Minder popconcerten in Stadsdanszaal Rowwen Hèze in De Stenge m Expositie Jimmie Durham POPCULTUUR IN MIDDELBURG MOET ONTWAKEN Veere in vroeger tijden Kunstuitleen de straat op Poptalent mist uitstraling 2 NOVEMBER T/M 8 NOVEMBER IN MIDDEN ZEELAND De Stichting Rock Blues Concerten Mid delburg wil voor 1996 maximaal vier concer ten programmeren. :„Maar het worden dan wel hele grote namen", verantwoordt Hayo Duinkerken zich naar het publiek. Voor dit jaar had de piepjon ge stichting buiten het zomerseizoen maan delijks een concert op het programma staan. GEHOORD Gospelconcert afgelast Vanaf 28 oktober exposeert de kunste naar Jimmie Durham in de Middelburgse Vleeshal. Tot 10 de cember is zijn werk hier te bezichtigen. Op zondag 12 november leest Durham vanaf 15.30 uur gedichten voor uit eigen werk. k Woensdag 1 november 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 11 isï is? is» HÏ XxXvXyXrXxXvXvtvXvXrXv::^ De laatste twee concerten gaan min of meer als een flop de Middelburge popgeschie denis in. Eric Bell haalde slechts honderd liefhebbers achter de buis vandaan en bij het optreden van Teen Spirit, vorige week woensdag, wer den honderdvijftig betalende bezoekers in de Stadsdanszaal geteld. Nirvana evenknie Teen Spirit trok elders in Nederland volle zalen. Wellicht dat de popcultuur in Middelburg en omgeving wat ingedut is, ver onderstelt Duinkerken. Die popcultuur moet dus weer wat meer leven worden inge blazen. De stichting werd opgericht toen het jaarlijkse festival Hofpop ter ziele ging. Met een Stadsdanszaal binnen de gemeentegrenzen, zo ver onderstelden Jimmy Pentury, Kees Petiet en Hayo Duinker ken, moest het toch mogelijk zijn om voor het publiek en de binnenstad doordeweeks wat leuks te bedenken. Immers, er waren genoeg bands van for maat die wel een avondje naar de Zeeuwse hoofdstad wilden komen. De formule leek ze wel wat. Het concert zou vroeg beginnen en niet doorgaan tot in de kleine uurtjes. De ver wachte bomvolle Stadsdans zaal zou dan leegstromen zodat de overige horeca in de buurt ook nog een graantje zou kunnen meepikken. Alleen Mothers Finest en Pat Travers zorgden de afgelopen maan den voor invulling van die doelstelling. „Jammer dat het zo is gegaan", treurt Duinkerken. „Er gaat verschrikkelijk veel werk in zitten. Hoe dat komt? Ik weet het niet. Ik denk dat er maar weinig plaatsen zijn waar je bands van dit formaat voor twaalf gulden vijftig aan het werk kunt zien. Misschien is het toch het onbekende of het ontbreken van een popcultuur in Middelburg. Voor mij is het niks mooier dan zo'n uurtje kij ken naar een band die wellicht in de toekomst heel groot kan worden", voegt hij er vlak na het concert van de Australi sche band Teen Spirit aan toe. En: „Dat we volgend jaar Vorige week verscheen bij uitgeverij Deboektant een fotoboek over de geschiedenis van Veere. Het boek kreeg de titel 'Veere in vroeger tijden' mee. Aan de hand van zo'n negentig foto's duikt samensteller J.H. Midavaine terug in de tijd. De foto's geven een beeld van het Walcherse dorp tussen de jaren 1869 en 1945. Onderwer pen die aan bod komen zijn de visserij, de middenstand, het verenigingsleven, het bedrijfs leven, het boerenbedrijf, de kunstenaars die hun stempel op het dorp drukten en school foto's. J. Wisse verzamelde de anekdotes die in het boek zijn verwerkt. Één van de foto's uit het boek 'Veere in vroeger tijden'. Als de vijf bands die afgelo pen vrijdag acte de présence gaven in de Stadsdanszaal, in het kader van de Zeeuwse Belofte, representatief zijn voor de popscene in de pro vincie zal er nog een lange weg te gaan zijn voordat deze ook landelijk serieus wordt genomen. Marcel de Dreu Over de gehele linie is het middelmaat troef, een enke le uitzondering daargelaten. Een zo een lichtpuntje is de uit Goes afkomstige metal- formatie Cyclone. Deze jon ge band musiceerde fris van de lever. Snelle, jagende ritme's, een puike portie gitaargeweld, maar bovenal een aantal krachtige composities. Toch komt ook bij deze band de makke naar voren waar het bij veel Zeeuwse bands aan schort. Muzikaal zit het vaak nog wel aardig in elkaar, maar wat ik mis is een enorm gebrek aan uitstraling. Zoals bij Kozmik. Deze band had hoogstwaar schijnlijk het idee dat men zich in een oefenruimte bevond, enige vorm van podiumpresentatie viel absoluut niet te ontdekken. Als dan ook de muziek niet boven de middelmaat uit stijgt is een set van slechts een kwartiertje niet eens boeiend. Hetzelfde verhaal gaat op voor de Middelburgse for matie Fairytale. Hoewel zij muzikaal iets meer in hun mars hebben dan de door snee Zeeuwse groep, gaat hun typische 'middle off the road-rock' bij mij het ene oor in en het andere oor uit. Een zelfde soort kringloop onder gaat het bier waar uw repor ter zo dol op is, een mooie gelegenheid om daar tijdens deze band wat aan te doen. Toch wil ik nog de promi nente rol van de toetsenist vermelden, iemand die schijnbaar wel aan de juiste vorm van podiumkoorts lijdt. Table for two is een ander verhaal. De band wijkt dui delijk af van de geeikte patronen. Maar zoals de naam al zegt, hun sfeermu ziek past beter bij een romantisch diner met kaars licht dan op een poppodium, waar mensen over het alge meen liever ongecompli ceerde muziek met ballen willen horen. Een avondje uit, nietwaar? Dit laatste had de Goese power-funk formatie Sure as heil wel begrepen. Namelijk dat het publiek vermaakt wil worden. En dat er dus op het podium 'aktie' gemaakt moet wor den. Met een aantal korte, krachtige songs, overigens opvallend soulful, werd een set gebracht die de aandacht van het publiek wel vast kon houden. En om dat laatste gaat het nu eenmaal. i Eddy and the Hot Rods, aanstaande zondag in Bar American. anders te werk gaan is trou wens niet negatief bedoeld naar de bezoekers die trouw zijn gekomen. Het is eerder positief bedoeld. Als die vier concerten goed lopen, kunnen Het aangekondigde optre den van de Golden Gospel Singers (vrijdag 3 novem ber) gaat niet door. In plaats daarvan komt The Glory of Gospel op vrijdag 24 november naar de Con certzaal in Middelburg. Het Nederlandse toernee van de Golden Gospel Singers is afgelast. The Glory of Gospel bestaat uit tien zangers en een zeven man sterk orkest. Tij dens het concert wordt een overzicht gegeven van de historie en ontwikkeling van meer dan honderd jaar gospelmuziek en zang. De zwarte zangers en zange ressen uit New York's Har lem bezingen de geschiede nis van de muziek maar ook van het zwarte Amerika. we kijken of het er meer kun nen worden". Voor dit jaar staat er nog een aantal concerten op het pro gramma. Zondag 5 november komt de Engelse punkband Eddy the Hot Rods naar Mid delburg waar ze onder de vlag van de stichting zullen spelen in Bar American. Het vermaar de ensemble geeft slechts drie concerten in Nederland. Ver der is er voor 10, 11 en 12 december een festival in de maak. Daar treden op Dave Gander en the Outsiders, Soundcircus en The Brandos (unplugged) op. Het concert aanstaande zondag begint om 16 uur. iw «nwi aur, I... i muimrwnmtnmMófS'S awtss.s.-i> Het werk dat Durham voor de Vleeshal maakte is in alle opzichten kenmerkend voor zijn oevre. Uitgangspunt vor men ter plekke gevonden voorwerpen en allerlei vormen van materiaal die nutteloos lij ken te zijn. Stukken hout, een geitenhoorn, touw, kabel, spij kers, stoelen, een pvc-pijp. De voorwerpen verbindt hij op duidelijk zichtbare wijze met elkaar: schroeven zijn te zien, lijmresten dringen uit de naden en spijkers houden krom verband. Ondanks deze zichtbare hand van de maker kan de kijker er niet aan ontko men ze van associatieve bete kenissen te voorzien, waardor ze of een leven buiten zichzelf gaan leiden of in hun vreemd heid vragen gaan stellen. Jim mie Durham gaat het voorna melijk om dat laatste: het stel len van vragen opent een onbegrensde wereld van mogelijkheden. Johan Reebergen De Middelburgse kunstuitleen gaat zaterdag 4 november de straat op. Dat gebeurt in het kader van van de landelijke Dag van de Kunstuitleen onder het motto Lenen is de Kunst. Met een grote bus wor den de kunstwerken van de uitleen in een aantal wijken voorgesteld. Johan Reebergen is uitgenodigd om in de buurt van de bus optredens de ver zorgen. De route van de kunst bus is als volgt: 9.30 uur win kelcentrum Dauwendaele, 11 uur winkelcentrum Stromen- wijk, 12.30 uur Markt Middel burg, 14 uur winkelcentrum klarenbeek en 15.30 uur win kelcentrum Griffioen. De Kunstuitleen zelf aan de Kuiperspoort is tussen 10 en 17 uur geopend. Tex Mex, polka, Ierse folk en Limburgs dialect: Rowwen Hèze timmert aan de weg. Volgende week vrijdag, 10 november, treden de Limburgers op in sporthal De Stenge in Heinkenszand. Als opwarmertje staat de Zeeuwse band Blöf geprogrameerd. De zaal gaat open om 20 uur. ARNEMUIDEN Atelier Ludmila Kalmaeva, Tuindorp 5, schilderijen, portret ten en posters. Geopend na tel. afspraak 01182-3469. DONDERDAG 2 NOVEMBER DOMBURG Lunch- en Tearoom Labruyè- re. Jaap Klein, foto's van Dom burg en omgeving (t/m 5 novem ber). Marie Tak van Poortvliet Museum, Gerard von Brucken Fock, schilderijen, grafisch werk, aquarellen en bladmuziek (t/m 5 november). Badpaviljoen, Dertien Duitse en Zwitserse kunstenaars, tentoon stelling 'Mogelijkheden van het Hotel'. GOES Galerie 'Mi Parti', Ingeborg Vandamme en Carien Poison- nier, 'Terug naar de kust (1)', objecten en sieraden. Oosterscheldeziekenhuis, Jacques Th. Wondergem, teke ningen, aquarellen, pastels en lino's 'Poëtisch Getekend'. Serviceflat 'De Horst, Jenny Flikweert, aquarellen en olieverf schilderijen, Berry v.d. Haan, foto's. Stadskantoor, Adrie Koopman, foto's, Rob Louws, schilderijen. Museum voor Zuid- en Noord- Beveland, Elly den Engelse, Iko- nen (vanaf 4 november). Galerie Van den Berge, Peter Terhorst, 'Een losse gedachte', 'Momentopname', een selectie van werken van diverse kunste naars. Stichting PZZ, medewerkers van de activiteitendienst, diverse werken van onder andere hout, keramiek, poppen en tekeningen. KAMPERLAND Restaurant Papilion, Lydia Klop-Steendijk, aquarellen en portretten. Geopend ma. t/m za. vanaf 10 uur, zo. vanaf 17 uur. KATTEN DUKE Galerie llona, llona Schmit, naïeve schilderijen. Geopend za. van 14-17 uur. MIDDELBURG Galerie 't Zeepaardje, Maurice en Saskia Góth, tekeningen, aquarellen, gouaches en pastels. Galerie Willem Vader, L. Noordstraat 56, schilderijen, tel. 01180-29419, dagelijks geopend. Atelier Anneke Ruimschotel, Groot Mede 66, tel. 01180-16323, staal- en touwplastieken, ge opend na tel. afspraak. Wandelkerk Lange Jan, ten toonstelling van diverse kerken in Middelburg. Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen, Kousteensedijk 7, Middelburg in vogelvlucht. Meubeltoonzaal Jan Alink, Nieuwe Kleverskerkseweg 17, Joke Nederhand, schilderijen, aquarel, oliepastel en crayon. Boekhandel van Benthem Jutting Middelburg, aqarellen en crayon-tekeningen. Galerie Spitsbergen, Koren dijk 46, Jaap Heuvingh, beelden. Galerie Caesuur, Nieuwe Wal 4, Hans Overvliet, fotowerk en gebruiksaardewerk uit verre lan den. Stichting Welzijn Ouderen, Molstraat 13, dinsdagmiddag- cursisten van het MIKV, land schappen, stillevens en dieren in pastel, aquarel en olieverf. Ge opend op werkdagen van 10-16 uur. Zeeuwse Bibliotheek, 'Pastei en hoerenjong 30 Drukkers in de Marge, expositie ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de Stichting Drukwerk in de Marge en het 10-jarig bestaan van de Zeeuwse Bibliotheek. Van de Perrehuis, Hofplein 8, diverse kunstenaars, 'Zeeuwse reportage, ter plekke gemaakt'. Zeeuws Museum, Boezem, Willem Buys, Piet Dieleman, Bert Frijns, Jan van Leeuwen, Bob Pingen en Leen Quist, 'Blauw rood wit', een keuze uit de collec tie hedendaagse kunst door Gert de Kok. Kinderboerderij De Klepper hoeve, expo over bomen (vanat 1 november). ABN/AMRO Bank, Markt 7, David Heijgelaar, scheepsmodel len in gemengde technieken. De Vleeshal, Jimmie Durham, 'The center of the world'. Gemeente Middelburg, Stad huisstraat 2, 'Geld uit de belt', selectie bodemvondsten van het archeologisch onderzoek op het terrein aan de Kousteensedijk. De Vleeshal, 57 jonge architec ten, ontwerpen voor de Jonge Architecten Prijs (vanaf 4 novem ber). Galerie Veurink, Vlissingse- straat 14, Paul Walboom, instal laties, Marian Zult, etsen. NEELTJEJANS Delta Expo, Windenergie, ten toonstelling windenergie. Dage lijks geopend van 10-17 uur. Delta Expo, 'Water', expositie over Integraal Water Beheer. Buitenhaven, bij het Topshuis, Trechter 5, kunstproject Framew ork Invitation. OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, Mieke van Til burg, aquarellententoonstelling 'Schelpen en andere zeedieren'. Zeeuws Biologisch Museum, Stadsschouwburg, Middel burg; Hans Dorrestijn, 'Gesmol ten ijsberen', 20 uur. De Prins van Oranje, Goes; Urbanus, 20 uur. 't Beest, Goes; De Gebroeders Flint, 'Jongens waren we', 20.30 uur. VRIJDAG 3 NOVEMBER Stadsschouwburg, Middel burg; Theater Antigone speelt Kasimir en Karoline, 20 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Bomans Andermans, theater rond leven en werk van Godfried Bomans, 20 uur. De Piek, Vlissingen; Jamses sie, 21 uur. ZATERDAG 4 NOVEMBER Stadsschouwburg, Middel burg; Pluk van de Pletteflet, 13 en 15.30 uur. Verenigingsgebouw Het Akkoord, Veere; Concertuit voering Veere's Genoegen en barbershop-harmony Quartet Members Only, 19.30 uur. Zeelandhallen, Goes; René Froger, 20 uur. St. Jacobskerk, Vlissingen; Conjunto Ibérico, 20 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; La Pat, theaterconcert Witch- waltz, 20 uur. De Zwaan, Oost-Souburg; Toneelvoorstelling door STEC, 20 uur. Dorpshuis Ons Dorpsleven, Ritthem; Brassband ONDA en accordeonvereniging Concerti na, 20 uur. De Prins van Oranje, Goes; Stichting Dansz en het Dordts Danstheater, 20.15 uur. Vestzaktheater, Vlissingen; De Zeeuwse Komedie speelt 'de koning en de rest', 20.30 uur. Minitheater, Middelburg; Het Middelburgs Theater speelt Cali gula, 20.30 uur. 't Beest, Goes; Down by Law Burning Heads, 21 uur. De Piek, Vlissingen; Just Another Day, 22 uur. ZONDAG 5 NOVEMBER Minitheater, Middelburg; Het Middelburgs Theater speelt Cali gula, 14.30 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Jumpin' the Blues, rhythm bluesconcert 'stilzitten is er niet bij', 15 uur. Vestzakttheater, Vlissingen; De Zeeuwse Komedei speelt 'de koning en de rest', 15 uur. The Duke, Middelburg; Swiers Company, 15 uur. Bar American, Middelburg; Eddie the Hot Rods, 16 uur. DINSDAG 7 NOVEMBER Grote Kerk, Goes; Carillonbe speling Sjoerd Tamminga, 13.30 uur. WOENSDAG 8 NOVEMBER Stadsschouwburg, Middel burg; Musical Carmen, 20 uur. Marjolein Bastin, Aquarellenten toonstelling. Strandpaviljoen Neptunus, strandovergang Oranjezon, Wim Oranje, foto-expositie 'Natuur in Zeeland'. OOST-SOUBURG Verzorgingshuis De Zoute Viever, Dongestraat 1, Vera Nie- derer, aquarellen. Geopend tij dens kantooruren. Watertoren, Sander Haccou en André Geertse, 'De Blauwdruk'. Watertoren, Narcisse Tordoir, 'Zeeuwse Reportage, ter plekke gemaakt'. Geopend wo. t/m zo. 12-17 uur. VEERE Grote Kerk, 'Kijk op krabbels', tentoonstelling. VLISSINGEN Inguana, Bellamypark 35, leven de reptielen, amfibieën en insek- ten, dagelijks geopend zo., ma. en do. 14-17.30 uur. Di., wo., vr. en za. 10-12.30 uur en 14-17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Bres- kens. Op dubbeldekkersveer boot ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promotie (beeld van Zeeland als vakantieland). De Kleine Galerie, Kouden hoek 32, Karin Starmans. Ge opend ma. t/m vr. 14-17 uur. Stedelijk Museum, Bellamy park 19, 'Het Cantoproject' (1982- 1993), 121 schilderijen. Stedelijk Museum, Bellamy park 19, Projekt (L censüra onderzoek), voorstelling mail- art-projekt. Arsenaaltheater, Ashot Safian, 'Schilderijen voor alle tijden'. Ziekenhuis Walcheren, 'Brandwonden? weet u er weg mee?', expositie over brandpre ventie en het verlenen van eerste hulp bij brandwonden. Stedelijk Museum, Jo Maes, stadsgezichten. Notariskantoor Sauer en Oonk, Annemieke v.d. Woestij- ne, foto-expositie 'kleurrijk Tan zania' (vanaf 4 november). WEMELDINGE Atelier L. Rijks, Chozeeweg 27, schilderijen, dagelijks geopend. WOLPHAARTSDIJK Galerie Jan Boer, Aardebolle- weg 5, Jan Boer, olieverven. DONDERDAG 2 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Nine Months' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Waterworld' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'First Knight' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Assassins' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Spe cies' 20 uur. 't Beest Goes, 'Amateur/Hartley' 20.30 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Carmen' 20 uur. VRIJDAG 3 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Nine Months' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Waterworlds' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Apollo 13' 19 uur. 'First Knight' 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Assassins' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Mor tal Kombat' 19 uur. 'Species' 21.30 uur. 't Beest Goes, 'Amateur/Hartley' 20.30 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Carmen' 20 uur. 'Auf Wiedersehen Amerika' 22.30 uur. ZATERDAG 4 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Nine Months' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Waterworld' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Andre' 14 uur. 'Apollo 13' 19 uur. 'First Knight' 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Mortal Kombat' 14 uur 'Assassins' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'And- re' 14 uur. 'Mortal Kombat' 19 uur. 'Species' 21.30 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Carmen' 20 uur. 'Auf Wiedersehen Amerika' 22.30 uur. ZONDAG 5 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Nine Months' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Waterworld' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Andre' 14 uur. 'Apollo 13' 19 uur. 'First Knight' 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Mortal Kombat' 14 uur. 'Assassins' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes, An dre' 14 uur. 'Mortal Kombat' 19 uur. 'Species' 21.30 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Carmen' 20 uur. MAANDAG 6 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Nine Months' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Waterworld' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'First Knight' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Assassins' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Giant' 20 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Freaks' 20 uur. DINSDAG 7 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Nine Months' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Waterworld' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'First Knight' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Assassins' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Spe cies' 20 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Auf Wiedersehen Amerika' 20 uur. WOENSDAG 8 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Nine Months' 14 en 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Waterworld' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Andre' 14 uur. 'First Knight' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Mortal Kombat' 14 uur. 'Assassins' 20 uur. Grand Theater Goes, 'And- re' 14 uur. 'Species' 20 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Carmen' 20 uur. ZATERDAG 4 NOVEMBER Alhambra II Vlissingen, 'Doornroosje' 14 uur. ZONDAG 5 NOVEMBER Alhambra II Vlissingen, 'Doornroosje' 14 uur. WOENSDAG 8 NOVEMBER v Alhambra II Vlissingen, 'Doornroosje' 14 uur.

de Vlissinger | 1995 | | pagina 11