Elektrische tandenborstel is ideaal voor snelle en goede gebitsreiniging V" aas ten m meer dein Informatie: (01 18) 484000 OPGELUCHT ADEMHALEN MET LUCHTREINIGERS In De Faam en De Vlissinger vinden alle inwoners van Walcheren wekelijks een schat aan infor matie over de meest uiteenlopende onder werpen als mode, uitgaanhuis en tuin en informatie van de overheid COMFORT H U I S v/e De Faam en De Vlissinger zijn onderdeel van de Zeeland Combinatie. Een groep huis- aan-huis bladen die wekelijks verschijnt in geheel Zeeland en Goeree-Overflakkee in een oplage van 175.220 exemplaren. De Zeeuwse lezer kan zich uitstekend vinden in het brede redaktionele en advertentionele aanbod van deze bladen. Dat advertentiekwaliteit niet duur moet zijn komt tot uiting in de mm-prijs. Eén opdracht is genoeg voor al deze bladen. Woensdag 17 januari 1996 DE VLISSINGER Schone leefomgeving belangrijk voor de gezondheid van iedereen HANDIGE TIPS IN EN ROND UW HUIS Prikkelende ogen, aanhoudende niesbuien, een lopende neus: aller gieën kunnen het leven knap lastig maken. En dan hebben we het nog maar over de lichtere symptomen. Uiteraard is bij de behandeling een belangrijke rol weggelegd voor medicijnen. Maar aangezien stofdeeltjes en andere onzui verheden in de lucht verantwoor delijk zijn voor veel allergieën, is het natuurlijk ook aanbevelens waardig om gewoon voor schone re lucht te zorgen. En wel met spe ciale Caraallergieluchtreinigers. Deze, in samenwerking met aller giespecialisten ontwikkelde pro- dukten, verwijderen pollen, stof en andere allergenen voor 99% uit de lucht en helpen zo allergische reacties te voorkomen. Onder zoeken door onafhankelijke in stellingen bewijzen dit. Naast Cara/allergie luchtreinigers bestaan er ook algemene luchtreini gers voor het verwijderen van geur, rook en stof uit de lucht. Deze zijn ideaal voor het zuiveren van de lucht in een rokerige omgeving of na een gezellig avondje gourmetten. Cara en allergie Uit onderzoek blijkt dat ruim 2 mil joen Nederlanders in meer of min dere mate last hebben van cara of allergieklachten. Cijfers tonen aan dat cara van 20% van het werkver zuim de oorzaak is en dat maar liefst 25% van de kinderen tot 14 jaar last heeft van een vorm van deze aandoening. Luchtreiniging is meer dan zomaar lucht door een filter zuigen. Niet alleen kan de samenstelling van de lucht van plaats tot plaats variëren. maar ook verschillen de verontrei nigende deeltjes in formaat en gewicht. Daarom vragen ze alle maal om een andere aanpak. Nie mand zal de afwas doen, of de ramen lappen, met zeeppoeder voor de witte was. Daarvoor heb je spe ciale schoonmaakmiddelen nodig. Evenzogoed vraagt luchtreiniging om specialisering. Zo zijn er sinds kort luchtreinigers speciaal bedoeld voor cara- en allergiepatiënten. Deze apparaten werken uitstekend tegen allergie opwekkende of de ademwegen prikkelende stoffen als haartjes van huisdieren, stof, uitwerpselen van de huisstofmijt, huidschilfers en pollen die de binnenlucht vervuilen. Cara- en allergiepatiënten ondervin den veel last van deze allergenen. Veelvuldig stofzuigen en poetsen gecombineerd met het gebruik van allergeendichte materialen is be langrijk om de oorzaken van de cara/allergieklachten te verminde ren. Een Philips Cara/allergie lucht reiniger past uitstekend hierbij. Deze heeft vier filters waaronder het gepatenteerde Rotafilter en een HEPA-filter. Het Rotafilter werkt als een centrifuge en drukt de grote re vuildeeltjes tegen de zijwand van het filter. Het HEPA-filter verwij dert het resterende vuil. Dit filter wordt ook gebruikt in laboratoria en cleanrooms van ziekenhuizen, waar een liter lucht slechts één vuildeel- tje mag bevatten (ter vergelijking: in een kamer met rokers telt iedere liter lucht 100 miljard vuildeeltjes). Rokers Je hoeft natuurlijk geen cara- of allergiepatiënt te zijn, om grote waarde te hechten aan het inade men van schone lucht. Iedereen vindt het prettig om in een omge ving te leven die vrij is van stof en tabaks- of andere luchtjes. Voor deze groep hebben de algemene luchtreinigers al langere tijd hun waarde bewezen. Zeker in huizen waar veel wordt gerookt, zijn ze zeer nuttig. Ze zuiveren de lucht van stofdeeltjes en zijn in het bij zonder geschikt voor het verwijde ren van tabaksgeur en - rook. of bij het gourmetten of fonduen ontsta ne etensluchtjes. De algemene luchtreiniger kent een drievoudige filtering van de lucht. Allereerst passeert de lucht het uitwasbare kunststof filter voor de grote deeltjes. Daarna volgt een HEPA-filter voor het tegenhouden van kleinere stofdeeltjes, waarna het apparaat de lucht door twee zeer grote actieve koolfilters zuigt. Deze verwijderen nagenoeg alle geurtjes van sigaretten, fonduen, gourmetten en zelfs kattebakken. ren, geeft een elektrische tandenbor stel een zeer schoon gevoel. Daar naast krijg je ook nog een weldadige massage van het tandvlees. Veel mensen duwen vaak veel te hard op hun borstel, wat het tandvlees en het tandglazuur beschadigt. Elektrische tandenborstels met het 'Soft Pres sure' systeem waarschuwen hier voor. Als de druk te groot is, klikt het borsteltje naar achteren. Als ver volgens minder kracht wordt uitge oefend. veert het borsteltje automa tisch terug naar de juiste poetsstand. Overigens hoef je bij een elektrische tandenborstel helemaal niet te duwen. Het volstaat om de borstel lichtjes tegen de tand of kies te plaatsen en de 'Clean Clear' bor stelbewegingen doen de rest. De tandplak verdwijnt van het opper vlak. Een monddouche maakt het gebit nog eens extra schoon en mas seert het tandvlees. Regelmatig flos sen of het gebruik van tandenstokers of ragertjes zorgt dat ook de nauwe ruimte tussen de tanden goed schoon wordt. Kinderen blijken de elektri sche tandenborstel vaak veel leuker te vinden dan de gewone, waardoor ze beter gaan poetsen. Er zijn fabri kanten die speciale opzetborsteltjes De algemene luchtreiniger, zoals deze van Philips, verwijdert geur, rook en stof Met ons allen geven we in Nederland per jaar zo'n 250 miljoen gul den uit aan tandpasta en tandenborstels. We poetsen er gezamenlijk de niet geringe hoeveelheid van vier miljoen liter tandpasta door heen. Het lijkt dus of we alle zorg aan ons gebit besteden, maar schijn bedriegt. Onderzoek wijst namelijk uit dat vier op de tien Nederlanders hun tanden niet vaker dan één maal per dag poetsen. Slechts 42% volgt het algemene advies op om per jaar vier nieuwe tandenborstels te kopen. De gevolgen zijn zichtbaar. Maar 65% van de Nederlanders heeft nog eigen tanden en kiezen. Nu de overheid fors heeft ge snoeid in de ziekenfondsvergoe dingen voor tandheelkundige hulp. is het belang van een goede mondhygiëne ook voelbaar in de eigen portemonnee. Als tanden konden kiezen, dan kozen ze voor een grondige poetsbeurt na elke keer dat we gegeten hebben en extra zorg door flossen, tanden stokers, ragers en mondwatertjes. Toch zijn er maar weinig mensen die consequent zoveel aandacht en tijd aan hun gebit schenken. Goed poetsen is namelijk iets anders dan vlug het gebit 'schrob ben'. Voor een optimale verwij dering van tandplak moet je tand voor tand en kies voor kies met een verticale beweging schoon- poetsen. Met een gewone tanden borstel kost dit zeker 6 tot 8 minuten. Maar pas dan bestaat de zekerheid dat tandplak - de veroor zaker van gaatjes en ontstoken en wijkend tandvlees - verdwenen is. Wie niet zoveel tijd aan gebitsver zorging besteedt of wil besteden, kan de aanschaf van een elektrische tandenborstel overwegen. Deze heeft voor een goede poetsbeurt ongeveer 2 minuten nodig. Schoon gevoel Een op de zes Nederlanders poetst inmiddels al elektrisch. Doordat de borsteltjes zelf op de beste manier bewegen om tandplak te verwijde- Dental Logic voor een stralende lach voor kinderen leveren, uitgevoerd met een kleinere kop en in vrolijke kleuren. 'Soft Pressure Systeem Waterdicht Goede elektrische tandenborstels zijn absoluut waterdicht. Ze zijn dus niet alleen gemakkelijk onder de kraan te reinigen, maar kunnen ook in bad of onder de douche gebruikt worden. De houder is tegelijker tijd een handige oplaadunit, die dagenlang zorgeloos poetsplezier geeft. De topmodellen hebben een lampje dat oplicht wanneer de minimale poetsduur van 2 minuten is verstreken. Daarnaast bestaan Dental Centres die de elektrische tandenborstel met een monddouche combineren voor een optimale mondhygiëne. Er zijn elektrische tandenborstels vanaf 99 gulden. De opzetbor steltjes zijn qua prijs met een gewone tandenborstel te vergelij ken. Deze kosten vanaf 12,95 gulden per vier stuks. Er zijn ove rigens fabrikanten die een elektri sche tandenborstel 30 dagen op proef geven. Bevalt het niet, dan kan het apparaat teruggestuurd worden en krijgt de koper het aankoopbedrag terug. Elektrische Dental Logic tandenborstels 'Clean Clear' De Fa?1" en Vlissin9er 40 000 ge Westkapel Opgelucht ademhalen. Ook op de slaapkamer. Inzet: De huisstofmijt: veroorzaker van veel overlast

de Vlissinger | 1996 | | pagina 5