D.00 t/m 22,00 uur Zater dag 3 augii istus 10, 00 t/r n 17. 00 uur Y2 of 3 zits Chesterfield. Origineel Engels M F Rundleder. Winkelprijs 4.500,- Nu It) [2+3 zits Singa. Zeer luxe anilinelet ^Winkelprijs 9.500,- Nu De voorraad ia GIGANTISCHMAARNIET ONUITPUTTELIJK Wees er dus vroeg bij en profiteer van de mooiste aanbiedingen. MEGA-MAMMOET KORTINGEN TOT 70%ü! r iDODDelier Talloze snuisterijen bij Cartouche in Vlissingen Geen gewoon Chinees restaurant Aero Club Zeeland heeft nieuw clubgebouw Bij aankoop van ieder compleet bankstel boven de 500 gulden TWEE mountainbikes SHIMANO, 26 inch, 18 versnellingen, ter waarde van Volwassen imago voor 't Hummeltje Dat betekent dat uw 100,- bij ons 333,- waard is! Oosterhout: Loei/ensteinlaan 165-173 Bergen op Zoom: Bredasestraat 84-96 ALTIJD GESLOTEN Een jaar nadat de broers Sjaak en Jos van Halst met hun winkel Cartouche in Kamperland van start zijn gegaan hebben ze nu ook een zaak in Vlissingen geopend. Cartouche in de Sint Ja- cobspassage heeft een groot aanbod aan ca deau-artikelen, woondecoraties, grenen meube len en gewoon hebbedingetjes. „We volgen gewoon de trends een beetje en proberen in huis te hebben wat een ander juist niet heeft", vertelt Sjaak van Halst. In de Schuttestraat in Koudekerke hebben Arthur Priem en Xiao Ping Gao hun Aziatisch specialiteiten-restaurant Oriental Garden ge opend. Het vierentachtig zitplaatsen tellende restaurant is gespecialiseerd in gerechten uit China, Thailand en Indonesië. In de toekomst wordt de menukaart mogelijk nog uitgebreid met Vietnamees en Japans eten. Standwerkers concours in Middelburg De Aero Club Zeeland heeft twee porto-cabines verruild voor een gloednieuw clubgebouw op het vliegveld Midden-Zeeland in Arnemuiden. In het gebouw zijn naast een bar een instructielo kaal en een briefing-room ingericht. Spectaculair Drenkelingen Woensdag 31 juli 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 11 WEI HEI ALLES OVEHtEEFEIIK «MMUH IEMENT VAN 1996 95 "3.9 Alleen oratie EUROPEAN FURNITURE MASTERS^ 4MM - Eigenaar Arthur Priem kwam op het idee om zijn restaurant te beginnen toen hij vorig jaar met zijn vriendin Xiao Ping Gao op vakantie was in China. „Omdat we een vrij grote zaak hebben en in een relatief klei ne gemeente zitten moeten we door ons te specialiseren ook proberen om mensen van bui ten Koudekerke te trekken. Naast Chinese gerechten uit de beroemde keukens van Peking, Kanton, Shanghai en Szechuan hebben we daarom ook Thaise en Indische maaltij den", legt Priem uit. De inrichting van Oriental Gar den is een bezoek op zich waard. Langs de muur is een grove stenen wand geplaatst waarvan water naar beneden stroomt. Het water wordt opgevangen in een grote vij ver die over de hele lengte van de zaak loopt. Priem: „Op die manier gaat het echt een beet je leven. Binnenkort komen er ook nog Japanse koi-karpers in de vijver te zwemmen. De menukaart van het nieuwe res taurant is zeer uitgebreid. Klanten die liever thuis eten kunnen de maaltijden ook afhalen of desgewenst laten bezorgen". Op vrijdag, zaterdag en zon dag is er in de zaak een lopend buffet waarbij gekozen kan worden uit meer dan twintig gerechten uit de verschillende Aziatische landen. „Voor grote groepen kunnen we het buffet ook aanpassen. Zo hadden we pas een grote groep Indische mensen te gast, dan gaan er gewoon wat meer Indische gerechten in het buffet", legt Priem uit. Ook vegetariërs komen bij Oriental Garden aan hun trekken, op de menukaart is een apart gedeelte met vegetarische gerechten. Orien tal Garden is tot oktober zeven dagen per week geopend, daarna is het restaurant op maandag gesloten. „We zijn al om 11 uur 's morgens open. Behalve diner serveren wij ook een Chinees ontbijt en natuur lijk een lunch". Vlnr: Ella, Sjaak, Ans en Jos van Halst. In Cartouche zijn talloze snuis terijen te koop die handig in het gebruik zijn, of gewoon leuk om als decoratie neer te zettten. Naast reukkaarsen, aardewerk, beelden, houten decoraties en kunstfruit wor den er ook wanddecoraties zoals spiegels en schilderijen verkocht. De zaak is een echt familiebedrijf en wordt gevoerd door de broers Sjaak en Jos van Halst en hun echt genotes Ella en Ans. Behalve de kleine snuisterijen zijn in Cartouche ook grenen kasten, tafels en complete eet- hoeken te koop. Jos van Halst: „De grenen meubelen kunnen hier ook gewoon besteld wor den. We hebben hier een boek waarin alles staat afgebeeld en desgewenst kunnen we natuurlijk naar Kamperland rij den waar de meubels in het echt te zien zijn". De eerste reacties van het Vlis- sings publiek zijn zeer positief, vertelt hij. „Zeker toen het de afgelopen week niet echt strandweer was hebben we een enorme toeloop gehad. Aan de reacties van de klanten te oordelen is de winkel een aanvulling op het bestaande winkelaanbod in Vlissingen". In de Middelburgse winkel straten wordt op 'dolle' don derdag 8 augustus weer het jaarlijkse standwerkerscon cours gehouden. Op de Markt is er kermis en de weekmarkt verhuisd naar het Damplein. Verschillende standwerkers proberen hun - vaak bijzon dere - waren aan de man te brengen. Een jury beoordeelt hun verkoopprestaties. Om 17 uur reikt wethouder J.C. van Dijk-Sturm de prijzen uit. Voorzitter Hans Wind van de Aero Club Zeeland in het nieuwe clubgebouw. De kindermodezaken 't Hum meltje in Middelburg en Goes heten voortaan Hummels. Met de naamsverandering zijn te gelijk de winkels van binnen vernieuwd. „De winkel komt groter en vriendelijker over", vertelt eigenaar Sjaak Lizierse. De naam van de winkel werd ver anderd omdat ook die uit de tijd was: „Vijftien jaar geleden was dat leuk; 't Hummeltje. Maar nu klinkt Hummels ge woon beter". Vodr de interi eurs van de winkel is een nieuw concept ontwikkeld. De begonnen met de bouw van hun nieuwe clubgebouw. Het gebouw is tegen de hangar van de club gebouwd en is mede dankzij een groot aantal sponsors van de grond geko men. Wind: „We hebben voor een deel het gebouw van eigen en geleend geld kunnen bouwen. Verder waren we afhankelijk van sponsors die ons of financieel of met mate rialen hebben gesteund". Vorige maand werd het pand op een toepasselijke manier in gebruik genomen. „Vanuit een wat zwaarder vliegtuig dat rakelings over het gebouw vloog werd een als piloot aan geklede beer gedropt die de sleutel bij zich had. Omdat de meeste aanwezigen aanvanke lijk schrokken van het plotse ling opdoemende vliegtuig was het behoorlijk spectacu lair". De vliegvereniging telt tachtig leden en heeft twee eigen vliegtuigen waar wekelijks mee gevlogen wordt. „Veel mensen denken nog steeds dat vliegen een hele dure sport is", vertelt voorzitter Hans Wind. „Maar dat komt voorna melijk doordat men er niet erg bekend mee is. Ik hoop dan ook dat nu we een nieuw gebouw hebben veel mensen eens komen kijken om kennis te maken met de vliegsport". Een jaar geleden zijn de leden van de Areo Club Zeeland klant wordt geconfronteerd met een uitermate vrolijk maar rustig winkelbeeld, ondanks het bonte en gevarieerde as sortiment. „Voor de kleuren hebben we voor lichtgeel en donkerblauw gekozen. Dat geeft dan weer een volwassen uitstraling", verklaart Lizierse. Naast een bar zijn in het club gebouw ook ruimtes ingericht waar les wordt gegeven en waar vluchten worden voorbe reid. „Op de vereniging bestaat de mogelijkheid om de vliegbrevetten Al en A2 te halen. Met het A2 brevet mag een vlieger in heel Nederland vliegen en met het A1 brevet over de hele wereld", legt Hans Wind uit. De kritiek dat vliegen een erg dure liefhebberij is wijst Hans Wind resoluut van de hand. „Het is inderdaad een stuk duurder dan bijvoorbeeld vol leybal. Het eerste brevet kost alles bij elkaar twaalfduizend gulden, en dat is inderdaad een fors bedrag. Maar dat kan je wel over een aantal jaren uitsmeren. Ik heb twee jaar over het brevet gedaan, maar je kunt er ook vier of vijf jaar over doen. Dan wordt vliegen toch weer een heel stuk goed koper". Behalve vliegen als liefhebbe rij zijn enkele leden van de Aero Club Zeeland ook beschikbaar voor vluchten van de SAR. Indien nodig gaan leden dan in samenwerking met de reddingsbrigade en de kustwacht op zoek naar dren kelingen voor de kust. „Dat is weer een hele andere manier van vliegen. Omdat je op zee helemaal geen oriëntatiepun ten hebt moet je dan heel nauwkeurig en geconcen treerd kunnen vliegen. De leden die dat doen worden daar dan ook speciaal voor getraind". Formeel is het nieuwe clubge bouw alleen toegankelijk voor leden van de vliegclub. „Omdat we zoveel mogelijk mensen bekend willen maken met de vliegsport is iedereen welkom, leder weekend is hier van alles te beleven en zijn er altijd enthousiastelingen aan wezig die wat meer over het vliegen kunnen vertellen", ver telt Wind. De vliegclub ver zorgt ook proeflessen en instructies voor grotere groe pen. „We verzorgen bijvoor beeld ook personeelsuitstap- jes. Zo'n groep krijgt eerst wat theoretische achtergronden en kan daarna zelf nog even de lucht in. Daarna is er uiteraard gelegenheid voor een drankje aan de bar". Xiao Ping Gao en Arthur Priem in hun nieuwe restaurant.

de Vlissinger | 1996 | | pagina 11