Beggar's Banquet in Engelse kerk Grungy gitaarrock in de Piek Negentiende Jazzfestival Middelburg Van toeten en blazen Monteverdi in Middelburgs stadhuis In Middelburg wordt van donderdag 23 mei tot en met zaterdag 25 mei weer het jaarlijks terug kerende jazzfestival gehouden. Het is voor de negentiende keer dat de Jazz Activiteiten Stich ting Zeeland (JASZ) dit evenement organiseert. Het ensemble The Beggar's Banquet speelt op 10 mei in de Engelse kerk in Middelburg. Het uit vier man bestaande ensemble voert ondermeer werken van Praetorius, Dowland en Couperin uit. LEZERS SCHRIJVEN door Joep Bremmers De Stichting Oude Muziek uit Utrecht sluit op vrijdag 3 mei haar serie concerten op histori sche lokaties af met een concert in het Middel burgs stadhuis. Tijdens het concert worden werken ten gehore gebracht van Monteverdi, Galilei, Steffani en Handel. De Piek in Vlissingen staat zaterdag 4 mei in het teken van gitaarrock. Er vindt dan een dubbel- optreden plaats van de bands Dizzy Spells en King for a day. Het concert begint om 22 uur. Op vrijdag 3 mei is er vanaf 21 uur wederom een jamsessie in de Piek. Woensdag 1 mei 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 11 ARNEMUIDEN DONDERDAG 2 MEI „Het Jazzfestival is het groot ste muzikale evenement van Zeeland", vertelt Bob van Koetsveld, voorzitter van de JASZ. „Sinds een jaar of drie is de zaterdag zelfs opgenomen in de Limburgse en Brabantse busreizenprogramma's. Zelfs internationaal zijn we al hele maal doorgebroken met dit festival". Het Jazzfestival opent op don derdagavond om 21 uur in de Stadsschouwburg met een optreden van de Dutch Swing College Band, die jazz in de oude stijl zal brengen. Op vrijdag is - traditioneel - de kroegentocht. Hiervoor kan voor tien gulden een button gekocht worden die toegang geeft tot alle cafés. In zo'n vijf entwintig café's in de binnen stad treden dan bands op. Bands die dan te bewonderen zijn, zijn ondermeer: the Story- ville Jazzband, Champagne Charlie, Jazzcollection, The Arrows, Scaldis Jazzband, Hips Unlimited, Hanssome 3some, Jazzebel, Remake, The Old Firm en de Dig Daddy's Jazzband. Op zaterdagmiddag lopen van af 13 uur zes looporkesten door de binnenstad en geven zes podiumorkesten open luchtconcerten op verschillen de podia. Traditiegetrouw verzamelen alle muzikanten zich om 16.30 uur op de Markt voor een gro te jamsessie. „Die is misschien in kwalitatief opzicht niet hele maal verantwoord, maar wel altijd ontzettend gezellig", weet Bob van Koetsveld, voor zitter van de JASZ. „Dan staat de Markt echt helemaal vol met mensen die uit hun dak gaan". Daarna volgt het hoogtepunt van het festival: de afsluiting op zaterdagavond. In de Stads schouwburg zijn dan optre dens van The Busy Bodies, The Crooktown Jazzband, Huub Jansen Amazing Jazz band, Freetime Old Dixie Jazz band, Diehieland Féderales, Boogie Woogie Company, De Piotto's en het Ron Wilson trio. Net als vorig jaar is er op vrij dagmiddag een schoolconcert voor scholieren in de kantine van Zeelandia. Champagne Charlie geeft hier een uitleg over instrumenten en jazzmu ziek. Volgend jaar wordt het Jazz- The Beggar's Banquet. De organisatie van het concert is in handen van de Stichting voor Oude Muziek Incanto. The Beggar's Banquet bestaat uit Julie Elhard -viola da gam ba-, Heide Erbrich -viool-, Rochford Mjos -luit en chitarri- no- en Gerard van Vuuren -kla vecimbel-. The Beggar's Banquet werd opgericht in 1991. Door elk programma op te bouwen rond een thema tracht dit ensemble een onderhoudende en toegankelijke reis door de muziek van de late renaissance en de barok te presenteren. De organisatie is in handen van de Stichting Incanto die tot doel heeft concerten te verzor gen waarin muziek van voor de twintigste eeuw wordt uit gevoerd op een zo authentiek mogelijke manier. Het concert in de Engelse kerk begint om 20 uur. festival voor de twintigste keer gehouden. Bob van Koetsveld: „Het is de bedoeling om er dan een extra groot feest van te maken. We plakken in ieder geval dan ook de zondag er achteraan. We proberen om dan een jazz-kerkdienst te Door het ADZ in Vlissingen is het boek 'Van toeten en bla zen' van de hand van Truus Wight uitgegeven. In het honderdnegentig pagina's tellende boek wordt aan de hand van historische feiten, anekdotes en foto's de histo rie van harmonieën, fanfares en brassbands uit de doeken gedaan. Het boek ziet juist dit jaar het daglicht omdat er in 1996 een aantal Walcherse harmonieën jubileren. Van toeten en blazen is een zeer leesbaar boek. De schut terijen, harmonieën en fanfa res die Walcheren in de loop der jaren gekend heeft of nog steeds door de straten kan zien trekken worden per stad of dorp behandeld. Aan de hand van historische feiten weet Truus Wight het komen en gaan van de orkesten in een breder kader te plaatsen. Het boek is rijkelijk voorzien van illustraties waarbij de foto's allen zijn voorzien van uitgebreide onderschriften. Truus Wight is zelf muzikant bij Vlijt Volharding uit Oost-Souburg dat dit jaar haar vijfenzeventig jarig bestaan viert. In Van toeters en blazen komt uiteraard ook de geschiedenis van 'haar eigen' fanfare aan de orde. Ze beschrijft ondermeer de ludieke luciferdoosjesactie die de band in 1965 hield om geld in te zamelen voor nieu we instrumenten. De band verkocht toen luciferdoosjes met daarop de portretten van alle bandleden. „Wie ijverig spaarde had niet alleen genoeg lucifers maar ook de gehele drumband in huis", schrijft Wight. In haar nawoord schrijft Wight dat zij ruim anderhalf jaar bezig is geweest met het samenstellen van het boek. Het resultaat is er dan ook naar. Het boek is niet alleen lezenswaardig voor liefheb bers van harmonie-orkesten maar voor iedere geïnteres seerde in de lokale geschie denis. Konrad Junghanel op luit. Het concert in Middelburg wordt gegeven door Maria Cristina (sopraan), Johanne Koslowsky (sopraan) en Kon rad Junghanel (luit). De wer ken die het trio ten gehore brengt zijn van de hand van Claudio Monteverdi, de brug- Dizzy Spells is een band waar van de leden afkomstig zijn uit Goes en Vlissingen. Martijn Proost -gitaar en zang-, Bram Huisson -bas en zang- en Eric van Noppen -drums- spelen al enkele jaren in de band. In april 1995 kwam daar Marcel Janse bij als gitarist en zanger. De muziek die de band maakt is een mengeling van oude rockmuziek vermengt met grungy gitaarrock. King for a day is een band uit Zuid-Beveland. Begonnen als symfonische rockband spijke ren ze nu, na enkele jaren van afwezigheid, weer aan de weg met grungy gitaarrock. De huidige leden zijn Henri de Bruin -drums-, Andre Karelse - bas-, Gert-Jan Kramer -zang-, Andre Nagelhout -gitaar- en Menno Nagelhout -gitaar-. De muziek die King for a day maakt is een mengeling van covers en eigen werk met refe renties aan bands als Stilltskin, Live, Soundgarden en Radio- head. De Dutch Swing College Band opent het Jazzfestival op donderdag 23 mei in de Stads schouwburg. organiseren en er zijn contac ten gelegd met Lillian Bouté and her Musical Friends om een optreden te verzorgen". gebouwer tussen renaissance en barok. Daarnaast worden er werken ten gehore gebracht van Gali lei, Steffani en Handel. Kaarten voor het concert zijn verkrijgbaar in de voorverkoop bij de Stadsschouwburg Mid delburg en voor aanvang van het concert aan de zaal. Het concert vindt plaats in de Burgerzaal en begint om 20 uur. King for a day. Atelier Ludmila Kalmaeva, Tuindorp 5, schilderijen, portretten en posters. Geopend na tel. afspraak 0118-603469. Rabobank, Dokstraat 4, Ludmila Kalmeava, schilderijen. DOMBURG Badhotel, Domburgseweg 1a, Jaap Klein, foto's van Domburg en reisfoto's. Apparthotel Bommeljé, Heren straat 24, Sergei Troubatch, schil derijen en beelden. De Parel, Babelweg 2, Beatrix Meindersma, olieverf, aquarel en tekeningen (t/m 6 mei). Lunch- en Tearoom Labruyère, 't Groentje 1, Corrie Akkermans, olieverf en houtskool (t/m 5 mei). Green White Congres Hotel, Noordweg 43, Hans Heeren, aqua rellen en olieverfschilderijen. Marie Tak van Poortvliet Muse um, Ooststraat 10a, Jan Heyse 11882-1954), 'In schoonheid ver stild' biografische tentoonstelling. GOES Stadskantoor, Oostsingel 2, Van de Berge, schilderijen. Kunstuitleen De Bevelanden, Wijngaardstraat 3, Zeeuwse kun stenaars, diverse werken. Velden, Goes Nieuw West, Afront, Kunsthaus Rhenania en Trechter 5. Lunchcafó Stadhuis, Grote Markt, Andy Hoogendoorn. Museum voor Zuid- en Noord- Beveland, Singelstraat 13, Koen Mertens, 'Terug in Goes' keramiek en bronsplastieken. Emergis, Oostmolenweg 101, Adriaan Hamelink, foto-expositie. KAMPERLAND Restaurant Papiilon, Veerweg 37, Lydia Klop-Steendijk, aquarel len en portretten. Geopend ma. t/m za. vanaf 10 uur, zo. vanaf 17 uur. Binnenstad, vijf Zeeuwse kunste naars, 'Goes En - Passant' (vanaf 6 mei). KATTENDIJKE Galerie llona. Dorpsstraat 23-25, llona Schmit, naïeve schilderijen. Geopend za. van 14-17 uur. MIDDELBURG Galerie 't Zeepaardje, Vlasmarkt 7-9, Maurice en Saskia Göth, teke ningen, aquarellen, gouaches en pastels. Galerie Willem Vader, L. Noord straat 56, schilderijen, tel. 0118- 629419, dagelijks geopend. Atelier Anneke Ruimschotel, Groot Mede 66, tel. 0118-616323, staal- en touwplastieken, geopend na tel. afspraak. Wandelkerk Lange Jan, ten toonstelling van diverse kerken in Middelburg. Koninklijk Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen, Kousteensedijk 7, Middelburg in vogelvlucht. Meubeltoonzaal Jan Alink, Nieuwe Kleverskerkseweg 17, Joke Nederhand, schilderijen, aquarel, oliepastel en crayon. Galerie Spitsbergen, Korendijk 46, Jaap Heuvingh, beelden. Roosevelt Studiecentrum, Abdij, tentoonstelling over het leven en werk van drie Roosevelts: de president Theodore Roosevelt (1858-1919), president Franklin Delano Roosevelt (1884-1945) en zijn echtgenote Elenor Roosevelt (1884-1962). Galerie Caesuur, Nieuwe Wal 4, Margo, grafiek en keramiek. Kapper Henk v.d. Veen, Korte Noordstraat 6, David Heijgelaar, gemengde technieken. Kuiperspoort 22, Judith Vas- quez, geopend van di. t/m za. 13-17 uur. Zeeuwse Bibliotheek, Kousteen sedijk 7, Anne Bolle, 'Door het oog van: Anne Bolle', fototentoonstel ling. Educatief Centrum Walcheren, Latijnse Schoolstraat 10-12, Alexa nder Rodin, olieverfschilderijen 'High tension'. Zorgcentrum Sint Willibrord, Bachtensteene 1, Safian Ashot, Armeense periode (1981-1990), Russische periode (1990-1993), Hollandse periode (vanaf 1993). Middelburgs Koffiehuis, Lange- viel 61, Cicka Dek, schilderijen 'Impressie van de natuur'. Stichting Welzijn Ouderen, Molstraat 13, zesentwintig kunste naars, 'Kunstsalon' 49 werken. Rabobank, Lange Geere 3, Kristia Embregts, gouache en oliepastel (vanaf 7 mei). Zeeuws Museum, Abdij, Jan Heyse (1882-1954), 'In schoonheid verstild'. Zeeuws Museum, Abdij, ten toonstelling poppenkasten en pop- penkastpoppen, 'In de kast uit de kast'. Zeeuwse Bibliotheek, Kousteen sedijk 7, Mar ja Franchimont, 'De kralen van Marje Franchimont' (t/m 4 mei). Galerie 't Haentje te Paart', Spanjaardstraat 19, Henny Huser; kleurpotlood, Ernest Joachim, objecten. Geopend do., za. en zo. van 14-16.30 uur en na tel. afspraak 613288. Galerie Veurink, Vlissingsestraat 14, Karin van den Driesche (t/m 3 mei). Galerie Het Gouden Briefke, Wijngaardstraat 15, Josche P. Roverts; naïeven: olieverf, Rob van den Bor; acryl op doek en kleuret sen. De Vleeshal, Markt, Ann Veronica Janssens, voorstelling van een Vestzaktheater, Vlissingen; Bruun Kuijt Wivineke van Gro ningen, "Ada en Evert', 20 uur. Markt, Middelburg; Blue Spirit Drum Bugle Corps, 20 uur. 't Beest, Goes; De Roovers, 'Pro ject Lenz', 20.30 uur. DONDERDAG 2 MEI VRIJDAG 3 MEI Burgerzaal Stadhuis, Middel burg; Trio Maria Cristina Kiehr, 20 uur. St. Jacobskerk, Vlissingen; Orgelconcert Anko Vleugel, 20 uur. Stadsschouwburg, Middel burg; Pieter de Rijk, 'Mag ik es met je praten', 20.30 uur. Kloveniersdoelen, Middelburg; Gamelan Ensemble Widosari, muziek uit Indonesië met moderne Gamelan muziek, 20.30 uur. De Piek, Vlissingen; Jamsessie, 21 uur. ZATERDAG 4 MEI Minitheater, Middelburg; Stich ting Middelburgs Theater, 'Equus', 20.30 uur. De Piek, Vlissingen; Dubbelcon cert: Dizzy Spells en King for a Day, 22 uur. ZONDAG 5 MEI BEVRIJDINGSFESTIVAL: Bellamypark, Vlissingen; Remmy Ongala Orchestre Super Matimi- la, 13.30 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Theater Split, 'Op reis', 14.30 uur. Dijktheater, Vlissingen; Con cussion, 'Side Show', 14.30 uur. Bellamypark, Vlissingen; The Average White Band, 15.15 uur. Dijktheater, Vlissingen; Con cussion, 'Side Show', 16.30 uur. Bellamypark, Vlissingen; Ange- lique Kidjo, 17 uur. Bellamypark, Vlissingen; 2 Brothers on the 4th Floor, 19 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Lex van Wel His Swing Orches tra, 'Swing is back', 19.30 uur. Bellamypark, Vlissingen; The Commitments, 20.15 uur. Bellamypark, Vlissingen; Marco Borsato Band, 22 uur. The Duke, Middelburg; Erin's Eye, 15 uur. Middelburgs Koffiehuis, Mid delburg; Koffieconcert Emile Mathlener (viool), Arilette de Munck (viool) en Jolien Sanderse (cello), 15 uur. DINSDAG 7 MEI Grote Kerk, Goes; Carilloncon cert Sjoerd Tamminga, 13.30-14.30 uur. WOENSDAG 8 MEI Ambachtscentrum, Goes; Pop pentheater Sim Bolus, 'Joris en Reuzeneus', 14 uur. ronde vorm. Zeeuwse Bibliotheek, Kousteen sedijk 7, len van den Berg, gewe ven wandkleden (vanaf 6 mei). Classical Chambers, Damplein 21, Elly Fritz, aquarellen. NEELTJEJANS Delta Expo, Windenergie, ten toonstelling windenergie. Dage lijks geopend van 10-17 uur. Delta Expo, Water', expositie over Integraal Water Beheer. Buitenhaven, bij het Topshuis, Trechter 5, kunstproject Frame work Invitation. OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, expositie dieren- baby's. Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, 'De prehistorie van Zeeland', expositie gemaakt door het bureau Voorlichting van de Provincie Zeeland. 'Dagvlinders, foto-expositie van de amateurfoto graaf H. van Essen (vanaf 3 mei). OOST-SOUBURG Verzorgingshuis De Zoute Vie ver, Dongestraat 1, Toon Capello, pentekeningen landschappen en dieren. Geopend tijdens kantoor uren. N VEERE VLISSINGEN Alhambra I Vlissingen, 'Up Clo se and Personal' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Bro ken Arrow' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Copy cat' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, '12 Monkeys' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Money Train' 20 uur. 't Beest Goes, 'Living in Obli vion' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Smoke' 20 uur. VRIJDAG 3 MEI Grote Kerk, Oudestraat 26, De Zeeuwse Inspan, expositie van Zeeuwse boerenwagens. Grote Kerk, Oudestraat 26, Tjarko ten Have, geopend ma. t/m za. 10- 17 uur en zo. 13-17 uur. Inguana, Bellamypark 35, levende reptielen, amfibieën en insekten, dagelijks geopend 14-17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens, Op dubbeldekkersveerboot ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijs- ten met toeristische promotie (beeld van Zeeland als vakantie land). Arsenaaltheater, Arsenaalplein 7, Edwin Glazer fototentoonstel ling North Sea Jazz Festival 1995. Milieu Educatie Centrum 'De Kloek', Korenbloenlaan 5, ten toonstelling 'Natuurlijk tuinieren'. Theo van Doesburgcentrum, Brouwenaarstraat 2, cursisten beeldhouwen van Wies de Bles, beeldhouwwerken. WEMELDINGE Atelier L. Rijks, Chozeeweg 27, schilderijen, dagelijks geopend. WOLPHAARTSDIJK Galerie Jan Boer, Aardebolleweg 5, Jan Boer, olieverven. Galerie De Hoekweide, Naza reth 4, Gust Romijn, 'Van Zeeland tot banaan'. Alhambra I Vlissingen, 'Up Clo se and Personal' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Clue less' 19 uur. 'Broken Arrow' 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Duns- ton Checks In' 19 uur. 'Copycat' 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Toy Story' 19 uur. '12 Monkeys' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Ace Ven tura 2' 19 uur. 'Money Train' 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Smoke' 20 uur. 'Pasolini u delitto Italiano' 22.30 uur. ZATERDAG 4 MEI Alhambra I Vlissingen, 'Up Clo se and Personal' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Clue less' 14 en 19 uur. "Broken Arrow' 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Duns- ton Checks In' 14 en 19 uur. 'Copycat' 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Toy Story' 14 en 19 uur. '12 Monkeys' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Ace Ven tura 2' 19 uur. 'Money Train' 21.30 uur. 't Beest, Goes, 'Living in Obli vion' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Friends' 20.15 uur. 'Smo ke' 22.30 uur. ZONDAG 5 MEI Alahmbra I Vlissingen, 'Up Clo se and Personal' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Clue less' 14 en 19 uur. 'Broken Arrow' 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Duns- ton Checks In' 14 en 19 uur. 'Copycat' 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, Toy Story' 14 en 19 uur. '12 Monkeys' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Ace Ven tura 2' 19 uur. 'Money Train' 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Smoke' 20 uur. MAANDAG 6 MEI Alhambra II Vlissingen, 'Bro ken Arrow' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Copy cat' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, '12 Monkeys' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Money Train' 20 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Ben Hur' 20 uur. DINSDAG 7 MEI Alhambra I Vlissingen, 'Up Clo se and Personal' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Bro ken Arrow' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Copy cat' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, '12 Monkeys' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Money Train' 20 uur. 't Beest Goes, 'Paris Texas' 16 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Pasolini un delitto Italiano' 20 uur. WOENSDAG 8 MEI Alhambra I Vlissingen, 'Up Clo se and Personal' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Clue less' 14 uur. 'Broken Arrow' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Duns- ton Checks In' 14 uur. 'Copycat' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Toy Story' 14 uur. '12 Monkeys' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Money Train' 20 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Smoke' 20 uur. DONDERDAG 2 MEI Schuttershoftheater Middel burg, 'Pocahontas' 14 uur. VRIJDAG 3 MEI Schuttershoftheater Middel burg, 'Pocahontas' 14 uur. ZATERDAG 4 MEI Alhambra I Vlissingen, 'Toy Story' (Ned.) 14 uur. Grand Theater Goes, 'Toy Sto ry' 14 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Pocahontas' 14 uur. ZONDAG 5 MEI Alhambra I Vlissingen, 'Toy Story' (Ned.) 14 uur. Grand Theater Goes, 'Toy Sto ry' 14 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Pocahontas' 14 uur. WOENSDAG 8 MEI Alahambra I Vlissingen, 'Toy Story' (Ned.) 14 uur. Grand Theater Goes, 'Toy Sto ry' 14 uur.

de Vlissinger | 1996 | | pagina 11