En ze leefden nog lang en gelukkig? De koningin weer thuis Historama MSB vernieuwd Stuffed Puppet Theatre speelt Kaspar Hauser 16 MAART T/M 22 MAART IN MIDDEN ZEELAND Sprookjes is het the ma van deze afleve ring. Natuurlijk kun je je daarbij beperken tot de aloude sprook jes zoals van Grimm of Andersen, maar er is zo veel meer, dat ik deze aflevering voor namelijk wijd aan een aantal niet alledaagse sprookjes. KINDERBOEKEN Margreet Meul meester EXPOSITIE IN ZEEUWSE BIBLIOTHEEK In de expositieruimte van de Zeeuwse Bi bliotheek in Middel burg is van 18 maart tot en met 29 april de tentoonstelling 'De koningin weer thuis' te zien. De ondertitel van de expositie luidt Ten toonstelling over de reis van koningin Wil- hemina door Zeeland in maart 1945'. Com missaris der Koningin in Zeeland W. van Gel der opent de tentoon stelling vrijdag 17 maart. A/oensdag 15 maart 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER mmm m M DONDERDAG 76 MAART 't Beest Goes, Forgette Mi Note, 22 uur. Arsenaaltheater Vlissingen, Linda Hopkins her Black and Blue, (blues), 20.30 uur. Stadsschouwburg Middelburg, Scapino Ballet, Kathleen, 20 uur. Concertzaal Zierikzee, Marianne Boer (piano), 20 uur. VRIJDAG 17 MAART The Duke Middelburg, Rob Style, 21 uur. Arsenaaltheater Vlissingen, Hans Teeuwen, Hard Zielig, cabaret, 20.30 uur. Stadsschouwburg Middel burg, Stuffed Puppet Theatre, Kaspar Hauser, 20.30 uur. Dorpshuis de Zandput, Muziekvereniging EMM Ser- ooskerke, zaalconcert, 19.30 uur. Vestzaktheater Vlissingen, Zeeuwse Komedie, De Burger Edelman, 20.30 uur. 't Beest Goes, Zierikzeese Komedie, Het flauwgevallen paard, 20.30 uur. Midgard Middelburg, Easy Meat, 22 uur. Ons Dorpsleven Ritthem, Brassband Onda, jaarlijkse uit voering, 19.30 uur. ZATERDAG 18 MAART De Piek Vlissingen, Free and Easy, 22 uur. Vestzaktheater Vlissingen, De Zeeuwse Komedie, De Bur ger Edelman, 20.30 uur. 't Beest Goes, The Ex, It's all too beautiful, 20.30 uur. Stadsschouwburg Middel burg, Cabaret Zindroom, 20.30 uur. Kloveniersdoelen Middel burg, Nieuwe Muziek, Dig D'Diz het Mondriaan Srijkkwartet, 20.30 uur. Concert en Gehoorzaal Mid delburg, Papilion, Kokosnoten, 20 uur. Muziekschool Spiegelstraat Goes, Yuan-trio, 20 uur. Zuiderbaken Middelburg, kindermusical vereniging 't Zand, 14 uur. Badhotel Domburg, Kunst workshop Miep Kok, inl. 01188- 8888. ZONDAG 19 MAART Minitheater Middelburg, Op Hoop Van Zegen, 14.30 uur. Arsenaaltheater Vlissingen, Repelsteeltje en de drie plane ten, 15 uur. DINSDAG 21 MAART Frapo Vlissingen, Jamsessie. Stadsschouwburg Middel burg, My Fair Lady, 20 uur. WOENSDAG 22 MAART Buurthuis De Paraplu, Kin dervoorstelling met clown, 14 uur. OOST-SOUBURG Verzorgingshuis De Zoute Viever Oost-Souburg, L. de Vlieger;schilderijen, landschap pen en stadsgezichten, E. van der Molen; Modelbouw oude ambacht wagentjes. Geopend tijden kantooruren. Watertoren, Leonardo Mosso, theater/video- en sieraadstruc turen, architectuur/licht- en ruimtestructuren, t/m 19 maart. Openbare Bibliotheek, ZCAD; Alcohol, denk meer over minder, t/m 18 maart. VLISSINGEN Reptielenzoo Iguana, Bella my park 35, levende reptielen amfibieën en insekten, dagelijks geopend 14-17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Bres- kens, Ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeristi sche promotie (beeld van Zee land als vakantieland). Restaurant De Gevangento ren, Boulevard De Ruyter 1a, Carta Offerman, Aquarel, pas tel, acryl en olieverf. Stedelijk Museum, Bellamy- park 19, Dave Meyer, schilderij en, t/m 7 mei. Café Soif Vlissingen, werk van beeldend kunstenares J. Sondervan. Bibliotheek Vlissingen, ten toonstelling tuinen, planten, bloemen en bloemschikken. De Kleine Galerie, werk van Karin Starmans. Ziekenhuis Walcheren Vlis singen, 'Een wankel even wicht', Expositie over Diabetes Mellitus, tot 31 maart. Notaris A.J. Sauer, Badhuis straat 181 Vlissingen, Het verleden van de notaris. ING Bank Vlissingen, Lidia Koper, kunstexpositie. Arion Hotel Vlissingen, The- rese Steinmetz, schilderijen. WEMELDINGE Atelier L. Rijks, Chozeeweg 27, schilderijen, dagelijks ge opend. WOLPHAARTSDIJK Galerie Jan Boer, Aardebolle- weg 5, Jan Boer, olieverven. Galerie 'De Hoekweide', Jan na, Geopend za. 14-16 uur en na tel. afspraak 01198-1152. DONDERDAG 16 MAART Alhambra I Vlissingen, 'Legends of the Fall' 20 uur Alhambra II Vlissingen, 'Nell' 20 uur Alhambra III Vlissingen, 'Dumb and Dumber' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Star trek' 20 uur. Grand Theater Goes, 'The River Wild' 20 uur. 't Beest Goes, 'II Gattopardo' 20.30 uur. Stichting Cinema Middelburg, 'Priscilla Queen of the Desert' 20 uur. VRIJDAG 17 MAART Alhambra I Vlissingen, 'Legends of the Fall' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Nell' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Dumb and Dumber' 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Star trek' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'The River Wild' 19 en 21.30 uur. 't Beest Goes, 'II Gattopardo' 20.30. Stichting Cinema Middelburg, 'Priscilla Queen of the Desert' 20 uur. 'Take care of your scarf, Tat- jana' 22.30 uur. ZATERDAG 18 MAART Alhambra I Vlissingen, 'Legends of the Fall' 19 en 21.30 "uur, 'Dropzone', 24 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Nell' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Dumb and Dumber' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Star trek' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'The River Wild', 19 en 21.30 uur. Stichting Cinema Middelburg, 'Priscilla Queen of the Desert' 20 uur. 'Take care of your scarf, Tat- jana' 22.30 uur. ZONDAG 19 MAART Alhambra I Vlissingen, 'Legends of the Fall' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Nell' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Dumb and Dumber' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Star trek' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'The River Wild' 19 en 21.30 uur. Stichting Cinema Middelburg, 'Priscilla Queen of the Desert' 20 uur. MAANDAG 20 MAART Alhambra I Vlissingen, 'Legends of the Fall' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Nell' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Dumb and Dumber1 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Star trek' 20 uur. Grand Theater Goes, 'The River Wild' 20 uur. Stichting Cinema Middelburg, 'Take care of your scarf, Tatjana' 20 uur. DINSDAG 21 MAART Alhambra I Vlissingen, 'Legends of the Fall' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Nell' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Dumb and Dumber' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Star trek' 20 uur. Grand Theater Goes, 'The River Wild' 20 uur. Stichting Cinema Middelburg, Filmcollege (geen film). WOENSDAG 22 MAART Alhambra I Vlissingen, 'Legends of the Fall' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Nell' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'La crise' 20.15 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Star trek' 20.00 uur. Grand Theater Goes, 'The River Wild' 20 uur. Stichting Cinema Middelburg, 'Priscilla Queen of the Desert' 20 ZATERDAG18 MAART Alhambra I Vlissingen, 'Leeu- wekoning' 14 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Lion King Org.' 14 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Free Willy' 14 uur. ZONDAG 19 MAART Alhambra I Vlissingen, 'Leeu- wekoning' 14 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Lion King Org.' 14 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Free Willy' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Leeu wekoning' 14 uur. WOENSDAG 22 MAART Alhambra I Vlissingen, 'Leeu wekoning' 14 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Lion King Org.' 14 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Dumb and Dumber' 14 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Free Willy' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Leeu wekoning' 14 uur. Om te beginnen twee pren tenboeken van de Engelse Fiona French. In het eerste, Anansi en de botjesman, is Anansi deze keer geen spin maar een arme man, die samen met de rijke Botjes man dingt naar de hand van de knappe juffrouw Louise. Dankzij de hulpvaardigheid van de leeuw, de aap, de papegaai en nog enkele die renvrienden slaagt Anansi er in haar aan het lachen te krij gen en zo haar hand te verdie nen. Duimpje is een oud Japans sprookje. Duimpje woont in een klein huisje bij de tempel en is niet groter dan een lotusbloem. Toch is hij een bedreven zwaardvechter en daarom krijgt hij de opdracht de prinses van het land te beschermen op haar reis naar een verre tempel. Dat lukt Duimpje uitstekend en als dank beloont Boeddha hem door het vervullen van zijn liefste wens. En dan leven Duimpje en de prinses nog lang en gelukkig. In de pagi nagrote illustraties in deze boeken is de afkomst weerge geven. Nu we toch ver weg zijn blij- Anansi en de Bosjesman en Duimpje, beide van Fiona French, vertaald door Ernst van Altena. Uitg. J.H. Gottmer Haar lem, f21,50 Sprookjes uit alle wind streken door Margaret Mayo en Jane Ray. Uitg. Christofoor Zeist, f39,50 De Gelukkige Prins door Oscar Wilde en Jane Ray, Uitg. Christofoor Zeist, f23,50 De Sprookjes door Ar mando en Peter Vos (ill.), Leopold Amsterdam, f24,90 Roodkapje en de Zeven Geitjes door Ivo de Wijs en Alfons van Heusden (ill.), Leopold Amster dam, f27,50 Het Mooiste Sprookjes boek, samensteller C. Strich, illustraties T. Hauptmann, Van Reemst Weert, f49,50. NEELTJEJANS Delta Expo, Windenergie, ten toonstelling. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Delta Expo, Water, expositie Integraal Water Beheer. Buitenhaven, bij het Topshuis, Trechter 5, kunstproject Fra mework Invitation. OOSTKAPELLE Green White Hotel, buiten plaats lepenoord, Olga West- strate; keramiek, Ko van Driel; beelden. Zeeuws Biologisch Museum, De Manteling, Een verleden met toekomst. Zeeuws Biologisch Museum, O. Ribbens, 'De vier jaargetij den', foto-expositie. eerst de oorspronkelijke ver sie, vervolgens hetzelfde ver haal met een aantal onver wachte wendingen en ten slotte een kolderieke versie voor de echte sprookjesken ner. In de laatste versie rijdt bijvoorbeeld in het sprookje Roodkapje aan het einde de •prins samen met Grootmoe en Grietje op een paard. Wie tenslotte zich wil houden aan de echte volkssprookjes uit Europa kan zeker zijn hart ophalen aan Het Mooiste Sprookjesboek met honderd sprookjes uit Europa, ver zameld door Christian Strich. Dit boek met de bekende klas siekers, maar ook met minder bekende volkssprookjes bevat maar liefst 660 bladzij den leesplezier met evenzo- vele illustraties en is werkelijk een bezit waar je heel lang plezier aan zult beleven. De kikker die in een prins veranderd is. Illustratie van Peter Vos uit De Sprookjes. ven we nog even reizen over de wereld met Sprookjes uit alle windstreken van Marga ret Mayo en Jane Ray (illus traties). In dit boek komen de sprookjes werkelijk overal vandaan: van Japan tot Peru en van Schotland tot India. Een enkel voorbeeld: in 'De Heksennacht', een verhaal uit Amerika veranderen drie hek sen, die weigeren een vreem deling in hun huis toe te laten, in uilen, die zelf ternauwer nood uit hun huis kunnen ont snappen en elk jaar in de nacht van de Allerheiligen weer even een heks mogen zijn. Uit de toelichting achter in het boek blijkt dat dit ver haal ook een Engelse en een Afrikaanse versie heeft, maar dan zijn de heksen respectie velijk een medicijnvrouw en een gierige bakkersdochter. Nog een voorbeeld: 'Koala' is in een sprookje uit Australië een jongen die het zichzelf erg gemakkelijk maakt en zich van de hardwerkende dorps genoten niets aantrekt. Hij helpt dan ook niet met sjou wen als het erg droog is en het water van ver gehaald moet worden. Veel gemakke lijker is het om de voorraad van anderen te stelen. En dat moet hij duur bekopen. Hij moet voortaan verder als.... juist, als beer. Illustratrice Jane Ray stond ook garant voor de prachtige illustraties in De Gelukkige Prins, een sprookje van Oscar Wilde. De Gelukkige Prins staat op een grote zuil mid den in de stad en is erg onge lukkig omdat hij overal om zich heen ellende ziet. Maar een zwaluw kan hem helpen de ellende te bestrijden en als de prins al zijn kostbaarheden heeft weggegeven breekt ook voor hemzelf een gelukkige tijd aan, want samen met de inmiddels dode vogel wordt zijn loden hart door engelen opgehaald om in de tuin van het paradijs verder te leven. Wie houdt van speciale sprookjes, bijvoorbeeld over een avonturier die geen avon turen kan vinden, een vogel die vier benen wil in plaats van vleugels of over een kik ker die in een prins verandert, moet De Sprookjes van Armando maar eens lezen. En wie het nog gekker wil neemt Roodkapje en de Zeven Geit jes van Ivo de Wijs. Hierin worden van oorsprong bekende sprookjes in drie ver sies weergegeven, steeds in kolommen naast elkaar. Aller- Koningin Wilhelmina wordt verwelkomd in Domburg. In het najaar van 1944 werd het zuiden van Nederland door de geallieerden bevrijd. Konin gin Wilhelmina begon 13 maart 1945 een vierdaags bezoek aan het bevrijde Zeeuwsch-Vlaanderen, Wal cheren en Zuid-Beveland. Bij Eede, gemeente Aardenburg, stak ze de Belgisch-Nederland se grens over. De terugkeer van de vorstin in Nederland was maar tijdelijk. Zij reisde door de provincies als gast van de geallieerde militairen. Haar reis werd strikt geheim gehouden, uit angst voor aanvallen door de bezet ter. De vorstin reisde in een gepantserde legerauto met kogelvrije ramen, die haar was aangeboden door generaal Eisenhower. Het bezoek had een sober en eenvoudig karak ter. Dinsdag 13 maart bezocht koningin Wilhelmina het zwaar verwoeste westelijke deel van de Zeeuwsch-Vlaanderen. Van Eede trok zij naar Aardenburg, Sluis, Oostburg, Schoondijke, Breskens, IJzendijke, over het Kanaal van Terneuzen naar Gent naar Sluiskil, waar zij de eerste nacht op vaderlandse bodem doorbracht. In de dorpen en steden die de koningin bezocht ontmoette ze mensen uit het verzet, familie leden van oorlogsslachtoffers, soldaten en onderduikers. Ook op de tweede dag van het bezoek - in Terneuzen, Zaam- slag, Axel en Hulst - sprak zij Historama, de historische manifestatie in de Abdij in Middelburg, is drie jaar na de opening opnieuw ingericht. De verwoesting van de abdij in mei 1940 heeft een nieuw accent gekregen. Historama is vanaf vandaag weer open. Historama is een manifestatie in de gangen, crypten en kel ders van het voormalige Nor bertijnenklooster, waarin met video, licht, geluid, levensech te figuren, voorwerpen en afbeeldingen de Middelburgse geschiedenis van de vroege middeleeuwen tot mei 1940 wordt weergegeven. De ver woesting van de abdij aan het begin van de Tweede Wereld oorlog heeft met een diarama en levensechte geluiden een nieuw accent gekregen. Histo rama gelooft dat de manifesta tie met deze en andere ver nieuwingen en veranderingen niet alleen een trekpleister is voor de toerist in Zeeland DOMBURG Aparthotel Bommelje, Janna Maria de Feijter, verschillende technieken. GOES De koningin op de Loskade in Middelburg, rechts de latere Commissaris der Koningin de Casembroot. met de bevolking en bracht troost. Donderdag 15 maart werd koningin Wilhelmina in Vlis singen verwelkomd. Met een DUKW, een voertuig dat zowel kan rijden als varen, bezocht de koningin Serooskerke, Oostkapelle, Domburg en Westkapelle, een van de zwaarst getroffen dorpen op het onder water gezette Wal cheren. De vorstin sloot de laatste dag van haar bezoek aan Zeeland af met een toe spraak in het Paleis van Justi tie in Middelburg en vertrok na een kort bezoek aan Goes. De tentoonstelling in de Zeeuwse Bibliotheek geeft een beeld van de enthousiaste menigte, de gesprekkken van de koningin met de bevolking en van de blijdschap die zij bracht bij de mensen. Ruim honderd foto's volgen de landsvrouwe van dag tot dag maar ook voor de Zeeuwen zelf. De nieuwe start van Histo rama dit seizoen moet geen eenmalige gebeurtenis blijven. Het is de bedoeling dat Histo rama voortaan elk jaar ver nieuwingen aanbrengt. Histo rama hoopt op die manier een eigentijds beeld van de geschiedenis te geven. Histo rama is een van de negen attracties die zijn opgenomen in de Middelburgse Tourist- pass die deze week is gepre senteerd. Een aanvulling die binnenkort moet worden gerealiseerd is de inrichting van een horeca gelegenheid waar bezoekers in historische stijl een drankje en een hapje kunnen gebruiken. Ook wordt gewerkt aan een winkeltje, waar informatieve boekjes en souvenirs te koop zullen zijn. Verder bestaan ver gevorderde plannen om op het historische Muntplein, in het hart van Historama, een origi nele kruidentuin aan te leggen. Het Stuffed Puppet Theatre speelt vrijdag 17 maart in de Stadsschouwburg in Middel burg de voorstelling Kaspar Hauser. Voor het eerst zijn in het programma van Neville Tranter ook mensen te zien. De van oorsprong Australische poppenspeler Neville Tranter woont al jaren in Nederland en was de afgelopen jaren regel matig te zien in Middelburg. Na jaren solo als tegen- en medespeler van zijn poppen te hebben gewerkt, vond Tranter het tijd voor een nieuwe uitda ging. Naast zijn poppen inte greert Tranter in zijn produktie Kaspar Hauser twee mensen van vlees en bloed. Ria Marks en acteur/musicus Beppe Costa voegen een extra dimensie toe aan de wereld van The Stuffed Puppet Theat re. Als uitgangspunt koos Tranter dit keer het historische karak ter Kaspar Hauser, de mysteri euze jongen die in 1828 in Neurenberg op straat werd gevonden met niets meer dan een briefje met daarop zijn naam. Zestien jaar oud en von deling, ogenschijnlijk een dwaas die niet kon spreken en nauwelijks kon lopen. Een 'blanco' persoon die vijf jaar later onder even geheimzinni ge omstandigheden werd ver moord en wiens naam al ruim anderhalve eeuw rondzingt in literatuur, film en theater. Tranter plaatst Kaspar Hauser in de handen van een arties tenechtpaar dat rondtrekt met een sleetse poppentheater- en Variétéshow. De man is een drankzuchtige gokker wiens relatie tot zijn hoogzwangere vrouw wordt gekenmerkt door wreedheid, macht en totale ontkenning van hun kind dat op komst is. Als Kaspar in hun leven komt, lijkt hij een nieuwe impuls te geven, zowel in het theater als in hun relatie. Als een bezetene stort de poppen speler zich op het kind. Hij leert hem lopen en stoomt hem klaar voor het theater, waar hij voor uitverkochte zalen zijn dromen zal gaan vertellen. De hoop op een nieuwe toekomst is echter van korte duur. Vlak voor zijn eerste optreden wordt Kaspar Hauser ver moord. De voorstelling begint om 20.30 uur. en soms bijna van uur tot uur tijdens haar reis door Zeeland. Bij de tentoonstelling ver schijnt een kleine gids met een verslag van de tocht langs alle plaatsen. De foto-expositie is te zien tijdens de openings uren van de Zeeuwse Biblio theek. Galerie 'Mi Parti', Thema expositie; kasten, kastontwer- pen, keramiek en glaswerk, t/m 2 april. Gezondheidscentrum 'Mag nolia', Ada Dekker en Joyce Steijvers, gemengde technie ken, t/m 31 maart. Stadskantoor, Safian Ashot, werken van Armeense kunste naar, t/m 3 april. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland, Kees de Back, schilderijen. Bibliotheek Goes, Boeken weekthema 'De Tweede Wereldoorlog', t/m 25 maart en Philip Wiesman, etsen, t/m 31 maart. Galerie Bekenes, Diana en Toon Capello, Aquarellen, kera miek en pentekeningen, t/m 31 maart, Cor Bonnes, Pastel- en olieverfschilderijen, t/m 31 maart. Stichting Psychiatrische Zorgvoorzieningen, Oost molen 101 Kloetinge, Tonnie Outermans, Foto-expositie 'Schoonheid der natuur'. KAMPERLAND Restaurant Papillon, Lydia Klop-Steendijk, aquarellen en portretten. Geopend ma. t/m za. vanaf 10 uur, zo. vanaf 17 uur. KATTENDUKE Galerie llona, llona Schmit, naïeve schilderijen, U+SZölner- Krumne, sieraden. Geopend za. van 14-17 uur. MIDDELBURG Galerie 't Zeepaardje, Mauri ce en Saskia Góth, tekeningen, aquarellen, gouaches en pas tels. Galerie Willem Vader, L. Noordstraat 56, schilderijen, dagelijks geopend. Atelier Anneke Ruimscho- tel. Groot Mede 66, tel. 01180- 16323, staal- en touwplastieken, geopend na tel. afspraak. Wandelkerk Lange Jan, ten toonstelling van diverse kerken in Middelburg. Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen, Kousteensedijk 7, Middelburg in vogelvlucht. Meubeltoonzaal Jan Alink, Nieuwe Kleverskerkseweg 17, Joke Nederhand, schilderijen, aquarel, oliepastel en crayon. Zeeuwse Bibliotheek, Dor pen op Schouwen-Duiveland, Eikerzee, Ellemeet, Noordwelle, Serooskerke en Burgsluis, t/m 25 maart. Galerie Het Gouden Briefke, Valerie Lottier, olieverfschilde rijen, t/m 1 april. Brasserie Bleue, Damplein, Thea van Soelen, olieverf, acryl en aquarel. Maandag en dins dag gesloten. Stichting Welzijn Ouderen, Molstraat 13, Anton Meijaard; acryl, aquarel, pastel en houts kool, Ad van Noort; olieverf en aquarel, tot 30 maart. Zeeuwse Bibliotheek, NOVIB, Wereldvrouwen in Uganda. Zeeuwse Bibliotheek, 'De koningin weer thuis'. Reis door Zeeland in maart 1945 Foto expositie, 18 maart tot 29 april. Zeeuws Museum, Piet Rijken, 'Stillevens en landschappen'. Kuiperspoort, Adrie van Zielst, schilderijen, tekeningen en objecten, t/m 25 maart. Janneke Dierxschool, Expo sitie door MIKV-cursisten, t/m 24 maart. Concert- en Gehoorzaal Mid delburg, selectie van werk van de Amateur Beeldende Kunste naars Zeeland. Zeeuws Museum, 4 x Kunst ambachten van West-Vlaande- ren, t/m 7 mei. Galerie 't Haentje te Paart, Hel ma Berghout en Jan Berg hout, schilderijen. Geopend do., vr., en za. van 14 tot 16.30 uur. De Vleeshal, Aernout Mik, Adam Kalkin, 'Mommy, I'm sor ry', t/m 9 april. Boekhandel van Benthem Jutting Middelburg, Aquarel len en crayon-tekeningen. Zeeuwse Centrale Disco theek, J. Terbucken, Fototen toonstelling, t/m 15 april. t

de Vlissinger | 1995 | | pagina 7