Trendhopper geeft fietsen weg Als verhuizing medisch noodzakelijk is DE FAAM - DE VLISSINGER Bijeenkomst Allerlei Cursus SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Sport Ouderen Politiek Lezingen Jeugd Beurs Wet Voorzieningen Gehandicapten Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 24 april 1996 19 Parkieten - De Parkieten Speci aal Club regio Midden-Zeeland organiseert op donderdag 2 mei in het café restaurant de Blauwe Reiger in Heinkenszand een voorlichtingsavond met als the ma gezondheid en voeding van parkieten. Vroege vogels - De afdeling Walcheren van de Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging verzorgt op zaterdag 27 april in de ochtendscheme ring een excursie naar Oranjezon om daar het ontwaken van de natuur te beleven. Belangstellen kunnen zich om 5.30 uur verza melen op het parkeerterrein bij het pompstation nabij camping Oranjezon aan de Koningin Emmaweg. Windhonden - Op 30 april organiseert de Zeeuwse Wind honden Renvereniging een demonstratie van coursing van alle verschillende rassen hon den. Deze demonstratie begint om 13 uur en wordt gehouden in sportpark Het Stenge in Goes. Drum Corps - Tijdens de jaar lijkse solowedstrijden van Drum Corps Holland in Dordrecht heeft snaredrumspeler Erwin van Gemert van Blue Spirit Drum and Bugle Corps uit Middelburg de beste prestatie geleverd. Hij haalde goud in de sectie percus sion met een totaalscore van tachtig punten. Van de in totaal elf deelnemers van verschillende Nederlandse corpsen beheer sten de Blue Spirit drummers de hele top vijf. Multi Colour - Multi Colour 4 viert op 25, 26 en 27 april haar eerste lustrum in het creativi teitscentrum aan de Torenweg in Middelburg. Van 10 tot 17 uur kan iedereen aan de cursustafels de technieken papierreliefs maken, combi stempelen, sja bloneren, decoupage en zand- schilderen proberen, ledereen kan vrijblijvend binnenlopen,zon der opgave vooraf. Vrouwen en pensioen - In hotel Terminus in Goes organi seert het Emancipatiebureau Zeeland op donderdag 9 mei een informatie- en discussieavond over vrouwen en pensioenen. De bijeenkomst begint om 19.45 uur en duurt tot 22 uur. Vakantierooster - De Stuur groep Vakantiespreiding Zeeland heeft het vakantierooster voor het schooljaar 1997-1998 be kend gemaakt. De herfstvakan tie is van 20 tot en met 24 okto ber, de kerstvakantie van 22 december tot en met 2 januari, de voorjaarsvakantie van 23 tot en met 27 februari, de paasva kantie van 10 tot en met 13 april, de meivakantie van 30 april tot en met 5 mei, Hemelvaart op 21 en 22 mei, de pinkstervakantie van 1 tot en met 4 juni en de zomervakantie van 27 juli tot en met 4 september. Burgerzaken - Door werk zaamheden aan het computer systeem is de afdeling burgerza ken van de gemeente Middel burg op donderdag 2 en vrijdag 3 mei gesloten. Het afgeven van rijbewijzen en reisdocumenten is dan niet mogelijk. Voor het doen van aangiften van geboorte en overlijden wordt een noodvoor ziening getroffen. Muziek - De Stichting Evene menten Middelburg organiseert in het voorjaar en de zomer eve nementen om de koopavonden op donderdag luister bij te zet ten. Op donderdag 25 april staat de koopavond in het teken van muziek en wordt er op de Markt een karaokeshow gehouden. De karaokeshow met licht en laser show wordt verzorgd door Fix Party Centrum uit Biggekerke. Tevens zijn er tijdens de koop avond diverse optredens van straatmuzikanten en muziek- groepjes van de Zeeuwse Muziekschool. Motor - Zeeuwse motorrijders kunnen sinds kort een gedegen rijvaardigheidscursus volgen, de RMT (Regionale Motorvaardig heids- Training). Deze training, samen met een instructeur en twee andere cursisten, duurt één dag en koppelt een goede voertuigbeheersing aaneen goed verkeersinzicht. Voor informatie en aanmelding: 026 - 351 85 35 (Koninklijke Nederlandse Motor rijders Vereniging). Grime - Wie kennis wil maken met de grondbeginselen van het grimeren, kan vanaf dinsdag avond 14 mei terecht bij het Oosterschelde College in Goes. Gedurende vijf avonden worden de cursisten onder leiding van Hedwig Simons getraind in het Dagelijks: rondleiding stad huis Middelburg, 10-17 u.( 's zondags 12-17 u. Dagelijks: beklimming van de Lange Jan Middelburg. Sportzaal van Duyvenvoorde Oost- Souburg, peutergym, 9.30 u. De Blazer Oost-Souburg, volksdansen voor 50+, 10.45 u. De Parel Domburg, bow- lingtoernooi, 20 u., inschrij ven voor 18 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin- gen, klaverjassen, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, club voor alleen staanden, 19.30 u. Ont moetingscentrum Dauwen- dale Middelburg, Aktivitei- tencentrum Middelburg, diverse activiteiten, voor info 0118-611580. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, auteursbezoek van Kader Abdolah en Nasim Khaksar, 20 uur. Speeltuinvereni ging De Oude Stad Vlissin gen, bingo, 20 uur. Stich ting In- en Uitloophuis Vlis singen, bloemschikken, 9.30 u. Hotel Terminus Goes, Hartezorg Midden-Zeeland, informatie-avond, 19.30 u. Stadhuis Veere, openbare raadsvergadering, 19.30 u. Wijkcentrum Vlissingen, 13.30 u. Scheldebuurt klaverjassen, Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, contactmiddag voor jong en oud, 15 u. De Parel Domburg, spettermid dag, spelletjes onder bege leiding, 14 u. Dam Middel burg, boekenbeurs/snuffel- markt, 9 u. Zeelandhallen Goes, Kynologenclub Zee land, Internationale Rashon den Tentoonstelling, 10 u. Sporthal Baskenburg Vlis singen, Uitvoering DIOS, 14.30 en 19 u. Zeelandhallen Goes, Kyno logenclub Zeeland, Interna tionale Rashonden Tentoon stelling, 10 u. Sporthal Baskenburg Vlis singen, sporten met longen- fyseem, Astma of Bronchi- tus, 15.15 u. Ontmoetings centrum Dauwendaele Mid delburg, Aktiviteitencentrum Middelburg, diverse activi teiten, voor info 0118- 611580. Hof Domburg, rondleiding kuurafdeling, 11.30 u. De Schelp Domburg, saunamid dag, 12-17 u., damessauna- avond, 18 u. De Parel Dom burg, aquafitness, 9 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal 13.30 u. Zuiderbaken Middelburg, hobby- en ontmoetingsmid dag, 13.15 u. Ontmoetings centrum Dauwendaele Mid delburg, Aktiviteitencentrum Middelburg, diverse activi teiten, voor info 0118- 611580. Bord parkeerter rein Delta Expo Oosterschel- dezijde, Natuurmonumen ten en Het Zeeuwse Land schap, excursie, 10 u. Sporthal De Zandkuil Mid delburg, MTV '69, wandel tocht 5 en 10 km, 13.30 u. Singelweg St. Laurens, Dynamo '70, Oranjeloop, kinderen tot 12 jaar, start 1200 meter 16.30 u., start 5 kilometer 17 u. Zuiderba ken Middelburg, Koningin- nebal, 20 u. Van Epenpark Middelburg, activiteiten voor ouderen, 14 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kinderclub 4 tot 9 jaar, 14 u. De Parel Dom burg, squashtoernooi, 12 u., inschrijven voor dinsdag 20 u. De Parel Domburg, spet termiddag, spelletjes onder begeleiding, 14 u. De Parel Domburg, kinderbowling- toernooi, 16.30 u., aanmel den voor 12 u. Ontmoe tingscentrum Dauwendaele Middelburg, Aktiviteitencen trum Middelburg, bijeen komst met thema onderwer pen op sociaal- maatschap pelijk vlak, 13.30 u. Bord parkeerterrein Delta Expo Oosterscheldezijde, Natuur monumenten en Het Zeeuw se Landschap, excursie Noordzeeslufter, 14 u. Wel- zijnscentrum Vlissingen, wandelsportvereniging Wil len is Kunnen, wandelmor gen voor 50 plussers, 9 u. Ontmoetingscentrum Dau wendaele Middelburg, Syd ney's circus, voor kinderen van 4 t/m 11 jaar, 10 u. Het Zuiderbaken Middelburg, Sydney's circus, voor kinde ren van 4 t/m 11 jaar, 14 u. gebruik van materialen, werk houding, hygiëne, symmetrisch werken en andere facetten van het werk van een grimeur. De cursusavonden worden gehou den van 18.45 tot 22.15 uur. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118-231 170. Kleur en stijl - De Stichting Educatief Toerisme Zeeland Oranjezon organiseert op 6, 13 en 20 mei de cursus kleur en stijl. Deze cursus is bedoeld voor iedereen die graag goed gekleed gaat en het modebeeld wil vol gen, maar het moeilijk vindt uit het enorme aanbod de juiste keuze te maken. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118-581 507. Filippijns - Onder het motto 'proeven aan andere culturen' verzorgt de Stichting Educatief Toerisme Zeeland Oranjezon de cursus wij koken Filippijns. De cursus bestaat uit drie lessen op 8, 22, en 29 mei in het Toeris tisch Centrum Oranjezon. Inlich tingen en/of aanmelding, tel. 0118-581 507. Publiciteit - De Kamer van Koophandel in Middelburg orga niseert voor ondernemers de cursus 'Omgaan met publiciteit', de cursus bestaat uit drie onder delen die ook los te volgen zijn. Op 7 mei wordt de productie van drukwerk en omgaan met de grafische wereld behandeld, omgaan met de pers op 21 mei en het jaarverslag als pr-instru- ment op 29 oktober. De cursus sen worden gegeven van 13.30 tot 21.15 uur in Middelburg of Vlissingen. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118-673 540. COC - Op dinsdag 30 april wordt het nieuwe gebouw van het COC in Middelburg geopend. Het nieuwe gebouw aan de Lan ge Noordstraat 52 is dagelijks geopend van 16 tot 2 uur. Heemkunde - De Heemkundi ge Kring Walcheren bestaat dit jaar vijfentwintig jaar. Om het jubileum kracht bij te zetten schenkt de Heemkundige Kring een eenmalig bedrag aan de Stichting Walchers Kostuum, het Zeeuws Biologisch Museum, de Stichting Steun aan Bevrijders van Walcheren en de Zeeuwse Ringrijders Vereniging. De bedra gen worden symbolisch over handigd tijdens de jaarlijkse ledenvergadering op 24 april om 20 uur in Huize 's-Hertogen- bosch aan de Vlasmarkt in Mid delburg. Rugby - Onder het motto lente kriebels geeft rugbyclub Oemoe- menoe uit Middelburg kennis makingscursussen voor heren, dames en kinderen vanaf acht jaar. Iedere vrijdag van 26 april tot en met 31 mei worden de cursussen gegeven op het sport veld De Nadorst in Middelburg. De cursus voor heren begint om 19.30 uur en de jeugd en de dames zijn welkom van 18.30 tot 20 uur. Koersbal - Op donderdag 2 mei wordt in Sportpunt Zeeland een de Zwembadweg in Goes het tiende Provinciale Koersbal toer nooi gehouden. Aan het toernooi doen zeventig teams mee die ieder bestaan uit zes spelers. Het toernooi begint om 10 uur. Om 16,15 uur reikt gedeputeer de Sport van de provincie Zee land, de heer Coppoolse, de eer ste prijs uit. Turnen - Op zaterdag 27 april houdt de DIOS-vereniging Oost- Souburg haar jaarlijkse uitvoering met onder andere jazz, turnen en steps in sporthal Baskenburg in Vlissingen. De middagvoorstel ling begint om 14.30 uur en de avondvoorstelling om 19 uur. AZC-zaalvoetbal - Na een schooljaar als ClOS-stagaire in het asielzoekerscentrum in Mid delburg gewerkt te hebben sluit Michel Jonkman zijn stage af met de organisatie van een voet baltoernooi voor teams uit ver schillende Zeeuwse opvangcen tra. De wedstrijden worden op 25 april van 14 tot 19 uur gehou den in sporthal de Kruitmolen. De deelnemende teams zijn afkomstig uit de centra AVO Hotel Dix in Vlissingen, AZC Bergzicht in Goes, AZC Burgh- Haamstede, OC 's-Gravendeel en AZC De Eendracht uit Middel burg. Tafeltennis - Tafeltennisver eniging Arnemuiden organiseert van 22 april tot en met 17 mei voor de veertiende keer de Hac- kenberg-cup voor dames en heren in gebouw Matchpoint '82 aan de Korenbloemlaan in Arne muiden. De wedstrijden begin nen iedere avond om 19.15 uur en staan onder leiding van Willy de Klerk en Louis de Bruijne. Computercursus - Op don derdag 25 april krijgen ongeveer zestig cursisten een oorkonde uitgereikt omdat zij de begin nerscursus computer voor oude ren met goed gevolg hebben afgelegd. De uitreiking wordt gehouden van 10 tot 11 uur in het gebouw van de Stichting Welzijn Ouderen Middelburg aan de Molstraat. Ouderenpostzegels - Vanaf 23 april zijn de nieuwe ouderen- postzegels te koop. Het thema van dit jaar is maatschappelijke participatie. Tot 11 mei zijn er op verschillende data speciale ver koopstands van de ouderenze- gels ingericht in de hal van het ziekenhuis Walcheren en in het Miro-winkelcentrum. vers, de aanleg van licht, pom pen en filters en planten voor in de vijver. Kaldenbach - Schrijver van ondermeer de boeken 'Doe maar gewoon' en 'Ik heb niks tegen Nederlanders' Hans Kal denbach geeft op 26 april om 20.15 uur een lezing in de Open bare Bibliotheek in Goes. Kalden bach gaat tijdens zijn lezing in op het belang van cultuur voor men sen, volgens hem is cultuur voor een mens wat water is voor een vis. Museum - Directeur van het Zeeuws Museum, mevrouw drs. I.T.V. Spaander, geeft op donder dag 25 april om 20 uur een lezing 'Facetten van het werken in een museum en in het bijzonder in het Zeeuws Museum' in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. Tijdens de lezing wordt ondermeer aandacht geschon ken aan de vragen hoe komt een tentoonstelling tot stand en wat zijn de doelgroepen en hoe wor den die bereikt? Sicilië - De Italiaanse Vereni ging Dante Alighieri verzorgt op woensdag 24 april om 20 uur de lezing La Sicilia Nascosta in de Zeeuwse Bibliotheek. De lezing met dia's en muziek die wordt gegeven in het Italiaans gaat over het kunstzinnige erfgoed, de tradities en de geschiedenis van Sicilië. Tuinvijvers - De Aquariumver eniging Babus Conchonius geeft op 26 april om 20 uur een lezing over tuinvijvers in het clubhuis aan de Herengracht 52 in Mid delburg. De lezing wordt gege ven door J.C. Brokke uit Son en gaat ondermeer over randafwer- king bij verschillende typen vij- Vlissingen - De Vlissingse gemeenteraad houdt op donder dag 25 april om 19.30 uur een raadsvergadering in het stad huis. Enige zaken die aan de orde zullen komen: de organisa tieverordening Gemeente Vlis singen 1996, subsidie Halt-voet- baltournooi, verbeteren en ener giebesparend maken van de openbare verlichting, herstelplan Natuur Westerschelde, het pro ject Rammekenshoek en herzie ning van het bestemmingsplan van de Buitenhaven. Clown - Sydney's Circus komt op woensdagmiddag 1 mei naar Middelburg-Zuid en Dauwendae le om daar optredens te geven aan kinderen van vier tot en met elf jaar. De clown doet goochel trucs en beheerst jongleerkun- sten met brandende fakkels en kanonskogels. Het optreden in Dauwendaele vindt plaats in het ontmoetingscentrum Dauwen daele van 10 tot 11.15 uur en in Middelburg-Zuid in het Zuiderba ken van 14 tot 15.15 uur. Bij Trendhopper in Middelburg zijn de prijzen van de paas- actie uitgereikt. Op paaszaterdag maakte iedereen die iets bij Trendhopper kocht automatisch kans om een van de twee fietsen te winnen. „Op paaszaterdag kreeg sowieso iedereen die iets bij ons kocht al een Limburgse vlaai cadeau. Aan het eind van de dag hebben we uit de handgeschreven bonnen twee win naars getrokken en die hebben nu een fiets gewonnen", vertelt Piero de Kok van Trendhopper. De gelukkige win naars waren Coen d'Huy en de familie Herwijnen. Coen d'Huy en zijn schoonmoeder Ria van Hal nemen een fiets in ontvangst van Piero de Kok. Voor informatie, bel (0118J 684000 itiaatschappeujke iff maandag t/m vrijdag ïorg jf- van 8.30 tot 9.30 uur en Walcheren van 13.30 tot 14.30 uur. Ansichtkaarten - Zaterdag 27 april houdt de Nederlandse Ver eniging van Prentbriefkaarten verzamelaars een ansichtkaar- tenbuers van 9.30 tot 14.30 uur in sporthal De Stenge in Hein kenszand. Bezoekers kunnen door meegebrachte ansichtkaar ten gratis laten taxeren. Flippo's - Op maandag 29 april van 10 tot 12 uur organiseert de speeltuin Meiveld in Middelburg samen met wijkvereniging Mid delburg-Zuid een ruilochtend van ondermeer flippo's, jamcap's, topshots en paniniplaatjes. De toegang tot de speeltuin is deze ochtend gratis. Rommelmarkt - De Interna tional Police Association -IPA- organiseert op 18 mei van 9 tot 14 uur een rommelmarkt in Hui ze Welgelegen in Serooskerke. De opbrengst van de rommel markt is bestemd om het toren tje van het IPA-huis te kunnen restaureren. Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 25 april t/m wo. 1 mei. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: P. den Braanker. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: P.D. Spies, 15 uur: J.P.J. Voets. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: G.J. v.d. Linde, 14.30 uur: F. van Vliet. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur, zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo.: geen opgave ontvangen. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo.: geen opgave ont vangen. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: S. Ridder-van Meggelen. Hervormde Kerk. Zo.: geen opgave ontvangen. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 19 uur: A.E. de Bruijn. Hervormde Gemeente. Zo.: geen opgave ontvan gen. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. J. Engelgeer. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 9.20 uur: bid stond, 10 uur: Van Riet. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: Baart. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: J. Sperna- Weiland. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: eerste zaterdag van de maand 17 uur: protestantsedienst, twee de, derde, vierde en vijfde zaterdag van de maand 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren. Olmen laan 8. Zo. 9.30 uur: dienst. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 68. Zo. 10 uur. NIEUW EN ST. JOOSLANP Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: P. Barment- lo. OOSTKAPELLE HOOGELANDE Christengemeenschap. Zo.: geen dienst. KLËVËRSKËRKË Kapel van St. Maarten. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: N.H.J.E. Boomer. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 9.30 uur: R.G. van der Zwan. Hen/ormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9.30 uur: J.W.J. Hoffman. MELISKERKE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: J.H. Kip, 19 uur: zangdienst in de Herv. kerk. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: geen opgave ontvangen, 19 uur: zangdienst. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Do. 19.30 uur: H. Paul. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: P. Barmentlo. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: P. Melse, 19 uur: G. Warner. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: A. Bruin. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: J.D. de Boer. De Schaapskooi. Pape gaaienburg. Zo. 9.30 uur: J. Wessel. Ter Reede. Zo. 19 uur: N.H.J.E. Boomer. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: L.A. Woltering. Jehovah's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 15.30 uur. Jehovah's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Iedere zondag 10 uur. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 uur: leesdienst, 16 uur: R. Kattenberg. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1. Zo. 15 uur: M.W. van Kouteren. Christelijk Centrum Zeeland. Faradayweg 1. Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur. Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61. Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand 10.30 uur. Geen opgave ontvangen. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Elke zondag om 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: P.L. de Sch pper, 19 uur: R.G. van der Zwan. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: P.L. de Schippar (in de Geref. kerk). ST. LAURENS MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11 Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Zo. 9.30 en 18.30 uur: J.J. Tanis, 14 uur: leesdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk.Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo. 9.30 uur: M. Postma (dienst in Vlissingen). Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 9.30 uur: C. Brakema, 14.30 uur: J. Crans. De Hoeksteen. Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 uur: B.J.W. Schel haas. Getuigeniskerk, Zo. 9.30 uur: O. Elseman. Hen/ormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groen markt, Zo.: geen opgave. Engelse Kerk. Simpel- huisstraat. Zo. 19 uur: O. Elseman. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Ontmoetingskerk). Zo. 10 uur: J. Trouwborst, 18.30 uur: A.J. de Kieviet. Oost- kerk (in Concert- en Gehoorzaal) Zo. 10 uur: A.P. Nauta. Koorkerk. Zo. 10 uur: J. Sperna-Weiland. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J. Holtland. Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Zo. 9.30 uur: H. Krabbendam. Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uuur: C. Simons. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: A.O. Poppe, 19 uur: G. den Hartogh. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo.: geen opgave ontvangen. Oranjepleinkerk. Zo.: geen opgave ontvangen. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1Elke eerste en derde zaterdag van de maand 9 uur. Zo. 19 uur: geen opgave ontvangen. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pinkstergemeenschap 'Shalom', Van Doornlaan 40 West-Souburg. Zo. 14.30 uur. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Hervormde Kerk Oranjeplein. Za. 9.30 uur: ere dienst, 10.30 uur: bijbelstudie. C.W.A. Betram. - VEERE Hervormde Kerk. Zo.: geen opgave ontvangen. Hervormde Gemeente. Zo.: geen opgave ontvan gen. Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 10 uur: G. Pennekamp, 19 uur: Spaa. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Zo. 9.30 uur: R. v.d. Wolf, 14.30 uur: G.F. Overweg. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Bezemer, 19 uur: Sinke (jongerendienst). ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. Do. 25 april t/m wo. 1 mei VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1Zo. 9.30 uur: M. Postma. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo. 9.30 uur: leesdienst, 16.30 uur: G.F. Overweg. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 24 uur: J.L.F. Wortel- boer, Korendijk 36, tel. 639933. Zondag tot 24 uur: R.R. Lankhorst, Seisweg 29, tel. 639933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zon der afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: F. Bronzwaer, Badhuisstraat 47, tel. 412525. Zondag tot 24 uur: A.A.M. Termeer en F. van den Berg, Rosenburg- laan 1, tel. 465253. Dinsdag tot 24 uur: B. Bosch, Badhuisstraat 81, tel. 412233. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui den, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis ser): Zaterdag tot 24 uur: N. Kapteijn, Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel. 461630. Zondag tot 24 uur: J.C. Ponten, Oude Rijksweg 6, Nieuw- en St. Joosland, tel. 601340. Dinsdag tot 24 uur: H.J. Roelofsen, Prins Bernhardstraat 2, Arnemuiden, tel. 601308. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker ke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: Zater dag en zondag: G. Rullens, Dorpsstraat 2, Oostka pelle, tel. 581276. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker- ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: P.K. Noor- lander, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 551231. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggeker ke. tel.552190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: J.M.D. Rombouts, Lan- geviele 47, Middelburg, tel. 612882. Maandag: J.A.L. Vaessen, Koepoortstraat 3, Middelburg, tel. 613403. Dinsdag: C. Westveer, Loskade 27, Mid delburg, tel. 626694. Patiënten tandartspraktijk P. Ma Hand, Tobago- laan 6, Vlissingen: Zaterdag en zondag voor spoedgevallen tel. 478290. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek L. v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. 627471. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Paauwenburg, Dreesstraat 2a, tel. 470717. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Hament, tel. 471140. Middelburg: van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: M. de Jonge, tel. 616761. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren): Zaterdag en zondag: Th. Driehuis, Gerbrandystraat 151, Vlissingen, tel. 466548. Dinsdag: A.L. Hoogveld en R.B.M. Meesters, Korte Noordstraat 61, Mid delburg, tel. 637077. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behan deling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Zaterdag en zondag: dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, van vrijdagavond t/m zon dag: A. van Schaik, tel. 478969. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 628288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 628800. Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten-) Alarm Zeeland. 551215. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten, Vlissingen, 448448. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland': 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen, 448844. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 636108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 615551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur. 613362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 0113-249200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 673333. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 411877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 413880. Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 633333.

de Vlissinger | 1996 | | pagina 19