informatiepagina van de gemeente issingen PLAN LAMMERENBURG: TOEKOMSTIGE WOONWIJK REGELING INSPRAAK BIJ PLAATSING KUNST IN WIJKEN GEMEENTE WIL ANDERE SLUITINGSTIJDEN CAFES VERENIGINGEN ONDER DAK IN WELZIJNSCENTRUM ADRIAEN COORTELAAN VERGADERINGEN COMMISSIES VLISSIIIIiEII Woensdag 6 december 1995 DE VLISSINGER 5 8IS EVEN BIJPRATEN MET WETHOUDER POPPE- DE LOOFF Politie!' Brandweer Ambulance! Bel snel 06-11. N D De gemeente Vlissingen wil het gebied Lammeren burg ontwikkelen. Lammeren- burg ligt ten noorden van Rosenburg. De gemeente wil er woningen bouwen. 230 In de eerste en tweede fase en nog eens 310 in de derde fase. Dat worden er minder als gekozen wordt voor de aanleg van nieuwe sportvelden en handhaving van de bestaande volkstui nen langs de Gerbrandy- straat. Er is nu een voor ontwerp van een bestem mingsplan verschenen dat dit planologisch mogelijk moet maken. Hierop is in spraak mogelijk tot 1 fe bruari 1996. ONTWIKKELINGSFASEN Lammerenburg ligt tussen de Ger- brandystraat in het westen en de toekomstige provinciale weg SW 14 in het oosten. Het gebied grenst in het zuiden aan de Zuid- beeskseweg bij Rosenburg en in het noorden aan de Jacoba van Beierenweg. De ontwikkelingsfa sen van Lammerenburg lopen van zuid naar noord. De eerste fase start in de zuidwesthoek met de bouw van 40 vrije sectorwonin gen op kavels van 700 - 1.000 m2. De volgende fasen bieden ruimte aan woningen op kavels van 500 m2, geschakelde wonin gen met garage en rijenwonin- qen. De laatste fase reikt tot aan ae Jacoba van Beierenweg en is 'uit te werken gebied'. Hier zijn de bestemmingen 'wonen', 'volks tuinen' en 'sportvelden' mogelijk. WEGEN Lammerenburg krijgt woonstraten die van noord naar zuid lopen en twee oost-westverbindingen. De in- en uitgangen van de wijk op ae - Nie we Zgidbeekseweg - toekomstige SW 14 - Rosenburglaan en op de kruising Jacoba van Beieren weg - toekomstige SW 14. Een aansluiting op de Gerbrandy- straat is eventueel mogelijk. Voor fietsers wordt de wijk bereikbaar via een pad in het verlengde van het Arnold Appad en via de fiets routes vanuit Rosenburg die wor den doorgetrokken. De hele wijk voor autoverkeer komen op kruising Bossenburghwea - Nieu- oekc De gemeente Vlissingen wil dat de cafés gaan sluiten om 02.00 uur en wil gelijk tijdig het zogenoemde cou- rsteem afschaffen, iouders in Vlissingen kunnen nu met een coupon verlenging van de sluiting stijd vragen tot 04.00 uur. De nieuwe sluitingstijd van 02.00 uur is gelijk aan de sluitingstijd van de cafés op overig Walcheren. WIJZIGING VERORDENING Burgemeester en wethouders van Vlissingen willen de nieuwe rege ling voorstellen aan de gemeen teraad. De sluitingstijden van de horecabedrijven zijn opgenomen in de Algemene Plaatselijke Ver ordening (APV) van Vlissingen.' B en w hebben nu een wijziging van de APV gemaakt waarin de voorgestelde nieuwe sluitingstij den van de horecabedrijven zijn opgenomen. B en w vinden ae nieuwe"regeling nodig omdat de politie niet meer meewerkt aan de uitvoering van het huidige sluitingsbeleia. Het verstrekken van de coupons en de controle daarop gebeurt tot nu toe door de politie. NIEUWE REGELING De wijziging die b en w nu voor staan betekent afschaffing van het couponsysteem en dus af schaffing van de mogelijkheid om daarmee tot 04.00 uur open te blijven. B en w zijn voorstan der van een algemene sluitings tijd om 02.00 uur voor de 'ge wone' cafés. Dat is gelijk aan de sluitingstijd van de cafés in Mid delburg. Er is een ontheffingsmo gelijkheid voor maximaal vier nachtzaken. Die mogen open zijn tot 05.00 uur. Dat is gelijk wordt ingericht als 30-km-zone. De B-weg Zuidbeekseweg zal met een tunneltje onderdoor de SW 14 gaan. TUDELIJKE ONTSLUITING Als het bestemmingsplan wordt goedgekeurd wil de gemeente beginnen met een deel van fase 1, de bouw van circa 40 wonin gen in de zuidwesthoek van Lam merenburg. Naar verwachting is dat eerder dan de aanleg van de nieuwe weg SW 14. Dan kan de aansluiting van Lammeren burg op de SW 14 nog niet aan gelegd worden. Tot die tijd zal ae huidige Rosenburglaan ook door de bewoners van de 1 e fa se van Lammerenburg gebruikt moeten worden. Als ae SW 14 er is, wordt het omgekeerde het eval. Bewoners van het noorde- "i1, dan - via de 1 e fase van Lamme- k deel van Rosenburg kunnen renburg - op het nieuwe kruis punt met de SW 14 komen. PLAN TER INZAGE Het plan dat nu is verschenen is een voorontwerp van een be stemmingsplan. Daarop zijn Het gebied Lammerenburg vanuit de lucht. Onderaan de foto de wijk Ro senburg, links de Gerbrandy- straat en in de verte het ver pleeghuis Der Boede en Kou- dekerke (lucht foto: Sky Pictu res). GEEN woningen te zien. Het plan maakt alleen bestemmingen planologisch mogelijk. Er is schriftelijk inspraak op dit voor ontwerp mogelijk. Diverse betrok kenen en belangengroeperingen hebben hierover een brief van de gemeente gekregen. Maar ook ieder ander die aat wil kan zijn mening geven. Schriftelijke reacties kunnen voor 1 februari 1996 worden gericht aan: bur gemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen. Het volledige voorontwerp- bestemmingsplan Lamme renburg ligt ter inzage bij de sectie Bouwen en Wo nen in het stadhuis (tweede verdieping) en in de ge meentelijke informatiehoe- ken in het stadhuis, de bi bliotheken van Vlissingen en Oost-Souburg, de wijk winkel aan de Hogeweg en in de wijkcentra 'Open Hof aan Alexander Gogel- weg en 'Het Bolwerk' bij het winkelcentrum Pape gaaienburg. De gemeente Vlissingen heeft een regeling ge maakt over de wijze van voorlichting en inspraak bij plaatsing van kunstwerken in woonwijken. De rege ling moet in voorkomende gevallen vooraf duidelijk heid verschaffen aan be woners, gemeente en kun stenaars. De regeling moet misverstanden en miscom municatie over de voorge nomen plaatsing van kunstwerken (zoals in de wijk Paauwenburg) voor komen. STARTNOTITIE De gemeente gaat voortaan wer ken met een startnotitie waarin randvoorwaarden staan. In de startnotitie komt duidelijk te staan wat het beschikbare budget is, welke wensen er zijn ten aan zien van locatie en omgeving, of er een bouwvergunning nodig is en hoe de inspraak voor de oe- woners is geregeld. STAPPENPLAN Aan de hand van de notitie wordt een stappenplan gevolgd. De eerste stap is een oriënteren de bijeenkomst voor bewoners onder voorzitterschap van de wethouder van Cultuur. Tijdens deze bijeenkomst wordt de op dracht aan de kunstenaar be sproken en wordt een project groep gevormd die de opdracht aan de kunstenaar nader gaat uitwerken. Uiteindelijk wordt aan verschillende kunstenaars ge vraagd een idee te leveren, üe ideeën worden in de project groep besproken. De tweede stap is een voorlich tingsbijeenkomst voor de bewo ners, ook weer onder voorzitter schap van de wethouder van Cultuur. Tijdens deze bijeen komst is/zijn de gekozen kunste naars) aanwezig en presenteren zij hun plan(nen). Behalve tijdens de bijeenkomst kunnen de bewo ners in deze fase ook schriftelijk hun mening geven. Alle reacties worden opgenomen in een in spraakschrift en met een advies van de adviescommissie beelden de kunst aan burgemeester en wethouders voorgelegd. Het col lege van b en w neemt aan de hand hiervan een beslissing. De derde stap is het schriftelijk informeren van de bewoners. Al le bewoners ontvangen een infor matiebrief van de gemeente met daarin de keuze/beslissing van b en w voorzien van argumen ten. In de brief staat ook noe de verdere procedure gaat verlopen en hoe bezwaar ot beroep mo gelijk is. INFORMATIE Nadere informatie over de procedure 'Kunst in open bare ruimte in de gemeen te Vlissingen' is verkrijg baar bij de sectie Com municatie in het stadhuis, telefoon 48 73 37. O Ontwerp van het kunstwerk voor de wijk Paau wenburg van de beeldend kunstenaar Bob Pingen (foto: Ruben Oreel). aan de sluitingstijd van de ande re nachtzaken op Walcheren. Er is ook een ontheffingsmogelijk heid voor maximaal vier 'geringe etenswaren verstrekkende bedrij ven'. Die mogen open zijn tot 03.00 uur als ze van 02.00 - 03.00 uur maar geen alcohol houdende drank verkopen of toe laten dat deze drank wordt qe- bruikt. Tot slot is er een algemene ont heffingsmogelijkheid Dij bijzon dere omstandigheden. De burgemeester kan dan bekend maken dat de cafés later open mogen zijn dan 02.00 uur. INSPRAAK De nieuwe regeling is onderwerp van inspraak. De nieuwe rege ling wordt gevormd door een ontwerp-voorstel van burgemees ter en wethouders aan de ge meenteraad tot aanpassing van de APV en nieuwe bijbehorende uitvoeringsvoorschriften van de burgemeester. Schriftelijke reacties kun nen worden ingediend tot en met 3 januari 1996. Alle reacties worden voorzien van commentaar en conclusies door b en w en verwerkt in een voorstel aan de gemeenteraad. Alle indieners van een reactie ontvangen dit voorstel. Dit voor stel wordt behandeld in de open bare vergadering van de com missie Algemene Bestuurlijke Aangelegenheden op 12 febru ari 1996 (stadhuis, aanvang 19.30 uur). Hier is spreekrecht voor bezoekers en diegenen die eerder schriftelijk reageerden. Uiteindelijk zal de gemeenteraad het voorstel behandelen in de vergadering van 29 februari 1996 (stadhuis, 19.30 uur). De voormalige schoolge bouwen aan de Adriaen Coortelaan 1 en 3 - voor heen Paulusmavo en Zeeuwse Visserijschool - zijn verbouwd tot welzijns- centrum van de gemeente. In de gebouwen vinden tal van verenigingen onder dak die voorheen elders zaten, onder andere in de Willem III kazerne. De verenigingen huren nu een lo kaal of ruimte in een van de ge bouwen van het complex aan de Adriaen Coortelaan. In het voorste gebouw (de voor malige Paulusmavo; zie foto) zijn gehuisvest: - Schaakvereniging Vlissingen - Wandelvereniging 'Willen Is Kunnen - Spaanse culturele vereniging -Alliance Francaise - V.S.V. 'Marathon' - Rode Kruis afd. Vlissingen. In het bijbehorende houten ge bouw zijn gehuisvest: - Turkse culturele vereniging - Kroatische vereniging 'Croatia'. In het achterste gebouw (voorma- Hef voorste ge bouw van het welzijnscentrum Vlissingen aan de Adriaen Coortelaan (fo to: Ruben Oreel). lige Visserijschool) zijn gehuis vest: - Stichting 'Surant' - Koerdische culturele vereniging 'Mesopotamië'. - Vlissinge Accordeonvereniqir 'Accordeola' - Muziekvereniging 'Caecilia'. uging GROTE EVENEMENTEN Voorheen hadden de meeste ver enigingen grote eigen ruimten. De meeste hebben nu de be schikking over kleinere ruimten van ongeveer 50 m2. Voor grote re evenementen kunnen ze ge bruik maken van een van de cen trale ruimten van het complex. De verenigingen werken bij gro te evenementen ook samen door van eikaars lokalen gebruik te maken. Op organisatorisch vlak wordt veel samengewerkt. BEHEERSCOMMISSIES In overleg met de gemeente zijn voor het complex twee Beheers commissies ingesteld: één voor het voorste gebouw Adriaen Coortelaan 1 en één voor het achterste gebouw Adriaen Coor telaan 3. Elke Beheerscommissie bestaat uit twee afgevaardigden van elke vereniging of groepe ring. De Beheerscommissies ver gaderen regelmatig over onder werpen als afstemming van acti viteiten, gebruik van de centrale ruimten, de verrekening van energiekosten, parkeren, vuilaf voer, onderhoud en het afsluiten van de poorten. Er is ook regel matig overleg met de verhuurder, de sectie Accommodaties van de gemeente. DE VERENIGINGEN De openingstijden en contact adressen van de verenigingen in het welzijnscentrum aan de Ad riaen Coortelaan zijn: Schaakvereniging Vlissingen Snelschaken: maandag 19.30 uur. Interne competitie en jeugd- schaken: dinsdag 13.30 uur, vrijdag 19.30 uur. Contactadres: M. van Effrink, Lunenburg 62, Vlissingen, telefoon 46 31 92. Wandelvereniging Willen Is Kunnen' Contactadres: B. Berendsen, Clij- verstraat 22, Vlissingen, telefoon 41 82 36. Spaanse culturele vereniging Openingstijden: zaterdag 16.30 uur, zondag 15.00 uur. Contactadres: M. Mora Cabre ra, Gerrit Rietveldstraat 29, Vlis singen, telefoon 47 20 31 Alliance Francaise Contactadres: M. Caumartin, Westerzicht 767, Vlissingen, te lefoon 46 16 90. V.S.V. 'Marathon' Contactadres: G.PJ. Neels, Pri mulalaan 3, Vlissingen, telefoon 41 40 12. Rode Kruis afd. Vlissingen Contactadres: J. Schuurmans, Paul Krugerstraat 30, Vlissingen, telefoon 41 06 98. Turkse culturele vereniging Contactadres: Y. Karahan, tele foon 63 84 17. Kroatische vereniging 'Croatia' Contactadres: S. Santic, Albert Cuyplaan 47, Vlissingen, tele foon 47 27 95. Stichting 'Surant'. Contactadres: J. Bottse, telefoon 46 69 89. Koerdische culturele vereniging 'Mesopotamië' Geopend: 7 dagen per week van 1 4.00 - 22.00 uur. Contactadres: N. Yurdem, Konin- in Julianastraat 25, 4382 VW iddelburg, telefoon 64 09 91 Vlissinge Accordeon vereniging 'Accordeola' Repetitie: woensdagavond. Contactadres: C. van Nugteren - van Dijk, telefoon 46 37 11. Muziekvereniging 'Caecilia' Repetitie: maandagavond. Contactadres: E.A. Flipse, tele foon 41 37 18. NOG LOKALEN VRU In het welzijnscentrum aan de Adriaen Coortelaan zijn nog en kele lokalen beschikbaar voor verhuur aan verenigingen. Infor matie hierover is verkrijgbaar bij: gemeente Vlissingen sectie Accommodaties Vredehoflaan 50, de heer N J. Afman, telefoon 48 74 14 of de heer G. de Looff, telefoon 48 73 70. In de wereld van het wel zijn is momenteel veel aan de hand. Als porte feuillehouder kan ik daar over meepraten. De finan ciële situatie van de gemeente maakt een bre de herbezinning op taken noodzakelijk. En ook het weizijnsveld ontkomt daaraan niet: we houden alle subsidies en accom modaties nadrukkelijk te gen het licht. Subsidies geven we in principe alleen nog voor activiteiten die van alge meen belang zijn. Ook zullen er bij het verlenen van subsidies maatschap pelijke tegenprestaties en te bereiken effecten wor den geëist. In een nieuwe subsidieverordening zul len we uitgangspunten en voorwaarden daarvoor opnemen. In principe geven we geen subsidie meer voor huisvestingskosten. Ex ploitatie en verhuur van gebouwen is geen kern taak voor de gemeente. We bieden dan ook een aantal gebouwen te koop aan aan de instellingen die ze nu huren. Op ter mijn willen we alleen nog bouwen in eigen be- >r houden die nodig zijn voor (organisaties met) taken met een alge meen belang. Verder streven we con centratie na van méér or ganisaties in één gebouw. Over een voorbeeld daar van kunt u elders op deze pagina lezen: het wel zijnscentrum Adriaen Coortelaan. Daar vindt een groot aantal organi saties onderdak en maakt met succes gebruik van de gezamenlijke ruimten. De gemeente zorgt dat het gebouw 'gebruiks klaar' is, maar we ver wachten ook zelfwerk zaamheid als het gaat om onderhoud. We zijn en blijven volop in gesprek met de organisaties! KUNST IN DE WUK Eveneens op deze pagina is een artikel gewijd aan de nieuwe procedure die het college bij plaatsing van kunst in woonwijken zal volgen. We hebben een Adviescommissie beeldende kunst, die het college vooral over de In houdelijkheid' van de kunst adviseert. Het colle ge vindt het echter ook belangrijk dat kunst die we in woonwijken plaat sen voor de wijkbewo ners aanvaardbaar is. We hopen dat de nieuwe pro cedure daaraan zal bij dragen. MILIEUSTRAAT De Wet Milieubeheer ver plicht iedere gemeente een plaats te hebben waar inwoners hun grof huishoudelijk afval (ge scheiden) kwijt kunnen. In de volksmond heef zo'n plaats inmiddels 'een mi lieustraat'. In Zeeland ko men er tien en op Walche ren drie van zulke 'straten'; één in Middel burg (Arnestein); één in Grijpskerke (voor het platteland) en één in Vlis singen (omgeving Buiten haven). Het gescheiden inzamelen op de 'milieu straten' zal er toe bijdra gen dat we minder afval hoeven te verbranden. Daardoor zuilen we de af valstoffenheffing zo laag mogelijk kunnen houden (hoewel ik die in de toe komst nog zeker zie stij gen). LAMPSINSHUIS Maandag a.s. presenteren we onze plannen voor het Lampsinsnuis. Zoals u misschien weet willen we ons met het Stedelijk Muf seum in de toekomst meer gaan richten op het thema land en water. Vlissingen biedt daar met zijn maritieme heden en verleden uitstekende mo gelijkheden toe. We heb ben nog een flinke weg te gaan bij het realiseren van onze plannen. De hulp en ondersteuning van een aantal sponsors hebben we daarbij hard nodig. Ik ben er van over tuigd dat een museum met een maritiem thema voor Vlissingen grote mo gelijkheden biedt en uit stekend in de 'sfeer' van onze stad pastl Met de al aanwezige attracties kan het begrip 'Vlissingen Ma ritiem' zo verder gestalte krijgen. Deze en volgende week verga deren weer diverse commissies in het stadhuis. De vergaderin gen zijn openbaar en kennen spreekrecht voor bezoekers. De volgende commissies komen bij een: Emancipatiecommissie woensdag 6 december 20.00 uur Ruimtelijke ordening en verkeer donderdag 7 december 1 9.30 uur Economische zaken maandag 1 1 december 19.30 uur Welzijn, volksgezondheid, cultuur, accommodaties en milieu dinsdag 12 december 16.30 uur (eerder aangekondig de vergadering op 6 december gaat niet door) Onderwijs dinsdag 12 december 19.30 uur Financiën, detailhandel en visserij woensdag 13 december 19.30 uur De agenda en de stukken liggen ter inzage in de gemeentelijke in- formatienoeken in het stadhuis, de bibliotheken van Vlissingen en Oost-Souburg, de wijkcentra 'Open Hof' in Paauwenburg en 'Het Bolwerk' (bii het winkelcen trum PapegaaienDurg) en in de wijkwinkel aan de Hogeweg 88. G E M E E informatiepagina van de gemeente vlissingen redaktie: sectie Communicatie, stadhuis Vlissingen, telefoon 0118-487335

de Vlissinger | 1995 | | pagina 5