Tule en voile zijn terug van weggeweest Steenhouwerij opent nieuwe showroom Western steak-house geopend in Middelburg De elf steden op de tocht Positief zelfvertrouwen 'Romantisch wonen erg in trek' TMC introduceert SLEEPY NEDERLANDS GROOTSTE MODELBOUWSHOW 10 en 11 FEBR. ZEELANDHALLEN - GOES DRUKBEZOCHTE BRUIDSMARKT BRITANNIA De halfjaarlijkse bruidsshow en de daarbij beho rende markt van Bruidshuis Fiësta trok enorm veel publiek vorige week maandag (29 januari). Aan de bezoekers werd een avondvullend pro gramma aangeboden met als hoofdonderdeel een show met bruidsjaponnen, herenkostuums, vrije tijdskleding en damesmode. Voor en tij dens de pauze van de show was er tijd om stands te bezoeken die informatie verstrekten over alles wat er bij een bruiloft komt kijken. De slaapwinkel met advies. Afgelopen vrijdag werd in Westkapelle de nieu we showroom van steenhouwerij en tegelhan- del Dominicus geopend. „Mede door het huidi ge formaat van de tegels en de omvang van de collectie konden we niet meer uit de voeten met de oude presentatieruimte. Daarom hebben we besloten de zaken groots aan te pakken en heb ben een hele nieuwe showroom gecreëerd", vertelt A. Dominicus van de steenhouwerij. In de nieuwe showroom staat de volledige collec tie van ruim duizend verschillende wand- en vloertegels overzichtelijk uitgestald. BEDRIJFSKUNDIG BEKEKEN door drs. R.J.C. Schieman ca. 500 deelnemers op 10.000 m2 Info: 0113-221020 Tel. 0113-221020 EFFECTIEF LEVEN (4) PSYCHOCONSULT Drs. Henk C.M. Hermans Aan het Dorpsplein in Koudekerke is een vesti ging geopend van het Goese bedrijf Kebra pro- jekt en interieur. De zaak verkoopt vrijwel alles om een woning in te richten, van meubels tot gordijnen en vloerbedekking. „We verkopen eigenlijk alles behalve verf en behang", aldus bedrijfsleider John Griep. Aan de Stationsstraat in Middelburg is vorige week steakhouse De Kaktus geopend. Voor heen was dit het Argentijnse restaurant Asador. De eigenaar is hetzelfde gebleven, maar de variatie in gerechten is met de nieuwe naam groter geworden. Ook de openingstijden zijn uitgebreid. Woensdag 7 februari 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 17 zig is, is in deze brillenglazen gestopt. Stevige monturen voor stoere blikken die niet door buitenstaanders gezien kunnen worden. De mannenmode, verdeeld in kostuums, golfkleding, vrije tijd en sport kwamen van Rob Jacobs uit Goes. Een collectie met een klassieke tint en een ingetogen kleurbeeld. Het stof gebruik is heel bijzonder en van grote kwaliteit. Rob Jacobs vertelt zelf dat het accent voor de mannenmode ook met name in het stofge bruik en de weeftechniek ligt. Colberts waren te zien in een grofgeweven wol met zijde, een vrij unieke combinatie. Een linnenlook in wol in twee verschillende kleuren garens geven structuur en textuur. Het zijn stoffen die men moet voelen en het van dichtbij bekijken waard zijn. Crêpe bin dingen, wasbare katoenen pantalons en edelnappa, het liep allemaal aan het nieuws gierige publiek voorbij. De show die aanelkaar gepraat werd door ladyspeaker Diana van Hoften bood het publiek zelfs nog een blik achter de schermen van de kapper. Christian Coiffures liet een klassiek, eigentijds en futuris tisch bruidskapsel zien. De futuristische bruidsjapon kwam van lakspecialist Mano. GOES Op het gebied van slaapcomfort is Sleepy al meer dan tien jaar op de Europese markt aktief. U kende het nog niet. Nu, het heeft inmiddels ook Holland aangedaan. TMC introduceert Sleepy. TMC: 20 jaar specialist in woon comfort voegt nu ook slaapcomfort aan zijn brede assortiment toe. Wie een Sleepy-winkel bezoekt, ziet direkt z'n uitgebreide keuze. Naast matrassen en lattenbodems is er een keur aan kwali teitsdonsdekens, modieuze dekbed overtrekken, hoofdkussens, elegante bedden en praktische kasten... Kortom, alles wat uw slaapkamer nog aantrekke lijker maakt! De slaapwinkel met advies U wist natuurlijk wel dat u 1/3 van uw leven verslaapt Maar slaapt u dan ook echt natuurlijk? Stel prioriteiten bij het vaststellen van een goede combinatie van bedbodem en matras. Laat u advi seren door één van de professionele slaapspecialisten, die in elke Sleepy- vestiging vertegenwoordigd zijn. Hebt u nog iets speciaals te melden? Of bent u op zoek naar iets wat nog niemand heeft? Laat u adviseren! Want, Sleepy, is een échte slaapspecia- list. Hel overzichtelijke adviescentrum van Sleepy. U bent op zoek naar een nieuwe com binatie? Kies dan in alle rust, want een bedbodem of matras koop je toch niet op zicht! U bent van harte welkom in ons testcentrum en adviescentrum. Sleepy, het adres voor lattenbodems, boxsprings, waterbedden, spiraalve ringen, matrassen, kussens, dekbed den, bedtextiel en slaapkamcrkasten. TMC Goes, Marconistraat 13, Tel. 0113-250495 Een bruidsjapon in Westernlook. De bruidstoiletten die door Fiësta's eigen showorganisatie getoond werden gaven een gevarieerd beeld. Van wijd tot superwijd, kort tot lang, hoog- opgesneden of juist heel bloot, sluik en getailleerd tot zwan gerschapsjaponnen toe. Een aantal japonnen sprongen in het oog omdat ze een iets nieuwere look vormen binnen het bruidsgebeuren. De prin- sesse-lijn is daar een voor beeld van. Deelnaden die van af de schouder over de buste naar de taille lopen en dan wijd uit tot aan de zoom een slank silhouet vormen. Een kort jasje van kant erop vormt dan een mooi vrouwelijk geheel. Naast stoffen als satijn en zijde is ook het poederachtige tule en voile weer terug van weg geweest. Vooral het gebruik van voile, dat een lichte door schijn geeft over een slank gesneden japon geeft de bruid een filmsterrenlook uit de jaren vijftig. Naast japonnen toonde Fiësta ook broekpak- ken. Een catsuit met halterhals en daarover een kanten top gaf een eigentijds beeld. Een in het oog springende japon was er één uit de westernlook. Het bovenlijfje had iets weg van een amazonejasje met schuin naar achter gesneden panden, op de billen een split uitge voerd in een oud rose gedessi neerde stof. De wijde rok eron der had dezelfde kleur maar was uitgevoerd zonder dessin. Voor de damesmode tekende FOTO: AN DA VAN RIET. Bliek uit Goes. Een sterke pre sentatie vormde een gesty- leerd beeld. Het publiek kon alvast een voorproefje krijgen van de voorjaarsmode. De vrouwelijke trend zet nog even door. Opzwaaiende zomerjur ken en rokken voorzien van pastelbloemmotieven met daarop al even zwierige jasjes zowel kort als heuplang. Het Jacky O. pakje in poederpas tels wordt het komend voor jaar een topper. Super zachte grijze, gele en blauwe tinten in rechte slank gesneden broe ken met een klein splitje bij de enkels, overgooiers, kraagloze jasjes en kleine ruitjes in een klassiek Amerikaans carrière pakje. Een schitterende collec tie die echt niet alleen bedoeld is voor de moeder van de bruid. Tussen de kleding door werd het publiek getracteerd door hotel-restaurant Britannia Wa tertoren op bruidsgebakjes en andere lekkernijen die de modellen op het plankier in acts introduceerden. Ton Smout van Ton's Brillenmode uit Middelburg presenteerde zijn eigen collectie en gaf uit leg bij de verschillende brillen- mode-ontwerpers. Armani staat voor eenvoud, J.P. Gaul- tier voor rebellie en Tiffany voor de bril als sieraad. In zwarte capen verzonken dress- men toonden de zonnebrillen met de speciale blauwe gla zen. Het natuurlijke u.v. filter melanine, dat normaal gespro ken in ieders lichaam aanwe- IJstransplantaties, donorijs en wakrepara ties ten spijt maar de Tocht der Tochten gaat vooralsnog niet door. Tot die conclusie kwa men de eenentwintig rayonhoofden vorig weekend na ampel beraad. Op het moment dat Rintje Ritsma bezig was aan de tiendui zend meter en het prolongeren van zijn wereldtitel hardrijden op de schaats moest voorzitter Henk Kroes met heel veel spijt mededelen dat het vooralsnog niet verant woord was de Elfstedentocht doorgang te laten vinden. De Elfstedenkoorts gaat echter gewoon door, want zolang het vriest is alles mogelijk. De tocht op natuurijs langs de elf Friese ste den is een geweldige promotie voor zowel Friesland als Nederland. En geen tocht op ijs zo mooi als de Friese Elfstedentocht. Veel Friezen werken de laatste weken maar halve dagen. Kunnen ze de rest van de dag werken aan hun techniek en conditie. Begrijpelijk want de ruim tweehonderd kilo meter lange tocht vereist een enorme krachtsinspanning van de deelnemers. Naast schaatsen moet er door de zestienduizend leden-deelnemers ook nog 'gekluund' en gestempeld worden. Bij het uitrijden van de Tocht der Tochten wacht de beloning, het fel begeerde Elfstedenkruisje. De winnaar kan echter rekenen op 'eeuwige roem', maar ook voor hen gaat het leven gewoon door. Daags na zijn heroïsche zegetocht op de Friese wateren, alweer tien jaar geleden, stond Evert van Benthum zijn koeien te melken. Een ander aspect van monsterevenementen als deze is de commercie er omheen. Elfstedensweaters, -t-shirts, -jacks, -ijsmut sen, -hoofdbanden en vlaggen zullen als warme broodjes over de toonbank vliegen. Tenminste als de tocht doorgang vind. Vooral de zogenaamde 'wilde handel' tiert welig om haar heen. Langs de route zullen vele handelaren hun (etens)waren aan het hongerige en verkleumde publiek slijten. Want met het dalen van de temperatuur neemt de eetlust toe. Maar ook de cafés langs het thans bevroren water doen goede zaken. Voor hen mag het altijd wel vriezen getuige de reactie van een cafébaas te Bolsward: ,,De temperatuur was nauwelijks een dag onder nul gedaald, of onze bar zat al vol met gasten die overal rayonhoofden pro beerden te ontdekken" (PZC, 03-02-96). De Elfstedentocht is voor de Friezen echter meer dan zomaar een tocht over bevroren wateren. Het is een stuk identiteit. Het sterkt hen in hun streven naar onafhankelijkheid. Naast de Friese taal is de Elfstedentocht als cultureel evenement een bindende factor. De mens is immers niet natuurlijk maar cultuur- lijk. Wij leven volgens de voorschriften van de cultuur, zoals een dier leeft volgens het programma van zijn instinct. Cultuur is een aangeleerde levensstijl, een manier van leven die het denken en doen van de mensen bepaalt. Het is een wijze van samenleven. Niet verwonderlijk dus dat de Friezen ons vertegenwoordigen op de belangrijkste schaatsevenementen. Menig Fries is immers met de schaatsen aan geboren. Het zit hen letterlijk in het bloed. Die identiteit leidt ertoe dat de meeste Friezen ervan balen dat 'men sen van buitenaf' zonodig moeten komen om te 'koeken en te zopen' (lees: eten, drinken en rotzooi maken). Het schaatsen betekent voor menig Fries zoiets als het strand voor menig Zeeuw. En ook wij kijken toch met gemengde gevoelens naar de jaarlijkse stroom toeristen, 'mensen van buitenaf'? A. Dominicus met de uit schuif bare panelen in de vernieuwde showroom. Steenhouwerij en tegelhandel Dominicus bestaat zo'n twintig jaar en is tuingegroeid tot spe cialist op het gebied van natuursteenprodukten. Behal ve wand- en vloertegels ver koopt het bedrijf open haar den, gas- en houtkachels, sani tair en natuurlijk natuursteen produkten zoals aanrechtbla- den, schouwen en grafmonu menten. Het bedrijf besloot om een nieuwe showroom te bouwen omdat het formaat van de tegels de laatste jaren enorm is gegroeid. Waren het vroeger voornamelijk kleine tegeltjes, nu zijn tegels van veertig tot vijftig centimeter de gewoonste zaak ter wereld. „Veel vertegenwoordigers boden ons speciale kasten aan om de tegels van hun merk in de tonen. Omdat we met verschillende leveranciers werken leek ons het niet zo'n goed idee om iedereen zijn eigen kasten te laten leveren, dat zou de showroom alleen maar onoverzichtelijk maken. Om dat we toch het plan hadden om de presentatieruimte te moderniseren hebben we besloten om het dan maar meteen goed te doen. We heb ben overal ons licht op gesto ken en zijn uiteindelijk op het systeem gekomen dat we nu hebben. Er is zelfs een binnen huisarchitect bij aan te pas gekomen en alles is speciaal voor ons gebouwd", legt Dominicus uit. Langs de wanden van de showroom zijn nu uitschuifba- re panelen aangebracht waar op de tegels in vol ornaat zijn te bewonderen. Daaronder zijn weer horizontale panelen waarop de vloertegels te zien zijn. Dominicus: „De klant kan nu echt een indruk krijgen hoe de tegels eruit zien als ze zijn gezet. Iedere leverancier krijgt van ons een aantal panelen tot zijn beschikking. We hebben ook veel aandacht besteed aan de belichting van de tegelpla teaus. Je pakt zo'n paneel er niet zo maar even uit om in het licht te kunnen zien hoe de tegels er werkelijk uit zien. Het is dus heel belangrijk om over al goed licht te hebben". Behalve wand- en vloertegels zijn in de nieuwe showroom ook gashaarden, houtkachels en marmeren schouwen te bewonderen. Dominicus: „Ook de haardenmarkt is enorm in beweging. Bij de gashaarden bijvoorbeeld wordt onzettend veel aandacht besteed aan hoe het 'houtvuurtje' eruit ziet. Er zijn nu modellen op de markt waarbij het vuur er echt uitziet alsof het een houtvuur is". Crosswagens, Trucks, Elektra en Benzine-wag^ns Tractorpulling Zy y: Schepen met Bassin Vliegtuigen Spoorbomen Mini-kermis Modelstoom Meccano, Fischer techniek, Carrera etc... Toegang: 12.50 p.p. Kinderen tot 12 jr. 5,-. Openingstijden: zat. en zon. 10.00 -18.00 u. We kunnen twee vormen van zelfvertrou wen onderscheiden, namelijk positief en negatief zelfvertrouwen. Er is sprake van positief zelfvertrouwen als u de gewoonte heeft om uw mogelijkheden om met alle daagse situaties om te gaan als gunstig inschat. U gelooft dat u opgewassen bent tegen de eisen die het leven aan u stelt. Daartegenover staat negatief zelfvertrou wen; de neiging om uw mogelijkheden voor al negatief in te schatten. Mensen met negatief zelfvertrouwen deinzen voor nieuwe dingen steeds terug. Ze lijden aan het zgn. 'Dat-kan-ik-niet'-syndroom en zullen snel een beroep doen op anderen. Nieuwe dingen zien ze overwegend als een dreiging waar ze het liefst hard voor weglo pen. Of er bij u sprake is van positief of negatief zelfvertrouwen hangt onder andere af van uw ervaringen in het verleden. Als die over wegend positief waren, kan dit uw zelfver trouwen positief beïnvloeden. Maar dat is niet altijd het geval. Sommige mensen kunnen wel degelijk terugzien op veel momenten waarop ze aan ernstige moeilijkheden het hoofd hebben geboden, zonder daaruit positief zelfvertrou wen te ontwikkelen. Ze blijven zichzelf zien als zwak en incompetent en houden vast aan negatief zelfvertrouwen. Positieve ervarin gen hoeven dus niet noodzakelijk uw zelfver trouwen positief te beïnvloeden. Uw zelfvertrouwen wordt namelijk vooral bepaald door de wijze waarop u over uzelf denkt. Als u met een bepaalde moeilijkheid of klus geconfronteerd wordt, maakt u onmiddellijk een inschatting van uw mogelijkheden. Deze kan negatief ('Dat is te moeilijk voor me. Dat kan ik niet') of positief zijn ('Dat is een uitda ging. Dat lukt me wel'). Deze inschatting hoeft niet aan te sluiten bij uw werkelijke capaciteiten, maar ze kan sterk onder invloed staan van uw kindertijd. Als kind moest u immers vaak constateren dat moeilijkheden echt te groot voor u waren. En misschien kreeg u ook nog door anderen aangepraat dat u zwak was. Deze diepgewortelde kijk op uzelf kan u ook op volwassen leeftijd parten blijven spelen. U heeft een beeld van zichzelf opgebouwd waarin u zichzelf overwegend als incompetent ervaart. Hoe kunt u negatief zelfvertrouwen verande ren in positief zelfvertrouwen? Eigenlijk voor al door uzelf positief toe te spreken en u niet steeds de put in te praten. Vervang negatieve gedachten over uzelf door positieve gedach ten. Als u zichzelf betrapt op gedachten als 'Dat is niks voor mij. Dat lukt me toch niet', vervangt u deze door gedachten als 'Ik ga het proberen. Ik kan meer dan ik denk'. Op die wijze geeft u uw zelfvertrouwen een positie ve injectie. Het ontwikkelen van positief zelfvertrouwen is vooral belangrijk voorafgaande aan presta tiesituaties. Ga daarbij als volgt te werk. Bedenk, hoe u bij een prestatie (bijvoor beeld het houden van een voordracht) wilt handelen: hoe u bijvoorbeeld rustig en beslist mensen toespreekt. Hoe duidelijker en concreter u zich dit voorstelt, hoe beter het is. Ontspan uzelf gedurende twee tot tien minuten, zo goed u kunt. Heeft u ervaring met autogene training, progressieve spier- ontspanning of meditatie, dan gebruikt u deze methoden. Zo niet, dan gaat u in een gemakkelijke stoel zitten, haalt enkele keren diep adem, en let daarbij op de in- en uitstro mende adem. Dit alles met gesloten ogen. Dan loopt u de situatie vanaf het begin stap voor stap door, waarbij u zich zo realistisch mogelijk voorstelt hoe u wilt handelen. U begeleidt dit met woorden, bijvoorbeeld: 'Nu doe ik dit, nu richt ik me tot hem'. U begeleidt uw handelingen met positieve instructies: 'Ik ben rustig', 'Ik adem bewust', 'Ik heb al eer der zo'n moeilijke situatie doorstaan, en zal er ook deze keer doorheen komen' - Blijf u aandachtig concentreren op uw gedrag in die situatie. U blijft het bovenstaande herhalen. Het is een training in gedachten. Geleidelijk kan de oefening korter duren. U kunt dit op allerlei momenten van de dag doen: tijdens een wandeling of 's morgens onder de douche. Belangrijk is dat u ontspannen bent. Direct voor de werkelijke situatie kunt u zichzelf met deze oefening nog even mentaal 'opwarmen'. John Griep: Service staat bij ons hoog in het vaandel". Kebra projekt en interieur beschikt over zeven verschil lende afdelingen: klassiek wonen, romantisch wonen, modern, eigentijds, slapen, stoffering en een parketstudio. De zaak die is gevestigd in de voormalige kosterswoning op het Dorpsplein werd op 24 januari door mevrouw A.C. de Bruijn, de burgemeester van Valkenisse, officieel geopend. Griep: „Het was die dag pre cies honderdzestien jaar gele den dat de eerste steen voor de kosterswoning is gelegd". Het van origine Goese bedrijf Kebra bestaat al veertien jaar en is een jaar bezig geweest met de voorbereidingen voor de inrichting van de zaak in Koudekerke. „Voorheen was hier ook een bedrijf in woning inrichting gevestigd maar we hebben het hele interieur van het pand verbouwd en ook het assortiment is helemaal nieuw". Volgens John Griep is momenteel het zogenaamde romantisch wonen erg in trek, daarnaast constateert hij een grote vraag naar leren bank stellen. Griep: „We hebben ook een flink aanbod voor de seniorenmarkt die de laatste jaren behoorlijk groeit. De senioren gaan vaak wat kleiner wonen en de meubels zijn dan ook wat kleiner in formaat, ter wijl er wel hoge eisen zijn gesteld aan comfort en bij voorbeeld de zithoogte". Binnenkort wordt de sortering van Kebra ook nog uitgebreid met fournituren. Voor alles wat Kebra verkoopt geldt dat er een goede service geleverd wordt, zo vertelt Griep: „Servi ce staat bij ons heel hoog in het vaandel. Als er klachten zijn nemen we dat altijd seri eus. Je moet er ook voor de klanten zijn als er iets, ook al valt er op dat moment niets te verdienen. Goed luisteren en kijken wat er aan de hand is leidt meestal het snelst tot een oplossing". Speciaal om de opening luister bij te zetten heeft Kebra een aantal aantrekkelijke acties. Klanten worden uitgenodigd een slagzin af te maken en hebben dan kans om een Kebra-meubelcheque ter waarde van vijfentwintighon derd gulden of een eettafel compleet met vier stoelen in de wacht te slepen. Daarnaast is er voor kinderen van zes tot en met elf jaar een tekenwed strijd met als thema 'hoe ziet mijn eigen kamer er uit' waar bij prijzen als een soundmixer en walkman te winnen zijn. Allebei de acties lopen nog tot 15 februari. Eigenaar M. Haavez van Steakhouse De Kaktus: „Houts kool geeft een karakteristieke smaak aan het vlees". Het restaurant ademt nu een zogenaamde 'westernsfeer': de muren zijn fris geel geverfd, waardoor bezoekers zich in een zonnige omgeving wanen. Ter versterking van die illusie hangen aan de muur nog typi sche western-attributen, onder andere een sombrero (zo'n enorme grote ronde rieten hoed) en een felgekleurde mexicaanse poncho. Zoals de naam van het restaurant al doet vermoeden staat de zaak vol met cactussen. In een steakhouse worden de meeste gerechten van rund vlees op een houtskoolvuurtje klaargemaakt. Eigenaar van De Kaktus is M. Haavez: „Dat houtskool geeft een lekkere karakteristieke smaak aan het vlees". Op de menukaart staan echter ook gerechten met kip, vis, shoarma, en broodjes. Haavez verwacht in de toe komst een toename van pas santen in de Stationsstraat. „Voor die mensen die onder weg zijn naar de trein of de bus is het nu mogelijk om hier een snelle lunch te gebruiken. De openingstijden van mijn res taurant heb ik hiervoor aange past. Vanaf één uur 's middags kunnen mensen hier terecht. Ik wil ook nog een soort loket maken zodat mensen niet eens naar binnen hoeven te komen om een broodje te kopen. Hier voor moet ik nog wachten op een vergunning. Zodra ik de vergunning binnen heb kun nen broodjes worden meege nomen, maar ook hier worden opgegeten". De Kaktus biedt daarnaast ook een bezorgservice. Dat wil zeg gen dat het mogelijk is om gerechten thuis of op het werk af te leveren. Bij een minimale besteding van vijftien gulden of meer is deze service gratis. Als specialiteit noemt Haavez zijn spare-ribs. „Ik maak de marinade voor de spare-ribs zelf. De meeste marinades zijn gebaseerd op ketjap. Ik laat de spare-ribs weken in een mari nade waar honing in is gedaan. De spare-ribs smaken door deze marinade al lekker, maar doordat het op een houtskoolvuur wordt klaarge maakt, krijg je helemaal een goede smaak".

de Vlissinger | 1996 | | pagina 17