Ook voor sporters met een handicap... Speelstad in teken van Indianen Wild-west in De Parel SPORT SPONSOR iBiii&i Jongeren Allerlei SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Wet Voorzieningen Gehandicapten Natuur Sport Gevonden Bijeenkomst Jeugd VC Vlissingen eindigt als winnaar Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 31 juli 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER L 1 A L :3 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg 13 Op kamers - In augustus en september presenteert het Jon geren Advies en Informatie Bureau (JAIB) aan de Hoogstraat in Middelburg het thema 'Wo nen'. Medewerkers van het JAIB hebben de antwoorden op aller hande vragen die met op kamers gaan en zelfstandig wonen te maken hebben. Bijbelclub - Voor kinderen van 4 tot 8 jaar houdt de Vrij Evange lische Gemeente Westkapelle iedere morgen van 9.30 tot 11.30 uur een vakantie-bijbel- club. De activiteiten bestaan uit de vertelling van een bijbelver haal, zingen met gitaar en knut selen. Inlichtingen, tel. 0118- 572364. V.C.A.-certificaat - Konstruk- tiebedrijf Hillebrand in Middel burg heeft het V.C.A.-certificaat behaald. De Veiligheids Check list Aannemers is een praktijkge richt systeem waarin een groot aantal aspecten op het gebied van veiligheid worden geveri fieerd. Artemis - Het bureau voor vrouwenhulpverlening Artemis heeft van het Nationaal Fonds Geestelijke Gezondheid een sub sidie van twintigduizend gulden gekregen om de bestaande the rapievoorzieningen uit te kunnen breiden. Met het geld gaat Arte- mis het bestaande gebouw uit breiden om nog beter te kunnen werken met individuele lijf ge richte therapieën. Gereedschappen - Op het Ambachtscentrum Goes wordt op 6 augustus het gereedschap- penmuseum geopend. In het museum zijn talrijke stukken gereedschap te bewonderen die gebruikt zijn in verschillende be roepen als timmerman, wagen- maker en smid. Vliegershow - Op verzoek van het comité Reisvaardig Beveland zullen de Zeeuwse Vlieger Vrien den op 3 augustus van 12 tot 17 uur een grootse vliegershow ver zorgen op het oude Havenplein in Hoedekenskerke. De vlieger show wordt gehouden ter gele genheid van de kermis en brade rie die dan in Hoedekenskerke wordt gehouden. Bij gunstige weersomstandigheden zijn er tientallen vliegers in allerlei vor men en kleuren in de lucht te bewonderen. mwmmtmim Dagelijks: rondleiding stad huis Middelburg, 10-17 u., 's zondags 12-17 u. Dagelijks: beklimming van de Lange Jan Middelburg. De Parel Domburg, bowlingtoernooi, 20 u., inschrijven voor 18 u. De Parel Domburg, aqua- fitness, 9 u., aanmelden voor woensdag 16 u. De Parel Domburg, bewegen voor ouderen, 10.15 u., aanmel den voor woensdag 16 u. De Parel Domburg, fitness, 13.30 u., aanmelden voor woensdag 16 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin- gen, klaverjassen, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, club voor alleen staanden, 19.30 u. Koop manshaven Vlissingen, rondvaart door de monding van de Westerschelde, 14 u. Koopmanshaven Vlissin gen, maritieme wandeling langs de zeekant van Vlissin gen, 13.15 u. Grand Hotel Arion Vlissingen, zomer- avondbridge, 18.30 u. De Parel Domburg, Western themafeest, 20 u. Am bachtscentrum Goes, de monstratie beeldhouwen, vanaf 13 u. Stadhuistoren Vlissingen, beklimming van de toren tijdens bespeling carillon, 16.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. VVV Domburg, stadswandeling, 13.30 u. Strandpaviljoen Oase Dom burg, beachfitness, 10.30 u. De Parel Domburg, kinder film 101 Dalmatiërs, 19 u. De Parel Domburg, hoofd film While You Were Slee ping, 21 u. Landbouwhaven Kamperland, Veerse Meer dag, vanaf 18.30 u. Boule vards Bankert en Evertsen Vlissingen, midzomernacht- markt, vanaf 21 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, contactmiddag voor jong en oud, 15 u. Fort Rammekens Ritthem, rondleiding, 10 u. Koop manshaven Vlissingen, rondvaart door de monding van de Westerschelde, 14 u. Koopmanshaven Vlissin gen, maritieme wandeling langs de zeekant van Vlissin gen, 13.15 u. de Parel Domburg, kinderbowling toernooi, 19 u. Schaaps kooi Nisse, excursie over de bloemdijken, 10 u., aanmel den bij R. Wink tel. 0113- 655983. Kanovijver Vlissin gen, duin- en strandtochten over de afstanden 5, 10, 15, 20 en 30 kilometer, inschrij ven lussen 9 en 11 u. De Parel Domburg, aquafit- ness, 9 u., aanmelden voor zaterdag 16 u. De Parel Domburg, bewegen voor ouderen, 10.15 u., aanmel den voor zaterdag 16 u. De Parel Domburg, fitness, 11 u., aanmelden voor zaterdag 16 u. De Parel Domburg, zomermarkt, vanaf 14 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, rondleiding 'Westhove toen en nu', 14 u. Sporthal Baskenburg Vlis singen, sporten met longen- fyseem, Astma of Bronchi- tus, 15.15 u. Grand Hotel Arion Vlissingen, zomer- avondbridge, 18.30 u. Strandpaviljoen Oase Dom burg, beachfitness, 10.30 u. Ontmoetingscentrum 'de Halve Maan' Oostkapelle, bingo, 19.30 u. De Parel Domburg, aquafit- ness, 9 u., aanmelden voor maandag 16 u. De Parel Domburg, bewegen voor ouderen, 10.15 u., aanmel den voor maandag 16 u. De Parel Domburg, fitness 11 u., aanmelden voor maandag 16 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, koersbal 13.30 u. Zui derbaken Middelburg, hob by- en ontmoetingsmiddag, 13.15 u. Bord vereniging Natuurmonumenten en Het Zeeuwse Landschap, zuid westhoek van de hoger gele gen vlakte tussen de par keerplaats van Delta Expo en de Oosterschelde, excursie naar de Oosterscheldekant, 10 u. Fort Rammekens Rit them, rondleiding, 19.30 u. Koopmanshaven Vlissingen, rondvaart door de monding van de Westerschelde, 14 u. Koopmanshaven Vlissin gen, maritieme wandeling langs de zeekant van Vlissin gen, 14 u. De Parel Dom burg, Circus Bongo, 19 u. De Parel Domburg, duikcur- sus, 21 u. Strand Dishoek, volleybaltoernooi, 9.30 u. Rammekenshoek Ritthem, excursie door het natuurge bied en entree tot fort Ram mekens, kaarten verkrijg baar bij het VVV-Vlissingen, 19.30 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Dorpsplein Koudekerke, zomermarkt, 13 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, kinderclub 4 tot 9 jaar, 14 u. De Parel Domburg, bingo 20.30 u. Bord Vereni ging Natuurmonumenten en Het Zeeuwse Landschap, zuidwesthoek van de hoger gelegen vlakte tussen de parkeerplaats van Delta Expo en de Oosterschelde, excursie naar de Noordzee kant, 14 u. Strandpaviljoen Oase Domburg, beachfit ness, 10.30 u. De Parel Domburg, kinderbingo, 10 u. De Parel Domburg, moun tainbike-tocht, 9.30 u. Wel- zijnscentrum Adriean Coor- telaan 1 Vlissingen, 50+ wandelmorgen, 9 u. Radar post Westkapelle, zwem tocht, 19.15 u. Tennispark De Veste Middelburg, Arne- ville-Hooizolder-tennistoer- nooi, 10 u. Slot Haamste de, diavoorstelling over het slot, 19 u. Slot Haamstede, excursie door Slotbos en natuurgebied Zepeduinen, 19 u. ItlAATSCHAPPEUJKE ZORG jf WAICHEREN Voor informatie, bel (0118) 684000 maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 9.30 uur en van 13.30 tot 14.30 uur. t Ambachten - Op de folkloristi sche evenementendag die op 1 augustus in Zoutelande wordt gehouden zijn ondermeer de monstraties vlasbewerken, kant klossen, babbelaars bakken, Zeeuwse messen snijden, pop pen maken en volksschilderen te bewonderen. Voor kinderen zijn er een minitrein, springkussen en een speelplein van Playmobil. Muzikale omlijsting wordt ver zorgd door muziekvereniging Luctor et Emergo en een loop orkest. Kumihimo - De eeuwenoude Japanse vlechttechniek Kumihi mo staat op 3 augustus centraal bij de Stichting Zijde in Grijpsker- ke. Bij de vlechttechniek wordt met verschillende klosjes zijde een koord gemaakt die bijvoor beeld kan dienen als centuur voor een kimono. Puzzelrit - Bestuurders van auto's, motoren, bromfietsen of gewone fietsen kunnen op don derdag 8 augustus deelnemen aan de oriëntatie-puzzelrit die georganiseerd is door de motor en autoclub de Zeeuwen. Het traject kan in verkorte vorm ook wandelend worden afgelegd. Inschrijving van 19 tot 20 uur in Café Kasteel van Batavia in Westkapelle. Geldkist - Bij het politiebureau in Vlissingen zijn van 19 tot en met 26 juli de volgende gevon den voorwerpen aangegeven. Een roodzwarte leesbril in rood etui, zonneklepje in brillekoker, diverse fietsen, fototoestel GOKO, geld, metalen Beaumont geldkist, Fletcher Helm, hoed in plastic tas, diverse horloges, rode kater met witte bef en witte pootjes, blauwgele parkiet en diverse sleutels. Tuinkabouter - Bij de politie in Middelburg zijn in de periode van 12 tot en met 19 juli de volgende gevonden voorwerpen aangege ven: een zilverkleurige armband met kapotte sluiting, Duitse europas, diverse fietsen, diverse bankbiljetten, een parelmoeren rozenkrans met kruisbeeldhan ger, fotonegatieven in Hema- mapje, zwartwitfoto van een jon getje, Amerikaans paspoort, pet, diverse portemonnees, ring, di verse sleutels, diverse draadloze telefoontoestellen, tuinkabouter, diverse brillen en zonnebrillen, Junghans horloge, pasje van High Five en twee herenzwem broeken. Verloren voorwerpen kunnen tijdens kantooruren op het Middelburgse bureau wor den afgehaald. Zwemtocht - Tussen Westka pelle en Zoutelande wordt woensdag 7 augustus een vier kilometer lange zwemtocht ge houden. De start vindt plaats om 19.15 uur bij de radarpost in Westkapelle en de eerste zwem mers worden om ongeveer 20.15 verwacht bij de reddings- post op de boulevard van Zoute lande. Inschrijving, tel. 0118- 561473. Beachvolleybal - Bij het pavil joen St. Pierre in Nieuwvliet-bad wordt op donderdag 1 augustus een groot beachvolleybaltoer- nooi gehouden. Vanaf 's mor gens 11 tot 's middags 18 uur strijden de teams tegen elkaar in verschillende poules. Een team bestaat uit twee tot vier perso nen. Inschrijven kan vooraf bij verhuurbureau Nieuwvliet, pavil joen St. Pierre of caravanpark Nooitgedacht in Nieuwvliet. Champions League - Van dinsdag 6 tot en met zaterdag 10 augustus wordt op het sportter rein van S.V. Nieuwdorp het Bor- sele Champions League gehou den. Elf Zeeuwse teams strijden dan om de ereplaatsen. Daar naast speelt een gelegenheids elftal van Borsele tegen prof teams Willem II, MW en Sparta. Karate - De allround karate club in Vlissingen is op zoek naar nieuwe leden. Vanaf 20 augus tus traint de club iedere dinsdag om 18.30 uur in de gymzaal van de Paauwenburgschool in Vlis singen. Behalve karate komen ademhalingstechnieken, ont spanningsoefeningen en medita tie aan bod. Manteling - Met als thema 'verhalen van het bos' wordt er op 7 augustus een rondleiding gehouden door het natuurgebied de Manteling tussen Domburg en Oostkapelle. De rondleiding is een initiatief van het Zeeuws Biologisch Museum in Oostka pelle en wordt gehouden van 10.30 tot 12 uur. Heemtuin - De Heemtuin van het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle is op 9 augustus te bezichtigen onder leiding van de heemtuinbeheerder. Van 14 tot 15.30 uur geeft hij uitleg bij de thematuinen zoals de vlinder tuin, duintuin, watertuin, moe- rastuin en de meidoornheggen. Dobbelaar - Families die Dob belaar, Dobbelaer, De Dobbelaer of Dobbelaere heten komen op 1 september samen in het Belgi sche Gaasbeek om het vijfde lus trum van het familietijdschrift De Dobbel-Beker te vieren. Inlichtin gen bij Fons Dobbelaer, tel. 024- 3232690. Rabo Top 40 - De Rabo Top 40 Tour doet op 2 augustus Dom burg aan. Het muziekspektakel voor jongeren is van 18 tot 22 uur te zien en te horen op het parkeerterrein van de Rabobank. De presentatie is in handen van Bart Ettekoven. Daarnaast zijn disc-jockey Arlo van Sluis en zan ger Peter Andre aanwezig. Standwerkers - Een groot aantal standwerkers brengt op donderdag 8 augustus in Middel burg op originele wijze allerlei waren aan de man. De drie beste standwerkers krijgen uit handen van wethouder J.C. van Dijk- Sturm om 17 uur bij Vroom en Dreesmann een prijs uitgereikt. Fraanje - De familie Fraanje/ Franje houdt op 5 oktober een familiedag in Borsele. Het is dan ruim vierhonderd jaar geleden dat de eerste Fraanje-telg voet aan land zette in Zuid-Beveland. Er worden zo'n honderdvijftig stamgenoten verwacht, tevens wordt het familieboek dat terug gaat tot het jaar vijftienhonderd gepresenteerd. De reddingsbridage in Vlissin gen heeft op zaterdag 20 juli een medicijnman en zijn vrouw aangetroffen in een kano voor het badstrand. De twee Indianen zijn naar het bunkerterrein aan de Lange- laanweg gebracht waar zij onder de naam Totemstad het jaarlijkse kinderevenement speelstad openden. De hele week zijn kinderen van vier tot en met twaalf jaar in de weer geweest om hutten te bouwen, aardappels te poffen, pony rijden, zandschilderen en boogschieten op het terrein van speelstad. Het evenement wordt zaterdag afgesloten met het zingen van een door de kinderen zelf gemaakt strijdleid over het voortbestaan van speelstad. Door bezuinigingen en de hoge stortingskosten van het gebruikte hout staat de toe komst van speelstad op losse schroeven. In De Parel in Domburg wordt donderdag 1 augustus voor de tweede keer een themafeest gehouden. Het theater van De Parel wordt speciaal voor deze gelegenheid omgebouwd tot een wild-west landschap. Onder de klanken van country en western band The Naturals uit Amsterdam worden er ver schillende cowboy-spelletjes gespeeld en is er een barbe cue. In het theater van De Parel zijn morgen vanaf 20 uur spel letjes zoals spijkerbroek han gen, hoefijzer-werpen, rodeo rijden op een mechanische stier en is er een schiettent. Voor kinderen is er om 22 uur een lampionoptocht. Het is de bedoeling dat zoveel mogelijk bezoekers in wild-west stijl gekleed zijn. Op het piraten- feest dat twee weken geleden werd gehouden waar negen van de tien aanwezigen als piraat verkleed. De medicijnman en zijn vrouw worden door de red dingsbrigade aan land gebracht. De spelers, door sporttassen van sponsor Adm. opleidin gen Lamboo uit Middelburg. De jeugdafdeling van VC Vlis singen is in juli eerste gewor den bij de Internationale Sum mer Games in Zweden. De Vlissingers wonnen de finale met 1-0 van Brazilië. Volgend jaar is er bij de Vlissingse club een internationaal toernooi, waar ook Brazilië voor is uitge nodigd. Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 1 augustus t/m wo. 7 augustus. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: G. Scherff, 19 uur: J.A. Murre. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30: P. van de Kraan, 15 uur: T. van Bruggen. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 19 uur: P.H. Zaadstra. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur, zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. 9 uur: L.C. Manuputty. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: E.V.E. Wijnands. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: A.C. Poley. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: A.C. Poleij (in de Herv. kerk). Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. R. James. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 9.30 uur: bid stond, 10 uur: S. Floresse. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: Chr. Kleij. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: D. Tjalsma. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: eerste zaterdag van de maand 17 uur: protestantsedienst, twee de, derde, vierde en vijfde zaterdag van de maand 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren. Olmen laan 8. Zo. 19.30 uur: dienst. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 68. Zo. 10 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: Lennie. OOSTKAPELLE GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 19 uur: Q. van de Vrie (in de Geref. kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: Koetsveld, 19 uur: Q. de Vrie. HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo. 10 uur: dienst. Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: J. Ritsema, 19 uur: zangdienst (in de Herv. kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: C.F.H. van Tuyll, 19 uur: N.H.J.E. Boomer. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt), dienst in Zionskerk. Zo. 16.30 uur: J.H. Kuiper. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo. 9.30 uur: J.D. de Boer. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: C.A. Schoorel. De Schaapskooi. Pape gaaienburg. Zo. 9.30 uur: R.j. Blauw. Ter Reede. Zo. 19 uur: J. v.d. Wal. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: dienst, Jehovah's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 15.30 uur. Jehovah's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Iedere zondag 10 uur. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: leesdienst. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: geen opgave. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1. Zo. 15 uur: B. Hanegraaff. Christelijk Centrum Zeeland. Faradayweg 1. Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur. Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand 10.30 uur. Eerste en derde zaterdag 9 uur. Zo. 10.30 uur: N.J. Kother-Middelhoek. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. Zo. 11.15 uur. Aagtekerke, Domburg en Westkapelle: van vrij dag 18 uur t/m zondag 24 uur: W. Spekhorst, J.W. Schuurmanstraat 6, Domburg, tel. 581271. Biggekerke, Koudekerke, Meliskerke en Zoute lande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: P.K. Noorlander, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 551231. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Rapenburg 4, Meliskerke, tel. 561760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: P.H.E. Cappenberg, Open Hof, A. Gogelweg 59, Vlissingen, tel. 465557. Patiënten tandartspraktijk P. Malland, Tobago- laan 6, Vlissingen: Zaterdag en zondag voor spoedgevallen tel. 478290. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek L. v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. 627471. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek van de Sande, Badhuisstraat 30-34, tel. 415787. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: S. v.d. Kaaden, tel. 471140. Middelburg: van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: K. Boot, tel. 639865. DIERENARTSEN VROUWENPOLDER RITTHEM KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: G. Grootjans. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 9.30 uur: B. de Haan (in de Herv. kerk). Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 9.30 uur: B. de Haan. Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: Lennie. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G.J. v.d. Linde, 19 uur: geen dienst. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: B. van Boven. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: Van Es (in de Geref. kerk), 10.30 uur: Van Es. Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 9 uur: Van Es, 10.30 uur: Van Es (in de Herv. kerk), 19 uur: G. Pennekamp. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Schoolstraat 11. Zo. 8.45 uur: P.H. v.d. Laan, 10.30 uur: P.H. v.d. Laan, 14.30 uur: A. Roose. Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren): Zaterdag en zondag: A.L. Hoogveld en R.B.M. Meesters, Korte Noordstraat 61, Middelburg, tel. 637077. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behan deling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Zaterdag en zondag: dienst. OVERIGE DIENSTEN WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans, 19 uur: Sinte Maartensdijk (SOW-dienst in Bethel). MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Elke zondag om 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Polderman. Hervormde Kerk. Zo. 10.15: L.C. Manuputty. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11 Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: W. Koster. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Zo. 9.30 en 18.30 uur: J.J. Tanis, 14 uur: leesdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo. 10 uur: E. Borren. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 9.30 uur: W.A. v.d. Berg, 14.30 uur: H. Koetsveld. De Hoek steen. Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 uur: P. Pau- lus. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groen markt, Zo. 9.30 uur: G.J. Smit. Ontmoetingskerk. Zo. 9.30 uur: D.E. Hiensch. Engelse Kerk. Simpel- huisstraat. Zo. 19 uur: P. Paulus. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Nieuwe kerk). Zo. 11 uur: A. van Vuuren, 18.30 uur: M. de Boer. Oostkerk (in Concert- en Gehoorzaal) Zo. 10 uur: A.C. Verweij. Koorkerk. Zo. 10 uur: D. Tjalsma. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: M. te Velde. Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Zo. 9.30 uur: dienst. Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: A. Matthijsse. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 19 uur: J. Vlaardingerbroek. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: H. van Schaik. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: dienst Kanaalstraat- kerk, 19 uur: H. van Schaik in de Kanaalstraatkerk. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1Elke eerste en derde zaterdag van de maand 9 uur. Zo. 19 uur: S. Ridder-van Meggelen. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pinkstergemeenschap 1Shalom'Van Doornlaan 40 West-Souburg. Zo. 14.30 uur. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Hervormde Kerk Oranjeplein. Za. 9.30 uur ere dienst, 10.30 uur: bijbelstudie. R. James. VEERE Hervormde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Lukasse, 15.30 uur: P. Paulus. VLISSINGEN ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. Do. 25 juli t/m wo. 31 juli Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Morning Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30: J. van der Wal, 16.30 uur: J.C. Har deman. Doopgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1Zo. 9.30 uur: geen dienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: C. van Dijk. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 24 uur: F.J. Heere, J.H. Huyssenstraat 15, tel. 639933. Zondag tot 24 uur: J.L.F. Wortelboer, Korendijk 36, tel. 639933. Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: J.M.G. Roe- broecken en E.R. van Russen-Groen, Rosenburg- laan 1, tel. 465253. Zondag tot 24 uur: B. Bosch, Badhuisstraat 81, tel. 412233. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den. Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis ser): Zaterdag tot 24 uur: N. Kapteijn, Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel. 461630. Zondag tot 24 uur: J. Visser, Wachttoren 19, Middelburg, tel. 627664. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: Zater dag en zondag: R. Ubels en M. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. 591212. Klassiek Homeopaten, van vrijdagavond t/m zon dag: A. van Schaik, tel. 478969. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 628288 Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 628800. Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten-) Alarm Zeeland. 551215. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten, Vlissingen, 448448. Wet Voorzieningen Gehandicapten, 684000. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland': 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen, 448844. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 636108 Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 615551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 9-12 uur, 613362 Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 0113-249200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 673333. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 411877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 413880. Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 633333.

de Vlissinger | 1996 | | pagina 13