Statenvergadering Provincie Zeeland 1 Vogelobservatiehutten Nieuwe outfit voor Mixed Hockey Club Zeeland Sport A1 in het nieuw lOfficiële Mededelingen Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie; Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118)63 13 92 ■SbSSIm In beroep Ombudsman Vrijdag 19 april, aanvang 10.00 uur, vergaderen Provinciale Staten (PS). Zoals gebruikelijk is de vergadering openbaar. Wie wil kan een plekje zoeken op de publieke tribune en de debatten, of een deel er van, volgen. Mj|jeu Ruimtelijke Ordening Aanwijzing toezicht houdende ambtenaren Melding Hercules Landelijke gebieden Wed. (1 7)» 2 kind.f dak loos w. sloop,zkt.m. spoed opvang, liefst bosrijke omgeving. GEEF OM DE TOEKOMST. GIRO 30. ZEIST Woensdag 10 april 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 9 Abdij Nieuws SSIIP# flj m De provincie heeft in samen werking met het Zeeuwse Landschap het boekje Vogel observatiehutten' uitgegeven. Op verschillende plekken in de provincie zijn vogelobservatie hutten en schermen aange bracht. De bedoeling hiervan is mensen voor natuurbe scherming te interesseren en te motiveren zonder de dieren te storen. Een groeiende groep mensen wil genieten van de natuur. Het be zoeken van vogelobservatiehutten is een leuke manier om kennis te maken met de vogelwereld. Vanuit een hut kunnen vogels worden bekeken zonder dat ze worden verstoord. De vogels zitten vaak dicht in de buurt van de hut zodat de details van de dieren zichtbaar zijn. De hutten bieden voor ieder wat wils. Amateurs kunnen er 'vogeltjes kijken' en professionele vogel liefhebbers kunnen er het gedrag waarnemen of ringen aflezen. Diverse soorten vogels Er zijn dertien hutten en schermen, verspreid over de provincie. Elke hut biedt uitzicht op een ander soort landschap, waar verschillende vogels voor komen. Voor de hut in de inlaag Kei hoogte stroomt de hoogwater- vluchtplaats vol met schol eksters. Tussen het riet voor de hut van het Groote Gat sluipt soms een roerdomp. Op Neeltje Jans suist in het najaar een kleine jager voorbij. De tijd van het jaar voor een bezoek maakt verschil. De trektelpost bij Breskens heeft de grootste pieken in het voor jaar, bij Westkapelle passeren in het najaar de meeste trekvogels. Eb-en vloedstromen hebben ook invloed op de aanwezigheid van bepaalde vogels. Flink eind wandelen In het boekje wordt per hut of scherm verteld wat de bezoeker kan verwachten. Soms moet een flink eind worden gewandeld om de vogels ongestoord te kunnen observeren. Op Neeltje Jans is een wandeling van twee kilometer nodig om bij de hut te komen die uitzicht biedt op het kunstmatig aangelegde vogeleiland. Westkapelle is al vanouds een telpunt voor 'zeetrekwaarne- mers'. Het is het meest westelijk punt van ons land en geschikt voor het waarnemen van zeevogels zoals de Jan van Gent. Daar komen weer andere vogels langs dan bij Inlaag Keihoogte op Noord-Beveland. In de broedtijd zijn daar Fuut, Kuifeend, Knob belzwaan, Meerkoet en Water hoen te vinden. Het boekje leent zich goed als wegwijzer voor 'vogeltochten'. Het boekje Vogelobservatie hutten in Zeeland' is verkrijg baar bij het informatiecen trum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118- 631400 en kost 5,-. Donateurs van het Zeeuws Landschap krijgen het boekje gratis thuis gestuurd. Dinsdag 16 april, 15.30 uur, behandelt de adviescommissie Bezwaar een weigering onthef fing wet hygiëne en veiligheid zweminrichtingen. De openbare zitting, waarvoor bezwaarden zijn uitgenodigd hun mening te geven, is in het provin ciehuis, Abdij 6 in Middelburg. Gedeputeerde Staten willen dat de provincie zich aansluit bij de Nationale Ombudsman. Doel is om klachten over de pro vincie, haar organen en ambtena ren afdoende te laten beoorde len. Het is een experiment van 1 juli 1996 tot 31 december 1997. Op het ministerie van binnenland se zaken bereidt men een Alge mene Maatregel van Bestuur (AMvB) voor. Op basis daarvan krijgt de Nationale Ombudsman de bevoegheid te oordelen over het reilen en zeilen van bestuur ders en ambtenaren van de provincies. Of deze wens van GS doorgaat, hangt af van Provinciale Staten. Die nemen een besluit in de statenvergadering van 19 april. De vaste vergaderplaats van Provinciale Staten is de sta tenzaal in het provinciehuis, Abdij 10 in Middelburg. Het dagelijks provinciebestuur, Gedeputeerde Staten (GS), heeft achttien voorstellen gedaan waar over de statenleden een besluit moeten nemen. Welzijn Zo stellen GS voor de kerkvoogdij van de N.H. Kerk in Brouwers haven 42.144,- subsidie te geven voor het betalen van de rente van een lening die de kerk voogdij he'eft afgesloten voor de restauratie van de kerk. In het najaar van 1992 was bekend dat het Rijk ruim 4,5 min subsidie zou verstrekken voor de restau ratie. Op grond hiervan was te verwachten dat de provincie eind 1992/begin 1993 met een sub sidie van ruim acht ton over de brug zou komen. Dat gebeurde pas eind 1994. De tussenlig gende periode heeft de kerk voogdij overbrugd met een lening. Was de subsidie eerder verstrekt, dan was ook de lening niet nodig geweest. Patiënten en consumentenorga nisaties in de zorgsector gaan meer samenwerken. Samenwerking is wellicht goed koper en samen sta je sterker is de redenering. De afzonderlijke subsidies voor de verschilende instel lingen worden samengevoegd in het zogeheten Klaverblad (het samenwerkingsverband) dat tot en met 1998 jaarlijks mag rekenen op 140.000,- extra subsidie, afgezien van geld dat nog beschikbaar komt voor aktiviteiten. Tot slot willen GS afzien van het terugvorderen van de eerder verleende bijdrage van vijf ton voor het Magnolia-gebouw, dat ondertussen door de gemeente Goes is verkocht. De zorg voor ouderen is gebaat bij samenwerking tussen tehuizen en instellingen, bij toename van deskundigheid bij personeel en management en bij meer invloed van de ouderen zelf op de zorg die voor hen is bestemd. GS willen daaraan meewerken met een bijdrage van vijf ton. In 1994 hebben PS al drie ton beschik baar gesteld voor onder meer deskundigheidsbevordering. Voor jeugdhulpverlening kan Zeeland dit jaar een bedrag van tegen de drie miljoen gld. tege moet zien. Aan de staten wordt gevraagd besluiten te nemen over de verdeling van de gelden. De gemeente Terneuzen heeft in toenemende mate te maken met daklozen en verslaafden. Om hulp te bieden wil de gemeente een sociaal pension slaaphuis opzetten. Wat GS betreft, kan de gemeente rekenen op een bijdra ge van 50.000,-. WV De Provinciale WV wordt in een nieuw organisatorisch jasje gesto ken en gaat in de toekomst Stich ting Bureau voor Toerisme Zee land heten, onderverdeeld in drie bureaus. GS stellen voor de huidi ge jaarlijkse subsidie van bijna negen ton in twee jaar af te bou wen tot een bedrag van tegen de zeven ton. Streekplan De voorbereidingen om het Streekplan Zeeland aan te passen aan de nieuwste inzichten op de ruimtelijke ordening zijn in volle gang. Om met het werk door te gaan vragen GS een krediet van 100.000,-. Verkeer Verkeersveiligheid vraagt voort durende studie en het nemen van nieuwe maatregelen. De provincie krijgt hiervoor dit jaar een bedrag van het Rijk van ruim 1 min gul den. De staten wordt gevraagd in te stemmen met het werkplan voor de besteding van dit geld. Het gaat daarbij onder meer om gericht verkeerstoezicht, veilig heidvoorzieningen voor fietsers en voetgangers en snelheidscam pagnes. Dit jaar en komend jaar kan de provincie 1,9 min rijks- geld uitgeven aan het verbete ren van wegen. GS stellen voor in te stemmen met negen projecten. Het gaat dan om onder meer een bijdrage van 4,3 ton aan het verkeersplein West in Goes, 3 ton voor het fietspad langs de Kleverskerkseweg bij Middelburg en ruim 2,5 ton voor het fietspad langs de Buthstraat bij Axel. De personeelsplanning van het personeel bij de bootdiensten wordt geautomatiseerd. Hiervoor is een bedrag nodig van 1,4 ton. Wie klachten heeft over het func tioneren van de provincie kan wat GS betreft in de toekomst ook terecht bij de Nationale Ombuds man. De provinciale bestuurders (commissaris van de koningin, gedeputeerde en statenleden) hebben hun nevenfuncties opgegeven. Eventuele inkom sten en vergoedingen die ze ontvangen uit bijbanen 'van wege de provincie', worden in de provinciale kas gestort. De lijst met nevenfuncties ligt ter inzage in het informatiecentrum van de provincie. Wie gebruikt maakt van diensten van de provincie moet daarvoor soms betalen; legeskosten. De verordening op grond waarvan de betalingen moeten gebeuren, is gemoderniseerd. Voor het vervangen van verouder de apparatuur vragen GS een krediet van 135.000,-. Tot slot moeten de staten besluiten nemen over drie wijzigingen in de begroting 1996. De agenda en de vergader stukken voor de statenverga dering liggen ter inzage in het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middel burg. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben besloten ambtenaren aan te wijzen die belast zijn met het toezicht op de naleving van het geen bij of krachtens de Wegen verordening Zeeland 1994 is bepaald. De aanwijzing geschiedt op grond van artikel 16 van de Wegenver ordening Zeeland 1994. Belast met het toezicht zijn: - het hoofd van de afdeling beheer - de functioneel betrokken mede werkers van de afdeling beheer - de hoofden, regiomedewerkers en kantonniers wegen van de regio's wegbeheer Noord- Zeeland, Midden-Zeeland en Zeeuwsch-Vlaanderen. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben op 29 maart 1996 een melding Wet milieubeheer ontvan gen van Hercules B.V. te Middelburg voor het vervangen van het dak en het vergroten van rosin feedtank T-1020 in de Hydrogenatiefabriek aan de Herculesweg 35 te Middelburg. De melding ligt van 11 april tot en met 8 mei 1996 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 9- 12 en 14-16 uur en in het gemeentehuis van Middelburg, op werkdagen van 8-12 en 13-17 uur en na telefonische afspraak (0118-675241) op donderdag avond van 18-21 uur. Provinciale Staten van Zeeland hebben 15 december 1995 beschikt op de bezwaren tegen de Nota Ruimtelijk Beleid Landelijke Gebieden (RBLG). Bezwaren waren ingediend door het Landbouwschap, de Stichting Het Zeeuwse Landschap, de gemeentebesturen van Borsele en Sluis-Aardenburg, de familie Remijnse te Kamperland en de heer W. Oorthuijsen te Nieuw- en Sint Joos-land. De bezwaren van het Landbouw schap, de familie Remijnse en de heer Oort-huijsen werden gedeel telijk gegrond en gedeeltelijk ongegrond verklaard. De andere werden ongegrond verklaard. Provinciale Staten volgden in hun besluit het voorstel van Gede puteerde Staten en het advies van de commissie uit Provinciale Staten, belast met de behande ling van beroepschriften tegen besluiten van Provinciale Staten. ledereen die meent door de be schikking van Provinciale Staten (15 december 1995, nr. 29) in zijn belangen te zijn getroffen, kan binnen 6 weken na deze bekend- ma-king beroep instellen bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. De stukken zijn kosteloos verkrijg baar bij het provinciehuis, Abdij 6, kamer BI 18, Middelburg of tele fonisch te bestellen, tel. 0118- 631378. Korfbalvereniging Top uit Arnemuiden is door sponsor Hyundai Goedhart in het nieuw gestoken. Op de foto staand vlnr: Arie Schroevers, Paul Bezemer, Jantine Meulmeester, Ria de Ridder en Ramon van de Gruiter. Gehurkt vlnr: Ad BezemerSamantha Schutte en Jitske van de Gruiter. Trainer/coach Ko Crucq zit in de auto. Eigenaren Nico en Mieke Stroo van Brasserie Queen of Holland uit Vlissingen hebben de heren van het eerste team van sport vereniging Walcheren in nieuwe trainingspakken gestoken. Staand vlnr: Hennie Stroo, sponsor Nico Stroo, Rob Ver duin, Jaap Consemulder, Tom Slager, Hans Dierickx. Zit tend vlnr: Bas Dijkstra, Anton Kroon, Saskia Verduin (coach), Lourens Dierickx en Rob Wesdorp. Het Al-elftal van de Vlissingse voetbalvereniging Zeeland Sport is door Verschoore Beeld en Geluid in het nieuw gestoken. De spelers van Zeeland Sport Al in de nieuwe wedstrijd- kleding. Uit handen van C. Jiskoot (vestigingsmanager Arbodienst Zee land) ontvingen de leden van de Mixed Hockey Club Vlissingen Heren II vorige week zondag nieuwe wedstrijdshirts en trai ningspakken. De Arbodienst sponsort naast de Vlissingse hockeyclub ook de Goese Mixed Hockeyclub, meisjesteam A1 en MHC Olympia Dames I uit Terneuzen. Het Heren ll-team van Mixed Hockeyclub Vlissingen. Staand vlnr: Stephan van Mierlo, Enno Schets, Paul van Heugten, keeper Rob de Koning, Sander de Bert, Jan Hein Nijman en Ad Kraat. Zittend vlnr: Jeroen Bos, Klaas Rein- ders, André Holleman, Eugène Heugen, coach Bart de Koning en aanvoerder Michiel Flipse. i Over de hele wereld worden miljoenen dieren met de dood bedreigd. Oorzaak: de lichtzinnige manier waarop we met onze natuur omgaan. We mogen de dieren en onze kinderen niet het slachtoffer laten worden van onze "welvaartshonger". Doet u dus mee met die 340.000 andere Nederlanders? Doet u mee om onze aarde weer leefbaar te maken? Leefbaar voor onze dieren. Lk^ Leefbaar voor onze kinderen WWF SHMXIï 1 J

de Vlissinger | 1996 | | pagina 9