Provincie Zeeland Zomerbus Zeeland De woonboulevard waar U zich thuis voelt. DE GEZELLIGSTE WOONBOULEVARD VAN ZUID WEST NEDERLAND PAASDIJKWEG 33 POORTVLIET DE FAAM DE VLISSINGER MEER DAN 22.000 M2 WOONIDEEEN Presenteert vijf maal per week een grandioze meubelshow INFOLIJN 01662 - 2445 Stremming Schroebrug Statenvergadering COMMISSIES INSPRAAK Woensdag 17 mei 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 13 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31392 De zomerbus is ondertussen, als aanvulling op het openbare vervoersnet, een bekende verschijning op de Zeeuwse wegen in de maanden juli en augustus. De speciale bussen, sommigen zelfs in cabrioletuitvoering, rijden gedurende de twee zomermaanden langs de Zeeuwse kust. In 1991 verschenen ze, op initiatief van onder meer de provincie, voor het eerst op de weg. Openingstijden: Dinsdag Vm donderdag Va" 10ö 10*00 tot 21.00 uur Woonboulevard Poortvliet heeft zijn deuren geopend naar een wereld vol woonideeën met maar liefst acht woonspeciaalzaken onder één dak. Waaronder: Bouman Potter, meer meubel voor minder geld, Dormilux slaapkamerspeciaalzaken met meer dan 100 slaapkamers, Kids World kanjers van kamers voor kinderen en tieners, Tapijtland alle woningtextiel bijeen, tapijt, karpetten, gordijnen en raamdecora- ties, Tierlantijn cadeaus en woonaccessoires. Proms exclusief en veel belovend wonen. Fautuil Gallery maatwerk in zitkomfort. Runner Meubelhal magazijn verkoop. Inruilen! Gratis thuisbezorgd Kinderparadijs Gratis meten, maken en leggen Laagste prijs garantie Restaurant Even uitrusten tijdens uw bezoek Zo vindt u ons Gratis parkeren Schroebrug Middelburg. Als onderdeel van de schilder beurt aan de Schroebrug over het Kanaal door Walcheren in Middelburg, is de brug van woensdag 17 op donderdag 18 mei tussen acht uur 's avonds en zes uur 's mor gens niet beschikbaar voor het wegverkeer. De balans van de brug wordt dan rechtop gezet om de moeilijk bereikbare on derdelen te kunen schilderen. Het schilderwerk, dat half april is begonnen, duurt nog tot 1 juli. De bedieningstijden van de brug zijn daarop aangepast. Tussen zeven uur 's morgens en vijf uur 's mid dags wordt de brug alleen elke 24 minuten over het hele uur voor de scheepvaart geopend. De bedie ning van de Stationsbrug sluit daarop aan. Tot 1 juli is de bloktijd van 12.40 tot 13.31 uur voor de recreatievaart op de Stationsbrug vervallen. Van woensdag 22 tot donderdag 23 mei, tussen acht uur 's avonds en zes uur 's morgens, is de Schroebrug ook niet beschikbaar voor het wegverkeer. Dan worden werkzaamheden ver richt ter voorkoming van het bij extreme warmte overmatig uitzet ten van onderdelen van de brug, waardoor die niet meer past tus sen de landhoofden en als gevolg daarvan voor het wegverkeer moet worden gesloten. In vorige seizoenen werd het euvel bestre den door het constant nat houden van de brug. Vorig jaar werd als provisorische maatregel het rij- ijzer iets ingekort. Het rij-ijzer is de metalen rand aan het zuidelijke landhoofd van de brug (aan de kant van de Schroeweg). Ver wacht wordt dat de werkzaamhe den die nu worden uitgevoerd af doende zijn. Via omleidingsborden wordt het verkeer verwezen naar de Sta tionsbrug in Middelburg. Daar zal met enig oponthoud rekening moeten worden gehouden. In verband met een groot aanbod van toeristisch verkeer ter gele genheid van Hemelvaart worden de werkzaamheden stilgelegd van woensdag 24 tot maandag 29 mei. Maandag 29 mei, 10.00 uur, ko men de leden van Provinciale Sta ten (PS) van Zeeland bijeen voor een extra vergadering: verkiezing van de leden van de Eerste Kamer der Staten Generaal. Dat gebeurt op hetzelfde tijdstip ook in de an dere provinciehuizen. De leden van de Eerste Kamer worden niet rechtstreeks gekozen door de kiezers maar via een zo geheten getrapt stelsel. Stemge rechtigden kiezen de leden van Provinciale Staten, dat is 8 maart gebeurd, die op hun beurt weer de leden van de Eerste kamer kie zen. De bijeenkomst van PS is openbaar en vindt plaats in de statenzaal van het provincie huis, Abdij 10 in Middelburg. Donderdag 18 mei vergadert de Provinciale Commissie Mi lieubeheer en Waterhuishou ding. De vergadering is open baar en begint om 14.00 uur op het adres Groene Woud 1 in Middelburg. Op de agenda staan de volgende onderwerpen: vergunningaanvraag N.V. Delta Nutsbedrijven voor ont trekking van grondwater, beheers plannen van de waterschappen Hulster Ambacht, Tholen en Schouwen-Duiveland, beleid voor verwijdering van verontreinigde grond en baggerspecie, werken met secundaire grondstoffen, ont werp derde tranche Provinciale Mi lieuverordening en, tot slot, de sa menstelling van de subcommissies. De agenda en de stukken lig gen ter inzage in het informa tiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Nieuws Ook dit jaar zal de Zomerbus weer gaan rijden in de maan den juli en augustus. Hij rijdt op plekken waar de 'gewone' bus niet komt. Vooral de re creatieondernemers in Zeeuwsch Vlaanderen en op Schouwen-Duiveland tonen zich enthousiast. Dat enthou siasme brengen ze ook tot uit drukking met een financiële bijdrage aan het project. Zeeuwsch Vlaanderen De Zomerbussen in Zeeuwsch Vlaanderen rijden onder nummer 14 (Breskens-Knokke v.v.) en 17 (Sluis-Knokke v.v.). In Knokke is er een goede aansluiting op de Zon- nelijn, de Belgische kusttram tus sen Knokke en De Panne. Om van beide vervoermiddelen gebruik te kunnen maken, is er een gecombi neerde Zomerbus - Zonnelijnticket te koop. De ZWN werkt hiervoor nauw samen met de Vlaamse ver voermaatschappij De Lijn. In 1994 hadden de bussen ruim 13% meer reizigers dan in '93: 60.000 in plaats van 53.000. Walcheren Op Walcheren wordt geprobeerd de Zomerbus meer efficiënt in te zetten. Mogelijk dat daardoor het krimpend aantal reizigers kan wor den omgebogen in een stijgende lijn. Er komen twee lijnen. De 46 (Vlissingen-Zoutelande v.v.) en de 45 (Domburg-Oostkapelle v.v.). In 1994 reed de lijn 46 van Vlissin- gen langs de kust tot Vrouwenpol der en weer terug. Met een over stap op de 104 konden passa giers doorreizen naar Delta Expo, in '93 eindpunt van lijn 46. In '94 werden er minder reizigers ver voerd dan in '93: 18.000 tegen 24.000. De inkrimping van het busnet zou de oorzaak zijn van de ze daling. Schouwen-Duiveland Net als het voorgaande jaar zal op Schouwen-Duiveland lijn 42 gaan rijden: Haamstede-Ellemeet v.v.. Met een speciale toeristenpas kunnen reizigers in dit deel van de provincie overstappen op elke ZWN-bus op Schouwen-Duiveland. Dankzij het goede weer kon vorig jaar vrijwel dagelijks een cabriolet bus worden ingezet: een echte va kantie-attractie. Dat neemt niet weg dat er dat jaar zo'n 1.500 minder passagiers minder zijn ver voerd dan in '93: 22.000 tegen 23.500. In absolute getallen zijn in 1994 ongeveer evenveel reizi gers vervoerd als in '93. Als het aantal passagiers wordt omgerekend per gereden kilo meter dan is er sprake van een stijging van 6% van het aantal passagiers per gereden kilometer. Dat betekent vol gens de deskundigen dat het zomerbusnet efficiënter is ge worden. Nieuwsbrief Het artikel over de Zomerbus is ontleend aan de Nieuwsbrief Ver- voerregio Zeeland. De Nieuwsbrief is een uitgave van de Vervoerre- gio, een samenwerkingverband van de provincie Zeeland, Rijkswa terstaat, de Zeeuwse gemeenten en de waterschappen. De bedoe ling van de Vervoerregio is geza menlijk te werken aan verantwoor de mobiliteit in Zeeland. In de Nieuwsbrief komen meer on derwerpen aan bod dan de Zomer bus. Zo laat de voorzitter van de Vervoerregio, gedeputeerde Hen- nekeij, zijn licht schijnen over de toekomst van het samenwerkings verband; bepleit NS-route manager De Jong een Zeeuws net van trei nen, bussen en taxi's en houdt de fietsersbond een pleidooi voor het openhouden van de stations. Voorts staat er een artikel in over de privatisering van het openbaar vervoer en bewegwijzering van het fietsroutenet op Walcheren. De Nieuwsbrief is gratis ver krijgbaar bij het informatie centrum van de provincie, Ab dij 9 in Middelburg, tel. 01180 - 31400. De termijn om te reageren op de ontwerp-nota Lokatiebe- leid/mobiliteit is gewijzigd. Be langhebbenden hebben nu tot 9 juni de tijd hun reacties in te sturen. De oorspronkelijke ter mijn liep tot 19 mei. De nota gaat over geschikte vesti gingsplaatsen voor verschillende soorten bedrijvigheid. Zo is het bij voorbeeld de bedoeling dat bedrij ven die niet afhankelijk zijn van be reikbaarheid per vrachtauto, waar veel personeel werkt en waar bo vendien veel bezoekers komen zich gaan vestigen op terreinen die gemakkelijk met openbaar ver voer of per fiets bereikbaar zijn. Zo zijn er verschillende varianten waarbij wordt gekeken naar de aard van het bedrijf en de noodza kelijke vervoersvoorzieningen. Waar het om gaat is alternatieven voor vestiging achter de hand te hebben om het vervoer per auto terug te dringen. Het ontwerp-plan loopt vooruit op het nieuwe streekplan en zal uit eindelijk daarin worden verwerkt. Lokatiebeleid mobiliteit ligt ter inzage in de gemeentehuizen en openbare bibliotheken in Zeeland. Het kan ook worden ingezien in het informatiecentrum van de pro vincie, Abdij 9 in Middelburg. Daar is de nota trouwens ook voor tien gulden te koop. Bij het informatie centrum is gratis, onder de titel 'Dichtbij is ver genoeg', een sa menvatting van de plannen ver krijgbaar. Het telefoonnummer van het informatiecentrum is 01180 - 31400. Wie zijn/haar mening wil ge ven over het ontwerpplan kan dat op twee manieren doen: schriftelijk of mondeling. Schriftelijk door een reactie te sturen naar GS van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Mid delburg. Mondeling door te bellen met de afdeling ruimte lijke ordening van de provin cie, tel. 01180-31251 of 31224. WOONBOULEVARD POORTVLIET Vrijdag van l7.00 uur De enige boulevard waar u uw oude meubels kunt inruilen. Alle meubelen worden gratis bij u thuis bezorgd in heel Nederland, (m.u.v. de meeneemmeubelen) Voor uw kinderen hebben we een speciale oplossing. In de kinder hoek kunnen ze zich naar hartelust vermaken. Er zijn veel spelletjes en een speciale videohoek. Wanneer u een keuze maakt uit onze ruime sortering tapijt en gordijnen, dan komen wij gratis bij u meten. Ook het maken van de gordijnen en het leggen van het tapijt is veelal gratis. Stelt u zich voor dat u na uw aankoop uw meubel in een andere zaak nog goedkoper ziet. Als u dat binnen 3 weken bij ons meldt, en de verkoop- leverings en betalingsvoorwaarden gelijk zijn, dan ontvangt u van ons onmiddelijk het verschil retour. Dan bent u van harte welkom in ons restaurant. Voor een kopje koffie met wat lekkers, maar ook voor een komplete maaltijd. Rotterdam Dordrecht uh>- ^i^S»bera9n ierikzee Breda Halsteren Roosendaal Middelburg ,VVlissingen T*. nop Zoom Antwerpen ^peasooN Tegen inlevering van deze bon. Met dit kaartje in de hand vindt u de weg naar meubelland. Parkeren bij onze showrooms is nooit een probleem. Er zijn altijd voldoende gratis parkeerplaatsen beschikbaar.

de Vlissinger | 1995 | | pagina 13