Parkeerplaats Intratuin behoorlijk uitgebreid Vlissingse winnares gordijnenprijsvraag Kwaliteitsmeubels tegen eenmalige weggeefprijzen!! Kom nu, want weg weg! van®pt9^Vd. Ton's Brillenmode: oogverblindend mooi Maar sla eerst uw slag, want nu heeft u de kans prachtige slaapkamers, nachtkastjes, linnenkasten, matrassen, dekbedden, commodes, kussens, toilettafels, overtrekken, etc. op de kop te tikken tegen eenmalige weggeefprijzen! Kortingen tot maar liefst 60%. 5e9®° aiU»}} o0 00' «nto*1 viide*1 Meca heet nu Wabeco Recitificatie slaapkamers SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG O.a. Hülsta,Auping, Jan des Bouvrie, Treco Morgana Slaapkamers gaat verhuizen! Nieuwdorp wordt Arnemuiden. Dat betekent voor u straks een heleboel keus in meubels onder één dak, het dak van een nieuw, gezellig compact meubelplein. Havenweg 24, Nieuwdorp, 01196 - 12438 's maandags gesloten - vrijdag koopavond 10 DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag juni iwa Sportzaal van Duyvenvoor- de Oost-Souburg, peuter- gym, 9.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Cursus Frans, 9 u. Cursus Engels, 10.15 u. Centrum San-Bao Middelburg, medi tatiecursus, 20.15 u. (01180- 16193) De Schelp Dom burg, piratenknutselmorgen, 10 u. De Parel Domburg, bowlen in competitiever band, 20 u., inschrijven voor 18 u. Wijkcentrum Open Hof Vlissingen, Huurdersco mité Euro Invest/Paauwen- hof, openbare vergadering, 20.30 u. Wijkcentrum De Schelde buurt, klaverjassen, 13.30 u. Jacob Roggeveen-Buiten rust Middelburg, opening en open huis, 14.30 u. COC Middelburg, (Travestie Transsexualiteit) T&T avond. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, bingo, 20 u. 10 Engelse mijlen loop, Prooyenseweg Middel burg, 19 u. De Parel Domburg, spetter middag, spelletjes onder begeleiding, 14.30 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlis singen, contactmiddag, 14 u. Restaurant 'De Parelvisser' Domburg, Italiaans buffet, 18 u. Sporthal Baskenburg Vlissingen, gymnastiekver eniging DIOS, jaarlijkse uit voering, 14.30 en 19 u. De Spinne Goes, Kapasi, dans avond met bingo, 21 u. Resto Vrouwenpolder Veer- se Dam, Natuurvereniging KNNV, orchideeën-excursie, 14 u. Hoechst Vlissingen- Oost, Hoechst Toerclub, toertocht 75 of 120 km, 10 u. COC Middelburg, 'Gouwe Ouwe Disco. Sportpark Voorborch Middelburg, korf balvereniging Swift, rom melmarkt, 9.30 u. Neder lands Hervormde Kerk Nieuw- en St. Joosland, muziekvereniging ONDA, rommelmarkt/bazar, 9 u. Sportpark Voorborcht Mid delburg, korfbalvereniging Swift, afscheidswedstrijd coach Floor Schreuders. Open jongerencentrum Mid- gard Middelburg, accommo datiedag, 15 u. De Schelp Domburg, trek poppetjes maken, 14 u. Zuiderbaken Middelburg, Industriebond FNV, thema avond over pensioenen, 19.30 u. Zeeuwse Biblio theek Middelburg, Lectori- um Rosicrucianum, thema avond 'De geestelijke impuls van Aquarius', 20 u. De Schelp Domburg, kijkdo zen maken, 10 u. Hof Dom burg, rondleiding kuurafde- ling, 11.30 u. De Schelp Domburg, damessauna- avond, 18 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal, 13.30 u. Kamer van Koophandel Middel burg, Startervoorlichtings bijeenkomst, 13.30 u. Beach Hotel Zoutelande, Natuurvereniging KNNV, excursie duingebied, 14 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. De Schelp Domburg, tekenfilm festival, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen 19.30 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlis singen, soos voor aljeen- staanden, 19.30 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlis singen, kinderclub, 14 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, rondleiding kasteel Westhove, 18.30 u., aanmelden voor maandag 12 u. Brillen. Voor de een een noodzakelijk kwaad, voor de ander een sieraad. In de winkel van Ton en Miranda Smout zijn het vooral oog strelende sieraden. Ton's Brillenmode in de Korte Delft in Middelburg is door Zeeuwse oogartsen al 'de modernste optiek' genoemd. Als openings stunt geeft hij tien procent korting op alle artikelen. Ton Smout is een echte bril- lengek. Zelf draagt hij geen brillen, behalve voor de show. Met negen jaar studie in z'n zak kan hij zich een aantal titels veroorloven: opticiën, opto metrist en contactlenzenspe- cialist. Deskundig op het gebied van oogmetingen, meet- en maak werk van zowel montuur als glazen en lenzen en het onder kennen van bepaalde oogziek ten. Ook is hij gespecialiseerd op het varilux-gebied, een combinatie van glazen voor zowel ver zien als lezen. Nadat hij vijftien jaar bij verschillen de opticiens praktijkervaring heeft opgedaan, waarvan de laatste vier jaar bij Groeneveld in Goes, is hij nu zijn eigen bril- lenzaak begonnen. Zijn zaak is een heel gezellig uitziende bril lenwinkel. Deze sfeer past ook geheel bin nen zijn brillenvisie. „Een bril is niet alleen een functioneel ding op je neus, maar een sie raad voor het hele gezicht. Oogcontact is toch het eerste dat mensen met elkaar heb ben. Daarom is het heel belangrijk dat de bril past bij je gezicht en je persoonlijkheid". De stelling dat de vorm van je gezicht bepalend is voor de vorm van de bril onderschrijft hij wel, maar hij gaat er vanuit dat de eerste klap een daalder is. „Als een klant een gevoels matig gekozen bril op z'n neus zet en zijn gevoel zegt 'ja, dit is hem', dan is dat ook vaak zo. Dan moet je theorieën over vormaspecten overboord gooien". Dat brillen modeartikelen zijn, blijkt wel uit het feit dat veel modekoningen als Gaultier, Armani, Dior en Ferré ook hun eigen brillenlijn hebben. „Naast de mechanische dege lijkheid is het de pasvorm en het ontwerp dat me vaak ver rast". Of het nu het goudgehal te, het gebruik van titaan (aller- gievrij), de speciale buigzaam heid van het montuur, een blauwfilter in de glazen van zonnebrillen of wegwerp- lenzen zijn. Ton Smout loopt voor elke bril uit zijn collectie warm. Bovendien geniet hij van het contact met de klanten en hij is dan ook erg blij dat zijn winkel een klantvriendelijk plekje heeft. Lekker dicht bij parkeer gelegenheid op de Dam en eventueel even voor de deur. Mochten klanten toch niet in staat zijn naar de winkel te komen dan bezoekt hij ze gewoon thuis. Bij de foto Ton en Miran da Smout. Bedrijfsleider Jürgen Westerhof van Wabeco Middel burg voor het winkelpand in de Segeerstraat. In de vorige Faam is een foutje geslopen in het telefoonnum mer waarop mensen zich kun nen opgeven om medewerker bij Speelstad te worden. Het goede nummer moet zijn: 01184 - 10352. De Middelburgse computer winkel Meca - gevestigd in de Segeerstraat - heeft een niewe naam gekregen. Anderhalf jaar geleden, op 1 januari 1994, werd Meca overgeno men door het Terneuzense bedrijf Wabeco. Om de klan ten te laten wennen aan de nieuwe naam, werden sinds dien beide namen gevoerd. Nu is de computerzaak definitief werkzaam onder de naam Wabeco. Jürgen Westerhof, bedrijfslei der van Wabeco Middelburg, vertelt: „Behalve de nieuwe naam verandert er eigenlijk niet zo veel aan de zaak. De meeste veranderingen vonden vlak na de overname plaats. De winkel werd heringericht en we kregen een groter assor timent". Wabeco heeft behalve de zaken in Middelburg en Ter- neuzen ook een filiaal in Bel gië. De Vlissingse winnares mevrouw M.J.L. Timmers Verhoeven - Van Asperen kijkt bij tapijt-, gordijn- en beddenspecialist Blankenburgh samen met haar echtgenoot nog eens naar het dessin van 'Sorrento', geshowd door Bas Rietveld. De Vlissingse mevrouw M.J.L. Timmers Verhoeven - Van Asperen won donderdag 1 juni het aankoopbedrag van gor dijnen, die ze eerder dit jaar kocht, terug. Ze verzon een naam voor een dessin van de gordijnfabrikant Artelux en won de hoofdprijs. „Toen ik naar het dessin keek, herinnerde het me aan oude stukken steen uit de antieke Italiaanse wereld. Zo ben ik op de naam 'Sorren to', mijn inzending, gekomen". Volgens Bas Rietveld van Arte- lux waren er meer inzendingen die de Italiaanse sfeer in het dessin proefden. „Sorrento klinkt echter beter dan Rome of Napels", ver klaart hij de keuze. Vanaf volgend jaar zal de stof onder de naam 'Sorrento' ver kocht worden. De parkeerplaats van Intratuin in Koudekerke biedt sinds dinsdag 7 juni plaats aan 350 auto's. Dat zijn er 230 meer dan voorheen. Burgemeester A.C. de Bruin van Valkenisse opende het nieuwe parkeerterrein door een pereboom te planten, halverwege het nieu we en oude parkeergedeelte van het tuincentrum. SPECTACULAIRE LEEGVERKOOP organa

de Vlissinger | 1995 | | pagina 10