2 Incontinentie-spreekuur Orgelconcert met beelden van Rien Poortvliet Als reizen met de bus niet meer lukt... Op zaterdag 30 maart geeft organist Sander van Marion om 20 uur een jubileum-improvisatie concert met grootbeeldprojectie van tekenin gen van Rien Poortvliet in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Het concert vind plaats in het kader van een serie jubileumconcerten van de orga nist die dit jaar veertig jaar in het vak zit. Bijeenkomst Sport Cursus/Onderwijs SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG Beurs MAANDAG DINSDAG WOENSDAG lezing Club/Vereniging Allerlei Wet Voorzieningen Gehandicapten Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Op initiatief van de Thuiszorg Walcheren en de Stichting Farmaceutische Thuiszorg Walcheren beginnen de apotheken in Middelburg, Vlissin gen en Oost-Souburg per 1 april met een spreekuur voor mensen met incontinentie. Naar schatting zijn er in Nederland ongeveer acht honderdduizend mensen van vijf jaar en ouder die incontinent zijn. Woensdag 27 maart 1996 7 Nieuwe bewoners - De gemeente Middelburg houdt op dinsdag 2 april een kennisma kingsavond voor mensen die pas in de provinciehoofdstad zijn komen wonen. De ontvangst, waarvoor de nieuwe inwoners een uitnodiging hebben ontvan gen, begint om 19.30 uur. Tij dens de bijeenkomst heet burge meester Burgers de gasten wel kom en voeren ook verschillende wethouders het woord. Na dit officiële gedeelte bestaat de mogelijkheid om kennis te maken met leden van de gemeenteraad en directeuren van gemeentelijke diensten. Er wordt een film over Middelburg vertoond en er zijn rondleidingen door het stadhuis. Roeien - Roeivereniging Honte in Middelburg houdt op zaterdag 30 maart een open dag in het gebouw van de roeivereniging aan de Havendijk 2. Er worden rondleidingen gegeven en wie wil kan een proeftochtje maken op het water. De open dag begint om 10 uur. Informatie: 0118-638 670. Textielschilderen - Polychro me houdt vanaf donderdagoch tend 4 april een cursus nat-in-nat textielschilderen in het atelier van Annette Grasman in Middel burg. De cursus bestaat uit vier bijeenkomsten op 4, 11, 18 en 25 april. Inlichtingen en opgave: 0118 - 642 899 (Polychrome). Volksuniversiteit - De Zeeuwse Volksuniversiteit begint op dinsdag 2 april de cur sus Frans op reis. Tijdens deze cursus kunnen mensen met vakantieplannen in een Fransta lig land hun basiskennis Frans ophalen. De cursus bestaat uit tien avonden van 19.30 tot 21 uur en wordt gegeven in het ZVU-bureau in Middelburg. Op 2 april begint ook de cursus Deco ratieve verftechnieken. Deze cursus bestaat uit vijf lessen van anderhalf uur en wordt even eens gehouden in het gebouw Dagelijks: rondleidingen in het Staduis van Middelburg, van 10-17 u. en zondags van 12-17 u. De Blazer Oost- Souburg, volksdansen voor 50+, 10.45 u. Sportzaal van Duyvenvoorde Oost-Sou burg, peutergym, 9.30 u. De Parel Domburg, aqua-fit- ness, 9.45 u. inschrijven voor woensdag 16 u. De Schelp Domburg, kijkdozen maken, 10 u. De S.chelp Domburg, zandkastelen bouwen, 14 u. De Parel Domburg, bowlingtoernooi, 20 u., inschrijven voor 18 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, club voor alleenstaanden, 19.30 u. Ontmoetingscentrum Dauwendaele Middelburg, Aktiviteitencentrum Middel burg, diverse activiteiten, voor info 0118-611580. Prins van Oranje Goes, Nederlandse Bond voor Plat telandsvrouwen, jaarverga dering, 9.15 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, bloemschikken, 9.30 u. Zeeuwse Volksuniversiteit Middelburg, lezing over IJs land, 20 u. Speeltuinver eniging De Oude Stad Vlis singen, bingo, 20 u. Wol- tershuis Vlissingen, intercul tureel kookcafé, 18 u. Gast- huiskerk Middelburg, kinder- kledingbeurs, 9 u. Zuider baken Middelburg, algeme- me ledenvergadering van de Wijkvereniging Zuid, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, bingo, 20 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, lezing individuele catalogus instructie, 10 u. Kantine VC Vlissingen, bingo, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, contactmiddag voor jong en oud, 15 u. De Parel Domburg, spettermid dag, spelletjes onder bege leiding, 15.30 u. De Parel Domburg, disco-swimming, 19 u. COC-café Middel burg, bingo, 21 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, buurtcontact en demonstratie Acorn compu ters, 14 u. Clubhuis Zee land Sport Vlissingen, wan delsportvereniging De Vro lijke Tippelaars, voorjaars- tocht, diverse afstanden, van de ZVU aan de Spanjaard straat. De cursus Vogelgeluiden begint op 3 april in het Zeeuws Biologisch Museum in Oostka- pelle en bestaat uit zeven bijeen komsten. Inlichtingen en aan melding: 0118 - 634 800 (ZVU). Zomerkleding - In peuter speelzaal 't Pietepeutertje aan de Keurhove in Middelburg wordt op woensdag 3 april een zomerkledingbeurs gehouden. Zomerkleding kan op woensdag ochtend van 9 tot 10 worden ingeleverd. Verkooplijsten kun nen een week van te voren op de speelzaal worden afgehaald. Tijdens de verkoop is kinderop vang aanwezig. Inlichtingen: 0118-611 054. Snuffelmarkt - Na de in febru ari druk bezochte snuffelmarkt in sporthal Baskensburg in Vlissin gen zijn er op zaterdag 30 maart en zaterdag 20 april opnieuw grootse overdekte (en verwarm de) rommelmarkten in de sport hal. Ook op zondag 5 mei kan het publiek weer snuffelen naar koopjes, maar dan in de open lucht bij het Arsenaal en op de Zeilmarkt, tijdens het bevrij dingsfestival. Voor de huur van een kraam kan men terecht bij organisatiebureau Zuid-West- Nederland in Goes. Inlichtingen: 0113-220 107. Kinderkleding - In gebouw Irene in de Kanaalstraat in Oost- Souburg wordt op donderdag 4 april van 9.30 tot 11 uur een kin derkleding- en speelgoedbeurs gehouden. Inleveren van speel goed en in goede staat verkeren de zomerkleding voor kinderen vanaf twee jaar is mogelijk op maandag 1 en dinsdag 2 april van 9.30 tot 11 uur. Ook op maan dagavond van 19 tot 20 uur kun nen kleren en speelgoed ingele verd worden. Van de opbrengst van deze beurs is de helft bestemd voor operaties door Goese oogartsen in Burkina Faso. Rommelmarkt - Tafeltennis vereniging 't Zand houdt op zaterdag 6 april van 9 tot 14 uur een rommelmarkt in sporthal De Zandkuil in Middelburg. Op maandag 1dinsdag 2 en woens dag 3 april worden er door leden van de vereniging spullen opge start vanaf 9 u. Gerefor meerde Kerk (vrijgemaakt) Middelburg, zang- en decla matie-avond, 19.30 u. Zui derbaken, bingo, 20 u. Sportpunt Zeeland Goes, provinciale sportdag voor verstandelijk gehandicap ten, 10 u. Dagelijks: beklimming van de Lange Jan Middelburg. Sporthal Baskenburg Vlis singen, sporten met longen- fyseem, Astma of Bronchi- tus, 15.15 u. Ontmoetings centrum Dauwendaele Mid delburg, Aktiviteitencentrum Middelburg, diverse activi teiten, voor info 0118- 611580. Bachten Poorte Oost-Souburg, puzzeltheek voor het lenen van (leg)puz- zels, 14-15 u. Verzorgings huis Rustenburg Middel burg, Rode Kruis, verkoop van handgemaakte artike len, 14 u. De Couburg Kou- dekerke, openbare vergade ring Stichting Dorpsraad Koudekerke, 19.30 u. Hof Domburg, rondleiding kuurafdeling, 11.30 u. De Schelp Domburg, saunamid dag, 12-17 u., damessauna- avond, 18 u. De Parel Dom burg, aquafitness, 9 u., inschrijven voor maandag 16 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, koersbal 13.30 u. Ontmoetingscen trum Dauwendaele Middel burg, Aktiviteitencentrum Middelburg, diverse activi teiten, voor info 0118- 611580. Zeeuwse Biblio theek Middelburg, SLAZ, lezing Doeschka Meijsing over Vladimir Nabokov, 20 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kinderclub 4 tot 9 jaar, 14 u. De Parel Dom burg, spettermiddag, spelle tjes onder begeleiding, 15.30 u. De Parel Domburg, bow lingtoernooi, 20 u.( inschrij ven voor 18 u. Ontmoe tingscentrum Dauwendaele Middelburg, Aktiviteitencen trum Middelburg, bijeen komst met thema onderwer pen op sociaal- maatschap pelijk vlak, 13.30 u. Wel- zijnscentrum Vlissingen, wandelsportvereniging Wil len is Kunnen, wandelmor gen voor 50 plussers, 9 u. Terrein Prelaat Westkapelle, schoolvoetbal dorpen op Walcheren voor jongens, 13 u. Peuterspeelzaal De Zandvretertjes Zoutelande, kledingbeurs, 14 u. haald in de wijken Breewijk, Grif fioen en Klarenbeek. Op vrijdag kunnen nog spullen aan de zaal worden afgegeven. Kleding - De Unie van Vrijwilli gers houdt op donderdag 4 april een dames- en heren-zomerkle- dingbeurs. Er kan ingeleverd worden op woensdag 3 april van 13.30 tot 16.30 uur. De verkoop op donderdag is van 9.30 tot 13.30 uur in het gebouw Heren- gracht 52 in Middelburg. Verdronken dorp - Op uitno diging van de Archeologische Werkgemeenschap voor Neder land, afdeling Zeeland, houdt drs. E. Vreenegoor (provinciaal archeoloog) op vrijdag 29 maart aan de hand van dia's een uit eenzetting over de jongste resul taten van het onderzoek naar de resten van het verdronken dorp je Valkenisse. In de zomer van 1995 legden amateurarcheolo gen daar de resten van een kas teel bloot. Vreenegoor licht tevens het belang van andere aspecten van het onderzoek toe. De lezing wordt gehouden vanaf 20.15 uur in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. Wildzang - De Nederlandse bond van Vogelliefhebbers afde ling Arnemuiden houdt op dins dag 9 april een lezing over het houden en kweken van wild zang. Spreker van de avond is Struijs van de speciaalclub Wild zang. De avond wordt gehouden in verenigingsgebouw De Arne aan de Rademacherstraat in Arnemuiden. Aanvang 19.30 uur. Mussolini - De Italiaanse ver eniging Dante Alighieri houdt op woensdag 27 maart een bijeen komst voor leden en belangstel lenden. Ivana van Lieshout-Fat- torii houdt dan een lezing met dia's over 'Mussolini - zijn tijd, zijn invloed en betekenis voor Italië'. De lezing is in het Itali aans, maar vragen kunnen in het Nederlands worden gesteld en beantwoord. De bijeenkomst wordt om 19.30 uur gehouden in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg. Zand - Ellis Krul houdt op don derdag 28 maart een lezing met dia's over het onstaan van zand. Tijdens deze avond kan het publiek kennismaken met de fa scinerende wereld van kristallen, schelpjes en de kleurenpracht Van zand. Met behulp van micro scopische opnamen wordt zicht baar wat normaal verborgen blijft. De lezing wordt gehouden in het MIC/MEC aan de Koren bloemstraat 5 in Vlissingen. Informatie: 0118-581 473. Reumapatiënten - De reuma patiëntenvereniging Midden- Zeeland houdt op woensdag 27 maart een creatieve middag met het maken van kaarten (zand- schilderen), pergamano, embos sing, borduren enz. Deze bijeen komst begint om 14.30 uur. Plattelandsvrouwen - De Nederlandse Bond van- Platte landsvrouwen afdeling Zeeland houdt op donderdag 28 maart haar jaarvergadering in de Prins van Oranje in Goes. Dan wordt ook het vijfenzestig-jarig bestaan van de bond gevierd. Thema van de dag is 'de waarde van vrijwilli gerswerk'. De jaarvergadering begint om 10 uur en duurt tot 12 uur. Na het huishoudelijk gedeel te volgt een feestelijk program ma waarbij veertien burgemees ters en één wethouder aanwezig zijn. Zij nemen van vierentwintig afdelingen een cadeau voor hun gemeente in ontvangst. In over leg wordt de bestemming of uit voering ervan bepaald. Van 13 tot 16 uur is het Open Huis. Er zijn dan een handwerktentoon- stelling, presentaties van com missies en leden en afdelingen verzorgen optredens, van volks dansen tot voordrachten. Reizen - De afdeling Zeeland van de Nederlands christelijke reisvereniging houdt op woens dag 27 maart een jaarvergade ring annex dia-avond in De Scha kel in Middelburg. Na het huis houdelijk gedeelte volgt een dia presentatie over de rondreis door Frankrijk van J.P. Wattel en de vijfdaagse reis naar Bouillon die de afdeling Zeeland in 1995 maakte. Deze avond begint om 19.30 uur. Sleepvaart - De Vereniging van Belanghebbenden voor de Sleepvaart houdt op zaterdag 30 maart een bijeenkomst in het gebouw van de Spoorweg Sport vereniging Walcheren aan de Vlissingse Prins Hendrikweg. Tij dens deze bijeenkomst is er een maritieme shop, een foto-ruil beurs en een videopresentatie over sleepvaart en berging. De bijeenkomst begint om 11 uur. Donorweek - De stichtig Donorvoorlichting houdt van 31 maart tot en met 6 april de Natio nale Donorweek. Tijdens deze week probeert de stichting het donorcodicil en het belang van orgaan/weefseldonatie na over lijden ten behoeve van transplan tatiedoeleinden onder de aan dacht van een zo breed mogelijk publiek te trekken. De campagne kreeg als motto 'Donor? Hou het niet voor jezelf, laat het anderen weten, dan valt er meer te red den'. Met het gekozen thema wil Donorvoorlichting vooral bena drukken hoe belangrijk het is dat familie en vrienden op de hoogte zijn van het bestaan van een donor-codicil. Autopuzzelrit - De traditionele Paasrit van M.a.c. De Zeeuwen wordt dit jaar gehouden op maandag 8 april, tweede Paas dag. Aan de hand van een een voudig puzzelreglement rijden deelnemers al puzzelend door Zuid-Beveland. De route is onge veer vijfendertig kilometer lang. Er is een beginners- en gerouti- neerdenklasse. Inschrijving is mogelijk van 13 tot 15 uur. De eerste deelnemer start om 13 uur. Inlichtingen: 0118 - 467 301 Youth Chorale - Het gemeen tebestuur van Middelburg ont vangt op maandag 1 april om 16 uur het Zeeland Youth Chorale uit het Amerikaanse Zeeland. Het gezelschap wordt in de Bur gerzaal van het stadhuis welkom geheten door wethouder van onderwijs D.S. Goedegebuure- Wondergem. Voorafgaand aan de ontvangst wordt het gezel schap een rondleiding door het gotische gedeelte van het stad huis gegeven. Het Zeeland Youth Chorale bestaat uit een gezelschap van vierenveertig highschool-leerlingen uit de plaats Zeeland, die in de Ameri kaanse staat Michigan ligt. Het Amerikaanse koor verzorgt tij dens een concert-tour optredens in verschillende plaatsen in Nederland waaronder Middel burg, Goes en Hulst. Egeltuin - Vogel- en Egelop- vang De Mikke in Middelburg houdt in de week van 1 tot en met 6 april een collecte in Mid delburg. De opbrengst van deze collecte wordt gebruikt voor de aanleg van een egeltuin op het terrein van De Mikke. ANC - Tien volksvertegenwoor digers van het Zuidafrikaanse African National Congres (ANC) brengen op donderdag 28 maart een bezoek aan het Middelburg se stadhuis. Burgemeester D.C.B. Burgers ontvangt de groep om 10.15 uur in de Bur gerzaal. In aansluiting op de ont vangst krijgen de volksvertegen woordigers een rondleiding door het stadhuis en een stadswan deling aangeboden. Straatkinderen - De werk groep Walcheren van de christe lijke hulporganisatie Dorkas Hulp houdt van 1 tot 6 april een huis- aan-huis-collecte in Westkapelle. De opbrengst van deze collecte komt ten goede aan verschillen de projecten voor straatkinderen in Kenia, Ethiopië, Rusland en Roemenië. Schoolprestaties - Het bestuur van de stichting SAAM (stichting voor Surinamers, Antil- lianen, Arubanen en Molukkers) houdt op vrijdag 29 maart een voorlichtingsavond in basis school De Leeuwenburch in Middelburg. De onderwerpen die op deze avond behandeld worden zijn: Hoe kunnen SAAM- ouders hun kinderen helpen om betere schoolprestaties te leve ren, en wat kunnen SAAM- ouders zelf thuis doen? De voor lichtingsavond begint om 19.30 uur. Uitzendbalie - Het Middel burgse postkantoor opent op 30 maart, in samenwerking met Manpower Uitzendorganisatie, een uitzendbalie. Werkzoeken den kunnen zich hier inschrijven voor tijdelijk werk. Alle onderne mingen of organisaties kunnen hun aanvragen voor tijdelijk per soneel aanbieden bij deze uit zendbalie. De komst van de uit zendbalie maakt deel uit van de uitbreiding van diensten en pro ducten die in het postkantoor worden aangeboden. De uit zendbalie is op maandag ge opend van 10 tot 18 uur. Op dinsdag tot en met vrijdag is de balie van 9 tot 18 uur open. Zomerkleding - 'Kom uit je huis' houdt woensdag 10 april een zomerkledingbeurs in het Zuiderbaken aan de La Palma- straat in Middelburg. De kleding kan van 9 tot 11 uur worden ingeleverd waarna van 13.30 tot 15 uur de verkoop wordt gehou den. Sander van Marion kreeg zijn muzikale opleiding onder andere aan het Koninklijk Con servatorium in Den Haag. Hij verwierf niet alleen in Neder land, maar ook ver daarbuiten een klinkende naam. Tijdens de vele concerten en concert reizen speelde hij ondermeer op het op één na grootste orgel ter wereld in Philadel- Mensen met vragen over incontinentie kunnen voortaan terecht op een incontinentie- spreekuur dat tweemaal per maand door een incontinentie- verpleegkundige wordt gehou den. Incontinentie is geen onderwerp waar gemakkelijk over wordt gepraat. Juist hier door is de kans groot dat men sen met incontinentie onvol doende weten over wat zij kun nen doen om hun klachten te verminderen. phia en het oudste nog bespeelbare orgel in de Zwit serse plaats Sion. Van Marion verwierf vooral faam door zijn improvisatietalent. Tijdens zijn concert in Middel burg zal hij zich laten inspire ren door tekeningen van Rien Poortvliet uit zijn boeken Hij is een van ons en De ark van Noach. Om het spreekuur te kunnen bezoeken is geen verwijsbrief van de huisarts nodig en bovendien is een consult kos- tenloos. De spreekuren worden gehou den in de apotheken in de Maasstraat in Middelburg, de Van Perestraat in Oost-Sou burg en De Singel in Vlissin gen. Informatie over wanneer de spreekuren worden gehou den kunt u bij voornoemde apotheken krijgen. mAATSCHAPPELIJKE ZORG WALCHEREN w Voorinformatie, bel (0118) 684000 maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 9.30 uur en van 13.30 tot 14.30 uur. Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 28 maart t/m wo. 3 april. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: A. Spaans. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: J.G. Blom, 15 uur: G. Mulder. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Bakker, 14.30 uur: B. Ridder. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur, zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. 9 uur: A.E. de Bruijn. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: A.P. Nauta, 19 uur: A. Bosma. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: G. Pennekamp. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: G. Pennekamp (in de Geref. kerk). GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 14.30 uur: J.H. Kip (in de Herv. kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P.A. den Braanker, 14.30 uur: J.H. Kip. HOOGELANPE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo.: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: J. Binnenmarsch. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9 en 10.30 uur: J. van Veen. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 9 en 10.30 uur: J. van Veen (in de Geref. kerk). MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Elke zondag om 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 en 19 uur: R.G. van der Zwan. Hervormde Kerk. Zo. 10.15 uur: A.E. de Bruijn. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11 Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Zo. 9.30 en 18.30 uur: J.J. Tanis, 14 uur: leesdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: C. van Duin. Gereformeerde Gemeente in Nederland, Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30,14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 9.30 uur: P. Paulus, 14.30 uur: J.S. Koops. De Hoeksteen. Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 uur: B.J.W. Schel haas. Getuigeniskerk, Zo. 9.30 uur: J.S. Koops. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groen markt, Zo. 10 uur: G.J. Smit. Engelse Kerk. Sim- pelhuisstraat. Zo. 19 uur: G.J. Smit. Wijkgemeen- te Geref. Bond (in de Ontmoetingskerk). Zo. 10 en 17 uur: L. Wüllschleger. Oostkerk (in Concert- en Gehoorzaal) Zo. 10 uur: A.C. Verweij. Koorkerk. Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: A. Geelhoed. Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Zo. 9.30 en 17 uur: H. de Jong. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. P. Sol. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: E. van Triest. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: T.K. van Dam. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: K. Hendrik- se. Rooms-Katholieke Kerk'. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: eerste zaterdag van de maand 17 uur: protestantsedienst, twee de, derde, vierde en vijfde zaterdag van de maand 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren. Olmen laan 8. Zo. 9.30 uur: dienst. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 68. Zo. 10 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: R. Louws. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: J.H. Kip, 19 uur: J. Bakker. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.C. den Hol lander. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 10 en 19 uur: W. Harinck. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: R. Louws. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: G. Faassen. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: S. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: T. Walhout, 17 uur: S. Ridder-van Meggelen. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: H. van Schaik, 19 uur: gebedsdienst. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1Elke eerste en derde zaterdag van de maand 9 uur. Zo. 19 uur: C.D. Bijl. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pinkstergemeenschap 'Shalom', Van Doornlaan 40 West-Souburg. Zo. 14.30 uur: Van Diggelen. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Hervormde Kerk Oranjeplein. Za. 9.30 uur: ere dienst, 10.30 uur: bijbelstudie. P. Sol. VEERE Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: P.C. Klijnsma (in de Geref. kerk), 15.30 uur: Nw. Sandenburgh. W.A. v.d. Berg. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1Zo. 9.30 uur: C. van Duin. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: P. Deddens. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20. West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo.: geen dienst, Petfuskerk. Paul Krugerstraat 17. Zo. 10 uur: J.D. de Boer. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. De Schaapskooi. Papegaai enburg. Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. TerReede. Zo. 19 uur: A.G. Baas. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: C. van Rosmalen. Jehovah's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 15.30 uur. Jehovah's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Iedere zondag 10 uur. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: leesdienst. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1. Zo. 15 uur: K. van Balen. Christelijk Centrum Zeeland. Faradayweg 1. Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur. Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61. Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: P. Barmentlo. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: D.E. Hiensch. Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 10 uur: D.E. Hiensch (in de Herv. kerk), 17 uur: Pen nekamp. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans, 19 uur: A.E. de Bruijn. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: Grootjans. Do. 28 maart t/m wo. 3 april HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 24 uur: P.F. de Doelder, Bellinkplein 1, tel. 639933. Zondag tot 24 uur: J.K. Dominicus, Dam 30, tel. 639933. Visites aanvra gen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: P. Crama, Hoge- weg 107, tel. 413459. Zondag tot 24 uur: W. van Ouwerkerk, Gerbrandylaan 6, tel. 465498. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zon der afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui den, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis ser): Zaterdag tot 24 uur: C. Wattel, Amstelstraat 55, Oost-Souburg, tel. 461630. Zondag tot 24 uur: J.M.F. Bergen, Kanaalstraat 89, Oost-Souburg, tel. 461500. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: Zater dag en zondag: R. Ubels en M. Helmes, 't Plein 2, Seroos kerke, tel. 591212. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: P.K. Noor- lander, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 551231. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggeker ke, tel. 552190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: J.W.A. v.d. Heijden, Turfkaai 1, Middelburg, tel. 612738. Patiënten tandartspraktijk P. Mall and, Tobago- laan 6, Vlissingen: Zaterdag en zondag voor spoedgevallen tel. 478290. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Stro- menwijk 't Zand, Maasstraat 58, tel. 635565. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Paauwenburg, Dreesstraat 2a, tel. 470717. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: S. vand der Kaaden, tel. 471140. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: K. Boot, tel. 639865. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren): Zaterdag en zondag: A.J. Diender, Dr. Stavermanstraat 57, Vlissingen. tel. 410910. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behan deling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 592838 Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Zaterdag en zondag: dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, van vrijdagavond t/m zon dag: L H. Moseman, tel. 0113-649663. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 628288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 628800. Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag- bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten-) Alarm Zeeland. 551215. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten, Vlissingen, 448448. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland': 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen, 448844. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 636108 Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 615551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 613362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 0113-249200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 673333. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 411877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 413880. Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11 overige assistentie aanvragen 633333.

de Vlissinger | 1996 | | pagina 7