VAN DE FOCUS OPTIEK Beachclub verrijkt Middelburg met bar en restaurant PTT Telecom kiest voor Carlife als officieel dealer Harley brillenlijn bij Focus GEMEENTE VLISSINGEN GEMEENTE VEERE INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN, DE CENTRALE DIENST GEMEENTEWERKEN, HET WATERSCHAP WALCHEREN EN HET WEGSCHAP WALCHEREN DJ Esyl NIEUW Ook restaurant Amerikaanse keuken Woensdag 6 december 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 15 NFORMATIE OVERHEID VOORBEREIDINGSBESLUIT Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat de gemeen teraad in zijn vergadering van 30 november 1995 heeft verklaard dat wordt voorbereid een herzie ning van de bestemmingsplannen Paauwenburg I, II en III. Het voorbereidingsbesluit met bij behorende tekening, waarop het gebied staat aangegeven waar voor het besluit geldt, ligt met ingang van 7 december 1995 tij dens kantooruren voor een ieder ter inzage in het stadhuis, sector stadsontwikkeling (hal, 2e verdie ping). Het besluit treedt in wer king op 7 december 1995. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat de volgende aanvra gen om bouwvergunning zijn ingekomen van: - Prov. Stoombootdiensten Zeeland voor het bouwen van een kantoorgebouw en kantine op lokatie Prins Hendrikweg 10; - P.C van Zalen voor,het bouwen van een dakkapel op lokatie Vlissingsestraat 58; - H.H. Biehl voor het bouwen van een serre op lokatie Vlissingsestraat 110; - CG. van der Rassel voor het bouwen van een overkapping bij de voordeur op lokatie Willem van de Veldelaan 40; - LM.C. Back voor het bouwen van een garage op lokatie Burchtstraat 47; - J.P. Martens voor het bouwen van een overkapping bij de voordeur op lokatie Willem van de Veldelaan 36; - J. Kodde voor het bouwen van een werktuigenberging op loka tie Jacoba van Beierenweg 54; - A. Lazonder voor het bouwen van een woning met garage op lokatie Rosenburglaan 229. Eventuele bezwaarschriften tegen deze bouwaanvragen op grond van artikel 41 kunnen pas wor den ingediend nadat op de aan vragen is beslist WET MILIEUBEHEER Terinzagelegging beschikkin gen Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend, dat zij vergunningen op grond van de Wet milieubeheer hebben ver leend aan: 1. Ziekenhuis Walcheren voor het uitbreiden van het zieken huis met een verpleegafdeling (GAAZ) en een tomograaf, op het perceel Koudekerkseweg 88 te Vlissingen; 2. N.S. Railinfrabeheer B.V. Regio Zuid, voor een actualiserings- vergunning (8.4 Wm) voor een transformatorstation op het perceel Energieweg 4, Vlissingen; 3. J. van Belzen B.V. voor een actualiseringsvergunning (8.4 Wm) voor een staalconstruc tiebedrijf op het perceel Nieuwe Kruidmolenweg I te Vlissingen. De beschikkingen en alle relevan te stukken liggen van 1 decem ber 1995 tot en met 11 januari 1996 ter inzage bij de sector Stadsontwikkeling (2 e verdieping van het stadhuis). Op aanvraag kunnen de stukken ook op woensdagavond van 17.15 uur tot 20.15 uur ingezien worden, telefoon 0118-487204. Desgewenst wordt er door de sectie Milieu een mondelinge toe lichting gegeven op de voornoem de stukken. In bovengenoemde periode kan tegen voornoemde vergunningen beroep worden ingesteld bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, door belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ont werpbeschikking. De beschikkin gen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is inge steld en tevens een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan. Het ver zoek tot het treffen van een voor lopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Als beroep wordt ingesteld moet griffierecht worden betaald. Informatie hier over kunt u verkrijgen bij de Raad van State (tel 070- 3624871). REGELING SLUITINGSTIJ DEN HORECABEDRIJVEN Burgemeester en wethouders van Vlissingen zijn voornemens de gemeenteraad voor te stellen de regeling van het sluitingsuur van de horecabedrijven zoals opgeno men in de Algemene plaatselijke verordening voor Vlissingen (APV) te wijzigen. Dit is noodzakelijk omdat de regiopolitie niet langer medewerking verleent aan de uit voering van het tot op heden gevoerde sluitingsbeleid wegens afstoting van taken. Deze voorgenomen wijziging betekent Afschaffing van de onbeperkte couponontheffing tot 04.00 uur en instellen van een algemene sluiting van 02.00 uur tot 06.00 uur met de volgende ontheffings mogelijkheden: - Ontheffingsmogelijkheid voor maximaal 4 nachtbedrijven met openingstijden van 20.00 tot 05.00 uur. - Ontheffingsmogelijkheid voor maximaal 4 "geringe etenswa ren verstrekkende bedrijven" tot 03.00 uur mits zij van 02.00 tot 03.00 uur geen alco holhoudende drank verkopen of toestaan dat deze drank in hun inrichting wordt gebruikt - Ontheffingsmogelijkheid voor de burgemeester bij bijzonde re omstandigheden. Als het gaat om een algemene ont heffing moet dit algemeen bekend gemaakt worden door de burgemeester. Als gevolg hiervan moeten ook de uitvoeringsvoorschriften van de burgemeester aangepast worden. De nieuwe regeling betekent meer eenduidigheid in de slui tingstijden van de horeca. Het tijdstip waarop een horecabedrijf gesloten moet zijn, is ook vooraf duidelijk voor omwonenden. Het ontwerpvoorstel van burge meester en wethouders aan de gemeenteraad tot aanpassing van de APV en de uitvoeringsvoor schriften van de burgemeester lig gen vanaf 7 december 1995 gedurende 4 weken in het stad huis (2e verdieping) tijdens kan tooruren voor een ieder ter inza ge. Gedurende deze periode kun nen zij hun zienswijze over deze stukken schriftelijk of mondeling naar voren brengen. Nadere informatie kan worden gevraagd bij de medewerkers belast met horeca-aange/egenhe- den: de heer P.B. Kruit (tel 487204) of mevrouw J.K. van Rooijen (487434). Indien men wenst de zienswijze mondeling kenbaar te maken zal dit door genoemde medewerkers kort op schrift worden gesteld. 6 december 1995 Burgemeester en Wethouders van Vlissingen Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen ook de gemeentelijke infor matiepagina 'In den blauw geruiten kiel' in 'De Vlissinger' van vandaag. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Veere maken, gelet op artikel 41 van de Woningwet bekend, dat de volgende aanvragen om een bouwvergunning zijn binnengeko men voor: Gapinge - het bouwen van een woning aan de Nieuwe Wei Serooskerke - het bouwen van een woning aan de Gargonstraat - het verbouwen van pand Noordweg 30 Veere - het maken van een poort Kaai 63 (poort in Kapellestraat) - het bouwen van een kippenhok Zanddijkseweg 8b Wij wijzen u erop, dat tegen deze aanvragen om een bouwver gunning geen bezwaarschrift inge diend kan worden. Een bezwaar schrift kan pas worden ingediend nadat op de aanvraag is beslist VRIJSTELLING BESTEMMINGSPLAN De burgemeester van Veere maakt bekend, dat burgemeester en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de bestemmings plannen "kern Zanddijk" en "kern Zanddijk, gedeelte Frans Naereboutstraat" teneinde het bouwen van een berging Valeriusstraat I te Veere mogelijk te maken. Genoemd plan ligt gedurende twee weken na de datum van deze publikatie voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, Kerkstraat 7 te Veere. Gedurende deze termijn kan een ieder desgewenst schriftelijk bedenkingen tegen het bouwplan indienen bij burgemeester en wet houders van Veere, postbus 5 te 4350 AA Veere. ARNEMUIDEN I DOMBURG I MARIEKERKE I MIDDELBURG I VALKENISSE I VEERE I VLISSINGEN I WESTKAPELLE I WATERSCHAP WALCHEREN I WEGSCHAP WALCHEREN - CENTRALE DIENST GEMEENTEWERKEN Let op het Carlife promotieteam die zich de komende weken in het centrum van Vlissingen en Middelburg bevindt! /AI»L (gCoxglKTrZ^DtL ©AIB "ÜTIILog ®H NIEUWE BURG 9 4331 AG MIDDELBURG TELEFOON 0118-625310 TELEFAX 0118-640895 Op 8 juni van dit jaar heeft de Beach club 'Beverly Hills' haar deuren geo pend. Hiermee is het uitgaanscentrum van Middelburg een gezellige maar ook bijzondere horeca-gelegenheid rijker geworden. De Beachclub heeft niet alleen een bar, maar ook een restau rant-gedeelte en bevindt zich, zoals bekend, op de Vlasmarkt nummer 13. De club, die is ingericht in de sfeer van een strand, heeft zich ondertussen in haar bestaan een grote faam bezorgd bij het Zeeuwse publiek en de toeristen. Dat komt mede door de zomerse aanblik van palmen, parasols van bamboe en riet, het zand op de vloer, de tropische bar, surf planken en het aangepaste meubilair. Dat de formule is aangeslagen, blijkt wel uit de grote bezoekersaantallen in vrijwel alle leeftijdsklassen, die elke avond de Beach club bevolken. Ook de reacties van de bezoekers zijn zeer positief te noemen. Vooral de vakantiegedachte, de ontspan nen atmosfeer, de vrolijke bediening die zomers is aangekleed en de muziek spre ken het publiek aan. In de Beachclub wordt ook veel gedanst, waarbij veelvul dig gebruik wordt gemaakt van de grote bar als platform om te dansen. De muziek wordt verzorgd door Ewald Hulleman. Ewald is een bekende in de Zeeuwse uitgaanswereld en is beter bekend onder de naar DJ Esyl. Zijn passie is muziek en hij draaide veelvuldig in ver schillende zaken in Zeeland. Hij is ook bekend geworden als organisator van house-parties. Het werken in een Beach club is volgens Ewald echter heel iets anders. Hij geniet van het werk in de club; de contacten met het publiek en de reac ties zijn voor hem een drijfveer om van de Naast een uitgebreid assortiment auto- accessoires is Carlife een jaar geleden begonnen met autotelefoons, zaktele foons en accessoires hiervoor. Omdat we de koper van een mobiele telefoon goede voorlichting en ook vertrouwd met het gebruik hiervan wilden maken, aldus de heer A. Schout van Carlife Middelburg Vlissingen, hebben we bij PTT Telecom hiervoor de nodige cur sussen gevolgd. De verkoop van mobie le communicatie-apparatuur en acces soires hiervoor was al snel een succes, zodat wij onze beschikbare ruimte al spoedig moesten uitbreiden. Dat blijkt ook uit de prachtige vitrinekasten die in beide winkels staan opgesteld, vol met de allernieuwste mobiele telefoons en toebehoren. PTT Telecom heeft Carlife als officieel dealer aangewezen voor de verkoop, ser vice en nummeraanvraag van PTT mobie le telefoons. PTT Telecom heeft niet voor niets Carlife aangewezen als officieel In de uitgebreide brillencollectie van Focus Optiek MD in Middelburg, heeft men nu ook de Harley Davidson bril- lenlijn. Dit merk wat natuurlijk bekend staat om zijn schitterende motoren heeft nu dus ook een unieke brillenlijn. Beachclub een nog mooiere club te maken. In de toekomst zullen in de Beachclub veel evenementen worden georgani seerd. Met name de vrijdagavonden zijn hiervoor geschikt. Te denken valt hierbij aan after summer parties, Pyjama-parties, Jungle-parties, Ladies nights, Miss wet T- shirt verkiezingen etcetera. Het doel hier bij is onder meer de mensen in de depres sieve koude maanden op te vrolijken door het creëren van zomerse sferen. Hoewel de Beachclub dus als Caraïbische cocktailbar in heel Zeeland, en ondertus sen ook elders in het land, een grote bekendheid heeft gekregen, is minder bekend dat zich in het pand aan de Vlas markt ook een goed restaurant bevindt. Wanneer je een nieuw bedrijf start met twee functies daarin, is het in het begin erg moeilijk aan beide functies tegelijker tijd evenveel aandacht te schenken. Daar om is bewust voor de strategie gekozen eerst aan het bargedeelte te werken. Nu een en ander inmiddels aan de verwach tingen voldoet, wordt het tijd de aandacht ook te verleggen naar het restaurant gedeelte. Wat is er nu heerlijker dan een heerlijke uitgaansavond te starten met een sfeervol diner. Het restaurant straalt immers ook de sfeer uit van een onbe zorgd en 'zonnig' samenzijn. Na het eten kan vervolgens op een later tijdstip verder worden gegaan in de vrolijke atmosfeer van de Caraïbische omgeving. Een garan tie voor een onvergetelijke avond. Middelburg kan lunches en maaltijden bestellen, die dan tijdens de pauzes zullen worden bezorgd. Verder worden voor groepen en bedrijven speciale menu's samengesteld op wens. Hier blijkt onder tussen, gezien de reacties een grote behoefte aan te bestaan. Zo sponsorde de Beachclub bijvoorbeeld het Middelburg Beachclub squach-toernooi dat van 24 tot en met 26 november plaats vond. Voor sporters en bezoekers van dit evenement werden speciale menu's samengesteld en werd live muziek ingehuurd. Uit de reac ties bleek dat de sporters een onvergete lijke avond hebben gehad. Ter introductie kunt u tegen inlevering van de hiernaast afgedrukte bon een sma kelijk driegangen menu krijgen. Al met al kunnen we stellen dat de Beach club Beverly Hills een grote verrijking vormt voor het uitgaansleven van Middel burg. In de keuken zelf zwaait kok Rashid de scepter. Zijn werk doet hij met veel liefde en enthousiasme. Het belangrijkste voor hem is een tevreden klantenkring over zijn kookkunsten en de kwaliteit van het restaurant. Het restaurant geeft een gevarieerd aan bod aan eten, dat getypeerd kan worden als de 'Amerikaanse keuken'. Diverse vleessoorten en salades zijn te verkrijgen, naast een uitgebreid assortiment aan 'sea-food'; en dit alles tegen een zeer aan trekkelijke prijs. Het restaurant van de Beachclub mikt op een breed publiek. In de eerste plaats is een tevreden vaste klantenkring van groot belang. Verder wil de leiding tegen een aantrekkelijke prijs dagmenu's aanbieden. Elke dag kan met voor tien gulden een eenvoudige maar complete en lekkere maaltijd nuttigen. De goedkoopste menu's zijn ideaal voor stu denten en alleenstaanden, maar ook voor gezinnen wanneer men eens geen zin heeft om thuis te koken. Naast dag menu's zullen ook lünches tegen speciale tarieven te verkrijgen zijn in de weekein den en tijdens marktdagen. Het winkelpersoneel in de binnenstad van dealer aldus de heer Meijers van PTT Tele com, omdat Carlife beschikt over een goed opgeleid verkoopteam dat alles van mobiele apperatuur afweet en zo de klant goed kan adviseren. Carlife beschikt ook over een werkplaats, (inbouwstation) waar aan meerdere auto's gelijk en direct gewerkt kan worden. Het inbouwstation beschikt over het nodige gereedschap, meetinstrumenten, materiaal en niet te vergeten voldoende ruimte om goed aan de auto te kunnen werken. Paul Schout is de man in de werkplaats die meer dan de nodige kennis bezit om apparatuur te kunnen inbouwen zodat niet enkel de apparatuur die hij inbouwt goed en sto ringsvrij werkt maar er ook nog netjes uit ziet. Voor inbouw van autotelefoons heeft. Paul een speciale opleiding gehad, want er komt meer voor kijken dan men alge meen denkt, zoals zorgen voor een goede ontvangst in de auto, veilig gebruik van de telefoon, maar ook het voorkomen van storingen en schade aan de auto. Er is een oerwoud aan mogelijkheden ontstaan waarin het snel verdwalen is in de moge lijkheden die een mobiele telefoon heeft, aldus Marco Schout die de winkel in Vlis singen beheert. Wanneer de klant een toestel heeft gekocht regelen wij de aan sluiting (telefoonnummer) zodat de klant vaak dezelfde dag trots met zijn nieuw aangeschaft toestel van Carlife zijn vrien den en kennissen kan opbellen. In Nederland ontstaan steeds meer tele- communicatie-advieswinkels, zoals Car life waar de consument voorgelicht wordt door speciaal opgeleide deskundigen, die voorlichting geven in abonnementsvor men, service vormen, gebruikersgemak, zoals voicemail, SMS, EasyConnect, kos ten van bellen, gebruik in het buitenland, doorschakelmogelijkheden enzovoorts. Carlife voorspelt dat in de komende jaren een absolute wildgroei zal ontstaan in het aantal telecommunicatie-diensten en pro- dukten. Nu al wordt de klant gelokt met aanbiedingen. Waarbij in de meeste gevallen de klant moet tekenen voor een duurder abonnementsvorm en voor meer dere jaren. Theo Wolterbeek die de winkel in Middelburg beheert is vooral te spre ken over wat hij als PTT Telecom dealer de klant kan bieden aan toestellen en abonnementsvormen en service. Indien de klant dat wil kan hij ook aansluitingen verzorgen via een ander service-provider bijvoorbeeld Talkline of Debitel. Carlife is ook lid van STV (Samenwerken de Telecom Vakhandelaren) zo kunnen we de klant vele mogelijkheden bieden. Ook heeft Carlife een groot assortiment accessoires en toebehoren voor auto- en zaktelefoons, zoals batterijen, carkit, boosters, antennes, laders voor de auto, combiladers, houders, tasjes, montage materiaal enzovoorts. Voor de komende feestmaand heeft Carlife een leuke actie in petto: iedereen die een Sint/Kerst cadeautje koopt en de prijsvraag goed invult, maakt kans op een gratis zaktele foon. Haal snel het actieformulier in de winkel in Middelburg of Vlissingen of bij het Carlife promotieteam, dat zich in de maand December in het centrum van Mid delburg of Vlissingen bevindt. Uniek aan deze brillen is dat de onderde len van de beroemde Harley Davidson motoren heel subtiel in de vormgeving van de brillen verwerkt zijn. Zo kan men namelijk de Harley Davidson brillen duide lijk onderscheiden van andere brillen. Een uitlaat of een handvat wordt bijvoorbeeld als 'pootje' voor de bril gebruikt, of voor wie dat te extreem vindt bevat de lijn ook modellen met het alom bekende Harley Davidson logo. Het is duidelijk dat men deze mooie en kwalitatief goede bril niet alleen maar voor een bepaalde doelgroep, motorrijders, heeft gemaakt. Trendvol gers en modieus ingestelde mensen zijn ook zeer enthousiast over deze bril. De unieke Harley Davidson brillen zijn sinds kort in Zeeland alleen verkrijgbaar bij Focus Optiek MD in Middelburg. Voor meer informatie: Vlissingen Bellamypark 18 tel.: 0118-417585 Middelburg Plein 1940-5 tel.: 0118-624201 Werkplaats Braakmanstraat 17 tel.: 0118-625387

de Vlissinger | 1995 | | pagina 15