informatiepagina van de gemeente Vlissingen EEN TWEEDE JEUGD VOOR HET MIDDENGEBIED VAN VLISSINGEN OMGEVING BLOEMENLAAN HET HELE MIDDENGEBIED OMGEVING ROOSEVELTLAAN VLISSIDEED KARAKTERISTIEK OMGEVING BONEDIJKESTRAAT OPMERKINGEN? r-—-, PRATEN MET DE WETHOUDER OF DE WUK- AMBTENAAR L' WIJKWINKEL ■ÜMI WIJKAGENT Woensdag 17 januari 1996 DE VLISSINGER 5 N DEN BLAUW GERUITEN KIEL Behalve schriftelijk kunt u ook mondeling uw me ning geven over het uit- voeringsplan Middenge bied. De wijkwethouder en de wi|kambtenaar houden hiervoor spreek uur in de wijkwinkel aan de Hogeweg 88. U kunt hen rechtstreeks benade- renl Vandaag verschijnt het uit voeringsplan 1996 voor verbetering van het Mid dengebied van Vlissingen. Er staan tal van maatrege len in die dit jaar zullen worden uitgevoerd in de wijken rona de Bonedijke- straat, de President Roos- eveltlaan en de Bloemen- laan. In overeenstemming met de wensen van de be woners gaat het om de zo genoemde vier V's: minder Viezigheid/ minder Ver keer, meer Veiligheid en meer Verlichting. De ge meente Vlissingen gaat er ruim f 2,3 miljoen aan be steden. Hierdoor en door de diverse nieuwbouwpro jecten in het gebied beleeft et Middengebied een wa re tweede jeugd! PLAN VAN AANPAK 'PRIMA WONEN, DAT HOU DEN WE ZO!'. Onder deze titel verscheen vorig jaar maart een bewaarblad over het plan van aanpak voor het Middengebied. Het blad werd huis-aan-nuis in het Middengebied verspreid en bevatte een uitgebreide lijst van mogelijkheden ter verbetering van het gebied. Achterin stond een top 10 antwoordkaart die bewoners aan de gemeente kon den zenden. Dat deden er zo'n 400! De bewoners top 10 werd aangevoerd door minder Viezig heid, minder Verkeer, meer Vei ligheid en meer Verlichting. Het uitvoeringsplan voor 1996 dat nu is verschenen is mede geba seerd op deze bewonerswensen. UITVOERINGSPLAN 1996: Uitgangspunt voor 1996 is zo veel mogelijk kleine projecten uit te voeren op veel lokaties in het Middengebied. Na 1996 tot 2000 zullen de grotere projecten aan de orde komen. In 1996 zullen die wor den voorbereid. Het uitvoeringsplan 1996 geeft een aantal algemene maatrege len aan voor het hele Middenge bied. Dit noemen we de 'ge- biedsoverstijgende' maatregelen. Omgeving Pre sident Roos- eveltlaan/Her- cules Segherslaan. De flats rechts onder zijn in middels ges loopt om plaats te maken voor eengezinswo ningen. (lucht foto: Ruben Oreel) Daarnaast is het Middengebied verdeeld in drie deelgebieden, waarvoor elk maatregelen in het plan zijn opgesomd. De drie ge bieden zijn: A. Het gebied ten oosten van de Schuitvaartgracht en ten zuiden van de President Rooseveltlaan. Dit is het gebied in de omgeving van de Bloemenlaan. B. Het gebied ten westen van de Schuitvaartgracht, inclusief Het Fort. Dit is het gebied in de omgeving van de Bonedijkestraat. C. Het gebied ten noorden van de President Rooseveltlaan, inclu sief de flats aan de Vincent van Goghlaan. Dit is het gebied in de omgeving van de President Rooseveltlaan. Spreekuren wijkwethou der Cees de Keijzer in wijkwinkel Hogeweg 88: maandag 22 januari 1996 09.00 - 11.00 uur. dinsdag 23 januari 1 996 15.00- 17.00 uur. Spreekuren wiikambte- naar Walter Vaei in wijk winkel Hogeweg 88: 4 de vrijdagen 19 januari 1996, 26 januari 1996, 2 februari 1996, 9 februari 1996 en 16 februari 1 996 van 10.00 - 12.00 uur. U bent van harte wel kom! In het Middengebied heeft de gemeente een wijkwin kel aan de Hogeweg 88. Hier vindt u ook wijkbe- middelaar Ed de Hela de gemeente. van In het Middengebied van Vlissingen wonen zo'n 8.200 mensen, bijna één vijfde deel van het aantal inwoners van Vlissingen. In het Middengebied is het goed en goedkoop wonen in betaalba re huurwoningen en - meer en meer - in redelijk betaalbare koopwoningen. Dicht bij de stad, de winkelcentra, de boulevard en het strand. Toch zijn er ook wel wat proble men. Zo voelen sommigen zich onveilig. Of hebben last van het verkeer. Of van de buren. Of er geren zich aan de rommel op straat. De samenstelling van de bevol king in het Middengebied is een zijdig. Er wonen (niet meer) zo veel gezinnen met kinderen. Er wonen relatief veel jongere en oudere alleenstaanden, één-ou dergezinnen en personen van buitenlandse afkomst. In het gebied rond de Bon edijkestraat liggen wat so ciale- en maatschappelijke problemen. Deze moeten beheersbaar gaan worden. De kwaliteit van het ge bied kan aanzienlijk wor den verbeterd door het ontwikkelen van het ge bied rond de voormalige kerk aan het plein Hoge weg - Bonedijkestraat. De Bonedijkestraat behoudt zijn huidige verkeersfunctie maar onderzocht zal wor den welke verkeersmaat regelen nodig zijn om het het woon- en leefklimaat te verbeteren. Voor dit ge bied staan in het plan 23 maatregelen. De belang rijkste vindt u hierna. De volledige lijst is in het plan opgenomen. Brandgangen rond de Bonedijke straat verlichten. Herstraten van de Hendrik de Keyserstraat, Schuitvaartstraat, Joost de Moorstraat en Verleng de Bonedijkestraat (fiets- en voet paden). Parkeeroverlast ziekenhuis ver minderen; wijzigen eenrichtings verkeer in de straten uitkomende op de Sottegemstraat. Meer parkeergelegenheid maken op Het Fort. Voorbereidingen treffen om de Schuitvaartgracht uit te baggeren ter hoogte van Het Fort. Openbare groenvoorzieningen Hogewegplein verbeteren en op termijn ae groenvoorzieningen langs de Schuitvaartgracht. Eventueel samenvoegen boven- en benedenwoningen Schuit vaartgracht (complex Oud Goed Wonen). Woningonderhoud in Hendrick de Keyserstraat, Sottegemstraat, Ravesteynplein, Schuitvaart gracht, Bonedijkestraat, Hoge weg, Calandstraat en Leeghwa- terstraat. Bloemenlaan (foto: Ruben ■■■Oreel). rijkaaent in het Mid dengebied is Frank Bou- man. Hij is een bevoegd politieman: geüniformeerd en gewapena. ding met het politiebureau. De wijkagent is van tijd tot tijd ook in de wijkwinkel te vinden, maar natuurlijk het meeste in de wijk zelf! De wijkagent is er voor alle poli tiezaken. Hij surveilleert te voet of op de fiets. Hij staat in verbin- Bel voor de wijkagent met het bureau van politie: 42 44 00. f Bonedijkestraat - I (foto: Ruben v Oreel). ^^■Hraad het plan vaststelt en er geld 'J^OOa k Jk voor beschikbaar stelt. uitvoeringsplan Middengebied 1996 gezien en heb er wel wat over op te merken. a a Het volledige plan ligt ter inzage I Ik vind I in de wijkwinkel aan de Hoge- weg 88. De openingstijden zijn: j maandag, woensdag, vrijdag 09.00 - 12.00 uur; dinsdag en J donderdag 09.00 - 12.00 en I Naam en voorletters: 14.00 - 1 /.00 uur._ I Straat en huisnummer: U kunt schriftelijk reageren Postcode en woonplaats: I op het uitvoeringsplan Ik krijg bericht van de gemeente over mijn reactie. Middengebied tot en met 20 februari 1996 met ae- Deze bon vóór 20 februari 1996 in een onaefrankeerde envelop zenden aan: Gemeente Vlissingen, bruikmaking van onder- j sectie Bouwen en Wonen (Middengebied), Antwoordnummer 2, 4380 WB VU5SINGEN. staande bon. —1 UW MENING? GRAAG! Het nu verschenen uitvoe ringsplan 1996 Middenge bied is een plan van burge meester en wethouders. Het moet nog door de ge meenteraad worden vast gesteld. Het kan zijn dat u het er niet mee eens bent. Of dat u vindt dat de verkeerde keuzes zijn gemaakt. De gemeente wil dat graag van u horen! Daarom is er eerst in spraak, voordat de gemeente- Het gebied rond de Bloe menlaan is het hart van het Middengebied. Er aaat veel verkeer door de Bloe menlaan in noord-zuid richting. De gemeente wil de verkeersstromen door dit hart van het Middenge bied verminderen. Er wordt gedacht om in de nabije toekomst een andere in richting van de Bloemen laan te maken om het doorgaande verkeer te weren. De Bloemenlaan wordt daarmee een buur- tontsluitingsweg. Ook aan het groen in de omgeving van de Bloemenlaan kan veel worden verbeterd. Voor dit gebied staan in het plan 35 maatregelen. De belangrijkste vindt u hierna. De volledige lijst is in het plan opgenomen. Brandpaden verlichten. Bloemenlaan verkeersluw maken. Riolering Bloemenlaan - noord vervangen. J. van Ruysdaellaan, Crocuslaan, Madelievenlaan, Anjelierenlaan en Jeroen Boschweg herstraten. Gedeelte van de Paul Kruger- straat asfalteren. Groenvoorzieningen vernieuwen in Breitnerlaan, Adriaen Brou werlaan, Margrietenlaan, Rem- brandtlaan, Bloemenlaan, Roos eveltlaan, Tooroplaan, Frans Hal slaan, Gerard Doulaan en Jan Vermeerlaan. Woningbouw aan de President Rooseveltlaan. Woningonderhoud in Papaver laan, Mats Hogeweg en Roos eveltlaan, Crocuslaan, Paul Kru- aerstraat, Van Dishoeckstraat, Ribesstraat, Jan Vermeerlaan, Jan Steenlaan, Jozef Israelslaan, Mesdaglaan, en Anjelierenlaan. Liften aanbrengen in de flat- wo ningen aan de Korenbloemlaan. Druk verkeer bij de klok op de kruising Bloemenlaan President Roos eveltlaan (foto: Ruben Oreel). In de wijkwinkel kunt u terecht voor allerlei gemeentelijke za ken, informatie, klachten en tips. De wijkbemiddelaar helpt u te zoeken naar mogelijkheden ter verbetering van de situatie in uw buurt. Hij Tan ook helpen bij het schrijven van een brief of in spraakreactie aan de gemeente. De openingstijden van de wijkwinkel aan de Hoge weg 88 zijn: maandag, woensdag, vrijdag van 09.00 - 12.00 uur en dins dag en donderdag van 09.00 - 12.00 en 14.00 - 17.00 uur. Het telefoon nummer is 41 73 99. Het uitvoeringsplan bevat ongeveer 70 gebiedsover- stijgende' maatregelen die voor het hele Middenge bied gelden. Niet alle pro jecten kunnen worden uit gevoerd. De belangrijkste projecten die wel uitae- voerd kunnen worden vindt u hierna. De volledi ge lijst is in het plan opge nomen. Drempels aanleggen en woon straten herinrichten. Een speciaal onderhoudsteam in stellen voor het onderhoud van het openbaar gebied. Een strenger en gerichter beleid om vervuiling tegen te gaan. Ondergrondse glasbakken plaat sen. Nieuwe afvalbakken plaatsen. Stimulering van buurtbeheerpro- jecten door de bewoners. Lelijke schuttingen langs de open bare weg verwijderen. Meer straatverlichting bijplaat sen. Brandpaden verlichten. Gerichte aanpak van dealers in harddrugs. Inbraken en heling aanpakken. Meer voorlichting over inbraak preventie. 'Pieplijn' voor overlastsituaties in stellen. Onderzoek naar functioneren speelplaatsen en speeltuinen. Een zorgcoördinator aanstellen die mensen helpt en begeleidt. Kinderboerderij oprichten aan de Bosweg. Boodschappencentrale en klus- sendienst opzetten. iiding van kinderen na schooltijd organiseren. Huiswerkbegeleidingsgroepen voor de jeugd opzetten. Projecten opstarten op scholen om achterstandsituatie te voorko men bij kinderen. Introductiedagen van nieuwe be woners in de de buurt/wijk. Bevordering van de 2-taligheid van buitenlanders. Tenslotte staat een aantal onder zoeken op stapel die betrekking hebben op de toekomstige ver- keersstructuur in en rondom het Middengebied. Aardig wonen in het Midden gebied: het Ra vesteynplein (foto: Ruben Oreel). In de buurten ten noorden van de President Roos eveltlaan is de vernieu wing van het Middenge- biea goed zichtbaar door nieuwbouw in de Willem van de Veldelaan, Simon de Vliegerlaan, Jan van Goyenlaan en - straks - langs de President Roos eveltlaan. Toch valt in dit deelgebied - met name in de grote groengebieden tussen de flats aan de Vin cent van Goghlaan en de Hercules Segherslaan - het nodige te aoen. Voor het gebied ten noorden van de President Rooseveltlaan staan in het plan 22 maat regelen. De belangrijkste vindt u hierna. De volledi ge lijst is in het plan opge nomen. Brandpaden H. Avercamplaan, Bloemenlaan en Irislaan/Jan van de Capellelaan verlichten; hierin zal nog een keuze moeten wor den gemaakt. Herstraten Adriaen van Ostade- laan en trottoirs en fietspaden zuidzijde President Roosevelt laan, gedeelte Bloemenlaan - Rembrandtlaan. Verbetering en herinrichting groenvoorzieningen in Hendrick Vroomlaan/Bloemenlaan, Adria en van Osfadelaan, Adriaen Coortelaan, Hercules Segher slaan, Vincent van Goghlaan en Albert Cuyplaan. Ondergrondse glascontainer aanleggen in de Hercules Seg herslaan. Opknappen van het openbaar gebied rondom de flatwoningen aan de Meindert Hobbemalaan. Woningonderhoud in Albert Cuyplaan, Beatrixlaan, Jan van Goyenlaan, A. Verdoelstraat, Hercules Segherslaan en Mein dert Hobbemalaan. G E M E E Albert Cuyp laan (foto: Ru ben Oreel). informatiepagina van de gemeente vlissingen redaktie: sectie Communicatie, stadhuis Vlissingen, telefoon 0118-487335

de Vlissinger | 1996 | | pagina 7