SMlMïsi De Goese Golf anMi Allerlei SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Gevonden Ouderen Club/Vereniging Lezingen Natuur/Milieu Beurs Sport Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 20 maart 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 23 L A A -A, /'z A ijijfo-,,. Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Brakenburg III - In Arnemui- den wordt maandag 25 maart de gemeenteraadsvergadering gehouden. Onderwerpen die op de agenda staan zijn onder ande re de vaststelling van de ver koopprijs van de bouwgrond in Brakenburg III, een voorstel tot wijziging van de gemeentegrens met Goes en de vaststelling van een meerjarenplanning voor res tauratie van monumenten in de periode van 1997 tot 2002. Verplegenden - De Zonne bloem heeft nog een groot aan tal verplegenden en verzorgen den nodig voor de aangepaste vakanties die dit jaar op het pro gramma staan. In totaal gaan dit jaar 5800 langdurig zieken, licha melijk gehandicapten en hulpbe hoevende ouderen met de vrij willigersorganisatie op vakantie. Deze vakanties worden gehou den in diverse aangepaste hotels en vakantiecentra. Ook beschikt de vereniging over het eigen, totaal aangepaste hotelschip De Zonnebloem, dat reizen over de Rijn naar Duitsland en door Nederland maakt. De Zonne bloem neemt de verblijfskosten van de vrijwilligers voor haar rekening. Ook reiskosten wor den vergoed. Belangstellenden kunnen bij De Zonnebloem een informatieboekje met aanmel dingsformulier aanvragen: post bus 2100, 4800 CC Breda. Tele foon: 076-560 20 60. Vakantiegids - De Vakantie gids voor eenoudergezinnen bevat een aanbod van betaalbare vakantiemogelijkheden in bin nen- en buitenland. De gids geeft informatie en tips voor indi viduele en groepsvakanties. Ook een aantal mogelijkheden voor kinderkampen en jongerenva kanties zijn erin opgenomen. De gids is een uitgave van het FIOM en is aldaar te bestellen. Infor matie: 0118-627 311. VVV - De Provinciale VW Zee land neemt van 20 tot en met 24 maart deel aan Reise Internatio- Dagelijks: rondleidingen in het Stadhuis van Middel burg, van 10-17 u. en zon dags van 12-17 u. De Bla zer Oost-Souburg, volksdan sen voor 50+, 10.45 u. Sportzaal van Duyvenvoor- de Oost-Souburg, peuter- gym, 9.30 u. De Parel Dom burg, aqua-fitness, 9.45 u. inschrijven voor woensdag 16 u. De Schelp Domburg, kijkdozen maken, 10 u. De Schelp Domburg, zandkaste len bouwen, 14 u. De Parel Domburg, bowlingtoernooi, 20 u., inschrijven voor 18 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, club voor alleenstaanden, 19.30 u. Ontmoetingscentrum Dauwendale Middelburg, Aktiviteitencentrum Middel burg, diverse activiteiten, voor info 0118-611580. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, spelletjesmid dag, 14.30 u. Bachten Ree- de Vlissingen, dia-avond over Walcheren en 'Ons dagelijks brood' 19.30 u. Bachten Poorte Oost-Sou burg, demonstratie strijk- schilderen, anjers maken, pergamano magicclip en miniverkoop, 10 u. Directie Ruimte, Milieu en Water Middelburg, vergadering van de Provinciale Commis sie Milieubeheer en Water huishouding, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. COC-café Middel burg, bal masgay, 21 u. 't Beest Goes, Portugees eten, 18 u. Peuterspeelzaal 't Kinderbolwerk Middelburg, kinderkledingbeurs, inleve ren van 8.45-11 u., verkoop 14-15 u. Basisschool T'Klinket Koudekerke, boomfeestactiviteiten, 10 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, Gerrit Komrij, 16.30 u. Klarenbeek LTS Middel burg, familieavond CNV, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, contactmiddag voor jong en oud, 15 u. De Parel Domburg, spettermid dag, spelltjes onder begelei ding, 15.30 u. De Parel Domburg, dansavond, 20.30 u. Centrum Namaskara Kapelle, ontspanningsmas sage en lichaamswerk voor vrouwen, voor info 0118- 467542 of 625526. Zeeuw se Bibliotheek Middelburg, SLAZ, lezing Adriaan van Dis, 20 uur. Clubgebouw VTV Vlissingen, bingo en loterij, 20 u. Karolingen- burch Oost-Souburg, dans avond voor alleenstaanden, 20.30 u. Zaal Middendorp Zoutelande, feestelijke avond, 19.30 u. Sporthal Baskenburg Vlissingen, uit voering Astrow, 19 u. Wijk centrum De Spinne Goes, Kapasi, dans- en ontmoe tingsavond voor alleen staanden vanaf 25 jaar, 21.30 u. Herman Faukelius School Middelburg, voor jaarsverkoping, 9.30 u. Het Zuiderbaken Middelburg, disco 11 t/m 16 jaar, 20 u. De Schuur Oost-Souburg, buurtvereniging Van Dui venvoorde, bingo, 20 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, rondleiding 'Stinzenplanten', 14 u. Centrum Namaskara Kapel le, ontspanningsmassage en lichaamswerk voor vrou wen, voor info 0118-467542 of 625526. Sporthal Baskenburg Vlis singen, sporten met longen- fyseem, Astma of Bronchi- tus, 15.15 u. Ontmoetings centrum Dauwendaele Mid delburg, Aktiviteitencentrum Middelburg, diverse activi teiten, voor info 0118- 611580. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, New Age-groep, 19.30 u. De Schuur Oost-Souburg, buurtvereniging Van Dui venvoorde, prijsklaverjas- sen, 19.30 u. Hof Domburg, rondleiding kuurafdeling, 11.30 u. De Schelp Domburg, saunamid dag, 12-17 u., damessauna- avond, 18 u. De Schelp Domburg, verf je eigen droomhuis, 10 u. De Schelp Domburg, knutsel- middag, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal 13.30 u. Ontmoe tingscentrum Dauwendaele Middelburg, Aktiviteitencen trum Middelburg, diverse activiteiten, voor info 0118- 611580. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, kla verjassen, 14 u. Hotel d'O- rangerie Vlissingen, prijskla- verjassen, 20 u. Zeeuwse Bibliotheek, werkgroep Aula, lezing J. Koster 'Taal en hersenen', 20 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kinderclub 4 tot 9 jaar, 14 u. De Schelp Dom burg, kleifestijn, 10 u. Hof Domburg, midgetgolf, 10.30 u. De Schelp Domburg, speurtocht over het park, 14 u. De Parel Domburg, spet termiddag, spelletjes onder begeleiding, 15.30 u. De Schelp Domburg, Clown Klutske verteld voor de aller kleinsten een sprookje voor het slapen gaan, 18 u. Ont moetingscentrum Dauwen daele Middelburg, Aktivitei tencentrum Middelburg, bij eenkomst met thema onder werpen op sociaal- maat schappelijk vlak, 13.30 u. Activiteiten Centrum Vlissin gen, dia-middag over de natuur van Luxemburg, 14 u. Peuterspeelzaal Het Baken Oost-Souburg, kleding- en speelgoedbeurs, inname van 9-11 u., verkoop van 13- 14.30 u. SLA UW SLAG BIJ Speel golf op de mooiste baan van Zeeland. 18 holes baan en 9 holes par 3 baan driving range met overdekte afslagplaatsen gevarieerd lesprogramma proefles-arrangement (3 lessen) gezellig clubhuis "De Ganzenkooi" GEÏNTERESSEERD? Stuur direkt de bon ingevuld aan Goese Golf Club, Postbus 32, 4460 AA Goes of per fax naar 0113-229554 en u krijgt alle informatie thuisgestuurd. nal Essen en van 23 tot en met 31 maart aan het Vakantiesalon in Brussel. De Zeeland-stand maakt onderdeel uit van de Hol land-presentatie van het Neder lands Bureau voor Toerisme. De Zeeuwse presentatie brengt naast het thema water vooral ook het thema land in beeld. De bezoekers van Reise Internatio nal Essen worden bovendien geattendeerd op het relatief gro te aantal Zeeuwse campings met ADAC-erkenningen. Dromen - Donderdag 28 maart gaat er een droomgroep van start met als thema 'Waar gaat het om in je leven'. Het doel is om te leren wat dromen zijn, de taal van de symbolen leren begrijpen en een link leggen naar thema's in sprookjes of mythen. Er zijn tien bijeenkomsten op donderdagavond van 19.30 tot 21.30 uur. Inlichtingen bij Lieke van Rooijen, tel. 0118 - 638 840. Veiligheid woning - Op het platteland van Walcheren loopt momenteel het project 'veilig heid in en om de woning'. Oude ren worden tegen een geringe vergoeding in de gelegenheid gesteld om klussen uit te laten voeren die de veiligheid in en om huis vergroten: losliggende tegels vastleggen, een drempel weghalen, een trapleuning aan brengen, snoeren vastleggen; het zijn vaak kleine verbeterin gen die de veiligheid zeer verho gen, Ook wordt er aandacht gegeven aan veilig gedrag, zoals trapladders gebruiken in plaats van stoeltjes en krukken. In de tweede helft van maart houden een dertigtal vrijwilligers een telefonische enquete op het plat teland. De resultaten daarvan moeten helderheid verschaffen over het effect van het project. Ook wordt nagegaan welke onderwerpen nader aandacht verdienen. Zo'n vijfhonderd ouderen worden benaderd. Pensioenbelangen - De afde ling Walcheren van de Neder landse Bond voor Pensioenbe langen houdt woensdag 27 maart om 14 uur haar ledenver gadering in de Schakel, Bachten- steene 14 in Middelburg. Op de agenda staat onder andere de verkiezing van drie nieuwe bestuursleden. Verder wordt het jaarverslag van 1995 besproken. Tuinstoelen - Bij het politiebu reau in Vlissingen zijn in de perio de van 19 februari tot en met 10 maart de volgende gevonden voorwerpen afgegeven: een zil veren herenarmband, een gou den damesarmband, een zilve ren halsketting met hangertje 'zadel', een zilveren halsketting in een gele cadeauverpakking, een gouden halsketting, een goudkleurige oorring, een tijd schrift van Danklof leesmap, een zwart kabelslot, een zwarte hond, een paspoort en rijbewijs, een rijbewijs en groene kaart, een zwarte motorhandschoen, een grijze dameshandschoen, een bordeaux-rood herenjack, een zilverkleurige kinderring, een blauw regenpak, een bruin herenvest, een wieldop, zes wit te tuinstoelen, diverse fietsen, divese sleutels, diverse porte monnees, een zwarte dames handtas, drie girobetaalcheques, zes staatsloten, diverse kle dingstukken, een paars steentje, sokken, een zakdoek en een handdoek. Verloren voorwerpen kunnen tijdens kantooruren wor den afgehaald op het politiebu reau in Vlissingen. De voorwer pen worden maximaal drie maanden bewaard. Air Miles - Bij de politie in Mid delburg zijn in de periode van 1 tot en met 7 maart de volgende gevonden voorwerpen afgege ven: diverse fietsen, halsketting, Seiko horloge, Body line sport- kleding, twee oorbellen gevon den in de aula van de begraaf plaats Middelburg, een Air Miles- pas, twee portomonnees, drie sleutels, een rugzak en een sleu telbos met als kenmerk tankba taljon. Verloren voorwerpen kun nen tijdens kantooruren worden afgehaald op het politiebureau in Middelburg. De voorwerpen worden maximaal drie maanden bewaard. Gehoorapparaat - Bij de poli tie in Middelburg zijn van 8 tot en met 15 maart de volgende voor werpen aangegeven: VSB-pas, zwarte kabelhaspel, kookboek, groene buzzer. Terrier, paspoort, paar zwarte handschoenen, rood-zwarte shawl, diverse fiet sen, diverse sleutels, oranje por- tomonnee, railaktiefkaart, blau we kinderportomonnee, nylon rugtas met t-shirt en sokken en een gehoorapparaat in een bruin doosje. Verloren voorwerpen kunnen tijdens kantooruren wor den afgehaald op het politiebu reau in Middelburg. De voorwer pen worden maximaal drie maanden bewaard. Toneelavond - Wijkvereniging 't Zand-Stromenwijk houdt op zaterdag 23 en vrijdag 29 maart haar jaarlijkse toneelavonden. Tij dens deze avonden wordt het blijspel Uw eigen Mevrouw Last' opgevoerd in wijkgebouw De Vergulde Baars aan de Middel burgse Baarsjesstraat. De aan vang is op beide avonden 20 uur. Apollo - Op zaterdag 23 maart geeft brassband Apollo uit Dom burg haar jaarlijkse muziekuit voering. Voor de pauze treedt een ensemble op, na de pauze is er de brassband onder leiding van dirigent René Passenier. De uitvoering is vanaf 19.30 uur in zaal Schuttershof in Domburg. Gnosis - Op maandag 25 maart geeft de school van het Gouden Rozenkruis, het Lectorium Rosi- crucianum, een openbare lezing in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg met als titel 'De moderne Gnosis'. Voor de pauze wordt de lezing uitgesproken die gaat over wat Gnosis kan betekenen voor de mens van vandaag. Na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen over de lezing of over de universele leer in het alge meen. IJsland - De Zeeuwse Volksuni versiteit organiseert op donder dag 28 maart een lezing over IJs land. De lezing duurt van 20 tot 22 uur en wordt gegeven in het ZVU-bureau, Spanjaardstraat 51 in Middelburg. Kinderbeelden - Het EOS, praktijk voor gezondheid en bewustwording, houdt op 1 april een lezing over de cursus 'In en uit de ban van je kinderbeelden', genoemd naar het gelijknamige boek van Siddharta van Langen. De lezing vindt plaats in centrum Namaskara in Kapelle Biezelinge en wordt gegeven door Irene Roozenburg. Zij heeft diverse opleidingen op therapiegebied gedaan en is gecertificeerd psy chomotorische, rebirthing- en hypnotherapeute. De lezing begint om 20 uur. Informatie: 0113 - 211 377 (Irene Roozen burg). Onbetaalde arbeid - In samenwerking met de Vrouwen alliantie houdt het Emancipatie bureau Zeeland op 25 maart een congres over de herverdeling van de onbetaalde zorgtaken in deze maatschappij (zorg voor kinderen, zorg voor zieken en ouderen, vrijwilligerswerk, huis houden). Nu steeds meer vrou wen buitenshuis werken is het noodzakelijk dat mannen meer zorgtaken op zich nemen. Zor gen is investeren in de samenle ving. Politieke vertegenwoordi gers, werkgevers en mannen met zorgtaken discussiëren met elkaar en de zaal over dit thema. Het congres vindt vanaf 19.45 uur plaats in Hote' Arneville in Middelburg. Mattaus-passion - In de kapel van Hoogelande wordt op vrijdag 29 maart om 20 uur een voor dracht gehouden door Dr. Albert Clement over Joh.Seb. Bachs Matthëus-passion onder de noe mer 'De muzikaal-theologische achtergronden van een tijdloos kunstwerk'. Dr. Clement stu deerde orgel, muziekweten schap en theologie en is een vooraanstaand Bach-specialist. Voor de uitvoering van de Mat thëus-passion op zaterdag 30 maart in Aardenburg zijn nog toe gangskaarten te bestellen bij het Bach-comité, tel. 0117 - 492 574. Voorjaar - In het milieu educa tief centrum Hollandse Hoeve in Goes wordt op dinsdag 26 maart de voorjaarsbijeenkomst van Natuurmonumenten gehouden. Drs. C. Bakker houdt een lezing over de veranderingen in het plankton van de Oosterschelde na de bouw van de stormvloed kering. Daarnaast is er een film over het onderwaterleven in de Oosterschelde. De avond begint om 19.30 uur. Oosterschelde - Op zaterdag 30 maart is er een excursie naar het Oosterschelde-gebied. Het programma begint om 10.30 uur met een bezoek aan het Rijksin stituut voor Kust en Zee op de zuidelijke aanzetdam van de stormvloedkering. In de middag volgt er een excursie naar het voormalige werkeiland Neeltje Jans. Inlichtingen en opgave: 0118-311 864. Milieu federatie - De Zeeuw se Milieu Federatie houdt op 26 maart in de Prins van Oranje in Goes haar voorjaarsledenverga dering. Op de agenda staat ondermeer de verkiezing van Johan Jobsen tot nieuwe voor zitter van de federatie. De verga dering begint om 19.30 uur waarna om 20.30 uur het thema- deel begint met als onderwerp 'windmolens in Zeeland'. Vogelgeluiden - De Zeeuwse Volksuniversiteit start op woens dag 3 april met de cursus vogel geluiden in Oostkapelle. Het doel van de cursus is het leren herkennen van vogels in bos, veld en rond het huis aan de hand van hun zang en roep. De cursus bestaat uit zeven avon den van 19 tot 21.30 uur en wordt gegeven in het Zeeuws Biologisch Museum, Duinvliet- weg 6 te Oostkapelle. Aanmel dingen, tel. 0118 - 634 800. Oranjebeurs - Zaterdag 30 maart wordt er in het gebouw 'Ons Centrum' in de Kerkstraat in 's-Gravendeel een speciale beurs gehouden voor de verza melaars omtrent ons koninklijk huis. Verzamelaars uit het hele land komen dan naar 's-Graven deel om hun verzameling uit te breiden en hun mede-verzame laars te ontmoeten. De beurs duurt van 10 tot 16 uur. Speelgoed - De diaconie van de Fed. Wijkgemeente Lamme- renburg uit West-Souburg houdt op woensdag 27 maart van 9.30 tot 11 uur een kinderkleding en speelgoedbeurs in De Schaaps kooi in de wijk Papegaaienburg. Speelgoed en schone kleding kunnen daar op maandag 25 en dinsdag 26 maart van 9 tot 10 uur worden aangeboden. Van de verkochte artikelen is de helft van de opbrengst voor de inbren ger en de helft voor de stichting Wereld Dorpen voor Kinderen. Deze stichting is een christelijke non-profit organisatie voor hulp bij armoede, honger en ziekte in Korea, op de Filipijnen en in Mexico. De werelddorpen bie den dagelijks onderdak, verzor ging en scholing aan meer dan twintigduizend kinderen en vol wassenen. Niet verkochte kle ding kan op woensdag 27 maart om 17 uur worden opgehaald in De Schaapskooi. Kleding - In de peuterspeelzaal De Paddestoel in Oost-Souburg wordt op woensdag 27 maart een kleding- en speelgoedbeurs gehouden. Er wordt baby-, kin- der- en volwassenenkleding ver kocht. Inname van geprijsde en schone kleding en speelgoed vindt plaats op dinsdag 26 maart van 19 tot 19.30 uur, en op woensdag 28 maart van 13 tot 14 uur. De kledingbeurs wordt gehouden van 19 tot 21 uur. VBOK - Voor de Gasthuiskerk aan de Middelburgse Lange Delft wordt op 28 maart een kin derkledingbeurs gehouden. De opbrengst is bestemd voor de Vereniging ter Bescherming van het Ongeboren Kind (VBOK). Deze beurs begint om 9 uur. Poppen, beren en creatief - Op zondag 24 maart wordt in Café brasserie De Karolingen- burcht in Oost-Souburg de pop pen-, beren- en creatiefbeurs gehouden. Speciale aandacht is er deze keer voor keramiek schil deren. De beurs is geopend van 11 tot 16.30 uur. Hockey - Op 6 april bestaat de Mixed Hockey Club in Vlissingen dertig jaar. De viering van dit lus trum wordt verdeeld over twee dagen; het jeugdlustrumfeest op 6 april en het seniorenlustrum op 13 april. Tijdens het jeugdlus trumfeest traint meervoudig wereldkampioene Helen Lejeu- ne-Van der Ben de pupillen van MHC-Vlissingen. Verder worden de festiviteiten opgeluisterd door theater KrisKras. Scheidsrechters - Op 10, 17 en 24 april organiseert de school- voetbal-rayon commissie Vlissin gen de traditionele Halt-school- voetbalwedstrijden voor jongens en meisjes van groep 5 tot en met 8 van de Vlissingse basis scholen. De commissie is voor de begeleiding van de wedstrij den nog op zoek naar scheids rechters die op 10, 17 en/of 24 april zin hebben om te fluiten. Inlichtingen, tel. 0118 - 462 080 of 411 312. Naam: Adres: PC/Woonplaats: GOLFPARK (BIJ HET GOESE MEER) Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 21 maart t/m wo. 27 maart. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: L.C. Manuput- ty, 19 uur: M. van der Poll. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: J.C. den Toom, 15 uur: J. van Dijk. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: P.H. Zaadstra, 14.30 uur: J. Bakker. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur, zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1Zo.: geen opgave. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: P.A. den Braanker. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: A.V. de Nooij. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: A.V. de Nooij (in de Geref. kerk). GR1JPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 14.30 uur: A.E. de Bruijn. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P.A. den Braanker, 14.30 uur: A.E. de Bruijn (in de Geref. kerk). HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo.: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: G.J. v.d. Linde. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 10 uur: J. van Veen. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: B. de Haan. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Elke zondag om 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. van der Zwan. Hervormde Kerk. Zo.: geen opgave. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11 Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Zo. 9.30 en 18.30 uur: J.J. Tanis, 14 uur: leesdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 9.30 uur: W.A. v.d. Berg, 14.30 uur: A.C. Verweij. De Hoek steen. Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 uur: B.J.W. Schelhaas, 17 uur: doopdienst. Getuigeniskerk, Zo. 10 uur: O. Elseman. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groenmarkt, Zo. 10 uur: C. Brake- ma. Engelse Kerk. Simpelhuisstraat. Zo. 19 uur: geen opgave. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Ontmoetingskerk). Zo. 10 uur: L. Wüllschleger, 17 uur: J. van Dijk. Oostkerk (in Schouwburg) Zo. 10 uur: A.C. Verweij. Koorkerk. Zo. 10 uur: T. Bar nard. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75. Zo. 9.30 uur: D. Moes, 16.30 uur: J.A. Roo- se. Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Zo. 9.30 uur: R. Brands, 17 uur: F. Huisman. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. G. de Rond. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 9.20 uur: bid stond, 10 uur: Th. Wolterink, 19 uur: gezamenlijk in Petruskerk Vlissingen. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: T.K. van Dam en A. van Klaveren. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: T. Barnard. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: eerste zaterdag van de maand 17 uur: protestantsedienst, twee de, derde, vierde en vijfde zaterdag van de maand 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo. 16.30 uur: J. Chardard. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren. Olmen laan 8. Zo. 9.30 uur: dienst. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 68. Zo. 10 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: P. Barment- lo. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: Van Esveld, 19 uur: J.D. Sinte Maar tensdijk. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.C. den Hol lander. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: leesdienst. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: P. Barmentlo. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner, 19 uur: P. Boekesteijn. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: Cornet, 19 uur: P. Boekesteijn (in de Geref. kerk). ST. LAURENS Doopgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1Zo. 9.30 uur: H. Blom. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: L. Douw. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo.: geen dienst, Petruskerk. Paul Krugerstraat 17. Zo. 10 uur: J.W. Glashouwer. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: C.A. Schoorel, 17 uur: Vesperdienst. De Schaapskooi. Papegaaienburg. Zo. 9.30 uur: J.D. de Boer. Ter Reede. Zo. 19 uur: J.D. de Boer. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: P. Köther-Middelhoek. Jehovah's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 15.30 uur. Jehovah's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Iedere zondag 10 uur. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: A. van Dijk. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1 Zo. 15 uur: C. van der Laan. Christelijk Centrum Zeeland. Faradayweg 1. Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur. Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: J. Bakker. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. de Boer. Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 10 uur: J. de Boer (in de Herv. kerk), 17 uur: A.W. Riepma. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Murre, 19 uur: J.W. Glashouwer (jongerendienst). ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. dag en zondag: R. van Tol, Markt 12, Veere, tel. 501271. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: A.A. van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 561282. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: A Stutterheim, Rapenburg 4, Meliskerke, tel. 561760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: J.M.D. Rombouts, Lan- geviele47, Middelburg, tel. 612882. Patiënten tandartspraktijk P. Mall and, Tobago- laan 6, Vlissingen: Zaterdag en zondag voor spoedgevallen tel. 478290. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek L. v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. 627471. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Papegaaienburg, Papegaaienburg 24-26, tel. 466345. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Klompe, tel. 471140. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: J. Drijdijk, tel. 626045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren): Zaterdag en zondag: E. v.d. Akker, Kanaalstraat 3. Oost- Souburg, tel. 460860. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behan deling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Zaterdag en zondag: geen dienst. OVERIGE DIENSTEN Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: S. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: G. den Hartogh, 17 uur: J.F. Ezinga. Do. 21 maart t/m wo. 27 maart OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: H. van Schaik. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering, 19 uur: B. de Haan. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1Elke eerste en derde zaterdag van de maand 9 uur. Zo. 19 uur: O. Elseman. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pinkstergemeenschap 'Shalom', Van Doornlaan 40 West-Souburg. Zo. 14.30 uur: R.G. Deug. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Hervormde Kerk Oranjeplein. Za. 9.30 uur: ere dienst, 10.30 uur: bijbelstudie. G. de Rond. HUISARTSEN VEERE Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: J. Lukasse (in de Geref. kerk). VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Morning Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Middelburg: Zaterdag tot 24 uur: De Vries-Prins, Herenstraat 18, tel. 639933. Zondag tot 24 uur: G.J.M. Meijjer, De Krammer 14, tel. 639933. Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: B. Bosch, Bad huisstraat 81, tel. 412233. Zondag tot 24 uur: J.M.G. Roebroecken en E.R. Russen Groen, Sin gel 11, tel. 412225. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den. Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis ser): Zaterdag tot 24 uur: P. Kodde, Oude Vlis- singseweg 13, Middelburg, tel. 615810. Zondag tot 24 uur: H. Meijer, Kanaalstraat 70, Oost-Sou burg, tel. 461212. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: Zater- Klassiek Homeopaten, van vrijdagavond t/m zon dag: M.H. Drijgers, tel. 412325. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 628288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 628800. Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten-) Alarm Zeeland. 583404. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten, Vlissingen, 448448. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland': 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen, 448844. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 636108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 615551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 613362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 0113-249200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 673333. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 411877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 413880. Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 633333.

de Vlissinger | 1996 | | pagina 23