Up with People verbroedert jongeren Sprookjesconcert Arsenaaltheater Burgerzaal in teken van Oude Muziek Grungy gitaarrock in Vlissingse Piek WERVELENDE MUSICALSHOW IN PRINS VAN ORANJE 1 FEBRUARI T/M 7 FEBRUARI IN MIDDEN ZEELAND Opzwepende muziek, dans, drama en meer dan honderd artiesten afkomstig uit vierentwintig verschillende landen. Dat zijn de ingrediënten voor een bruisende internationale musicalshow. Op zaterdag 10 februari komt Up with People met haar dynamische show The Festival naar de Prins van Oranje in Goes. In totaal werken zo'n 2.250 jongeren meer aan The Festival. Ervaring Wervelend In de reeks zondagmiddag-familiematinees van het Arsenaaltheater staat dit weekend een optreden van het Key Ensemble gepro grammeerd. Het Key Ensemble brengt op vrijdag 2 februari twee muzikale sprookjes. Lezingen Gezondheid Oude cd's voor kinderfonds In de sfeervolle Burgerzaal van het Middelburg se stadhuis staat ieder jaar een reeks 'oude muziek'-concerten geprogrammeerd. Dit jaar begint de serie op vrijdag 2 februari met een optreden van de sopraan Anne Azéma. De grungy gitaarrockband Gomer Pyle treedt op zaterdag 3 februari op in de Piek in Vlissingen. Het concert begint om 22 uur. Woensdag 31 januari 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER lïï 10» lïï igf 1® Uï lïï Achter de naam Up with Peop le gaat een organisatie schuil die in 1968 werd opgericht in de Verenigde Staten. Inmid dels in Up with People uitge groeid tot een instelling met internationale allure met kan toren verspreid over de hele wereld. Het is een onafhanke lijke, niet winst-gevende, edu catieve organisatie die als doelstelling heeft het contact en begrip tussen verschillende nationaliteiten, culturen en rassen te bevorderen. Up with People biedt een cul tureel uitwisselingsprogram ma aan jongeren van achttien tot zesentwintig jaar. De deel nemers krijgen de kans om in een groepsverband van meer dan honderd jongeren een jaar lang door de wereld te reizen en ervaring op te doen op het gebied van management-vaar- digheden, show productie en vrijwilligerswerk. Ze treden op in verschillende steden in de wereld en verblijven in lokale gastgezinnen om zo daadwer kelijk een andere cultuur te kunnen beleven. De show van Up with People, The Festival, werd geschreven door meer dan twintig interna tionale componisten en mede werkers, waaronder Marcin Hamlisch (A Chorus Line). Het is een kleurrijke opeenvolging van muziek en dans van over de hele wereld, waaronder India, Japan, Bulgarije, Mexico en Zuid-Afrika. Zowel ontroe rende ballades die tot naden ken stemmen als swingende nummers waar je niet stil bij kunt blijven zitten passeren de revue. Authentieke kostuums uit tal loze landen, een wervelende choreografie en de aanstekelij ke energie vormen het han delsmerk van The Festival. Het spannende en intrigerende verhaal speelt zich af tegen de achtergrond van een festival. Er is een jong stel dat probeert samen een toekomst op te bouwen, een straatveger, een krantenverkoper en de gladde Rick Slick. Wanneer twee riva liserende straatbendes slaags raken dreigt het festival niet door te gaan. De voorstelling van het Key Ensemble valt uiteen in twee delen. Als eerste brengt de groep het oeroude sprookje De prinses op de erwt: eeu wen geleden waren prinses sen tere wezentjes die beslist niet op een erwt kon den slapen, ook niet als er twintig matrassen op waren gelegd. Alle ingrediënten van een echt sprookje zijn verwerkt in het overbekende verhaal: een listige koningin, de pensioenwens van een oude koning en natuurlijk het huwelijk tussen een ech te prins en prinses. Na De prinses op de erwt een gloednieuw sprookje: De kleine Juan en de vier kralen. Het verhaal werd geschreven door klarinettist Gerard Zuyderhoff en speelt zich af op de kleurrijke markt van Cochamba, met overal muziek en felle stemmen. Tussen de kraampjes van Indianenvrouwen uit de ber gen beleeft de kleine Juan een spannend avontuur wanneer hij op zoek gaat naar een meisje. Haar naam kan hij alleen achterhalen als hij vier kralen heeft. Hij vindt ze op een wonderlijke, sprookjesachtige manier. Het Key Ensemble bestaat uit violiste Reinette Thia- dens, klarinettist Gerard Zuyderhoff en pianiste Mar garet Krull. Samen met actri ce Loeki Wieringa bewerkten ze de twee verhalen tot mini- concerten van elk dertig minuten. De voorstelling is bedoeld voor volwassenen en kinderen vanaf vijf jaar. Het sprookjesconcert begint om 15 uur in het Vlissingse Arsenaaltheater. Up with People brengt op zaterdag 10 februari de wervelende voorstelling The Festival in De prins van Oranje in Goes. Humanisme - Het Humanis tisch Verbond verzorgt op 11 februari een lezing door Rob Tiel- man, met als onderwerp 'Inlei ding op het humanisme en de internationale humanistische beweging'. Deze bijeenkomst wordt gehouden in de aula van het Jacob Roggeveenhuis aan de Middelburgse Noordsingel. De lezing begint om 10.30 uur. Admiraliteit Veere - De werkgroep Historie en Archeolo gie van het Zeeuws Genoot schap der Wetenschappen houdt op dinsdag 6 februari een voordracht over het onderzoek van L. Sicking naar de Admirali teit van Veere in de Habsburgse tijd. Sicking is verbonden aan de rijksuniversiteit Leiden. Zijn lezing kreeg de titel 'Zeeland als Europoort voor Habsburgs fami- liegebruik (1490-1560)' mee. Hij zal het vooral hebben over de rol van Veere bij het aan- en afreizen van de regerende vorsten. Na afloop is er gelegenheid tot het stellen van vragen en voor dis cussie. De lezing vindt om 20 uur plaats in Huize 's Hertogenbosch aan de Middelburgse Vlasmarkt. Joegoslavië - Het centrum Vrije Universiteit en Samenle ving houdt op dinsdag 5 maart een lezing over de historische achtergronden van de Joegosla vische burgeroorlog. Het ver band tussen de burgeroorlog en de tweede wereldoorlog wordt aangegeven en in brede samen hang worden achtergronden en oorzaken van dit conflict behan deld. Deze lezing wordt gegeven door G.R. Zondergeld, docent nieuwste geschiedenis aan de Vrije Universiteit Amsterdam. De bijeenkomst begint op 20 uur in de Zeeuwse Bibliotheek. Gestaltwerk - De Vlissingse Gestaltpraktijk houdt op 10 en 11 februari een cursus Gestaltwerk in centrum Namaskara in Kapel- le-Biezelinge. Gestaltwerk is een hulpmiddel om de rationele en emotionele kanten van iemands persoonlijkheid te stimuleren en de ruimte te geven. Er wordt gewerkt met lichaamswerk, geleide fantasie en Afrikaanse dans. De cursus staat onder lei ding van Angèle Nederlof. Inlich tingen: 0118 - 467 542 (Angèle Nederlof). Music House begint in februari een aktie voor het Ronald McDonald Kinder fonds. ledereen kan zijn of haar oude, niet langer gewenste cd's bij een fili aal van Music House inleve ren. Per cd krijgt de consu ment een korting tussen fl 1,50 en fl 7,50 op een nieu we aankoop. De ingeleverde cd's worden vervolgens in een speciale 'dump-store' in Rotterdam ver kocht. De helft van deze opbrengst is voor de stichting Ronald McDonald Kinder fonds. Het kinderfonds is de overkoepelende organisatie van de Ronald McDonald Hui zen. Deze huizen helpen ouders en familieleden van ernstig zieke kinderen met een 'thuis ver van huis', vlakbij het ziekenhuis. Daar kunnen zij zich terugtrekken en bijkomen, overnachten en zichzelf zijn. Ze vinden steun bij andere ouders, de huismanager en vrijwilligers. In Nederland zijn momenteel zes van dergelijke huizen: in Amsterdam, Utrecht, Gronin gen, Nijmegen, Leiden en Rot terdam. In Amsterdam Buiten- veldert en in Maastricht wordt de komst van een huis voorbe reid. Anne Azéma (links) treedt aanstaande vrijdag op in de Burgerzaal van het Middelburgse stadhuis. Azéma, onder meer bekend van optredens tijdens het festi val Oude Muziek in Utrecht, treedt op met een ensemble dat bestaat uit Shira Kammen (vedel en rebec), Jesse Lepkoff (fluit en blokfluit) en Cheryl Ann Fulton (harp). Het concert in de Burgerzaal begint om 20 uur. De huidige bandleden van Gomer Pyle kwamen in 1993 bij elkaar. Een klein jaar later verscheen de eerste demo en dit jaar maakte de band een single-cd met vijf nummers. De Westbrabantse vijfmans formatie speelt eigen num mers waarin grunge-, punk-, rock- en popinvloeden te her kennen zijn en wordt ook wel vergeleken met de Goese band Kamjehaar. De teksten van zanger Mark Brouwer zijn beschouwend en gaan over allerlei persoonlijke en sociale onderwerpen. De band stond geboekt als voor programma van Uriah Heep tijdens de muziekfeesten in Huybergen. ABNEMUIDEN Atelier Ludmila Kalmae- va. Tuindorp 5, schilderijen, portretten en posters. Ge opend na tel. afspraak 0118- 603469. DOMBURG Badpaviljoen, Badhuisweg 1, Dertien Duitse en Zwitser se kunstenaars, tentoonstel ling 'Mogelijkheden van het Hotel'. GOES Stadskantoor, Oostsingel 2, leden van de stichting Goese Kunstmarkt, diverse werken. Kunstuitleen De Bevelan- den. Wijngaardstraat 3, Zeeuwse kunstenaars, diver se werken. Revalidatiecentrum Lin- denhof, 's-Gravenpolderse- weg 114a, Johan Hietbrink, schilderijen. Velden, Goes Nieuw West, Afront, Kunsthaus Rhenania en Trechter 5. Prins van OranjeNieuw- straat 14, Ria Ruedisueli, bronzen beelden van ope ra's. Lunchcafé Stadhuis, Grote Markt, mevrouw De Koning, schilderijen. Bibliotheek, Oostwal 34, 'Boek en vorm/vorm en boek', wintertentoonstelling van kunstenaarsboeken. Ter Valcke, Valckeslotlaan 200, Safian Ashot, schilderij en. Gezondheidscentrum De Pijlers, Van Dusseldorp- straat 1-11, Judy van Dok- kum, schilderijen. Galerie Van den Berge, Wijngaardstraat 3-I, werken van VJydo Blokland. Loek Grootjans, Noor de Rooy, Yvon Trossèl, Bernard Hee- sen; selectie. KAMPERLAND Restaurant Papilion, Veer- weg 37, Lydia Klop-Steen- dijk, aquarellen en portret ten. Geopend ma. t/m za. vanaf 10 uur, zo. vanaf 17 uur. KATTEN DUKE Galerie llona. Dorpsstraat 23-25, llona Schmit, naïeve schilderijen. Geopend za. van 14-17 uur. Gomer Pyle. MIDDELBURG Galerie 't Zeepaardje, Vlasmarkt 7-9, Maurice en Saskia Góth, tekeningen, aquarellen, gouaches en pas tels. Galerie Willem Vader, L. Noordstraat 56, schilderijen, tel. 0118-629419, dagelijks geopend. Atelier Anneke Ruim- schotel. Groot Mede 66, tel. 0118-616323, staal- en touw- plastieken, geopend na tel. afspraak. Wandelkerk Lange Jan, tentoonstelling van diverse kerken in Middelburg. Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen, Kousteensedijk 7, Middelburg in vogelvlucht. Meubeltoonzaal Jan Alink, Nieuwe Kleverskerk- seweg 17, Joke Nederhand, schilderijen, aquarel, oliepas tel en crayon. Galerie Spitsbergen, Korendijk 46, Jaap Heuvingh, beelden. Galerie Caesuur, Nieuwe Wal 4, Hans Overvliet, foto werk en gebruiksaardewerk uit verre landen. Kapper Henk v.d. Veen, Korte Noordstraat 6, David Heijgelaar, gemengde tech nieken. Stichting Welzijn Oude ren, Molstraat 13, Corry en Jan Bosch, Koen Hermsen, Armand Gimbrère, Beppy van den Broek en Marina Timmers-Verhoeven, olie verf, pastel, gemengde tech nieken en waterverf. Ge opend op werkdagen van 10- 16 uur (vanaf 5 februari). Zeeuws Museum, Abdij, Boezem, Willem Buys, Piet Dieleman, Bert Frijns, Jan van Leeuwen, Bob Pingen en Leen Quist, 'Blauw rood wit', een keuze uit de collectie hedendaagse kunst door Gert de Kok. Galerie 't Haentje te Paart, Spanjaardstraat 19, Corri Blaas; houtdrukken en etsen, Cobi Boone, beelden. Kuiperspoort 22, Jeltje Ratsma, 'Het overgegroeide pad' installatie van terugge schonken BKR-werken. ABN-AMRO Bank, Markt 7, G.H.J. Kuipers, aquarellen. Zeeuwse Bibliotheek, DONDERDAG 1 FEBRUARI Ambachtscentrum, Goes; Poppentheater Sim Bolus, 'Lieve boom', 16 uur. VRIJDAG 2 FEBRUARI Burgerzaal Stadhuis, Mid delburg; Anne Azéma, 20 uur. Arsenaaltheater, Vlissin gen; Bluesy theaterconcert, Lils Mackintosh, 20 uur. 't Beest, Goes; Josse de Pauw, 'De verhuizing', 20.30 uur. ZATERDAG 3 FEBRUARI Concert- en Gehoorzaal, Middelburg; Middelburgs Muziekkorps, 20 uur. Prins van Oranje, Goes; 'Pump boys dinettes', musical met Danny de Munck, 20 uur. Kloveniersdoelen, Middel burg; Pierre Courbois Kwar tet, 20.30 uur. De Piek, Vlissingen; Gomer Pyle, 22 uur. ZONDAG 4 FEBRUARI Arsenaaltheater, Vlissin gen; Key Ensemble, 'De prin ses op de erwt' en De kleine Juan en de vier kralen', 15 uur. NEELTJEJANS Delta Expo, Windenergie, tentoonstelling windenergie. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Delta Expo, 'Water', exposi tie over Integraal Water Beheer. Buitenhaven, bij het Tops- huis, Trechter 5, kunstproject Framework Invitation. OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Muse um, Duinvlietweg 6, exposi tie 'Wildlife Photograper of the Year', fototentoonstel ling. OOST-SOUBURG Verzorgingshuis De Zoute Viever, Dongestraat 1, Vera Niederer, aquarellen. Ge opend tijdens kantooruren. Watertoren CHK, 'De selek- tie II'een serie tentoonstellin gen over de kunstproduktie in Zeeland. Bert Frijns; glas skulpturen, Wim Hofman; schilderijen/mixed media (vanaf 2 februari). VLISSINGEN Inguana, Bellamypark 35, levende reptielen, amfibieën en insekten, dagelijks ge opend zo., ma. en do. 14- 17.30 uur. Di., wo., vr. en za. 10-12.30 uur en 14-17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Bres- kens. Op dubbeldekkers veerboot ms 'Prinses Julia na' zeven wissellijsten met toeristische promotie (beeld van Zeeland als vakantie land). Notariskantoor Sauer en Oonk, Badhuisstraat 181, Annemieke v.d. Woestijne, foto-expositie 'kleurrijk Tan zania'. Arsenaal, Arsenaalplein 7, Joke Nederhand-Wijnber- gen, schilderijen van jazzmu sici, clowns en vrouwenfigu ren. Galerie Hannelore Mey- aard, Hendrikstraat 8, Her- mand Brood, zeefdrukken, t- shirts met opdruk. Zorgcentrum Scheldehof, Stadhuisplein 22, An Heeren; olieverfschilderijen, Leo Speckens, schilderijen in ver schillende technieken. WEMELDINGE Atelier L. Rijks, Chozee- weg 27, schilderijen, dage lijks geopend. WOLPHAARTSDIJK Galerie Jan Boer, Aarde- bolleweg 5, Jan Boer, olie verven. DINSDAG 6 FEBRUARI Grote Kerk, Goes; Carillon bespeling door Sjoerd Tam- minga, 13.30-14.30 uur. Stadsdanszaal, Middel burg; Pat Travers, 21.30 uur. WOENSDAG 7 FEBRUARI Ambachtscentrum, Goes; Poppentheater Sim Bolus, 'Lieve boom', 14.30 uur. Prins van Oranje, Goes; De Types, 'Proficiat', 20 uur. Kousteensedijk 7, C. Heijkoop, 'Door het oog van: C. Heijkoop', fototentoonstel ling. Middelburgs Koffiehuis, Langeviele 61, Ad van Noord, olieverf en aquarel 'Zicht op Zeeland en de eigen tijd'. Vleeshal, Markt, Honoré d'O, 'E eindigen met iets dap pers a'. Geopend di. t/m zo. 13-17 uur. DONDERDAG 1 FEBRUARI Alhambra I Vlissingen, 'Dan gerous Minds' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Fair Game' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'The Usual Suspects' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, '007 Goldeneye' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Film pje' 20 uur. 't Beest Goes, 'Tot Ziens' 20.30 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'Carrington' 20 uur. VRIJDAG 2 FEBRUARI Alhambra I Vlissingen, 'Dan gerous Minds' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Fair Game' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Filmpje' 19 uur. 'The Usual Suspects' 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, '007 Goldeneye' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Film pje' 19 en 21.30 uur. 't Beest Goes, 'Tot Ziens' 20.30 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'Tot Ziens' 20 uur. 'Carrington' 22.30 uur. ZA TERDA G 3 FEBRUARI Alhambra I Vlissingen, 'Dan gerous Minds' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Lang Leve de Koningin' 14 uur. 'Fair Game' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Filmpje' 14 en 19 uur. 'The Usual Suspects' 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, '007 Goldeneye' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Film pje' 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'Carrington' 20 uur. 'Tot Ziens' 22.30 uur. ZONDAG 4 FEBRUARI Alahmbra I Vlissingen, 'Dan gerous Minds' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Lang Leve de Koningin' 14 uur. 'Fair Game' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Filmpje' 14 en 19 uur. 'The Usual Suspects' 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, '007 Goldeneye' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Film pje' 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'Tot Ziens' 20 uur. MAANDAG 5 FEBRUARI Alhambra I Vlissingen, 'Dan gerous Minds' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Fair Game' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'The Usual Suspects' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, '007 Goldeneye' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Film pje' 20 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'Red River' 20 uur. DINSDAG 6 FEBRUARI Alhambra I Vlissingen, 'Dan gerous Minds' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Fair Game' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'The Usual Suspects' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, '007 Goldeneye' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Film pje' 20 uur. 't Beest Goes, 'Mes in het water' 20.30 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'Filmcollege: 'Moe der Dao' 19.30 uur. WOENSDAG 7 FEBRUARI Alhambra I Vlissingen, 'Dan gerous Minds' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Lang Leve de Koningin' 14 uur. 'Fair Game' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Filmpje' 14 uur. 'The Usual Suspects' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, '007 Goldeneye' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Film pje' 20 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'Carrington' 20 uur. VRIJDAG 2 FEBRUARI Alhambra IV Vlissingen, 'Babe' 19 uur. ZATERDAG 3 FEBRUARI Alhambra I Vlissingen, 'Pocahontas' (Ned.) 14 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Babe' 14 en 19 uur. Grand Theater Goes, 'Poca hontas' 14 uur. ZONDAG 4 FEBRUARI Alhambra I Vlissingen, 'Pocahontas' (Ned.) 14 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Babe' 14 en 19 uur. Grand Theater Goes, 'Poca hontas' 14 uur. WOENSDAG 7 FEBRUARI Alhambra I Vlissingen, 'Pocahontas' (Ned.) 14 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Babe' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Poca hontas' 14 uur.

de Vlissinger | 1996 | | pagina 7