Provincie Zeeland Vraagbaak van de provincie L DE FAAM DE VLISSINGER «n weMLU OM REEDS VOOR TE PROEVEN. ZULKE LEKKERE DINGEN Regels voor wegen 020-6262620 KANAALSTRAAT 69 OOST-SOUBURG VERH0EFF GROENTE EN FRUIT 3.75 3.95 3.25 1 KG EXTRA BELEGEN KAAS 12.95 2.25 VOORDELIGER BIJ UW GROENTEMAN! M Noord-Holland Wijziging aanvangstijd Inspraak Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31392 In Zeeland wonen, werken, een bezoek brengen, een scriptie of werkstuk over Zeeland maken; het kunnen allemaal redenen zijn om meer over de provincie te willen weten. Wie wat wil weten, kan terecht bij de vraagbaak van het provinciaal bestuur, het informatiecentrum. Bezwaar maken Reggaefestival in Heinkenszand Gezondheid Jongerenkoor zingt musical Cultuur MieuTelefoo^ Donderdag - vrijdag zaterdag: GESNEDEN SNIJBONEN n_ NIEUWE AARDAPPELTJES (geschrapt) 500 gram1.75 RADIJS BANANEN kilo2.95 Maandag: GESNEDEN ANDIJVIE Dinsdag: VERSE SPINAZIE M Bekendmaking Provincie Zeeland Melding Koninklijke Schelde Groep lokatie Schelde-Oost Kennisgeving Provincie Zeeland ZEEUWSE B0ERENHAM 150 gram CASHEW NOTEN 250 gram. GEVULDE El ROLLADE 150 gram. GEROOSTERDE PISTACHE NOTEN 250 gram.... 3.50 TUTTI-FRUTTI 500 gram.... 4.95 SNIJW0RST 150 gram BELEGEN GATENKAAS 500 gram.... 6.50 Geldig van 6/4 t/m 12/4 'NET IETS BETER 01184 NIET DUURDER' 62259 EIERSALADE 150 gram2.70 Woensdag 5 april 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 13 Voor beheer en onderhoud van wegen gelden tal van regels. In de Wegenverordening Zeeland 1994 zijn deze regels nauwkeuring om- fichreven. De verordening geldt voor alle openbare wegen in Zee land die in beheer zijn bij de pro vincie, een waterschap, het weg schap Walcheren of een gemeente. Rijkswegen en ge meentelijke wegen binnen de be bouwde kom vallen niet onder de werking van de verordening. Pro vinciale Staten hebben de verorde ning vorig jaar vastgesteld. Onderhoud Wat nodig is om een weg veilig en bruikbaar te houden wordt be paald door de beheerder. Dat neemt niet weg dat die toch reke ning heeft te houden met een aan tal zaken. Tot een hoogte van 4,50 meter boven de weg bijvoor beeld mag geen beplanting uitste ken. Dat geldt niet alleen boven de weg zelf maar ook voor een strook van 1,80 meter aan weers zijden van de weg. Bij het in goede staat houden van de weg hoort onder meer ook het handhaven van de verharding, het aanvullen van sporen of gaten in de weg en de berm, zorgen voor een goede afwatering, schoonhou den, stroef houden van de verhar ding en het bestrijden van glad heid. Weggebruikers Ook voor de weggebruikers en grondeigenaren/-gebruikers langs de wegen gelden regels. Zo moet bijvoorbeeld de weg schoon blij ven en mag geen spul op de weg blijven liggen dat gevaar kan ople veren voor het verkeer. Deze be paling is vooral van belang voor landbouwers. Soms is het immers niet te voorkomen dat er toch slik op de weg komt. Dat neemt niet weg dat de betrokken landbouwer de plicht heeft de weg zo gauw mogelijk weer schoon te maken. Ook aktiviteiten langs de weg zijn gebonden aan een reeks regels. Uitzicht is van belang in het ver keer. Vandaar dat het aanbrengen van bijvoorbeeld erfafscheidingen en bouwsels is gebonden aan hoogtematen en afstand tot de weg. Zelfs bij het planten of zaai en van gewassen moet rekening worden gehouden met de aanwe- zigheid van een weg of kruispunt. De Wegenverordening Zeeland 1994 is verkrijgbaar bij het infor matiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 01180 - 31400. Het aanvangstijdstip van de sta tenvergadering van vrijdag 7 april is verschoven van 14.00 naar 15.00 uur. De fractievoorzitters hebben dit afgelopen vrijdag be sloten. Tijdens deze bijeenkomst van Pro vinciale Staten wordt afscheid ge nomen van achttien statenleden die niet terugkeren in Provinciale Staten in nieuwe samenstelling. Zoals bekend vindt de vergadering plaats in de statenzaal van het provinciehuis, Abdij 10 in Middel burg. De bijeenkomst is openbaar. Provinciale Staten hebben 10 fe bruari de Inspraakverordening Zeeland vastgesteld. De verorde ning vloeit voort uit de Algemene wet bestuursrecht. Inspraak kan plaatsvinden binnen bepaalde termijnen. Als kortste periode geldt een termijn van vier weken. Langer kan natuurlijk ook. Dat wordt van geval tot geval be keken. Niet in vakanties Inspraak is natuurlijk niet alleen een zaak van termijnen. Belang hebbenden moeten ook in de gele genheid zijn te reageren en de provincie zelf moet ook tijd heb ben om inspraak te organiseren. Vandaar dat Provinciale Staten in de verordening hebben vastge legd dat geheide vakantieperiodes als rondom Kerst/Nieuwjaar en de zomervakanties niet in aanmer king komen als periode van in spraak. Nieuws In het informatiecentrum liggen tal van folders, brochures, plannen en nota's klaar om mee te nemen. Ze geven antwoord op vragen als: hoeveel inwoners telt Zeeland, hoe wordt de provincie bestuurd, wat doet Zeeland aan de verbete ring van de natuur, hoe ziet Zee land er in de toekomst uit, wat zijn de ontwikkelingsmogelijkheden voor de recreatie, hoe staat de economie in Zeeland er voor, wat kan er wel en niet in de landelijke gebieden, wat is er zoal aan cul tuurhistorie. Ook de agenda's met toelichtende informatie voor de vergaderingen van de Statencommissies en Pro vinciale Staten liggen in het infor matiecentrum voor iedereen ter in zage. Alle informatie kan worden gele zen in het centrum en vaak kan het geschrevene worden meege nomen; soms tegen betaling, vaak gratis. Bovendien is het mogelijk telefonisch (01180 - 31400) infor matie op te vragen. De gevraagde stukken worden dan opgestuurd. Educatief programma Groepen kunnen in de filmzaal naar films, videobanden of diase ries komen kijken als onderdeel van een voorlichtingsprogramma. Een algemene inleiding of, op ver zoek, over een bepaald onder werp maakt deel uit van dit pro gramma. Een bezoek aan een ver gadering van Provinciale Staten is eveneens mogelijk. Voor dit pro- gramma moet een afspraak wor den gemaakt met de publieksvoor lichter, tel. 01180-31559. Films De provincie beschikt over een ruim assortiment films, bijvoor beeld "Zeeland bij hoog en bij laag". Deze algemene film over Zeeland geeft de kijker een karak teristieke indruk van de provincie. Bij "Een zee van vrijheid" geven mensen van jong tot oud hun visie over bevrijding en vrijheid en ver tellen ze over hun ervaringen met racisme. Verder zijn er films die het milieu in Zeeland belichten, films die oude journaalbeelden to nen en ga zo maar door. Wie alle films en video's op een rijtje wil hebben kan de film-/videocatalo- gus bestellen bij het informatie centrum. Het informatiecentrum leent onder bepaalde voorwaarden gratis films, videobanden of diaseries uit. Wie interesse heeft, kan con tact opnemen met het centrum. Recht op inspraak De provincie krijgt steeds meer ta ken opgedragen, o.a. doordat de landelijke overheid steeds meer taken afschuift; decentralisatie heet dat in de vaktaal. Dit bete kent dat Zeeuwen in het dagelijks leven vaker te maken krijgen met het provinciaal bestuur. Bovendien heeft de burger recht op inspraak en daar is natuurlijk openheid van bestuur voor nodig. De provincie wil dit bereiken door iedereen zo veel mogelijk op de hoogte te hou den van het reilen en zeilen van de provincie. Het informatiecentrum speelt hierbij een belangrijke rol, daar kunnen geïnteresseerden im mers terecht met hun vragen. Bereikbaarheid Het informatiecentrum provincie Zeeland is te vinden op het adres Abdij 9 (postbus 6001,4330 LA) in Middelburg. Het maakt deel uit van het eeuwenoude Abdijcomplex in de Zeeuwse hoofdstad, waarin ook het provinciaal bestuur is ge huisvest. Telefonisch is het centrum bereik baar onder nummer 01180 - 31400. De openingstijden zijn: maandag tot en met vrijdag van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De tekst van dit artikel is ontleend aan een folder over het informatie centrum. Deze folder is gratis ver krijgbaar. Wie bezwaar wil maken tegen een besluit van de provincie moet dat altijd schriftelijk doen. Een dergelij ke brief heet dan ook bezwaar schrift. Het moet worden gestuurd aan het bestuursorgaan dat de be slissing heeft genomen. Bij de pro vincie kunnen dat zijn: Provinciale Staten, Gedeputeerde Staten of de Commissaris der Koningin. Behalve de handtekening aan het eind van het bezwaarschrift moet een bezwaarmaker in zijn/haar be zwaarschrift in ieder geval vier za ken vermelden: - naam en adres, - de datum waarop het bezwaar schrift is geschreven, - een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt ge maakt, - de reden van het bezwaar. Wie het bezwaarschrift niet in het Nederlands schrijft, moet zelf zor gen voor een goede vertaling. Wie iemand anders een bezwaarschrift voor hem of haar laat indienen, moet een schriftelijke machtiging meesturen. Termijn Voor het indienen van een be zwaarschrift hebben belangheb benden zes weken de tijd. Deze termijn begint vanaf de bekendma king van het besluit. Een bezwaar schrift dat na zes weken binnen komt wordt als regel niet-ontvankelijk verklaard. Dat be tekent dat niet inhoudelijk op een bezwaar wordt ingegaan. Soms lukt het iemand niet om op tijd, binnen zes weken dus, een bezwaarschrift in te dienen. Dat is te ondervangen door binnen de termijn van zes weken een onvolle dig bezwaarschrift op te sturen. De bezwaarde krijgt dan alsnog de gelegenheid ontbrekende ge gevens aan te vullen. Gebeurt dat vervolgens niet op tijd dan ver klaart de provincie het bezwaar schrift alsnog niet-ontvankelijk. Voorlopige voorziening Het indienen van een bezwaar be tekent meestal niet dat het besluit waartegen bezwaar wordt ge maakt niet in werking treedt. Wie een besluit op korte termijn wil te genhouden moet een apart ver zoek om een "voorlopige voorzie ning" indienen bij de president van de rechtbank in Middelburg. Wordt dit verzoek ingewilligd dan komt er een speciale regeling voor de periode waarin het bezwaarschrift wordt behandeld. Die regeling kan bijvoorbeeld inhouden dat de pro vincie de beslissing niet mag uit voeren totdat over het bezwaar schrift is beslist. In AbdijNieuws van 22 februari staat beschreven wanneer be zwaar kan worden gemaakt. In vol gende nummers komt de behan deling van het bezwaarschrift aan de orde en de beslissing. Alles staat ook beschreven in de folder Algemene wet bestuursrecht. De folder is verkrijgbaar bij het infor matiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 01180 - 31400. Errol Dunkley. Tien reggae-bands en -arties ten treden zondag 9 april op tijdens een reggaefestival in De Stenge in Heinkenszand. Het festival vindt plaats tus sen 12 en 24 uur en omvat naast optredens van reggae- aritesten ook een interculture le markt. De artiesten die hun medwer- king verlenen aan het One Love Reggae Festival zijn Errol Dunkley, Michael Prophet, Dutchie Gold, Nardo Ranks, The Robotnics, Kendread, Cre ators, The Vibe, Little Howie en Panache Culture. Errol Dunk ley zong als 9-jarige rhythm blues-songs voor Prince Bus ter. In de jaren zestig richtte hij zijn eigen platenlabel op, om zich vervolgens in zijn eigen studio als producent te mani festeren. Michael Prophet uit Kingston, Jamaica maakte zijn eerste single in 1978. In 1990 begon hij een samenwerking met raggamuffin' deejay Ricky Tuffy met wie hij diverse hits maakte. Dutchie Gold is gebo ren in Manderville op Jamaica. Zijn eerste plaat nam hij op in 1991. Tot nu toe was Gold vooral populair in Jamaica, de Verenigde Staten en Engeland maar na succes in Duitsland volgt nu de rest van Europa. The Robotnics zijn vier muzi kanten die elkaar zo'n vijf jaar geleden ontmoetten in een studio. Ze zijn afkomstig uit Engeland, Barbados en Jamai ca. Alle Robotnics hebben in diverse bands gespeeld en hebben elk hun eigen muzikale achtergrond. Kendread is al enkele jaren een bekende naam in de reggaewereld. Hij werd geboren in Suriname. Met zijn band Dasjan was Kendread halve finalist bij de Grote Prijs van Nederland. In 1991 besloot hij verder te gaan als solo-artiest. Kendread wil pure Jamaica-reggae maken, zonder crossovers naar hiphop of rap. Nardo Ranks daarente gen probeert juist zijn reggae- teksten te laten versmelten met hiphop, Rythm blues en jazz. Ranks is een van de best verkopende reggae-artiesten in de Verenigde Staten. The Vibe telt tien leden en is in 1987 opgericht in Leiden. De band speelt alleen eigen com posities in het reggae-rock genre met de nadruk op dans baarheid. Creators begon in 1986 in Arnhem. De band speelde in voorprogramma's van bands als Inner Circle, Aswad en Steel Pulse. Verder treden tijdens het One Love Reggaefestival in De Stenge op Little Howie en Panache Culture. Gehandicapt - De Federatie van Ouderverenigingen Zeeland houdt 27 april een informatie avond voor ouders van mensen met een verstandelijke handicap. De bijeenkomst vindt plaats in de Klimopschool in Middelburg. Tijdens de informatie-avond zul len medewerkers van de project groep Hulpvraagverduidelijking en een deskundige ouder toe lichting geven over het project Hulpvraagverduidelijking. Hulp vraagverduidelijking is volgens de F.v.O. nodig om een passend aanbod te krijgen in voorzienin gen voor gehandicapten. Uit gangspunt is de gehandicapte zelf: wat hij wil en wat hij kan. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Jongerenkoor Mijoko voert 17 april de musical Knock Out?! op. De voorstelling in de Hoek steen in Middelburg begint om 19.30 uur. De musical is gebaseerd op het paasverhaal, maar is geschreven naar de belevingswereld van deze tijd. De nadruk ligt op de keuzes die een ieder moet maken. Het verhaal begint met een groep trainers en trainsters die reclame willen maken voor hun sportschool. Ze willen dat doen met een bloedige westrijd, om vooral de spon sors tevreden te houden. Een leerling van de school vindt die onderlinge strijd nergens voor nodig en stelt een open dag voor als middel om recla me te maken. Sommige leer lingen zien er wel wat in. Maar als ze niet meedoen aan het clubkampioenschap horen ze er niet meer bij en dat durft niemand te riskeren. Het jongerenkoor Mijoke be staat bijna drie jaar en telt achttien leden tussen 12 en 24 jaar. De musical wordt opge voerd om de oude apparatuur waarmee het koor tot nu toe heeft gewerkt te kunnen ver vangen. Kaarten zijn verkrijg baar bij het secretariaat van de Petrus- en Pauluskerk in Mid delburg. Rammekens - Fort Ramme- kens bij Ritthem is sinds 1 april tot en met 31 oktober open op dinsdag tot en met zondag van 13 tot 17 uur. Niet alleen is het fort gedurende een langere periode voor het publiek toegan kelijk. Gelijktijdig heeft staats bosbeheer het grootste deel van het natuurgebied Rammekens- hoek toegankelijk gemaakt voor het publiek, onder meer door het herstellen van een bruggetje en het aanbrengen van een trap bij het kroonwerk. De opknapwerk- zaamheden aan de binnenzijde van het fort gaan ook dit jaar door. Er is een hek geplaatst, de binnenplaats wordt schoonge maakt en de deuren worden gerepareed en waar nodig geschilderd. In twee kazematten is een verbeterde expostie inge richt over de historie van het fort en de omliggende natuur. 500 gram3.95 2 bossen1.95 500 gram1.49 kilo2.50 KANAALSTRAAT 72 - OOST-SOUBURG Directie Milieu en Waterstaat Wet milieubeheer Gedeputeerde Staten van Zeeland geven kennis van de ontvangst op 24 maart 1995 van een melding van de Koninklijke Schelde Groep BV te Vlissingen met betrek king tot het veranderen van assemblagehal 1 van de lokatie Schelde-Oost aan de Ritthemsestraat 500 te Vlissingen. Ter inzage De melding kan worden ingezien van 6 april 1995 tot en met 3 mei 1995: bij de directie Milieu en Waterstaat, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur; in het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en van 13.30-15 uur en iedere woens dagavond van 17.15-20.15 uur (voor inzage op woens dagavond telefonisch afspreken; 01184-87204). Directie Milieu en Waterstaat Wet Milieubeheer Melding HERCULES BV Gedeputeerde Staten van Zeeland geven kennis van de ontvangst op 24 maart 1995 van een melding van Hercules BV te Middelburg met betrekking tot het uitbrei den van de HCR-fabriek met een smelter t.b.v. het opwer ken van harsresten en het aansluiten van de afzuiging van de afdrumunit HCR op de packout scrubber Z-403. Ter Inzage De melding kan worden ingezien van 6 april 1995 tot en met 3 mei 1995: bij de directie Milieu en Waterstaat, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur; het gemeentehuis van Middelburg, op werkdagen van 8- 12 en van 13-17 uur en iedere donderdagavond van 18- 21 uur (na telefonische afspraak: 01180-75000, tst. 241). Het Groene Woud 1, Postbus 165, 4330 AD Middelburg.

de Vlissinger | 1995 | | pagina 13