwdagen gehouden en kun nen bezoekers zien hoe het bier op ambachtelijke wijze wordt gebrouwen. Tevens bestaat de mogelijkheid om in de brouwerij een ontbijt of lunch te nuttigen. Nachtmarkt - Op de Markt in Goes wordt in de nacht van vrij dag 30 op zaterdag 31 augustus de jaarlijkse nachtmarkt gehou den. Om 20.30 uur wordt de markt door wethouder S.J. Heij- ning geopend en brengen meer dan zeventig stille kramers tot 00.30 uur hun waar aan de man. Terre des Hommes - Tijdens de elfde elfdorpentocht Walche ren die op 6 augustus is verre den is in Toeristisch Centrum Oranjezon een verloting gehou den voor Terre des Hommes. De prijs, een aquarel van kunstenaar Anne de Haan, is gewonnen door J. Flipse-Goulooze in Oost- Souburg. Engels - De Zeeuwse Volksuni versiteit begint in september met drie cursussen Engels. Op 5 september begint de twaalf les sen durende cursus Advanced English II, op 9 september wordt de eerste les van de cursus Cambridge First Certificate gegeven en op 10 september Advanced English I. De lessen worden gegeven in het ZVU- bureau aan de Spanjaardstraat in Middelburg. Aanmelding en/of inlichtingen, tel. 0118-634800. Franse meester - De collectie schilderijen van diverse Franse meesters die hangt in het Poesj- kinmuseum in Moskou staat centraal in de museumcursus die de Zeeuwse Volksuniversi teit vanaf 10 september geeft. De cursus bestaat uit vier les- avonden van 19.30 tot 21.30 uur en een dagexcursie op 27 sep tember. Inlichtingen en/of aan melding, tel. 0118-634800. Papiamentu - Papiamentu is de taal van de Antillen die door iedereen op Aruba, Bonaire en Curacao wordt gesproken. In Middelburg kan de taal in een dertien weken durende cursus worden geleerd. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118- 638070. Zuid-Beveland - In het infor matiecentrum van de Schaaps kooi aan de Nieuw Kamersedijk in Heinkenszand houdt de Zeeuwse Zomervolksuniversiteit op 21 augustus een workshop over het ontstaan en de geschie denis van de Zak van Zuid-Beve land. De workshop bestaat uit een inleiding met dia's waarna op de fiets een excursie door het gebied wordt gemaakt waarbij de bijzondere aspecten van de ontstaansgeschiedenis uitge breid aan bod komen. Deelne mers dienen zelf hun fiets mee te nemen. Inlichtingen en/of aan melding, tel. 634800. Cursusprogramma - De Zeeuwse Volksuniversiteit -ZVU- presenteerd het nieuwe cursus programma voor het komende seizoen op een informatiemid dag die gehouden wordt op 31 augustus in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. Van 10 tot 13 uur zijn docenten en mede werkers van de ZVU aanwezig die toelichting kunnen geven bij de diverse cursussen. Om 12 uur is er als voorproefje op de cursus 'Op verhaal komen' een optreden van verhalenverteller Jos van Amsterdam. Westkapelle - In het gemeen tehuis in Westkapelle vergadert op 22 augustus om 20 uur de gemeenteraad. Onderwerpen die op de agenda staan zijn ondermeer de vervanging van het meubilair van de christelijke basisschool De Lichtstraal en een discussie over het ontwerp voor de ruimtelijke ontwikke lingsvisie Westkapelle. Arnemuiden - De Arnemuidse gemeenteraad vergadert op maandag 26 augustus in het gemeentehuis. Op de agenda staan ondermeer een voorstel voor het aangaan van de nieuwe Gemeenschappelijke Regeling Educatie Walcheren en het nemen van een voorbereidings- besluit over de bouw van een energiestation door de Neder landse Spoorwegen. De (open bare) vergadering begint om 19.30 uur. Veere - De gemeenteraad van Veere houdt op donderdag 29 augustus om 19.30 uur een ver gadering in het stadhuis. Aan de orde komen onder andere een grenscorrectie in het Veerse Meer, het opzeggen van de over eenkomst met het postkantoor omtrent het verrichten van gemeentehandelingen en het voteren van een krediet ter bestrijding van de bonte knaag- kever in het stadhuis. Knuffelkonijn - Bij het politie bureau in Vlissingen zijn van 29 juli tot en met 8 augustus de vol gende gevonden voorwerpen aangegeven. Een borduurpak- ketje, gouden fantasie armband, gouden schakelarmband, bank biljetten, drie horloges, identi teitsbewijs, personal ausweis, Airmilespas, paspoort, groen herenjack, blauw spijkerjack, diverse fietsen en bromfietsen, bruine portefeuille, zwarte porte monnee, blauw kindergym schoentje, zilveren armband, double armband, collier, diverse sleutels en sleutelbossen, knuf felkonijn, knuffelhondje, zwarte reistas, plastic tas met sleepka bel en werkhandschoenen en een bromfietscertificaat. Eventu eel verloren voorwerpen kunnen tijdens kantooruren worden afgehaald op het Vlissingse poli tiebureau. Dartpijlen - Op het Middel burgse politiebureau zijn in van 9 tot en met 14 augustus de vol gende voorwerpen aangegeven: diverse sleutels, fietsen en por temonnees, een bankbiljet van honderd gulden, een verzeke ringsplaat JZP004, een wandel stok van bamboe, een rugzak met ansichtkaarten en een para plu, drie dartpijlen in zwarte hou der, een zwarte canvas fietstas, een dameshorloge van het merk Q Q, een zilveren ketting met paardenhoofd, een zilveren medaillon met kinderkopje en een gouden armband van het type jasseron-schakel. Verloren voorwerpen kunnen binnen drie maanden worden afgehaald op het Middelburgse politiebureau (tijdens kantooruren). Voor informatie, bel (0118) 684000 maatschappelijke k maandag t/m vrijdag zorg van 8.30 tot 9.30 uur en Walcheren van 13.30 tot 14.30 uur. Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 22 augustus t/m wo. 28 augustus. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: M. van der Poll. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: J.P.J. Voets, 15 uur: L. Wüllschleger. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 19 uur: C. Bij man. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur, zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. 10 uur: P. Boe- kesteijn. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: A.E. de Bruijn. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: M. Grashof. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: M. Grashof (in de Geref. kerk). GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 19 uur: L.J. Lingen (in de Herv. kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. den Braan- ker, 19 uur: L.J. Lingen. HOOGELANPE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo. 10 uur: dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: G.J. v.d. Linden. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 9.30 uur: B. de Haan. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 9.30 uur: B. de Haan (in de Geref. kerk). Ned. Gereformeerde Kerk gebouw Engelse Kerk) Zo. 9.30 uur: dienst. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. A.F. Engler. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: D. Castel. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: Pasma-v.d. Berg. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: D. Lunen- berg-Moret. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: eerste zaterdag van de maand 17 uur: protestantsedienst, twee de, derde, vierde en vijfde zaterdag van de maand 17 uur. Waalse Kerk Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo. 10.45 uur: J. Chardard. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren. Olmen laan 8. Zo. 19.30 uur: dienst. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 68. Zo. 10 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: P. Bartmentlo. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: J.H. Kip, 19 uur: zangdienst (in de Herv. kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.C. den Hol lander, 19 uur: zangdienst. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt), dienst in Zionskerk. Zo. 16.30 uur. RITTHEM- - - Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: P. Bar- mentlo. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. De Schaapskooi. Papegaaienburg. Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ter Reede. Zo. 19 uur: J. van Leerdam. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: Van Buiren. Jehovah's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 15.30 uur. Jehovah's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Iedere zondag 10 uur. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: leesdienst. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: N. Jansen. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1. Zo. 15 uur: W.J. de Grood. Christelijk Centrum Zeeland. Faradayweg 1. Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur. Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar. Elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand 10.30 uur. Eerste en derde zaterdag 9 uur. Zo. 10.30 uur: J. v.d. Wal. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. Zo. 11.15 uur. Aagtekerke, Domburg en Westkapelle: van vrij dag 18 uur t/m zondag 24 uur: F. van Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 571234. Biggekerke, Koudekerke, Meliskerke en Zoute lande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: A A. van der Male, Duinstraat 59, Zoutelande, tel. 561282. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggeker ke, tel. 552190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: R.P. Reddingius, Singel 26, Vlissingen, tel. 412644. Patiënten tandartspraktijk P. Mall and, Tobago- laan 6, Vlissingen: Zaterdag en zondag voor spoedgevallen tel. 478290. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek L. v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. 627471. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek De Singel, Singel 9, tel. 412730. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Hament, tel. 471140. Middelburg: van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: K. Boot, tel. 639865. DIERENARTSEN VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. Lukasse. Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 10 uur: J. Lukasse (in de Herv. kerk), 19 uur: G. Pen- nekamp. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Schoolstraat 11. Zo. 9.30 en 14.30 uur: G.F. Overweg. Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren): Zaterdag en zondag: E. v.d. Akker, Kanaalstraat 3, Oost- Souburg, tel. 460860. Spreekuren zonder afspraak: 11 -12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behan deling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Zaterdag en zondag: geen dienst. OVERIGE DIENSTEN SEROOSKERKE MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Elke zondag om 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: L.C. Manuputty (in de Herv. kerk), 19 uur: R.G. van der Zwan. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: L.C. Manuputty. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: W.A. v.d. Berg, 19 uur: P. Paulus. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: A. Bruin. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 en 19 uur: Spaans. ZOUTELANDE ST. LAURENS MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11 Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Zo. 9.30 en 18.30 uur: J.J. Tanis, 14 uur: leesdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 9.30 uur: P. Paulus, 14.30 uur: B.J.W. Schelhaas. De Hoek steen. Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 uur: B.J.W. Schelhaas. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groenmarkt, Zo. 9.30 uur: E. Wijnands. Ontmoe- tingskerk. Zo. 9.30 uur: O. Elseman. Engelse Kerk. Simpelhuisstraat. Zo. 19 uur: G.J. Smit. Wijkge- meente Geref. Bond (in de Nieuwe kerk). Zo. 11 uur: L. Wüllschleger, 18.30 uur: J.P.J. Voets. Oostkerk (in Concert- en Gehoorzaal) Zo. 10 uur: R. Luijk. Koorkerk. Zo. 10 uur: D. Lunenberg- Moret. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: H.J. Wiersma. Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: S. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: P.H. Zaadstra, 19 uur: J.H. Kip. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: dienst Kanaalstraat- kerk, 19 uur: zangdienst (in de Kanaalstraatkerk). Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1Elke eerste en derde zaterdag van de maand 9 uur. Zo. 19 uur: H. van Schaik. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pinkstergemeenschap 'Shalom', Van Doornlaan 40 West-Souburg. Zo. 14.30 uur: P. Quist. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Hervormde Kerk Oranjeplein. Za. 9.30 uur ere dienst, 10.30 uur: bijbelstudie. A.F. Engler. VEERE Hervormde Kerk. Zo. 9.30 uur: G. Pennekamp. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: dienst. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 uur: leesdienst, 16.30 uur: J. van der Wal. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: T. Rijken. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: P.L. Storm. Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: R.G. van der Zwan. Do. 22 augustus t/m wo. 28 augustus HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 24 uur: P.F. de Doelder, Bellinkplein 1, tel. 639933. Zondag tot 24 uur: C.J.E.M. Albers, Bellinkplein 3, tel. 639933. Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: W. van Ouwer- kerk, Gerbrandylaan 6, tel. 465498. Zondag tot 24 uur: A.A.M. Termeer en F. van den Berg, Rosen- burglaan 1, tel. 465253. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui den, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis ser): Zaterdag tot 24 uur: P. Kodde, Oude Vlis- singseweg 13, Middelburg, tel. 615810. Zondag tot 24 uur: J.F.M. Bergen, Kanaalstraat 89, Oost- Souburg, tel. 461500. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: Zater dag en zondag: R. van Tol, Markt 12, Veere. tel. 501271. Klassiek Homeopaten, van vrijdagavond t/m zon dag: M.C. van Haaren, tel. 625369. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 628288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 628800. Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten-) Alarm Zeeland. 551215. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten, Vlissingen, 448448. Wet Voorzieningen Gehandicapten, 684000. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland": 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen, 448844. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 636108 Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 615551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 9-12 uur, 613362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 0113-249200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 673333. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 411877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 413880. Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11 overige assistentie aanvragen 633333.

de Vlissinger | 1996 | | pagina 27