DRUGS? 06-35 012 023 v llllll Dierenwinkel geopend in Arnemuiden lezingen Ouderen Jeugd SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG MAANDAG Cultuur Sport Allerlei DINSDAG WOENSDAG Kerk/geloof Milieu/natuur Politiek Cursus/onderwijs Gevonden In de Langstraat in Arnemuiden is afgelopen zaterdag Dierenspeciaalzaak Hennie geopend. De dierenwinkel richt zich niet alleen op Arne muiden, vertelt eigenaresse Hennie Bustraan. „We hebben hier echt heel veel op het gebied van sportduiven. Mijn man is bijvoorbeeld gros sier geworden van de merken Beyers en Elite. Onze zaak is nu het enige verkooppunt in Zee land van die merken". MM Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 21 februari 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 23 CT"i v Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Sieraden - H. Doorenweerd houdt op 7 maart voor de reuma patiëntenvereniging Midden- Zeeland een lezing met dia's over sieraden. Deze sieraden zijn ook te koop tijdens de lezing. De middag vindt plaats in De Stenge in Heinkenszand en begint om 14.30 uur. Discriminatie - Verzekerings maatschappijen, werkgevers, verhuurders, scholingsinstituten, vrijwilligersorganisaties en de overheid discrimineren regelma tig op de leeftijd van iemand, zo ondervinden veel ouderen. Op 29 februari wordt de landelijke meiddag leeftijdsdiscriminatie gehouden. Wie ooit het slacht offer is geworden van deze vorm vap discriminatie kan dat dan melden op telefoonnummer 070 - 318 30 13. Wie niet in de gele genheid is om op deze dag te telefoneren, kan zijn of haar erva ringen ook schriftelijk melden: Landelijk Bureau Leeftijdsdiscri minatie, Postbus 9472, 3506 GL in Utrecht. Alle ervaringen wor den gebundeld en aangeboden aan de verantwoordelijke politici en bestuurders. Eenzaamheid - De project groep Ouderen tegen Eenzaam heid Vlissingen houdt een infor matie-bijeenkomst over de opzet van een bezoekdienst voor weduwen en weduwnaars in de gemeente Vlissingen. Deze wordt gehouden op woensdag 24 februari om 14 uur in het Theo van Doesburgcentrum aan de Brouwenaarstraat. Om 20 uur wordt de middag herhaald. De bijeenkomst is bedoeld voor hulpverleners en vertegenwoor digers van vrijwilligersorganisa ties, kerken en ouderenbonden. Er wordt een introductie gege ven over rouwproblemathiek en de videofilm Levensloop wordt vertoond. Na de pauze wordt een uiteenzetting gegeven over de opzet van een bezoekdienst en is er gelegenheid tot het stel len van vragen. Het project Ouderen tegen Eenzaamheid is een initiatief van de stichting Welzijn Ouderen Vlissingen. Inlichtingen: 0118 - 416 957 (Lies Luikenaar). Flippo's - Speeltuinvereniging Meiveld en wijkvereniging Mid delburg-Zuid houden op woens dag 6 maart een ruildag van flip po's, jamcaps, topshots en pani- niplaatjes. De toegang tot de speeltuin is gratis tijdens deze ruilbeurs, die van 10 tot 12 uur gehouden wordt. De Blazer Oost-Souburg, volksdansen voor 50+, 10.45 u. Sportzaal van Duyven- voorde Oost-Souburg, peu- tergym, 9.30 u. Octopus Club Hof Domburg, ansicht kaarten maken, 10 u. Octo pus Club Hof Domburg, klei- festijn, 14 u. De Parel Dom burg, bowlingtoernooi, 20 u., inschrijven voor 18 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u..Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, club voor alleenstaanden, 19.30 u. Ontmoetingscentrum Dauwendale Middelburg, Aktiviteitencentrum Middel burg, diverse activiteiten, voor info 0118-611580. Bachten Reede Vlissingen, musicalgroep stichting Majoraat, 19.30 u. Stich ting In- en uitloophuis Vlis singen, spelletjesmiddag, 14.30 u. Buurthuis De Para plu Vlissingen, bingo, 19.45 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, bingo, 20 u. Kantine VC Vlissingen, bingo, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, contactmiddag voor jong en oud, 15 u. De Parel Domburg, spettermid dag, spelletjes onder bege leiding, 14.30 u. Zilveren Schor Arnemuiden, Impuls Zeeland, Ideeëndag kinder vakantiewerk, 10 u. VTV Clubgebouw Vlissingen, bin go en loterij, 20 u. Clublo kaal Willen is Kunnen Vlis singen, winterwandeltocht met diverse afstanden, van af 9 u. Lindeyerlaan Vlis singen, suikerfeest, Marok kaanse feestdag voor kinde ren van 6 tot 12 jaar, 14 u. Sporthal Baskenburg Vlis singen, sporten met longen- Jazz by the Sea - Onlangs hebben aanhangers van het Domburgse Jazzfestival zich ver enigd in de stichting Jazz by the Sea. Hierdoor heeft de festivalor ganisatie een juridische status gekregen en is het voortbestaan van het festival gewaarborgd. Het stichtingsbestuur houdt het Jazzfestival dit jaar van 20 tot en met 22 september. De opzet komt in grote lijnen overeen met die van het afgelopen seizoen. Voorzitter van de nieuwe stich ting is Theo Jacobs. EHBO - In Het Zuiderbaken in Middelburg wordt op 19 maart de cursus Eerste Hulp bij Sport Ongevallen (EHBSO) gegeven. Deze cursus richt zich op trai ners, coaches, teambegeleiders en bestuursleden. Het is een ini tiatief van de sector Sport en Gezondheid van het NOC'NSF en het Interprovinciaal Overleg Sport. Deelnemers krijgen prak tijkgerichte cursus waarin zo min mogelijk medische terminologie wordt gebruikt. Aan de orde komen de belasting en belast baarheid van de sporter, het beoordelen van een blessure, het toepassen van EHBSO, nazorg en demonstratie van ver bandmaterialen. De cursus duurt drie uur en begint om 19 uur. Wintertocht - Wandelsport vereniging Willen is Kunnen uit Vlissingen houdt op 24 februari de laatste van de serie Winter- tochten. Er kunnen afstanden van vijf, tien, vijftien, vijfentwin tig en veertig kilometer gewan deld worden. De start voor de twee hoogste afstanden is tus sen 9 en 10 uur, de overige afstanden kunnen tussen 10.30 en 13.30 uur beginnen met lopen. Startplaats is het clublo kaal in het welzijnscentrum aan de Adriaan Coorterlaan in Vlissin gen. Fietskluizen - De NS plaatst op het station in Vlissingen bin nenkort vijftien fietskluizen. Die zijn bestemd voor regelmatige gebruikers van de stalling die buiten de reguliere openingstij den hun fiets willen stallen. De kluizen komen in plaats van de pas aangebrachte buitensloten. De NS heeft tot plaatsing beslo ten op grond van de vervroegde sluitingstijden van de rijwielstal ling. De stalling in Vlissingen sluit sinds januari om 20 uur. De klui zen zullen naar verwachting bin nen enkele weken in gebruik worden genomen. fyseem, Astma of Bronchitis, 15.15 u. Ontmoetingscen trum Dauwendaele Middel burg, Aktiviteitencentrum Middelburg, diverse activi teiten, voor info 0118- 611580. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, New Age-groep, 19.30 u. Hof Domburg, rondleiding kuurafdeling, 11.30 u. De Schelp Domburg, saunamid dag, 12-17 u., damessauna- avond, 18 u. Octopus Club Hof Domburg, kijkdozen maken, 14 u. Octopus Club Hof Domburg, kleurfestijn, 10 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, koersbal 13.30 u. Ontmoetingscen trum Dauwendaele Middel burg, Aktiviteitencentrum Middelburg, diverse activi teiten, voor info 0118- 611580. Schuttershof theater Middelburg, Zeeuw se Volksuniversiteit, lezing 5: 'Onzeker weten', 19.30 u. Gereformeerde Kerk Arne muiden, Gereformeerde Vrouwen Bond, bijeen komst, 10.30 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, Slaz, lezing 'Modern en klas siek', 20 u. Orangerie Vlis singen, prijsklaverjassen, 20 u. Stichting In- en Uitloop huis Vlissingen, klaverjas sen, 19.30 u. Buurthuis Aldegonde Vlissingen, prijs klaverjassen, 20 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kinderclub 4 tot 9 jaar, 14 u. De Parel Dom burg, squashtoernooi, 12 u., inschrijven voor dinsdag 18 u. Octopus Club Hof Dom burg, kliederen kladderen, verven, 10 u. Octopus Club Hof Domburg, schminkfeest, 14 u. De Parel Domburg, spettermid dag, spelletjes onder bege leiding, 14.30 u. Ontmoe tingscentrum Dauwendaele Middelburg, Aktiviteitencen trum Middelburg, bijeen komst met thema onderwer pen op sociaal- maatschap pelijk vlak, 13.30 u. Kookcafé - Het Woltershuis in Vlissingen houdt op donderdag 29 februari een intercultureel kookcafé. Tijdens deze avond bestaat de gelegenheid om een buitenlands gerecht te leren klaarmaken. Deze avond staat er een gerecht uit Peru op het pro gramma. Het kookcafé begint om 18 uur. Opgave is verplicht voor 26 februari: 0118-414 660. Waterpeil - Het waterpeil op het Kanaal door Walcheren wordt van 1 maart tot en met 1 april met zestig centimeter ver laagd tot NAP 0.30 m om het reguliere onderhoud aan de oevers te kunnen uitvoeren. De aflaat van het water begint rond drie uur 's middags op 1 maart. De teruggang naar het gebruike lijke peil is gepland op 1 april rond 11 uur 's morgens. Tijdens de peilverlaging verandert er voor de doorgaande scheepvaart tussen Vlissingen en Veere en de noordkant van het verbrede deel van het Zijkanaal naar Arne muiden nagenoeg niets. Sterren kijken - Wie nog nooit een krater op de maan of sterho- pen in de melkweg heeft gezien, kan nu zijn kans grijpen. De volkssterrenwacht Philippus Lansbergen houdt op vrijdag 23 en zaterdag 24 februari de zoge naamde Sterrenkijkdagen. De sterrenwacht is dan vanaf 20 uur geopend voor publiek. Naast het waarnemen van zaken door een telescoop worden er lezingen gehouden over sterrenkunde. Inlichtingen: 0118 - 614 203 (J. Verbeem). Waterschap - Het nieuwe waterschap Zeeuwse Eilanden houdt de komende weken infor matiebijeenkomsten voor men sen die belangstelling hebben voor waterschapswerk. Tijdens deze bijeenkomsten wordt ook informatie gegeven over de gevolgen van de fusies van de verschillende waterschappen. De interim-dijkgraaf, de gebieds- gezworene, de districtshoofden en de districtsopzichters zijn aan wezig om op vragen in te gaan. Voor Walcheren en Noord-Beve land wordt deze bijeenkomst gehouden op vrijdag 15 maart in Ons Huis aan de Burgemeester Adelaarstraat in Meliskerke. Theezakjes vouwen - In het creativiteitscentrum Multi Colour in Middelburg wordt op zaterdag 24 februari de workshop Thee zakjes vouwen gehouden, leder een die mee wil doen kan aan schuiven bij workshopleidster Lenie Pieper uit Lewedorp. De workshop begint om 10 uur en duurt tot 16 uur. Inlichtingen: 0118-635 641. Godshuizen - Stichting De Godshuizen, ontstaan uit liefda digheidsinstellingen die zich al sinds de vijftiende eeuw met de gezondheidszorg op Walcheren heeft beziggehouden, heeft aan het eind van 1995 een bedrag van 135 duizend gulden beschik baar gesteld voor projecten die ten goede komen aan de Wal- cherse samenleving. De gehono reerde projecten zijn: Reumapa tiëntenvereniging Midden-Zee land, voor de aanschaf van een computer; Zeeuwse stichting voor Gehandicaptenbeleid, voor de aanschaf van twee strandrol- stoelen; stichting Unie van Vrij willigers, voor de aanschaf van een kopieerapparaat; Ziekenhuis Walcheren, voor het ADHD-pro- ject Walcheren; stichting Op vangtehuis Reclassenten, voor de aanvulling en vervanging van de inventaris; Afasie Vereniging, voor het jaarlijkse uitstapje van patiënten; stichting van Ambu lancevervoer Walcheren, voor de aanschaf van een ALS-trainer; stichting Arduin, bijdrage aan de uitrusting van orkest De Tam boerijnen; stichting Arduin, voor de uitrusting van kringloopbedrijf Een x andermaal; stichting Huis kamerproject drugsgebruikers, voor de reis met een groep cliën ten naar het Academisch zieken huis Utrecht ter controle en behandeling Hepatitis-C; stich ting thuiszorg Walcheren, voor de aanschaf van twee tilliften; Nederlandse patiëntenvereni ging Walcheren voor de vrijwilli ge thuiszorg op Walcheren; stichting streeklaboratorium Zeeland, voor het project HPV diagnostiek in relatie tot de cyto- logische diagnose bij cervix-uit strijken van vrouwen op Walche ren en Radio Walcheren, voor de aanschaf van een nieuwe cara van die dient als mobiele studio. Zingen - De commissie Zingen in Middelburg houdt op 24 febru ari een koor- en samenzang- avond in de Nieuwe Kerk in Mid delburg. Het koor Sursum Corda uit Moerkapelle verleent mede werking aan deze avond, dirigent is Hans de Wit en Jos Vogel begeleidt de samenzangen. Ds. L. Wüllschleger verzorgt de meditatie. De avond begint om 19.30 uur. Strandexcursie - De afdeling Walcheren van de natuurvereni- ging KNNV houdt op dinsdag 27 februari een strandexcursie in de omgeving van Domburg. Het doel is schelpen, fossielen en levende overwinteraars te verza melen. De excursie wordt geleid door Henk Remijn. Belangstel lenden wordt verzocht zich om 14 uur te verzamelen op het par keerterrein aan de Schelpweg te Domburg, Mariekerke - De gemeente raad van Mariekerke houdt op dinsdag 27 februari een raads vergadering. Het enige agenda punt voor deze vergadering is de locatiekeuze voor het gemeente huis van de nieuwe plattelands gemeente. De vergadering begint om 19.30 uur in het gemeentehuis. CDA - Het CDA Vlissingen houdt op donderdag 22 februari een openbare vergadering in wijkcentrum Open Hof aan de Alexander Gogelweg in Vlissin gen. Tijdens deze avond licht Piet Bruinooge het rapport 'Nieu we wegen, Vaste waarden' toe. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. Arnemuiden - De gemeente raad van Arnemuiden houdt op maandag 26 februari om 19.30 uur een raadsvergadering in het gemeentehuis. Op de agenda staan onder meer de verorde ning op de heffing en invordering parkeerbelasting Veerse Meer gebied en een voorstei tot wijzi ging van de verordening Leerlin genvervoer. Architectuur - De Zeeuwse Volksuniversiteit houdt in Mid delburg vanaf 29 februari de museumcursus Nederlandse architectuur in de twintigste eeuw. Er wordt gestart met een korte historische terugblik op de verschillende bouwstijlen in Nederland. De nadruk ligt op de periode waaarin de neostijlen ontstonden tot heden. Op vrijdag 19 april is er een dagexcursie naar Rotterdam, waar onder meer een bezoek wordt gebracht aan de Blaakverbou- wing en het Nederlands Archi tectuur Instituut. Inlichtingen en aanmelding: 0118 - 634 800. Hindi - De stichting Surant begint op 28 februari met een cursus Hindi. Deze is toeganke lijk voor iedereen van tien jaar en ouder en wordt wekelijks op maandagavond gehouden aan de A. Coortelaan 3 in'Vlissingen. Inlichtingen en aanmelding: 0118-603 376 (B. Chaitram). Fotografie - In Polychrome begint op 27 en 28 februari twee cursussen Elementaire Fotogra fie. Deze cursus duurt acht bij eenkomsten. Op 11 en 12 maart begint in Polychrome de basis cursus Schilderen op stof. Op 11 maart begint de cursus Dessin- ontwerpen en op 4 april Nat schilderen op stof. Alle cursus sen worden gegeven in het ate lier van Polychrome aan de Prins Hendrikstraat in Middelburg. Inlichtingen en aanmelding: 0118-642 899. Osho - Op dinsdag 20 februari begint er een Osho-mecfltatie cursus. Deze bestaat uit acht avonden en wordt telkens op dinsdag om 20 uur gehouden. Inlichtingen en aanmelding: 0118-624413. Semafoon - Op het politiebu reau in Middelburg zijn in de periode van 20 januari tot en met 16 februari de volgende voor werpen aangegeven: armban den, een Rabo-bankpas, agen da's, een geldkist, Spaanse leer boeken, een semafoon, cosmeti ca, enveloppes, een zieken- fondskaart, een badpak, een bodywarmer, een kinderbroek, een broodtrommel, een kat, een herenhorloge, een dameshorlo ge, een rijbewijs, een gouden halsketting, diverse jassen, kin derondergoed. een sjaal, een gebitsbeugel, een wiel, een wiel dop, een autoradio, een gouden heren zegelring, schaatsen, een kinderschoen maar 20-21, een gouden oorbel, een broche met parel, een rugzak, een plastic tas met een judopak, een plastic tas met herenkleding, een badhand doek, een kinderzwembroek, diverse sleutels, diverse fietsen, een zwarte fietspomp, een videocamera, een witte helm, een zilveren dameshorloge, een zilveren halsketting, een blauwe want, een zwarte linker-kinder- schoen maat 28, een groene rechter-kinderschoen, een zwar te damesportemonnee, een langwerpige gouden broche, een postzegelalbum met een oude postzegelverzameling en ansich ten en een zilveren sieraden- doos, een rode kater, een grijze wieldop, een rode map met een bibliotheekpas en een bankpas, een giromaatpas. een zwarte portemonnee met diverse pas sen, een zwarte portemonnee met een gehoorbeschermer, een goudkleurige leesbril in zwarte etui, een fotorolletje in koker, bankbiljetten, een York shire terrier, een wit/grijs konijn, diverse sleutels, een donkerblau we rechterhandschoen, een zwarte ski-handschoen, een autoradiofron, een lila speel goedolifantje en een groene rug zak met een shirt, kniebroek en handdoek erin. Eventueel verlo ren voorwerpen kunnen tijdens kantooruren worden afgehaald op het politiebureau in Middel burg. „We hadden vroeger thuis zelf ook veel dieren", vertelt ze. „En het is eigenlijk altijd een soort wens van ons geweest om een dierenwinkel te begin nen. Nu kregen we die kans". In de winkel zijn naast allerlei voer-soorten en andere toebe horen ook een aantal dieren te koop. „We hebben konijnen, hamsters, verschillende soor ten vogels, papegaaien en jon ge ratten. Deze week krijg ik nog chinchilla's", voegt ze eraan toe. Een extra service die Dieren speciaalzaak Hennie biedt is de gratis thuisbezorging. „Vooral die grote zakken van vijfen twintig kilo met duivenvoer. Die kun je niet zomaar op je fiets meenemen. En als iemand dan geen vervoer heeft komt mijn man die wel thuisbrengen", vertelt Bus- traan. BEL VOOR INFORMATIE EN ADVIES OOK VOOR GRATIS FOLDERS lÜlHifil (■■•■■SI* —■■"mi Hennie Bustraan kroelt één van de edelpapegaaien in de winkel. Mededelingen voor deze rubriek melden •voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 22 februari t/m wo. 28 februari. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 en 19 uur: A.E. de Bruijn. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: A A. Teeuw, 15 uur: A. Heij. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Bakker, 14.30 uur: J.F. Ezinga. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur, zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1Zo.: geen opgave. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: R. Louws. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: P. Joosse. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: P. Joosse (in de Geref. kerk). GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: P.H. Zaadstra, 14.30 uur: C. Simons. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. Sinke, 14.30 uur: C. Simons (in de Geref. kerk). HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo.: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: J. Binnenmarsch. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9 en 10.30 uur: B. de Haan. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 9 en 10.30 uur: B. de Haan (SOW-diensten in de Geref. kerk). MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Elke zondag om 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. van der Zwan, 19 uur: zangdienst. Hervormde Kerk. Zo:, geen opgave. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11. Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Zo. 9.30 en 18.30 uur: J.J. Tanis, 14 uur: leesdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30,14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 10 uur: W.A. v.d. Berg. De Hoeksteen. Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 uur: P. Paulus, 17 uur: viering, voor bereid door Liturgische werkgroep. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groenmarkt, Zo. 10 uur: G.J. Smit. Engelse Kerk Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: O. Elseman. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Getuigeniskerk). Zo. 10 en 17 uur: L. Wüllsch leger. Oostkerk (in Concert- en Gehoorzaal) Zo. 10 uur: A.C. Verweij. Koorkerk. Zo. 10 uur: G. de Klerk-Bets. Ontmoetingskerk, Oosterschelde- straat 1. Zo. 10 uur: O. Elseman. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: A. de Snoo. Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Zo. 9.30 en 17 uur: J.J. Arnold. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo. 1_9.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. R. Dingjan. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: A. Flo- resse. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: Pasma-Van de Berg. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: G. de Klerk-Bets. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: eerste zaterdag van de maand 17 uur: prctestantsedienst, twee de, derde, vierde en vijfde zaterdag van de maand 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo. 16.30 uur: A. Laureys. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren. Olmen laan 8. Zo. 9.30 uur: dienst. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 68. Zo. 10 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: J.A. Murre. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: J.H. Kip, 17 uur: zandienst (in de Geref. kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J.H, Kip (in de Geref. kerk), 19 uur: zangdienst. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: leesdienst. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: J.A. Murre. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: A. Bruin. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: S. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: J. van Leerdam, 17 uur: G. den Hartogh. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: Van Schaik, 19 uur: zangdienst. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1Elke eerste en derde zaterdag van de maand 9 uur. Zo. 19 uur: J. van der Wal. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pinkstergemeenschap 'Shalom', Van Doornlaan 40 West-Souburg. Zo. 14.30 uur: H. Swart. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Hervormde Kerk Oranjeplein. Za. 9.30 uur: ere dienst, 10.30 uur: bijbelstudie. R. Dingjan. VEERE Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: A.G. Baas (in de Geref. kerk). VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to' Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Morning Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J. van der Wal. Doopgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1Zo. 9.30 uur: H. Weterings (gespreksdienst). Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: D. Los. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hen/ormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo.: geen dienst, Petruskerk. Paul Krugerstraat 17. Zo. 10 uur: J.W. Glashouwer. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: C.A. Schoorel. De Schaapskooi. Papegaaienburg. Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ter Reede. Zo. 19 uur: A.V. de Nooij. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: G.P.R. Pennekamp. Jehovah's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 15.30 uur. Jehovah's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Iedere zondag 10 uur. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1. Zo. 15 uur: A. van Polen. Christelijk Centrum Zeeland. Faradayweg 1Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 üur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur. Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: B. Ridder. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za 17 uur. Open Hof. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: C. Kleij. Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 10 uur: C. Kleij (in de Herv. kerk), 17 uur: G. Penne kamp. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Bezemer, 19 uur: B. de Haan (jongerendienst). ZOUTE LANDE Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: N. Peterse (jeugddienst). Do. 22 februari t/m wo. 28 februari HUISARTSEN dag en zondag: G.C.M. Rullens en M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 581276. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker- ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: A. van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 561282. West- en Midden-W'alcheren: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14. Biggeker ke, tel. 552190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: P. Bruijnzeel, Londense- kaai 35, Middelburg, tel. 625963. Patiënten tandartspraktijk P. Mall and, Tobago- laan 6, Vlissingen: Zaterdag en zondag voor spoedgevallen tel. 478290. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek L. v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. 627471. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Paauwenburg, Dreesstraat 2a, tel. 470717. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Hament, tel. 471140. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: M. de Jonge, tel. 616761. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren): Zaterdag en zondag: E. v.d. Akker, Kanaalstraat 3, Oost- Souburg, tel. 460860. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behan deling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Zaterdag en zondag: geen dienst. OVERIGE DIENSTEN Middelburg: Zaterdag tot 24 uur: S.A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. 639933. Zondag tot 24 uur: P.F. de Doelder, Bellinkplein 1, tel. 639933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: Kant, Sabalaan 3, tel. 471017. Zondag tot 24 uur: P. Crama, Hoge- weg 107, tel. 413459. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui den, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis ser): Zaterdag tot 24 üur: C. Wattel, Amstelstraat 55, Oost-Souburg, tel. 461630. Zondag tot 24 uur: R.G.G. Groot, Prins Bernhardstraat 2. Arnemui den, tel. 601308. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: Zater- Klassiek Homeopaten, zaterdag en zondag: A. van Schaik, tel. 478969. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 628288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 628800. Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 583404. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten, Vlissingen, 448448. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland': 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen. 448844. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 636108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 615551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 613362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 0113-249200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 673333. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 411877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 413880. Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 633333. V v l

de Vlissinger | 1996 | | pagina 23