Nieuwe eigenaar voor restaurant Valentijn Nieuwe start voor wijk centrum De Zwaan De kunst van het onderhandelen Hoe doeltreffend is uw leven? Spelletjes Vrouwenvakschool begint administratieve opleiding 412^9 Stichting Horeca Onderwijs PETIE WANROOY: ELDERS IN HET LAND VANZELFSPREKEND FENOMEEN De Vlissinger Petie Wanrooy ziet het helemaal zitten. 'Zijn' Automarkt Vlissingen zal ooit - zo stelt hij vast - de allure van de automarkten elders krijgen. Utrecht is zijn grote voorbeeld. Daar bieden handelaren en particulieren weke lijks zo'n drieduizend auto's te koop aan. In Vlis singen in een loods op de hoek Industrieweg- Oude Industrieweg begon het twee maanden geleden schoorvoetend. „Maar met de week komen meer mensen om hun auto van de hand te doen", stelt hij vast. Vrouwen die als administratieve kracht willen werken binnen de procesindustrie kunnen op 6 februari aan een opleiding beginnen bij de vrou wenvakschool Janneke Dierx. Restaurant Valentijn aan de Nieuwendijk in Vlis singen heeft sinds kort een nieuwe eigenaar. Vorige week vrijdag heropenden chef-kok Pedro Ventevogel en zijn vrouw Arietta het restaurant. Pedro Ventevogel zwaaide al vijf jaar de scepter in de keuken van het etablissement. Hoewel het interieur en de menukaart van het restaurant enigszins gewijzigd zijn zullen de vaste klanten van Valentijn zich volgens Pedro en Arietta Ven tevogel in de zaak blijven thuisvoelen. Mooi (en) voor et nieuwe jaar in... i BEDRIJFSKUNDIG BEKEKEN LEZERS SCHRIJVEN HORECA CURSUSSEN CURSUS CAFÉBEDRIJF 295, Effectief leven (1) PSYCHOCONSULT Het Oost-Souburgse wijkcentrum De Zwaan wordt aanstaande zaterdag (20 januari) door de Vlissingse wethouders mevrouw L.C. Poppe-de Looff en de heer T.R.K. Meijer heropend. Het bestuur van De Zwaan had voorheen alleen de beschikking over een ruimte in het gebouw. De rest van het buurthuis -zoals het toen nog genoemd werd - was in beheer van de gemeen te Vlissingen. Met de heropening van De Zwaan beidt het bestuur van het wijkcentrum meteen een nieuw aanbod van cursussen en activiteiten aan de buurtbewoners aan. TROUWEN MET ALLES ER OP EN ER AAN Grootse bruidsmodemarkt in Britannia Hotel Britannia Water toren in Vlissingen is maandagavond 29 januari weer decor voor een groots opge zette bruidsmarkt gehouden. De gebroe ders Cees en Ruud Outermans van bruids huis Fiësta uit Middel burg zijn verantwoor delijk voor de organi satie. V Woensdag 17 januari 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 15 Automarkt Vlissingen: succes bijna verzekerd En met meer aanbiedingen komen ook meer kopers, weet de Vlissinger Wanrooy. Hij-en zijn mede-initiatiefnemers staan niet stil. Op allerlei manieren timmeren ze aan de weg om hun fenomeen tot een vaststaand Zeeuws gegeven op te krikken. „We houden nu een actiemaand. Particulieren mogen in januari hun auto op zaterdag gratis neer zetten. Normaliter kost dat vijfender- tig.gulden". Wanrooy voegt er aan toe dat de vijf deelnemen de handelaren nu de huurprijs van de loods betalen. Afgelopen zaterdag was het - zoals ondernemers dat zouden uitdrukken - gezellig druk. Dames schonken koffie voor de bezoekers. Enkele handela ren debateerden druk over de prijs van een unieke Ameri kaan. Binnen een uur werden drie auto's verkocht. „Kijk", wijst Wanrooy op een tien jaar oude bolide. „Die is van een particulier. Maar die man heeft een zaak en kan hier niet de hele dag blijven. Dus hou ik het voor hem in de gaten". Enkele auto's verder lijkt een koop te zijn gesloten. De koper heeft pretoogjes alsof hij de koop van zijn leven heeft gesloten. Zijn vrouw neust nog wat in de kofferbak en vraagt iets aan de eigenaar die afstand doet. „Als de mensen problemen hebben met koop of verkoop, dan helpen we. In sommige gevallen wordt er zelfs garantie gegeven of een APK-keuring geregeld". De aangeboden auto's varië ren in prijs van duizend tot der tigduizend gulden. Wanrooy peinst: „Voor Zeeland is een automarkt nog een onbekend begrip. In andere gebieden in Nederland is het een vanzelf sprekend iets dat als je een gebruikte auto wil kopen je daar op zaterdag een kijkje gaat nemen. Vooral omdat er voor iedereen wat te koop is. We hebben hier snelle sport wagens, maar ook chique auto's. Kijk daar maar in de hoek...". Dan werft hij: „Wij handelaren verkopen natuurlijk alleen maar courante auto's. Wij gaan op pad om prima handel in huis te hebben. En de parti culieren die hier komen staan daar gewoon naast. Als de Zeeuwen eenmaal weten wat we hier hebben, dat het ook voor hen een gewoonte wordt om zich ook hier te oriënte ren". Dan wordt hij weggeroe pen en komt lachend terug. „Er zijn mensen die belang stelling hebben voor jouw auto". De vrouwen die een diploma behalen voor deze opleiding zijn inzetbaar op een afdeling logistiek, in het magazijn of op een administratieve afdeling bij een produktieproces. De opleiding duurt tot eind 1996 en behandelt drie dagen per week de vakken Neder lands, informatica, rekenen, wiskunde/natuurkunde, mate- rialenkennis, technisch teke nen, werktuigbouw, kantoor praktijk, procestechniek, plan ning, logistiek en trainingen. Na het theoretisch gedeelte volgt een drie maanden duren de stage binnen een bedrijf. Aanmeldingsformulieren of meer informatie is verkrijgbaar bij de Janneke Dierxschool in Middelburg. Petie Wanrooy: „We hebben hier snelle sportwagensmaar ook chique auto's". Pedro en Arietta Ventevogel: go dat we duur zijn". Het interieur van Valentijn is de eerste weken van dit jaar aangepast aan de smaak van de nieuwe eigenaars. De muren van het restaurant zijn nu in een lichtgele tint geschil derd, de rieten stoelen zijn overgespoten en design-lam pen zorgen voor de verlich ting. „De zaak was eerst erg steriel, de muren waren wit en er hingen grote witte lampen. .We willen af van het ima- DE. PAREL, Babclweg 2,4357 BT Domburg, telefoon 0118-583230 583092 Dal kan in hel luxe Kuur - en Beautycentrum van vrijetijdscentrum De Parel. Speciaal voor de koude wintermaanden hebben we deze voordelige beautydag voor u samengesteld. Mooi (en) voordelig het nieuwe jaar in- arrangement: - ontvangst met koffie, thee of vruchtensap - Thalasso-, Modder-of Karwendel-lichaamspakking - gebruik van zonnebank of snelbruiner - gezondheidslunch met drankje - onbeperkt gebruik van het saunalandschap en de kuurbaden Bel voor reserveringen of meer info: 0118 - 583092 1 arrangement: isr£"*iaiu" vnucrunscCHinuu MET SUBTROPISCH Z BeAurvccvTm*! BOWHNO- fN SOUASHOAHÉN. S kHT»«M.HO«eCACNr Wat hebben het vredesakkoord in het Midden-Oosten en het bereiken van over eenstemming met betrekking tot de collec tieve arbeidsvoorwaarden met elkaar gemeen? Welnu, in beide gevallen staan aan de basis van het resultaat het voeren van soms moeizame onderhandelingen. De essentie ervan is dat er twee of meer partij en zijn wier doelstellingen ogenschijnlijk verschillen. Het is de kunst een overeen komst te ontwikkelen waar beide partijen zich in kunnen vinden. door drs. R.J.C. Schieman Onderhandelen is vaak het verwerken van informatie onder een hoge graad van onze kerheid. Hoever kan ik gaan? Wat zit er nog in het vat? Aan onderhandelen kleven nogal wat psy chologische aspecten. Bepaalde gedragin gen zijn produktiever dan andere. Met drei gen bijvoorbeeld bereik je niet veel. Hooguit dat situaties escaleren en partijen zich dieper in gaan graven. Ook heb je er niets aan op de man te spelen. Een beter aanpak is je te rich ten op de inhoudelijke kant van de zaak en te kijken achter de standpunten van de weder partij met als doel opties te bedenken die de belangen dienen van beide partijen. Aan de basis van succesvolle onderhandelin gen staan doorgaans vier principes, ook wel de 'Harvard principes voor het voeren van onderhandelingen' genoemd: 1. Scheid de mensen van het probleem door ernaar te kijken 'zij-aan-zij' in plaats van 'aangezicht-tot-aangezicht'; 2. Richt de aandacht op belangen en niet op standpunten; 3. Bedenk opties voor wederzijdse winst; 4. Sta op objectieve criteria. ad 1. Het is gemakkelijker oplossingen te vin den door naast in plaats van tegenover elkaar aan tafel te zitten. Op die manier kan men objectiever tegen de kwestie onderwerp van onderhandeling aankijken, ad 2. Het verschil tussen standpunten en belangen is dat iemands standpunt een tevo ren gemaakte beslissing inhoudt terwijl iemands belang is wat hem of haar ertoe gebracht heeft dat standpunt in te nemen. Zo kan een onderhandelingsstandpunt zijn dat een contract een forse strafmaat kent voor een te late verzending, maar het belang van de onderhandelingspartij is een ononderbro ken toevoer van grondstoffen. Het rijmen van belangen werkt beter omdat voor ieders belang doorgaans verschillende standpunten bestaan die dat belang dienen, ad 3. Het bedenken van opties voor weder zijdse winst betekent het zoeken naar een grotere koek in plaats van het beargumente ren over de grootte van ieders plak! ad 4. Door te spreken over objectieve criteria in plaats van over koppig behouden posities geeft geen van de partijen toe aan de ander; beiden geven toe aan een redelijke oplos sing! Zo kan men bij de (ver)koop van een auto onderhandelen over de prijs. Door over eenstemming te bereiken over de belangrijk ste grondslagen ('inruil oude auto op basis van de meest recente ANWB/BOVAG koers- lijst') kan de aandacht gericht worden op de afhandeling van kleine zaken zoals een ver hoogd kilometrage of een slechte achter band. Door te zoeken naar 'win-win' situaties waar bij geen van de partijen zich verliezer voelt liggen oplossingen binnen handbereik. En wat is er mooier dan dat iedereen tevreden huiswaarts keert! Door wat meer kleur aan te brengen en sfeervollere ver lichting hebben we gepro beerd de zaak wat knusser te maken. Ik denk dat we daar ook in geslaagd zijn", vertelt Arietta Ventevogel. Ook voor de serre en het terras dat aan de jacht haven ligt hebben Arietta en Pedro nog plannen. „Met plan ten willen we de serre ook echt als serre gaan benutten. In het verleden leek het meer gewoon een onderdeel van de zaak we willen nu meer bena drukken dat het echt een serre is. Ook het terras waarop 's zomers kan worden gegeten willen we wat meer aankleden zodat het wat gezelliger wordt", vervolgt ze. Niet alleen het uiterlijk van res taurant Valentijn is veranderd: ook de menukaart van restau rant Valentijn laat zien dat de zaak nieuwe eigenaars heeft. „De prijzen zijn een beetje lager geworden. We hebben iedere maand een ander Valentijnmenu dat bestaat uit drie gangen en maar iets meer dan veertig gulden kost. We willen een beetje af van het imago dat we duur zijn. Hoe wel we inderdaad in de wat duurdere klasse zitten hebben we onterecht de naam een chi que dure zaak te zijn", vertelt Arietta. De gewone menukaart is helemaal vernieuwd en wordt iedere drie maanden voorzien van nieuwe gerech ten. Arietta: „Alle hoofdge rechten zijn een klein beetje in prijs verlaagd. Toch gooien we het roer niet echt drastisch om. We willen dat de vaste klanten van Valentijn zich nog steeds Leuk, dat Walchers Plat- stukje over de spelletjes. Nee, slabberjan speelden wij niet, maar pot en buure met keutjes. Ik zie het nog voor me: Opa haalde het linnen zakje met de keutjes uit het 'kamme met'. We kochten tien keutjes voor één cent. Drie keut jes voor je op tafel, dan gooien met twee dobbel stenen. Eén was buure, zes was pot, twee potten was overzotten, twee buuren was overzuren, dus nog een keer gooien. Spannend was het waneer de drie keutjes op waren, het betekende; winnen; dood (verliezen) of; mee-rië op de koe z'n staert, nog één kans dus. Naar gelang de deelne mers, hoe meer hoe span nerder, zelfs kleine 'guus' hadden het vlug door. Wij spelen het nu met de kleinkinderen, en ja uiter aard met keutjes van oba (opa). Nooit gehoord ove rigens van leutere of lee- repereboom misschien ben ik daar te jong voor (67). PS: Leuke reactie van die Belgse mevrouw, laat ik het nou stomtoevallig óók vinden op m'n nog nieu we Zeeuwse spreukenka lender, blaadje 7 en 8 januari: Drie koningen, drie konin gen geef mijn een hieu wen 'oed mijnen ouwen is versle ten ons moeder mag tnie weten onze vader 'eit t'geld al op de rooster neer geteld. Leuk (alweer ee) die kalender, alleen jammer dat er twee data op één blaadje staan, dus om de andere dag omslaan en afscheuren. M. Koole-de Priester Abeelseweg 2 Middelburg Binnenkort starten er cursussen in meer dan 80 steden. Het examen is 5 juni. Lagere school als vooropleiding is voldoende. Men kan zich nog aanmelden. De cursussen worden o.a. gegeven in: Middelburg, Vlissingen, Goes, Terneuzen, Bergen op Zoom, Roosendaal, Breda, Oosterhout. CURSUS CAFÉBEDRIJF HORECA ONDERNEMERS VAARDIGHEDEN (H0V) Deze cursus bestaal uit 10 wekelijkse les- Een cursus gericht op hel opzetten en runnen van een sen. Met het diploma is men Vakbekwaam eigen bedrijf. Vanaf 1996 moet iedereen die een eigen èn voldoet men aan de nieuwe wettelijke zaak wil beginnen dit diploma hebben. De nieuwe cursus (voorheen Middenstand), geldt ook voor alle eis 'Sociale hygiëne'. Voor de een is de cursus pure hobby, voor de ander een begin van een eigen horecabedrijf(ie). De interessante cursus wordt levendig aegeven met o.a. dia's, wijnproeven en Brouwerijl CURSUS RESTAURANTBEDRIJF Deze vervolgcursus (133139. op Cafébedrijf is met name voor degenen d'e zich willen bekwa men in hel vak van Restauranthouder. andere branches zoals boetiek, sportzook, kapperszaak etc. etc. Een cursus compleet met gratis videofilm. CURSUS SOCIALE HYGIENE Een nieuwe cursus volgens de nieuwe minimale wettelijke eisen, waaraan voortaan elke leidinggevende moet vol doen. Deze verkorte cursus wordt alleen in 1996 gegeven! zowel mondeling als schriftelijk Voor gratis brochure of aanmelden, *ZT 076 - 571 00 78 (24 uur per dag) Termijnbetaling en subsidie tot 100% mogelijk. thuisvoelen bij ons". Valentijn is van dinsdag tot en met zon dag geopend. Behalve in het weekend is het restaurant 's middags van twaalf tot twee uur voor lunches geopend en 's avonds is de keuken van zes tot tien uur open voor het diner. Voor een gelukkig leven is het nodig om levensdoelen te hebben. Doelen stimuleren ons tot actie en geven aan onze dagelijkse bezigheden een zin. Ze stellen ons de kracht om te gaan met de dagelijkse frustraties. Als we enkel leven om te leven, dan zal dat leven snel zijn glans verliezen. Drs. Henk C.M. Hermans Zo is bekend dat depressieve mensen vaak niet in staat zijn, om zichzelf nog zinvolle doelen te stellen. Omgekeerd geldt, dat men sen zelfs de meest negatieve omstandighe den aankunnen, als ze zichzelf nog een doel kunnen stellen. Zo beschrijft de psychiater Victor Frankl in zijn boeken, hoe mensen zelfs de gruwelen van concentratiekampen kon den overleven door vast te houden aan een doel: hereniging met familie, de stichting van een nieuw vaderland, of wraak. En uit blijkt uit onderzoek in bejaardentehuizen, dat die bejaarden die nog een levensdoel hebben langer leven dan bejaarden die het daaraan ontbreekt. Mensen verschillen in de wijze waarop ze hun levensdoelen stellen. Sommige mensen hebben de gewoonte om zichzelf extreem hoge doelen te stellen. Het zijn de perfectio nisten. Ze zullen daardoor zelden een gevoel van tevredenheid ervaren. In alle opzichten willen ze maximaal presteren en ze eisen van zichzelf iets wat slechts voor weinigen is weggelegd. Daarnaast zijn er mensen die uiterst eenzijdig zijn in de doelen die ze nastreven, de specia listen. Ze willen enkel carrière maken, of enkel excelleren in het gezinsleven. Deze eenzijdigheid weerhoudt hen om ervaringen op te doen en te genieten van andere levens dimensies. Hun leven staat helemaal ten dienste van 'het ene doel'. Natuurlijk zijn er ook mensen wier levens doel niet verder reikt dan het genot, de hedo nisten. Ze hebben een korte termijn filosofie en beperken hun leven tot het heden. Ondertussen vergeten ze wel dat er ook nog een morgen is. Hedonisten missen daardoor de voldoening die verderreikende levensdoe len met zich meebrengen. Dan zijn er nog de idealisten die irreële levensdoelen nastreven en de egoïsten die vooral persoonlijke doe len nastreven. Als het nastreven van doelen essentieel is voor ons levensgeluk, dan bestaat de levens kunst misschien uit succesvol zijn bij het stel len en verwezenlijken van ons levensdoel. Of misschien moeten we het iets moderner stel len: als je je leven goed wilt managen dan zal het doeltreffend moeten zijn. Hoe kunt u daarbij intelligent te werk gaan. Stap een bij een doeltreffend leven is natuurlijk, dat u zich bewust raakt van uw levensdoelen. Stel u de vraag waar liggen mijn streefdoelen binnen de verschillende levenssferen: thuis, werk, persoonlijk en vrije tijd. Neem alles op waar van u het gevoel hebt dat u dat wilt. Lees ver volgens deze lijst door en schrap die doelen die niet realistisch zijn. Heeft u zich bijvoor beeld als doel gesteld om met uw dertigste miljonair te zijn dan is dit waarschijnlijk niet realistisch. Wijzig het in een doel dat wél haalbaar is, bijvoorbeeld een goedbetaalde baan hebben. Zoek ook naar tegenstrijdighe den in uw doelen. Zo is het meestal onmo gelijk om veel tijd met uw gezin door te bren gen en tevens een flitsende carrière te maken. Als u uw doelen geformuleerd heeft, vertaal ze dan in resultaten. Dit zijn de specifieke uit komsten die u dichterbij het verwezenlijken van uw doel brengen. Een doel 'leuke dingen doen met mijn gezin' kan als resultaat heb ben: De weekends doorbrengen met mijn gezinsleden en in ieder geval een activiteit buitenshuis met hen doen. Of 'mijn conditie verbeteren' kan leiden tot het resultaat: Op twee avonden in de week een uurtje in het zwembad baantjes trekken. Heeft u de resultaten vastgesteld dan is het zaak om stil te staan bij die activiteiten die tot de gewenste resultaten leiden. Dat loopt van plannen tot gewoon doen en blijven doen. Want besef dat resultaten slechts voor een klein gedeelte behaald worden door inspira tie: het grootste deel is een kwestie van transpiratie. drs. Henk C.M. Hermans Marijke Goeseye (links) en Jolanda van Leeuwen over wijkcentrum De Zwaan: „We moeten drempelverlagend werken". „Het buurthuis was eigenlijk een beetje dood aan het bloe den. Er waren steeds minder activiteiten en de hoge zaal- huur die de gemeente voor hun deel van het gebouw vroeg stimuleerde het gebruik van het gebouw ook niet erg", vertelt Johanna van Leeuwen van De Zwaan. Doordat het beleid van de gemeente erop is gericht om gebouwen af te stoten kreeg het bestuur van het buurthuis de mogelijkheid om het hele gebouw onder haar hoede te nemen. Van Leeuwen: „Dat betekende voor ons wel dat er meer activitei ten moesten worden ontwik keld. Voorheen was de inzet van vrijwilligers groot maar was het aantal klein. Nu heb ben we weer nieuwe enthou siaste vrijwilligers en is er eigenlijk weer nieuw leven in geblazen". Voor de heropening van De Zwaan wordt in de buurt een enquete verspreid waarin de interesse voor nieuwe activi teiten en cursussen wordt gepeild. Aan de hand van de belangstelling van de buurtbe woners wordt een keuze gemaakt uit de cursussen assertiviteitstraining, bloem schikken, jongleren, homeopa thie, gezondheidskunde, litera tuur, potten bakken. Engels, theezakjes vouwen, heksen maken, crea-doe, kleding maken, koookclub 55+ en een tekenclub. „We werken nu meer drempelverlagend, ledereen is hier welkom en moet gewoon binnen kunnen stappen. In de toekomst willen we er ook naar toe om iedere dag'open te zijn. Daar hebben we natuurlijk wel vrijwilligers voor nodig, die zijn dus nog steeds welkom", legt vrijwillig ster Marijke Goeseye uit. Een deel van de cursussen van De Zwaan wordt nu al gege ven, de rest begint vanaf februari. Sinds kort is er ook iedere vrijdag een jeugdsoos en een tekenclub voor kinde ren. Om de nieuwe aanpak van De Zwaan te beaccentueren heeft het bestuur ook voor een nieuw logo gekozen. Goeseye: „Het oude logo was een zwaan die nota bene zijn kop onder water hield. In het nieuwe logo heeft hij uiteraard zijn kop opgeheven.". Tijdens de ope ning op 20 januari heeft De Zwaan ook een tal van activi teiten georganiseerd. Voor kin deren tot twaalf jaar is er een ballonnenwedstrijd waarbij een fiets, een Sony Blaster en een walkman te winnen zijn. Het nieuwe cursusaanbod wordt aan de hand van demonstraties gepresenteerd en er is een lampionnenop- tocht met medewerking van een drumband. De herope ningsfestiviteiten worden gehouden van 14 tot 17 uur. Op het plankier zullen model len van het eigen Fiësta show- buro een gedeelte van de col lectie japonnen tonen. Rond om het plankier zullen stands van verschillende bedrijven informatie verstrekken over alles wat met trouwen te maken heeft. Ruud Outermans wil met nadruk vermelden dat Fiësta slechts een greep uit de collectie laat zien tijdens de show. „Hier in Zeeland wordt maar al te vaak gedacht dat wat van ver komt lekkerder is. De men sen gaan vaak eerst eens bui ten de provincie kijken voor een trouwjapon terwijl wij toch een zeer grote en nieuwe col lectie in huis hebben". Echtge note Conny Outermans ver meldt daar nog bij dat de nieu we trends in bruidsmode absoluut niet aan hun neus voorbij gaan.,. Wij kopen ook in wat er verderop in den lande aangeschaft wordt dus het is een misverstand te denken dat men in Breda of Groningen beter zou slagen. Tijdens de show zullen wij dat zeker laten zien en als de jurk die de bruid zoekt er niet tussen zit hebben wij nog een scala aan andere prachtige modellen in huis". Eén van die nieuwe trends op bruidsmode gebied is de Wes ternstijl. Corsetachtige boven lijfjes van fluweel en gedessi neerde stof met veters voor pikante aansnoeringen lijken regelrecht uit klassieke cow boyfilms te zijn gestapt. Natuurlijk zijn ook de meer bekende japonnen als de Sis- syjurk en het A-lijnmodel tij dens de show te zien. Wat Fiësta betreft zullen zij er alles aan doen om het bruidspaar er zo goed mogelijk uit te laten zien. In eigen atelier worden de japonnen eventueel op maat vermaakt of zelfs hele maal opnieuw in een andere stof vervaardigd. Een traditie die al bijna 45 jaar bestaat. Pio nierster Trudy Outermans heeft in de loop van die jaren al een scala aan patronen en stoffen door haar handen laten glijden en verstaat het cou peusevak als geen ander op dit specifieke gebied. Bovendien wordt er geen japon weggegooid. „Ouder wetse japonnen halen wij uitelkaar en bouwen er weer een compleet nieuwe van die geheel up to date is", verteld Conny Outermans. Een keer per jaar wordt door Fiësta het nieuwste op bruidsmode gebied publiekelijk getoond maar het spreekt voor zich dat de deuren van het monumen tale pand op de Dam in Mid delburg voor belangstellenden open staat.

de Vlissinger | 1996 | | pagina 17