saaaai Definitieve opening De Vier Jaargetijden Sterbloemisten uit Middelburg Cursus/onderwiis Bijeenkomst Sport Gezondheid SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Allerlei Ouderen Milieu/natuur Lezingen/seminars Kerk/geloof Jeugd Politiek Gevonden Na een korte proefperiode in december is De Vier Jaargetijden in de Vlissingse Walstraat sinds vorige week echt geopend. Het assorti ment van de interieur- en designwinkel bestaat uit decoratieve artikelen uitgevoerd in gietijzer, lood en marmer. De collectie wordt ieder sei zoen uitgebreid met produkten die passen bij die tijd van het jaar. Nu is er in het kader van het voorjaar bijvoorbeeld een grote sortering droogbloemen aanwezig. Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 7 februari 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 23 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Volksuniversiteit - De Zeeuwse Volksuniversiteit houdt in de week van 19 tot en met 24 februari de cursussen Diëten of gezond eten (voor mensen die gezonder willen eten of af moe ten vallen) en Kleur en stijl (het samenstellen van een gardero be). Beide cursusssen bestaan uit zes lessen van twee uur. Dië ten of gezond eten begint op maandag 19 februari, Kleur en stijl begint op dinsdag 20 febru ari. Beide cursussen worden gegeven in het ZVU-gebouw in de Middelburgse Spanjaard straat. Inlichtingen en aanmel ding: 0118-634 800. Fotografie - Polychrome is een nieuw samenwerkingsverband tussen textielvormgeefster Annette Grasman en fotograaf Kees Brandenburg. Zij organise ren cursussen en workshops op het gebied van textielvormge- ving, fotografie en historische procédés. Brandenburg begint op 27 en 28 februari twee cur sussen Elementaire fotografie. De cursussen zijn bedoeld voor mensen die meer willen halen uit hun foto's. Aan bod komen onder meer de basis van de foto grafie en het ontwikkelen en afdrukken in een donkere kamer. Bovendien wordt veel aandacht besteed aan het kijken en kiezen en het hoe en waarom van een goede foto. Voor mensen die al wat meer thuis zijn in de fotogra fie zijn er in maart en april de workshops Gomdruk en Cyano- typie (blauwdruk). Dit zijn histori sche fotografische procédés waarbij het afdrukpapier zelf gemaakt wordt. Hierdoor ont staan nieuwe mogelijkheden om een fotografisch beeld vorm te geven. Inlichtingen: 0118 - 642 899. Tapen en bandageren - De Zeeuwse Sportraad begint op dinsdag 20 februari met een kor te cursus tapen en bandageren in ontmoetingscentrum Het Zui derbaken in Middelburg. Aan bod komen ondermeer het ver schil tussen tapen en bandage ren, het verschil tussen preven tief en therapeutisch tapen en de verschillende soorten tapes en bandages. Aanmelding voor 16 februari bij de Zeeuwse Sport raad, tel. 0118-640 700. Stoomtreinen - In de Zeeuw se Bibliotheek in Middelburg wordt op vrijdag 9 februari weer een maandelijkse bijeenkomst gehouden van de Nederlandse Vereniging van Belangstellenden in het Spoor- en tramwegwezen. Op het programma staat een film (met geluid) over stoomtrei nen in Zimbabwe, Polen en Indo nesië. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. Siervogels - De afdeling Zee land van de Park- en Sierwater- vogels houdt op 12 februari haar eerste bijeenkomst van het nieu we jaar. De avond gaat over het opkweken van watervogels. De avond begint om'19.30 uur in De Stenge in Heinkenszand. Octrooien - Wie een nieuw product op de markt wil brengen doet er goed aan dit product te beschermen. Dat beschermen is een kostbare aangelegenheid. Daarom is het goed vooraf de (on)mogelijkheden te onderzoe ken. Op 20 februari houdt de Kamer van Koophandel de spreekdag Octrooien waar het Centrum voor Kennisbescher ming en Octrooi-informatie vra gen in een gesprek van een half uur tot drie kwartier beantwoor den. Informatie en aanmelding: 0118-673 540 (A. Kievit). Incest - Stichting Petra organi seert vanaf zaterdag 24 februari de cursus incest en traumaver werking op de Dam 6 in Middel burg. Aan de cursus werken dr. P. Siebesma, dr. J.C. Borst, J. van der Sluys, dra. M.A. van der Feen en R.É. van der Feen mee. Op zaterdag 24 februari worden de thema's 'behandeling van psycho somatische klachten' en 'wat is christelijke psychothera pie?' behandeld, zaterdag 30 maart 'behandeling van post traumatische stress stoornissen' en 'vergeving en straf' en zater dag 27 april 'behandeling van dis- sociatieve geheugen en emotio nele stoornissen', dissociatie en hypnose' en 'incest in het O.T.'. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118-629 046/641 535. Eetproblemen - Onder het motto 'van eetlast naar eetlust' houdt Artemis op donderdag 8 februari om 20 uur een voorlich tingsavond in het gebouw aan de Sportzaal van Duyvenvoor- de Oost-Souburg, peuter- gym, 9.30 u. Octopus Club Hof Domburg, ansichtkaar ten maken, 10 u. Octopus Club Hof Domburg, klei-fes- tijn, 14 u. De Parel Dom burg, bowlingtoernooi, 20 u., inschrijven voor 18 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, club voor alleenstaanden, 19.30 u. Ontmoetingscentrum Dauwendale Middelburg, Activiteitencentrum Middel burg, diverse activiteiten, voor info 0118-611580. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, bingo voor 50+, 14 u. Walk-lnn Vlissingen, bingo, 20 u. Buurthuis De Paraplu Vlissingen, buurt- avond, 20 u. Stadhuis Mid delburg, vergadering van de commissie Maatschappelij ke Zaken, 19.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissin gen, spelletjesmiddag, 14.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. Zeeuwse Biblio theek Middelburg, Harte- zorg, praatmorgen, 10.15 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, contactmiddag voor jong en oud, 15 u. De Parel Domburg, spettermid dag, spelltjes onder begelei ding, 14.30 u. Zeelandhal len Goes, Internationale Modelbouwtentoonstelling, 10-18 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, prijsklaverjassen, 13.45 u. Praetuus Veere, rommel markt, 10-14 u. Wijkge- bouw De Spinne Goes, Kapasi, ontmoetingsavond 25+, 21.30 u. Arsenaal Theatercafé Vlissingen, dansavond, 20 u. Karolin- genburch Oost-Souburg, dansavond voor alleen staanden, 20.30 u. Wijkge- bouw De Schuur, Buurtver eniging Van Duyvenvoorde, dansavond 20 u. Café 't Hoekje Wilhelminadorp, Wandelcomité Kasporgo, snertwandeltocht, inschrij ven vanaf 12.15 u. Korczak- school Middelburg, rommel markt, 9 u. Zeelandhallen Goes, Inter nationale Modelbouwten toonstelling, 10-18 u. Jacob Roggeveenhuis Mid delburg, Humanistisch Ver bond, lezing door Rob Tiele- man, 10.30 u. Sporthal Baskenburg Vlis singen, sporten met longen- fyseem, Astma of Bronchi- tus, 15.15 u. Ontmoetings centrum Dauwendaele Mid delburg, Activiteitencentrum Middelburg, diverse activi teiten, voor info 0118- 611580. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, New Age-groep, 19.30 u. Hof Domburg, rondleiding kuurafdeling, 11.30 u. De Schelp Domburg, saunamid dag, 12-17 u., damessauna- avond, 18 u. Octopus Club Hof Domburg, kijkdozen maken, 14 u. Octopus Club Hof Domburg, kleurfestijn, 10 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, koersbal 13.30 u. Ontmoetingscen trum Dauwendaele Middel burg, Activiteitencentrum Middelburg, diverse activi teiten, voor info 0118- 611580. Schuttershof theater Middelburg, Zeeuw se Volksuniversiteit, lezing 3: 'Ontsnappende beelden', 19.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, kla verjassen, 19.30 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kinderclub 4tot 9 jaar, 14 u. De Parel Dom burg, squashtoernooi, 12 u., inschrijven voor dinsdag 18 u. Octopus Club Hof Dom burg, kliederen kladderen, verven, 10 u. Octopus Club Hof Domburg, schminkfeest, 14 u. De Parel Domburg, spettermid dag, spelletjes onder bege leiding, 14.30 u. Ontmoe tingscentrum Dauwendaele Middelburg, Activiteitencen trum Middelburg, bijeen komst met thema onderwer pen op sociaal- maatschap pelijk vlak, 13.30 u. Stich ting In- en Uitloophuis Vlis singen, vergadering van buurtbeheer Schildersbuurt noord, 19.30 u. Koudekerkseweg 133 in Middel burg. Een moeder vertelt over hoe zij is omgegaan met de eet problemen van haar dochter en diverse ervaringsdeskundigen zijn aanwezig die vertellen over de eetproblemen waar zij lange tijd mee worstel(d)en. Hyperventilatie - In de prak tijk voor fysiotherapie op hapto- nomische basis en haptothera- pie wordt door Ineke Los een achtwekelijkse cursus 'omgaan met hyperventilatie' gehouden. De ochtendcursus begint op woensdag 28 februari van 9 tot 11 uur en de avondcursus op donderdag 29 februari van 19.30 tot 21.30 uur. Informatie en/of aanmelding, tel. 0118 - 633 002/635 274. Stralend Grijs - Onder de paraplu van het bureau voor vrouwenhulpverlening en vrou wenactiviteiten Artemis begint op donderdag 29 februari de gespreksgroep Stralend Grijs. Thema's van deze gespreks groep worden door de begeleid sters aangereikt, maar de deel neemsters maken zelf de keuze en bepalen zo de inhoud van de bijeenkomsten. In kleine en gro te groepen wordt op een speel se en creatieve manier gewerkt, waarbij ook het lichaam aan dacht verdient. Het is, zo vindt Artemis, belangrijk dat oudere vrouwen zich bewust worden van hun opvoeding en hun posi tie als vrouw in de samenleving. De groep Stralend Grijs komt tien keer bijelkaar in het gebouw van Artemis op donderdagmid dag van 13.30 tot 16 uur. De laatste bijeenkomst is op 2 mei. Omdat er maximaal tien vrou wen kunnen deelnemen aan de gespreksgroep is opgave vooraf noodzakelijk. Inlichtingen en aan melding: 0118 - 642 979 (Arte- mis). 't Gasthuis - Op vrijdag 9 februari bereikt de bouw van ver pleeghuis 't Gasthuis in Middel burg het hoogste punt. De voor zitter van de Raad van Toezicht van de Stichting Voor Regionale Zorgverlening hijst daarom om 10.30 uur de vlag van de stich ting en overhandigd aan de bou wers de traditionele 'kapfooi' in de vorm van een envelop met inhoud. Sturend Parkeren - In het kader van de evaluatie van de eerste fase van Sturend Parke ren houdt het Economisch Insti tuut voor het Midden- en Klein bedrijf in opdracht van de gemeente Middelburg een con sumenten- en ondernemerson- derzoek. Hierbij worden driehon derd consumenten op Walche ren en vijftig ondernemers in de Middelburgse binnenstad telefo nisch geënquêteerd. De vragen die worden gesteld gaan hoofd zakelijk over het parkeerbeleid. De resultaten van de enquête worden op 11 maart voorgelegd aan de commissie stadsontwik keling. Turkse vereniging - De Turk- se-Nederlandse Sociale Kulture- le Vereniging in Middelburg heeft van het Juliana Welzijn Fonds een bedrag van tiendui zend gulden ontvangen voor de inrichting van haar.accomodatie aan de Nassaulaan in Middel burg. Neeltje Jans - Elke derde zon dag van de maand worden er op het voormalige werkeiland Neel tje Jans excursies gehouden door de steeds veranderende natuur op het eiland. De excur sies vertrekken steeds om 14 uur bij de hoogstgelegen par keerplaats aan de Oosterschelde bij het bord van het Zeeuws Landschap en Natuurmonumen ten. Fotowedstrijd - In het kader van de tentoonstelling Wildlife Photographer'of the year 1995, die tot en met 23 februari in het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle te zien is, organi seert het museum de fotowed strijd 'de Zeeuwse natuur'. Deel nemers krijgen de gelegenheid om tot 15 september foto's in te leveren van de Zeeuwse natuur. Alleen kleurenfoto's (glanzend) van het formaat 30 x 45 cm kun nen worden ingeleverd. Voor jeugd tot en met 15 jaar is het thema diergedrag, de thema's voor volwassenen zijn dierge drag, ode aan de planten en compositie en vorm. Inlichtin gen, tel. 0118 - 582 620 (alleen 's maandags). Klederdracht - In de schuur van de kapel van Sint Maarten in Hoogelande wordt op zondag 11 februari een presentatie gege ven over 'de tijdsgeest in het Zeeuwse kostuum'. Tiny Polder man schetst hierin de ontwikke ling van het Zeeuwse kostuum door de eeuwen heen. Met behulp van dia's toont ze aan dat de Zeeuwse dracht geen hoe rendracht is maar direct afstamt van de Hollandse mode van de gegoede burgerij. Pianiste Hen- riëtte Hashem speelt daarbij composities uit de getoonde stijlperioden. Ook worden diver se literatuurfragmenten voorge dragen waarin de Zeeuw en zijn dracht worden beschreven. De presentatie begint om 14.30 uur. Orders verwerven - Het bin nenhalen van orders is vaak een kwestie van lange adem. Wie potentiële klanten benadert is niet altijd zeker van succes. Vaak moeten er behoorlijke (tijds investeringen gedaan worden voor resultaat geboekt wordt. De Kamer van Koophandel houdt op maandag 26 februari het seminar Succesvol order verwerven, waarbij de volgend,e aspecten aan de orde komen: interne com municatie, persoonlijke betrok kenheid, telefoongedrag, servi cegerichtheid en de leus De klant is koning. Het seminar begint om 19.15 uur in Middel burg. Informatie en aanmelding: 0118-673 540 (A. Kievit) Oud-katholieken - De oud- katholieke gemeenschap in Zee land, deel van de oud-katholieke kerk van Nederland, houdt op zaterdag 10 februari een kerk dienst in de kapel naast de Maria Magdalenakerk aan de Singel straat in Goes. De dienst begint om 10.30 uur. Pastoor L.E. Wij- ker uit Amersfoort zal in deze eucharistieviering voorgaan. T-biljet - Het Jongeren Advies en Informatie Buro - JAIB - in de Hoogstraat 5 in Middelburg helpt jongeren bij het invullen van een T-biljet en J-biljet voor teruggave van belasting. Jongeren die een bijbaantje of vakantiewerk heb ben gehad maken kans om teveel betaalde belasting terug te krijgen. Het JAIB is geopend op maandag tot en met vrijdag van 11 tot 17 uur. Raadsvergadering - Op maandag 19 februari om 19.30 uur vergadert de gemeenteraad van Middelburg in het stadhuis. Punten die op de agenda staan zijn ondermeer de beëdiging van tarieven G.K.B./aanpassing bank- reglement G.K.B./aanpassing verordening behandeling bezwaarschriften Sociale Zaken en verordening klachtenbehan deling ongewenste intimiteiten openbaar basisschool 'De Leeu- wenburch'. In december vorig jaar was De Vier Jaargetijden al eventjes open om het kerstseizoen mee te kunnen pikken. Omdat eige naars Ben van Heiningen en Bob van Laere hun zaak in een nieuw seizoen wilden begin nen hebben ze met de defini tieve opening gewacht tot februari. „Onze zaak veranderd eigenlijk vier keer per jaar, we willen de klanten blijven verassen met andere produkten. Het assorti ment bestaat nu ondermeer uit spiegels, luxe kaarsen, Turks en Chinees aardewerk, Pools glaswerk en gietijzer in oud Engelse stijl. Over een paar maanden kan de zaak echter totaal anders zijn. Dat verklaart meteen onze naam De Vier Jaargetijden", legt Van Heinin gen uit. Van Heiningen en Van Laere kwamen enige jaren geleden al op het idee om samen een zaak in interieur- en designartikelen te beginnen. „Bob kwam de gietijzeren tuin meubels tegen en daarop voortbordurend kwamen we tot deze opzet. In de randstad zijn dit soort produkten al enorm populair. Het wordt authentic genoemd, zeg maar nagemaakt antiek. We laten gewoon onze fantastie lopen en veranderen de winkel met de jaargetijden", vertelt Van Heiningen. Behalve grotere meubels- en decorstukken zijn ook allerlei kleine snuisterijen bij De Vier Jaargetijden te vinden. Kettingzaag - Bij de politie in Middelburg zijn in de periode van 26 januari tot en met 1 februari de volgende voorwerüen aange geven. Een kettingzaag, Citizen horloge, Pontiac horloge, zwarte Terrier, zwarte poes, oranje wol len dameshandschoenen, don kerrode linker handschoen, nylon rugzak 'Peter Christ' met sportschoenen en t-shirt, Merce des wieldop, zilvere damesring, groene Nike AirMax sportschoe nen, bruine schoudertas met inhoud, diverse sleutels en diver se fietsen. De gevonden voor werpen worden maximaal drie maanden bewaard. Ben van Heiningen: „We willen de klanten blijven verrassen". André's Bloemen en Bloemen- huis Sanderse uit Middelburg mogen zich tot aan het einde van dit jaar 'ster-bloemist' noemen. Dit certificaat wordt afgegeven door het Bloemenbureau Hol land aan bloemzaken met vak kundig personeel en een goe de behandeling van bloemen en planten. De nationale mar keting- en promotieorganisatie Bloemenbureau kent de certifi caten jaarlijks toe. Het toeken nen gebeurt met behulp van zogenaamde 'mystery-shop- pers'. Deze kopers kunnen gezien worden als een soort 'undercover' jury, die de deel nemende zaken het afgelopen jaar tien onaangekondigde bezoekjes bracht. André's Bloemen en Bloemen- huis Sanderse zijn de eerste twee ster-bloemisten op Wal cheren. Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 8 februari t/m wo. 14 februari. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: A. Spaans. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: D.J. van Eckeveld, 15 uur: J. van Dijk. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: G. den Har- togh, 14.30 uur: W.A. v.d. Berg. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur, zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1Zo. 10 uur: Manu- putty. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: A.E. de Bruijn. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: J. Lukasse. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: J. Lukasse (in de Geref. kerk). GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: P. Joosse, 19 uur: R.J. Blokland. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. den Braan- ker, 19 uur: R.J. Blokland (in de Geref. kerk). HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo. 10 uur: dienst. ren 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: A. de Snoo. Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Zo. 9.30 en 17 uur: H. Bondt. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes- straat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noördstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. D. Hutter-Verschut. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: D. Castel. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: Nienhuis. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: J.F. Goud. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: eerste zaterdag van de maand 17 uur: protestantsedienst, twee de, derde, vierde en vijfde zaterdag van de maand 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo. 10.45 uur: J. Chardard. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren. Olmen laan 8. Zo. 9.30 uur: dienst. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 68. Zo. 10 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: R. Louws. OOSTKAPELLE KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: C.J. Kleij. Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 en 17 uur: J.H. Kip. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.C. den Hol lander. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo.: geen dienst, Petruskerk. Paul Krugerstraat 17. Zo. 10 uur: A.G. Baas. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: G. Kalksma. De Schaapskooi. Papegaai enburg. Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. TerReede. Zo. 19 uur: C. Bijl. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: P.A.E. de Rooij. Jehovah's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 15.30 uur. Jehovah's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Iedere zondag 10 uur. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdom weg 1. Zo. 15 uur: P. Pouwelse. Christelijk Centrum Zeeland. Faraday weg 1Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur. Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: J. de Boer. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: P.K. Noor- lander, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 551231. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Rapenburg 4, Meliskerke, tel. 561760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: A.P. de Looff, Badhuis straat 140, Vlissingen, tel. 413881. Patiënten tandartspraktijk P. Malland, Tobago- laan 6. Vlissingen: Zaterdag en zondag voor spoedgevallen tel. 478290. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Ringe ling. Lange Delft 133, tel. 612538. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Van de Sande, Badhuisstraat 30-34, tel. 412066. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Klompe, tel. 471140. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: J. Drijdijk, tel. 626045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren): Zaterdag en zondag: A.L. Hoogveld en R.B.M. Meesters, Korte Noordstraat 61. Middelburg, tel. 637077. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle. tel 581443. Behan deling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Zaterdag en zondag: geen dienst. RITTHEM KOUDEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. Barmentlo. Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 10 uur: J. van Veen. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: B. de Haan. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: P. v.d. Beukei. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: Geuze. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Elke zondag om 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. van der Zwan. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: Kleij. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 9 uur: S. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 17 uur: P.J. Westerneng. OOST-SOUBURG Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.A. Bosma. Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 10 uur: Murre, 17 uur: Kakes. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans, 19 uur: M. van der Poll. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. OVERIGE DIENSTEN MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11. Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Zo. 9.30 en 18.30 uur: J.J. Tanis, 14 uur: leesdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 10 uur: W.A. v.d. Berg, 14.30 uur: O. Elseman. De Hoek steen. Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 uur: B.J.W. Schelhaas. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groenmarkt, Zo. 10 uur: C. Brakema. Engelse Kerk Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: A.C. Verweij. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Getuigenis- kerk). Zo. 10 en 17 uur: L. Wüllschleger. Oostkerk (in Concert- en Gehoorzaal) Zo. 10 uur: J.S. Koops. Koorkerk. Zo. 10 uur: J.F. Goud. Ontmoetings- kerk, Oosterscheldestraat 1. Zo. 10 uur: O. Else man, 14.30 uur: B.J.W. Schelhaas. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande- Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: C.A. Schoorel, 19 uur: A.V. de Nooij. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1Elke eerste en derde zaterdag van de maand 9 uur. Zo. 19 uur: C. Simons. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pinkstergemeenschap 'Shalom', Van Doornlaan 40 West-Souburg. Zo. 14.30 uur. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Hervormde Kerk Oranjeplein. Za. 9.30 uur: ere dienst, 10.30 uur: bijbelstudie. J. Engelgeer. VEERE Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: P. Melse. Do. 8 februari t/m wo. 14 februari HUISARTSEN VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 uur: M.C. Mulder, 16.30 uur: J. van der Wal. Doopgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: IJ. Koopmans. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo. 9.30 uur: A. v.d. Scheer, 16.30 uur: A. de Snoo. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- Middelburg: Zaterdag tot 24 uur: A.P. Bruijnzeel. Herengracht 68, tel. 639933. Zondag tot 24 uur: F.J. Heere, J.H. Huyssenstraat 15, tel. 639933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: F. Legemate, Troelstraweg 411, tel. 468021. Zondag tot 24 uur: J.M.G. Roebroecken en E.R. van Russen Groen, Singel 11, tel. 412225. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den. Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis ser): Zaterdag tot 24 uur: N. Kapteijn, Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel. 461630. Zondag tot 24 uur: J. Visser, Wachttoren 19, Middelburg, tel. 627664. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: Zater dag en zondag: R.A.D. van Tol, Markt 12, Veere, tel 501271. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker- Klassiek Homeopaten, zaterdag en zondag: J. van Dam, tel. 583607. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 628288 Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 628800 Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten-) Alarm Zeeland. 583404 Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten, Vlissingen, 448448. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland': 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen, 448844. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 636108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 615551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 613362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 0113-249200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240 Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 673333. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 411877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 413880. Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11 overige assistentie aanvragen 633333.

de Vlissinger | 1996 | | pagina 23