Nieuwendijk: speerpunt in speerpunt Frapo's Boulevard City Run uitgebreid met 10 km loop Kwakernaat NlEHOF bv peter clirlst/ffart» Echt leer, Echt voordelig. 1425,- 7MONTEL Mulder axel o De Bank van Nederland 2 KELNERS/SERVEERSTERS TERRASMEDEWERKERS AFWASSERS JeHllfKMI brasserie Een speerpunt in het speerpunt. Zo zouden de ondernemers op de Vlissingse Nieuwen dijk kunnen worden betiteld. Onder leiding van Sam Alzafari en Theo Verstegen wor den niet alleen evene menten georganiseerd die de Vlissingse slo gan Bruisend als de Branding inhoud moe ten geven, maar er wordt ook naar organi satiestructuren ge zocht die zowel inhou delijk als organisato risch voor continuiteit moeten zorgen. „Ken nis plus menskracht wordt binnengehaald door een beoogde samenwerking met de Hogeschool Zeeland", schrijft Theo C.M Ver stegen van Bistro De Vergeten Balk aan de Nieuwendijk in een nota Organisatie Eve nementen Nieuwen dijk 1996. door Ad Hanneman ...het publiek kan kiezen als het uitgaat... PZC WEEKBLADEN ...in de tijd van de bevrijding stond Middelburg aan de kant van de Span jaarden... ...op de Nieuwendijk moet een productie kantoor komen... Voor het zevende ach tereenvolgende jaar klinkt op zaterdag 23 maart op het Bellamy- park het startschot voor de twintig kilo meter-loop van Atleti- ca, de Frapo's Boule vard City Run. Irma Heeren, afgelopen weekeinde nog voorin bij het Nederlands kampioenschap veld lopen, aast nu al op een verbetering van haar eigen parkoers record. Nieuw in het programma van deze Vlissingse klassieker is de tien kilometer Rabo Run. Een oud wuuf dealer Romanex de Boussac ACCOUNTANTS/BELASTINGADVISEURS yOGüs SENIOREN PORTRET-ACTIE VERSCHOORE 3S&C| '-'UCP- (1/2 jaar contract) 18-23 jaar 18-22 jaar 17-18 jaar Sollicitatieformulieren af te halen bij: Markt 19, Middelburg Tel. 0118-612998/624359 26e JAARGANG NUMMER 10 6 MAART 1996 Maar die nota gaat verder dan de titel doet vermoeden. Want, spelen milieu en infrastructuur waarin zaken worden gedaan niet in hoge mate een rol? Ver stegen en Alzafari weten als geen ander hoe het is om zaken te doen in een milieu waar consumenten zich niet prettig voelen. Beiden hebben zaken gedaan en/of gewerkt in de 'slechte tijd' van Vlissingen en de Nieuwendijk in het bij zonder. Verstegen werkte in de toenmalige discotheek De Schuur en Alzafari had een zaak op de hoek Nieuwen- dijk/Walstraat. „We hebben toen geleerd dat je verder moet kijken dan wat je dage- lijks omzet. Je kunt namelijk beter een tijdje minder draaien en je planning op termijn stel len", leggen beiden uit.* HD® Oplage: 24.500 Gratis huis-aan-huis op geheel Walcheren in combinatie met de Faam. Totale oplage: 50.295. Uitgave: Provinciale Zeeuwse Courant b.v. Exploitatie: Ch. van den Oosterkamp (0118) 642078 Administratie: PZC Oost-Souburgseweg 10, postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Advertentieverkoop: G.J.A. van den Eeden (0118) 484313 (privé (0118) 472283). Redactie: Ad Hanneman, (0118) 681271 en Ellen Erkens, (0118) 681270. Redactie-adres: Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Faxnr. (0118) 681215 Bezorging: (0118) 484215. Druk: Vink-Rotadruk b.v., postbus 36, 4570 AA Axel. Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd: advertenties vrijdag PZC. Oost-Souburgseweg 10, 17.00 uur. Postbus 18, 4380 KA Vlissingen, tel. (0118) 484000 De Faam en De Vlissinger maken deel uit van de Zeeland Combinatie huls-aan-huisbladen in Zeeland. Totale oplage: 175.220. Theo Verstegen (links) en Sam Alzafari: organisatie en productie herzien en anders stroomlijnen. FOTOANDA VAN RIET En daarom doen ze er alles aan om de omgeving waarin ze werken aantrekkelijk te hou den voor iedereen. Zo viel vorige week - „in samenwer king met de gemeente" - de beslissing over een hernieuw de herinrichting van de Nieu wendijk. De starende visser vrouw verdwijnt en er komt meer ruimte voor terrassen. Dat betekent weliswaar een aderlating voor de parkeermo- gelijkheden, maar daartegen over staat - menen de markt gerichte Verstegen en Alzafari - dat de Nieuwendijk nog gezelliger wordt voor het publiek. „Wij houden de Vlis singse slogan Bruisend als de Branding altijd voor ogen. De vernieuwing aan de straat, zeg maar de infrastructuur, is heel belangrijk om een leidende rol te blijven spelen. Wij denken dat we in Vlissingen nu min stens gelijkwaardig zijn aan Middelburg. Voor het publiek is dat reuze leuk. Dat kan nu kiezen als het uitgaat". De Nieuwendijk-ondernemers haakten vorig jaar voor het eerst op grotere schaal in op evenementen in Vlissingen of namen zelf het voortouw. Ook toen al speelden Alzafari en Verstegen een belangrijke rol. Het Mosselfestival is een aan sprekend voorbeeld. „Dat waren leuke evenementen. Maar we hebben ook geleerd. Er zijn wat plooitjes glad te strijken", legt het tweetal uit. In de notitie van Verstegen wordt geschreven: „Inhoude lijk kan en mag worden gesproken van een geslaagde opzet, maar organisatorisch en/of productioneel is een en ander voor verbetering vat baar". En die verbetering heb ben ze gevonden. „Alle onder nemers staan nu nagenoeg aan dezelfe kant van de lijn". Ook voor dit jaar staat weer een en ander te gebeuren. Zaterdag 6 april wordt de eve nementenreeks min of meer geopend met de bevrijding van het Spaanse juk in 1572. „We hebben ook de burge meestervan Middelburg uitge nodigd. In de tijd van de bevrij ding stond Middelburg aan de kant van de Spanjaarden. We zijn benaderd door het Vlis- sings Aktiviteiten Fonds". Ook doen ze mee aan de Straat theaterdag op zaterdag 29 juni en op zaterdag 6 en zondag 7 juli staat Nieuwendijk Culinair geboekt. De zeven restaurants van de Nieuwendijk komen naar bui ten met specialiteiten van eigen huis. Tussen half en eind juli hoopt de Nieuwendijk de 16 paardenspannen te verwel komen die in het kader van de verbroederingstocht van Brus sel naar Amsterdam trekt en van vrijdag 26 tot en met zon dag 28 juli wordt voor de twee de keer het Mosselfestival gehouden. In de eerste week van augustus wordt ingehaakt op het Zomerfestival, de bra derie is er en tijdens het Sixties weekend is er ook wat te doen. Het nazomerfestival krijgt eveneens aandacht op de Nieuwendijk. Een behoorlijk programma, maar geïsoleerd werken is er niet bij. „In tegen deel. Waar mogelijk werken we altijd samen met andere winkelstraten. Maar we willen wel als Nieuwendijk altijd een eigen gezicht houden". Met de ervaringen van vorig jaar willen Verstegen en Alza fari zo min mogelijk fouten maken. „Het is aanbevelens waardig om de organisatie en productie te herzien en anders te stroomlijnen", schrijft Ver stegen in zijn notitie. „De inbreng van personen niet afkomstig uit de horeca-sector is daarbij een onontkoombaar gegeven". Een professioneel organisatiebureau vindt hij veel te duur voor kleinschalige evenementen. „Gedacht wordt nu aan een lokale oplossing die geen financiële conse quenties heeft". Hij pleit ver volgens voor nauwe samen werking met de Hogeschool Zeeland, „waar jongeren en jong volwassenen worden voorbereid op middel managements niveau. Op de Nieuwendijk moet dan een Rein Swint, voorman in de organisatie van deze wegwed strijd, verwacht weer een groot aantal deelnemers en een gezellige sfeer rond de startplaats. Hij rekent uit dat er zo'n 250 deelnemers minimaal richting boulevards zullen ver trekken. Zowel trimmers als wedstrijdlopers komen aan de start. Behalve van Heeren heeft hij nog geen toezegging van andere prominente lopers. hebben leuke prijzen voor de deelnemers", zegt hij. Voor 15 maart weet de organi satie meer over de deelne mers. Dan sluit namelijk de inschrijving. Het kan welis waar ook nog wat later, maar - aldus Swint - dat levert extra werk op en kost meer voor de inschrijvers. Voor toppers die willen meedoen wordt door gaans een oogje dichtgekne pen. Toppers maken de wed strijd alleen maar aantrekkelij ker. En dat is waar de organi satie op aast. Als vanouds wordt een afwachtingsprogramma gehouden. Daarbij binden scholieren de strijd met elkaar aan. Er is zowel een jongens als meisjesrun georganiseerd. Elk (scholieren)-team bestaat uit drie jongens of drie meisjes in de categorie negen tot tien jaar, 11 tot 12 jaar en 13 tot 14 jaar. De scholieren starten meteen na het vertrek van de twintig kilometer loop. Het begint allemaal in Vlissingen om 15.30 uur. lokatie komen om een produc tiekantoor in te richten". Ook al met het verleden als leerschool zien Verstegen en Alzafari hoe de jeugd min of meer ontheemd raakt in het Vlissingse uitgaansleven. Een duidelijke jongerenkroeg is er niet. „Ik kreeg kortgeleden alleen maar jongens en meis jes van vijftien-zestien jaar in mijn zaak Da Vinei", meldt Sam Alzafari. „Ik richt me ech ter op een andere doelgroep, namelijk zo tegen de 25 jaar en ouder. Dan kun je twee dingen doen, botweg accepteren dat je een nieuwe doelgroep krijgt, of vasthouden aan je eigen doelstelling. Bovendien heb je niet alleen met je eigen doel stelling te maken, maar ook met je omgeving waar een groot aantal restaurants is gevestigd. Voor ons allemaal in Vlissingen is het van belang dat die jeugd een eigen café krijgt. We zullen ons daarvoor inzetten. De jeugd moet gewoon hier kunnen uitgaan. Want wie de jeugd heeft, heeft de toekomst". Wanneer tegen je gezegd wordt: „Jie bin wè een oud wuuf!" dan heeft dat niets met leeftijd te maken. Net als een 'ouw'oer' is een oud wuuf iemand die veel praatjes heeft zonder inhoud. Een 'raes' dus, hoewel die benaming vooral betrekking heeft op de onop houdelijke woordenstroom (geraas) die zo iemand produ ceert. Woorden voor oude vrouwen zijn er overigens genoeg in het Walchers, verschillend al naar gelang de eigenschappen van de dames in kwestie. Wat dacht u van 'een ouwe dööze'? De vergelijking duidt op iets versletens, als u het mij vraagt, maar zonder negatieve bijklank. „Moe Siene raekt zö'n oud doosje. Je ziet 't zèmè an d'r lopen!" Ongeveer net zo'n lading heeft 'een oud dibbes- je'. Je moet dan denken aan een klein of een gebogen vrouwtje dat bijna je medelij den opwekt door haar gestalte. Het woord 'dibbes' is trou wens algemeen Nederlands en volgens de dikke Van Dale heeft het zelfs een positieve bijklank. In Westkapelle kent men ook een 'tjobbe' voor een oude vrouw, terwijl in Middelburg en omgeving wel van 'een oud dusje' gesproken wordt. Het is afgeleid van 'duts', een (Zeeuws)Vlaams woord voor 'sukkelaar', en betekent 'een zielig oud vrouwtje'. Heel alge meen op het platteland is: 'een ouwe ziele', dat is iemand die al behoorlijk last van haar leef tijd begint te krijgen. Een 'oud mènse' daarentegen is een neutralere benaming. ,,'t Ouwe mènse is nog vier kant" betekent: de oude vrouw is nog kras. Dat zul je van een dusje of een dibbesje niet zo gauw horen zeggen! Jan Zwemer binnenhuis Kromme Weele 21-23 Middelburg, tel. 0118-614077 Irma Heeren aast op een verbetering van haar record tij dens de Frapo 's Boulevard City Run. „Maar die komen beslist", weet Swint. Nieuw in het programma is de tien kilometer Rabo Run. Swint en de zijnen benoemden deze loop naar de sponsor. Volgens hem is de tien kilometer een aantrekkelijke afstand. „We badhuisstraat 28, 4381 Is telefoon: 01 184-16961 fax vlissingen 01 184-13253 Vlijt en Volharding, de Oost-Souburgse muziekvereniging, bestaat in 1996 75 jaar. Het seniorenorkest repeteert nu aan een wereldpremière van een speciaal voor de fanfare gecomponeerd stuk van de Amsterdamse componist Bernard van Beurden. Oesters open maken met een touwtje. Dat ei van Columbus ontdekte een werkloze Fransman die er nu steenrijk van is geworden. Het Groot Paradijs komt eind maart met de primeur. Stadsherstel Vlissingen wil de Oude Markt autovrij maken. „De perikelen rond de autovrije Markt in Middelburg mogen een autovrije Oude Markt niet tegengaan", stelt secretaris Brounts van de Stichting Stadsherstel. Langeviele 14331 LR Middelburg, dealer van o.a. Marlboro Classics, Dockers, G-star clothing, en Dobber. Wales. Romantisch model met bodemvrije konstruktie. De armleggers lopen door in de rug. Uitgevoerd in leer. ui 2-zits v.a. BO FH)F. 21/2+2-zus v.a. 2995,-. Exclusief sierkussens. °0/\ Nu extra voordelig op de foto! ÊtML® @(ML(UJ11[Q) Recht t.o. C&A en Blokker anderen Alle beroemde meubelmerken onder één dak. Elke dag geopend to! 18.00 uur. alleen vrijdags tot 21.00 uur Zondags geopend van 13.00 - 18.00 uur Tel. 0115 - 562010 Sie Matic Keukenstudio 1e verdieping

de Vlissinger | 1996 | | pagina 1