(0113) 232 114 Als je de deur bijna niet meer uitkomt.. Allerlei SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG VRIJDAG 7 JUNI Jeugd Lezing S|»ort Natuur Gezondheid Ouderen Bijeenkomst Gevonden Wet Voorzieningen Gehandicapten Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 17 april 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 27 Paasspel - In het gebouw van de Vrije School aan de Willem Arondeusstraat in Middelburg wordt op 19 april om 20 uur het Insbrucker Paasspel opgevoerd door een groep enthousiaste amateurs uit Zeist en omstre ken. Het paasspel wordt voor de vijftiende achtereenvolgende keer opgevoerd. Intermediair - De Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg is begonnen met een bedrijfsinfor- matiedienst onder de naam Intermediair. Deze nieuwe dienst levert informatie op maat aan het bedrijfsleven in onder meer het midden- en kleinbe drijf, aan (semi-)overheidsinstel- lingen, hoger onderwijs, gezond heidszorg, im- en exporteurs, bouwnijverheid, zakelijke dienst verlening, huisartsen, advoca ten, studenten etc. De afdeling Intermediair is gevestigd op de eerste verdieping van de biblio theek. Open dag - Op zaterdag 20 april houdt de Zeeuwse Muziek school in Vlissingen een open dag in het Theo van Doesburg centrum aan de Brouwenaar- straat. De muziekschool presen teert opleidingen en samenspel mogelijkheden met de instru menten cello, dwarsfluit, blok fluit, hobo, klarinet, saxofoon, trompet, trombone, tuba, gitaar, kleine harp, keyboard/synthesi zer, accordeon, piano en orgel. De open dag wordt gehouden van 9.30 tot 12 uur. Bolussen De Zeeuwse Bolus bakkerij in Middelburg heeft na jaren van ontwikkeling en testen een nieuw soort bolus uitgevon den. Normaal gesproken dient een bolus nog dezelfde dag te worden verorberd. De nieuwe bolus behoud dankzij een geheim procédé zijn versheid echter enkele weken. Op vrijdag 19 april om 9 uur wordt deze bolus aangeboden aan commisa- ris der koningin drs. W.T. van Gelder. Bovendien krijgen alle provincie-ambtenaren deze dag een bolus bij de koffie. ABN AMRO - Op donderdag 28 maart heeft drs. W.T. van Gel der, commisaris van de koningin in de provincie Zeeland, het nieu we districtkantoor van de ABN AMRO aan de Kousteensedijk in Middelburg geopend. In enkele maanden tijd is het gebouw ver bouwd tot een modern bankkan toor dat voorzien is van de nieuwste faciliteiten voor de par ticuliere en zakelijke dienstverle ning. Vrij-gezellig - Vrij-gezellig is een vereniging voor alleenstaan den van 25 tot 50 jaar. Iedere zondagmiddag gaat de vereni ging op stap waarbij gezelligheid en sportiviteit hoog in het vaan del staan. Eens in de maand vindt er een programmabespre king plaats in verenigingsge bouw 't Pand, Kerksteeg 5 in Middelburg. De eerstvolgende bespreking is op 21 april om 14 uur waarbij alle belangstellenden welkom zijn. Rommelmarkt - Op het Oran jeplein in Veere wordt op 20 april een grote rommelmarkt gehou den. De rommelmarkt wordt georganiseerd door muziekver eniging Veere's Genoegen die dit jaar vijfenzeventig jaar bestaat. Snuffelmarkt - Op zaterdag 20 april wordt in sporthal Basken- burg in Vlissingen de laatste snuffelmarkt van dit voorjaar wordt gehouden alvorens de toeristische snuffelmarkten op het Stadhuisplein beginnen. De snuffelmarkt is geopend van 9 tot 16 uur. Arnemuiden - De gemeente raad van de gemeente Arnemui den vergadert op maandag 22 april om 19.30 uur in het gerrieentehuis. Op de agenda staan ondermeer de volgende onderwerpen: het rechtzetten van grafstenen op de oude en nieuwe begraafplaats en de ver ordening premiebeleid inzake een uitstroompremie voor bij standsgerechtigden. Veere - Op donderdag 25 april houdt de gemeenteraad van Veere haar vergadering. Onder werpen die op de agenda staan zijn ondermeer de renovatie van de luid- en uurwerkinstallatie van de Nederlands Hervormde kerk Dagelijks: rondleiding stad huis Middelburg, 10-17 u., 's zondags 12-17 u. Dagelijks: beklimming van de Lange Jan Middelburg. Sportzaal van Duyvenvoorde Oost- Souburg, peutergym, 9.30 u. De Blazer Oost-Souburg, volksdansen voor 50+, 10.45 u. De Parel Domburg, bow- lingtoernooi, 20 u., inschrij ven voor 18 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, klaverjassen, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, club voor alleen staanden, 19.30 u. Ont moetingscentrum Dauwen- dale Middelburg, Aktivitei- tencentrum Middelburg, diverse activiteiten, voor info 0118-611580. Het Bol werk Vlissingen, bingo, 20 u. Stadhuis Vlissingen, open bare vergadering Commis sie welzijn, Volksgezond heid, cultuur, accomodaties en milieu, 17 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. Zeeuwse Biblio theek Middelburg, Natuur kundig Gezelschap Middel burg, lezing 'Zuivering van uitlaatgassen van dieselmo toren', 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, contactmiddag voor jong en oud, 15 u. De Parel Domburg, spettermid dag, spelletjes onder bege leiding, 14 u. Sporthal Bas- kenburg Vlissingen, snuffel markt, 9 u. Nederlands Hervormde Kerk Arnemui den, verkoopdag voor de straatkinderen in Kenia, 10.30 u. Het Bolwerk Vlis singen, dansavond, 20 uur. Karolingenburch Oost-Sou burg, dansavond, 20.30 u. Clubhuis voetbalvereniging Middelburg, rommelmarkt, 9 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, rondleiding 'Westhove Toen en Nu', 14 u. Bord parkeerterrein Del ta Expo Oosterscheldezijde, Natuurmonumenten en Het Zeeuwse Landschap, excur sie, 14 u. Jacob Rogge veenhuis Middelburg, Humanistisch Verbond, bij eenkomst Vrijmetselarij, 10.30 u. Waterpompstation Oranjezon (waterwingebied bij Vrouwenpolder), voor jaarswandeling, 14 u. Sporthal Baskenburg Vlis singen, sporten met longen- fyseem, Astma of Bronchi- tus, 15.15 u. Ontmoetings centrum Dauwendaele Mid delburg, Aktiviteitencentrum Middelburg, diverse activi teiten, voor info 0118- 611580. Bachten Poorten Oost-Souburg, Puzzeltheek voor het lenen van (leg)puz- zels, 14-15 u. Stadhuis Vlis singen, openbare vergade ring Commissie van advies voor Sociale Zaken, Perso neelszaken, Organisatie en Informatie, 19.30 u. Hof Domburg, rondleiding kuurafdeling, 11.30 u. De Schelp Domburg, saunamid dag, 12-17 u., damessauna- avond, 18 u. De Parel Dom burg, aquafitness, 9 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal 13.30 u. Zuiderbaken Middelburg, hobby- en ontmoetingsmid dag, 13.15 u. Ontmoetings centrum Dauwendaele Mid delburg, Aktiviteitencentrum Middelburg, diverse activi teiten, voor info 0118- 611580. Bord parkeerter rein Delta Expo Oosterschel dezijde, Natuurmonumen ten en Het Zeeuwse Land schap, excursie, 10 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, klaverjassen, 14 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, Werkgroep AulaZeeland, lezing 'De kunsten overwogen', 20 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kinderclub 4 tot 9 jaar, 14 u. De Parel Dom burg, squashtoernooi, 12 u., inschrijven voor dinsdag 20 u. De Parel Domburg, spet termiddag, spelletjes onder begeleiding, 14 u. Ontmoe tingscentrum Dauwendaele Middelburg, Aktiviteitencen trum Middelburg, bijeen komst met thema onderwer pen op sociaal- maatschap pelijk vlak, 13.30 u. Toeris tisch Centrum Oranjezon Oostkapelle, cursus 'Wij koken Thais', 17.30 u. Bord parkeerterrein Delta Expo Oosterscheldezijde, Natuur monumenten en Het Zeeuw se Landschap, excursie, 14 u. Clubgebouw 't Fort Vlis singen, knutselmiddag voor kinderen, 14 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, demonstratie verschillende technieken kraalwerk, 14 u. Zandput 17a Serooskerke, verkoopdag Israëlische pro- dukten, 10 u. De Boog Mid delburg, De Unie van Vrijwil ligers, handwerkbazaar, 14 u. in Vrouwenpolder en de verorde ning leerlingenvervoer. Boekenbeurs - In de Graan- beurs op de dam in Middelburg wordt op zaterdag 27 april een boekenbeurs en snuffelmarkt gehouden. De organisatie is in handen van de stichting 'Goed nieuws bus', een rijdende evan gelische boekwinkel op Walche ren. De beurs wordt gehouden van 9 tot 16 uur. Boerderij - Peter en Marjan Dreessen stellen op 25 mei hun bedrijf bestaande uit een vee houderij, minicamping en kaas makerij met kaaswinkel open voor publiek. Het doel van de open dag is contactverbetering tussen burger en boer door bevordering van kennis van de burger van het boerenleven. Er is te zien dat de hedendaagse boer zijn uiterste best doet om een goed milieu en een mooie natuur te verkrijgen. Dirck van Delen - Op vrijdag 19 april om 16 uur vindt in het Zeeuws Museum in Middelburg de officiële overhandiging plaats van het schilderij 'Christus geneest de lamme te Bethesda' plaats. Het schilderij is gemaakt door de Zeeuwse meester Dirck van Delen (1604/5-1671). die iïFTTl ZEELANDHALLEN GOES KAARTVERKOOP TABAK PENNINGS GOES BV GANZEPOORTSTR. 5 GOES SIGARENMAGAZIJN SIMA WIJNGAARDSTR. 40 GOES RENTMEESTER TABAK MOLENDK 12a 's-HEERENHOEK ELMA KANTOORARTIKELEN P0RPSSTR.5B HEINKENSZANP BÖEKHANPEL LECTORI BIEZELINGSESTR. 4 KAPELLE H.C.R. PE KORENBEURS KAAISTRAAT12 KORTGENE SIGARENHUIS ANN01920 SEGEERSTR. 31 MIPPELBURG SIGARENMAGAZIJN MARJA WALSTR. 119 VLISSINGEN TABAKSWINKEL BIJPEVATE APPELMARKT 27 ZIERIKZEE OF BEL bekend is geworden als een van de eerste Nederlandse architec tuurschilders. Het schilderij dat het enige grote werk van Van Delen is dat bewaard is gebleven werd door de Stichting Godshui zen in Middelburg aan het Zeeuws Museum in langdurige bruikleen gegeven. Muziekavond - Het Middel burgs Muziekkorps MMK houdt op vrijdag 19 april een voorlich tingsavond in het Zuiderbaken in Middelburg. Naast uitleg van de mogelijkheden voor opleiding tot het bespelen van een.muziekin strument kan men kennis nemen van wat er zoal in de ver eniging mogelijk is. De muziek avond begint om 19 uur. om 10 uur een excursie naar het Vlissingse strand. Onder leiding van Rob van Iren wordt voorzien van aquariumbakken en schep netjes de Nollepier bestudeerd. Verzamelen om 10 uur bij het windorgel aan het eind van het Nollehoofd. Inlagen en dijken - De afde ling Walcheren van de Koninklij ke Nederlandse Natuurhistori sche Vereniging houdt op dins dagmiddag 16 april een excursie naar de inlagen en dijken van Noord-Beveland. Onder leiding van Flip Holster wordt de natuur tussen zoet en zout water bewonderd. Belangstellenden kunnen zich om 14 uur verzame len aan de waterkant naast de vogelkijkhut de Keihoogte, onge veer 1 kilometer ten noorden van Wissenkerke. dijk. Inschrijven vanaf 12.15 uur en de start is om 13 uur. Er kan gekozen worden uit tochten van 5,10 en 15 kilometer lang. Inlich tingen, tel. 0113-227 179. Fietstocht - Toerclub Walche ren organiseert zaterdag 20 april een fietstocht over Walcheren en Zuid-Beveland over een afstand van honderdvijfentwintig kilometer. De start en aankomst zijn in café Dorpszicht in Koude- kerke. De inschrijving vindt plaats tussen 8.30 en 9.30 uur. Cymbolic - Cymbolic is een groep jongeren die iets meer wil len dan wat Zeeland en met name Vlissingen vandaag de dag te bieden heeft op het gebied van cultuur en uitgaan. Dit ver langen naar iets anders uit zich in de eerste dance-party 'Cumulus' die op 19 april wordt gehouden in het Arsenaaltheater. Hierbij is ernaar gestreefd verschillende trends in muziek samen te bren gen. Blue Spirit - Blue Spirit Drum and Bugle Corps uit Middelburg begint met een jeugdcorps onder de naam The Blue Spirit Cadets. Het jeugdcorps telt nu al zo'n twintig leden in de leeftijd van 8 tot 12 jaar. Het corps dat bestaat uit een blazerssectie, slagwerksectie en showdans groep kan uitgroeien tot een orkest van zo'n veertig leden. Inlichtingen, tel. 0118 - 611 472. Slot Haamstede - Zondag 28 april om 13.30 uur begint bij het hek van Slot Haamstede een excursie in het voor publiek gesloten Slotbos en de Zepedui- nen. Kaarten dienen vooraf gehaald te worden bij het VW in Burgh-Haamstede. De excursie wordt georganiseerd door de Vereniging Natuurmonumenten. Strandexcursie - De afdeling Walcheren van de Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging verzorgt op 20 april Kapelleloop - Op zaterdag 20 april organiseert AV'56 de Kapel leloop over een afstand van vijf tien kilometer. De loop vindt plaats in de omgeving van het sportpark Het Groene Woud en bestaat uit een verhard parcours. Voorafgaand aan de wedstrijd is er een familieloop over een afstand van 2800 of 5600 meter. Deze loop start om 12 uur. Inlich tingen en/of aanmelding, tel. 0113-301 511. Wandeltocht - Op 30 april organiseert MTV '69 een wan deltocht in Middelburg voor het hele gezin over afstanden van 5 en 10 kilometer. De starttijd is van 13.30 tot 14.30 uur en het startbureau is gevestigd in de kantine van sporthal De Zandkuil aan de Breeweg in Middelburg. Bevrijdingswandeltocht Net als ieder jaar organiseert MTV '69 op 5 mei een bevrij dingswandeltocht in de omge ving van Middelburg. Er zijn toch ten over de afstanden 5, 10, 15 en 30 kilometer. De start van de tocht over 30 km is om 10.30 uur en de overige afstanden tussen 11 en 13 uur. Start en finish zijn bij sporthal De Zandkuil aan de Breeweg in Middelburg. Voorjaarstocht - Op zaterdag 20 april organiseert wandelco mité Kasporgo uit Goes de voor jaarstocht vanuit Ovezande. De start en finish zijn in café 't Klom pekot aan de 's-Heerenhoekse- Dieselmotoren - Op uitnodi ging van het Natuurkundig Gezelschap Middelburg geeft prof.dr. J.A. Moulijn van de Tech nische Universiteit in Delft op 19 april een lezing over het onder werp zuivering van uitlaatgassen van dieselmotoren. De lezing wordt gegeven in zaal 1 en 2 van de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg en begint om 20 uur. Inbraakbeveiliging - In het Zuiderbaken in Middelburg-zuid geeft de heer B. van Veelen op 22 april om 19.30 uur een lezing over inbraakbeveiliging. Onder het motto voorkomen is beter dan genezen behandelt hij de verschillende systemen waar mee inbraak kan worden voorko men. Vlissingen een sprekerscon cours gehouden. Sprekers wor den in de gelegenheid gesteld om in vier minuten hun zegje te doen over de thema's 'Wester- schelde 'verdieping' voor Zee land?!' of 'Het water reikt mij tot de lippen', waarbij vermeld moet worden dat de thema's ruim mogen worden opgevat. De jury bestaande uit burgemeester J.C.Th, van der Doef, leraar Nederlands E.J.A. Fagg en nota ris A.J. Sauer kiezen de meest geestige spreker uit. De eerste prijs bestaat uit een herinne ringsbord en een VW-bon. Reumachirurgie - In ontmoe tingscentrum De Stenge in Hein- kenszand houdt dr. Van Empel, othopedisch chirurg in Goes, op 18 april een lezing met als onder werp reumachirurgie. De lezing begint om 19.30 uur en wordt georganiseerd door de Reuma patiëntenvereniging Midden- Zeeland. Welzijn Ouderen Vlissingen een informatie-avond voor vrijwilli gers die belangstel ng hebben werkzaam te zijn voor de bezoekdienst weduwen en weduwnaars van 55 jaar en ouder. De bijeenkomst begin* om 20 uur en wordt gehouden in het Theo van Doesburgcentrum aan de Brouwenaarstraat in Vlis singen. FNV - De FNV-Zeeland houdt op 25 april van 19 tot 22.30 uur haar districtsvergadering in hotel Arneville in Middelburg. De stand van zaken omtrent het werkplan van het FNV-district en het steunpunt FNV-Zeeland een greep uit de onderwerpen die tij dens de vergadering worden behandeld. Bossenburgh - Het Vlissingse buurtcomité Bossenburgh houdt op woensdag 17 april om 19.30 uur in Het Bolwerk - tegenover het winkelcentrum Papegaaien burg - haar openbare vergade ring. Er wordt ondermeer gesproken over de nationale straatspeeldag, prijsvraag 'Een prijs voor de wijk' en wijkkrant Groot Lammerenburg. Sprekersconcours - Op zon dag 19 mei wordt ter hoogte van hotel Arion op de boulevard in Open Tafel - Voor ouderen die het zelf koken of alleen eten beu zijn start maandag 16 april in het zorgcentrum Buitenrust in Mid delburg -onderdeel van de Humanistische Stichting Jacob Roggeveen- een open tafel. Dagelijks kunnen ouderen uit de wijken Dauwendaele, Zuid, Reij- ershove en de Erasmuswijk om 12 uur terecht in de grote zaal van her zorgcentrum om een warme maaltijd te gebruiken. Informatie, tel. 0118 - 636 851 Bezoekdienst - Op woensdag 24 april organiseert de Stichting Klapzwaard - In de periode van 4 tot en met 11 april zijn bij de politie in Middelburg de vol gende gevonden voorwerpen aangegeven. Giromaatpas, foto toestel merk Fryfoto. twee paar dameshandschoenen, Flikflak horloge, Golden River' hond. identiteitsbewijs, pas Hoge school Zeeland, diverse sleutels en sleutelbossen, een blauwe stoffen pop, zwarte damestas met inhoud, voetbalschoenen merk O'Hara, wieldorp merk Daewoo en een klapzwaard Hoedenplank - Bij de politie m Vlissingen zijn in de periode van 23 maart tot en met 9 april de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: gouden trouwring, gouden schakelarmband, gou den naamplaatsarmband, blau we map met bankafschrfiten, bruine map met ziekenfondsbe scheiden, slof sigaretten, MOBIL-pas, drie schroevendraai ers, twee witte sjaals, A|ax-sjaal, blauw wollen vest, medicijnen, blauwe portemonnee met inhoud, zwarte portemonnee, munitie, rode rugtas met brood doos en drinkbeker, paarse rug tas met babyspullen, zilveren horloge, zwarte handschoen, bruine handschoen en een grijze hoedenplank. Voor informatie, bel (0118J 684000 mAATscHAPPEUJKE /ff maandag t/m vrijdag zorg van 8.30 tot 9.30 uur en Walcheren van 13.30 tot 14.30 uur. Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 18 april t/m wo. 24 april AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: A. Spaans. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: J.P.J. Voets. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 14.30 uur: N.J. Dekker. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur, zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. 10.15 uur: C. Kleij. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo.: geen opgave ont vangen. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 1o uur: A.C. Verweij (in de Herv. kerk). Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: A.C. Verweij. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: L. Fabriek, 19 uur: B. Ridder. Hervormde Gemeente. Zo.: geen opgave ontvan gen. HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo.: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: P. Barmentlo. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.A. Schelling. Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Zo. 9.30 uur: W. van Dijk. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraèt 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. M. de Reus. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: Vader, 19 uur: gezamenlijk met Vlissingen. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: N.H.J.E. Boomer. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: M.D. Kos ter. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: eerste zaterdag van de maand 17 uur: protestantsedienst, twee de, derde, vierde en vijfde zaterdag van de maand 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo. 10.45 uur: J. Chardard. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren. Olmen laan 8. Zo. 9.30 uur: dienst. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 68. Zo. 10 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: J.A. Murre. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9 en 10.30 uur: B. de Haan (beide dienst in de Herv. kerk), 19 uur: zangdienst (in de Herv. kerk). Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 9 en 10.30 uur: B. de Haan. 19 uur: zangdienst. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 en 19 uur: J. Bruijn. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: geen opgave ontvangen, 19 uur: A.C. den Hollander. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: leesdienst. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: Broeder- Schaap. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: P.H. Zaadstra. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: A.P. Nauta. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo. 9.30 uur: J.D. de Boer. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: C.A. Schoorel. De Schaapskooi. Pape gaaienburg. Zo. 9.30 uur: S.T. Sies. TerReede. Zo. 19 uur: J. v.d. Wal. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: D. Jobse-Spierings. Jehovah's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 15.30 uur. Jehovah's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Iedere zondag 10 uur. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: R. Kattenberg. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1. Zo. 15 uur: H. Zegwaart. Christelijk Centrum Zeeland. Faradayweg 1Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur. Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61. Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand 10.30 uur. Geen opgave ontvangen. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. Zo. 11.15 uur. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker- ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: W. Spek- horst, J.W. Schuurmanstraat 6, Domburg, tel. 581271. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Rapenburg 4, Meliskerke, tel. 561760. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo:, geen opgave ontvan gen. Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 10 uur: dienst, 19 uur: Luymes. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Zo. 9.30 uur: A.J.T. v.d. Scheer, 14.30 uur: G.F. Overweg. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: H. Steunenberg, Wes terbaan 18, West-Souburg, tel. 460104. Patiënten tandartspraktijk P. Malland, Tobago- laan 6, Vlissingen: Zaterdag en zondag voor spoedgevallen tel. 478290. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Stro- menwijk 't Zand, Maasstraat 58, tel. 635565. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Papegaaienburg, Papegaaienburg 24-26, tel. 466345. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: S. van der Kaaden, tel. 471140. Middelburg: van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: K. Boot, tel. 639865. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren): Zaterdag en zondag: A.J. Ruys, Stadsschuur 1, Middelburg, tel. 613118. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behan deling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Zaterdag en zondag geen dienst. OVERIGE DIENSTEN WESTKAPELLE MELISKERKE ST. LAURENS Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Elke zondag om 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. van der Zwan. Hervormde Kerk. Zo. 9 uur: C. Kleij. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11. Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: M. Ezinga. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armemaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 9.30 uur: W.A. v.d. Berg, 14.30 uur: C. Brakema. De Hoek steen. Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 uur: B.J.W. Schelhaas. Getuigeniskerk, Zo. 9.30 uur: O. Else- man. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groen markt, Zo. 10 uur: C. Brakema. Engelse Kerk. Sim- pelhuisstraat. Zo. 19 uur: B.J.W. Schelhaas. Wijk- gemeente Geref. Bond (in de Ontmoetingskerk). Zo. 10 en 18.30 uur: L. Wüllschleger. Oostkerk (in Concert- en Gehoorzaal) Zo. 10 uur: J. Bezemer. Koorkerk. Zo. 10 uur: M.D. Koster. Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uuur: D.E. Hiensch. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 19 uur: P.J. Westerneng. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo: geen opgave ontvangen. Oranjepleinkerk. Zo: geen opgave ontvangen. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1Elke eerste en derde zaterdag van de maand 9 uur. Zo. 19 uur: geen opgave ontvangen. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pinkstergemeenschap 'Shalom', Van Doornlaan 40 West-Souburg. Zo. 14.30 uur. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Hervormde Kerk Oranjeplein. Za. 9.30 uur: ere dienst, 10.30 uur: bijbelstudie. M. de Reus. Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans, 19 uur: A.E. de Bruijn. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. Do. 18 april t/m wo. 24 april VEERE Hervormde Kerk. Zo: geen opgave ontvangen. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Morning Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1Zo. 9.30 uur: A. Brouwer. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo. 9.30 uur: G.F. Overweg, 16.30 uur: J.A. Roose. HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 24 uur: C.J.E.M. Albers, Bellinkplein 3, tel. 639933. Zondag tot 24 uur: De Vries-Prins, Herenstraat 18, tel. 639933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: F. Legemate, Troelstraweg 411, tel. 468021. Zondag tot 24 uur: J.M.G. Roebroecken en E.R. Russen Groen, Sin gel 11, tel. 412225. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui den, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis ser): Zaterdag tot 24 uur: J. Visser, Wachttoren 19, Middelburg, tel. 627664. Zondag tot 24 uur: N. Kapteijn, Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel. 461630. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker ke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: Zater dag en zondag: R. van Tol, Markt 12, Veere, tel. 501271. Klassiek Homeopaten, van vrijdagavond t/m zon dag: L.H. Moseman, tel. 0113-649663. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 628288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 628800. Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten-) Alarm Zeeland. 551215. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten, Vlissingen, 448448. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland': 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen, 448844. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 636108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 615551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 613362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 0113-249200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240 Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 673333. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 411877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 413880. Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 633333.

de Vlissinger | 1996 | | pagina 27