BOUMAN POTTER IN WOONBOULEVARD POORTVLIET DE GEZELLIGSTE WOONBOULEVARD VAN ZUID WEST NEDERLAND PAASDIJKWEG 33 POORTVLIET meubelen DE FRUITTUIN Laagste prijs garantie Inruilen? Gratis thuisbezorgd 3.450,-! IIAAMAAJLAILUIAJ&AJ Op maandag 16 oktober is de nieuwszender Veronica Nieuwsradio officieel begonnen met zijn uitzendingen op de AM-frequentie 1395, 24 uur per dag. De zender wil zich duidelijk gaan onderscheiden van Radio 1, het nieuws- station van de publieke omroepen. Nieuws is nieuws. Maar Veronica Nieuwsradio maakt andere keuzes, ordent en presenteert het nieuws anders, compacter, sneller. Ter redactie wordt het wel eens vergeleken met vissen in dezelfde vijver. Het verschil is dat als ze bij Radio 1 nog uitgebreid bezig zijn met h.et wegen van een exemplaar, Veronica Nieuwsradio het vol gende al op het droge heeft. Hierbij een nadere uitleg door directeur/hoofd redacteur Allard Berends, adjunct-hoofdredacteur Sander Ranke en chef sport Jacques de Krom. Wat kunnen de luisteraars verwachten op 1395 AM? Waar ligt binnenlands de grens? Wat is het verschil met Radio 1 Dat houdt niet in dat alleen het lekkerey nieuws wordt gebracht. Hoe concurrerend wordt Veronica Nieuwsradio, waar Radio 1 een vast publiek heeft? In schamper Hilversum, aan de publieke zijde klinkt het: ze redden het nooit. Stelt u zich voor dat u na uw aankoop uw meubel in een andere zaak nog goed koper ziet. Als u dat binnen 3 weken bij ons meldt, en de verkoop-, leverings- en betalingsvoorwaarden gelijk zijn, dan ontvangt u van ons onmiddelijk het ver schil retour. De enige boulevard waar u uw oude meubels kunt inruilen. Alle meubelen worden gratis bij u thuis bezorgd in heel Nederland. (m.u.v. de meeneemmeubelen) Nieuwe Kerkstraat 29, Kapelie-Biezelinge Telefoon 0113-341688 GLASHANDEL "MOERSTEE' Het adres voor veel soorten vruchtbomen in diverse maten rechtstreeks van de kwekerij is Ook diverse leivormen Tevens groot assortiment zachtfruitplanten, buxus- leilandii's en bolacasia's Vruchtboomkwekerij Piano's rechtstreeks van importeur! Uniek in Nederland duizenden guldens ECHT voordeel! Otto Altenborg piano's Veronica Jvieuwsradio (vnr> officieel gestart Natuurlijk wordt er op de redactie van Veronica Nieuwsradio geluisterd naar het Radio 1-Journaal. "Ik vind het prachtig" zegt Berends met een ironische grijns. Voor hem laat de gezamenlijke nieuwsredactie van de publieke omroepen horen hoe het niet moet. Dat is geen blijk van arrogantie, maar geeft wel een ande re visie aan. Berends kent de colle ga's van de publieke omroepen heel goed. Hij is nog zender-coördinator geweest van Radio 1, als voorganger van de huidige hoofdredacteur van het Radio 1-journaal: Piet van Tel lingen. De nieuwszender is een samenwer kingsverband tussen de partners Veronica en Quote Media. De aan loop was lang en zwaar, met de onvermijdelijke moeilijkheden bij het opstarten van een nieuw medi um. De redactie moest grondig wor den uitgebreid; nieuwe en oude Nieuwsradio-makers moesten leren werken met een geavanceerd compu tersysteem. Dat alles vergde meer tijd dan voorzien. Dat was de voor naamste reden dat de zender niet van start ging op de oorspronkelijk geplande datum: 1 september jl. Berends: "Het wordt een radiosta tion met het nieuws als basis en twee soorten programma's: ten eerste de actualiteiten in de piekuren en daar naast talkradio. De actualiteiten wor den gebracht in een heel strak jasje (format in radiotermen), waar op herkenbare tijdstippen vaste onder delen terugkomen, met veel sport en veel aandacht voor de financieel- economische verslaggeving. De nadruk ligt daarbij op binnenlands Jacques de Krom: „Wij richten ons op voor- en nabeschouwingen". nieuws. Dat betekent dat we geen aandacht besteden aan de zesde voorronde van de presidentsverkie zingen in Peru. maar dat we wel veel doen aan de eigen regio. De huidige landelijke publieke omroep laat dat nogal eens liggen. Dat geeft een wezenlijk onderscheid." Berends: "De sluiting van een fabriek in Meppel is geen landelijk nieuws. Een nieuw verkeerscircula tieplan. dat een typisch regionaal project is, maar landelijk navolging kan krijgen wel. We zullen uiteraard verslag doen van de IRT-enquête, maar ook van de geboorte van een olifantje in Blijdorp. We zullen de cultuur niet vergeten. Daar telt ook een afweging op nieuws. Een nieuwe Nederlandse film is nieuws. We gaan niet zomaar een programma over boeken maken. Daar hebben we op dit moment de mankracht en het geld nog niet voor. Dat geld moeten we eerst verdienen." Berends: "Daar waar Radio 1 inhoudelijk nogal eens de analyse en de achtergronden zoekt, zullen wij veel meer op het nieuws gericht zijn. Wij zullen proberen de mensen in een korter tijdsbestek bij te praten over het nieuws. Dat is de functie van deze zender. De doelgroep die we zoeken, is de categorie die heel actief is in deze samenleving, in de leeftijdscategorie tussen 30 en 55 jaar. Mensen die 's ochtends of 's avonds ook nog een krant lezen en daar de analyse wel uithalen. Het moet vooral niet saai zijn. Ik vind nieuwsuitzendingen over het alge meen zo ontzettend saai. Een wer velstorm op Sint-Maarten met doden is geen leuk bericht en daar hoef je ook geen humor in te leggen. Maar nieuws mag best schwung hebben. Het moet prettig zijn om naar te lui steren. Dat zal een heel belangrijk onderdeel van dit radiostation wor den. En we gaan absoluut ook naar Sint-Maarten. We willen dat verslag gevers veel ter plekke zijn waar het gebeurt. Daar zal eerder gekozen worden voor het binnenland. We zullen anderszins ook proberen zoveel mogelijk bij buitenlandse gebeurtenissen te zijn. Dan denk ik bijvoorbeeld aan belangrijke verkie zingen." Een dergelijke aanpak krijgt snel de kritiek oppervlakkig te zijn. Volgens adjunct-hoofdredacteur Ranke hoeft dat niet. Hij zegt: "Als je mensen bijpraat over het nieuws van het moment is dat niet oppervlakkig. Aansluitend op wat Allard net zei vind ik niet dal je een profiel moet brengen van de nieuwe president van Argentinië. Daar is een krant geschikter voor. Je moet radio gebruiken waarvoor het bedoeld is. Bovendien biedt elk uur bij ons twaalf minuten achtergronden. Ster ker nog: als je de sport erbij telt wor den het zestien minuten. We streven naar mooi gemaakte radio. We wil len dat het nieuws de tijd en de vorm krijgt die het vraagt. Radio kent vele vormen. Dat kan een reportage zijn in het ene geval en in het andere gewoon een goeie tekst." Berends erkent dat Veronica Nieuwsradio niet alles zal kunnen dekken. "Dat is een illusie. Je zult keuzes moeten maken. Het is heel simpel. Als je een commercieel radiostation bent, zul je met het geld dat je uit de markt kunt halen je pro- dukt maken en geld terugverdienen. We zullen proberen om een zo afge wogen mogelijk journalistiek pro- dukt te maken, maar we hebben geen kerkredactie en ook geen sociaal- economische met vijf mensen. We zullen een aantal dingen moeten combineren. Dat zit ook in de keuze die wij gemaakt hebben. De mensen bijpraten over het nieuws kan met de mensen, die wij hebben aangeno men." Sander Ranke: „We streven mooi gemaakte radio". naar Berends: "Absoluut niet. Dat idee komt voort uit de rare opvatting dat een commercieel nieuwsstation een soort De Telegraaf gecombineerd met Showbiz van SBS zou moeten maken. Dal is flauwekul. Het wordt wel newsy zoals ze dat zeggen. We zullen de leuke verhalen in het nieuws niet- laten liggen, maar we nemen ook de ernstige dingen mee. Dat is nieuws. Dat is je vak." Ranke: "Ik denk dat we concurre rend aftrappen in de zin dat we voor al mensen zullen trekken, die weinig naar Radio 1 luisteren, omdat ze dat gene wat hen daar aangeboden wordt niet zien zitten. Ik hoor het nog elke dag: de helft van de programmering van Radio 1 komt uit het buitenland en is geneuzel. Als er weer eens ergens een granaat wordt afgescho ten, wordt daar vier minuten over geneuzeld met een correspondent. Het gaat bij mij het ene oor in en het andere oor uit. Ik denk dat dat voor veel mensen geldt. Ik hoop dat we concurrerend zijn in die zin dat we het nieuws zodanig verpakken - met alle journalistieke normen en waar den die er zijn - dat mensen, als ze ons horen, zeggen van: „dat begrijp ik." Op sportgebied lijkt de nieuwe zen der geconfronteerd te worden met een belangrijke beperking: de rech tenkwestie. De Krom: "Met die rech ten valt het wel mee. We mogen overal-komen, zolang we maar geen rechtstreekse verslaggeving verzor gen. Dat gaan we dus ook niet doen. Wij richten ons op voor- en nabe schouwingen. In het weekend komen drie extra uren, op zaterdagmiddag tussen 1 en 2 en 5 en 6 en op zon dagmiddag tussen 5 en 6, gepresen teerd door Leo Oldenburger. We bouwen wat dat betreft voort op het programma Sportradio, dat wc jaren lang gemaakt hebben en goed beluis terd werd. We hebben ons daarin altijd onderscheiden met creatief gemaakte klankbeelden. Die moeten ook terug te horen zijn op de nieuwe zender. We zullen wel alle grote eve nementen gaan doen, die lot nu toe in de gezamenlijkheid door de NOS werden verzorgd. Ik denk dat we daar wel uitkomen. We gaan hope lijk met drie man naar Atlanta, we zijn ook bij de Tour de France en Grand Slam-tennistoernooien, met dat verschil dat de verslaggever naar huis gaat als de laatste Nederlander uitgeschakeld is. Het Europa Cup voetbal bekijken we per wedstrijd. Als Feyenoord naar een onbeduiden de tegenstander moet in een ver land gaan we niet mee. Speelt Roda tegen Inter Milan, dan zitten we in Milaan op de tribune." Als het gaat om het aantrekken van nieuw luisterpubliek verwacht Berends veel van de daluren, die zul len worden gevuld met talkradio en dan niet op de brave manier, die op Radio 1 in zwang is geraakt. Het moet Amcrikaanser worden, dus bru taler en dat wordt de taak van prik kelaars als Theo van Gogh, Jeroen Pauw en Raoul Heertje. Berends: "Leuke talkradio hoor je hoogstens wel eens bij de NOS, of bij de VPRO op de vrijdagavond. Wat wij zullen doen op de uren dat we geen nieuws brengen, dus tussen 9 en 12, 2 en 4 uur, is talkradio maken met zeer uitgesproken mannen en vrou wen, die met heel prikkelende stel lingen in debat gaan met luisteraars. Daar moet een platform voor discus sie ontstaan. In de landen om ons heen is dit soort formats de snelst groeiende marktgroep, de meest suc cesvolle radiostations. Zeker bij het publiek dat wij zoeken. We hebben ook een club politici met onder anderen Hans Wiegel, Gerrit Brokx en Jan Willem Bertens, die op de zondagochtend met elkaar en het publiek in debat zullen gaan. Zonder saaie presentator erbij die uitlegt hoe het nu zit. Dat lijkt mij een heel spannend programma op de zondag ochtend. Op termijn kan er ook talk- radio komen over sport. En Theo van Gogh zou nu ook al een sport- stelling kunnen poneren. Het zou kunnen dat deze vorm van talkradio populairder wordt dan Nieuwsradio, maar daar is ook niks op tegen." Allard Berends: „Nieuws mag best schwung hebben". Berends: "Die mensen zou ik wil len toeroepen: "Onderschat je tegen stander nooit." We beginnen een sta tion waar meer dan zeventig mensen gaan werken, met een budget waar van we die mensen kunnen betalen. Niet zo ruim als de publieke omroep, die twaalf man naar Atlanta kan stu ren. Het moet wat kleiner, maar dat betekent niet dat je slechtere radio maakt. Wat ik ook belangrijk vind, is dat hier een hoop jonge honden een kans krijgt om te beginnen. Ik lach me suf om dat geschamper. Die piekuren-redactie van Radio 1 is er niet gekomen omdat ze dat zelf wil den, maar omdat ze een concurrent op zich af zagen komen." A Eetkamerinterieur in kopie antiek massief grenen, bestaande uit eetkamertafel met lade 995,-, eetkamerstoel met webbing rug en los kussentje per stuk 295,-, Spekkast met 6 laden, inkl. verlichting 1795,-, vitrinekast met 2 deuren en 2 laden, inkl. verlichting 1895,- vierdeurs dressoir 1595,-, spiegel met facet geslepen rand 595,-. Méér plezier van je meubels, voor minder geld Openingstijden Dinsdag t/m donderdag 10.00 tot 17.30 uur. Vrijdag 10.00 tot 21.00 uur. Zaterdag 09.30 tot 17 00 uur Zondag en maandag gesloten INFOLIJN 01662-9100 GLAS Wemeldingse Zandweg 10, Kapelle Tel. 0113 - 342944 a.d. weg Kapelle - Wemeldinge 's maandags gesloten Beter en goedkoper kan niet. SPLINTERNIEUWE 120 cm hoog met studiepedaal, in de uitvoeringen zwart en mahonie - gepolitoerd - hoogglans Normaal 7.950,- nu vanaf met volledige service en garantie (inruil mogelijk) vraag naar onze huurkoopregeling, zonder rente en/of andere kosten. VOOR INLICHTINGEN: 0111-643340 Lid van de E.I.C. (Europese Inkoop Combinatie)

de Vlissinger | 1995 | | pagina 16