Begroting 1997 Provincie Zeeland Bedrijvigheid in Nieuw-Zeeland i_Ë* n BouwCenterlDeJagerTolhoek Ben de Graaft VERKOPER STOFFEERDER/ LEERLING-STOFFEERDER Ben de Graaff 0 VERTEGENWOORDIGERS M/V Heeft u een klus die nog afmoet? V Kansen in tijdelijk werk Ch W.G. HYPOTHEKEN NEDERLAND B.V. BENT U NEGATIEF? Wij zijn gewoon geopend tijdens de bouwvakvakantie! HET GROOTSTE BOUWARSENAAL VOOR DE VAK 'n kamerbreed verschiltapijt&ptti kot Cu -»r randstad uitzendbureau Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118)63 13 92 Zeeuws keurmerk Zeeuwse bedrijven die belangstelling hebben voor de markt in Nieuw-Zeeland kunnen hun interesse kenbaar maken aan ambassadeur Hillary Ann Willberg. De Nieuw-Zeelandse ambassadeur bezoekt maandag 2 september het gewest waaraan haar land zijn naam te danken heeft. Inkomsten provincie WOV-werkers onderdak Verkeer en Vervoer Taxivervoer Milieu Saneringsplan Oostperkweg 35 te Middelburg Ruimtelijke Ordening Streekplanafwijking "Westerschelde Oeververbinding" MIDDELBURG ZIERIKZEE bouwstaalnetten cement metselzand ytong blokken kalkzandstenen ribben rachels kozijnhout metselprofielen rabatdelen vuren vloerdelen Wijzonol verf Brander sierpleisters deuren hang- en sluitwerk a adverteren in DE FAAM DE VLISSINGER Kwaliteit, vakwerk, service, prijs, dat is de succesformule van Ben de Graaft Tapijt en Parket. Steeds meer klanten weten dit te waarderen. Om deze formule waar te blijven maken, vragen wij voor onze vestiging in Vlissingen: Indien u gewend bent te functioneren in een team van gemotiveerde medewerkers neem dan schriftelijk of telefonisch contact op onze hr. H. Sulkers. Koudekerkseweg 5-9 4382 EA Vlissingen Tel. 0118-418414 W O 01 O Q 00 W BEL 0113-563772 V.A. 3,5 Schoonmaker m/v Woensdag 24 juli 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 9 Abdij Ruim 6 miljoen gulden wordt gespendeerd aan beheer en onderhoud van het Kanaal door Walcheren Ruim 387 miljoen gulden gaat er volgend jaar om bij de pro vincie Zeeland. En doordat dit bedrag zowel aan de lasten- als aan de batenkant staat, moet worden vastgesteld dat de begroting 1997 sluit. De post onvoorzien komt op 134 miljoen gulden. De begrotingshoofdstukken met de hoogste saldi zijn die voor welzijn en voor verkeer en vervoer. In de welzijnssector worden uitga ven verwacht tot ruim 140 miljoen gulden. Daar tegenover staat aan de inkomstenkant een bedrag van bijna 95 miljoen gulden. Die in komsten komen vooral uit rijks bijdragen, zoals die voor de ex ploitatie van de bejaardenoorden, voor de jeugdhulpverlening en voor de bevordering van de beel dende kunst. Onder verkeer en vervoer zijn de baten en lasten van de veerdien sten over de Westerschelde opge nomen. De bijdrage van het rijk wordt begroot op 49,6 miljoen en verwacht wordt dat de passagiers via de veertarieven ruim 23,2 mil joen in het laatje brengen. De kosten die de provincie heeft aan het Kanaal door Walcheren belopen ruim 6 miljoen gulden. Daarvan komt bijna 4,7 miljoen terug van het rijk. Aan wegenonderhoud wordt vol gend jaar ruim 25 miljoen gulden uitgegeven. Daarin is de Zeeland- brug niet opgenomen, want die staat apart vermeld met 3 miljoen gulden. Alleen het herplaatsen van de middenleuning kost al 425 dui zend gulden. Komend jaar wordt verder gewerkt aan de vervanging van de dwarskrachtdeuvels - de schokbrekers tussen de betonele menten van de brug - en daarmee is 325 duizend gulden gemoeid. Het hoofdstuk openbare orde en veiligheid is het bescheidenst: er zijn uitgaven tot ruim 8,2 ton en inkomsten van ruim 4 ton. Aan de uitgavenkant staan onder meer posten voor rampenbestrijding en voorzieningen voor de duiksport. De duiksport levert overigens ook geld op, want aan inkomsten uit de duikvergunningen wordt op ruim 4 ton gerekend. Zeeland Natuurmaand wordt be groot op 165 duizend gulden en voor de Zeeland Cultuurmaand staat ruim 3 ton gereserveerd. Dit blijkt uit het hoofdstuk Econo mische en agrarische zaken. De provinciale VW kan over ruim 8 ton beschikken. In de sector ruimtelijke ordening en volkshuisvesting is 1,2 miljoen gulden aan rijksbijdrage voor het stadsgewest Middelburg- Vlissingen opgenomen. De provinciale begroting met bij lagen is voor 27,60 te koop in het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, postbus 6001,4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400. Wie alleen de geleidebrief - het boekwerkje met een toelichting op het te voeren beleid voor 1997 - wil hebben, is 7,75 kwijt. De begrotingsstukken kunnen gratis worden ingekeken in het informatiecentrum. Het dagelijks bestuur schrijft in de begrotingsbrief te verwachten dat in 1997 een instituut Zeeuws Keurmerk wordt opgericht. De bedoeling is onder het Zeeuwse keurmerk een aantal specifieke producten te presenteren, zoals het vlegelbrood en -bier. De pro ducten moeten naar teelt, kwaliteit en presentatie aan dan bekend zijnde eisen voldoen om het predi kaat Zeeuws keurmerk te krijgen. Het instituut wordt de organisatie die de specialiteiten van en uit de Zeeuwse bodem blijvend op hun eigenschappen toetst en ze in de belangstelling van de afnemers moet brengen. Tegen 2000 zou den zo'n vijftien Zeeuws-keurmerk artikelen op de markt kunnen zijn. Hoeveel provinciaal geld volgend jaar met de actie is gemoeid, is nog niet duidelijk. De uitgaven zijn daarom "pro memorie" geraamd. Nieuws Wie zich al op de markt van dit deel van het zuidelijk halfrond beweegt, kan van de gelegenheid gebruik maken de banden aan te trekken, 's Morgens ontvangt commissaris van de koningin drs. W.T. van Gelder mevrouw Willberg. Het is bij de laatste ambassadeursbezoeken gebruik geworden, dat vooral het midden- en kleinbedrijf zich tijdens de lunch presenteert en zich oriënteert op de mogelijkheden van het land dat de ambassadeur vertegenwoordigt. Gedeputeerde D.J.P. Bruinooge voor economische zaken en de voorzit ters van de kamers van koophan del zijn doorgaans bij de ontvangst aanwezig. De bijeenkomsten duren tot in de loop van de middag. Doordat ten provinciehuize niet be kend is welke contacten het Zeeuwse midden- en kleinbedrijf met de diverse buitenlanden heeft, wordt bedrijven gevraagd zich te melden. In dit geval gaat het dus om bedrijven die belangstelling hebben voor Nieuw-Zeeland, hetzij om er hun producten, goederen of diensten op de markt te brengen, hetzij om Nieuw-Zeelandse waar te importeren, of allebei. Voor om en nabij tien bedrijven kan ruimte worden gereserveerd Ambassadeur Skotnikov van Rusland, najaar 1995, in gesprek met gedeputeerde Bruinooge van economische zaken (links) en commissaris van de koningin Van Gelder (rechts) aan de lunchtafel. Elk bedrijf krijgt zo'n vijf minuten gelegenheid zich zelf te presenteren en de eventu ele problematiek ten opzichte van de contacten met Nieuw-Zeeland bij mevrouw Willberg te berde te brengen. Wie schriftelijk materiaal over. het bedrijf heeft, kan dat al voor het bezoek via de provincie aan de ambassadeur aanbieden. Eventueel kunnen in dat stadium ook al gerichte vragen worden voorgelegd, opdat de gesprekken tijdens de lunch zo gericht moge lijk kunnen zijn. Dat zulke wederzijdse contac ten hun vruchten kunnen af werpen, ook voor de Zeeuwse bedrijven onderling, bleek bij het bezoek van ambassadeur Skotnikov van Rusland, in de herfst van vorig jaar. Een uit Rusland importerend en een naar hetzelfde land ex porterend bedrijf vonden el kaar, waardoor de vracht wagens hun ritten nu steeds beladen kunnen rijden. Daar voor was voor de een de heen- en voor de ander de terugreis niet zo profijtelijk. Bedrijven die zich op de Nieuw- Zeelandse markt willen profileren, kunnen contact opnemen met de stafafdeling kabinet, juridische zaken en bestuursondersteuning van de provincie Zeeland, de heer P.J. Mersie, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 0118- 613349, fax 0118-631801. De inkomsten van de provincie bestaan voor het grootste deel uit belastinggelden. Andere inkom stenbronnen zijn vergoedingen (leges) voor het afgeven van ver gunningen en rente op uitstaand geld. Het belastinggeld kan worden on derverdeeld in rijksbelastingen en provinciale belastingen. De uit kering uit het provinciefonds, die voor 1997 ruim 102 miljoen gulden groot is, komt uit rijks belastingen. De ruim 30 miljoen gulden aan opcenten op de motorrijtuigenbelasting is het deel dat iedereen in Zeeland die deze belasting moet betalen als apart percentage krijgt opgelegd. De Zeeuwse opcenten zijn per 1 april dit jaar fors verhoogd: van 25 naar 95,9. Dat betekent een aanzienlijk grotere opbrengst voor de Zeeuwse kas. In 1995 was de opbrengst nog maar bijna 7 mil joen gulden. De verhoging houdt verband met de verruiming van het provinciale belastinggebied, wat weer een ge volg is van de kortingen die het rijk op allerlei uitkeringen heeft doorgevoerd. Van de totale op centen worden er 7 gebruikt voor de ruimtelijke inpassing van de Westerschelde oeververbinding op Borsels grondgebied. Provinciale Staten beslissen 13 september over een krediet van 136.000 gulden voor de inrichting van kantoorruimte voor rijksmede werkers van de Westerschelde oeververbinding in het gebouw Groene Woud 1 in Middelburg. Het rijk gaat een deel van een ver dieping in het gebouw van de pro vinciale directie Ruimte, Milieu en Water van de provincie huren. Aan huurpenningen levert dat per jaar 70.000 gulden op en doordat twee jaar vooruit wordt betaald, kan de aanpassing van dat be drag worden betaald. Rijkswaterstaat heeft zelf geen ruimte voor het extra personeel dat voor de Westerscheldetunnel moet worden aangetrokken. Hoe wel de ruimte in Het Groene Woud ook beperkt is, biedt de provincie toch gastvrijheid. In een voorma lige tekenzaal worden scheidings wanden gemaakt, waardoor zeven kantoorkamers beschikbaar komen. De aanvankelijke plannen van het provinciaal bestuur om van de tekenkamer een vergaderruimte te maken, zijn hiermee doorkruisL Een oplossing is gevonden in een voormalige dienstwoning op het terrein aan het Groene Woud. De aanpassingen aan de woning kun nen uit het krediet van 136.000 gulden worden betaald. college van Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 524, 4330 AM Middelburg. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben twee vergunningen voor taxivervoer binnen en vanuit de provincie Zeeland gewijzigd. C.W. Hage te Middelburg mag uitbreiden met 4 auto's voor onbepaalde tijd (was ten hoogste 5 auto's). ZWN Taxi B.V. te Goes mag uitbreiden met 3 auto's voor onbepaalde tijd (was ten hoogste 35 auto's). De besluiten liggen van 24 juli t/m 4 september 1996 ter inzage bij Directie infrastructuur en vervoer, Abdij 6, Kamer C003, Middelburg (tijdens kantooruren). Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben bodemonderzoeksrappor ten en een saneringsplan ontvan gen van Autosloopbedrijf H.C. Stouten te Middelburg met betrek king tot de bodemverontreiniging op de lokatie Oostperkweg 35 te Middelburg. Gedeputeerde Staten zijn van plan deze verontreiniging als ernstig te beschouwen en tevens een saneringsplan (art. 39 Wet bodémbescherming) goed te keuren. De stukken, inclusief de ontwerp beschikking, liggen van 24 juli tot en met 20 augustus 1996 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkda gen van 9-12 en 14-16 uur, en in het gemeentehuis van Middelburg, op werkdagen van 8-12 en 13-17 uur en (na telefoni sche afspraak 0118-675000 tst. 241) op donderdagavond van 18- 21 uur. Belanghebbenden kunnen in de zelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze op de aanvraag en de ontwerp-beschik- king naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-631732. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben 18 juni 1996 de streekpl anafwijking "Westerschelde Oeververbinding' gewijzigd vastgesteld. In de streekplanafwijking worden enkele wijzigingen geregeld van het tracé voor de Westerschelde Oeververbinding, waarvoor Provinciale Staten in 1991 heb ben gekozen en dat in 1992 in een uitwerking van het streekplan Zeeland is vastgelegd. De streek planafwijking heeft in hoofdzaak betrekking op een wijziging van het tracé in de Ellewoutsdijkpolder op Zuid-Beveland en de keuze voor een westelijk tracé in Zeeuwsch-Vlaanderen. Teneinde het streekplan Zeeland in overeen stemming te brengen met deze aanpassingen hebben Gedepu teerde Staten de streekplanaf wijking vastgesteld. Van de tracé-aanpassingen zijn tevens de milieu-gevolgen onder zocht. De resultaten daarvan zijn neergelegd in een aanvullend milieu-onderzoek. Gedurende de termijn van terinza- gelegging van de concept-streek planafwijking zijn 17 zienswijzen ingekomen. Deze zienswijzen, en de reactie daarop, zijn vervat in een antwoordnota. De zienswijzen hebben geleid tot een tekstuele wijziging van de streekplanafwij king. Tevens hebben zij geleid tot een aanpassing van het aanvul lend milieu-onderzoek. Voorts zijn de streekplanafwijking en de antwoordnota, naar aanleiding van besluitvorming die inmiddels heeft plaatsgevonden, op enkele onder delen geactualiseerd. De streekplanafwijking, alsmede de bijbehorende antwoordnota en het aanvullende milieuonderzoek, liggen vanaf 26 juli 1996 geduren de zes weken ter inzage bij het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, Middelburg, op werkdagen van 9.30-12.30 en 13.30-16.30 uur en in de gemeentehuizen van Borsele en Terneuzen. De streekplanafwijking en de antwoordnota zijn verkrijgbaar bij genoemd informatiecentrum (0118-631400). Voor een toelich ting op de streekplanafwijking kan contact worden opgenomen met dhr. L. Caljouw (0118-631922). BBK r- f BIJ HET STADHUIS Lange Noordstraat 4 Tel. 0118-611174 St. Domusstraat 4 Tel. 0111-415204 Goes Stanieyweg 2 (bij de Zeelandhallen) Tel. 0113 - 246690 Vlissingen. Industrieweg 11 Tel. 0118 - 410444 Geopend maandag t/m vrijdag 8.00 - 17.00 uur zaterdag 8.00 - 12.00 uur OPVALLEND GOED! - W.G. HYPOTHEKEN. NEDERLAND B.V. - PENSIOEN GROEP NEDERLAND B.V. - VIS WESDORP FINANCIËLE DIENSTEN B.V. - WESDORP ASSURADEUREN - JURIDISCH ADVIESBUREAU WESDORP - WESDORP VASTGOED B.V. Wesdokp Ghou Hypotheekrente (effectief 3,5%) Wesdorp Groep Specialisten in Hypotheken Pensioenen, Administraties, Assurantiën, Beleggingen en Juridische Adviezen Amerikaanse multinational zoekt: - U droomt van een lastige baas - U bent gek op rotcollega's - U wilt een baan zonder doorgroeimogelijkheden - U bent helemaal niet representatief - U bent vooral zeer lui en wilt volgend jaar beginnen - U houdt van een oersaaie job - U wilt een rotproduct vertegenwoordigen SORRY, maar dan kunnen wij U helaas niet helpen. Alle anderen, op zoek naar een snelle carrière, per direct beschikbaar en in het bezit van een auto, bel op werkdagen tussen 9.00 en 17.00 uur. Tel. 0113-229683. Voor een recreatiecentrum in Arnemuiden zijn wij op zoek naar een zeer flexibele schoonmaker m/v die de keuken, slaapzalen, sanitair en recreatiezalen weer laat glimmen. De werktijden zijn zeer onregelmatig en variëren van 0-40 uur per week. Informatie bij Marie-An van Dalsen, tel. (0118) 62 37 55, Middelburg, Varkensmarkt 4-6.

de Vlissinger | 1996 | | pagina 9