ïüfoMiföïfara: Grenzen tussen mannelijk en vrouwelijk vervagen Als er aanpassingen in de woning nodig zijn... Allerlei Sport SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Jong&ren Cursus Bijeenkomst In het Middelburgse COC-café Goudswaard is tot september een expositie te zien van Ewoud Broeksma. Deze fotograaf geniet in Noord-Nederland vooral bekendheid we gens zijn wekelijkse foto-column in het Nieuwsblad van het Noorden. Gevonden Wet Voorzieningen Gehandicapten Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 24 juli 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 13 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Triathlon - In Westkapelle wordt op 14 augustus om 19 uur voor de achtste keer een triath lon gehouden. De afstanden zijn zevenhonderdvijftig meter zwemmen, dertig kilometer fiet sen en zes kilometer lopen. Inschrijfformulieren zijn verkrijg baar bij het VW-kantoor in West kapelle. Prestatieloop - Atletiekvereni ging Dynamo '70 uit Middelburg houdt op woensdag 31 juli in samenwerking met het VW-kan toor de Halve Maan prestatie loop in Oostkapelle. De start van deze prestatieloop is om 19 uur bij sporthal de Halve Maan aan de Torenstraat. De afstand van de route is viereneenhalve kilo meter en kan een, twee of drie keer worden gelopen. Volleybal - Op het strand van Dishoek wordt op dinsdag 6 augustus het jaarlijkse volleybal toernooi gehouden. Inschrijven is mogelijk tot en met 4 augus tus bij strandhuisje 356 of 360. Het toernooi bestaat uit een wedstrijd en een recreatie-poule. Oemoemenoe - Rugbyclub Oemoemenoe uit Middelburg viert van 23 tot en met 25 augus tus haar vijfentwintigjarig be staan. Op 23 augustus beginnen de festiviteiten met jeugdwed strijden, een gezamenlijke maal tijd en een feestavond voor de jeugd. Het hoogtepunt van het jubileum vindt plaats op 24 augustus als er op de Nadorst verschillende wedstrijden wor den gespeeld met als finale een duel tussen de 'oude bullen' van Oemoemenoe en een combina tie uit Brabant. Om 17 uur is er een receptie met aansluitend een buffet voor leden en oud leden. Op zondag 25 augustus wordt het Zeeuws Mixed Rugby Toernooi gehouden. Zomerfeest - Het Sportpunt Zeeland organiseert van 5 tot en met 10 augustus in een drietal sporthallen in Goes het Zomer feest. Jongeren van vijf tot en met dertien jaar kunnen zich dagelijks van 10 tot 16 uur uitle ven aan de hand van thema's als muziekdag, avonturendag, oos terse dag, opblaasattracties en familiedag. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0113-233388. Noormannen - Voetbalvereni ging Noormannen uit Westkapel le organiseert op 26 juli haar jaar lijkse prestatieloop over twee, vier of acht kilometer. De start is om 19.30 uur op de dijk bij het Kasteel van Batavia. Deelnemers kunnen zich daar vanaf 18 uur laten inschrijven. Dagelijks: rondleiding stad huis Middelburg, 10-17 u., 's zondags 12-17 u. Dagelijks: beklimming van de Lange Jan Middelburg. De Parel Domburg, bowlingtoernooi, 20 u., inschrijven voor 18 u. De Parel Domburg, aqua- fitness, 9 u., aanmelden voor woensdag 16 u. De Parel Domburg, bewegen voor ouderen, 10.15 u., aanmel den voor woensdag 16 u. De Parel Domburg, fitness, 13.30 u., aanmelden voor woensdag 16 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin- gen, klaverjassen, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, club voor alleen staanden, 19.30 u. Koop manshaven Vlissingen, rondvaart door de monding van de Westerschelde, 14 u. Koopmanshaven Vlissin gen, maritieme wandeling lands de zeekant van Vlissin gen, 14 u. Grand Hotel Arion Vlissingen, zomer- avondbridge, 18.30 u. Kerkplein Oostkapelle, rom melmarkt, 10 u. Boulevard Zoutelande, zeezwemloop, 19.15 u. De Parel Dom burg, badrit met auto of fiets, 19 u. Ambachtscen trum Goes, demonstratie kantklossen, 13 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. De Parel Dom burg, filmavond: 'Casper' 19 u., 'Filmpje' 21 u. Bord ver eniging Natuurmonumenten en Het Zeeuwse Landschap, zuidwesthoek van de hoger gelegen vlakte tussen de parkeerplaats van Delta Expo en de Oosterschelde, excursie naar de vggelob- servatiehut, 19 u. VVV Domburg, stadswandeling, 13.30 u. Strandpaviljoen Oase Domburg, beachfit- ness, 10.30 u. Hoek Peke- lingseweg en de Aagtekerk- seweg Aagtekerke, super cross, trainingen 15 u., wed strijd 16.30 u. Dijk bij het Kasteel van Batavia, VV Noormannen, prestatieloop, 19.30 u. De Stoof Koude- kerke, gezelligheidsavond, 21 u. Voetbalveld Veere, wedstrijd Veere-Celtic, 19 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, contactmiddag voor jong en oud, 15 u. De Parel Domburg, squashin- stuif, 10.30 u. Koopmans haven Vlissingen, rondvaart door de monding van de Westerschelde, 14 u. Koopmanshaven Vlissingen, maritieme wandeling langs de zeekant van Vlissingen, 14 u. Fort Rammekens Rit- them, rondleiding, 10 u. Haven de Piet Muidenweg van Arnmuiden naar Wol- phaartsdijk, Natuurmonu menten, excursie 'De natuur in langs het Veerse Meer', 10 u. Zeemanserve Vlissin gen, ringrijden te paard en met sjezen, 8 u. De Parel Domburg, aquafit- ness, 9 u., aanmelden voor zaterdag 16 u. De Parel Domburg, bewegen voor ouderen, 10.15 u., aanmel den voor zaterdag 16 u. De Parel Domburg, fitness, 11 u., aanmelden voor zaterdag 16 u. De Parel Domburg, kinderdisco, 19 u. De Parel Domburg, disco-danceparty, 20.30 u. Bord vereniging Natuurmonumenten en Het Zeeuwse Landschap, zuid westhoek van de hoger gele gen vlakte tussen de par keerplaats van Delta Expo en de Oosterschelde, excursie naar de Noordzeekant, 14 u. COC-Café Middelburg, GGD, voolichting over soa en aids, 21 u. Sporthal Baskenburg Vlis singen, sporten met longen- fyseem, Astma of Bronchi- tus, 15.15 u. De Parel Dom burg, kindertheater 'Het onbekende verhaal', 19 u. Grand Hotel Arion Vlissin gen, zomeravondbridge, 18.30 u. De Parel Dom burg, kindertheater Ron Ronell, 19 u. Strandpavil joen Oase Domburg, beach- fitness, 10.30 u. Ontmoe tingscentrum Sporthal de Halve Maan Oostkapelle, bingo, 19.30 u. Bunkerter rein Lange Leenweg Vlissin gen, Speelstad 'Totemstad' met diverse spelletjes en knutselmogelijkheden, 9 u. De Parel Domburg, aquafit- ness, 9 u., aanmelden voor maandag 16 u. De Parel Domburg, bewegen voor ouderen, 10.15 u., aanmel den voor maandag 16 u. De Parel Domburg, fitness 11 u., aanmelden voor maandag 16 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, koersbal 13.30 u. Zui derbaken Middelburg, hob by- en ontmoetingsmiddag, 13.15 u. Bord vereniging Natuurmonumenten en Het Zeeuwse Landschap, zuid westhoek van de hoger gele gen vlakte tussen de par keerplaats van Delta Expo en de Oosterschelde, excursie naar de Oosterscheldekant, 10 u. Fort Rammekens Rit- them, rondleiding, 19.30 u. Koopmanshaven Vlissingen, rondvaart door de monding van de Westerschelde, 14 u. Koopmanshaven Vlissin gen, maritieme wandeling langs de zeekant van Vlissin gen, 14 u. Ambachtscen trum Goes, demonstratie beelhouwen, 13 u. Bunker terrein Lange Leenweg Vlis singen, Speelstad 'Totem- stad' met diverse spelletjes en knutselmogelijkheden, 9 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Dorpsplein Koudekerke, zomermarkt, 13 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, kinderclub 4 tot 9 jaar, 14 u. De Parel Domburg, bingo 20.30 u. Bord Vereni ging Natuurmonumenten en Het Zeeuwse Landschap, zuidwesthoek van de hoger gelegen vlakte tussen de parkeerplaats van Delta Expo en de Oosterschelde, excursie naar de Noordzee kant, 14 u. Schaapskooi Nisse, fietsexcursie over de bloemendijken, 14 u., aan melden bij R. Wink tel. 0113- 655983. Standpaviljoen Oase Domburg, beachfit- ness, 10.30 u. Zeeuws Bio logisch Museum Oostkapel le, rondleiding 'Van zoet naar zout', 10.30 u. Ambachtscentrum Goes, demonstratie beeldhouwen, 13 u. Tennispark De Veste Middelburg, Arneville-Hooi- zolder-tennistoernooi, 10 u. Bunkerterrein Lange Leen weg Vlissingen, Speelstad 'Totemstad' met diverse spelletjes en knutselmoge lijkheden, 9 u. Gospel - De internationale gos pelzanggroep de Continental Sin gers verzorgt op 9 augustus een optreden in de Moriakerk op de Markt in Westkapelle. Het con cert is de afsluiting van een tour nee door ondermeer Polen, Slo wakije, Hongarije en Oostenrijk. Het concert begint om 20 uur en kaarten zijn verkrijgbaar bij het WV in Westkapelle en boekhan del Bruna in Middelburg. Kunstenaars - De vereniging Amateur Beeldende Kunst Zee land viert dit jaar haar vijftienjarig bestaan. Om het jubileum kracht bij te zetten verzorgd de vereni ging op 10 en 11 augustus een speciale kunstmarkt op de Vis markt in Middelburg. Daarnaast heeft de vereniging een boekje uitgegeven waarin het vijftienja rig bestaan nader wordt toege licht. Midzomernachtmarkt - In de nacht van 2 op 3 augustus wordt in Vlissingen voor de der tiende keer de midzomernacht markt gehouden. Om 21 uur opent wethouder Th. Meijers doormiddel van een kanonschot bij hotel Brittannia. Behalve tweehonder 'stille kramers' staan er twintig standwerkers op de nachtmarkt. Blue Spirit - Blue Spirit Drum and Bugle Corps uit Middelburg promoveert naar de hoofdklasse van de Drum Corps Holland com petitie. Tot nu toe speelde het corps in de A-klasse. De hoge score die het corps behaalde tij dens de eerste voorronde voor de landelijke kampioenschappen heeft de promotie van de band mogelijk gemaakt. Boutens - De Zeeuwse Biblio theek heeft een honderdtal boe ken uit de nalatenschap van de Middelburgse dichter P.C. Bou tens (1870-1943) aangekocht. De aankoop werd mede mogelijk gemaakt door een subsidie van het Anjerfonds Zeeland. Onder de boeken bevinden zich top stukken zoals een exemplaar van Der Tod van Thomas Mann voor zien van een handgeschreven opdracht van Mann aan Boutens. In september wordt een selectie van de boeken tentoongesteld in de bibliotheek. Lijntaxi - ZWN Openbaar Ver voer begint per 1 september met de lijntaxi. De lijntaxi gaat veelal in het weekend en 's avonds buslijnen vervangen die dan niet veel gebruikt worden. De lijntaxi dient vooraf telefonisch gereser veerd te worden. Voor het gebruik van de taxi gelden dezelfde tarieven als voor de bus. Waar de taxi's gaan rijden wordt in augustus bekend gemaakt als de nieuwe dienstre geling verschijnt. Artemis - Vrouwen kunnen in de week van 17 tot en met 24 augustus de vakantie vieren en genieten tijdens de vakantie week. Op het programma staan ondermeer zang, dans en ver schillende buitenactiviteiten. Informatie, tel. 0118-642979. Fuchsia's - In de tuin van de familie Smits aan de Prinses Julianastraat in Wemeldinge zijn op 27 en 28 juli fuchsia's te bewonderen. De fuchsiatuin is al tien jaar voor publiek toeganke lijk en trekt jaarlijks zo'n zeven honderd bezoekers. Orgelconcerten - In de Lu therse kerk en de Nieuwe kerk in Middelburg worden deze zomer de zomeravond-orgelconcerten gehouden. De concerten wor den gegeven op het Duy- schot/Müller-orgel in de Luther se kerk en het Van Leeuwen orgel in de Nieuwe kerk. Aan staande vrijdag speelt Klaas Jan Mulder om 20 uur in de Nieuwe kerk. voor vrouwen van start. Het aan bod bestaat uit de opleidingen tot personeels juridisch mede werker, een administratief tech nische opleiding, procesopera tor-A, uitvaartverzorger, maga zijnmedewerker/heftruck chauffeur en beveiligingsbeamb te. Genootschap - Het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen organiseert van september tot en met februari een drietal genootschapscolle ges over kunstgeschiedenis 'Vrouw en ezel', 'Zekerheid/on zekerheid in wetenschap en sa menleving' en 'Natiestaat, natio nalisme en inter/supranationalis- me'. De colleges worden gehou den op vrijdagmiddagen en bestaan ieder uit vier bijeenkom sten. Vrouwenvakscholing - Het komende schooljaar gaan er op vier locaties van het Centrum Vakopleiding zes opleidingen Vakantie - Het Jongeren Advies en Informatie Bureau - JAIB- in de Hoogstraat in Middel burg heeft tijdens de zomerva kantie andere openingstijden. Het adviesbureau is van 15 juli tot en met 16 augustus op werk dagen geopend van 11 tot 15 uur. Bij het bureau is tijdens deze periode allerlei informatie te krij gen over jongeren-vakanties en vakantiewerk. Westhove - Het Zeeuws Biolo gisch Museum in Oostkapelle organiseert op 4 augustus een rondleiding 'Westhove toen en nu'. Deze rondleiding onthult de vele geheimen van het kasteel Westhove en de cultuur-histori sche en natuurlijke waarden van de omgeving. De rondleiding begint om 14 uur. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118- 582620. Manteling - De natuurweten schappelijke waarde van het natuurgebied de Manteling bij Oostkapelle staat centraal tij dens de rondleiding die het Zeeuws Biologisch Museum op 31 juli organiseert. De rondgang vertrekt om 10.30 uur bij het museum en onder het motto 'van zoet naar zout' worden het bos, de duinen, het strand, de zee en de paalhoofden aange daan. Inlchtingen en/of aanmel ding, tel. 0118-582620. Beeldhouwen - In het Ambachtscentrum in Goes wor den van 30 juli tot en met 1 augustus demonstraties in beeldhouwen gehouden. Beeld houwster Dineke Geerligs werkt tijdens de demonstratiedagen met mergel en geeft een toelich ting over haar werk. De demon straties worden gehouden van 13 tot 17 uur. In het werk van de autodidact Broekman staat de mens cen traal. Het fotograferen van een unieke persoon op een uniek moment geeft de foto meer waarde, zo is zijn devies. De door hem vastgelegde beel den zijn dan ook grotendeels geregisseerd in plaats van lou ter geregistreerd. De tentoongestelde foto's in het COC-café zijn afkomstig uit Parkiet - Op het politiebureau in Vlissingen zijn in de periode van 5 tot en met 17 juli de vol gende voorwerpen als gevonden aangegeven: diverse bankpas- jes, sleutels, fietsen en porte monnees, drie armbanden, een leesbril met zwarte pootjes, een Minolta-camera, een Canon camera in plastic tas, een Olym- pus-camera, een cd-disc, horlo ges van de merken Seiko en Casio, een parkiet, een dames broek, een parelsnoer, een auto radiofront van Sony, een sport schoen maat 40, een rechterkin- derschoen maat 21, een linker herenschoen, een zwart-witte boodschappentas en een plastic tas met inhoud. Het afhalen van verloren voorwerpen dient tij dens kantooruren op het Vlis- singse politiebureau te geschie den. Gevonden voorwerpen worden maximaal drie maanden bewaard. de series 'Man met, man zon der' en 'Manvrouw', waarin Ewoud de grenzen tussen het typisch mannelijke en typisch vrouwelijke laat vervagen. Café Goudswaard is dagelijks geopend van 20 tot 2 uur. Er zijn regelmatig exposities van professionele kunstenaars te bezichtigen. Meestal spelen onderwerpen als homoseksu aliteit of daaraan gerelateerde thema's een belangrijke rol in deze tentoonstellingen. 'Regenkapje'. FOTO: EWOUD BROEKSMA. Voorinformatie, bel (0118) 684000 niAATscHAPPEiuKE ffj maandag t/m vrijdag xoüg van 8.30 tot 9.30 uur en Walcheren van 13.30 tot 14.30 uur. Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 25 juli t/m wo. 31 juli. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. Bezemer, 19 uur: J.A. Murre. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: A.H. Veldhuizen. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 19 uur: J.S. Koops. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur, zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. 10.15 uur: A. Spaans. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: A. Spaans. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: M. Boot. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: M. Boot (in de Geref. kerk). GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 19 uur: G. Warner (in de Herv. kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.J. Bijl, 19 uur: G. Warner. HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo. 10 uur: dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: C.J. Kleij. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 9.30 uur: P.L. de Schipper. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9.30 uur: P.L. de Schipper (in de Geref. kerk). MELISKERKE Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Zo. 9.30 uur: H. Krabbendam. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. G. de Rond. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: C. Ste ging. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo.: geen dienst. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: H. Buning. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: eerste zaterdag van de maand 17 uur: protestantsedienst, twee de, derde, vierde en vijfde zaterdag van de maand 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren. Olmen laan 8. Zo. 19.30 uur: dienst in Goes. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 68. Zo. 10 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: Hiensch. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: J. Bruijn, 19 uur: zangdienst (in de Herv. kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: L.W. Lagen dijk, 19 uur: zangdienst. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: J.J. Tanis. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt), dienst in Zionskerk. Zo. 16.30 uur: J.H. Kuiper. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: Hiensch. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner, 19 uur: B. Ridder. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: J. de Boer. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo. 9.30 uur: G. den Heeten. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: J. Sperna-Weiland. De Schaapskooi. Papegaaienburg. Zo. 9.30 uur: P. Joosse. Ter Ree- de. Zo. 19 uur: C.J. Kleij. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: S. Ridder-van Meggelen. Jehovah's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. -10 uur. Jehovah's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 15.30 uur. Jehovah's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Iedere zondag 10 uur. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: leesdienst. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: P. Bakker. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdom weg 1 Zo. 15 uur: A. Wattimury. Christelijk Centrum Zeeland. Faradayweg 1. Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur. Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61. Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand 10.30 uur. Eerste en derde zaterdag 9 uur. Zo. 10.30 uur: J. Sinke. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: P.J. Hofland, 10.30 uur: P.J. Hofland (in de Geref. kerk). Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 9 uur: P.J. Holand (in de Herv. kerk), 10.30 uur: P.J. Hofland, 19 uur: Melse. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Schoolstraat 11Zo. 8.45 uur: A. Buursema, 14.30 uur: J.H. Kui per. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans. 19 uur: M. van der Poll. ST. LAURENS ZOUTELANDE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Elke zondag om 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: O. Vreugdehil, 19 uur: themadienst. Hervormde Kerk. Zo. 9 uur: A. Spaans. Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: C.T. de Vos. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 19 uur: P.H. Zaadstra. MIDDELBURG OOST-SOUBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11. Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: J. Snippe. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Zo. 9.30 en 18.30 uur: H. Paul, 14 uur: leesdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 9.30 uur: C. v.d. Zanden, 14.30 uur: P. Paulus. De Hoek steen. Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 uur: P. Pau lus. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groen markt, Zo. 9.30 uur: G.J. Smit. Ontmoetingskerk. Zo. 9.30 uur: H.G. Fonteijn. Engelse Kerk. Simpel- huisstraat. Zo. 19 uur: G.J. Smit. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Nieuwe kerk). Zo. 11 en 18.30 uur: A. van Vuuren. Oostkerk (in Concert- en Gehoorzaal)Zo. 10 uur: P.F.Th. Aalders. Koorkerk. Zo. 10 uur: H. Buning. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: M. te Velde. Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: dienst in de Oran- jepleinkerk. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: H. van Schaik, 19 uur: gebedsdienst. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1Elke eerste en derde zaterdag van de maand 9 uur. Zo. 19 uur: J. Sinke. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pinkstergemeenschap 'Shalom', Van Doornlaan 40 West-Souburg. Zo. 14.30 uur. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Hervormde Kerk Oranjeplein. Za. 9.30 uur ere dienst, 10.30 uur: bijbelstudie. G. de Rond. VEERE Hervormde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. T9.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1Zo. 9.30 uur: P. v.d. Laarse. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: M. de Meij. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: Van Tuijll-van Serooskerke. Do. 25 juli t/m wo. 31 juli HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 24 uur: G.J.M. Meijjer, De Krammer 14, tel. 639933. Zondag tot 24 uur: F. J.J. Buytendijk, Noordweg 353, tel. 639933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: B. Bosch, Bad huisstraat 81, tel. 412233. Zondag tot 24 uur: P. Crama, Hogeweg 107, tel. 413459. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zon der afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den. Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis ser): Zaterdag tot 24 uur: H.J. Roelofsen, Prins Bernhardstraat 2, Arnemuiden, tel. 601308. Zon dag tot 24 uur: P. Kodde, Oude Vlissingseweg 13, Middelburg, tel. 615810. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker ke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: Zater dag en zondag: G. Rullens, Dorpsstraat 2, Oostka pelle, tel. 581276. Aagtekerke, Domburg en Westkapelle: van vrij dag 18 uur t/m zondag 24 uur: F. van Eede, De Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 571234. Biggekerke, Koudekerke, Meliskerke en Zoute lande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: A A. van der Male, Duinstraat 59, Zoutelande, tel. 561282. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggeker ke, tel. 552190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: H.N.A. Picavet, Tram straat 9, Koudekerke, tel. 552660. Patiënten tandartspraktijk P. Malland, Tobago- laan 6, Vlissingen: Zaterdag en zondag voor spoedgevallen tel. 478290. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Stro- menwijk 'tZand, Maasstraat 58, tel. 635565. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Souburg, C. van Perestraat 1, tel. 461593. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Klompe, tel. 471140. Middelburg: van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: J. Drijdijk, tel. 626045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren): Zaterdag en zondag: A.L. Hoogveld en R.B.M. Meesters, Korte Noordstraat 61, Middelburg, tel. 637077. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behan deling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Zaterdag en zondag: geen dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, van vrijdagavond t/m zon dag: J. van Dam, tel. 583607. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 628288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 628800. Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 551215. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten, Vlissingen, 448448. Wet Voorzieningen Gehandicapten, 684000. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland': 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen, 448844. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 636108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 615551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 9-12 uur, 613362 Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 0113-249200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 673333 Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 411877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 413880. Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11 overige assistentie aanvragen 633333.

de Vlissinger | 1996 | | pagina 13