Wmmmmwm Eten en kunst in restaurant Bleij Als een rolstoel noodzakelijk is... Allerlei SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Sport Politiek Cursus Natuur In het Bellamypark in Vlissingen is restaurant Bleij geopend. Bij het veertig zitplaatsen tellend restaurant van Bjarne Bleijenberg kunnen gas ten niet alleen terecht om te eten, maar ook voor een schilderij van bijvoorbeeld Herman Brood. Boven het restaurant is een galerie gevestigd waar de gasten van Bleij onder het genot van een drankje van de kunstwerken kun nen genieten. Gezondheid Buurt Beurs Wet Voorzieningen Gehandicapten Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 1 mei 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 21 bestemd om een koersbalmat voor ouderen aan te kunnen schaffen. Vegetarisch - Buurthuis het Woltershuis aan de Hogeweg in Vlissingen organiseert op 7 mei een vegetarisch kookcafé, be doeld voor alle mensen die geïn teresseerd zijn in vegetarisch koken en gezonde voeding. Tij dens de bijeenkomst die om 18 uur begint wordt er een vegetari sche maaltijd bereid en opgege ten. Opgave voor 5 mei, tel. 0118-414660. Het vegetatisch kookcafé wordt elke eerste dins dag van de maand georgani seerd. Blue Spirit - Op donderdag avond 2 mei presenteert Blue Spirit Drum and Bugle Corps in de binnenstad van Middelburg haar nieuwe programma Classic Rock '96. Tevens wordt dan het vernieuwde uniform van het corps getoond. Het optreden omvat een streetparade door het centrum van Middelburg en een concert op de Markt om 20 uur. Midnight - Amusementsfor matie Midnight heeft in eigen beheer een twaalf nummers bevattende cd uitgegeven. De formatie die bestaat uit Dorieke Kuipers -synthesizers-, Bert Ver hoef -basgitaar en zang- en Peter van Tiel -druhns en zang- brengt een repertoir dat bestaat uit top veertig muziek uit de jaren zestig tot en met negentig, Engels- en Nederlandstalige dansmuziek, country, sfeer- en achtergrond muziek. Coming out - Het bureau voor VHV Artemis en het COC mid den-Zeeland organiseren een coming out gespreksgroep. Deze groep is bedoeld voor vrou wen die ondekt hebben dat zij homoseksuele gevoelens heb ben. De groep wordt begeleid door twee vrouwen die zelf heb ben ontdekt hoe prettig, leuk en ondersteunend een gespreks groep kan zijn. De eerste bijeen komst is op 15 mei. Inlichtingen, tel. 0118-642 979. Kraammarkt - Op dinsdag 7 mei van 10 tot 20.30 uur houdt de Provinciale Kraamzorg Entad ministratie Zeeland een kraam markt in ambachtencentrum De Hollandsche Hoeve in Goes. Hoofdzaak van deze markt is de Dagelijks: rondleiding stad huis Middelburg, 10-17 u.( 's zondags 12-17 u. Dagelijks: beklimming van de Lange Jan Middelburg. Sportzaal van Duyvenvoorde Oost- Souburg, peutergym, 9.30 u. De Blazer Oost-Souburg, volksdansen voor 50+, 10.45 u. De Parel Domburg, bow- lingtoernooi, 20 u„ inschrij ven voor 18 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kla verjassen, 19.30 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, club voor alleenstaan den, 19.30 u. Ontmoetings centrum Dauwendale Mid delburg, Aktiviteitencentrum Middelburg, diverse activi teiten, voor info 0118- 611580. De Strandjutter Domburg, karaoke, 20.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. De Octopusclub Domburg, filmavond 'Frank en Frey' 19 u., 'Badman Forever' 21 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, bingo, 20 u. Café-pension De Goede Verwachting Lewedorp, avondruilbeurs, 19.15 u. Aldegonde Vlissin gen, praat- en dansavond vanaf 25 jaar, 20.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, contactmiddag voor jong en oud, 15 u. De Parel Domburg, spettermid dag, spelltjes onder begelei ding, 14 u. Octopusclub Domburg, T-shirt schilderen, 10 u. Boulevard Zoutelan- de, Run-Bike-Run, 17 u. De Spinne Goes, Kapasi, gezel lige dans- en ontmoetings avond vanaf 25 jaar, 21.30 uur. Driewegenhof Middel burg, rommelmarkt, 12 u. De Parel Domburg, aquafit- ness, 9 u. Bord parkeerter rein Delta Expo Oosterschel- dezijde, Natuurmonumen ten en Het Zeeuwse Land schap, excursie, 14 u. De Strandjutter Domburg, bin go, 20 u. Sporthal Basken- burg Vlissingen, snuffel- markt, 9 u. Zeeuws Biolo gisch Museum Oostkapelle, rondleiding 'Met de rugzak op pad', 14 u. MTV-sport- hal De Zandkuil Middelburg, bevrijdingswandeltocht, diverse afstanden, vanaf 10.30 u. Sporthal Baskenburg Vlis singen, sporten met longen- fyseem. Astma of Bronchi- tus, 15.15 u. Ontmoetings centrum Dauwendaele Mid delburg, Aktiviteitencentrum Middelburg, diverse activi teiten, voor info 0118- 611580. zaal Middendorp Zoutelande, presentatie woonzorgcomplex Zoute lande, 13 u., aansluitend voorlichtingsbijeenkomst, 14 u. Het Bolwerk Vlissin gen, huurdercomité ABP/ Papegaaienburg, openbare vergadering, 19.30 u. Wijk centrum Open Hof Vlissin gen, wijkcomité Paauwen- burg, openbare vergadering, 19.30 u. Hof Domburg, rondleiding kuurafdeling, 11.30 u. De Schelp Domburg, saunamid dag, 12-17 u., damessauna- avond, 18 u. De Parel Dom burg, aquafitness, 9 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal 13.30 u. Zuiderbaken Middelburg, hobby- en ontmoetingsmid dag, 13.15 u. Ontmoetings centrum Dauwendaele Mid delburg, Aktiviteitencentrum Middelburg, diverse activi teiten, voor info 0118- 611580. Bord parkeerter rein Delta Expo Oosterschel- dezijde, Natuurmonumen ten en Het Zeeuwse Land schap, excursie, 10 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kinderclub 4tot 9 jaar, 14 u. De Parel Dom burg, squashtoernooi, 12 u., inschrijven voor dinsdag 20 u. De Parel Domburg, spet termiddag, spelletjes onder begeleiding, 14 u. De Parel Domburg, kinderbowling- toernooi, 16.30 u., aanmel den voor 12 u. Ontmoe tingscentrum Dauwendaele Middelburg, Aktiviteitencen trum Middelburg, bijeen komst met thema onderwer pen op sociaal- maatschap pelijk vlak, 13.30 u. Bord parkeerterrein Delta Expo Oosterscheldezijde, Natuur monumenten en Het Zeeuw se Landschap, excursie, 14 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, Bees tenboelmiddag: kruiden zoe ken, kruidensoep maken en opeten, kinderen van 6 t/m 12 jaar, 14 u. Zeeuws Bio logisch Museum Oostkapel le, rondleiding' Westhove toen en nu', 14 u. De Lon- neboot Nieuw- en St. Joos- land, meubelverkoop, kle- dingbeurs (inleveren dins dag 15.15 u.) en -kleedjes- markt voor de kinderen, 13.30 u. informatie die door een keur van deskundigen verstrekt wordt op het gebied van zwangerschap, bevalling en het eerste levens jaar. Serviceline - Op 1 mei start de winkelketen Music House de Music House serviceline. Hier mee is het mogelijk om cd's per telefoon te beluisteren, te bestellen en te betalen. De servi celine bevat verder een actuele concertagenda, waar direct kaartjes bestelt kunnen worden. De lijn is vierentwintig uur per dag bereikbaar, op nummer 06- 904 904 62. FNV jongeren - De Vereniging FNV jongeren is met ingang van dit jaar opgeheven. Daarvoor in de plaats is er een jongerense- cretariaat ondergebracht bij de Vakcentrale FNV. Jongeren kun nen voor informatie en advies blijven bellen met 06-8212147. Molendag - Zaterdag 11 mei zijn in het kader van de nationale molendag in het hele land zo'n 550 molens voor publiek toegan kelijk. Deelnemende molens zijn die dag voorzien van een blauwe wimpel. Openingstijden - Op hemel vaartsdag 16 mei en tweede pinksterdag 27 mei mogen win kels in Middelburg open zijn van 11 tot 17 uur. Barbershop - Het barbershop herenkoor Coastline Chorus houdt op 7 mei een openbare zang- en oefenavond om 20 uur in Bachten Reede aan de Vrede hoflaan in Vlissingen. Het koor zingt vierstemmig a-capella en is zeer swingend en beweeglijk. Koopzegels - De Souburgse middenstandsvereniging Nemid- so begint op 6 mei met een koopzegelsysteem. Iedere zegel kost vijf cent en kan worden gekocht per uitgegeven gulden. Een volle spaarkaart voorzien van 250 zegels levert een rijks daalder spaarwinst op. De zegels zijn verkijgbaar bij de winkeliers die zijn aangesloten bij de mid denstandsvereniging. Koersbalmat - Het Juliana Welzijns Fonds heeft aan de Stichting Welzijn Ouderen Mid delburg een bijdrage toegekend van F 1250,-. Het geld is Fietstoertocht - De Zeeuwse Ren - en Toerclub Theo Middel kamp en café Royal organiseren op 5 mei de Omloop van het Veerse Meer voor wielertoeris ten. De afstanden waaruit geko zen kan worden zijn 30, 80 of 125 kilometer. De tochten zijn zogenaamde vrije toertochten, wat wil zeggen dat de deelne mers in hun eigen tempo kunnen fietsen. Inschrijving en vertrek tussen 9 en 11 uur in café Royal aan de Lepelstraat in Wol- phaartsdijk. Avondvierdaagse - Van 6 tot en met 9 mei wordt in Vlissingen weer de jaarlijkse avondvier daagse gehouden. De routes zijn uitgezet over afstanden van 5, 10 en 15 kilometer. De start en finish vinden plaats bij het club huis van Zeeland Sport op het Baskenburgplein. Inschrijving is mogelijk op 1 mei van van 18.30 tot 19.30 .uur in bovengenoemd clubhuis en op 6 mei aan de start vanaf 17.50 uur. Fietsdag - Op zaterdag 11 mei wordt de landelijke fietsdag gehouden. De deelnemers kun nen opstappen bij de VW-kanto- ren in Domburg, Aagtekerke, Oostkapelle en Middelburg en bij het ANWB-kantoor in Middel burg. Vanaf 27 april is de route in de voorverkoop op genoemde plaatsen. Een deel van de opbrengsten van de fietsdag komt ten goede aan onderzoek en opvang van kinderen met een aangeboren hartafwijking, een project van de Nederlandse Hart stichting. Sportgala - Op 10 mei wordt in Sas van Gent het jaarlijkse sport gala gehouden. Tijdens het eve nement dat wordt georganiseerd door de Zeeuwse Sportraad wor den de Zeeuwse sportprijzen uit gereikt. Genomineerden voor sporter van het jaar zijn voetbal ler Dennis de Nooijer, bowler Erwin Groen en korfballer Den nis Voshart. Genomineerd als sporttalent zijn zwemster Sandra Temmerman, atleet Rutger Veerman en judoka Jessica van der Spil. In de categorie sport ploeg zijn het eerste herenteam van handbalvereniging EMM, damesteam schoolslag van Zwemclub Koewacht en het eer ste herenteam van voetbalver eniging Kloetinge de kansheb bers. Het gala begint om 19 uur en wordt gehouden in De Vlaan deren, Vlaanderenplein 2 in Sas van Gent. Stadsgewest - De afdelingen Walcheren en Vlissingen van de D66 houden op donderdag 2 mei in het Middelburgs Koffiehuis in de Langeviele een thema-bijeen komst over voorzieningen bin nen het stadsgewest. De bijeen komst begint om 19.45 uur. Om 20.30 uur vindt er een forumdis cussie plaats onder leiding van R. Bastiaanse, secretaris van de D66 regio Zeeland. Het forum bestaat verder uit de directeur van de schouwburg Middelburg, G. Peijs, directeur van het sport- fondsenbad Vlissingen, J. Keijmel en de directeur van de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg, mevrouw T. Huysman. college van gedeputeerde staten van Zeeland hebben gedeputeer den J.G. van Zwieten en G.L.C.M, de Kok het eerste exemplaar van de informatie krant van de Zeeland Natuur- maand in ontvangst genomen. De Zeeland Natuurmaand die wordt gehouden van 25 mei tot en met 30 juni is in het leven geroepen door de initiatiefgroep natuur, recreatie en landschap van de provincie Zeeland. In de krant is informatie te vinden over zo'n honderdvijftig evenemen ten, de Zeeuwse landschappen en tentoonstellingen rondom natuur. De natuurkrant is ver krijgbaar bij het secretariaat van de Zeeland Natuurmaand, te,. 0118-633 400. de veertiende keer boekenmarkt onder de Graanbeurs op de Dam in Middelburg. Er zijn niet alleen romans maar ook school- en stu dieboeken op de markt te koop. De boekenmarkt wordt gehou den van 10 tot 15 uur. Rommelmarkt - Zaterdag 11 mei organiseert de Blue Spirit Drum and Bugle Corps een rom melmarkt bij de molen Ons Genoegen in Middelburg-Zuid. De rommelmarkt begint om 8.30 uur. Als u nog spullen voor de rommelmarkt heeft dan komen medewerkers van de Blue Spirit die desgewenst ophalen. Zorgvoorziening - De samen werkende ouderenbonden orga niseren een cursus ouderen en zorgvoorziening voor mensen die zich bezig willen houden met de belangen van ouderen. De cursus wordt gehouden op 6, 13 en 20 mei en op 3 en 10 juni. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118-418147. Rugzak - Bij het Zeeuws Biolo gisch Museum in Oostkapelle zijn rugzakken te huur waarin allerlei onderzoeksinstrumenten en veldgidsen zitten. Op 5 mei van 14 tot 15.30 uur kan ieder een met een rugzak en een begeleider op stap. Er is per twee personen een rugzak beschikbaar. Westhove - Op 8 mei organi seert het Zeeuws Biologisch Museum een rondleiding met als thema 'Westhove toen en nu'. Deze rondleiding onthult veel geheimen van het kasteel en de cultuur-historische en natuurlijke waarden van de omgeving. De rondleiding duurt van 14 tot 15.30 uur bij het museum. Natuurgebieden - De Vereni ging Natuurmonumenten heeft op 16 april in Rheden haar nieu we handboek, de complete gids met alle wandel- en natuurgebie den in Nederland gepresenteerd. Het boek is in de week van 17 tot 24 april verstuurd naar alle leden van Natuurmonumenten. Natuurmaand - Namens het Ypsilon - De vereniging Ypsilon is een vereniging van ouders andere familieleden van chro nisch psychotische en schizofre ne mensen. Deze vereniging houdt op 7 mei om 19.30 uur voor haar -toekomstige- leden een bijeenkomst in het Heer Hendrikhuis in 's-Heer Hendriks kinderen. Astma - De jaarlijkse collecte week van het Nederlands Astma Fonds vindt dit jaar plaats van 20 tot en met 25 mei. Onder het motto 'sponsor de vechters, geef carapatiënten meer lucht' wordt er geld opgehaald ten behoeve van mensen met ast ma, chronische bronchitis en longemfyseem. Bleijenberg heeft veertien jaar bij zijn ouders in Solskin gewerkt en vond het nu tijd worden om voor zichzelf te beginnen. „Ik vond het tijd worden voor iets anders in Vlissingen. Restaurants als Solskin zijn wat mij betreft te klassiek. Daarom heb ik beslo ten om het in mijn eigen res taurant eens over een andere boeg te gooien. Er zijn al genoeg biefstuk-schol-ten: ten". Het interieur van Bleij is zeer opvallend. Met behulp van veel natuurproducten heeft de zaak een heel aparte sfeer gekregen. In het restaurant, de toiletten en het servies komt overal een frisse blauwe kleur terug. „Ik ben van mening dat je jezelf door een goed concept staande kunt houden. Het inte rieur is één van die dingen. Het is ontworpen door Slabbe- koorn uit Goes en gezien de reacties die ik krijg van mijn gasten is hij goed in zijn opzet geslaagd. De zaak is opge bouwd uit natuurtinten, een natuurstenen pad, veel eiken en blauw als krachtige kleur om het geheel af te maken'. De keuken van restaurant Bleij is voorzien van een groot raam zodat de gasten kunnen zien hoe het er in de keuken aan toe gaat. „Kok zijn is een ambacht. Aangezien we niets te verber gen hebben mag iedereen zien hoe wij hier werken. We heb ben daarbij gekozen voor een raam zodat we de luchtjes wel binnen houden", vertelt Bjarne Bleijenberg die zelf in de keu ken staat. Voor de bediening heeft Bleijenberg Jeanette Thiele aangetrokken. Boven het restaurant is op de eerste verdieping door Hanne- lore Meyaard een galerie inge richt. Er zijn nu onder andere werken te bewonderen van Herman Brood, Peter Hooger- werf, Huub de Bode en Milen- ko. „De ruimte was er en het leek me leuk om daar eens iets anders mee te doen. Groepen die hier komen eten kunnen bijvoorbeeld eerst boven een aperitiefje drinken en onder tussen van de kunst genieten", v3rtelt Bleijenberg. Boekenmarkt - Op zaterdag 4 mei organiseert de Zeeuwse Stichting Steun aan Israël voor De Zwaan - Op donderdag 2 mei reikt wethouder T.R.K. Meijers de prijzen uit van de bal lonwedstrijd van wijkcentrum De Zwaan in Oost-Souburg waar hij op 20 januari al het startsein voor gegeven heeft. De prijzen wor den om 15.30 uur uitgereikt. Voorafgaande aan de prijsuitrei king kunnen kinderen tot twaalf jaar vanaf 14 uur vliegers maken in het wijkcentrum. Voor informatie, bel (0118) 684000 mAATscHAPPEtuKE i maandag t/m vrijdag zorg van 8.30 tot 9.30 uur en Walcheren van 13.30 tot 14.30 uur. Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 2 mei t/m wo. 8 mei. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.C. Verweij, 19 uur: J. Sinke. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: J.P.J. Voets. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Staat, 14.30 uur: A. van Westen. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur, zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo.: geen opgave ontvangen. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo.: geen opgave ont vangen. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: A.J. Bijl. Hervormde Kerk. Zo.: geen opgave ontvangen. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 19 uur: B. Ridder (in de Herv. kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: geen opgave ontvangen, 19 uur: B. Ridder. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: H. Scholte. Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Zo. 9.30 uur: geen opgave ontvangen. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. R. v.d Wal. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo.: geen opgave ontvangen. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: Poldervaart. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: C. Lecompte. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: eerste zaterdag van de maand 17 uur: protestantsedienst, twee de, derde, vierde en vijfde zaterdag van de maand 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo. 10.45 uur: J. Chardard. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren. Olmen laan 8. Zo. 9.30 uur: dienst. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 68. Zo. 10 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. Barmentlo. HOOGELANDE OOSTKAPELLE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo. 10 uur: dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: N.H.J.E. Boomer. Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: J.H. Kip, 19 uur: G.P.R. Pennekamp. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: geen opgave ontvangen. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. straat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: B. Gratz. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo. 9.30 uur: J.D. de Boer. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. De Schaapskooi. Papegaaienburg. Zo. 9.30 uur: P. Melse. Ter Ree- de. Zo. 19 uur: J. Engelgeer. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: B. de Haan. Jehovah's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 15.30 uur. Jehovah's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Iedere zondag 10 uur. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: R. Kattenberg. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1 Zo. 15 uur: M. Nieuwenhuize. Christelijk Centrum Zeeland. Faraday weg 1. Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst, 19 uur: Kees Goed hart. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur. Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand 10.30 uur. Geen opgave ontvangen. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. Zo. 11.15 uur. dag en zondag: R. Ubels en M. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. 591212. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker- ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: F. van Eede, De Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 571234. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggeker ke. tel. 552190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: D. Ruissen, Kanaalstraat 91, Oost-Souburg, tel. 461347. Patiënten tandartspraktijk P. Mal land, Tobago- laan 6, Vlissingen: Zaterdag en zondag voor spoedgevallen tel. 478290. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Hum- melen, Markt 69, tel. 612134. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Van de Sande, Badhuisstraat 30-34, tel. 412066. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Klompe, tel. 471140. Middelburg: van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: J. Drijdijk, tel. 626045. DIERENARTSEN VROUWENPOLDER Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren): Zaterdag en zondag: C. Brink, Meanderlaan 326, Middel burg, tel. 611011. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behan deling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Zaterdag en zondag: geen dienst. KOUDEKERKE RITTHEM Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9 en 10.30 uur: P.L. de Schipper. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 9 en 10.30 uur: P.L. de Schipper (in de Geref. kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: R. Louws. SEROOSKERKE MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Elke zondag om 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G.J. van Pijke- ren. Hervormde Kerk. Zo.: geen opgave ontvangen. MIDDELBURG Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: Jong en Oud musical Jona. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: SOW-dienst Jong en Oud musical Jona (in de Geref. kerk). ST. LAURENS Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11 Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Zo. 9.30 en 18.30 uur: J.J. Tanis, 14 uur: leesdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 9.30 uur: geen opgave ontvangen. De Hoeksteen. Roozen- burglaan 22. Zo. 9.30 uur: geen opgave ontvan gen. Getuigeniskerk, Zo. 9.30 uur: geen opgave ontvangen. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groenmarkt, Zo.: geen opgave ontvangen. Engel se Kerk. Simpelhuisstraat. Zo. 19 uur: geen opga ve ontvangen. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Ontmoetingskerk). Zo. 10 uur: geen opgave ont vangen, 18.30 uur: geen opgave ontvangen. Oost- kerk (in Concert- en Gehoorzaal) Zo. 10 uur: geen opgave ontvangen. Koorkerk. Zo. 10 uur: C. Lecompte. Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: P.A. den Braanker. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 19 uur: J.G. Arensman. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: H. Hondius. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: H. van Schaik, 19 uur: S. Ridder-van Meggelen. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1Elke eerste en derde zaterdag van de maand 9 uur. Zo. 19 uur: H. Hondius. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pinkstergemeenschap 'Shalom', Van Doornlaan 40 West-Souburg. Zo. 14.30 uur. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Hervormde Kerk Oranjeplein. Za. 9.30 uur: ere dienst, 10.30 uur: bijbelstudie. R. v.d. Wal. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. Lukasse. Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 10 uur: J. Lukasse (in de Herv. kerk), 19 uur: J.H. Kip. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Zo. 9.30 uur: leesdienst, 14.30 uur: B. Gratz. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans, 19 uur: Sinte (SOW-dienst) in 'Bethel'. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: Pettinga. Do. 2 mei t/m wo. 8 mei OVERIGE DIENSTEN VEERE Hervormde Kerk. Zo.: geen opgave ontvangen. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: geen opgave ontvan gen. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1Zo. 9.30 uur: R. Harmsen. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 24 uur: F.J.J. Buyten- dijk, Noordweg 353, tel. 639933. Zondag tot 24 uur: S.A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. 639933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: F.G. Snijder, Burg. van Woelderenlaan 12, tel. 413933. Zondag tot 24 uur: P. Crama, Hogeweg 107, tel. 413549. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den. Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis ser): Zaterdag tot 24 uur: C. Wattel, Amstelstraat 55, Oost-Souburg, tel. 461630. Zondag tot 24 uur: J.F.M. Bergen, Kanaalstraat 89, Oost-Souburg, tel. 416500. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: Zater- Klassiek Homeopaten, van vrijdagavond t/m zon dag: M.H. Drijgers, tel. 412325. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 628288 Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 628800. Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten-) Alarm Zeeland. 551215. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten, Vlissingen, 448448. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland': 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen, 448844. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 636108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 615551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur. 613362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 0113-249200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 673333. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 411877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 413880. Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 633333. 1 Bjarne Bleijenberg en Jeanette Thiele van restaurant Bleij.

de Vlissinger | 1996 | | pagina 21