Salt Lake Jazz Band West Point Big Band In the mood Blue Jeans Big Band Dweilen met De Foempers Remake:'Geen oubolligheid' Electric Movement Dance Big Band The Evergreens De Salt Lake Jazz Band. De Salt Lake Jazz Band brengt aanstekelijke dixieland, met veel invloeden uit de New Orleans- revival. Muziek dus die goed in het gehoor ligt en bij uitstek dans baar is. Muziek ook die ruimte laat voor improvisatie door de muzikanten en daardoor nooit hetzelfde klinkt. Ook aan het vocale element wordt niet voorbij gegaan. De bezetting: Grand Marshall (Henri Barrée), trombone (Eric Heijns- dijk), trompet (Bram van Over- beeke), klarinet/altsax (Ed de Poorter), sousafoon (Jan Heijns- dijk), banjo/zang (Eddie van Beek), piano (Rien de Jonge), drums/kleine trom (Johan Tilroe) en grote trom (Peter Tilroe). De West Point Big Band. De concerten van de West Point Big Band worden gekenmerkt door een afwisselend muziekpro gramma vol knappe staaltjes vir tuositeit. De muziek die zij spelen is in drie genres te verdelen. Allereerst de overbekende big bandmuziek van Glenn Miller, Duke Ellington en Count Basie, maar ook muziek van hedendaag se bands, zoals Buddy Rich, May- nerd Ferguson en Bob Mintzer. Tot slot brengt de West Point Big Band speciaal voor big bands gearrangeerde popsongs, varië rend van Elvis Presley tot Michael Jackson. Juist deze gevarieerd heid maakt de optredens van de West Point Big Band voor een breed publiek geschikt. Het orkest bestaat uit achttien fanatieke beroeps- en amateur musici. Het Goese straatorkest Olé. Met een bezetting van vijfen twintig muzikanten weet het straatorkest Olé, afkomstig uit Goes, sfeer te scheppen tijdens allerlei evenementen. Hun repertoire bevat uitsluitend lekker in het gehoor liggende nummers voor jong en oud. De instrumentale bezetting van de band bestaat uit slagwerk, trom petten, trombones, baritons en sousafoons. Naast vele optre dens in de provincie staat Olé de laatste jaren ook in het buiten land zijn mannetje: in 1992 en 1994 trad het orkest op tijdens een acht dagen durend festival aan de Costa Brava. In augustus dit jaar treedt Olé op in het Fran se Haquenau. Ook staat een tien daagse Italiaanse trip op het pro gramma. De Big Band Bollenband is, zo zegt zij zelf, altijd 'in the mood" voor een optreden. Behalve naar het onverslijtbare nummer van Glenn Miller ver wijst het orkest hiermee naar de stemming onder haar leden. Het enthousiasme van de muzikanten slaat iedere keer weer over op het publiek. Boven de muziekstukken die het orkest brengt staan klinkende namen als Benny Goodman, Woody Herman, Stan Kenton en Sammy Nestico. Omdat de band leden aan de kunst van het improviseren een geheel eigen betekenis geven, hoeft het publiek zich tijdens een optreden zeker niet te vervelen. Voor dans- lustigen staan behalve de foxtrot ook de tango, rumba, cha cha cha en paso doble op het program ma. Het orkest bestaat uit vijf saxen, vijf trompetten, vier trom bones, piano, bas, gitaar, drums en een zangeres. De Electric Movement Rhythm Soul Rock Band is een nieuwe Zeeuwse band, die rhythm blues combineert met soul en rock. De bezetting van deze kersverse band bestaat uit Henri Grim op drums, Rogier van Besouw op bas, Jeroen Brand op gitaar, Son- ja de Deckere als saxofoniste, Duije Deurloo aan de toetsen en zangeres Sylvia de Troije. Electric Movement had onlangs een zeer succesvol optreden in het Vlis- singse café De Concurrent. Remake. Het mainstream-jazzkwintet Re make treedt sinds haar oprich ting in 1991 op tijdens jazzfesti vals, in café's en restaurants en voor Omroep Zeeland. De band probeert voortdurend een eigen geluid te ontwikkelen en zich niet te binden aan een bepaalde stroming binnen de jazzmuziek. Ook het imiteren van grote voorbeelden is voor de vijf muzikanten - waarvan er twee een conservatoriumopleiding hebben - uit den boze. Deze hou ding leidde tot een eigenzinnige repertoirekeuze: veel 'standards' uit de periode 1920-1950, maar ook blues, latin en softpop, met veel ruimte voor improvisatie en grote aandacht voor het vocale gedeelte. Remake streeft ernaar op een persoonlijke en swingende manier toegankelijke, sfeervolle jazzmuziek te spelen. Het kwintet vermijdt de oubolligheid die vol gens de band op de loer ligt wan neer hedendaagse bands traditio nele jazz uitvoeren. Het geheel leidt tot een aansteke lijk soort muziek die geschikt is om naar te luisteren of om op te dansen. beïnvloeden en worden strakke instrumentale arangementen afgewisseld door werken met improvisatieruimte voor solisten en zang. De Blue Jeans Big Band wordt geleid door Jack de Boo van Uijen. De Big Band Bollenstreek. De Middelburgse Blue Jeans Big bones en een ritmesectie, vindt Band werd opgericht in 1977 en zijn wortels in het traditionele de naam mag zeker niet onbe- jazz-repertoire. Toch worden kend zijn bij de Zeeuwse jazzlief- naast de traditionele nummers hebbers. ook hedendaagse composities Het orkest, dat bestaat uit zes gespeeld. Verder laat de band saxen, vier trompetten, vier trom- zich door swing,-latin en rock Dweilorkest De Foempers. Het dweilorkest De Foempers is een onderdeel van de Middel burgse Brass Band Onda. Onder de leden van Onda bestond al geruime tijd een idee om met een kleine groep muzi kanten leuke muziek te maken. Na wat geëxperimenteer met een Egerlander kapel en een jazzband ontstond het dweilorkest De Foempers. Het repertoire van De Foempers bestaat onder andere uit meezingers en bekende melo dieën. De groep bestaat uit onge veer tien jonge muzikanten. Dance Big Band The Evergreens, de eerste Zeeuwse big band, werd ruim twintig jaar geleden opgericht door muzikaal leider Jacq. Laroes. The Evergreens proberen met hun bezetting van achttien jazz-fanatie- kelingen muziek te maken op het hoogste nivo dat voor amateurs bereikbaar is. De Dance Big Band The Evergreens brengen muziek van Basie tot BZN, oftewel van jazz tot top veertig. De Blue Jeans Big Band.

de Vlissinger | 1995 | | pagina 37