Openings tijden: Naar de haaien in Vlissingen Jiu jitsu en zelfverdediging voor vrouwen in Koudekerke bij TMC Woonwarenhuis Goes Dansschool richt zich op klassiek ballet dat is het nieuwe, complete woonwinkelen maandag t/m donderdag 9.00-18.00 uur vrijdag 9.00-21.00 uur zaterdag 9.00-17.00 uur Sleepy TMC Tapijt Gordijnen Pardio Parketstudio Verf Wand Runner Meeneem Meubelen Marconistraat 13 telefoon (0113) 213525 Verf Wand: Het Arsenaal in Vlissingen is de op één na groot ste attractie van Zeeland. Jaarlijks trekt de oude wapenopslag zo'n 175 duizend bezoekers; voor namelijk toeristen. De Vlissingse attractie is echter weinig bekend bij de eigen bevolking. Hoog tijd dus om eens een kijkje te nemen in het maritiem attractiecentrum. Judovereniging de Judopakkers uit Koudekerke breidt dit seizoen haar cursusaanbod uit met jiu jitsu en zelfverdedigingscursussen voor vrouwen. Vorig jaar begon de sportvereniging met judo voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar. In Vlissingen en Middelburg worden deze win ter voor het eerst sinds lange tijd weer cursus sen klassiek ballet gegeven. Lerares Isabelle Apelt-Zwaan heeft dansschool Dans Live Jazz dans overgenomen en wil het accent van de cur sussen nu meer op klassiek ballet leggen. Isa belle Apelt studeerde twee jaar geleden als eer stegraads docente af aan de Dansacademie Bra bant in Tilburg. Kunstelement Binnen 1 pand slagen voor 5 zaken! Dat kan dus heel goed in Zeeland. Ons woonwarenhuis is ingedeeld in verschillende eenheden waarin specialisten hun eigen vakgebied vertegenwoordigen. Zij zullen u graag vrijblijvend adviseren op het gebied van uw specifieke 11 De Sleepy Slaapwinkel met advies: bij Id&vto 'tfjjl woonwensen. TMC Tapijt Gordijnen: daar maakt u 't mee Pardio Parketstudio: Runner Meeneem Meubelen: in alle opzichten vlot 6 DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 14 augustus 1996 Verf, behang en...advies Vissen fascineren de mens, maar aquariumbezitters vin den het doorgaans niet goed als kinderhanden het schone aquariumwater vervuilen. In Het Arsenaal mag wel naar hartelust gevoeld, geaaid en gesnuffeld worden. Een speciale afdeling van het maritiem attractie-centrum gunt de bezoeker een kijkje in het onderwaterleven in de Westerschelde. Zo zijn er zand- haaien, verschillende roggen en zelfs zeepaardjes te zien. „We hebben een speciale band met Erik, onze zeepa ling", vertelt Rick Schasfoort, commercieel manager bij Het Arsenaal. Erik, ruim anderhal ve meter lang en behalve lan ger ook een flink stuk dikker dan de doorsnee-paling, blijft waarschijnlijk niet meer zo lang in Vlissingen. De 'huis- bioloog' Jan van de Veen ver telt: „Wanneer hij helemaal volgroeid is, wisselt hij zijn stofwisselingsorganen in voor voortplantingsorganen. Hij stopt met eten en begint aan de lange reis naar de Azoren, waar hij zal paren en dood gaan. Het zal niet zo lang meer duren voordat hij met eten stopt. Wanneer dat gebeurt gaat hij terug naar zee zodat hij zelf naar de Azoren kan trekken als het zijn tijd is". De vissen in de onderwaterwe reld zijn ondergebracht in ver schillende bassins. De meest opvallende hiervan is onge twijfeld de bak waarin bezoe kers naar hartelust mogen voelen. Nieuwsgierige roggen en haaitjes die aan je hand komen snuffelen; niet alleen voor kinderen een onvergete lijke ervaring! De onderwaterwereld is niet het enige dat Het Arsenaal te bieden heeft: het maritiem attractiecentrum bestaat feite lijk uit een aantal verschillende attracties. Een lange roltrap voert de bezoeker naar de hoogste verdieping van het Arsenaal. Daar zijn behalve een piratententoonstelling ook verschillende scheepsmodel len te bewonderen. Er is een Titanic op schaal, een schip breuksimulator en een indruk wekkende vlootschouw met varende modellen. Op de begane grond bevindt zich het Schateiland van Kapi tein Eenoog. Papegaaien bewaken de schat van Kapitein Eenoog, die iedere bezoeker waarschuwt niet aan zijn spul len te komen. „Schateiland is eigenlijk later pas verzonnen", legt Schasfoort uit. „We willen de bezoekers hier echt het idee geven dat ze steeds als ze één van de attracties verlaten, weer een nieuwe wereld ingaan. Daar hebben we de ruimtes tussen de attracties ook op afgesteld. Schateiland is een mooie overgang naar Het Kraaienest, compleet met waterval". Het Kraaienest waar Schas foort op doelt is de 64 meter hoge toren van Het Arsenaal. In een glazen lift wordt de bezoeker naar het uitkijkpunt op 52 meter hoogte vervoerd. Daar wacht een prachtig uit zicht over het eiland Walche ren. „Als het helder weer is kun je hier tot aan Knokke kij ken", zegt Schasfoort. Het Arsenaal trekt jaarlijks 175 duizend bezoekers en is na Delta Expo de grootste toeristi sche attractie in Zeeland. Eerstegraads docente klassieke dans en jazzdans Isabel- le Apelt-Zwaan. „Er wordt in deze regio maar weinig aan klassiek ballet gedaan. Ik vind dat jazzballet te vaak op areobics gaat lijken terwijl het toch als dansactivi- teit bedoeld is. Door naast jazz dans nu ook klassieke dans aan te bieden hoop ik dat er ook weer meer aan ballet gedaan wordt. De eerste reac ties die ik heb gehad op het klassieke ballet zijn in ieder geval erg positief", vertelt Isa belle Apelt-Zwaan. Zelf doet ze al aan balletdan- sen sinds haar zesde levens jaar en ze heeft de docente opleiding gevolgd met als doel een eigen balletschool. Ze wil het kunstelement weer meer in de tot sport verworden bezig heid terug brengen. „Kinderen van vijf en zes staan nu aan jazzballet te doen. Ik vindt dat niks en wil daar dus ook vanaf. Daarom begin ik voor de klein tjes met dansante vorming. Dat is net als bij jazzballet wel met muziek maar de bewe gingsspelletjes gaan nu toch iets meer naar het klassiek toe", vertelt Isabelle Apelt. De cursussen klassieke dans wor den gegeven in het Open Hof in de Vlissingse wijk Paauwen- burg waar een ruimte is met spiegels en bars. Jazzdans wordt gegeven in de gymzaal van de Frans Naereboutschool in Vlissingen en in sporthal de j Kruitmolen in Middelburg. vereniging dus best uitbrei den". Speciaal voor vrouwen worden er deze winter een tweetal zelfverdedingscursus- sen georganiseerd. Op donder dagavond van 19 tot 20 uur leren vrouwen zichzelf verdedi gen onder leiding van een des- kudige trainer. „De zelfverdedi gingstechnieken die gericht zijn tegen een of meerdere aanvallers zijn deels afgeleid van jiu jitsu. Het is echt een all round cursus die de cursisten de beginselen van zelfverdedi ging bij brengt", legt Smit uit. De lessen worden gegeven in Sporthal de Couburg op een nieuwe mat. Mede dankzij een subsidie van de gemeente Val- kenisse heeft de judovereni ging een nieuwe mat van tien meter lang en tien meter breed aan kunnen schaffen. De entree van Het Arsenaal. FOTO: AN DA VAN RIET. „Om kinderen die ouder dan twaalf zijn ook iets te kunnen bieden zijn we eigenlijk op het idee gekomen om jiu jitsu les sen aan te bieden. Die kinderen gaan naar de middelbare school en kunnen niet meer komen judoën op woensdag middag. Omdat er 's avonds geen judoleraar beschikbaar is hebben we gekozen voor jiu jit su", vertelt voorzitter Maarten Smit. De jiu jitsu lessen wor den gegeven op donderdag avond in een groep voor cur sisten van twaalf tot en met veertien jaar en een voor veer tien jaar en ouder. Smit: „De jeugdjudo was vorig jaar een groot succes en we hebben dan ook maar liefst vijftig jeugdleden. Omdat Koudeker ke de laatste jaren nogal gegroeid is kunnen we onze goeiemorgen, wat een keus Bij Sleepy vindt u alles wat slapen zo aangenaam en verkwikkend maakt. Prachtige slaapkamers, praktische kasten, de betere matrassen en bodems en natuurlijk alle denkbare bedmode. Maar het meest bijzondere van Sleepy vindt u in het hart van de zaak: ons testcentrum. Niet alleen de matras, maar de gepatenteerde Ergosleep-bedbodem én de matras kunnen wij m.b.v. een computer afstemmen op uw lichaamsbouw en slaapgewoonten. Gezichtsbepalend. Dat is de rol van tapijt en gordijnen in uw interieur. Daarom krijgt de vloer- en raambekleding alle ruimte in onze Tapijt Gordijnen-afdeling. Let op: we tonen u niet alleen op unieke wijze, de nieuwste trends en produkten. We kunnen ze ook maken en leggen. de top in vloeren Kurk, laminaat, parket, Pardio Parketstudio heeft 'n riante collectie vloerbekleding. Zo'n ruim assortiment dat kiezen wel 'ns knap lastig kan worden. Gelukkig krijgt u gedegen advies, zodat uw nieuwe vloer een hoogtepunt wordt. Ook als het gaat om bijzondere motieven en actueje decoraties. Verf Wand een uitzonderlijk breed assortiment behang en andere wandbekleding. Ook belangrijk: een gediplomeerd meesterschilder zwaait de scepter! Vlotte, actuele meeneemmeubelen voor absolute voordeel-prijzen. Dat is Runner ten voeten uit. Een winkel boordevol zitcombi- naties, kasten en wandcombinaties, eethoeken, fauteuils, accessoires... etc.! Honderden kleuren verf... kan dat? ja, bij Verf Wand, want daar staan twee high-tech computermengmachines die iedere kleur verf kunnen aanmaken. Daarnaast heeft

de Vlissinger | 1996 | | pagina 6