80 Russische schilderijen in nieuwe Domburgse galerie Walcherse Punkrock Surrender Vrijheid, vrede en vriendschap na een donkere tijd Les Grandes Chansons Woensdag 26 april 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 27 APRIL T/M 3 MEI IN MIDDEN ZEELAND Met de opening van galerie Het Noorder licht in Domburg wordt meteen flink in de bus geblazen. Niet minder dan tachtig Russische schilderijen worden over het voor malige ijzeren gordijn getransporteerd om in Domburg in de ver kooptentoonstelling op te hangen. De expo sitie draagt de naam 'Russen in Domburg?'. Kunsthandelaar Peter van de Pol heeft het allemaal geregeld voor galeriehouder en mede-eigenaar Jan Huibers. Tragi-komedie Little Voice KINDERBOEKEN Margreet Meui meester Steve Hooker in Bar American 7 mMWsï» DONDERDAG 27 APRIL Stadsschouwburg Middel burg, Ajuinen en Look, De fiets van Marleen, 20 uur. De Prins van Oranje Goes, De hoofdstad Operette, Der Vet ter aus Dingsda, 20 uur. Arsenaaltheater Vlissingen, The Flying Pickets, 20.30 uur. VRIJ DAG 28 APRIL 't Beest Goes, Nova Zembla, Ombat, 20.30 uur. Arsenaaltheater, The Flying Pickets, 20.30 uur. Stadsschouwburg Middel burg, The Right Size, Stop cal ling me Vernon, 20.30 uur. Strandpaviljoen Piet Hein Koudekerke, Blues on the Beach, Steve James, 20.30 uur. ZATERDAG 29 APRIL Arsenaaltheater Vlissingen, Ensemble Challe, 20.30 uur. t'Beest Goes, Drowning Acci dents en The Hoost, 22 uur. Concert en Gehoorzaal Mid delburg, Les Grandes Chan sons, Philippe Elan en het Gemini Ensemble, 20 uur. Stadsschouwburg Middel burg, Toneelvereniging 't Zand, feestavond, 20 uur. De Piek Vlissingen, Eat Roadkill en Swindle, 22 uur. Grote Kerk Veere, Neder lands Studenten Kamerorkest, 20.15 uur. Minitheater Middelburg, Op hoop van Zegen, 20.30 uur. ZONDAG 30 APRIL Arsenaaltheater Vlissingen, Darwin's Dead Herring, 15 uur. Bar American Middelburg, Steve Hooker, 15.30 uur. Minitheater Middelburg, 't Hondje van de Ruyter, 14 uur en Koninginnedag met muis en leeuw, 16 uur. Cafe Baarends Goes, Kwarre, 16 uur. Schuttershofcafe Middel burg, Grandpa Nick Sessie band, 17 uur. DINSDAG 2 MEI Frapo Vlissingen, Jamsessie, "t Ouwe Veer'uus Heinkens- zand, Kwarre, 20 uur. WOENSDAG 3 MEI OUDDORP VLISSINGEN VEERE Grote Kerk, 'De eerste de bes te', foto-expositie. Manege De Eendracht, Albert Meijers, tekeningen. De Schotse Huizen, Wim Hof man, schilderijen. WEMELDINGE Atelier L. Rijks, schilderijen, dagelijks geopend. WOLPHAARTSDIJK Galerie Jan Boer, olieverven. Galerie 'De Hoekweide', Lut- gart Verdonck, Geopend do. vr. za. en zo. van 13-17 uur en na tel. afspraak 01198-1152. DONDERDAG 27 APRIL Alhambra I Vlissingen, 'Street- fighter' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Out break' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Star- gate' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Shaw- shank Redemption' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Nell' 20 uur. Stichting Cinema Middelburg, 'Once Were Warriors' 20 uur. 't Beest Goes, 'Death and the Mai den' 20.30 uur. VRIJDAG 28 APRIL Alhambra I Vlissingen, 'Street- fighter' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, '101 Dal- matiërs' 19 uur, 'Outbreak' 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Starga- te' 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Shaw- shank Redemption' 19 en 21.45 uur. Grand Theater Goes, 'Nell' 19 en 21.30 uur. 't Beest Goes, 'Death and the Mai den' 20.30 uur. Stichting Cinema Middelburg, 'Once Were Warriors' 20 uur, 'Exoti ca' 22.30 uur. ZATERDAG 29 APRIL Alhambra I Vlissingen, 'Street- fighter' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, '101 Dal- matiërs' 19 uur, 'Outbreak' 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, "Starga- te' 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Shaw- shank Redemption' 19 en 21.45 uur. Grand Theater Goes. 'Nell' 19 en 21.30 uur. Stichting Cinema Middelburg, 'Once Were Warriors' 20 uur, 'Exoti ca' 22.30 uur. ZONDAG 30 APRIL Winkelcentrum Dauwendale Middelburg, Poppentheater RobHetty, 10 uur. Het Zuiderbaken Middel burg, Poppentheater RobHetty, 14 uur. Stadsschouwburg Middel burg, RO Theater, Hekabe, 20 uur. en, landschappen en stadsge zichten, E. van der Molen; Modelbouw oude ambacht wagentjes. Geopend tijdens kantooruren. Bezoekerscentrum, Jan Schoenmaker, Amerikaanse natuurlandschappen. Reptielenzoo Iguana, leven de reptielen, amfibieën en insekten, dagelijks geopend 14- 17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Bres- kens, Ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeristi sche promotie (beeld van Zee land als vakantieland). Restaurant De Gevangento ren, Carta Offerman, aquarel, pastel, acryl en olieverf. Stedelijk Museum, Dave Meyer, schilderijen, t/m 7 mei. Café Soif Vlissingen, COS, Zeeuwen kieken 't Zuiden. Bibliotheek Vlissingen, ten toonstelling tuinen, planten, bloemen en bloemschikken. De Kleine Galerie, werk van Karin Starmans. Notaris A.J. Sauer, Het verle den van de notaris. ING Bank, Lidia Koper, kunst expositie. Arion Hotel Vlissingen, The- rese Steinmetz, schilderijen. Galerie Hannelore Meyaard, Regi van Driel, acryl en olieverf schilderijen, abstracte land schappen, geopend vrijdag t/m zondag van 14 tot 17 uur, tot 1 mei. Gemeentearchief, Flessen post, de Vlissingse postgeschie denis. Ziekenhuis Walcheren, Ener gietentoonstelling. Watertoren, Bernard Leen- ders, beelden/tekeningen, Bob Pingen, video-installatie, Wil lem Speekenbrink, neon-instal- latie. Alhambra I Vlissingen, 'Street- fighter' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, '101 Dal- matiërs' 19 uur, 'Outbreak' 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Starga- te' 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Shaw- shank Redemption' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Nell' 19 en 21.30 uur. Stichting Cinema Middelburg, 'Once Were Warriors' 20 uur. MAANDAG 1 MEI Alhambra I Vlissingen, 'Street- fighter' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Out break' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Starga- te' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Schind- lers List' 19.30 uur. Grand Theater Goes, 'Schindler's List' 19.30 uur. Stichting Cinema Middelburg, 'Exotica' 20 uur. DINSDAG 2 MEI Alhambra I Vlissingen, 'Street- fighter' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Out break' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Starga- te' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Schind ler's List' 19.30 uur. Grand Theater Goes, 'Schindler's List' 19.30 uur. Stichting Cinema Middelburg, 'Exotica' 20 uur. WOENSDAG 3 MEI Alhambra I Vlissingen, 'Street- fighter' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Out break' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Starga- te' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Schind- lers List' 19.30 uur. Grand Theater Goes, 'Schindler's List' 19.30 uur. Stichting Cinema Middelburg, 'Once Were Warriors' 20 uur. ZATERDAG 29 APRIL Alhambra I Vlissingen, 'Street- fighter' 14 uur. Alhambra II Vlissingen, '101 Dal- matiërs' 14 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Page- master' 14 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Flint- stones' 14 uur. ZONDAG 30 APRIL Alhambra I Vlissingen, 'Street- fighter' 14 uur. Alhambra II Vlissingen, '101 Dal- matiërs' 14 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Page- master' 14 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Flint- stones' 14 uur. Grand Theater Goes, 'The Mask' 14 uur. MAANDAG 1 MEI Alhambra I Vlissingen, 'Street- fighter' 14 uur. Alhambra II Vlissingen, '101 Dal- matiërs' 14 uur. Alhambra III Vlissingen, Page- master' 14 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Flint- stones' 14 uur. DINSDAG 2 MEI Alhambra I Vlissingen, 'Street- fighter' 14 uur. Alhambra II Vlissingen, '101 Dal- matiërs' 14 uur Alhambra III Vlissingen, 'Page- master' 14 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Flint- stones' 14 uur WOENSDAG 3 MEI Alhambra I Vlissingen, 'Street- fighter' 14 uur. Alhambra II Vlissingen, '101 Dal- matiërs' 14 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Page- master' 14 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Flint- stones' 14 uur. Grand Theater Goes, The Mask' 14 uur. DOMBURG Burgemeester drs H.W. Hiet- kamp opent de tentoonstelling donderdag 27 april. Daarna zijn de Russische werken nog tot en met 15 juli te bekijken. De opening is tevens het begin van galerie Het Noorderlicht in de voormalige gereformeerde kerk van Domburg. De Russische kunst is onder Stalin flink aan banden gelegd. „Wat veel mensen niet weten", verhaalt Van de Pol, „is dat de kunstenaars tussen 1917 en 1932 vrij waren en hun gang konden gaan. Die perio- Een tijdsdocument uit de jaren vijftig toen de Russische kunstschilder Zolotariev het werk op de gloednieuwe kolchozen vastlegde. de staat wereldwijd in de belangstelling". In opdracht van WVC organiseert de kunst handelaar nu exposities met avantgardistische kunst. „Dat staat overigens los van de ten toonstelling in Domburg. Daar wordt geen avantgardistische kunst getoond. Wel zijn er wer ken van kunstenaars die ook vernieuwend werkten". De Walcherse punkrockband Swindle In De Piek in Vlissingen treden op zaterdag 29 april de Zeeuw se bands Eat Roadkill en Swindle op. De Walcherse punkrockband Swindle bestaat sinds 1993 en speelt voornamelijk covers van The Sex Pistols, Buzz- cocks, Clash en Ramones. De band bracht tot nu toe twee demo's uit, die een verzamel object zijn geworden onder jonge punkrockfans op Wal cheren en Zuid-Beveland. Ook is op deze avond de Goe- se gitaarrockformatie Eat Roadkill te horen. Eat Roadkill is opgericht in 1992 en laat zich voornamelijk inspireren door bands als Hüsker Dü, Dinosaur Jr en Nirvana. Zijn het avantgardisten die soms wel een miljoen opleve ren, de werken in Domburg zijn aanzienlijk lager in prijs. De schilderijen en en stukken grafiek kosten in de badplaats tussen de f 750,- en een ton. De opbrengst gaat voor het groot ste deel naar Rusland terug waar - aldus van de Pol - de erfgenamen het bepaald niet makkelijk hebben. „Opvallend is trouwens dat er in de opslagruimte van de musea nog heel veel kunst is bewaard uit de periode 1917-1932. Juist omdat Stalin de avantgardis ten verbood om verder te wer ken, zou je verwachten dat hun schilderijen zouden zijn opge ruimd". Centraal op de in Domburg getoonde schilderijen staan mens, natuur en maatschappij. Van de Pol: „Het is op een manier zoals alleen de Russen kunnen doen. Al hun gevoel voor weemoed en vreugde en hun gevoel voor kleur en expressie is er in terug te vin den. Ze geven een kleurrijk De Zeeuwse rockgroep Sur render treedt op zaterdag 6 mei op in een grote tent op het voetbalveld in Grijpskerke. De band, die ook wel de 'Zeeuwse Normaal' genoemd wordt, speelt eigen werk in het Zeeuwse dialect. De teksten van Surrender gaan meestal over standen, misstanden en uit het dagelijkse leven gegre pen dingen. Het optreden begint om 19.30 uur. beeld van Rusland. Het is, zeg maar, een reis door dorpen, steden en bossen". Van de Pol wijst op een schilderij van Zolotariev. „Kijk. Die schilder illustreerde in de jaren vijftig de opbouw van de collectieve boerderijen, de kolchozen en sovchozen. En zo zijn er meer, die als het ware een document maakten van de tijd waarin ze leefden. Ik denk trouwens dat die schilderijen na een jaar of vijf veel meer waard zullen zijn dan nu. Maar ik geloof ook niet dat iemand uitsluitend voor de belegging zo'n schilderij moet kopen. Je moet het ook leuk vinden". Het Noorderlicht is gebouwd in de voormalige gereformeer de kerk aan de Noordstraat. De muzikale tragi-komedie 'Little Voice' gaat over een stil, bedeesd meisje uit Rotter dam-Zuid dat volledig wordt overheerst door haar moeder, die haar honend 'Schreeuwle lijk' noemt. Het meisje zoekt haar toe vlucht in de platenverzame ling van haar overleden vader. Zonder daar zelf weet van te hebben, blijkt zij de zangeres sen in de platencollectie per fect te kunnen imiteren. Haar moeder en diens vriendje rui ken geld en proberen het meisje te lanceren in het soundmix-circuit. Daardoor verandert het leven van Schreeuwlelijk drastisch en dramatisch. We zitten midden in de tijd van het herdenken van vijftig jaar bevrijding. Dat is ook te merken in het aanbod van kinderboeken van de laatste tijd. Niet alleen aan nieuw verschenen boeken wil ik in deze aflevering aandacht schenken, maar ook al enige tijd geleden verschenen uit gaven komen aan bod. Allereerst een boek, dat dui delijk maakt aan jonge kinde ren wat oorlog kan beteke nen. De konijntjes Felix en Florine, in het gelijknamige boek van Elzbieta, zijn dikke vriendjes. Op een dag wor den ze geconfronteerd met een scherm van prikkeldraad tussen hun huizen. Hun ouders verbieden hen om nog samen te spelen want „het is nu oorlog". Een oor log die buldert en gromt en alles in brand steekt en kapot maakt. Gelukkig gaat de oor log voorbij. Maar het prikkel draad is er nog. De oorlog is niet dood, hij slaapt alleen. Bedroefd loopt Felix naar de beek, waar hij altijd speelde met Florine. Hij loopt langs het prikkeldraad en opeens... roept iemand zijn naam. Flo rine staat voor hem. Zij knipt een gat in het prikkeldraad. Zo kan de vriendschap weer opgepakt worden. Een pren tenboekje met eenvoudige maar duidelijke stekeningen die goed weergeven waar het om gaat. En dan naar de realiteit met enkele boeken die het oor logsleven in Nederland in de jaren '40-'45 weergeven. Allereerst Op Hugo Donker mag je slaan van Corrie Haf kamp. De schrijfster beschrijft belevenissen die ze zelf mee maakte van haar tiende tot vijftiende jaar. Het verhaal over een steeds moeilijker wordende tijd in een 'door snee' huisgezin en hoe lastig het is om je evenwicht weer te vinden als de vrede geko men is. De schrijfster Ida Vos schreef al eerder een aantal boeken over het leven van Joodse kinderen in de Tweede We reldoorlog. De reden ervan verwoordde ze zelf eens als volgt: „Ik vind het goed om mensen die in vrijheid leven iets te laten meevoelen van de angst die vervolgde kinde ren moeten doorstaan". Veel van wat in haar boeken beschreven wordt, is geba seerd op ervaringen van haarzelf en haar omgeving. Witte zwanen, zwarte zwanen is één van die boeken. Eva en Lisa wonen met hun ouders in Rotterdam als de oorlog uitbreekt. Langzaam maar zeker wordt het moeilij ker en tenslotte onmogelijk om daar te blijven. Ze verhui zen naar Rijswijk en als ook daar de situatie onhoudbaar Uit Felix en Florine, ge schreven door Elzbieta gaarkeuken zijn pannetje bie tensoep halen. Hij doet dat meestal samen met zijn buur meisje Nadja. Op een dag vertelt Nadja hem dat ze eten weet te vinden. Samen ondernemen ze een barre tocht buiten de stad en dat loopt bijna fataal af. Dan zijn er Duitse soldaten, die de kin deren terug naar de stad brengen en komt er een stuk je pure menselijkheid om de hoek kijken, dat Boris ver wart. Een vijand kan dus ook een vriend zijn! Nadja over leeft de verschrikkingen niet, maar haar dagboek blijft een monument. En Boris laat na de val van de Duitsers zien dat hij de redding van de vij and niet vergeten is. Eerst tot woede van het volk, maar een oude vrouw komt hem te hulp, want: „wat hebben we aan vrijheid, als we moeten leven met haat?" is, moeten ze onderduiken. Gelukkig kunnen ze steeds bij elkaar blijven. Een van de boeken die op mij het meeste indruk maakten is Boris van Jaap ter Haar. Min stens één keer per jaar haal ik het uit de kast en steeds fasci neert het weer. Uit dit boek kun je leren, dat oorlog ook een menselijk gezicht heeft. Het draait allemaal om de bevolking van Leningrad, die tijdens het beleg verstoken is van alles. Boris woont er samen met zijn zieke moeder en gaat elke morgen bij de Felix en Florine door Elz bieta, uitgeverij Lemnis- caat, Rotterdam, f 19,50 Op Hugo Donker mag je slaan door Corrie Haf kamp, Altamira, Heem stede, f 24,90 Witte zwanen, zwarte zwanen door Ida Vos, Leopold, Amsterdam, f 24,90 Boris door Jaap ter Haar, uitg. van Holkema en Warendorf, f 25,00 Vera Mann als de talent volle 'Schreeuwlelijk' in de tragi-komedie Little Voice. Foto Leo van Velzen. Het stuk, geschreven door Jim Cartwright, is uit het Engels vertaald door Jules Deelder, die het bewerkte naar een Rot terdams idioom. De hoofdrollen in 'Little Voice' worden vertolkt door Pleuni Touw als de moeder en Vera Mann als de dochter. Mann speelt dit theaterseizoen ook de hoofdrol in 'My fair Lady'. Verder spelen mee Maja van den Broecke, Hugo Metsers en Hans Breetveld. De regie is in handen van Jos Thie, die tot voor kort artistiek leider van het RO Theater was. Liefhebbers van het Franse chanson kunnen op zaterdag 29 april hun hart ophalen in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg. Zanger Philippe Elan en het Gemini Ensemble brengen het programma 'Les Grandes Chansons', met hoogtepunten uit de repertoi res van onder andere Brei, Aznavour, Grécot, Trenet en Ferrat. Een eerdere samenwerking tussen Elan en het kamermu- zieksextet werd in 1991 bekroond met een Edison. De arrangementen, die speciaal voor het Gemini Ensemble werden geschreven, sluiten aan bij de sfeer van het Franse chanson. De instrumentale bezetting van het Gemini Ensemble bestaat uit viool, alt viool, cello, fluit, hobo en piano. 'Les Grandes Chansons' begint om 20 uur. Drie jaar geleden kocht Hui bers de kerk nadat de gerefor meerde kerkgangers elders onderdak hadden gevonden. „Ik kwam hier al zo'n dertig jaar met vakantie", meldt Hui bers. „de laatste vijftien jaar organiseerden we hier kunst veilingen. Dat kan nu prima in deze kerk gebeuren". Boven de kerk bouwden Huibers en zijn partners appartementen met de bedoeling ze aan vakantiegangers te verhuren. Dat mocht niet van het gemeentebestuur. „Dat is ook de reden waarom we geen onderdak kunnen bieden aan kunstenaars uit de streek. We hebben nu minder opbrengst van de appartementen. Toch zou ik dat heel graag willen. Maar het is stomweg een kwestie van geld. We kunnen de kunstenaars niet zonder betaling onderdak bieden", treurt Huibers. De verkooptentoonstelling 'Russen in Domburg?' tot en met 14 juni dagelijks geopend tussen 14 en 20 juni en daarna (tot en met 15 juli) van 17 tot 22 uur. Steve Hooker brengt zondag middag 30 april onvervalste rock 'n roll-muziek in Bar Ame rican. Hij noemt zijn muziek zelf een kruising tussen Gene Vincent, the Cramps en de vroegere Rolling Stones. Eind jaren zeventig verwierf hij in Enge land enige naamsbekendheid, samen met bands als Dr. Feel good en Eddie and the Hot rods. Tijdens de concerten van Hooker staan zijn energieke optreden en karakteristieke voorkomen centraal. Het optreden begint om 15.30 uur. Aparthotel Bommeljé, Janna Maria de Feijter, verschillende technieken. Lunch- en Tearoom Labrye- re. Jan W. Simons, aquarellen. Marie Tak Van Poortvliet Museum, Domburgse Grafiek tentoonstelling. Galerie Het Noorderlicht Domburg, Russen in Dom burg, opening do. 27 april, 17 uur. GOES Stadskantoor, W. Wisse, Kleur in Beweging, werken van Goese kunstschilder. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland, Kees de Back, schilderijen. Stichting Psychiatrische Zorgvoorzieningen, Tonnie Outermans, Foto-expositie 'Schoonheid der natuur', tot 1 mei. Lunchcafé, Mevrouw Wander- gem, pastel- en olieverf schilde rijen. Medisch Centrum De Pijlers, Safian Ashot. KAMPERLAND Restaurant Papilion, Lydia Klop-Steendijk, aquarellen en portretten. Geopend ma. t/m za. vanaf 10 uur, zo. vanaf 17 uur. KATTEN DUKE Galerie llona, llona Schmit, naïeve schilderijen, U+S Zölner- Krumne, sieraden. Geopend za. van 14-17 uur. MIDDELBURG Galerie 't Zeepaardje, Mauri ce en Saskia Góth, tekeningen, aquarellen, gouaches en pas tels. Galerie Willem Vader, schil derijen, dagelijks geopend. Atelier Anneke Ruimscho- tel, tel. 01180-16323, staal- en touwplastieken, geopend na tel. afspraak. Wandelkerk Lange Jan, ten toonstelling van diverse kerken in Middelburg. Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen, Kousteensedijk 7, Middelburg in vogelvlucht. Meubeltoonzaal Jan Alink, Joke Nederhand, schilderijen, aquarel, oliepastel en crayon. Zeeuwse Bibliotheek, Dor pen op Schouwen-Duiveland, Haamstede, Renesse, Burg en Westenschouwen. Galerie Het Gouden Briefke, Cor Wiersma, olieverfschilderij en, Jan Klaver, bronzen sculptu ren. Brasserie Bleue, Thea van Soelen, olieverf, acryl en aqua rel. Maandag en dinsdag geslo ten. Stichting Welzijn Ouderen, Jo de Herder, aquarellen en acryl, L. Vlieger, pastel. Zeeuwse Bibliotheek, Islam in Nederland. Zeeuwse Bibliotheek, 'De koningin weer thuis', Reis door Zeeland in maart 1945 Foto expositie, tot 29 april. Concert- en Gehoorzaal Mid delburg, selectie van werk van de Amateur Beeldende Kunste naars Zeeland. Zeeuws Museum, 4 x Kunst ambachten van West-Vlaande- ren, t/m 7 mei. De Vleeshal, Suchuan Kinos- hita. Boekhandel van Benthem Jutting Middelburg, Aquarel len en crayon-tekeningen. Atelier Pr aha, Katarina Kis- soczy, Tsjechische kunst, tot 1 mei. Kuiperspoort, Franceska Vonck Objecten en Installaties. Ramschip Schorpioen, Foto expositie, sleep- en duwvaart op de binnenwateren. Rabobank, Lambert de Reuver en Andre Groenenberg, kera miek, pentekeningen en acryl. Café 't Schuttershof, Jan Zembsch, schilderijen. Galerie Spitsbergen, Jaap Heuvingh, beelden. Galerie 't Haentje te Paart, Margreet IJkel, schilderijen, Cymasch, beelden, geopend do., za. en zo. van 14 tot 16.30 u. ABN-AMRO Middelburg, Miems van Citters en gerda Rut- ters, schilderijen en beeldhouw werken, opening 28 april, 17.30 uur. NEELTJEJANS Delta Expo, Windenergie, ten toonstelling. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Delta Expo, Water, expositie Integraal Water Beheer. Buitenhaven, bij hetTopshuis, Trechter 5, kunstproject Fra mework Invitation. OOSTKAPELLE Green White Hotel, Buiten plaats lepenoord, Piet van 't Hageland, schilderijen, Ko van Driel, tuinsculpturen, Elienne Veldkamp-Knook, beelden. Zeeuws Biologisch Museum, O. Ribbens, 'De vier jaargetij den', foto-expositie. OOST-SOUBURG Verzorgingshuis De Zoute Viever, L. de Vlieger;schilderij-

de Vlissinger | 1995 | | pagina 7