BiüHi Als vervoer een probleem geworden is. Woensdag 8 mei 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 19 Allerlei SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG" MAANDAG DINSDAG ~T~ WOENSDAG Lezing Cursus/onderwijs Natuur/milieu Cursus Cultuur Gezondheid Gevonden Jongeren Sport Kerk/geloof Wet Voorzieningen Gehandicapten Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Tuinvijver - Milieu Educatie Centrum De Kloek (MEC) in Vlis- singen houdt op zaterdag 11 mei een bijeenkomst met informatie en advies op het gebied van tuin- vijvers. Het publiek kan gratis de kwaliteit van het eigen vijverwa ter laten onderzoeken en er wor den water- en oeverplanten en vijvervisjes verkocht. In het MEC is bij de tentoonstelling 'Natuur rijk tuinieren' een aquarium inge richt waarin het onderwaterle ven bekeken kan worden. Ook buiten zijn verschillende vijvers op natuurbasis te zien. Kinderen mogen met een schepnetje waterdiertjes vissen om die ver volgens te bekijken in loeppot jes. De vijverdag begint om 10 en duurt tot 16 uur in het MEC aan de Vlissingse Korenbloem laan. Projectbureau - Tegelijk met de goedkeuring van de herstruc turering van de provinciale VW Zeeland en het nieuwe subsidie contract voor de periode 1996 tot en met 2000 heeft het minis terie van economische zaken zich bereid verklaard de oprich ting van een projectbureau bij de Provinciale VW Zeeland te sub sidiëren. Het bureau is bedoeld om het toeristisch product Zee land te verbeteren en meer markgericht te opereren. Belastingcontrole - Iedere ondernemer krijgt vroeger of later te maken met belastingcon trole. Om zelfstandige onderne mers en medewerkers bekend te maken met dit fenomeen organiseert de Kamer voor Koop handel op 20 mei van 19.15 tot 22.30 uur een seminar belasting controle in Goes. Aanmelding en/of informatie, tel. 0118- 673540. Jeugdherberg - Deelnemers aan de landelijke fietsdag op 11 mei krijgen een gratis overnach ting in een van de Nederlandse NJHC-herbergen cadeau. Fiet sers kunnen kiezen uit herber gen in alle soorten en maten: van grote city hostels en moderne nieuwbouw tot authentieke kas telen en landhuizen. In de route van de fietsdag zit een bon die op 11 mei moet worden afge stempeld bij een NJHC-herberg en geeft dan recht op een gratis derde overnachting in een jeugd herberg. Gastgezin - AFS Interculturele Prgramma's zoekt gastgezinnen in Middelburg en omgeving. AFS is een internationale uitwisse lingsorganisatie die zich zonder winstoogmerk inzet voor de bevordering van het begrip tus sen verschillende culturen. De organisatie is actief in bijna zestig landen. Informatie en fol der: 020 - 626 9481 Rode Kruis - Het Nederlandse Rode Kruis begint met een nieu we campagne 'Zorg voor elkaar!'. Vanaf het kantoor in Den Haag vertrekt op 8 mei een zestien meter lange truck die de campagne drie maanden lang vanaf ruim honderd plekken in Nederland zichtbaar en hoorbaar zal ondersteunen. Via spotjes op radio en televisie roept het Rode Kruis Nederlanders op om zich als vrijwilliger of financieel in te zetten voor de meest kwetsbare mensen in onze samenleving zoals chronisch zieken en hulp behoevende ouderen, asielzoe kers, vluchtelingen, migranten en daklozen. Daarnaast doet het Rode Kruis met 'Zorg voor elkaar!' een moreel appel op de samenleving voor meer begrip, respect en solidariteit. Bijenmarkt - Op vrijdag 17 mei organiseren de Walcherse bijen houders in samenwerking met Imkerij Poppendamme de jaar lijkse bijenmarkt. Er zijn stands met imkersbenodigdheden, planten, zaden en stekken. De Stichting Landschapsbeheer Zeeland is aanwezig met een voorlichtingsstand en vrijwilli gers van deze stichting geven een demonstratie 'vlechtwerk met snoeihout'. Voor de kinde ren is er een workshop en een snuffelcursus 'bijen houden'. De bijenmarkt wordt gehouden in Imkerij Poppendamme van 10 tot 17 uur. Samenwerking - Accoun tantskantoor Lobbezoo uit Vlis- singen en ACB Accountants en Belastingadviseurs werken van af 1 mei samen onder de naam ACB Lobbezoo Accountants en Belastingadviseurs. Het kantoor van ACB Lobbezoo verhuist hier door in juni naar het Stadhuis plein in Vlissingen. Frisse lucht - De afdeling Zee land van Humanitas biedt kinde ren uit het Rijnmond-gebied een 'schone-lucht'-vakantie aan in Zeeland. Voor de Rotterdamse kinderen worden nog gastou ders gezocht. Het gaat om de periode van 6 tot en met 13 juli. Dagelijks: rondleiding stad huis Middelburg, 10-17 u., 's zondags 12-17 u. Dagelijks: beklimming van de Lange Jan Middelburg. Sportzaal van Duyvenvoorde Oost- Souburg, peutergym, 9.30 u. De Blazer Oost-Souburg, volksdansen voor 50+, 10.45 u. De Parel Domburg, bow- lingtoernooi, 20 u., inschrij ven voor 18 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, klaverjassen, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, club voor alleen staanden, 19.30 u. Ont moetingscentrum Dauwen- dale Middelburg, Aktivitei- tencentrum Middelburg, diverse activiteiten, voor info 0118-611580. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, bingo voor 50+, 14 u. Het Bolwerk Vlissingen, ver gadering comité Hofwijk, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, contactmiddag voor jong en oud, 15 u. De Parel Domburg, spettermid dag, spelltjes onder begelei ding, 14 u. Octopusclub Domburg, T-shirt schilderen, 10 u. Molen De Hoop Mid delburg, Juliana-Korpsen, rommelmarkt, 8 u. Lande lijke Fietsdag, openstelling van land- en tuinbouwbe drijven, vanaf 9 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, prijsklaverjassen, 14 u. Zeeland College MDGO Vlissingen, rommelmarkt voor Sri Lanka, 9.30 u. Museumplein Goes, boeken markt, 10 u. Molen Ons Genoegen Middelburg, Blue Spirit Drum Bugle Corps, rommelmarkt, 8.30 u. Win kelcentrum Vlissingen, moe derdag met activiteiten voor de kinderen, 9 u. Clubge bouw VTV Vlissingen, bingo en loterij, 20 u. Karolingen- burch Oost-Souburg, dans avond, 20.30 u. De Parel Domburg, aquafit- ness, 9 u. Sporthal Baskenburg Vlis singen, sporten met longen- fyseem, Astma of Bronchi- tus, 15.15 u. Ontmoetings centrum Dauwendaele Mid delburg, Aktiviteitencentrum Middelburg, diverse activi teiten, voor info 0118- 611580. Bachtenpoorte Oost-Souburg, puzzeltheek voor het lenen van (leg)puz- zels, 14-15 u. De Zwaan Oost-Souburg, bingo, 19.30 u. Hof Domburg, rondleiding kuurafdeling, 11.30 u. De Schelp Domburg, saunamid dag, 12-17 u., damessauna- avond, 18 u. De Parel Dom burg, aquafitness, 9 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal 13.30 u. Zuiderbaken Middelburg, hobby- en ontmoetingsmid dag, 13.15 u. Ontmoetings centrum Dauwendaele Mid delburg, Aktiviteitencentrum Middelburg, diverse activi teiten, voor info 0118- 611580. Bord parkeerter rein Delta Expo Oosterschel- dezijde, Natuurmonumen ten en Het Zeeuwse Land schap, excursie, 10 u. De Stenge Heinkenszand, ver eniging van park- en sierwa- tervogels Aviornis, bijeen komst, 19.30 u. Restaurant De Golfbaan Vlissingen, prijsklaverjassen, 20 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kinderclub 4 tot 9 jaar, 14 u. De Parel Dom burg, squashtoernooi, 12 u., inschrijven voor dinsdag 20 u. De Parel Domburg, spet termiddag, spelletjes onder begeleiding, 14 u. De Parel Domburg, kinderbowling- toernooi, 16.30 u., aanmel den voor 12 u. Ontmoe tingscentrum Dauwendaele Middelburg, Aktiviteitencen trum Middelburg, bijeen komst met thema onderwer pen op sociaal- maatschap pelijk vlak, 13.30 u. Bord parkeerterrein Delta Expo Oosterscheldezijde, Natuur monumenten en Het Zeeuw se Landschap, excursie, 14 u. Gemeentehuis Veere, vergadering commissie VROM, 19.30 u. Informatie: 0113 - 382 660 (Rob en Marjan Scheffel). Veiligheid - De studiezalen van het Rijksarchief Zeeland zijn op zaterdag 11 mei gesloten in ver band met de uitreiking van de Four Freedoms Awards. De aan wezigheid van de koning van Spanje en de premier van Israël vereist dat er in en rond het Abdijcomplex (waaronder het Rijksarchief) uitzonderlijk stren ge veiligheidsmaatregelen wor den getroffen. Op zaterdag 18 mei is de laatste zaterdagopen stelling van dit seizoen. Gedu rende de zomermaanden juni, juli en augustus is het Rijksar chief alleen op werkdagen geo pend van dinsdag tot en met vrij dag van 9 tot 17 uur. Tekenwedstrijd - De Unie van Provinciale Landschappen houdt een tekenwedstrijd met als the ma 'natuur in uitvoering'. De wedstrijd is een onderdeel van de Week van het Landschap: de ingezonden werkstukken wor den tentoongesteld en de bezoe kers zijn de jury. Inlichtingen: 035 - 628 50 11 (Marieke Lutz). Seksualiteitsbeleving ge handicapten - Er is geen con sequente seksuele voorlichting bij geestelijk of lichamelijk ge handicapten. En wanneer die er wel is, is die individueel gericht, zo blijkt uit een rapport van de werkgroep Preventie Seksueel Misbruik. De werkgroep deed een schriftelijke enquête onder instellingen die met gehandicap ten te maken hebben en scholen voor speciaal onderwijs. Op don derdag 9 mei wordt dit rapport behandeld in de vergadering van de commissie Verstandelijk Gehandicapten van VMC Zee land. Steunpunt - De FNV-Zeeland gaat op maandag 6 mei van start met een telefonisch steunpunt voor mensen die een beroep (gaan) doen op de Algemene Bij standswet (ABW). Bijstandsge rechtigden kunnen de FNV bel len met al hun vragen en/of pro blemen betreffende de ABW en alles wat daarmee samenhangt. Op het districtskantoor in Mid delburg zit een aantal vrijwilligers klaar om de vragen te beant woorden. De lijn is op werkda gen van 10 tot 12 uur bereikbaar onder het telefoonnummer 0118 -625 655. Spiegels - Op 13 mei wordt om 15 uur in de aula van de Stedelij ke Scholengemeenschap Mid delburg aan de Winston Chur- chilllaan een lezing gehouden over de 'schakelbare spiegels'. De lezing is voor iedere belang stellende toegankelijk, en begrij pelijk voor scholierenniveau van af de beginjaren middelbare school. Afgelopen maand heeft de jonge onderzoeker, dr. Hans Huiberts, die de lezing houdt uit gebreid met deze recente ont dekking in het nieuws gestaan en is nu bereid gevonden om in verband met de natuurkundecir custournee een voordracht te geven. Tijdsdenken - Hans Stolp houdt op maandag 20 mei een lezing in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek. Hij vertelt vanaf 20 uur over zichzelf en zijn werk aan de hand van zijn laatste boek, 'Het nieuwe tijdsdenken, de der de weg in het geloof'. Stolp stu deerde theologie aan de Vrije Universiteit, was tien jaar ver bonden aan het onderwijs en werkte daarna als pastor in het Academisch Ziekenhuis in Gro ningen. Hij beschreef zijn erva ringen met zieke en stervende kinderen in zijn boeken. Moluks - De Molukse Welzijns- stichting Mae-Uku houdt in de maanden mei en juni een specia le cursus voor Nederlandse men sen over Maleis en de Molukse cultuur. Hiermee probeert de stichting mensen die op de één of andere manier met Molukkers te maken hebben inzicht te geven in gedragscodes en opvat tingen van in Nederland wonen de Molukkers. De cursus bestaat uit vijf dinsdagavond-bijeenkom sten van 21 mei tot en met 18 juni. Deze duren van 19.45 uur tot 22 uur. Na de cursus is er een excursie naar het Moluks Histo risch Museum in Utrecht. Infor matie: 0118 - 470 800 (Jozef Tahitu). Open Universiteit - Op zater dag 11 mei is de jaarlijkse voor lichtingsdag van de Open Univer siteit in Middelburg. Van 11 tot 14 uur kunnen geïnteresseerden in het studiecentrum dat is gevestigd in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg terecht om zich te laten informeren over de studies die er gevolgd kunnen worden. Tevens demonstreert de faculteit bedrijfs- en bestuurs wetenschappen hoe internet in het moderne onderwijssysteem wordt toegepast. Bijen - Op vrijdag 17 mei organi seert de Vereniging tot Bevorde ring van Bijenteelt afdeling Wal cheren een snuffelcursus bijen houden voor jongeren van 10 tot 15 jaar. De cursus bestaat uit een theoretisch gedeelte en drie praktijkblokken. De cursisten leren was insmelten, honing slin geren -oogsten- en onder leiding van een imker wordt een bijen volk bekeken. De cursus wordt gegeven in het bezoekerscen trum van Imkerij Poppendamme. Deelname is gratis maar men dient zich vooraf aan te melden, tel. 0118-602028 of 616966. Voorne's Duin - De afdeling Walcheren van de natuurvereni- ging KNNV houdt op zaterdag 11 mei een excursie naar Voorne's Duin. Henk Mandemaker is de natuurgids tijdens deze excursie. Verschillende biotopen worden bezocht, waaronder het Quak- jeswater. Belangstellenden kun nen zich om 10 uur verzamelen op het parkeerterrein van het NS-station in Middelburg (aan de Kanaalzijde). Informatie: 0118 - 626 581. Cactussen - De Nederlands- Belgische vereniging van liefheb bers van cactussen en andere vetplanten houdt op 11 mei van 10 tot 16 uur een open dag. Op Walcheren kunnen cactussen worden bekeken aan de Nachte gaalstraat 12 in Middelburg. Cac tussen en rotstuinen zijn te bewonderen in de Braamstraat 34 in Oost-Souburg, Marnixplein 17 in West-Souburg en Dorps straat 38 in Biggekerke. wen leugdvoetbaltoernooi ge houden. De opbrengst van dit evenement komt ten goede aan het 'Prinses Beatrixfonds, dat zich inzet voor de gehandicap tensport. Dit jaar zijn er 77 teams op de velden aanwezig en er doen een aantal teams van gehandicapten mee. Schaken - De schaakvereni ging Middelburg organiseert in de maanden mei en juni het open Middelburgs jeugdschaak- kampioenschap. Er wordt ge speeld volgens het Zwitsers sys teem over zeven ronden. Het toernooi vindt plaats in De Scha kel aan de Bachtensteene 14 in Middelburg. De speeldata zijn op 10. 24 en 31 mei en 7, 14, 21 en 28 juni. Inschrijving voor 8 mei schriftelijk bij Frans Meijer, Van Bourgondielaan 36, 4351 NS in Veere. Magnetron - De Stichting Edu catief Toerisme Zeeland in Oost- kapelle geeft op 13 en 20 mei een cursus gebruik van de (com- bi)magnetron. De cursus is bedoeld voor magnetrongebrui kers en degenen die de aanschaf van een magnetron overwegen. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118-581 507. Flora en vegetatie - De Zeeuwse Volksuniversiteit sart op woensdag 29 mei met de cur sus flora en vegetatie. Cursisten krijgen via instructie en praktisch veldwerk kennis van de soorten vegetatie en enig begrip van de samenhang van de soorten in vegetatie. De cursus bestaat uit vijf avonden van 19 tot 21.30 uur en begint op 29 mei in het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle. Inlichtingen er./of aanmeldingen, tel. 0118-634 800. Toscane - Kunstenaar/docent Kees de Valk houdt op vrijdag 31 mei de lezing met dia's 'De kunstschatten van Toscane' in de Zeeuwse Bibliotheek. Tijdens de pauze wordt informatie ver strekt over de kunstreis die De Valk van 19 tot en met 26 okto ber gaat leiden naar Toscane. De lezing begint om 20 uur. Jan Heyse - De conservator van het Zeeuws Museum, H. van den Donk, houdt op donder dag 30 mei een lezing over de expositie In Schoonheid Verstild, de kunstenaar Jan Heyse. Deze lezing begint om 20 uur in de aula van de Zeeuwse Biblio theek. Hartziekten - De patiëntenver eniging voor- en nazorg bij hart ziekten Hartezorg Midden-Zee land houdt op vrijdag 10 mèi een bijeenkomst in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. De deelnemers wisselen gedachten uit over de problemen waar mensen met hartziekten mee te maken hebben. De praatavond staat onder leiding van de nieu we voorzitter van Hartezorg Mid den-Zeeland E.W. Anssems. De praatavond begint om 19.30 uur. Leesprogramma - Op woens dagmiddag 8 mei wordt het lees programma 'pak je koffer' fees telijk afgesloten in 't Guus'uus, de vertelruimte van de jeugdaf deling van de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. Het pro gramma dat om 14 uur begint wordt gepresenteerd door de Amsterdamse klankdichter Jaap Blonk. Hij brengt enkele klank- dichten ten gehore en zal samen met de kinderen een of meerde re klankdichten maken. Het lees programma 'pak je koffer' werd in de periode van 6 maart tot en met 30 april door de jeugdafde ling van de bibliotheek georgani seerd en stond in het teken van boeken over reizen. Verrekijker - Op het politiebu reau in Middelburg zijn in de periode van 12 tot en met 25 april de volgende voorwerpen aangegeven: een gouden scha kelarmband, een zilverkleurige leesbril, een grondboor, een bankbiljet, een roze met blauw dameshorloge, medicijn, een kentekenplaat, rode kinder schoen, diverse fietsen, diverse sleutels, een close-for-ever arm band met twee bedeltjes, een lege Ansul brandblusser, een Thomos bromfiets, vijf stuks Adi- das-cosmetica, een fototoestel, een gouden halsketting, een pis tool, een bruine damesporte monnee, Roxa-rolschaatsen, een trui van het merk Emilio Sandrini, een verrekijker (Splend) en tien rode kunstrozen. Verloren voor werpen kunnen tijdens kantooru ren worden afgehaald op het politiebureau in Middelburg. De voorwerpen worden maximaal drie maanden bewaard. Voetbaltoernooi - Op Hemel vaartsdag 16 mei wordt in Vlis singen het traditionele Zwalu- Omwending - In de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg wordt op dinsdag 14 mei een thema avond gehouden over het onder werp 'meditatie of innerlijke omwending'. De bijeenkomst begint om 20 uur in zaal 2. Infor matie: 0164-672 220. Voor informatie, bel |0118J 684000 mAATscHAPPEiuKE J fff maandag t/m vrijdag zorg k van 8.30 tot 9.30 uur en Walcheren jjj, van 13.30 tot 14.30 uur. Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 9 mei t/m wo. 15 mei. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: P. den Braanker. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: J.P.J. Voets. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 14.30 uur: J. Bakker. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur, zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo.: geen opgave ontvangen. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: Van Tuijll, 19 uur: D. Luymes. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: S. Ridder-van Meggelen. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: S. Ridder-van Meg gelen (in de Geref. kerk). GRIJPSKERKE opgave ontvangen. Koorkerk. Zo. 10 uur: E.J. Ver- seput. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktKlein Vlaande ren 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: H. Scholte. Ned. Gereformeerde Kerk Igebouw Engelse Kerk) Zo. 9.30 uur: G.J. Zwarts. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za.: geen dienst. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo.: geen opgave ontvangen. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: C. Kleij. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: E.J. Verse- put. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: eerste zaterdag van de maand 17 uur: protestantsedienst. twee de, derde, vierde en vijfde zaterdag van de maand 17 uur. Waalse Kerk lEglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren. Olmen laan 8. Zo. 9.30 uur: dienst. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 68. Zo. 10 uur. Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: P.A. den Braanker, 19 uur: A.E. de Bruijn. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P.A. den Braanker (in de Geref. kerk), 19nuur: A.E. de Bruijn (in de Geref. kerk). NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. mentlo. Zo. 10.30 uur: P. Bar- OOSTKAPELLE HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo.: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: J. Binnenmarsch. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 9.30 uur: P.L. de Schipper. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 9.30 uur: B. de Haan. Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 en 19 uur: J.H. Kip. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.C. den Hol lander. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: C A. Schoorel. De Schaapskooi. Papegaaienburg. Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ter Reede. Zo. 19 uur: R.G. van der Zwan. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: N.H.J.E. Boomer. Jehovah's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 15.30 uur. Jehovah's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Iedere zondag 10 uur. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41Zo. 9.30 en 16 uur: R. Kattenberg. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdom weg 1. Zo. 15 uur: W. van Beek. Christelijk Centrum Zeeland. Faradayweg 1. Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen- straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur. Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61. Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar. elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand 10.30 uur. Eerste en derde zaterdag 9 uur. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. Zo. 11.15 uur. ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: P.K. Noor- la nder, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 551231. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggeker ke, tel. 552190. TANDARTSEN VROUWENPOLDER RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. Pannekoek. Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 10 en 19 uur: G. Pennekamp. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Zo. 9.30 uur: A.J.T. v.d. Scheer, 14.30 uur: leesdienst. Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: P. Barmentlo. WESTKAPELLE SEROOSKERKE MELISKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: E.M. Lingen-van Veen, 19 uur: A. Bruin. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: A. Bruin, 19 uur: A. Bruin (in de Geref. kerk). Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Manuputty, 19 uur: Barmentlo. ZOUTELANDE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Elke zondag om 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. van der Zwan. Hervormde Kerk. Zo.: geen opgave ontvangen. ST. LAURENS Hen/ormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: P. van Esveld. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: G.L. van Velzen, 19 uur: J.F. Ezinga. MIDDELBURG OOST-SOUBURG Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. Do. 9 mei t/m wo. 15 mei HUISARTSEN Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11. Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Zo. 9.30 en 18.30 uur: J.J. Tanis, 14 uur: leesdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: C. yan Duin. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 9.30 uur: geen opgave ontvangen. De Hoeksteen. Roozen- burglaan 22. Zo. 9.30 uur: geen opgave ontvan gen. Getuigeniskerk, Zo. 9.30 uur: geen opgave ontvangen. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groenmarkt, Zo.: geen opgave ontvangen. Engel se Kerk. Simpelhuisstraat. Zo. 19 uur: geen opga ve ontvangen. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Ontmoetingskerk). Zo. 10 uur: geen opgave ont vangen, 18.30 uur: geen opgave ontvangen. Oost- kerk (in Concert- en Gehoorzaal) Zo. 10 uur: geen Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 en 19 uur: H. van Schaik. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1Elke eerste en derde zaterdag van de maand 9 uur. Zo. 19 uur: L.A. Woltering. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pinkstergemeenschap 'Shalom', Van Doornlaan 40 West-Souburg. Zo. 14.30 uur. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Hervormde Kerk Oranjeplein. Za.: geen dienst. VEERE Hervormde Kerk. Zo. 9.30 uur: Zandstra. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: geen opgave ontvan gen. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1Zo. 9.30 uur: C. van Duin. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: M.J.C. Blok. Middelburg: Zaterdag tot 24 uur: G.J.M. Meijjer, De Krammer 14, tel. 639933. Zondag tot 24 uur: C.J.E.M. Albers, Bellinkplein 3, tel. 639933. Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: A. van der Griek, Badhuisstraat 46, tel. 412950. Zondag tot 24 uur: E. Kant, Sabalaan 3, tel. 471017. Visites aanvra gen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den. Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis ser): Zaterdag tot 24 uur: R.G.G. Groot, Prins Bernhardstraat 2, Amemuiden, tel. 601308. Zon dag tot 24 uur: H.J. Roelofsen, Prins Bernhard straat 2, Amemuiden, tel. 601308. Visites aanvra gen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: Zater dag en zondag: R. van Tol, Markt 12, Veere, tel. 501271. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker- Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag: H. Boot, Roozenburglaan 14, Mid delburg, tel. 615306. Zondag: L. Slingenberg, Roozenburglaan 14, Middelburg, tel. 628420. Patiënten tandartspraktijk P. Mal land, Tobago- laan 6, Vlissingen: Zaterdag en zondag voor spoedgevallen tel. 478290. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 -17.30 uur): Apotheek Welsin- ge, J. W. Thibautstraat 45. tel. 623298. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Souburg, C. van Perestraat 1, tel. 461593. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: S. van der Kaaden, tel. 471140. Middelburg: van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: K. Boot, tel. 639865. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren): Zaterdag en zondag: C. Brink, Meanderlaan 326. Middel burg, tel. 611011. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behan deling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Zaterdag en zondag: dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, van vrijdagavond t/m zon dag: M.C. van Haaren, tel. 625369. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 628288 Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 628800. Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten-) Alarm Zeeland. 551215. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten, Vlissingen, 448448. Wet Voorzieningen Gehandicapten, 684000 Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland': 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen, 448844. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 636108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 615551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 613362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 0113-249200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 673333. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 411877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 413880. Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 633333.

de Vlissinger | 1996 | | pagina 19