(0118)484316 ELKE ZONDAG OPEN Paauwenburg actief voor wijkvereniging Konmar Middelburg open Oranje met Ajax-spelers oefent tegen Zeeland Toerklassieker heeft nu twee startplaatsen Opvallend adverteren op deze plaats met gebruik van steunkleur! Interesse? Bel: VERSCHOORE mËiÊ m mium Te lieke gae SCHILDERIJEN ÏÜMSWMZ De Stichting Majoraat wil een wijkvereniging oprichten in Paauwenburg. Die moet fungeren als pacemaker voor het hart van de Vlissingse wijk. Ook wil zij geld werven voor aanvullende wijkvoorzieningen. Ingehuurde wijkomroepers houden de mensen op de hoogte van aanvangs tijden van diverse evenementen. De Vlissingse eerste burger J. van der Doef is ook aanwezig om de winnaars van bekend te maken van de loterij. Voor de organisatie tekent de werkgroep Wijkdag Paauwenburg. Kinderspelen PZC WEEKBLADEN Griekse LIVE-MUZIEK zaterdag 6 april met SflLONIKI Zeeland beleeft een primeur op internationaal voetbalgebied. Als Oranje namelijk op zaterdag 1 juni oefent tegen de Zeeuwse (voetbalselec tie doen de Ajax-vedetten voor de eerste keer mee. In het oude Maxis-pand in Middelburg werd vorige week woensdag de Konmar Superstore geopend. Medewerkers van de mega-super- markt duwden een muur van stenen omver, waardoor klanten de winkel in konden stromen. Open Tafel ZONDAG 2 JUNI RONDE VAN MIDDEN ZEELAND Voor de echte pedaal- beulen alsook voor de fietsers die het wat rustiger aan willen doen, is zondag 2 juni een dag om naar uit te kijken. Dan namelijk wordt de toerklassie ker de Ronde van Mid den Zeeland verreden. (Poelbu^5. OOR l Sinds 1919, dè Zeeuwse portretfotograaf Recht t.o. C&A en Blokker 26e JAARGANG NUMMER 22 29 MEI 1996 Vule kommeere, wien is t'r dóód? Jan van Berge, bier en bróód En aol wie nie te liekene komt moe betaele tien pond En wie, zoals in dit oude volks rijmpje wordt aangeraden, wel 'te lieke gaet' (naar de begrafenis gaan), was daar vantevoren mondeling voor uitgenodigd ('was de wete gedae') door 'die in 't sterf'uus was' (degene die de dode had afgelegd). Dergelijke begrafenisgebrui- ken zijn bijna allemaal uitge storven. Tot in de jaren '20 van deze eeuw kon je bijvoorbeeld een 'glui tèrveströö' voor de deur van het 'sterf'uus' zien staan. Binnen haalde men het zilverwerk en de schilderijen uit de woonkamer. Iets langer heeft het gebruik stand gehou den, dat de mannelijke buren van de overledene de kist droegen. Heel vroeger namen ze daarbij een takje wijnruit in de mond. Wat hier en daar nog wel gebeurt, is 'slute', oftewel het weghalen van de gordijnen en het 'toe doee van de blinden' (luiken dichtdoen). Als er geen blinden aanwezig zijn, worden er lakens opgehangen. Vroe ger sloten naaste familieleden liefst zes weken en andere familieleden drie weken. Tegenwoordig wordt er alleen van de dag van overlijden tot en met de dag van begraven gesloten. Heel af en toe schijnt het nog voor te komen dat ook de buren 'slute', maar de tijd dat een hele straat sloot (zoals op Domburg in het begin van deze eeuw), ligt ver achter ons. Dergelijke gebruiken zijn, net als degenen voor wie gesloten werd, 'glad uut den tied', ofte wel (uit)gestorven. Marco Evenhuis ZIE PAG. 15 Wie de finalisten en de uitslag van de finale voor het EK in Londen weet te voorspellen, maakt kans op een voetbal die gesigneerd is door één of meer leden van het Nederlands Elftal! Kijk op de speciale EK-pagina. In het Vlissingse Scheluemondcollege vond vorige week een bijzondere wedstrijd plaats. Jeugdige hoofdreken-wonders streden om de titel 'provinciaal hoofdrekenkampioen'. De zomer in je hoofd? Lees dan de speciale Zomer '96-pagina. Met informatie over vakanties, huidverzorging, ontspannend fietsen op Walcheren en natuurlijk over dè modetrend van 1996: de sandaal. 7 DAGEN PER WEEK TOT 9 UUR 'S AVONDS Voordeelschotel deze week: Kogelbiefstuk au Poivre met gebakken aardappelen en een Zwitsers roomdessert met verse aardbeien. van -14^50" voor ntSTAUBjh. Bij Konmar Superstore. Pottenbakkerssingel 2, Middelburg. Om onder meer die redenen houdt Majoraat op zaterdag 1 juni een wijkdag. Meer samen hang in het wijkgebeuren brengen en bewoners door informatie meer betrekken bij het wijkgebeuren zijn andere doelstellingen van de stich ting. Vorig jaar werd ook een wijkdag gehouden. Dat was een succes, stelt de stichting vast. Suggesties van bewo ners zijn na de ervaringen van vorig jaar meegenomen. „Het belooft een zeer gevarieerde dag te worden, met voor elk wat wils", voorspellen de1 medewerkers van Majoraat. Maar centraal staat de oprich ting van een wijkvereniging. Een promotieteam is de gehe le dag actief om de bezoekers attent te maken op dit kenne lijk onmisbare fenomeen in de wijk. Kinderspelen, een play-back- show en een vrijmarkt zijn acti viteiten voor de jeugd op het plein van de Paauwenburg- school. Garage Alexander doet ook mee. Geheel in eigen sfeer houdt het bedrijf een auto show, gelardeerd met optre dens van de volks- en square- dans van Makelies en North Sea Dancers. Het wijkcentrum Open Hof, buurthuis De Para plu en de gezamenlijke kerken informeren de buurtbewoners Diktechniek: offsetrotatie. SKtingstijd: acfvertenties vrfag PZC, Oost-Souburgseweg 1C17.00 uur. Postbus 18, 4380 KA/lissingen, tel. (0118) 484000 DFaam en De Vlissinger nken deel uit van de Zeeland Cnbinatie huis-aan-huisbladen ineeland. Tale oplage: 175.220. Een lange rij mensen staat te wachten tot de opening verricht is en ze naar binnen kun nen. FOTO: ANDA VAN RIET. Oplge: 24.500 bij: Gravenstraat 6, Middelburg Tel. 0118-613022 Reserveren gewenst De Oranje-selectie voor Engeland werd korte tijd geleden voorgesteld aan het publiek. Gréis huis-aan-huls op geeel Walcheren in coibinatie met de Faam. Tcale oplage: 50.295. Ugave: Provinciale Zeeuwse Curant b.v. Eploitatle: 0- van den Oosterkamp (118)642078 dministratie: IC ost-Souburgseweg 10, ostbus 18, 4380 AA flissingen. Advertentieverkoop: J. Tupanwel (0118) 484316 (privé (0118) 615044). Redactie: Ad Hanneman, (0118) 681271 en Ellen Erkens, (0118) 681270. Ridactie-adres: Postbus 5017, 430 KA Middelburg F*nr. (0118) 681215 Beorging: (0118) 484216. Duk: Vink-Rotadruk b.v., petbus 36, 4570 AA Axel. Veel sfeer tijdens de Wijkdag vorig jaar. Zoals bekend hebben de Amsterdamse profs extra vrij af gekregen omdat ze in Rome nog de finale voor de Champions League tegen Juventus moesten spelen. De wedstrijd wordt gespeeld op het Sportpark Irislaan in Vlissingen en begint om 19 uur. Elders in deze krant meer informatie over de oefenwed strijd en een overzicht van de wedstrijden die worden afge werkt tijdens het Europees Kampioenschap in Engeland. Hoe de Zeeuwse sparring partner van Oranje zou wor den samengesteld was bij het sluiten van deze krant nog onduidelijk. Er wordt veel drukte verwacht in Vlissingen. Elders trekken oefenwedstrijden (zonder Ajacieden) duizenden suppor ters, die als een oranje staart achter hun vedetten reizen. En Vlissingen is er op voorbe reid, meldt de organisatie, de sponsor-evenementencom missie van vc Vlissingen. Ook op de talrijke journalisten uit binnen- en buitenland die als opmaat tot de Europese titelgevechten de Oranje ver richtingen voor hun eigen publiek op de voet volgen. De Oranjespelers blijven ove rigens nog langer in Zeeland. Zondag 2 juni maken ze een boottocht over de Ooster- schelde alwaar nog wat hen gels worden uitgegooid. tief. Een oudere mevrouw ver baast zich over de inrichting van de winkel: ,,'t Is een heel andere winkel geworden. Dat ze zo snel kunnen verbouwen tegenwoordig. Ongelooflijk". De verbouwing van Maxis naar Konmar Superstore duur de twaalf weken en in die tijd is de complete inrichting vervan gen. H. Plukaard is bedrijfsleider van de nieuwe Konmar Super store. „Alles verloopt volgens plan. De versafdelingen lopen prima, net als we verwacht hadden. De visafdeling doet het zelfs beter dan verwacht. De mensen houden hier blijk baar wel van een lekker visje", meldt hij. over hun activiteiten zoals inspraak over het kunstspeel- werktuig op het plein van de Paauwenburgschool en een lezing over de geschiedenis van de wijk. In het buurthuis wordt getoond hoe creatief deelne mers aan activiteiten kunnen zijn. De wijkbemiddeling en het wijkcomité informeren de bezoekers over mogelijkheden en onmogelijkheden van de wijk. De kerkzaal is de hele dag open, alwaar het echtpaar Simons 's morgens een klas siek orgel/pianoconcert ver zorgt. Als inleiding tot de mid- dagpauzedienst treedt het Intercultureel Gospelkoor op. Na de middag kunnen buurt bewoners en bezoekers genie ten van squaredance, de Hap py Dancers van Ons Plekje en een kindervolksdansgroep. Een 55+ musicalgroep van de Stichting Majoraat sluit 's avonds het programma af in de kerkzaal, met de voorstel ling De Goeie Ouwe Tijd. Het middenparkje tussen de Alexander Gogelweg en de Hogendorpweg biedt ruimte aan organisaties die wat willen verkopen, demonstreren of op welke manier dan ook hun doelstellingen onder de aan dacht willen brengen. In Cam pus de Ruyter wordt een en ander verteld over de samen werking tussen de Stichting studentenhuisvesting van het Zeeland College en het woon- ^ondersteuningsproject van de 'Stichting Majoraat, de open tafels en bridgen. Susan Lam pers exposeert er haar werk. Tussen 12 en 14 uur kunnen bezoekers kennismaken (kos ten 5,50) met Open Tafel zoals dat elke dag is geregeld voor 55 plussers. Bingo spelen en meedoen met een volks dansgroep kan na 14 uur. Op Campus De Ruyter worden oliebollen gebakken en er naast staat een informatie stand van de Nederlandse hartstichting. Op datzelfde ter rein kunnen kinderen terecht om zich te laten schminken. Volwassenen kunnen ver spreid over het feestgebied overtollige spullen te koop aanbieden. Ook 's avonds zijn er activitei ten. Die vinden plaats in de grote tent op de Campus. Van af 18.30 uur is er een barbecue, tussen 18.30 en 19.30 is er kin derdisco, tussen 19.30 en 21 uur treedt September '80 op, voor twintig plussers is er dis co met Erwin de Jong en het Duo Sound treedt tussen 22 en 22.30 op. Overigens moeten alle deelnemende organisatie minstens een activiteit houden in het (financiële) belang van de wijk. Voor het eerst wort er ook in Vlissingen gestart. Goes heeft de andere startplaats voor dezelfde afstanden: 180, 120, 70 of 40 kilometer. High Five bij sportpark Het Schenge in Goes en het Racketcentrum aan de Gildeweg in Vlissingen vormen het decor voor de ver trekplaatsen tussen 8 en 11 uur. Het langste parkoers gaat onder meer via Wemeldinge, Hoedekenskerke, 's Heeren- hoek, de Vlissingse boule vards, de Stormvloedkering, Dreischor, Oosterland en de Zeelandbrug. De 120 kilometer is een verkorte versie. De 70 en 40 kilometertochten voeren langs de mooiste plekjes van Zuid-Beveland en een stuk Walcheren. Verwacht wordt dat veel recreatieve fietsers en gezinnen zullen deelnemen. De deelnemers doen gratis mee aan een verloting. De hoofdprijs is een reparatie standaard. Al om 7.30 uur, ruim twee uur voor de opening, wierpen de eerste nieuwsgierigen een blik naar binnen. Vlak voor de ope ningshandeling door Konmar- personeel stonden enkele hon derden klanten in een lange rij te wachten tot ze naar binnen konden gaan. Daar ontvingen de eerste driehonderd mensen een bos bloemen uit handen van de echtgenotes van de directie van de Superstore- keten. De reacties van het publiek op het nieuwe winkelparadijs waren over het algemeen posi-

de Vlissinger | 1996 | | pagina 1