Auto's even terug op Markt Politie verrast stichting Arduin Spiegel van de negentiende eeuw Middelburg Speelboom heropend Nieuwe eigenaar New Age-zaak Nieuwe woning Arduin in Veere Strandpaviljoen in Caribische sfeer BouwCenter DeJagerTolhoek Boomgaard Ter Linde Autodealer met titel 0115-613641 Natuurdag in Vlissingen Prijsuitreiking Profile Tyre Centre Open dag De Zeelandkaart. NA WISSELING EIGENAAR De Zeelandkaart. WARMLOPEN VOOR DE DUINEN Heel wat waard als buskaart. Antiekwinkel De Tijdspiegel is onlangs verhuisd van Veere naar de Middelburgse Nieuwstraat. Antiquair W.C. van Dorp-Prins heeft in haar zaak een verzameling Hollands en Engels antiek. Fascinerend Liefdesbrieven Aan de Middelburgse Vlasmarkt is de speel goedwinkel De Speel boom heropend. De nieuwe eigenaars, het ondernemersechtpaar Martin en Cilia van Kempen, hebben de zaak van binnen gron dig verbouwd. De op esotherische leest geschoeide winkel De Oorsrong Zeeland op de Boulevard Bankert in Vlissingen heeft een nieuwe eigenaar. Sinds april zwaait Denise Leeraert de scepter in de winkel waar boeken over esotherie, cadeau-arti kelen, edelstenen en souveniers worden ver kocht. Heel wat waard als bibliotheekkaart. W. de Rijke-Rooze uit 0 v®ere heeft bij het een Euro Re'ais-huis in Mi Nederland, België, s=£--v m RW Luxemburg of Frank- '^üÉM I rijk gewonnen. Het strandpaviljoen Phanta Rhei op het Vlis singse Nollestrand is ingrijpend verbouwd. Nieuwe eigenaars Willem-Jan Buys en Meindert Inderwisch hebben de zaak omgetoverd tot een strandpaviljoen naar Caribisch voorbeeld. Ook de menukaart van het etablissement is ver nieuwd. „Onze gasten kunnen nu een volwaar dig drie gangen menu bij ons eten", vertelt Buys. Woensdag 19 juni 1996 DE FAAM DE VLISSINGER 11 Stanleyweg 2 Goes (bij de Zeeiandhallen) tel. 0113 -24 66 00 Geopend: dinsdag tot en met zaterdag Deuren Kasten Keukens a Tegels a Sanitair Alles voor bouw en interieur I let gaat hard bergafwaarts met de dui nen. Zure regen, waterwinning en massa-recreatie tasten de duinen in toenemende mate aan Samen met Stichting Duinbehoud kunt u deze ontwikkeling een halt toeroepen! Steun daarom de Stichting Duinbehoud. Bel vandaag nog voor meer informatie. Telefoon 071-131800/140548. Deuren m Kasten B Keukens B Tegels Sanitair Alles voor bouw en interieur Kinderen genieten van de kinderboerderij op het Scheldeplein. In het kader van de Zeeland Natuurmaand presenteerden ver schillende instanties zich afgelopen zaterdag op en rond het Scheldeplein in Vlissingen. Om het publiek kennis te laten maken met hun activiteiten waren er kraampjes ingericht door de Dierenbescherming, de Koninklijke Nederlandse Geleidenhond Vereniging en verschillende Zeeuwse natuur- verenigingen. Voor kinderen waren er speciale attracties zoals een kinderboerderij op het Scheldeplein en pony's op de Kleine Markt. De Zeelandkaart. Ideaal om te parkeren, te telefoneren, te recreëren, in de bus, bij het winkelen, bij museumbezoek en in de bibliotheek. Bovendien geeft de kaart recht op aantrekkelijke kortingen bij evenementen en attracties. Bel gratis voor inlichtingen met Cliëntenservice .li Zeelandkaart: MB©! W3t WddTU 06 0220003 met de Zeelandkaart. Meindert Inderwisch (links) en Willem-Jan Buys van strandpaviljoen Panta Rh ei. Willem-Jan Buys en Meindert Inderwisch hebben het strand paviljoen op het Vlissingse Nollestrand per 1 mei overge nomen. Buys werkte al in het paviljoen, dat van zijn vader was. Meindert Inderwisch was voorheen werkzaam als onder wijzer en schrijver. Inderwisch: „Ik heb de laatste twee jaar onbetaald verlof gehad om me te kunnen rich ten op het schrijven. Het spook om weer voor de klas te moe ten gaan staan doemde op en toen ik op vakantie in Curagao was kreeg ik het idee dat ik lie ver mijn dagen aan het water slijt. Terug in Nederland heb ik geïnformeerd of dit paviljoen te koop was en tot mijn grote verbazing bleek dat inderdaad zo te zijn". Inderwisch vond in Buys een geschikte compag non om samen het paviljoen nieuw leven in te blazen. „Ik was zelf ook net terug van een vakantie uit het Caribische gebied en had daar genoeg inspiratie opgedaan om hier de boel eens flink te gaan ver bouwen. Veel van de kleuren waarmee we de zaak hebben geschilderd zijn eigenlijk pre cies in de koloniale sfeer zoals op de Antillen", vertelt Buys. Voor één dagje wordt de Markt in Middelburg weer even omgebouwd tot ouderwetse parkeerplaats. Niet als actie van de plaatselijke middenstand, maar in het kader van een 'klas sieker- en oldtimerdag'. Op zaterdag 22 juni mogen bezitters van auto's die ouder zijn dan vijfentwintig jaar gratis op de Markt parkeren. Om te kunnen nagaan of de auto's inderdaad oud genoeg zijn is er speciaal voor de old timerdag een veldwachter aangesteld die de papieren van de wagens op leeftijd controleert. Het evenement begint om 9.30 uur met een rondrit door de stad. Naast verschillende automobiel clubs is de vereniging 'Keep them Rolling' aanwezig met voertuigen uit de tweede wereldoorlog. Verder zijn er een oude brandweerwagen en een originele Engelse dubbeldekker te bewonde ren. Deelnemers aan de oldti merdag ontvangen een aan denken van de Stichting Eve nementen Middelburg, orga nisator van de dag. Met een patrouillewagen en een motor met gierende sire nes bracht de politie van Middelburg vrijdag een bezoek aan de Stichting Arduin aan de Koudekerkseweg in Mid delburg. Niet om de bewoners te arresteren maar om bolussen uit te delen. Op de Middelburgse brade rie had de politie driehon derdvijftig bolussen gekocht in de kraam van Kiwanis. Kiwanis is een serviceclub die door bolussen te verko pen geld inzamelt om het jodiumgebrek bij kinderen in de derde wereld tegen te gaan. Jodiumgebrek is een vrij onbekend probleem dat ondermeer een slechte motorische ontwikkeling, achterlijkheid en verlam mingen tot gevolg kan heb ben. De oplossing is echter eenvoudig door bijvoor beeld jodium aan consump- tiezout toe te voegen. „De politie wil zich ook wel eens van een andere kant laten zien en zo zijn we op het idee gekomen om zowel de Kiwanis als de bewoners van de Stichting Arduin een plezier te doen", vertelt Dick Visser van de Middelburgse politie. Stanleyweg 2 Goes (bij de Zeeiandhallen) tel. 0113 -24 66 00 Geopend: dinsdag tot en met zaterdag ook deze artikelen die ieder hun eigen verhaal vertellen. Vlnr: J. van den Driest van Profil, Henriëtte Groot Kor- melink van Euro Relais en W. de Rijke-Rooze. De Rijke-Rooze deed mee aan een actie van Profil en Euro Relais. Ze verzon, samen met haar man en dochter, een pak kende slagzin en werd daar mee één van de zeven win naars in Nederland. Het is niet de eerste keer dat de familie De Rijke in de prijzen valt. Ze won al eens eerder een weekend in een hotel en in haar keukenkastje staan maar liefst drie staafmixers. „Het is een hobby van ons, we doen vaak mee aan puzzels en wed strijden. Wat het geheim van een goede slagzin is? Tsja, dat is moeilijk. Hij moet simpel zijn, prikkelend en treffend. Maar een echte formule is er niet voor. Bovendien: wat de één een goede slagzin vindt, vindt de ander juist weer niks", weet ze. Biologisch-dynamisch fruit- teeltbedrijf Ter Linde in Oost- kapelle houdt op zondag 23 juni een open dag. Er worden doorlopend voorstellingen ge geven en er is voor de gele genheid een fototentoonstel ling ingericht. De biologische landbouw is verdeeld in ecologische en biologisch-dynamische boe ren. Ze gaan allebei uit van evenwicht en samenhang tus sen bodem, plant, dier en mens. De biologisch-dynami sche boeren zijn bovendien geïnspireerd door de antropo sofie en gaan uit van een samenhang tussen aarde en kosmos. „Neem bijvoorbeeld de naai dozen. Dat waren vroeger privé-eigendommen van de vrouw des huizes", vertelt van Dorp bezield. „Daarin bewaar den zij naast hun 'naaigerei vaak ook persoonlijke zaken, daarom hebben deze kistjes allemaal een slot en de sleutel werd in de zak bewaard opdat niemand erin kon komen. Theekistjes gingen ook op slot. Niet vanwege persoonlijke "za ken maar omdat de thee in die tijd nog erg kostbaar was". c* u Mevr. W.C. van Dorp-Prins. De Tijdspiegel oogt licht en ruim door de roomwitte muren en het met kaasdoek gedrapeerde plafond. „Ik vind het heel belangrijk dat mijn collectie goed gepresenteerd wordt", verklaart van Dorp. „Veel antiekzaken zijn erg rom melig en donker en vaak ligt er een laag stof op de collectie. Ik houd het liever fris en schoon". De naam De Tijdspie gel verwijst volgens van Dorp naar een afspiegeling van tij den. „Men spreekt van antiek zodra de spullen meer dan honderd jaar oud zijn", legt van Dorp uit. „In mijn geval is dat negentiende eeuws Engel se en Hollandse stijl. Dit is een vrij strakke stijl zonder kwikken en strikken". Een belangrijk inkoopmotief voor van Dorp is de originali teit en of desbetreffende arti kelen goed onderhouden zijn en dus weinig restauratiespo ren nalaten. „Engelsen wisten als geen ander dat zij hun huis raad goed moesten onderhou den en dat is er aan af te lezen. Dat maakt het voor mij ook zo fascinerend. Men mag wel zien dat een voorwerp of meubel gebruikt is maar de liefde waarmee het gepoetst en geboend is maakt het juist zo interressant. Ook het hand werk en het verhaal dat een meubel in zich draagt is er aan af te zien". De Tijdspiegel heeft een grote collectie houten kist jes en doosjes. En het zijn dan Naast de genoemde kistjes zijn er in de collectie ook allerhan de sieradendoosjes en kistjes met een dubbele bodem waar liefdesbrieven in gekoesterd werden. De meubelen zijn voornamelijk vervaardigd uit eiken- en mahoniehout, even als de bureaus waarin tal van verborgen laatjes zitten. Het serviesgoed bestaat uit kristal glaswerk en zilveren theeset jes. Bij dit alles zilveren tafel gerei met ivoren handvaten. Maar ook kwikbarometers en topografische gravures.Jk koop uitsluitend in wat ik zelf ook mooi vind, dat blijft een zeer grote rol spelen", ver klaart van Dorp. „Maar de ori ginaliteit en de verrassing staan op een goede tweede plaats. Je bent in dit beroep nooit klaar met leren. Soms kom ik ook dingen tegen die ik niet ken of nog niet eerder gezien heb en dat maakt het beroep van antiquair juist zo boeiend". Het duo zit al twintig jaar in de 'ondernemingsbranche': „We hebben het langst in De Bijen korf gewerkt. En met plezier. Toch wilden we er niet tot aan ons pensioen werken. Bij ken nissen hadden we al veel mee geholpen in een speelgoed zaak en daar is de liefde voor het vak ontstaan", vertelt Van Kempen. Hij heeft de winkel eigenhan dig in tien dagen verbouwd tot de huidige winkel. Het resul taat hiervan is dat de winkel een ruime opzet heeft gekre- Het verkoopteam van De Speelboom. gen. Er zijn brede gangpaden tussen de stellingen en de pro- dukten staan overzichtelijk bij elkaar, in de stellingen. „Te vaak zie ik in winkels dat men sen in een rolstoel moeite heb ben met het zelfstandig winke len. Met deze brede gangen is het ook voor hen geen pro bleem om bij het gewenste product te komen, terwijl het er voor de overige mensen overzichtelijker op is gewor den. Natuurlijk willen wij de mensen graag helpen bij hun keuze, maar met de huidige opzet kunnen mensen zichzelf ook makkelijk helpen", legt hij uit. Achter in de winkel staat het speelgoed voor oudere kinde ren: opgestelde puzzels en de technische bouwdozen. Voor de jongeren staan de spullen voorin de winkel, duidelijk onderscheiden in een afdeling voor baby's, jongens en meis jes. De Speelboom was vroeger een plek waar mensen olieverf en aanverwante artikelen kochten, maar dat is voorbij. Ook de computerspelletjes zijn afgeschaft. Het assortiment strandvullen is daarentegen flink uitgebreid. Bandjes, opblaasbeesten en zwembord- jes liggen ruim gesorteerd in de schappen. Voor de meisjes liggen er allerhande knutsel en prutsdingetjes klaar, voor de jongens zijn het de stoere rainbow-warrior poppen en technisch lego. De boeken die in De Oor sprong Zeeland worden ver kocht gaan over onderwerpen als astrologie, dromen, spiritu aliteit, reïncarnatie, meditatie en orakels. Naast boeken bestaat de sortering van De Oorsprong Zeeland uit tal van producten die met anders genezen en spiriualiteit te maken hebben. Leeraert: „Ik heb ook c.d.'s met new age muziek en ontspanningsmu- ziek met bijvoorbeeld geluiden van dolfijnen, boedha-beelden en klankschalen met een gene zende werking". Leeraert gokt met haar winkel in de zomermaanden vooral op de toeristen, 's winters wil zij mede door het organiseren van lezingen ook het locale publiek warm krijgen voor haar winkel. „Zelf heb ik eerste en tweede graads Reiki gedaan. Ik kan dus als dat nodig is zelf ook mensen behandelen. Verder kan ik zie ke mensen bijvoorbeeld advi seren een bepaalde genezende steen bij zich te dragen of op een bepaald boek wijzen waar zij misschien steun in kunnen vinden". De Stichting Arduin heeft afgelopen vrijdag een woning voor zeven verstandelijk gehandicapten in de Warwijcksestraat in Veere geopend. De Stichting Arduin is bezig om verspreid over heel Walcheren haar bewoners onder te brengen in kleinschali ge wooneenheden zoals in Veere. Uiteindelijk moeten de wonin- kamer met vaste wastafel. gen de inrichting in Middel burg gaan vervangen. Zeven volwassen bewoners van de Stichting Arduin hebben hun intrek genomen in het huis aan de Warwijcksestraat. In de woning heeft iedere bewoner een eigen ruime Enkele bewoners beschikken daarnaast over een eigen dou che en toilet. De woning is geopend door burgemeester A.H. den Boon die de bewoners met een cadeau verwelkomde in Veere. Verzamelaars van Steiff-knuf- fels kunnen hier terecht voor een kwaliteitsknuffel. Dit zijn speelgoedbeesten die tegen een stootje kunnen en er over dertig jaar nog mooi uitzien. Voor mensen die op zoek zijn naar een goed knuffelbeest tegen een meer betaalbare prijs is de keuze ook ruim te noemen. Het Vlissingse automobiel bedrijf Melse heeft van de - eigen - Seat-organisatie de eretitel Golden Dealer ont vangen. Seat kent de titel toe aan Seat-dealers die volgens de organisatie uitstekend heb ben gepresteerd op het gebied van verkoop en ser vice-verlening. bijzitten? Schakel nü de ZVU in voor een airconditioning die bij uw bedrijf past. Deskundigheid in advies, installatie en onderhoud. Bel voor een koele offerte: Zeeuwse Verwarmings Unie B.V. Behalve dat het strandpavil joen opnieuw geschilderd is heeft de zaak een compleet nieuwe voorgevel, nieuw meu bilair en is de menukaart uitge breid. Ook de naam van het paviljoen is veranderd. „Omdat eigenlijk de hele zaak is veranderd wilden we ook een andere naam aan het paviljoen geven. Uiteindelijk zijn we op Panta Rhei geko men, dat is Grieks voor 'alles stroomt'. Het is afkomstig uit de Griekse filosofie en het leek ons de meest passende naam voor een zaak op deze locatie", legt Inderwisch uit. Strandpa viljoen Panta Rhei is zeven dagen per week geopend. Denise Leeraert in De Oorsprong.

de Vlissinger | 1996 | | pagina 11