UITGEREKEND BIJ JUMBO: iM2S3 Woensdag 22 maart 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 19 Natuur/Milieu Sport Ouderen Gezondheid SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG ZATERDAG ZONDAG Cursus/Onderwijs Allerlei PISTOLET 98 PRINZESS MAGERE KWARK i," ARIEL FUTUR 5," TAM KONIJN ZONGERIJPTE AARDBEIEN KEMPISCHE RAUWE HAM I 99 lumbo is beter dan u denkt. Gevonden WARMLOPEN VOOR DE DUINEN Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Nollebos - De gezamelijke ker ken in de Vlissingse wijk Paau- wenburg houden zaterdag 25 maart de jaarlijkse schoonmaak actie op de Nolledijk en in het Nollebos. Vrijwilligers zullen het zwerfvuil op de dijk en in het bos opruimen. Coördinatiepunt is het parkeerterreintje bij de kanovij ver in het Nollebos. Het coördi natiepunt is van 9 tot 15 uur bemand. Hommels - De natuurvereni- gingen KNNV en NJN doen dit voorjaar gezamenlijk landelijk onderzoek naar hommelkonin ginnen. Iedereen kan daaraan meedoen door te noteren waar, wanneer en op welke plant een hommelkoningin vliegt. Om de zes verschillende soorten te her kennen is een Hommelkrant uit gebracht. Daarin staat onder meer waar de hommels hun nec tar halen en hoe ze nesten maken en broeden. Alle waarne mingen in maart en april zijn van belang. In die maanden vliegen er alleen nog maar koninginnen. De verenigingen willen de ver spreiding van de hommelsoorten in kaart brengen omdat dat iets zegt over de kwaliteit van het milieu. Waarnemingen kunnen worden doorgegeven via een formulier in de Hommelkrant, die verkrijgbaar is bij de Milieuwinkel in Middelburg. A. P. de Klerk, Jacqueline van Paaschen en A. Beenhakker. Bezocht worden onder meer het Marie Tak van Poortvliet Muse um, Slot Haamstede, de dorps kerken van Nisse en Kapelle en de Imkerij Poppendamme. Een evaluatie op Bos en Duin besluit het programma, dat open staat voor Zeeuwen en niet-Zeeuwen. Voorlichting - Op initiatief van de Stichting Welzijn Ouderen Platteland Walcheren begint 31 maart een serie voorlichtings middagen over de Wet Voorzie ningen Gehandicapten, het Aan vullende Ouderenvervoer en de Thuiszorgwinkel. Om ouderen met deze voorzieningen te laten kennismaken zal in alle dorpen een dergelijke middag worden gehouden. De bijeenkomsten zijn gratis toegankelijk en wor den verzorgd door Thuiszorg Walcheren en het vervoersbe drijf. De eerste bijeenkomst vindt 31 maart plaats in het dorpshuis in Veere. De SWO Vlissingen houdt in september twee bijeenkomsten voor oude ren in Vlissingen. Middelburg zal in de Seniorenkrant extra aan dacht schenken aan de voorzie ningen. Zeeland - De Stichting Welzijn Ouderen Platteland Walcheren en de Stichting Educatief Toeris me Zeeland Oranjezon verzor gen dit voorjaar voor ouderen het programma 'Leer mij Zeeland' kennen. Onder dat motto wor den plaatsen bezocht op Wal cheren, Schouwen-Duiveland en Zuid-Beveland. Echte Zeeland kenners zullen de groep begelei den. Vorig jaar werd een soort gelijke vakantieweek voor het eerst georganiseerd. Het pro gramma wordt dit jaar aangebo den van 29 mei tot en met 2 juni en vindt plaats vanuit CNV Vakantie- en Conferentiecen trum Bos en Duin in Oostkapelle. Sprekers tijdens de midweek zijn Spaans - Het Vlissingse Sport- fondsenbad staat deze week in het teken van Spanje. Ruim vijf tig Sportfondsenbaden in Neder land doen mee aan de Spaanse Week. Het bad wordt in Spaanse sferen getooid, er worden diver se activiteiten georganiseerd en er zijn Spaanse hapjes en drank jes te krijgen. Op de activiteiten kalender staat onder meer een Spaanse middag gepland (22 maart), er kan worden afge zwommen voor het Spaanse diploma en vrijdag is er een Spaanse avond met dans en muziek. Homeopaten - De Nederland se Vereniging van Klassiek Homeopaten houdt zaterdag 25 maart haar eerste (landelijke) open dag. Belangstellenden zijn iïssiss; Sportzaal van Duyvenvoor- de Oost-Souburg, peuter- gym, 9.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Cursus Frans, 9 u. Cursus Engels, 10.15 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, bingo, 13.30 u. Cen trum San-Bao Middelburg, meditatiecursus, 20.15 u. (01180-16193). De Schelp Domburg, kijkdozen maken, 10 u. De Parel Domburg, bowlen in competitiever band, 20 u., inschrijven voor 18 u. Zuiderbaken Middel burg, SKW de Hayman, kookclub 8 tot 12 jaar, 19 u. Ontmoetingscentrum Mid delburg, SKW de Hayman, club 8 tot 10 jaar, 19 u. Aktiviteiten Centrum Vlissin gen, crea-doe cursus, 9.30 u. Bachten Reede, Stichting Welzijn Ouderen, optreden Westkappels kwartet, 19 u. In- en Uitloophuis Vlissin gen, maatschappelijk wer kers vertellen over hun werk, 9.30 u. Bo en Rajeshwar, meditatiecursus, opgave en inl. 01180-16193. Basis school de Lichtstraal West- kapelle, uitvoering musical 'Net op tijd!', 9.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, bingo, 19.30 u. Peuter speelzaal De Vrolijke Keet Serooskerke, kledingbeurs, 15.15 u. Zeeuwse Biblio theek Middelburg, Dante Alighieri, D.W. Schönau, dia lezing 'De verbeelding van het leven vap de H. Francis- cus', 20 u. burg, Lava, lezing Jana Beranova, 16 u. De Vlees hal Middelburg, lezing Dirk Pültau, 15 u. Jacob Rogge veenhuis Middelburg, Humanistisch Verbond, bij eenkomst, 10.30 u. Karolin- genburcht Oost-Souburg, poppen-, beren- en creatief- beurs, 11.30 u.* Jongerengebouw Poorters- hove Middelburg, SKW De Hayman, kookclub 8-12 jaar, 19 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, Chinese bewegingsleer (Tai-chi) 10.45 u, Tai-chi voor 50 plus sers, 11.30 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, Gouden Rozekruis, lezing, 20 u. De Schelp Domburg, slin gers maken, 14 u. Hof Domburg, rondleiding kuur- afdeling, 11.30 u. Zeeuwse Volksuniversiteit Middel burg, cursus Art nouveau, 19 u. Arion Hotel Vlissingen, Secretaresse Platform, the ma-avond kinderopvang, 19.30 u. Getuigeniskerk Middelburg, open morgen christenvrouwen, 9 u. De Parel Domburg, spetter middag, spelletjes onder begeleiding, 14.30 u. Res taurant De Parel Domburg, Frans thema-buffet, vanaf 18 u; dansavond met Passe- Partout, 20.30 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, contactmiddag, 15 u., prijsklaverjassen, 14 u. Natuurgebied De Goudplaat bij Kamperland, Gaande de weg, Lentefeest, 11 u. Sportvereniging Aagtekerke, SVA-mars, diverse afstan den, 12 u. VTV clubhuis, Baskensburgplein Vlissin gen, De Doordouwers, prijs- klaverjastoernooi, 10.30 u. De Stenge Heinkenszand, Ned. Ver. van prentbrief kaartenverzamelaars, an- sichtkaartenbeurs, 9.30 u. Schuttershofcafé Middel- Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. De Parel Domburg, spettermid dag, spelletjes onder bege leiding. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen 19.30 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlis singen, soos voor alleen staanden, 19.30 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlis singen, kinderclub, 14 u. De Schelp Domburg, schminken, 10 u. Hof Domburg, speurtocht, 14 u. Activiteiten Centrum Vlis singen, cursus leren ont spannen voor uitkeringsge rechtigden, 9.30 u; dia-mid dag, de natuur van Zuid- en Noord-Engeland, 14 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, Vusa-cursus, Hedendaagse Britse litera tuur, 19.45 u. Midgard Middelburg, dramatische expressie workshop, 19.30 u. Peuterspeelzaal De Pad destoel Oost-Souburg, kle ding- en speelgoedbeurs, 19.30 u. Peuterspeelzaal Het Baken, Oost-Souburg, kleding-speelgoed-box- bed-buggy-beurs, 13 u. De Schaapskooi, Diakonie Lammerenburg Vlissingen, kinderkleding- en speel goedbeurs, 9.30 u. Peuter speelzaal de Zandkrumels Middelburg, kleding- en speelgoedbeurs, 15 u. Zeeuwse Volksuniversiteit Middelburg, vakantiecursus Hongaars, 19.30 u. tussen 10 en 16 uur welkom in de praktijken van de klassiek homeopaten om kennis te maken met de homeopathie. De werkwijze van de klassiek home opaten is voor veel mensen nog onduidelijk. De klassiek homeo- paat gaat uit van de totale mens en past de behandeling van de klachten aan op het persoons beeld van de patiënt. Deelne mers aan de open dag zijn An van Schaik in Vlissingen en Jaques van Dam, Janne van Haaren en Loes Moseman; de laatste drie houden hun open dag in Centrum San Bao in Mid delburg. Bloed - Het Rode Kruis in Oost- Souburg stelt iedereen die bloed wil en kan geven in de gelegen heid dat te doen, op woensdag 22 maart van 18.30 tot 21 uur in de J.H. van Daleschool in Oost- Souburg. De behoefte aan bloed - onder meer voor bloedtransfu sies bij operaties en ter bestrij ding van ziekten - en bloedpro- dukten neemt volgens het Rode Kruis nog steeds toe en nieuwe donoren blijven nodig. Iedere gezonde volwassene van 18 tot en met 70 jaar kan zonder risco twee tot drie keer per jaar een halve liter bloed geven. Boven dien wordt bij elke donor die zich meldt vooraf nagegeaan of zijn gezondheid het toelaat om bloed af te staan. Ziektekosten - ZHV Ziektekos tenverzekeringen uit Goes en CZ-groep Zorgverzekeringen uit Tilburg bekrachtigen 1 april hun strategische samenwerking for meel in een fusie. ZHV gaat dan verder onder de naam CZ groep Zorgverzekeringen. Met de fusie ontstaat een van de grootste zorgverzekeraars van Nederland met 1,7 miljoen particulier en zie kenfondsverzekerden en een marktaandeel van ongeveer twaalf procent. Na de fusie zal CZ groep vanuit vestigingen in Zeeland, Brabant en Limburg de Nederlandse markt bewerken. ZHV en de CZ vestiging in Mid delburg zullen samen de werk maatschappij in Zeeland vormen. De vestigingsplaats daarvan wordt Goes. De fusie heeft geen gevolgen voor het personeel in de vorm van overplaatsingen of ontslagen. De CZ kantoren in Middelburg, Vlissingen, Goes en Zierikzee blijven gehandhaafd. Manicuren - Het Oosterschel- de College in Goes begint don derdag 30 maart een cursus manicuren. De cursus wordt ver zorgd door de afdeling Uiterlijke Verzorging. Het is voor het eerst dat deze opleiding ook open staat voor anderen dan leerlin gen aan een van de beroepsop leidingen van Uiterlijke Verzor ging. De cursus leidt op tot een officeel diploma en omvat negen bijeenkomsten. Belangstellen den kunnen zich aanmelden via 01100-23928. Gebruiksaanwijzingen - De Hogeschool Zeeland in Vlissin gen organiseert een driedaagse cursus 'Schrijven van handleidin gen/gebruiksaanwijzingen'. De cursus is bedoeld voor functiona rissen die binnen bedrijven zijn belast met het samenstellen van gebruikershandleidingen. De eerste cursusdag is 11 april en de lessen duren van 14 tot 21 uur. Achtergrond van de cursus is dat door recente ontwikkelin gen (Machinerichtlijn/CE-merk) en de Wet Produktaansprakelijk- heid steeds vaker aandacht besteed moet worden aan het schrijven van handleidingen. Alle relevante handleidingen van installatievoorschrift tot repara tiehandleiding komen aan bod. Ook is er aandacht voor begrijpe lijk en eenduidig formuleren. Voor informatie 01184-89334. Schilderijen - De Zeeuwse Volksuniversiteit verzorgt 6 en 13 april een tweedaagse cursus Bewaren en Restaureren van Schilderijen. Naast een algeme ne historische inleiding zal onder meer aandacht worden besteed aan het herkennen van breuk vlakken in de kunstgeschiedenis, de werking van het licht en de functionele gelaagdheid in de opbouw van een schilderij, de geschiedenis van de restauratie technieken en het onderzoek van de zichtbare verfhuid en de diepere lagen. De lessen worden gegeven in Huis 's Hertogen bosch in Middelburg en duren van 19.30 tot 21.30 uur. Fusie - De basisscholen Bou wen Ewout en de Frans Naere- bout uit Vlissingen maken vrijdag 24 maart om 13 uur op de glooi ing van de boulevard, ter hoogte van de kiosk aan de Coosje Bus- kenstraat, hun nieuwe naam bekend. Beide scholen fuseren tot één school met per locatie een lespunt voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Voor de nieu we naam is een prijsvraag uitge schreven en de winnaar ont vangt ter plekke zijn prijs. Computer - Buurthuis Het Woltershuis in Vlissingen ver zorgt vanaf 4 april een aantal computercursussen. Op dinsdag om 13.30 uur of om 18.45 uur begint een Introductiecursus. WP voor beginners wordt gege ven op woensdag om 18.45 uur of op donderdag om 10 uur. Gevorderden kunnen hun WP- kennis vergroten op woensdag om 20.15 uur en Dos voor gevor derden wordt gegeven op dins dag om 20.15 uur. De cursussen duren tien weken. Voor inlichtin gen en aanmeldingen: 01184- 14660. Risico's - De Kamer van Koop handel Middelburg, Van der Wijst Advocaten en Schipper Accountants-Administratiecon sulenten verzorgen 11 april een bijeenkomst over Kopen en Ver kopen. Op een praktische manier wordt ingegaan op zaken zoals wat in een offerte moet staan, hoe een order bevestigd wordt en hoe een contract wordt opgesteld. Verder komen aan bod: algemene voorwaarden, de levering en het maken van een voorbehoud of beding; de moge lijkheden van en risico's bij be talingen en debiteurenbewaking. Zowel de juridische als de jaarre keningaspecten komnen aan de orde. De bijeenkomst wordt genouden op 11 april van 19 tot 22 uur. VVV - Als eerste VW in Zee land heeft de VW Domburg- Oostkapelle het Domburgse kan toor aangepast aan de nieuwe WV-winkelformule. Op landelijk niveau gaan de VW's ertoe over hun kantoor in te richten als win kel, waar de bezoeker vrij kan rondkijken. Het voordeel daarvan is volgens de VW dat de bezoe ker beter op de hoogte wordt gesteld van het beschikbare toe ristische aanbod en in alle rust een keuze kan maken. Uit erva ring is gebleken dat dat voor de WV's omzetverhogend werkt. De kantoorruimte in Domburg is van binnen geheel vernieuwd. De bezoeker vindt er op schap pen tal van toeristische uitgaves, auto-, fiets- en wandelroutes, plattegronden, gidsen en uitga ves met betrekking tot de kun stenaarskolonie die eind negen tiende en begin twintigste eeuw in Domburg verbleef. 28 Maart houdt de WV Domburg-Oostka- pelle open huis van 19 tot 21 uur. Brandweer - De bedrijfsbrand weer van de Koninklijke Schelde Groep in Vlissingen is 25 maart gastheer voor de provinciale brandweerwedstrijden Klasse TAS HD. Dertien ploegen treden die dag aan op het wedstrijdter rein. Het eerste team begint om 8.15 uur. De middagwedstrijden beginnen om 13 uur en om 17 uur is de strijd gestreden. Rond kwart voor zes 's middag wor den de prijzen uitgereikt. De korpsen die aantreden zijn afkomstig uit Vlissingen, Veere, Middelburg, Mariekerke, Nieuw- dorp, Heinkenszand, Ovezande, Westerschouwen, Wemeldinge en Kruiningen. Pompoen - De Vlissingse win keliersvereniging houdt een pompoenwedstrijd. Zaterdag 25 maart deelt het promotieteam van de winkeliersvereniging tus sen 12 en 16 uur in de Vlissingse binnenstad zakjes pompoenzaad uit aan het winkelend publiek. Met een goede verzorging kun nen deze zaadjes in de zomer uit groeien tot grote pompoenen. Zaterdag 30 september worden alle aangeboden pompoenen op het Scheldeplein uitgestald. De kweker van de grootste en mooi ste pompoen kan 250 gulden winnen. Humanitas - Humanitas Zee land wil deze zomer kinderen die dat nodig hebben een vakantie aanbieden in de week van 1 tot en met 8 juli. De 'actie frisse lucht' is bedoeld voor kinderen die door omstandigheden van sociale, financiële, lichamelijke of geestelijke aard in knelsitua- ties verkeren. Een week per jaar zijn de kinderen er even hele maal uit door de bereidwilligheid van mensen die die kinderen een week in huis willen nemen. Dit jaar hoopt Humanitas Zeeland 45 jongens en meisjes een vakantie te kunnen bieden. De kinderen komen uit Rotterdam en zijn tus sen de 6 en 12 jaar oud. Informa tie en aanmeldingen: 01100- 21440. Hengsten - Zeeuwse en Bra bantse hengstenhouders pre senteren ook dit voorjaar hun hengsten aan het publiek. Don derdag 23 maart zijn de dieren te zien in Manege de Eendracht in Vrouwenpolder vanaf 19.30 uur. De hengsten die zich presente ren zullen samen vrijwel alle in Nederland erkende rassen verte genwoordigen. Tijdens de show zal een toelichting op het getoonde worden gegeven. ovenvers, 6 stuks van 2,94 voor M beker 500 gram van l ,39 voor normaal of color, pak l ,5 kilo van 16,85 of navulzak a l ,5 kilo van 15,99 voor mofen, schaa! 800 gram, per kilo van 9,98 voor >r doosje 250 gram J ir ongerookt, vers van het mes, lOOgram van 3,09 voor J Deze aanbiedingen zijn geldig t/m 25 maart 1995. Per aanbieding max. 3 eenheden per klant. Bel voor de dichtstbijzijnde Jumbo gratis onze klantenservice: 060220161 Verfblikje - Tussen 7 februari en 14 maart zijn bij de politie in Vlissingen de volgende voorwer pen als gevonden opgegeven: verfblikje met ampullen; radio cassetterecorder met antidief- stalslede; oranje blouse; MS DOS-boeken; groene en zilver kleurige leesbril; diverse porte monnees; diverse bankpasje; diverse sleutels; rugtas met ste nen beelden; nieuwe honden- riem: twee dameshorloges; zil veren halsketting met plaatje en inscriptie; zilveren ring met inscriptie; zilveren Zeeuwse bro che; gouden ring met steentje; hangertje (bloem); twee gouden schakelarmbanden, waarvan een met inscriptie. Babyslof - Tussen 4 en 10 maart zijn bij de politie in Middel burg de volgende voorwerpen aangegeven: bruine leren koffer met inhoud; zwarte leren reistas met inhoud; zwarte rugzak met inhoud; linnen tas met paar gezondheidssandalen; suède herenjas en gymschoenen in plastic zak; groen/blauw regen pak; rode rechter héndschoen; linker handschoen; zwart met paars en groen; paspoort; giro pas Pennierekening; twee span banden Opel wieldop; bruine damesfiets; groene damesfiets; OV-jaarkaart (weekkaart); OV- jaarkaart; zilveren ketting met hanger in V-vorm; diverse sleu tels; wit babyslofje. Hel gaal hard bergafwaarts met de dui nen. Zure regen, waterwinning en massa-recreatie tasten de duinen in toenemende mate aan. Samen met Stichting Duinbehoud kunt u de/e ontwikkeling een halt toeroepen! Steun daarom de Stichting Duinbehoud. Bel vandaag nog voor meer informatie Telefoon 071-131800/140548 Medelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 23 maart t/m wo. 30 maart. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: S. van den Oever, 19 uur: J. Smit. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15«uur: M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30: J. Bakker en 14.30 uur: A.W. Riepma. Volle Evangelie-gemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur, zo. 10 uur, BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1Zo. 9 uur: ds. Baart. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Pol, 19 uur: A. Spaans. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: H. Koetsveld. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 14.30 uur: A. Spaans. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. den Braan- ker. 14.30 uur: M. van de Poll. HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo 10 uur: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: D.E. Hiensch. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 9.30 uur: B. de Haan in de Hervormde kerk. 15 uur: afscheidsdienst E.V.E. Wijnands Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 9.30 uur: B. de Haan. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groen markt, Zo. 10 uur: Chr. Brakema. Ontmoetings- kerk Oosterscheldestraat, Zo. 10 uur: J.H. het Lam, 18.30 uur: L. Wullschleger. Engelse Kerk Simpelhuisstraat, Zo 9.30 en 17 uur: stud. G. Nieuwburg, 19 uur: Chr. Brakema. Thomaskapel. Geen opgave ontvangen. Oostkerk Oostkerkhof, Zo. 10 uur: G.J. Smit. VZijkgemeente Geref. Bond (in de Ontmoetingskerk) 10 uur: J.H. het Lam, 18.30 uur: L. Wullschleger. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Geen opgave ontvangen. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 en 19 uur: br. en zs. Van Riet. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: Chr. Kley. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: J. Tromp. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur en elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 19 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo. 10.45: J. Chardard. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren. Olmen laan 8. Zo. 9.30 uur. Jehova's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehova's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 68. Zo. 10 uur. NIEUW ÉN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: J.A. Murre. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10: A.A. van de Spek, 19 uur: Oostkapelle zingt in de Hervormde kerk. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.C. den Hol lander, 19 uur: Oostkapelle zingt. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: W. Harinck. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: J.A. Murre. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo. 10 uur: J.D de Boer. Petruskerk. Paul Krugerstraat 17. Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. Johanneskerk. Bonedijkestraat 165. Zo. 9.30 uur: R. Louws. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: O. Elseman, 19 uur: Vesperdienst. De Schaapskooi. Papegaaienburg. Zo. 9.30 uur: A. van de Nooij. Ziekenhuis Walche ren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: R.H. Pippel Ter Reede. Zo. 19 uur: J.D. de Boer. Jehova's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 15.30 uur. Jehova's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehova's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Wo. 19 uur. Zo. 10 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Iedere zondag 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 16. Za.: geen opgave ontvangen. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Don derdag 19.45 uur: C.G. Vreugdenhil, Zo. 9.30 en 16 uur: leesdienst, Dinsdag 19.30 uur: J. de Pag- ter. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo.: geen opgave ontvangen. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1. Zo. 15 uur: A. Bakker. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur. Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61. Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar. Elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: O. Elseman. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker- ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur: F.K. Noorlan- der, Middelburgsestraat 94 Koude kerke, tel. 011858-1231. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggeker ke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: R.G. Reddingius. Singel 26 Vlissingen, tel. 01184-12644 APOTHEKEN VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. Lukasse. SEROOSKERKE MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Elke zondag om 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: N.H.J.E. Boom- er, 19 uur: A.G. Baas. Hervormde Kerk. Zo. 9 uur: geen opgave. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: St. Spanjer. ST. LAURENS MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11 Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Evangelische Babtistengemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: Br. Koedijk. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Zo. 9.30 en 18.30 uur: H.Paul, 14 uur: leesdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J. Hardeman. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 9.30 en 14.30 uur: W.A. van den Berg. De Hoeksteen. Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 uur: P. Paulus, 17 uur: Liturgische Werkgroep. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75. Za. 20 uur: zang- en declamatieavond 'Tus sen Kerst en Pasen'. Zo. 9.30 en 16.30 uur: geen opgave Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: J. Crans. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 17 uur: A.A.R. Kamermans, 17 uur: J.F. Ezinga. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: A.J. Bijl, 19 uur: gebedsdienst. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1Elke eerste en derde zaterdag van de maand om 9 uur. Zo. 19 uur: C.D. Bijl. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. VEERE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: J. Pannekoek. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Morning prayer, 19.30 uur: Holy Communion. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J. van der Wal. Doopgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1Zo. 9.30 uur: gespreksdienst zs. Koopmans. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo. 9.30 en 16.30: ds. H. Mostert. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans, 19 uur: jongerendienst. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: N. Peterse. Do. 23 maart t/m wo. 30 maart HUISARTSEN Middelburg: zaterdag tot 24 uur: F.J.J. Buyten- dijk, Noordweg 353, tel. 39933. zondag tot 24 uur: P.F. den Doelder, Bellinkp[lewin 1, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: F. van den Berg, Giessenburg 12, tel. 65253. zondag tot 24 uur: R.M. Thiadens, Zuiderbaan 23, tel. 64633. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zon der afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den. Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis ser): zaterdag tot 24 uur: R.G.G. Groot, Stationsplein la, Arnemuiden, tel. 01182-1308. zondag tot 24 uur: P. Kodde. Oude Vlissingseweg 13 Middel burg, tel. 01180-15810. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker ke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zater dag en zondag: R. Ubels en M.J.J. Helmes, 't Plein 2 Serooskerke, tel. 01189-1212. Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Hum- melen, Markt 69, tel. 12134. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek- Van de Sande, Badhuisstraat 30-34, tel. 12066. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Hament, tel. 79678. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: M. de Jonge, tel. 16761. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: A.L. Hoogveld en R.B.M. Meesters, Korte Noordstraat 61, Middelburg, tel. 01180- 37077. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1tel. 01189-2838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 01189-3060. Zaterdag en zondag: geen dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, zaterdag en zondag: A. van Schaik, Saba laan 4, Vlissingen, tel. 01184- 78969. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kindër- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten-) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland": 01184- 69869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184- 86400. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551 Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 01180-33333.

de Vlissinger | 1995 | | pagina 19