UITGEREKEND BIJ JUMBO: or 8,98 or Expositie 'Flessenpost' over Vlissingse postgeschiedenis Woensdag 5 april 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 19 Sport Cultuur SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Cursus/Onderwijs Kerk Gevonden Allerlei DELMONTE FRUITCOCTAIL VARKENSROLLADE SCHOUDERHAM CAPRICCIO CHOCOLADE REPEN O,69 ROYAL CLUB BITTER LEMON 1 29 TOAST JOS POELL O,49 lumbo is beter dan u denkt. Om haar vijftigjarig bestaan te vieren heeft de Vlissingse Filatelis ten Vereniging een tentoonstelling opge zet in het Gemeentear chief in Vlissingen. Onder de titel 'Flessen post, de Vlissingse postgeschiedenis' wordt in vogelvlucht met Vlissingen als middelpunt een beeld geschetst van het postverkeer en van het poststuk zelf. Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Zwembad - Het Sportfondsen- bad Vlissingen heeft vanaf van daag twee weken lang een spe ciale attractie. In het water ligt een van plastic nagemaakt fris- drank-'blik' van grote afmetin gen. Aan het 'blik' is een glijbaan gemaakt van zes meter lang en drie meter hoog. Muziekschool houdt zaterdag 8 april van 9.30 tot 12.30 uur een open dag in het gebouw aan de Kuiperspoort in Middelburg. Tij dens de dag wordt vrijwel het hele activiteitenpakket van de muziekschool gepresenteerd. Er kan worden kennisgemaakt met diverse instrumenten en met het kinder/tienerkoor, ensembles en leden van muziekverenigingen die in opleiding zijn bij de muziek school. Jazz - Het jazz-combo Jabbeyz verzorgt vrijdag 7 april een optre den in café de Flying Dutchman in Vlissingen. Het optreden begint om 22 uur. Het jazzcombo bestaat uit leerlingen en docen ten van de Muziekschool Woer den. Het combo heeft een reper toire dat uiteenloopt van jazz- standards tot wat stevigere jazz- rocknummers, naast nummers van eigen hand. Muziekschool - De Zeeuwse Jong - In Kuiperspoort 22 in Middelburg is vanaf 8 april de tentoonstelling te zien met werk van Francesca Vonck. Deze expositie is de eerste in een reeks waarin Kuiperspoort 22 aandacht zal besteden aan jonge academie-verlaters afgewisseld met werk van Middelburgse kun stenaars. Vonck studeerde vorig jaar af aan de Rijks Academie in Den Haag. Haar werk kenmerkt zich voornamelijk door schijnba re tegenstellingen. Het werk van Francesca Vonck is te zien tot en met 20 mei. Sportzaal van Duyvenvoorde Oost-Souburg, peutergym, 9.30 u. Wijkcentrum Schel- debuurt Vlissingen, Cursus Frans, 9 u. Cursus Engels, 10.15 u. Wijkcentrum Schel- debuurt Vlissingen, bingo, 13.30 u. Centrum San-Bao Middelburg, meditatiecur sus, 20.15 u. (01180-16193). De Schelp Domburg, india- nenspeurtocht, 14 u. De Parel Domburg, bowlen in competitieverband, 20 u., inschrijven voor 18 u. Zui derbaken Middelburg, SKW de Hayman, kookclub 8 tot 12 jaar, 19 u. Ontmoetingscen trum Middelburg, SKW de Hayman, club 8 tot 10 jaar, 19 u. Aktiviteiten Centrum Vlissingen, crea-doe cursus, 9.30 u. Bo en Rajeshwar, meditatiecursus, opgave en inl. 01180-16193. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, Ast ma Fonds, voorlichtingsbij eenkomst 'Medicijnen bij Cara', 20 u. Stadhuis Mid delburg, Zeeuwse Ontwikke- lings Maatschappij, Euregio Conferentie, 15 u. Gebouw Irene Geref. Kerk Oost-Sou burg, kleding- en speelgoed beurs, 9.30 u. Verenigings gebouw Ons Huis, Melisker- ke, informatie-uitwisseling tussen politie en bewoners, 20 u. De Schakel Middel burg, Ned. Bond voor Pen- sioenbelangen, ledenverga dering, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, bingo, 19.30 u. Aldegonde Vlissin gen, praat- en dansavond 25- plussers, 20.30 u. Her vormd Gemeentecentrum Oostkapelle, Peuterspeelzaal 't Speeltreintje, kleding-, speelgoed-, bed-, box- en buggy-beurs, 15 u. Koor kerkhof 16 Middelburg, Raja, Instituut, lezing 'Sterven en hoe gaat het verder met ons', informatie en opgave: 01180- 25104, 13.30 u. Kasteel Westhove Oostkapelle, magi sche dansdag, inlichtingen: 01180-25331. De Halve Maan Oostkapelle, SWO Plat teland Walcheren, informa tiemiddag ouderen, 14 u. Zeeuwse Bibliotheek Middel burg, Ned. Ver. van Belang stellenden in het Spoor- en tramwegwezen, maandelijk se bijeenkomst, 19.45 u. Midgard Middelburg, jam sessie, 21 u. Buurthuis de Paraplu Vlissingen, work shop Indiase Muziek, 20.30 u. De Goede Verwachting Lewedorp, avondruilbeurs, 19.15 u. Clubhuis Zeeland Sport Vlissingen, De Vrolijke Tippelaars, voorjaarstocht, 9 u. Stemerdingschool Oost- Souburg, fancy fair, 10 u. De Parel Domburg, spetter middag, spelletjes onder begeleiding, 14.30 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlis singen, contactmiddag, 15 u., prijsklaverjassen, 14 u. De Parel Domburg, Indonesisch themabuffet, 18 u. L'lm- mortelle Grijpskerke, paas- krans maken, kinderen van 6 tot 12 jaar, 13.30 u. Zuider baken Middelburg, Wijkver- eniging Zuid, voorjaarsbin go, 20 u. Speeltuinvereni ging De Oude Stad Vlissin gen, rommelmarkt en kinder- kledingbeurs, 10 u. Café Dorpszicht Koudekerke, toer club Walcheren, fietstocht over Walcheren en Zuid- Beveland, 8.30 u. MTS Vlis singen, OCJZ, Berendag, 15 u. Sporthal De Kruitmolen Middelburg, snuffelmarkt, 9 u. COC Middelburg, disco- night, 21.30 u. Karolingen- burcht Oost-Souburg, Single, dansavond 25-plus, 20 u. De Spinne Goes, Stichting Hulp Gehandicapten, bingo dansant, 19.30 u. Bossen- burgweg 4 Vlissingen, Pro vinciale Africhtings Kam pioenschappen Duitse her dershonden, 8 u. Sportpunt Zeeland Goes, Badmintonin- stuif, 13 u. Ontmoetings centrum Dauwendaele Mid delburg, Vereniging Kinde ren uit de Japanse Bezetting en de Bersiap, Regionale Ontmoetingsdag Zeeland, 13.30 u. Creativiteitscen trum Multi Colour Middel burg, pergamano-demon- stratie, 10 u. Segeersstraat- kerk Middelburg, zangavond 'Op weg naar Pasen'. Her vormde Kerk Nieuw en St. Joosland, inzamelingsactie voor Poolse kankerpatiëntjes, 9.30 u. Walk-lnn Vlissingen, Westernparty, 20 u. Willem III Kazerne Vlissingen, St. Surant, lezing Hindoeïs me, 13 u. Jongerengebouw Poorters- hove Middelburg, SKW De Hayman, kookclub 8-12 jaar, 19 u. Wijkcentrum Schelde buurt Vlissingen, Chinese bewegingsleer (Tai-chi) 10.45 u, Tai-chi voor 50 plussers, 11.30 u. Openbare Biblio theek Goes, Centrum voor Ontwikkelingssamenwerking Zeeland, verhalenvertellers uit diverse windstreken, 19.30 u. De Stenge Hein- kenszand, Reumapatiënten vereniging Midden-Zeeland, lezing, 19.30 u. Schutters hof Domburg, SWO Platte land Walcheren, informatie middag voor ouderen, 14 u. Unie voor Vrijwilligers Mid delburg, inleveren dameskle ding, 13.30 u. De Schelp Domburg, zand kastelen bouwen, 14 u. Hof Domburg, rondleiding kuur- afdeling, 11.30 u Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, koersbal, 13.30 u. Unie voor Vrijwilligers Middel burg, verkoop dameskleding, 9.30 u. Hotel Kodde Aagte- kerke, SWO Platteland Wal cheren, informatiemiddag voor ouderen, 14 u. De Kwikstaart Oost-Souburg, Stichting Welzijn Ouderen Vlissingen, Aktiva, bingo, 13.30 u. Zeeuwse Biblio theek Middelburg, Ned. Ver. Slechthorenden, dialezing landschapselementen, 14.30 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. De Parel Domburg, spettermiddag, tekenfilmfestival, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, soos voor alleenstaanden, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kinderclub, 14 u. Activitei ten Centrum Vlissingen, cur sus leren ontspannen voor uitkeringsgerechtigden, 9.30 u. Midgard Middelburg, dramatische expressie workshop, 19.30 u. Zeeuw se Volksuniversiteit Middel burg, vakantiecursus Hon gaars, 19.30 u. De Spinne Goes, Regionale Groep seni oren/Anders Actieven Ge west Zeeland, ledenvergade ring. De Klepperhoeve, Stichting Kinderboerderij Middelburg, diavertoning jonge dieren voor kinderen van 4-7 jaar, 14 u. La Leche Leaque, Jacob Catsstraat 62 Middelburg, informatie avond over borstvoeding, 20 u. Terminus Hotel Goes, Womens Aglow Fellowship, lezing Dieke Hemminga, 9.45 u. Wellinge - De leerlingen van De Wellinge in Middelburg heb ben 7300 gulden bijeengebracht voor het Rode Kruis. De leerlin gen hebben het geld verdiend met de meest uiteenlopende activiteiten, zoals klussen huis aan huis, sponsorloop, rommel markt, autowassen, opruimen van een camping en een mane ge. Daarnaast heeft de afdeling verzorging honderden bakpro- dukten klaargemaakt en ver kocht. Oecumenisch - Het Oecu menisch Centrum Jeugd en Jon gerenwerk in Middelburg ver zorgt 13 en 20 mei een cursus verhalen vertellen en 31 mei een cursus video in de catechese. Het Oecumenisch Centrum Jeugd en Jongerenwerk Zeeland vervult in de provincie een ondersteunende functie voor jeugd- en jongerenwerk in ker ken en jeugdwerkorganisaties. Inlichtingen en aanmeldingen: 01180-11813. 19.45 tot 22.15 uur. De eerste bijeenkomst is 10 mei. Informa tie en aanmelding: 01180-16839. Bloemschikken - In Studie centrum Oranjezon in Oostkapel le begint 24 april een cursus Bloemschikken. In vier lessen van 2,5 uur leren de deelnemers onder meer een klassiek drie hoeksstukje, een cadeauversie ring en een corsage maken. De lessen beginnen om 19.30 uur. CHC - De Zeeuwse afdeling van het CHC, de vereniging voor gelovige homo's en lesbiënnes, bezoekt 9 april gezamenlijk de themadienst van de jeugdkerk van Heinkenszand, waar minis ter Jan Pronk zal spreken. Aan sluitend op de kerkdienst is er een gezamenlijke maaltijd bij een van de leden thuis. Voor meer informatie 01194-9544. Hynose - De Zeeuwse Stich ting voor Toegepaste Hypnose verzorgt in Middelburg een basiscursus hypnose voor ieder een die meer wil weten over hypnose en die praktische vaar digheid wil ontwikkelen in het aanpakken van probleemgedrag, het verbeteren van prestaties, ontspanning en zelfhypnose. De cursus beslaat vier avonden van Tennisbal - Tussen 18 en 24 maart zijn bij de politie in Middel burg de volgende voorpwerpen afgegeven: witte tas met kleding en gymschoenen; witte plastic tas met kleding en fototoestel len; damesportemonnee met diverse passen; damesporte monnee met bonnetjes en foto's; bruine knijpbeurs; chroomkleurig herenhorloge; zil veren dameshorloge; double dameshorloge; diverse sleutels; zes gele tennisballen; speelgoed krokodil. Bankbiljet - Tussen 11 en 17 maart zijn bij de politie in Middel burg de volgende voorwerpen als gevonden afgegeven: zonne bril met glazen op sterkte; bank biljetten (Bfr); bankbiljet; bruin gewatteerd jack; bruine jas met groen gewatteerde binnenvoe ring; rode kinderwant; bruine herenfiets; bordeauxrode dame sportemonnee met inhoud; bor deauxrode suède kinderschoen; diverse sleutels; CBR-theorie certificaat; roze kindertasje met Barbiepop. Broche - Tussen 15 en 28 maart zijn bij het bureau van poli tie in Vlissingen de volgende voorwerpen als gevonden opge geven: bankpasjes; laken; kin derboek; muziekblad; contact lens; herenhorloge; kinderhes; verzekeringsplaat bromfiets; damesfiets; kinderfiets; knippor- temonnee; kinderspeelgoed (schildpad); zilveren broche; mes; polstasje; racket; plastic boot. Bier - De Walcherse bierproe vers houden woensdag 19 april om 20 uur een bierproeverij in de Mug in Middelburg. De deelne mers krijgen zes bijzondere bie ren te proeven en telkens wor den geur en smaak uitvoerig besproken. De proeverijen, die elke derde woensdag van de maand worden gehouden, wor den verzorgd door Pint, een lan delijke bierconsumentenvereni ging met ruim drieduizend leden. De vereniging stelt zich ten doel de biercultuur te promoten en de consument te informeren. De proefavond op 19 april staat onder leiding van H. Chilla en is toegankelijk voor belangstellen den. Het onderwerp is basissma ken in bier. Ouderenzegels - Het comité van de zomerpostzegels in Vlis singen begint dinsdag 11 april met de verkoop van de nieuwe serie Ouderenpostzegels. Naast deze zegels is er jaarlijks een assortiment wenskaarten en kalenders te koop. Het thema van dit jaar is 'ouderen en mobili teit'. Van de toeslag die bovenop de frankeerwaarde van de zegels wordt betaald worden projecten voor ouderen gefinancierd. Een deel van de netto-opbrengst van de wenskaarten mag de plaatse lijke afdeling besteden aan een zelf te kiezen project in de eigen woonomgeving. E. van der Doef- Heystek zal om 10 uur de eerste zegels kopen in het Ziekenhuis Walcheren. De stand in het zie kenhuis is 11, 12, 18 en 19 april open van 10 tot 16 uur. Tevens worden zegels verkocht in de Miro in Vlissingen: 14 april van 13 tot 17 uur, 21 en 28 april van 16.30 tot 20.30 uur, 15, 22 en 29 april van 10.30 tot 16.30 uur. blik 227 gram van l ,89 voor keuze uit diverse soorten, hele kilo van 15,90 voor vers van het mes, 100 gram van 1,79 voor a 100 gram van 1,29 voor fles 1 liter van 1,65 voor JL j ovaal of vierkant, pak 50 gram van 0,79 voor Deze aanbiedingen zijn geldig t/m zaterdag 8 april 1995. Per aanbieding max. 3 eenheden per klant. Bel voor de dichtstbijzijnde Jumbo gratis onze klantenservice: 06-0220161 De titel van de tentoonstelling 'Flessenpost, de Vlissingse postgeschiedenis' verwijst naar de fles in het wapen van Vlissingen en de romantiek die van oudsher een rol speelt bij de brief. Wethouder L.C. Pop- pe-de Looff opent donderdag 6 april om 15 uur de tentoonstel ling in het Gemeentearchief in Vlissingen. Bij het postvervoer in Zeeland in de zestiende en zeventiende eeuw werd uitsluitend gebruik gemaakt van bestaande ver voersmogelijkheden. Pas later werden specifieke postroutes met daarop afgestemd post vervoer in gebruik genomen. Vanaf 1647 kende Walcheren een dagelijkse wagendienst tussen Middelburg, Veere en Vlissingen. Daarnaast kende Zeeland een interstedelijk net werk van beurtveren met ver bindingen naar Holland en Vlaanderen. Brieven werden meegegeven met reizigers of met de schippers van de beurt schepen. Gelegenheidsboden heetten deze briefvervoerders. Als gevolg van de zich uitbrei dende nationale en internatio nale handelscontacten kwa men vaste postverbindingen tot stand, die werden verzorgd door de zogenaamde koop mansboden. Deze boden be taalden aan de stedelijke over heid vaak een pachtsom voor het monopolie van brief- en pakjesvervoer. De aanstelling van postmeester moest het postverkeer in betere banen leiden. Postmeesters hadden zeer beperkte bevoegdheden. Een van hun taken was het noteren van ingekomen en uit gaande brieven. In 1738 neemt de functie in belangrijkheid toe. Vanaf die tijd is het een stadsambt waaraan een toela ge is verbonden. Later werd een landpostroute via West-Brabant ingesteld, ter vervanging van het weersaf hankelijke vervoer over de beurtvaartroute. In 1799 ver klaarde de toenmalige rege ring de post nationaal en wer den alle stedelijke en regionale posterijen opgeheven. In 1803 kreeg Vlissingen een officieel postkantoor. In de negentien de eeuw gingen ook de trein en bootverbindingen een rol spelen bij het postverkeer. Omdat Vlissingen aan het begin en eind van trein- en bootverbinding lag, kwam de plaatsnaam in vele traject stempels voor. Tijdens de Eerste Wereldoor log fungeerde Vlissingen als schakel tussen oorlogvoeren de landen onderling en tussen hen en de vrije wereld. De mailboten van de Maatschap pij Zeeland vormden de enige nog dienstdoende postverbin ding tussen Europa en Enge land. In de Bomvrije Kazerne in Vlissingen werd het Centraal Censuurbureau ingericht, waar post uit heel Nedelrand werd gecensureerd. In 1932 ontstond de Zeeuwse Lucht lijn. Ook de Belgische postdienst gebruikte de luchtverbinding voor officieel postvervoer, tot vliegveld Vlissingen in 1939 in verband met de mobilisatie militair terrein werd. Tijdens de mobilisatie kende het mobi lisatiegarnizoen 'portvrijdom'. De vermelding 'militair' of 'dienst' was voldoende voor verzending. Tot slot besteedt de tentoon stelling aandacht aan de post zegels die zijn uitgegeven met de beeltenis van Michiel Adri- aansz. de Ruyter erop. Dat was in 1907, 1957, 1966 en 1976 het geval. Medelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 6 april t/m wo. 12 april. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruyn, 19 uur: A.E. de Bruyn. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: M. Goudri- aan, 15 uur: M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Bakker, 14.30 uur: R.G. van de Zwan. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur, zo. 10 uur. BIG3EKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. 9 uur: de heer Klei... DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: A. Hooime- ijer, 19 uur N.H.J.E. Boomer. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: N.H.J.E. Boomer. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: P.A. den Braanker en ds. B. Ridder, gez. belij- denisdienst in Geref. Kerk, 19 uur: J. Bakker in de Herv. Kerk Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: B. Ridder en P.den Braanker, gez. dienst belijdenis/doop, 19 uur J. Bakker. HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo 10 uur: dienst. Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groen markt, Zo. 10 uur: G.J. Smit. Ontmoetingskerk Oosterscheldestraat, Zo. 10 uur: L. Wullschleger, 18.30 uur: M. Goudriaan en 14.30 uur: O. Else- man, dienst voor en met verstandelijk gehandi capten. Engelse Kerk Simpelhuisstraat, Zo 9.30 uur: A.D. van den Heuvel, 17 uur: F. Huisman, 19 uur: W.A. van den Berg. Thomaskapel. Geen opgave ontvangen. Oostkerk Oostkerkhof. Zo. 10 uur: A.C. Verweij. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Ontmoetingskerk) 10 uur: L. Wullschleger. 18.30 uur: M. Goudriaan. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: H.G. Koning. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 en 19 uur: geen opgave. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk, Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: ds. Baart. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden 'en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: K. Hendrik- se. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur en elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 19 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo. 16.30: J. Chardard. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren. Olmen laan 8. Zo. 9.30 uur. Jehova's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehova's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 68. Zo. 10 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: P. Bartmentlo. OOSTKAPELLE KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: Ph. Kroes. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 9.30 uur: B. de Haan Ma.10 en di. 11 april, avondgebed in Geref. Kerk en wo. 12 april, avondgebed in de Herv. Kerk. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 9.30 uur: B. de Haan. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Elke zondag om 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. van der Zwan, 19 uur: ds. Pennekamp. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: geen opgave MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11 Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Evangelische Babtistengemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: Br. de Visser. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Zo. 9.30: leesdienst, 14 uur C.Harinck en 18.30 uur: H.Paul. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: B. Oosterbroek. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 9.30 uur: W.A. van de Berg, 14.30 uur: A.C. Verweij. De Hoeksteen. Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 uur: B.J.W. Schelhaas, 17 uur: Viering door Liturgische Werkgroep. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 en 19 uur: G.H. Offringa. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.C. den Hol lander. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 uur: H. Paul, 15.30 uur: leesdienst. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: P. Bartment lo. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner, palm zondag en openbare belijdenis. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: T. Witkamp. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: S. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 17 uur: P.J. Westerneng. OOST-SOUBURG Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo. 10 uur: J.P. Ende. Petruskerk. Paul Krugerstraat 17. Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. Johanneskerk. Bonedijkestraat 165. Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: J. van Veen. De Schaapskooi. Papegaaienburg. Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ziekenhuis Walcheren. Koude- kerkseweg 88. Zo. 10 uur: Pastor J.P. de Caus- maeker Ter Reede. Zo. 19 uur: A.V. de Nooy. Jehova's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 15.30 uur. Jehova's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehova's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Wo. 19 uur. Zo. 10 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Iedere zondag 10 uur. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Bonedijkestraat 16. Za.: geen opgave ontvangen. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: leesdienst. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo.: geen opgave ontvangen. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1. Zo. 15 uur: W. van Beek. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst in de MTS, Marconiweg 1 V olie Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur. Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61. Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar. Elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: J. Sinke. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: G. Penne kamp, sow dienst. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. Spaans. dag en zondag: R.A.D. van Tol, Markt 12 Veere, tel. 01181-1271. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur: W. Spek- horst, J.W. Schuurmanstraat 6 Domburg, tel. 01188-1271 B>West- en Midden-Walchèren: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Rapenburgweg 4, Melisker ke, tel. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: J.M.D. Rombouts, Lan- geviete 47 Middelburg, tel. 01180-12882. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Stro- menwijk 'tZand, Maasstraat 58, tel. 35565. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Papegaaienburg, Papegaaienburg 24-26, tel. 66345. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: S. van der Kaaden, tel. 68791. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: K. Boot, tel. 39865. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: E.A. v.d. Akker, Kanaalstraat 3 Oost- Souburg, tel. 01184-60860. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 01189-2838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 01189-3060. Zaterdag en zondag: geen dienst. OVERIGE DIENSTEN ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. 9.30 uur: geen opgave. Zo. Do. 6 april tot wo. 12 april HUISARTSEN Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: geen dienst, 19 uur: Lijdensmeditatie. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1Elke eerste en derde zaterdag van de maand om 9 uur. Zo. 19 uur: B. Ridder. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. geen opgave. VEERE ZHHZ Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J. van der Wal. Doopgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1Zo. 9.30 uur: T. Postma. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo. 9.30 en 16.30: D.J. Douma. Middelburg: zaterdag tot 24 uur: J.L.F. Wortel- boer, Korendijk 36, tel. 39933. zondag tot 24 uur: C.J.E.M. Albers, Bellinkplein 1, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zon der afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: F.G. Snijder, Burg. van Woelderenlaan 12, tel. 13933. zondag tot 24 uur: B. Bosch, Badhuisstraat 81. tel. 12233. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den. Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis ser): zaterdag tot 24 uur: H.J. Roelofsen, Stationsplein la, Arnemuiden, tel. 01182-1308. zondag tot 24 uur: N. Kapteijn, Lekstraat 6 Oost- Souburg, tel. 01184-61630. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zater- Klassiek Homeopaten, zaterdag en zondag: M.C. van Haren, Zach Jansenstraat 32, Middel burg, tel. 01180-25369. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten-) Alarm Zeeland. 01188-3404 Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland': 01184- 69869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg. 01180-84000, Vlissingen, 01184- 86400. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 01180-33333.

de Vlissinger | 1995 | | pagina 19