BESTEMMINGSPLAN VOOR HET 'BUITENGEBIED' f ér frf: WIE WINT 'EEN PRIJS VOOR DE WIJK'? SKATEBAAN TIJDELIJK BIJ HET NOLLEBOS BESTRATING OMGEVING CIRKEL RIVIERGEMEENTEN VERGADEREN OVER WATERKWALITEIT ASFALTSLIJTLAGEN OP FIETSPADEN KIJKAVOND VERMISTE FIETSEN POMPPUT GOUWESTRAAT INTERCULTURELE ACTIVITEITEN VERGADERINGEN COMMISSIES Informatiepagina van de gemeente Vlissingen Redactie: Stafbureau Communicatie, stadhuis Vlissingen telefoon (01 18) 487335 r f WAAR EN WANNEER ZUN WIJ BEREIKBAAR: TWEEDE DECENNIUM OLDTIMERRIT EVEN BIJPRATEN MET WETHOUDER MEIJERS Woensdag 19 juni 1996 DE VLISSINGER 5 De gemeente Vlissingen wil de situaties en bestemmin gen in het Buitengebied isHegaen in een bestem- ingsplan. I biea is het gebied buiten va min Het Buitenge- de bebouwde kommen van Vlissingen, Oost-Souburg en Ritthem, gelegen binnen de grenzen van de ge meente Vlissingen. De ge meente heeft een vooront werp-bestemmingsplan gemaakt. Het legt globaal net huidige, overwegend agrarische, karakter van het gebied vast en be schermt dit tegen onge wenste ontwikkelingen. BESTEMMINGEN Het nu verschenen voorontwerp legt de bestemmingen van land bouw- en erfgronden, gebouwen en situaties in het Buitengebied planologisch vast op grond van de Wet op de Ruimtehjke Orde ning. Alle bewoners in het ge bied hebben van de gemeente een brief ontvangen met het deel van de plantekening waar hun pand/perceel op staat. PLAN TER INZAGE Het volledige voorontwerp van het bestemmingsplan (tekst kaarten) ligt ter inzage in het stadhuis in de hal van de sector Stadsontwikkeling (tweede ver dieping). Nadere informatie is verkrijgbaar bij de heer J. Franc- ke van de sectie Bouwen en Wo nen (tweede verdieping kamer 225), telefoon 48 72 82. Het volledige bestemmingsplan is ook te koop voor f 25,- bij het Stafbureau Communicatie in de hal van het stadhuis. INSPRAAK Er kan tot 17 augustus 1996 schriftelijk worden gereageerd op het voorontwerp van het be stemmingsplan Buitengebied bij burgemeester en wethouders. De inspraakreacties worden opgeno men in een inspraakschrift. Daar in staan de reacties voorzien van commentaar en conclusies. Alle indieners van een reactie ontvan gen dit inspraakschrift met een uitnodiging voor een vergade ring van de vaste commissie van advies voor ruimtelijke ordening en verkeer. De insprekers (en andere belana- hebbenden) kunnen met gebruik making van het spreekrecht rea geren tijdens deze vergadering. Als de commissie positief advi seert passen b en w het vooront- De gemeente Vlissingen wil een skatebaan plaatsen bij het parkeerterrein in het Nollebos. De baan zou moeten komen op het gras aan de rand van het par keerterrein ter hoogte van het voetpad naar de oprit. Het streven is om de skate baan te plaatsen in de loop van de maand juli. De skatebaan is al in het bezit van de gemeente. Eerder besloot het college van burgemeester en wethouders deze te plaatsen op het parkeerterrein aan de Kenau Hasselaarstraat. Omdat daar het bestemmingsplan gewijzigd niaeii. Nollebos weg moeten. Ter verbetering van de doorspoeling van de sloot langs het Koopmansvoet pad wordt een nieuwe pompput geplaatst nabij de aanwezige groene schakelkast in het trottoir op de hoek Gouwestraat- Amstelstraat. Het werk zal worden uitgevoerd in de periode van 21 tot 28 juni 1996. Het doorgaand verkeer in de Gouwestraat zal gedurende Gemeente Vlissingen Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen telefoon: 0118-487000, fax: 01 Ï8-410218 stadhuis: ma t/m vr: 08.30- 17.00 uur. sectie Burgerzaken: ma t/m wo en vr: 08.30 15.00 uur, do tot 19.00 uyr. Kas: ma t/m vr: 08.30 - 12.30 uur en 13.30 - 16.00 uur sectie Sociale zaken: (Dokter Gallandatstroot 1): ma t/m vr: 08.30 - 12.30 uur en 13.30 - 16.00 uur telefonisch spreekuur: ma t/m vr: 09.00 - 10.00 uur. secties Wegen en Afvalverwijdering (Edisonweg 9): ma t/m vr: 07.30 - 16.30 uur. secties Beplantingen en Accommodaties (Vredehofiaan 50): ma t/m vr: 08.30 - 17.00 uur. Voor meer informatie zie de gemeentegids "Kijk op Vlissingen" en Maximaal TV, teletekstpag. 810 steleböa*, moet worden en er bezwaren van omwonenden ziin, zal deze procedure nog enkele maanden in beslag nemen. Om de skate baan zolang niet ongebruikt te laten wil de gemeente de skate baan tijdelijk plaatsen bij het Barkeerterrein in het Nollebos. e skatebaan neemt geen par keerplaatsen in beslag. Als de uitkomst van de planologische procedure voor de Kenau Hasselaar straat duidelijk is zal de skatebaan in elk geval van de tijdelijke plek in het werp-bestemmingsplan aan tot een onlwerp-bestemmingsplan. ZIENSWIJZEN Pas wanneer er een ontwerp-be- stemmingsplan is, treedt de pro cedure in net kader van de Wet op de Ruimtelijke Ordening in werking. Burgemeester en wet houders leggen dan het ontwerp- bestemmingsplan officieel ter vi sie. Deze tervisielegging wordt bekend gemaakt in ae adverten tie 'Informatie van de overheid' in het huis-aan-huisblad De Faam/De Vlissinger. Het indie nen van formele zienswijzen (dus op grond van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) is dan ge durende één maand mogelijk. Hierna kan het ontwerp-bestem- mingsplan wederom aangepast worden. Burgemeester en wet- Het 'Buitenge bied': Boerderij 'Triton' aan de noordrand van Vlissingen (foto: Ruben Oreel). houders vermelden dit in een ont- werp-raadsvoorstel. Alle indie ners van een zienswijze ontvan gen dit voorstel met een uitnodiging voor een volgende vergadering van de commissie. Deze behandelt het ontwerp-be- stemmingsplan en de ingediende zienswijzen. Diegenen die een zienswijze hebben ingediend (en andere belanghebbenden) kun nen met gebruikmaking van het spreekrecht reageren tijdens de ze vergadering. Als de commissie positief advi seert leggen b en w het ontwerp- bestemmingsplan ter vaststelling voor aan de gemeenteraad, le dereen die een zienswijze heeft ingediend ontvangt van de ge meente bericht over de beslissing van de gemeenteraad. De gemeente is afgelopen maandag begonnen met het bestraten van straten in de omgeving van de Cir kel. In een brief is de buurt evraagd om de straten in Ie periodes waarin de werkzaamheden plaatsvin den autovrij te houden. Op die manier kan de overlast zo veel mogelijk worden beperkt. De werkzaamheden begonnen 10 juni op de hoek Van Reenen- straat/Scnaepmanstraat. Vanaf 19 juni zal het tweede deel - vanaf de ingang naar het Vonde- De twintigste Walcherenrit voor oldtimers op zaterdag 22 juni heeft als start- en eindpunt Vlissingen. 's Och tends om 9.00 uur vertrek ken de auto's vanaf de Oranjedijk. Op dezelfde laats finishen 7.45 uur. ze om De oldtimers rijden 's ochtends in optocht door ae binnenstad rich ting Oost-Soubura voor hun ron de over Walen eren. Tussen 12.15 en 14.15 uur zijn ze daarna weer te bewonderen op de Oranjedijk. 's Middags wordt de andere (cant van het eiland aangedaan. Om ongeveer 17.45 uur eindigt de rit weer op de Oranjedijk. 's Avonds is er een diner/dansant in het Arse naaltheater. Kaarten a f 60,- zijn te koop bij het VW. de werkzaamheden voor alle verkeer nabij de Amstelstraat worden afgesloten. Doorgaand verkeer in de Amstelstraat blijft mogelijk. U wordt verzocht uw auto gedu rende de werkzaamheden elders te parkeren. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer J.C J. van Mal- degem van de sectie We gen, tel. 487457. 'De wijk is van ons alle maal.' Onder deze naam startte in Vlissingen vorige week een (landelijk) pro ject om de contacten tussen allochtonen en Nederlan ders op buurt- en wijkni veau te versterken. De ko mende dagen worden in het Middengebied tal van activiteiten gehouden, zo als bijvoorbeeld een inter cultureel eetcafé en een muziekfestival. Het zaterdag 15 juni, met een open dag van de Marokkaanse vereniging, aangevangen project gaat donderdag 20 juni verder met een intercultureel eetcafé. In buurthuis het Wolterhuis aan de Hogeweg 103-105 is er 's avonds tussen 19.00 en 22.00 uur de gelegenheid om hapjes uit tenminste tien verschillende landen te proeven. Komende week vergaderen de volgende commissies: MAANDAG 24 JUNI Commissie Sociaal Cultureel werk. Aanvang 20.00 uur, ACV- gebouw, Bonedijkestraat 155. WOENSDAG 26 JUNI Commissie Sportbelangen. Aan vang 19.00 uur, stadhuis. De Vereniging Nederlandse Riviergemeenten - bestaan de uit ongeveer honderd gemeenten qelegen aan de i gelegen ijn, Waal, Tjssel, Maas en cl* Hotel te Rnn Schelde - houdt op 21 juni in het Arion Gran Vlissingen haar jaarlijkse vergadering. De vereniging waarvan ook gemeente Vlissingen lid is, zet zich sinds 1989 in voor de be strijding van riviervervui ling. De vergadering vangt om 9.30 uur aan. Thema van de vergadering is 'de gemeenten en de (water)kwaliteit van Schelde en Maas'. Promi nente sprekers van Rijkswater staat Zeeland en de Vlaamse Mi lieumaatschappij geven hun visie op de waterverdragen. Wethou ders Poppe en Cremers van Vlis singen en Maastricht gaan in op de gevolgen van de verdragen voor de gemeenten. lingplein tof en met de Alexander Gogelwea - gebeuren. Naast de straat zuiïen ook de trottoirs en parkeervakken worden aange past. De voetgangerspaden door de Cirkel en rondom het Vondeling plein zullen vanaf 20 juni wor den betegeld. De bestrating van de Cirkel zal pas na 21 augustus gebeuren. Halverwege de maand augustus (tussen 12 en 21 augustus) zullen het laatste stukje van ae Troelstra weg (ter hoogte van de Rommestraat) en de Rommestraat van hun defini tieve bestrating worden voor zien. Op diverse wegen wordt woensdag 26 juni 1996 door de sectie Wegen een asfaltslijtlaag (een ~bitume- sproeilaag afgestrooid met split) aangebracht. Onder gunstige weersomstandig heden nemen de werk zaamheden circa één werkdag in beslag. VERKEERSMAATREGELEN Op de Nieuwe Zuidbeeksewea wordt afwisselend één rijstrook afgesloten voor het verkeer. Het verkeer wordt omgeleid door Westerzicht en Bossenburgh. De fietspaden bij de Bermweg, Buitenhavenpad, Sloeweg (vanaf Buitenhavenpad tot Bossenburah- weg) en Langeleenweg (zuidelijk van de Sloeweg) worden afge sloten. Dit betekent dat ook net fietspad over de Sloebrug wordt afgesloten voor fietsers vanuit of naar Oost-Souburg. Deze fietsers kunnen het best via de Draaiburg te Oost-Souburg gaan. Voor fietsers blijven wel beschik baar: Buitenhavenpad (over het naast gelegen trottoir), wijk Wes terzicht- Weyevlietpad (via tunnel naar Baskenburgpad), wijk Bos senburgh (via tunnel Langeleen weg richting fietspad Bossen- burghweg). De politie Walcheren houdt maandag 24 juni haar maandelijkse kijkavond voor mensen die hun fiets kwijt zijn. In Vlissingen is het politiebureau aan de Molenstraat daarvoor ge opend van 19.00 tot 20.00 uur. Alleen wanneer u aangifte van diefstal heeft gedaan, kunt u overigens terecht. VERKOOP Als de fietsen na drie maanden nog niet zijn opgehaald, worden ze bij opbod verkocht aan han delaren. SCHOONMAAKACTIE Vandaag is inwoners van Souburg en Ritthem waar schijnlijk opgevallen hoe netjes net er buiten weer uitziet. Ruim 800 scholieren uit beide kernen hebben vanochtend zwerfvuil van straten en uit perken opge ruimd. De gemeente heeft bij de schoonmaakactie materiaal en mankracht uit de reinigings-, veeg- en plantsoenendienst ingezet. De Souburgse midden standsvereniging Nemidso voorzag de dee (nemende ieuad van versnaperingen, bit fantastische initiatief van alle scholen, de mid denstand en de gemeente houdt voor de jongeren overigens meer in dan het prikken en vegen alleen. In de lessen op schoot is ruime aandacht besteed aan het grote belang van het schoonhouden van de leef omgeving. Ik hoop dat vol wassenen door deze actie een voorbeeld nemen aan de jeugd, want eigenlijk zou het natuurlijk anders om moeten zijn. We zullen hier een stukje eigen ver antwoordelijkheid moeten invullen: laten we onze leefomgeving schoon hou- goede den en ons afval daar de- net ag C&A Nederland haar vesti ging in Vlissingen wil slui ten. C&A heeft de gemeen te hiervan in kennis gesteld. Naar aanleiding van deze mededeling zullen wij binnenkort een gesprek hebben met de directie van C&A. Juist in een periode waarin het bezoek aan het centrum nog steeds toe neemt, komt dit besluit wel erg onverwacht. Het rap port van de Kamer van koophandel 'Economische trends in de Midden- Zeeuwse binnensteden' uit januari van dit jaar, geeft aan dat de Vlissingse bin nenstad het in vergelijking met Middelburg en Goes juist uitstek en adoet. JAARMARKTEN De De Ruyterjaarmarkt in Vlissingen en de Karolin- genmarkt in Oost-Souburg waren als we de publieke belangstelling als maatstaf nemen weer een door slaand succes. De samen werking tussen de ambu lante handel en de reguliere detailhandel ver liep in beide gevallen vlek- BUITENGEBIED De gemeente Vlissingen gaat de situaties en be stemmingen in het Buiten gebied vastleggen in een bestemmingsplan. Daarin zuilen de bestemmingen van landbouw- en erfgron den, gebouwen en situaties voor net gebied buiten de bebouwde kommen van Vlissingen, Oost-Souburg en Ritthem planologisch worden vastgelegd. Elders op deze pagina leest u hier poneren waar het hoort. IN DE AFVALCONTAINER! C&A Verrast was ik afgelopen week door het bericht dat pagin meer over. Ik vind het een zaak dat het plan agrarische karakter van het gebied vastlegt en ■nt tegen on- ikkenngen. et voorontwerp ligt inmid dels ter inzage op het stad huis. Een dag later moet sport verbroe deren. De (Marokkaanse) jonge- renwerkgroep van het Wolter huis organiseert vrijdag 21 juni een zaalvoetbaltoernooi in sport hal Baskenburg. Gemengde teams uit verschillende buurten van het Middengebied strijden tussen 1 8.00 en 22.00 uur. INTERCULTURELE DAG Op de slotdag (zaterdag 22 ju ni) staan rondom het schoolplein van de Ravensteinschool een he leboel activiteiten te gebeuren. Na een rondgang van muziek groep 'Ons Genoegen' opent burgemeester Van der Doef om 12.30 uur het evenement. De ge hele middag staat in het teken van een info-markt, muziek-, dans- en theateroptredens en kin deractiviteiten. 's Avonds sluit een muziekfestival in Walk-lnn (aanvang 20.00 uur) het project af. Maandag 24 juni horen de zeventien inzenders van de prijsvraag 'een prijs voor de wijk' in het stadhuis wie de eerste prijs ter waarde van f 5.000,- heeft ge wonnen. De jury had de moeilijke taak uit de ze ventien inzendingen de 'beste' te kiezen. Zij moest daarbij rekening nouden met een aantal criteria. De inzendingen moesten ver nieuwend voor de wijk zijn en een breed draagvlak hebben. Bovendien moest de zelfwerkzaamheid en de financiële onderbou wing ervan beschreven zijn. De zeventien inzendingen wor den hieronder kort beschreven. 1De openbare basisschool De Vlieger in Westerzicht heeft een plan ontworpen waarbij de directe schoolomgeving wordt heringericht. Het ter rein moet na schooltijd toe gankelijk voor iedereen zijn. Daardoor wordt het voorzie ningenniveau in Westerzicht verbeterd. Bij het plan is naar de plaatselijke verkeerssitua tie gekeken en zijn voorstel len ter verbetering gedaan. 2. Een inwoner uit Westerzicht heeft een plan uitgedacht waarbij de verbetering van de woon- en leefomgeving in vooral het Middengebied centraal staat. De andere wij ken kunnen hiervan echter ook profiteren. Het betreft een soort 'collectief openbaar vervoer' voor vooral ouderen en jongeren tegen zeer lage tarieven. 3. In de wijk Paauwenburg wil een aantal burgers een wijk- verenigina Paauwenburg op richten. Zij beschouwen dat als een stap in de richting van een totale wijkaanpak. 4. Bewoners van de Nieuw- straat (gedeelte tussen de Dortmanstraat en Provoost straat) hebben een plan inge- diena om te komen tot reali satie van een speelerfje voor kinderen in de Nieuwstraat en nabije omgeving. 5. De protestant-christelijke ba sisschool De Vaste Burgh en het wijkcomité Hofwijk dien den eveneens een plan in waar een aanpassing van de directe schoolomgeving wordt voorgesteld. Ook hier moet het terrein na schooltijd voor iedereen toegankelijk zijn. De verkeersmaatregelen ter plaatse zijn in het plan omvangrijk zowel in aantal als uitvoering. 6. De vereniging 'Vrienden van de Karolingische Burg' en het Comité Omwonenden Karo lingische Burg (beiden in Oost-Souburg) hebben een ingericht. Door de nieuwe in richting moet de plek een ont moetingsplaats voor jong en oud worden. 9. Een bewoner uit de Hyacin- thenlaan heeft een suggestie om het trottoir aldaar te ver lengen waardoor een beter overzicht ontstaat om te kun nen oversteken. 10. De openbare basisschool Het Vlot in de binnenstad wil het schoolterrein aanzienlijk uit breiden en opvrolijken zodat er meer speelmogelijkheden torie' wordt hierbij als leid raad gebruikt. 14.De Speeltuinvereniging Oost- Souburg heeft een plan inge diend voor het opzetten van een speeltuin voor de jeugd t/m 12 jaar op het terrein van de voormalige openbare basisschool De Belt in Oost- Souburg. Bij het ontwerp is rekening gehouden dat ge handicapten ook gebruik kun nen maken van ae speeltuin. Ook de verkeerssituatie is bij het plan betrokken. plan ontwikkeld voor de Ka rolingische Burg. Centraal daarbij staan goede ge bruiksmogelijkheden van net terrein van de Karolingische Burg voor diverse leeftijds groepen. Dit alles wordt aan wel geplaatst in een cultuur historisch kader. 7. Een bewoner uit Westerzicht pleit voor het terugbrengen van de geluidsoverlast aan de zuidkant van Westerzicht. Bij de Sloeweg wil hij zo een verbetering krijgen van het leefklimaat. Hij denkt daarbij aan een geluidswal a la Ro- senburg. 8. De werkgroep 'Groen (van Prinstererfaan)1 in Paauwen burg diende een plan in waarbij de grasstrook tussen de Groen van Prinstererlaan en de watergang opnieuw is voor zowel de school- als buurtkinderen ontstaan. 11. Een bewoner uit Paauwen burg heeft een idee ontwik keld voor mensen met een bijstandsuitkering en/of werk lozen. 'Het creëren van nuttig werk' staat daarbij voorop. 1 2.Dezelfde bewoner heeft even eens een plan gelanceerd voor de omgeving van de Cirkel. De nu nog niet inge richte ruimte heeft zij inge richt met speelvoorzieningen voor kinderen tot ongeveer 1 2 jaar. 13.Uit West-Souburg heeft een bewoner het plan gelanceerd om bij de West-Souburgers en de bewoners van Groot- Lammerenburg het historisch besef van West-Souburg te vergroten. 'Een kern met his- De inzendingen voor 'een prijs voor de wijk' zijn tentoonge steld in de hal van het stad huis (foto: Ru ben Oreel). 15.De openbare basisschool 't Mozaïek wil het schoolterrein en het terrein om de school herinrichten en open houden voor zowel peuters, kleuters, schoolkinderen en pubers. 16.Het Buurtbeheer Schilders- buurt (noord) maakte een plan om het aanzicht voor en van de wijk en de veiligheid in de straten te verbeteren. Belangrijk daarbij is ook dat de straten kindvriendelijk worden. 17. In West-Souburg dienden twee bewoners een plan in ter verbetering van de speel mogelijkheden voor (kleine) kinderen in de buurt van de van Doornlaan en de Stoppe- laarstraat. Met deze speelmo gelijkheden willen zij ook de sociale contacten onder vol wassenen stimuleren.

de Vlissinger | 1996 | | pagina 5