2+3 zits lederlux Rundleder. Winkelprijs 2.900,- Nu 2+3 zits Artificial Carmen Buffel- look. Winkelprijs 1.500,- Nu 2+3 zits Anilineleder. Jj AftP Winkelprijs 6.500,-Nu Ier 4^ f' 2+3 zits Monroes Antilope leder. 4% A A f® Winkelprijs 8.500,- Nu mi nf Let o|>: enkele voorbeelden J 2+3 zits Dendor Lai/adostof. M Winkelprijs 1.995,- Nu j V/eet U -wSit "DtLcJieame spierdystrofie 818 818 Voorkom vermoeidheid bij lange vakantieritten l.v.tn. een geannuleerde buitenlandse order wor den op bovenstaande data ZEVENDUIZEND BANKSTELLEN verkocht tegen prijzen die u niet gelooft, maar waar u wel van kunt profiteren. Alle voorbeelden staan opgesteld in de showroom en van ieder model is elke combinatie en kleur mogelijk. Alle verkopen worden gedaan onder de garantievoorwaarden van Interieur Waarborg. 1017 Am^erdani fc A 9 Dat is dat je spieren steeds slapper vrorden en als je groot w-ordt doen *e h.e( lielemaal niet meer. Alleen je h°°£d blijft goed. W"ist XJ dat je Jiart oo]$ een spier is? Dan begrijpt XJ waarom je met de kiekte van Duclienne niet oud wordt- £én op de 3500 jongens lieeft iet. ifun ouders iebben *ich. internationaal verenigd om >e een betere kanS van leven te geven. Voor onderhoek is geld nodig, veel geld nodig. ifet "Parent "Project Zonnebril houdt de ogen fit en het hoofd bij het verkeer SPEURPUZZEL ANWB geeft vakantietips over diefstal preventie 10 DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 31 juli 1996 Mi' H - p E MCEN UK EEN MEM MEM MEWE Donderdag t augu stus IO.i 00 l/m 22, 10 uur Vrijdag 2 augustu ram 650, f I C3i.ro De avond voor vertrek naar de vakantiebestemming heerst er lichtelijke paniek bij menig Nederlands gezin. 'Heb ik alles?', is de centrale vraag. Vooral autobestuurders, die naast het pakken van de koffers ook nog eens zijn belast met de routeplanning, vergeten nogal eens een essentieel item. De zonnebril is voor zo'n lange autorit onontbeerlijk omdat het de ogen fit houdt. De eerste uren is er niets aan de hand. Iedereen is goed gemutst en uitgerust en de stemming zit er goed in. Maar zodra de eerste paar honderd kilometer erop zit ten, raken de kinderen verveeld, neemt het enthousiasme af en verstijven de spieren door de lange zit. Twee uur rijden, een kwartier rust, is al jaren het credo van Veilig Verkeer Neder land. Maar er zijn meer adviezen te geven die de meeste brokken tijdens de vakantierit kunnen voorkomen. Net als de inzittende moet ook de kilometers vretende heilige koe in goede conditie zijn. De wagen moet bijvoorbeeld zijn voorbereid op hoge temperatu ren. Zo dient de automotor ge bruik te kunnen maken van vol doende koelvloeistof. Daarnaast moeten banden nog goed profiel hebben en op spanning zijn, en moet het oliepeil in orde zijn. Wie door warme landen rijdt, kan in contact komen met insec- tenzwermen. Het is dan zaak om de voorruit regelmatig te reini gen. Zorg dat het waterreservoir van de ruitensproeier is bijge vuld. Het is tevens belangrijk dat de auto efficiënt en gelijk matig is beladen. Dat bevordert de wegligging van de auto en houdt hem goed bestuurbaar. Houd er tijdens het beladen re kening mee dat de reisdocu menten binnen handbereik moe ten zijn. Onweersbui Wees voorbereid op plotselinge weersveranderingen. Als op zo'n broeierige dag plotseling een onweersbui losbarst, is een aan passing van het rijgedrag nood zakelijk. Wanneer het .regen water in contact komt met het mengsel van stof en rubber dat op het warme wegdek ligt, kan Vermoeidheid door lange vakantieritten kan tot gevaarlijke situaties leiden. Zoek de aangegeven woorden op in de speurpuzzel. De woorden kunnen alle richtingen uitstaan. Als u alle woorden heeft aan gestreept, blijven enkele letters over. Noteer de overgebleven letters in de juiste volgorde en stuur uw oplossing binnen drie weken naar: Kramer Staal/Polaroid, Postbus 1490, 3800 BL Amersfoort. Let op, vergeet niet de naam van onze krant te ver melden. Onder de goede inzenders van onze krant, worden vijf modieuze Polaroid zonnebrillen ter waarde van fl. 69,- per stuk verloot. XOOR DUIN DROMEN GOED IJS MET NAT OGEN RUST ZEE ZON ZUID ZWEMMEN N E M M E W Z E D E O G E N M D T N E X O 0 1 I A R O Z R U S T I O B D Z S J I R L de snelweg de eerste vijf minu ten verradelijk glad zijn. Het is verstandig om bij onweer tijdig de antenne in te trekken. Bij hevige regenval kan het nooit kwaad om op een veilige plek (niet de vluchtstrook) te wachten tot de bui weer voorbij is. Goede zonnebril Veel vaker dan regen is de zon een spelbreker tijdens een va kantierit. Net als bij de auto moet ook het menselijk lichaam zich aanpassen aan het warme klimaat. Drink daarom voldoen de om klachten als hoofdpijn en vermoeidheid te voorkomen. Felle zon vraagt veel van de ogen. Wie uren lang met samen geknepen ogen naar de snelweg tuurt, zal veel eerder vermoeid heidsverschijnselen als dufheid of verhoogde prikkelbaarheid vertonen. Dat vertaalt zich on middellijk naar het rijgedrag van de weggebruikers. Uit recent on derzoek is gebleken dat ver moeidheid het concentratie-, re actie- en waarnemingsvermogen negatief beïnvloedt, waardoor bijvoorbeeld een noodstop van een voorganger te laat wordt op gemerkt. Vaak ook worden in haalmanoeuvres te langzaam uitgevoerd waardoor automobi listen te lang in de dode hoek van de te passeren auto blijven rijden. Klachten van vermoeidheid kun nen gemakkelijk worden uitge steld door het dragen van een zonnebril. Veilig Verkeer Neder land adviseert dan ook niet van huis te gaan zonder een goede zonnebril. Bij de aankoop van zo'n bril mag niet het esthetische aspect van doorslaggevend be lang zijn. Minstens zo belangrijk is het materiaal waarvan de zon- nebrillenzen zijn gemaakt. Die dienen gemaakt te zijn van splintervrij materiaal zodat kans op verwondingen aan het ge zicht bij een ongeval wordt be perkt. Zonnebrillenfabrikant Polaroid heeft dit voorjaar de XOOR- zonnebril (lees: ex-oor) op de markt gebracht die aan deze eisen voldoet. De XOOR-lenzen zijn uitgebreid getest op sterkte van het materiaal. Zo werd een stalen bal van 16 gram op een hoogte van 1,27 meter losgelaten boven diverse lenstypen uit de XOOR-collectie. Geen van de lenzen vertoonde schade. Bij hinderlijke schittering, bij voorbeeld wanneer de zon op een nat wegdek schijnt, ver dwijnt het contrast in het oog beeld en de bestuurder zal ele menten uit de verkeerssituatie niet goed meer kunnen onder scheiden. De bril is dan een uit- koinst. XOOR-lenzen filteren de ze schittering en geven ogen de nodige rust. Een ander argument om veilig op vakantie te gaan met een XOOR-zonnebril zijn de filter eigenschappen van deze zonne bril. De ozonlaag wordt dunner waardoor schadelijke ultravio lette stralen vrij spel krijgen. Net als alle andere Polaroid-zonne- brillen filtert ook deze robuuste zonnebril de schadelijke UV- straling voor honderd procent uit het zonlicht. Ferrari Polaroid heeft de zonnebril naast veiligheid ook comfort en esthe tiek meegegeven. Ondanks de duurzaamheid van de lenzen is de bril licht van gewicht geble ven, zodat huidirritaties bij de neus en achter de oren worden voorkomen. Het ontwerp mag er ook zijn; Polaroid heeft de bril laten ontwerpen in hèt design- land bij uitstek: Italië. Wie dat vakantieland heeft uitgekozen, loopt kans de ontwerper van deze Ferrari onder de zonnebril len tegen het lijf te lopen. De ANWB heeft onlangs de nieuwe brochure 'Voorkomen is beter dan...' uitgebracht waarin vakantietips worden gegeven over het voorkomen van diefstal en het behoud van de gezondheid. Enkele tips met betrekking tot auto- vakantieritten die hierin wor den genoemd, zijn: Parkeer alleen op goed ver lichte plaatsen en uit de buurt van struiken die de dief dekking kunnen geven. Haal alles van waarde uit uw auto. Sluit uw auto overal en altijd goed af. Zet de auto op het stuurslot met de wielen richting de stoeprand. Laat bij het verwisselen van een band een medereiziger op de bagage letten. Wees alert na een aanrijding; het kan het begin van een beroving zijn. Sluit een goede reisverzeke ring af. Laat het kenteken in de ruit graveren (niet het chassis nummer) Met het chassis nummer kan de dief reserve sleutels bemachtigen.

de Vlissinger | 1996 | | pagina 10