Prijswinnaars Vlissingse markt Natuur Politiek Ouderen Sport Gezondheid Cursus SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Bijeenkomst Allerlei Gevonden Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 1 november 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 19 Gemeenteraad - De gemeen te Mariekerke komt op dinsdag 7 november bijelkaar in een open bare vergadering. Op de agenda staat ondermeer het vaststellen van het gemeentelijk jaarpro gramma welzijn 1996 en de renovatie van het Dorpshuis in Grijpskerke. De vergadering begint om 19 uur in het gemeen tehuis. Dorpsraad - Op woensdag 8 november vindt de eerste verkie zing van de leden van de dorps raden Koudekerke en Zoutelan- de plaats voor alle inwoners van achttien jaar en ouder. Het stem bureau in Koudekerke houdt zit ting in het sport- en gemeen schapscentrum De Couburg en is geopend van 8 tot 19 uur. Zeventwintig inwoners van Kou dekerke stelden zich beschik baar voor de dorpsraad. Hiervan kunnen er elf gekozen worden. Het stembureau in Zoutelande houdt zitting in Zaal Middendorp. Hier kunnen negen kandidaten worden gekozen. Tweeëntwin tig kandidaten stelden zich beschikbaar. Wegwijzers - De Stichting Welzijn Ouderen Vlissingen heeft een tweetal informatie brochures uitgegeven. De weg wijzers handelen over hulp- en dienstverlening en over sociaal culturele activiteiten. De wegwij zers zijn gratis af te halen bij de stichting aan de Brouwenaar- straat 2 in Vlissingen. Ontmoetingsmiddag - Op donderdag 2 november houdt de Stichting Welzijn Ouderen Vlis singen vanaf 14 uur een ontmoe tingsmiddag voor 50-plussers in de foyer van het Theo van Does burgcentrum in de Brouwenaar- straat in Vlissingen. Singelloop - Op zaterdag 4 november organiseert de atle tiekvereniging Dynamo '70 haar jaarlijkse Singelloop. De pupillen en junioren lopen vanaf 13.30 uur hun ronde over de Noordsin gel en het Bolwerk in Middel burg. De wedstrijd voor dames en heren, senioren en veteranen start om 15.10 uur en gaat over 6600 meter. Om circa 15.45 uur is er tevens nog een prestatie loop over maximaal 6600 meter. Inlichtingen, tel. 0118-501767. Wandelen - De Zeeuwse Wan delsport Bond houdt op 4 november haar jaarlijkse slui- tingstocht over de afstanden 5, 10, 15 en 30 kilometer. De start- tijd voor de tocht van 30 kilome ter is tussen 10 en 11 uur en van de overige afstanden van 10 tot 13 uur. Als startlokaal fungeert het gebouw van MTV '69 in sportpark Voorborch in Middel burg. Inlichtingen, tel. 0113- 232005. Gregoriaans - Gregoriaans is het repertoire van monodische melodieën waarop lithurgische teksten worden gezongen in de Rooms-Katholieke kerk. Om meer te weten te komen over deze teksten geeft de Zeeuwse Volksuniversiteit vanaf dinsdag 14 november een uit drie lessen bestaande cursus in de CSW aan de Elzenlaan in Middelburg. Informatie en/of aanmelding, tel. 0118-634800. Kleur en stijl - Voor iedereen die graag goed gekleed gaat en het modebeeld wil volgen houdt de Stichting Educatief Toerisme Zeeland Oranjezon een cursus kleur en stijl. In korte tijd krijgt de cursist onder de deskundige lei ding van een mode-ontwerpster en een docent mode oog voor de stijl en kleuren die het beste bij hem of haar passen. De lessen worden gegeven in Studiecen trum Oranjezon op 13, 20 en 27 november. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118-581507. Dromen - Mensen die meer te weten willen komen over hun dromen kunnen terecht bij de Zeeuwse Volksuniversiteit. Het instituut geeft de komende win ter een cursus over het feno meen dromen. De cursus vangt aan op 13 november in het ZVU- gebouw aan de Spanjaardstraat in Middelburg. Informatie en/of aanmelding, tel. 0118-634800. Reiki - Op maandagavond 31 oktober organiseert Reike-Mas- ter Hanneke Dijkhuizen een Rei- ki-informatieavond aan de Noordhoeklaan 3 in Goes. Reiki is het Japanse woord voor de universele levensenergie die wordt gezien als een grote helende kracht. De informatie avond begint om 19.30 uur. Inlichtingen, tel. 0113-214259. Kerstkaarten - Creativiteits centrum Multi Colour organi seert ook dit jaar weer een workshop kerstkaarten maken op 11 en 25 november van 10 tot 16 uur in het gebouw aan de Torenweg 4a in Middelburg. Technieken die worden behan deld zijn ondermeer zandschilde- ren, styroporsnijden, sjabloneren en theezakjes vouwen. Sportzaal van Duyvenvoor- de Oost-Souburg, peuter- gym, 9.30 u. Octopus Club Hof Domburg, piratenknut- selmorgen, 10 u. Octopus Club Hof Domburg, piraten- schatzoeken, 14 u. De Parel Domburg, bowlingtoernooi, 20 u., inschrijven voor 18 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, club voor alleenstaanden, 19.30 u. Wijkcentrum Schelde buurt Vlissingen, bingo voor 50+, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. De Goede Ver wachting Lewedorp, avond ruilbeurs, 19.15 u. Aldeg- onde Vlissingen, praat- en dansavond voor 25+, 20.30 u. Nieuw Leven Gemeente Geersdijk, evangelist Jan Lataster 'God heeft de kracht om te genezen en te herstel len!', 20 u. Zeeuwse Biblio theek Middelburg, Soefi Beweging Nederland, open bare thema- en informatie avond, 19.30 u. Vereni gingsgebouw Vrouwenpol der, voorlichtingsbijeen komst 'Veiligheid in en om de woning', 14 u. Halve Maan Oostkapelle, voorlich tingsbijeenkomst 'Veiligheid in en om de woning', 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, contactmiddag voor jong en oud, 15 u. De Spinne Goes, Kapasi, dans en ontmoetingsavond, 21.30 u. Vrije School Zeeland Middelburg, jaarlijkse bazar, 10 u. Nieuw Leven Gemeente Geersdijk, evan gelist Jan Lataster 'God heeft de kracht om te gene zen en te herstellen!', 20 u. Driewegenhof Middelburg, Middelburgs Muziekkorps, rommelmarkt, 12 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlis singen, prijsklaverjassen, 13.30 u. Mensa De Ruijter Vlissingen, najaarspostze- gelbeurs, 10 u. Clubhuis VTV Vlissingen, Prijsklaver- jastoernooi, 10.30 u. Karo- lingenburcht Oost-Souburg, dansavond, 20.30 u. Nieuw Leven Gemeente Geersdijk, evangelist Jan Lataster 'God heeft de kracht om te genezen en te herstel len!', 10 u. Breeweg 100 Middelburg, Soefi Beweging Nederland, universele ere dienst, 11 u. Sporthal Baskenburg Vlis singen, sporten met longen- fyseem, Astma of Bronchi- tus, 15.15 u. Zeeuwse Bibli otheek Middelburg, VUSA- cursus Geloof - zin en on-zin, 19.45 u. Open Hof Vlissin gen, video-presentatie over Zeeland met onder andere oude journaalbeelden 1945- 1960, 14 u. Hof Domburg, rondleiding kuurafdeling, 11.30 u. De Schelp Domburg, dames sauna-avond, 18 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlis singen, koersbal 13.30 u. Octopus Club Hof Domburg, beschuiten versieren, 10 u. Octopus Club Hof Domburg, schminkfestijn, 14 u. Heer Hendrikshuis 's-Heer Hend rikskinderen, Ypsilon, bij eenkomst, 19.30 u. Stich ting Welzijn Ouderen Mid delburg, POSO, oriëntatie bijeenkomst voor 50+ vrou wen, 13.30 u. Arion Hotel Vlissingen, Platform Zeeuw se Vrouwenraad, algemene ledenvergadering, 11 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kinderclub 4 tot 9 jaar, 14 u. Zeeuwse Biblio theek Middelburg, Het Cen trum van Zelfbezinning, the ma-avond 'Met hart en ziel', 20 u. Hotel Terminus Goes, Women's Aglow, samen komst, 9.45 u. Peuterspeel zaal 't Pietepeutertje Middel burg, Sinterklaas speelgoed beurs, 19.30-20.30 u., inleve ren speelgoed van 10.30- 11.30 u. Inlaag 1887 - Een inlaag is een gebied tussen twee dijken waar het zoute water onder de dijk door kwelt en van invloed is op de plantengroei. Natuurmonu menten houdt op zaterdag 4 november een 'excursie naar de inlaag 1887 in de Zak van Zuid- Beveland waar ondermeer plan ten als zoutmelde, zeekraal en zee-aster groeien. De twee uur durende rondgang begint om 10 uur bij de poort van het Fort Elle- woutsdijk. Aanmeldingen kun nen telefonisch worden doorge geven, tel. 0113-655983. Mensenrechten - Het Cen trum voor Internationale Samen werking Zeeland (COS-Z^eland) houdt op 17 november vanaf 13 uur een studiedag met als thema 'ontwikkelingssamenwerking en mensenrechten'. De studiedag is bedoeld voor vrijwilligers en beroepskrachten die actief zijn op de gebieden ontwikkelingssa menwerking, mensenrechten, vluchtelingen en asielzoekers. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij COS-Zeeland, tel. 0113-250051 Gewoon anders - De Zeeuw se afdeling van het CHC, de ver eniging van gelovige homo's en lesbiënnes krijgt zaterdag 4 november bezoek van Arnold Blondel van de werkgroep Gewoon Anders. Naast discus sie is er ook tijd voor een stads wandeling in Goes. Informatie en opgave: 0113 - 221 769. Manifestatie '45-'95 - De Manifestatie '45-'95 die de afge lopen zomer in Middelburg is gehouden wordt op 11 novem ber afgesloten met een discus sie over de rol die de overheid zou moeten of kunnen spelen in de ontwikkeling van de stad. De bijeenkomst begint om 16 uur in de Burgerzaal in het Middelburg se stadhuis en is voor iedereen toegankelijk. Boekenbeurs - In verenigings gebouw de Couburg in Koude kerke wordt zaterdag 4 novem ber van 11 tot 17 uur een boe kenbeurs gehouden. Naast al dan niet literaire boeken zijn er boeken te vinden over allerlei onderwerpen. De toegang is gra tis. Rode Kruis - De Rode Kruis Colonne Arnemuiden viert 4 november haar vijftigjarig bestaan in het Rode Kruis- gebouw aan de Zuidwal. Van 10 tot 17 uur staan verkoping, verlo ting, sjoelen, schminken en grab belen op het programma. Om 13.30 uur is er een demonstratie van de Rode Kruis Colonne in samenwerking met de brand weer op het Havenplein en van 15 tot 16.15 uur is er een onge vallen sponsorloop met prijs vraag. Aangepast sporten - Op 14 november is er een informatie avond over aangepast sporten in Zeeland in revalidatiecentrum 'De Lindenhof' in Goes. Vanaf 19.15 uur zal een revalidatie-arts het een en ander uit de doeken doen over verantwoord sporten en presenteren een aantal aan gepaste sportverenigingen zich. Aanmelding en/of informatie, tel. 0118-640700. Vrouwendag - Op zaterdag 11 november wordt in het gebouw van de Stedelijke Scholenge meenschap aan de Sir Winston Churchilllaan in Middelburg van 13.30 tot 17 uur de Provinciale Interculturele Vrouwendag gehouden. Het thema van de dag is 'Wat vrouwenhanden kun nen maken' en er wordt een forumdiscussie gehouden over wat willen vrouwen in Zeeland veranderd zien vobr het jaar 2000. Vertelavond - De Zeeuwse Vereniging voor Dialectenonder- zoek houdt op donderdag 2 november onder de naam 'ver telsels vö rond de plattebuuska- chel' vanaf 20 uur een vertel avond in het dorpscentrum Big- gekerke. Verhalen in dialect wor den vertelt door Jan Zwemer, Wim Joosse, Bertus Limonard en Izaak Kwekkeboom. De muzi kale omlijsting wordt verzorgd door het Westkappels kwartet. Fiom Zeeland - Fiom Zeeland organiseert een gespreksgroep voor alleenstaande moeders en vaders. De groep komt vanaf 28 november tien keer bij elkaar op dinsdagavond van 19.30 tot 21.30 uur in het Fiom-pand, Bel- linkstraat 6-8 in Middelburg. Gespreksonderwerpen zijn onder andere kinderopvang, een zaamheid, opnieuw beginnen, relaties, contacten en omgangs regelingen. Aanmelding en/of informatie, tel. 0118-627311 Sociale vernieuwing - De bij eenkomst over sociale vernieu wing die Groen Links Middel burg op 25 oktober gepland had is uitgesteld naar woensdag 15 november en begint om 20 uur in het Zuiderbaken aan de Rent meesterlaan in Middelburg. Secretaresse Platform - Op zaterdag 11 november houdt het Secretaresse Platform een pro motiemiddag voor secretares sen in het studiecentrum Aar denburg. Het platform stelt zich tot doel de vaardigheden en con tacten van secretaressen onder ling te verbeteren. Nadere infor matie, tel. 0113-561665 of 0111 - 641920. Fuchsia's - De Nederlandse Kring van Fuchsiavrienden regio Zeeland geeft van 30 oktober tot 4 november informatie over het snoeien van fuchsia's. Geïnte resseerden kunnen van 10 tot 17 uur terecht bij de familie Smits, Prinses Julianastraat 1 in Wemeldinge. Rozenkruis - Het Lectorium Rosicrucianum wil door middel van openbare lezingen en the ma-avonden belangrijke aspec ten van het mens-zijn ter sprake brengen. Op maandag 6 novem ber houdt het onderdeel van de Internationale School van het Gouden Rozenkruis een thema avond en op 27 november een lezing in de Zeeuwe Bibliotheek in Middelburg. Beide bijeenkom sten beginnen om 20 uur en heb ben als thema 'de waan van het leven'. Mozaïekstad - De werkgroep Vlissingen-Middelburg-Mozaïek- stad 1995 houdt van 11 tot 19 november een themaweek met hetzelfde onderwerp. Zowel in Vlissingen als in Middelburg vin den die week op diverse plaat sen interculturele activiteiten plaats. Patchwork - Ter gelegenheid van haar tienjarig bestaan organi seert de patchworkclub van buurthuis 'de Paraplu' aan de Alexander Gogelweg in Vlissin gen een 'open huis' op 8 novem ber van 13 tot 17 uur en 10 november van 10 tot 17 uur. Er is dan een tentoonstelling van werkstukken van cursisten en er worden diverse demonstraties gegeven. Zanglust - Op 3 en 4 november houdt vogelvereniging Zanglust haar jaarlijkse vogeltentoonstel ling in dorpshuis Luctor et Emer- go in Rilland-Bath. De tentoon stelling is gratis te bezoeken op 3 november van 19 tot 22 uur en op 4 november van 14 tot 17.30 en 18.30 tot 22 uur. Beeld-kalender - Op zondag 29 oktober om 17 uur wordt in het Vlissingse hotel Arion het eerste exemplaar van de 'Zee land in Beeld-kalender 1996' uit gereikt aan historicus dr. Jan Zwemer. De foto's in de kalen der zijn gemaakt door fotografen Ruben Oreel en Lex de Meester, de kalender wordt uitgegeven door de Stadsdrukkerij Vlissin gen. Landschapsbeheer - De pro vinciale stichtingen natuur- en landschapsbeheer gaan meer samenwerken. Om dit tot uiting te laten komen werken de mees te provinciale stichtingen vanaf dit jaar onder de nieuwe geza menlijke naam Stichting Land schapsbeheer Zeeland. Modelspoor-beurs - Op 2 december vindt er in de kantine van de scholengemeenschap Scheldemond in Vlissingen een modelspoor-ruilbeurs plaats. Deze beurs begint om 10 uur. Röntgenstraling - De afdelin gen radiodiagnostiek en nucleai re geneeskunde van het zieken huis Walcheren het het Zeeuws Radio-therapeutisch Instituut houden op zaterdag 11 novem ber een open dag ter gelegen heid van het feit dat honderd jaar geleden röntgenstralen werden uitgevonden door Wilhelm Con rad Röntgen. Door middel van films, dia's en rondleidingen wordt aandacht besteed aan zowel het begrip straling als aan de toepassingen ervan. Omdat rondom straling veel onbegrip en angst heerst is deze open dag een ideale gelegenheid om eens nader kennis te maken met de 'onzichtbare stralen'. De open dag begint om 10 uur aan de Koudekerkseweg 88 in Vlissin gen. Panty - Op het bureau van poli tie in Vlissingen zijn van 1 tot 19 oktober de volgende voorwer pen als gevonden opgegeven: twee schakelarmbanden, voor front van een autoradio, vlinder model bril, diverse fietsen, hand doek, twee horloges, kinderjas, panty, papegaai, parkiet, lapjes kat. vuilnisbakkenras hond, vul pen, diverse portemonnees, ring, diverse sleutels, een sok en twee plastic tassen met inhoud. Eventueel verloren voorwerpen kunnen op het politiebureau wor den afgehaald en worden maxi maal drie maanden bewaard. Konijn - In de periode van 14 tot en met 20 oktober zijn bij de politie in Middelburg de volgen de voorwerpen afgegeven: een donkerblauw jack, een wit jack, twee zwarte opvouwbare para plu's, een paarse kindertas, een blauwe baseball-pet, een zwarte baseball-pet, een witte linnen tas, een witte luchtbedstop, een zilveren leesbril, diverse sleutels, een schakelarmband met twee zilveren kinderkopjes, een oranje kinderschoen, een blauwe fop speen, een witte spuugdoek, een wit horloge met bruine band, een bruine kralenketting, een zilveren ketting met naam plaatje en twee hartjes, een zil veren armband, een Duitse bankpas, een goudkleurige bro che met steentje, een zwarte kat, een konijn, een wit verpleeg- stersschort, een veelkleurige damessjaal, diverse fietsen, een zwarte herenportemonnee, een zilveren damesring, een blauw/wit babyslofje, een blauw/zwarte videotas, een grij ze rugzak met sportkleding, een wit/blauwe surfplank, een goud kleurige keeting met v-vormige hanger bezet met parels en een kamerplantje. Eventueel verlo ren voorwerpen kunnen tijdens kantooruren worden afgehaald op het politiebureau in Middel burg. Gevonden voorwerpen worden maximaal drie maanden bewaard. Vlnr J. de Hond (reclame-commissie weekmarkt Vlissin gen), mevrouw Romkes, mevrouw Jacobs en A. van Fraassen. De oplettende bezoeker van de Vlissingse weekmarkt kan het niet ontgaan zijn: de markt stond de afgelopen weken in het teken van Nederland, België en Duitsland. Één van de activiteiten die in dat kader werden gehouden was een grote loten-actie. Vorige week werden de prijzen uitgereikt. De reischeque van vijfhonderd gulden ging naar mevrouw Romkes, terwijl de bungalow- week in Duitsland gewonnen werd door mevrouw Jacobs. Deze prijzen werden beschik baar gesteld door reisbureau Van Fraassen. Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 2 november t/m wo. 8 november. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: P. den Braanker. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: M.M. van Campen, 15 uur: F. Hoek. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Bakker, 14.30 uur: A.W. Riepma. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur, zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1Zo. 10 uur: C. Kleij. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: J. Bakker. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: P. Joosse (in de Herv. Kerk), 15.30 uur: A. van Wes ten. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: P. Joosse. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 14.30 uur: A. Spaans. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. den Braan ker, 14.30 uur: A. Spaans (in de Geref. Kerk). HOOGELANDE Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Zo. 9.30 en 17 uur. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za.: 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. C. Betram. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo.: geen opgave. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: T.K. van Dam. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: K. Hendrik- se. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: eerste zaterdag protestantse dienst 17 uur. Tweede, derde, vierde en vijfde zaterdag 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo. 16.30 uur: L. Tonneau. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren. Olmen laan 8. Zo. 9.30 uur: dienst. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 68. Zo. 10 uur. NIEUW EN ST. JOOSLANP Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. Barmentlo. OOSTKAPELLE Christengemeenschap. Kapel Zo. 10 uur: geen dienst. KLEVERSKERKE van St. Maarten. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: P.C. Schoonenboom. Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: A.C. den Hollander, 19 uur: J.H. Kip (in de Herv. Kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.C. den Hol lander (in de Zionskerk), 19 uur: J.H. Kip. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. RITTHEM KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 9 uur: B. de Haan, 10.30 uur: R. Krol (SOW-diensten in de Herv. Kerk). Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 uur: B. de Haan, 10.30 uur: R. Krol. Hervormde Gemeente. Zo. 11 Schaap. uur: Broeder- SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: G. Warner (in de Geref. Kerk). Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo. 10 uur: J.W. Glashouwer. Petruskerk. Paul Krugerstraat 17. Zo.: geen dienst. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: C.A. Schoorel. De Schaapskooi. Papegaaienburg. Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ter Reede. Zo. 19 uur: J.W. Glashouwer en P.J. van Hecke. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: N.H.J.E. Boomer en C. van Rosmalen. Jehovah's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 15.30 uur. Jehovah's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Wo. 19 uur. Zo. 10 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Iedere zondag 10 uur. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Bonedijkestraat 16. Za.: 9.30 uur: eredienst, 10.30 uur: bijbelstudie. C. Betram. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: R. Kattenberg. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1 Zo. 15 uur: W.J. de Grood. Christelijk Centrum Zeeland. Faradayweg 1. Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur. Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61 Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar. Elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: J. Herweijer. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: B.J.W. Schel haas. Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 10 uur: Pennekamp, 17 uur: Bakker. WESTKAPELLE Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: P.K. Noor- lander, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 551231. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Rapenburg 4, Meliskerke, tel. 561760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: R.P. Reddingius, Singel 26, Vlissingen, tel. 412644. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek L. v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. 627471. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Papegaaienburg, Papegaaienburg 24-26. tel. 466345. MELISKERKE ST. LAURENS Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Elke zondag om 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 en 19 uur: R.G. van der Zwan. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: Q. v.d. Vrie. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11 Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Zo.: geen opgave. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo.: geen opgave ontvangen. De Hoeksteen. Roozenburg- laan 22. Zo.: geen opgave ontvangen. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groenmarkt, Zo.: geen opgave ontvangen. Engelse Kerk Simpelhuis- straat, Zo.: geen opgave ontvangen. Wijkgemeen- te Geref. Bond (in de Getuigeniskerk). Zo.: geen opgave ontvangen. Oostkerk (in Concert- en Gehoorzaal) Zo.: geen opgave ontvangen. Koor kerk. Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Ontmoetingskerk. Zo.: geen opgave ontvangen. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75. Zo. 9.30 uur: A. de Snoo, 16.30 uur: H. Mostert. Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: S. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: S. Ridder-van Meggelen, 17 uur: R.G. van der Zwan. Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans (kindernevendienst), 19 uur: A.E. de Bruijn. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: H. Koetsveld, 19 uur: A.G. Baas. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1Elke eerste en derde zaterdag van de maand om 9 uur. Zo. 19 uur: L.A. Woltering. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. VEERE Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: J. Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 uur: J. Antheunisse, 15 uur: C.A. den Hertog. Doopgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1Zo. 9.30 uur: gespreksdienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo. 9.30 uur: H. Mostert, 16.30 uur: A. de Snoo. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Do. 2 november t/m wo. 8 november HUISARTSEN Middelburg: zaterdag tot 24 uur: A.P Bruijnzeel, Herengracht 68. tel. 639933. zondag tot 24 uur: J.L.F. Wortelboer, Korendijk 36, tel. 639933. Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: 6. Bosch, Bad huisstraat 81, tel. 412233. zondag tot 24 uur: J.M.G. Roebroecken en E.R. van Russen Groen, Julianalaan 7, tel. 412225. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui den, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis ser): zaterdag tot 24 uur: P. Kodde, Oude Vlis- singseweg 13, Middelburg, tel. 615810. zondag tot 24 uur: H.J. Roelof sen, Stationsplein la, Arne muiden, tel. 601308. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: G.C.M Rullens en M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostka pelle. tel. 581276. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: S. van der Kaaden, tel. 471140. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: K. Boot, tel. 639865. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren): zaterdag en zondag: AL Hoogveld en R.B.M. Meesters, Korte Noorstraat 61, Middelburg, tel. 637077. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behan deling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Zaterdag en zondag: geen dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, zaterdag en zondag: A. van Schaik, tel. 478969. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 628288 Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 628800. Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten-) Alarm Zeeland. 583404. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland': 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen, 486400. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 636108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 615551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur. 613362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 0113-249200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 635015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 411877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 414444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11 overige assistentie aanvragen 633333. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten, Vlissingen, 417820.

de Vlissinger | 1995 | | pagina 19