Rockcafé Gommert opent deuren in Vlissingen Theaterconcert Frank Boeijen Johannes Leertouwer in Engelse Kerk Ashbury Faith in De Piek lain Filtöroft bespeelt theaterorgel Concertzaal House-kampioenschappen in Walk-Inn Vlissingen 8 FEBRUARI T/M 14 FEBRUARI IN MIDDEN ZEELAND Op het Betje Wolffplein in Vlissingen hebben Gommert Koole en Anita van Leersum hun Rockcafé Gommert geopend. Het café is richt zich eigenlijk op iedereen, „ledereen moet zich hier thuis kunnen voelen. Het is allemaal heel gemoedelijk, alles kan en niets moet", vertelt Anita van Leersum. Vrijdagavond 9 februari 1996, aanvang 20.00 uur, zal het Compton theaterorgel in de Con cert- en Gehoorzaal te Middelburg worden be speeld door de Engelse organist lain Flitcroft. Violist Johannes Leer touwer en fortepianist Leen de Broekert geven op 23 februari een concert in de Engelse Kerk in Mid delburg. Op het pro gramma staan werken van Schubert, Mozart en Beethoven. COC viert roze Valentijnsdag In De Piek in Vlissingen vindt op zaterdag 10 februari een optreden plaats van de crossover- formatie Ashbury Faith. Het concert begint om 22 uur. A Woensdag 7 februari 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER DUS is» 1® is? JM lïï Hï Aanvankelijk hadden Gom mert Koole en Anita van Leer sum plannen om een motor camping te beginnen. „Maar het was niet mogelijk om op Walcheren een vergunning te krijgen voor een nieuwe cam ping en een bestaande cam ping overnemen is gewoon te duur. Daarom hebben we dat idee maar laten varen", vertelt Gommert. Van kennissen kre gen Gommert en Anita te horen dat als zij een café zou den beginnen het gegaran deerd druk zou worden. In hun vrije tijd hebben Gommert en Anita, die toen nog allebei als elektromonteur werkten, hun horecapapieren gehaald en anderhalf jaar geleden is de zoektocht naar een café begonnen. Gommert: „Toen we erachter kwamen dat dit pand vrij kwam is het allemaal snel gegaan. Binnen drie weken hadden we het overge nomen". Er is bewust gekozen voor een rockcafé. „We draai en hier rockmuziek in de ruim ste zin van het woord, van hardrock en blues tot punk. Voorheen was er in Vlissingen nog geen zaak waar de wat stevigere muziek gedraaid werd. Daarnaast willen we regelmatig bands laten optre den", vertelt Anita. Zo speelt 23 februari de South West Blues Band en 22 maart de punkformatie Swindle in Rock café Gommert. Gommert: „We hebben ook nog twee dart teams die meespelen in de competitie. Ons doel is gewoon om weer eens wat leven in de brouwerij te bren gen, het was allemaal een beetje gezapig geworden en volgens ons is het tijd dat er weer eens 'echt gestapt' gaat worden". Frank Boeijen. Met zijn theatertournee Jazz in Barcelona zette Frank Boe ijen twee jaar geleden de lij nen uit van zijn muzikale toe komst. De concerten van de daarop volgende tour De Ontmoeting waren een logisch vervolg hierop. Aanstaande vrijdag brengt Frank Boeijen zijn nieu we theaterconcert in het Vlis singse Arsenaaltheater. Dit optreden begint om 20 uur. Wie Frank Boeijen live in het theater aan het werk wil zien moet haast maken, want voor het Vlissingse concert zijn nog maar vijftig plaatsen beschik baar. Violist Johannes Leertouwer. Johannes Leertouwer studeer de aan het Sweelinck Conser vatorium in Amsterdam. Na het behalen van de Elisabeth Backprijs en de Bumaprijs zet te hij zijn studie voort in Wenen en Praag bij Josef Suk. Momenteel is hij docent aan het Sweelinck Conservatorium en concertmeester van het ensemble Anima Eterna en het orkest van de Nederlandse Bachvereniging. Daarnaast treedt hij vaak op als kamer muziekspeler in diverse bezet tingen met oude instrumen ten. Leen de Broekert studeerde piano bij Gerard Hengeveld en orgel aan het Koninklijk Con servatorium voor Muziek in Den Haag. Zeven jaar geleden werd hij laureaat van het Inter nationaal Concours Orge in Brugge. Daarna bekwaamde hij zich verder als klavecinist en bespeler van de fortepiano. Hij is docent piano en orger aan de Zeeuwse Muziekschool en organist van de Koorkerk in Middelburg. Het optreden in de Engelse Kerk begint om 20 uur. lain Flitcroft, geboren in 1968 in Preston, Lancashire had al vroeg belangstelling voor muziek. Hij begon op zesjarige leeftijd met pianolessen. Op twaalfjarige leeftijd begon hij met het nemen van klassie ke orgellessen en werd spoe dig. assistent organist in de plaatselijke kerk Christ Church Fulwood in Preston. Kort hier na werd hij organist en koor begeleider in St. Paul's Church in Farington bij Preston. Toevalligerwijze ontdekte hij de theaterorgelmuziek. Hierna bezocht hij herhaaldelijk het beroemde Wurlitzer theateror gel in de Tower Ballroom in Blackpool waarbij hij de wens uitte theaterorganist te willen worden. Hij kwam in opleiding bij de ongeëvenaarde organist Ernest Broadbent. Hij heeft inmiddels veel con certen gegeven en heeft hij drie seizoenen gespeelt in The Tower Ballroom in Blackpool. In 1989 ontving lain de fel begeerde Ian Sutherland Award. Hij is regelmatig te horen op de BBC twee in het programma The Organist En tertains en heeft opnames gemaakt op de Wurlitzer orgels in de Gaumont State Kilburn en in de Assembly Hall Worthing. Momenteel is hij 'resident' organist in de Assembly Hall Worthing waar hij elke zaterdagavond met orkesten Ballroom Dancing begeleidt. Het COC in Middelburg viert op woensdag 14 februari de 'roze dag van de liefde'. Cupido vereert het ont moetingscentrum voor homo's en lesbiennes met een bezoek en deelt geheime liefdesbriefjes uit aan mensen die daar behoefte aan hebben. Het Valentijnsfestijn be gint om 21 uur en duurt tot 24 uur in het COC- gebouw aan de Middel burgse Eigenhaardstraat. Ashbury Faith. In 1991 vinden gitarist Mat thias van der Halle, zanger/ bassist A.G. Peleman en drum mer Reiners D'haene elkaar: Ashbury Faith is een feit. De groep speelt dat jaar vijfen twintig keer en haalt de zilve ren plak op de Yamaha Band Explosion wedstrijd. Eind juli in datzelfde jaar komt de eer ste cd-single uit. Vorig jaar nam de band het album Adrenalin op in Phi ladelphia met Stiff Johnson, die in '94 ook Urban Dance Squad produceerde. Wie denkt dat Ashbury Faith naar de Ver enigde Staten ging om bakken met geld weg te smijten aan ultra moderne opnameapara- tuur heeft het echter mis. Adrenalin werd ambachtelijk opgenomen in een oud krakke mikkige studio. Geen hi-tech of computermixen maar oude bandecho's, galmplaten, een vierentwintig-sporenband en vooral: een oude mengtafel uit Jimi Hendrix Electric Lady- land-studio waar ook de Sto nes nog materiaal op opgeno men zouden hebben. Het Vlissingse jongerencentrum Walk-Inn houdt op zater dag 10 februari de 'Open house dj-kampioenschappen'. Deze wedstrijd voor house-dj's begint om 20 uur. Deelnemers moeten hun eigen Ip's meenemen, apparatuur is wel aanwezig. De wedstrijd wordt gejureerd door dj Fair- light (Carmen), Shiva (Terror Temple 3) en dj Michel (Cos mo). De eerste prijs bestaat uit een bedrag van vijftig gulden. Ook kan de winnaar rekenen op deelname als dj aan de eerstvolgende house-party van de Walk-Inn. Wie wil deelnemen aan deze wedstrijd kan zich op 10 febru ari tussen 18 en 18.30 uur mel den bij Walk-Inn. ARNEMUIDEN Atelier Ludmila Kalmaeva, Tuindorp 5, schilderijen, portret ten en posters. Geopend na tel. afspraak 0118-603469. DOMBURG Badpaviljoen, Badhuisweg 1, Dertien Duitse en Zwitserse kun stenaars, tentoonstelling 'Mogelijkheden van het Hotel'. GOES Stadskantoor, Oostsingel 2, Alie Bekenes, Sien Minderhoud, Marianne Graupner en Frans Haak, 'Kattendijke presenteert zich'. Kunstuitleen De Bevelan- den. Wijngaardstraat 3, Zeeuw se kunstenaars, diverse werken. Revalidatiecentrum Linden- hof, 's-Gravenpolderseweg 114a, Johan Hietbrink, schilde- i rijen. Velden, Goes Nieuw West, Afront, Kunsthaus Rhenania en Trechter 5. Prins van Oranje, Nieuwstraat 14, Ria Ruedisueli, bronzen beelden van opera's. Lunchcafé Stadhuis, Grote Markt, mevrouw De Koning, schilderijen. Bibliotheek, Oostwal 34, 'Boek en vorm/vorm en boek', winter tentoonstelling van kunste naarsboeken (t/m 10 februari). Ter Valcke, Valckeslotlaan 200, Safian Ashot, schilderijen. Gezondheidscentrum De Pij lers, Van Dusseldorpstraat 1-11, Judy van Dokkum, schilderijen. Galerie Van den Berge, Wijn gaardstraat 3-1, werken van Wydo Blokland. Loek Gr'ootjans, Noor de Rooy, Yvon Trossèl, Bernard Heesen; selectie. Zeelandhallen, Internationale Modelbouwtentoonstelling, geopend zaterdag 10 en zondag 11 februari 10-18 uur. KAMPERLAND Restaurant Papilion, Veerweg 37, Lydia Klop-Steendijk, aqua rellen en portretten. Geopend ma. t/m za. vanaf 10 uur, zo. vanaf 17 uur. KATTENDIJKE Galerie llona. Dorpsstraat 23- 25, llona Schmit, naïeve schilde rijen. Geopend za. van 14-17 uur. MIDDELBURG Galerie 't Zeepaardje, Vlas- markt 7-9, Maurice en Saskia Góth, tekeningen," aquarellen, gouaches en pastels. Galerie Willem Vader, L. Noordstraat 56, schilderijen, tel. 0118-629419, dagelijks geo pend. Atelier Anneke Ruimschotel, Groot Mede 66, tel. 0118- 616323, staal- en touwplastie- ken, geopend na tel. afspraak. Wandelkerk Lange Jan, ten toonstelling van diverse kerken in Middelburg. Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen, Kousteensedijk 7, Middelburg in vogelvlucht. Meubeltoonzaal Jan Alink, Nieuwe Kleverskerkseweg 17, Joke Nederhand, schilderijen, aquarel, oliepastel en crayon. Galerie Spitsbergen, Koren dijk 46, Jaap Heuvingh, beelden. Galerie Caesuur, Nieuwe Wal 4, Hans Overvliet, fotowerk en gebruiksaardewerk uit verre lan den. Kapper Henk v.d. Veen, Korte Noordstraat 6, David Heijgelaar, gemengde technieken. Stichting Welzijn Ouderen, Molstraat 13, Corry en Jan Bosch, Koen Hermsen, Armand Gimbrère, Beppy van den Broek en Marina Timmers-Verhoeven, olieverf, pastel, gemengde tech nieken en waterverf. Geopend op werkdagen van 10-16 uur. Zeeuws Museum, Abdij, Boe zem, Willem Buys, Piet Diele- man, Bert Frijns, Jan van Leeu wen, Bob Pingen en Leen Quist, 'Blauw rood wit', een keuze uit de collectie hedendaagse kunst door Gert de Kok. Galerie 't Haentje te Paart, Spanjaardstraat 19, Corri Blaas; houtdrukken en etsen, Cobi Boone, beelden. Kuiperspoort 22. Jeltje Rats- ma, 'Het overgegroeide pad' installatie van teruggeschonken BKR-werken. ABN-AMRO Bank, Markt 7, G.H.J. Kuipers, aquarellen. Zeeuwse Bibliotheek, Kou steensedijk 7, C. Heijkoop, 'Door het oog van: C. Heijkoop', foto tentoonstelling. Middelburgs Koffiehuis, Lan- geviele 61, Ad van Noord, olie verf en aquarel 'Zicht op Zee land en de eigen tijd'. Vleeshal, Markt, Honoré d'O, 'E eindigen met iets dappers a'. Geopend di. t/m zo. 13-17 uur. Galerie Veurink, Vlissingse- straat 14, Roeli Stijk, schilderijen en beelden. Educatief Centrum Walche ren, Latijnse Schoolstraat 10- 12, Alexander Rodin, olieverf schilderijen 'High tension'. NEELTJEJANS Delta Expo, Windenergie, ten toonstelling windenergie. Dage lijks geopend van 10-17 uur. Delta Expo, 'Water', expositie over Integraal Water Beheer. Buitenhaven, bij het Topshuis, VRIJDAG 9 FEBRUARI De Zandput, Serooskerke; Muziekvereniging EMM, 19.30 uur. Concert- en Gehoorzaal, Middelburg; Orgelconcert lain Flitcroft, 20 uur. Stadsschouwburg, Middel burg; Compagnie Philippe Gen- ty, 'Voyageur Immobile', 20 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Frank Boeijen groep, 'Theater tour '96', 20 uur. Walk-Inn, Vlissingen; Korsa- kov Theater, 20 uur. Kloveniersdoelen, Middel burg; Pianoduo Ellen Corver en Sepp Grotenhuis, Marco Blaauw en Niek de Groot, 20.30 uur. De Piek, Vlissingen; Jamses sie, 21 uur. 't Beest, Goes; Purna Das Baul, 21.30 uur. ZATERDAG 10 FEBRUARI Stadsschouwburg, Middel burg; De Jeugdkomedie Amsterdam, 'Wie heet er nou Bons?', 15 uur. Prins van Oranje, Goes; Up With People, 'The Festival', 15 en 20 uur. Concert- en Gehoorzaal, Middelburg; Orlando Kwartet en Sjef Douwes, 20 uur. Vestzaktheater, Vlissingen; Helmert Woudenberg, 'Melare- pa, de torenbouwer', 20 uur. Walk-Inn, Vlissingen; Open House-DJ kampioenschappen, 20 uur. Kloveniersdoelen, Middel burg; Caoutchouc en pianoduo Gerard Bouwhuis en Cees van Zeeland, 20.30 uur. 't Beest, Goes; Soft Parade Benjamin B., 21 uur. De Piek, Vlissingen; Ashbury Faith, 22 uur. ZONDAG 17 FEBRUARI Kloveniersdoelen, Middel burg; Voorspeelmiddag door leerlingen van Karin de Boef en Rien Balkenende, 15 uur. De Klomp, Overzande; Les Chouxchoux, 15.30 uur. Café Schuttershof, Middel burg; Jack Daniels, 17 uur. DINSDAG 13 FEBRUARI Grote Kerk, Goes; Carillonbe speling door Sjoerd Tamminga, 13.30-14.30 uur. De Kwikstaart, Oost-Sou burg; St. Majoraat, 'De goeie ouwe tijd', 14 uur. Stadsschouwburg, Middel burg; Cabaretprogramma De Berini's, 20 uur. Kloveniersdoelen, Middel burg; Pianoduo Karin de Boef en Rien Balkenende, Petra Flip- se en Marijke Poppe, 20.30 uur. WOENSDAG 14 FEBRUARI Ambachtscentrum, Goes; Poppentheater Sim Bolus, 'Lie ve boom', 14.30 uur. Stadsschouwburg, Middel burg; Rotterdamse Dansgroep, 20 uur. Prins van Oranje, Goes; Dansgroep Djazzex, 20 uur. Trechter 5, kunstproject Fra mework Invitation. OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, expositie 'Wild life Photograper of the Year', fototentoonstelling. OOST-SOUBURG Verzorgingshuis De Zoute Viever, Dongestraat 1, Vera Niederer, aquarellen. Geopend tijdens kantooruren. Watertoren CHK, 'De selektie II' een serie tentoonstellingen over de kunstproduktie in Zee land. Bert Frijns; glas skulptu- ren, Wim Hofman; schilderij en/mixed media. Watertoren CHK, Galerie In Situ (vanaf 11 februari). VLISSINGEN Inguana, Bellamypark 35, levende reptielen, amfibieën en insekten, dagelijks geopend zo., ma. en do. 14-17.30 uur. Di., wo., vr. en za. 10-12.30 uur en 14-17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Bres- kens. Op dubbeldekkersveer boot ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promotie (beeld van Zeeland als vakantieland). Notariskantoor Sauer en Oonk, Badhuisstraat 181, Anne- mieke v.d. Woestijne, foto-expo sitie 'kleurrijk Tanzania'. Arsenaal, Arsenaalplein 7, Joke Nederhand-Wijnbergen, schilderijen van jazzmusici, clowns en vrouwenfiguren. Galerie Hannelore Meyaard, Hendrikstraat 8, Hermand Brood, zeefdrukken, t-shirts met opdruk. Zorgcentrum Scheldehof, Stadhuisplein 22, An Heeren; olieverfschilderijen, Leo Spec- kens, schilderijen in verschillen de technieken. WEMELDINGE Atelier L. Rijks, Chozeeweg 27, schilderijen, dagelijks geo pend. Café Soif, Bellamypark, vier Brusselaars, 'Zicht op Vlissin gen'. DONDERDAG 8 FEBRUARI Alhambra I Vlissingen, 'Dan gerous Minds' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Fair Game' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'The Usual Suspects' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, '007 Goldeneye' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Filmpje' 20 uur. 't Beest Goes, 'Between de devil and the deep blue sea' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'The incredibly true adventures of two girls in love' 20 uur. VRIJDAG 9 FEBRUARI Alhambra I Vlissingen, 'Dan gerous Minds' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Fair Game' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Filmpje' 19 uur. 'The Usual Sus pects' 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, '007 Goldeneye' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Filmpje' 19 en 21.30 uur. 't Beest Goes, 'Between de devil and the deep blue sea' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Rosine' 20 uur. 'The incredibly true adventures of two girls in love" 22.30 uur. ZATERDAG 10 FEBRUARÏ~ Alhambra I Vlissingen, 'Dan gerous Minds' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Fair Game' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Filmpje' 14 en 19 uur. 'The Usu al Suspects' 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, '007 Goldeneye' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Filmpje' 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'The incredibly true adventures of two girls in love' 20 uur. 'Rosine' 22.30 uur. ZONDAG 11 FEBRUARI Alahmbra I Vlissingen, 'Dan gerous Minds' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Fair Game' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Filmpje' 14 en 19 uur. 'The Usu al Suspects' 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, '007 Goldeneye' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Filmpje' 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Rosine' 20 uur. MAANDAG 12 FEBRUARI Alhambra I Vlissingen, 'Dan gerous Minds' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Fair Game' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'The Usual Suspects' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, '007 Goldeneye' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Filmpje' 20 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Ladri Di Biciclette' 20 uur. DINSDAG 13 FEBRUARI Alhambra I Vlissingen, 'Dan gerous Minds' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Fair Game' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'The Usual Suspects' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, '007 Goldeneye' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Filmpje' 20 uur. 't Beest Goes, 'The Sound of Music' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Filmcollege: 'The Draughtman's Contract' 19.30 uur. WOENSDAG 14 FEBRUARI Alhambra I Vlissingen, 'Dan gerous Minds' 14 en 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Fair Game' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Filmpje' 14 uur. 'The Usual Sus pects' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, '007 Goldeneye' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Filmpje' 20 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'The incredibly true adventures of two girls in love' 20 uur. VRIJDAG 9 FEBRUARI Alhambra IV Vlissingen, 'Babe' 19 uur. WOLPHAARTSDIJK Galerie Jan Boer, Aardebolle- weg 5, Jan Boer, olieverven. ZATERDAG 10 FEBRUARI Alhambra II Vlissingen, 'Pocahontas' (Ned.) 14 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Babe' 14 en 19 uur. Grand Theater Goes, 'Poca hontas' 14 uur. ZONDAG 11 FEBRUARI Alhambra II Vlissingen, 'Pocahontas' (Ned.) 14 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Babe' 14 en 19 uur. Grand Theater Goes, 'Poca hontas' 14 uur. WOENSDAG 14 FEBRUARI Alhambra II Vlissingen, 'Pocahontas' (Ned.) 14 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Babe' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Poca hontas' 14 uur. Gommert Koole en Anita van Leersum in hun nieuwe rockcafé.

de Vlissinger | 1996 | | pagina 9